Korter üürile – närvesoov hobi või rikkuse allikas? - LHV raamatukogu - Investeerimiskool - LHV finantsportaal

Korter üürile – närvesoov hobi või rikkuse allikas?

Tõnu Toompark, Evi Hindpere

Elamispindade üüriturg on paljukajastatud elamispindade ostu-müügituru väikevend, mis on suurest tähelepanust ilma jäänud. Selle põhjuseks on asjaolu, et üürituru kohta käiv reaalne info on raskesti kättesaadav. Elamispindade üüriturg on paljuski ebaprofessionaalne.

Seda põhjusel, et üürileandjad on valdavalt eraisikud. Tüüpiline üürileandja annab üürile ühte oma koduvahetuse või pärandina „kogemata“ kättejuhtunud korterit. On selge, et sellise tasemega äri juures on raske olulist oskusteavet kokku koondada.

Käsiraamat ongi mõeldud nii väiksema- kui suuremamastaabiliste üürileandjate abimeheks. Käsiraamat puudutab üürileandmise majanduslikku aspekti. Samuti on põhjalikult käsitletud eluruumi üürileandmise õiguslikke külgi.

Käsiraamat on mõeldud esimeseks abimeheks väikeinvestorile, kes plaanib sukelduda üüriäri imelisse maailma. Vaatame üsnagi detailselt, kuidas üles ehitada äriplaan ja hinnata üüriprojekti tasuvust ja mõistlikkust.

Ka juba kogenud ja pikaajalise staažiga üürileandjad leiavad käsiraamatust kindlasti kasulikke nõuandeid, kuidas oma äriprotsessi optimeerida, et selle abil kasumlikkust kasvatada.

Käsiraamat vaatleb üüriturgu eelkõige üürileandja ja/või väikeinvestori seisukohast. Selle kõrval leiab siit kasulikku lugemist kindlasti ka üürnik, et aimu saada üürileandja mõttemaailmast.

Raamatu läbivaks ideeks võib lugeda põhimõtet, et üürnik ja üürileandja ei tohi teineteisele vastanduda. Positiivne ja mõistusepärane koostöö on alati konstruktiivsem ja edasiviivam kui vastasseis.

Käsiraamatu autorid on kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere.

Raamatutega on võimalik tutvuda LHV raamatukogus või Kinnisvarakooli raamatupoes www.kinnisvarakool.ee.

Korter üürile – närvesoov hobi või rikkuse allikas?