Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile - LHV raamatukogu - Investeerimiskool - LHV finantsportaal

Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile

Evi Hindpere

Eestis püüavad paljud inimesed teenida elatist erineva vahendustegevusega, kaasa arvatud kinnisvara vahendamisega. Kinnisvaramaakleri töö tundub sedavõrd lihtne, et sellega saab hakkama igaüks. Ka enamik kinnisvarabüroosid on pidevalt valmis võtma oma meeskonda maaklereid juurde. Paraku näitab vahendussektori suur tööjõu voolavus, et kinnisvaramaakleri töö siiski igaühele ei sobi.

Kinnisvaramaakleri töö ei ole sugugi lihtne. See nõuab maaklerilt erinevaid isikuomadusi ja laia teadmistepagasit. Suuremad kinnisvarabürood panustavad uute maaklerite väljaõppesse väga palju, väiksematel puuduvad selleks ressurss ja sageli oskused. Nii liigubki kinnisvaraäris suur hulk ebaprofessionaalseid maaklereid, kes ei hooma oma vastutuse ulatust. Paraku viib selliste diletantide tegevus alla ka tublide maaklerite maine.

Eesti taasiseseisvuse aja jooksul on paljud ettevõtjad korraldanud erinevaid kinnisavaralaseid koolitusi, kuid enamik koolitusprogramme sisaldab peamiselt turuanalüüsi, juriidikat jms. See on äriliselt mõistetav, sest koolitustel osalejate seas on maaklerina tööd alustada soovijate kõrval hulk muude valdkondade esindajaid. Seetõttu ongi koolitusprogrammid kokku pandud selliselt, et äratada erinevate inimeste huvi koolituste vastu.

Olles ise aastaid tegev kinnisvaraalastel koolitustel, olen sageli kuulnud nurinat, et kõik räägitu on küll väga hariv ja huvitav, ent kuidas ikkagi maakleriametis konkreetselt alustada. Mida teha, kuhu minna? Seda vajakajäämist tahakski käsiraamatuga „Kinnisvaramaakleri ABC“ korvata, unustamata seejuures maakleri tegevuse õiguslikku poolt.

Olen eelkõige jurist, mitte müügikoolitaja, seetõttu olen käsiraamatu koostamisel tuginenud aastatepikkusele kogemusele kinnisvarasektoris, kasutades seejuures ka kolleegidelt õpitut, mille eest olen neile väga tänulik.

Käsiraamatus on samm-sammult käsitletud maaklerina tegevuse alustamise erinevaid etappe alates tööks vajalikest isikuomadustest kuni maakleritasu väljateenimiseni. Seejuures loodan, et kirjutatu pakub huvi ka kogenud maakleritele oma tegevuse kvaliteedi tõstmisel.

Käsiraamatu autor on jurist ja koolitaja Evi Hindpere.

Raamatutega on võimalik tutvuda LHV raamatukogus või Kinnisvarakooli raamatupoes www.kinnisvarakool.ee.

Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon