Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest - LHV raamatukogu - Investeerimiskool - LHV finantsportaal

Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest

Evi Hindpere

Eesti kinnisvaravaldkonda kajastavate käsiraamatute nimekiri on kahetsusväärselt lühikene. Käsiraamat „Kinnisvaraõiguse ABC“ annab endast parima, et täita tühimiku kinnisvaravaldkonnaga kokkupuutuvate inimeste juriidiliste teadmiste osas.

„Kinnisvaraõiguse ABC“ käsitleb peamisi olulisi seadusi, millega määratud keskkonnas kinnisvaravaldkonnas tegutsevad inimesed tegutsema peavad.

Käsiraamat on suunatud peamiselt kinnisvaramaakleritele, -omanikele, -ostjatele ja –müüjatele. Aga ka kõikidele teistele kinnisvaraspetsialistidele. Kindlasti ei ole käsiraamat mõeldud juristidele, kelle jaoks käsitlused võivad jääda pinnapealseks, sest teemasid on puudutatud üldisemal tasemel.

Oleme kõrvale jätnud sügavama protsesside lahkamise ja seaduse keerdkäikudesse laskumise. Loodetavasti annab koostatud materjal siiski piisaval hulgal mõtteid, et juhatada asjast huvitatutele kätte suund, kust leida vajadusel täiendavat informatsiooni.

Käsiraamatu koostaja on võtnud endale julguse keeruliste juriidiliste tekstide parema mõistmise nimel seaduse teksti veidi lihtsustada ja käsiraamatu spetsiifikat arvestades ka kärpida. Samas on tekstis toodud viited konkreetsetele seadusesätetele, mis annab igaühele võimaluse juba huvipakkuvat info seadusest terviktekstist välja lugeda.

Käsiraamatu autor on jurist ja koolitaja Evi Hindpere.

Raamatutega on võimalik tutvuda LHV raamatukogus või Kinnisvarakooli raamatupoes www.kinnisvarakool.ee.

Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest