Millal. Täpse ajastamise teadus - LHV raamatukogu - Investeerimiskool - LHV finantsportaal

Millal. Täpse ajastamise teadus

Daniel H. Pink

"New York Timesi ja Washington Posti bestseller

Me kõik teame, et õigest ajastusest oleneb väga palju, aga me ei tea kuigi palju sellest, milles õige ajastamine täpselt seisneb. Meie elu koosneb lõppematust otsustamisest: „Millal?“

Millal alustada oma äriga? Millal astuda suhtes järgmisele tasandile? Me teeme enamasti need otsused kõhutunde järgi.

Tihti eeldatakse, et ajastamine on kunst. Oma raamatus näitab Daniel Pink, et tegelikult on see hoopis teadus. Ta toetub psühholoogia-, bioloogia- ja majandusuuringute rikkalikule varasalvele, et paljastada, kuidas on parim elada, töötada ja edu saavutada. Kuidas saame kasutada päeva peidetud mustreid selleks, et luua ideaalne päevaplaan? Miks kindlad vaheajad parandavad suuresti tudengite eksamitulemusi? Kuidas saame muuta takerduva alguse värskeks stardiks? Miks peaksime hoiduma pärastlõunal arsti juurde minemast? Miks on ühes laulmine sama hea kui spordi tegemine? Ja milline on ideaalne aeg töölt ära tulemiseks, karjääri muutmiseks või abiellumiseks?

Oma raamatus „Millal?“ sõelub Daniel Pink välja ajastamise uusimad teadustulemused ja andmed ning sünteesib need kütkestavate vahepalade ja praktiliste juhtnööridega rikastatud haaravaks looks. Ta annab asendamatuid juhtnööre, kuidas muuta oma elu rikkalikumaks ja sisukamaks.

Daniel H. Pink on üks viimase kümnendi populaarsemaid äri- ja juhtimisraamatute autoreid. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja neid on müüdud üle maailma enam kui 2 miljonit eksemplari. Ka eesti lugejale on tuttav tema ülimenukas raamat „Liikumapanev jõud“.

2015. aastal nimetas Londonis tegutsev Thinkers50 ta üheks maailma esikümnesse kuuluvaks ärimõtlejaks. Tema motivatsiooniteaduse teemal peetud TEDi kõne on enam kui 19 miljoni vaatamisega üks kümnest kõigi aegade vaadatuimast. Raamatu „Liikumapanev jõud” ideede põhjal tehtud RSA Animate’i video on kogunud Youtube’is üle 16 miljoni vaatamise. Praegu tegutseb Daniel Pink organisatsioonide Hubspot, Heleo, Betterment Institutional ja RiseSmart nõukogus. Ta on töötanud ka mitmel poliitilisel ametikohal, muu hulgas oli ta aastatel 1995–1997 asepresident Al Gore’i peamine kõnede kirjutaja."

Millal. Täpse ajastamise teadus