Viktoriin - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Viktoriin

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Fake McCoy
    Millistel algtingimistel ei põrka absoluutsesse koonusesse tulistatud lõpmatult väikene ja absoluutset elastsust omav kuul sellest koonusest tagasi välja?


    Igal juhul põrkab tagasi.
  • margin
    Fake McCoy
    Millistel algtingimistel ei põrka absoluutsesse koonusesse tulistatud lõpmatult väikene ja absoluutset elastsust omav kuul sellest koonusest tagasi välja?

    Igal juhul põrkab tagasi.

    Kui kõik tingimused on "absoluutsed" ja "abstraktsed" nii koonuse, kuuli kui ka välismõjude puudumise kohta, ja nii edasi, siis peaks sellest algtingimusest piisama: kui kuuli tulistada täpselt koonuse telgjoont (kesktelje joont) mööda.
  • puhkjapojad1
    Kes olid Harri Lehiste surematus romaanis "Kodanik Männike" prototüübid päris elus:
    Liu-?
    Otu-?
    Kodanik Männike-?


    Näh, loen alles nüüd. Olen kulutanud päris kena hulga aega, et osta.ee-st osta kokku Pikrite aastakäigud, kus Harri Lehiste looming on sees. Kogu armastus sai alguse raamatust "Valitud kaebused" :)

    Edit.
    Peatoimetajana kirjutas ta mitmete sünonüümide all aga stilistiliselt on ta looming suhteliselt kergelt tabatav.
  • Milline filmikunsti tähtteos lõppeb sõnadega: "Euroopa viimane nõid põletati Šveitsis 1782. aastal."?
  • Vanaema
    Milline filmikunsti tähtteos lõppeb sõnadega: "Euroopa viimane nõid põletati Šveitsis 1782. aastal."?

    Savisaare protsess
  • Soovitan mõnele oma venelasest sõbrale/tuttavale esitada järgneva küsimuse:
    "Mis on need Põlised Vene Nimed tm, mis pole tulnud kreeka-katoliku-bütsantsi jne. mõjudest. Nimed, nagu eestlastel on Lembitu, Õnnelemb, Tõiv, Kahro jne. "

    On üllatav kui vähesed oskavad peast vastata
  • Tuul
    Vanaema
    Milline filmikunsti tähtteos lõppeb sõnadega: "Euroopa viimane nõid põletati Šveitsis 1782. aastal."?

    Savisaare protsess

    Tohoh, keegi on viitsinud seda mõttetut jama lõpuni vaadata? Ma ainult 2 esimest osa vaatasin.
  • ttrust
    Tuul
    Vanaema
    Milline filmikunsti tähtteos lõppeb sõnadega: "Euroopa viimane nõid põletati Šveitsis 1782. aastal."?

    Savisaare protsess

    Tohoh, keegi on viitsinud seda mõttetut jama lõpuni vaadata? Ma ainult 2 esimest osa vaatasin.


    Sa olid ikka suurem vaataja kui mina :). Maa vaatasin esimese osa lõpukaadreid, et näha millised näitlejad on end saatanale müünud ja päris lõppu, et näha millega asi lõpeb.
  • Vanaema
    Sa olid ikka suurem vaataja kui mina :). Maa vaatasin esimese osa lõpukaadreid, et näha millised näitlejad on end saatanale müünud ja päris lõppu, et näha millega asi lõpeb.

    Lähen häbenen kesikusaasta vaatamise pärast nurgas.
  • Millest on tuletatud sõna "fašism"?
  • kas need mitte need vitsad rooma riigis ei olnud, mida pretoriaanid kaasas kandsid?
  • Vitsakimp neh või õigemini pigem pulgakimp, kuhu kirves sisse/külge vahest seotud.


    Paremal Itaalia fašistide versioon.
    1 sümbol, mis pole stigma külge saanud fašismiga seotusest, päris palju kasutuses siiani.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fasces
  • Millist uut tehnikatoodet tutvustati täna 100 aastat tagasi laiemale avalikkusele?
    vastus
  • Milline laul jäi pärast "Estonia" põhjaminekut lühemaks?
  • Pakun huupi, et "teisel pool vett".
    Kas see oli ka loo nimi, ei tea.
  • Propeller, "Heli nälg" ("Karuks istus vangitornis..."), kuna selle lõpus tögatakse Alendrit ("Võta kasvõi seitse meie laulu endale, me oleme ikkagi vabariigi parim bänd, kuna meil on nii ilusad näod - kõigil eranditult, välja arvatud Alender!")

    Nüüd vist lõpeb see sõnavõtt avalikus eetris esitades sõnadega "kõigil eranditult".
  • Offf
    Milline laul jäi pärast "Estonia" põhjaminekut lühemaks?


    Ha, saatsin kunagi selle küsimuse Kuku "Tarkade klubile". Eetris ei ole olnud.
  • Ka see video lõpeb sõnadega " ...sellepärast et meil on niivõrd kaunid näod!": https://www.youtube.com/watch?v=VOjk8nUlYRI
    Siin on ".... kõigil eranditult!" Volkonski suust: https://www.youtube.com/watch?v=IjgsqnTQbt8
  • Kes on see särav väitleja, kelle sulest pärinevad järgmised tsitaadid?

    See huilo on ikka päris loll.
    Tegelikult on Neivelti jutt loll mis loll.
    Vabanda, aga sa oled ikka oma partei vääriline esindaja, pea sama loll, kui Repinski
    Palju valusam oleks olnud, kui meie põllumajandusministrile oleks otse näkku öeldud, et sa oled loll.
    Huvitav, kas Ratas on loll või on ta oma munad kuskile sahtisse hoiule pannud.
    Kuulasin tema intervjuud raadios ja sain aru, et ta on piisavalt loll, et parasjagu keskerakonda kompromiteerida.
    Aga tõsiselt öeldes oled sa lihtsalt loll.
    Vabanda, aga sa oled ju loll nagu lauajalg!
    Nagu maarahvas ütleb, et Karilaid on nii loll, et ei haise ka.
    Lolli juttu pole ka mõtet siin foorumis ajada.
    Sorry, aga see on loll jut.
    Oh türi ja paide, see kitsekarjus tuleb välja on isegi lollim kui kits.
  • See peab küll Ligi olema. Teist sellist matsi meil ei leidu imho.
  • Ei usu, et Ligi. Paljud laused on siiski välistatud. Kuigi, eks Ligi räägib ka enamasti õigust :)
  • Tuttavad siitsamast foorumist. Peab otsingut kasutama.
  • Keegi soovib proovida (googleta) ära mõistatada mõnede ladinakeelsete väljendite tähenduse?
    Vihje: tähistavad nähtusi tänapäevast, mitte näit. aasta 25 m.a.j.

    1) certaminibus mundialibus sphaeromachiae
    2) concitatrix
    3) voluntarius suis interromptor
    4) exterarum gentium odium
    5) rerum inexplicatarum volantium studiosus
  • Pole väga lihtsad ka, kuigi esimeses 'mahhinatsioonid sfääriga (keraga)' pallimängu tähistab. Need on Vatikani tarkade uudissõnad kasutamiseks podcastides ja raadiosaadetes millega ladina keelt elustada proovitakse.

    1) certaminibus mundialibus sphaeromachiae - jalgpalli maailmameistrid
    2) concitatrix - influencer
    3) voluntarius suis interromptor - enesetaputerrorist
    4) exterarum gentium odium - ksenofoobia
    5) rerum inexplicatarum volantium studiosus - UFOde uurija

    "follis canistrīque ludus for basketball. popcorn - máizae grana tosta, or toasted maize grains."
  • Kipub agurismideks kätte ära minema.
    Haritud roomlased oskasid kreeka keelt. Kõlbab 'ksenofoobia' laensõnana meile, kõlvanuks ta ka ladina keelde.

    PS. Ufoloogi mõtlesin välja. Riigieksami saab tänapäeval vist väiksema tabavusprotsendiga sooritatuks lugeda.
  • Millisest kirjandusklassika hulka kuuluvast romaanist pärineb järgnev tsitaat:
    /../Shreve ütles: "Ets kae. Vaata nüüd ise. vaata nüüd ise, milliseks su vanaisa selle vana vaese neegri tegi."
    "Jah," ütlesin mina. "Nüüd saab ta iga teine päev paraadidel marssimas käia. Poleks minu vanaisa olnud, peaks ta tööd tegema, nagu valged inimesed."
    Ma ei lednud teda kusagil. Aga ma ei tea ühtegi töötavat nigerit, kelle siis üles leiaks, kui sul teda tarvis on, rääkimata nendest, kes priskelt elavad.
  • No tänapäeval talle enam Nobelit ei antaks ilmselt.

    Mul on hea meel,et Enn Soosaar just Faulknerit eestindas ja tegi seda suurepäraselt . Tema Hälin ja raev on seniajani üks minu Ameerika kirjanduse lemmikuid . Teine on muidugi Steinbecki Me tusameele talv

    Absalomi pole kahjuks lugenud
  • Faulkner; Hälin ja raev on õige vastus.
  • Küsimus liikluse vallast.

    Maanteeameti liiklusõnnetuste andmekogu (avaandmed, muuseas) andmetel oli perioodil 2011-2019 Eestis kaks omavalitsust, kus nimetatud aastate jooksul kokku toimus 1 registreeritud liiklusõnnetus (võttes arvesse ainult need õnnetused, mille puhul omavalitsus on märgitud).

    Üks neist kahest õnnetusest oli järgmine: reguleerimata ristmiku läheduses toimuv ühesõidukiõnnetus, mille käigus sõiduk sõitis teelt välja; valgel ajal kuiva teega. Juht sai vigastada ja toimetati haiglasse.

    Vaatamata asjaolule, et selles õnnetuses peale juhi enda kannatanuid ei olnud, tuleb õnnetuse põhjustajal oodata vähemalt 5 aastat õnnetuse toimumisest, enne, kui tekib võimalus juhilubadele järgi minna. Küsimus: Miks?
  • m_k_
    Küsimus liikluse vallast.

    Maanteeameti liiklusõnnetuste andmekogu (avaandmed, muuseas) andmetel oli perioodil 2011-2019 Eestis kaks omavalitsust, kus nimetatud aastate jooksul kokku toimus 1 registreeritud liiklusõnnetus (võttes arvesse ainult need õnnetused, mille puhul omavalitsus on märgitud).

    Üks neist kahest õnnetusest oli järgmine: reguleerimata ristmiku läheduses toimuv ühesõidukiõnnetus, mille käigus sõiduk sõitis teelt välja; valgel ajal kuiva teega. Juht sai vigastada ja toimetati haiglasse.

    Vaatamata asjaolule, et selles õnnetuses peale juhi enda kannatanuid ei olnud, tuleb õnnetuse põhjustajal oodata vähemalt 5 aastat õnnetuse toimumisest, enne, kui tekib võimalus juhilubadele järgi minna. Küsimus: Miks?

    Juht oli alaealine?
  • Vastus õige.

    23.04.2017 kella 11.08 ajal toimus liiklusõnnetus Saare maakonnas Ruhnu vallas Ruhnu külas kiriku juures, kus 8-aastane poiss sõitis laste ATV-ga teelt välja vastu kiviaeda. Laps toimetati Pärnu Haiglasse.

    Eile oli siis jälle päev, kui Ruhnul liiklusintsident toimus
    https://www.politsei.ee/et/uudised/liiklusinfo-05-08-2020-1617

    Teine ainsa liiklusõnnetusega omavalitsus 2011-2019 oli Lümanda vald.
  • "10 PEATUMINE, PARKIMINE, HÄDAPEATUMINE"
    "§ 20. Sõiduki peatamine ja parkimine
    (4) Asulas tohib alla kuue meetri pikkuse A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alamkategooria mootorsõiduki peatada või parkida ka:
    3) osaliselt või täielikult kõnniteel, kus seda lubab asjakohane liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba."

    Ja nüüd "miljoniküsimus" -- mis elukas on "käiguriba" ja milline seadus selle defineerib?
  • "Offf"
    "10 PEATUMINE, PARKIMINE, HÄDAPEATUMINE"
    "§ 20. Sõiduki peatamine ja parkimine
    (4) Asulas tohib alla kuue meetri pikkuse A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alamkategooria mootorsõiduki peatada või parkida ka:
    3) osaliselt või täielikult kõnniteel, kus seda lubab asjakohane liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba."

    Ja nüüd "miljoniküsimus" -- mis elukas on "käiguriba" ja milline seadus selle defineerib?


    las ma pakun, käitusid liikluses oma tavapärasel moel ja said karistada ... nüüd otsid abi?

    mis "käiguriba" definitsiooni puutub, siis seda defineeribki Sinu poolt viidatud Liiklusseaduse § 20 lõige 6 absoluutselt arusaadavalt ....
  • Kust sa tead, milline on minu "tavapärane mood" üldse. Ja ei ole ka trahvi saanud ei MuPolt ega Politseilt. Aga lg. 6 ei seleta midagi. Ja Liiklusseaduse "mõistete" osas ei ole ka "käiguriba" defineeritud.
    Ma tahan teada, mis elajas see käiguriba on. Ehk siis kas see "käiguriba" peab olema "sõidukivaba" kõnnitee osa.
    Üpris huvitav on ka see, et seadus opereerib (ja päris mitmes kohas) üheselt defineerimata mõistega.
  • See üheselt defineerimata mõistetega opereerimine on seaduste puhul ju täiesti tavaline.
    Aga jah, käiguriba peab olema kõnnitee osa. "jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba." See, et jalakäijale jääb vabaks pool meetrit kõnniteed ja meeter haljasala, pole piisav.
  • "Offf"
    Kust sa tead, milline on minu "tavapärane mood" üldse. Ja ei ole ka trahvi saanud ei MuPolt ega Politseilt. Aga lg. 6 ei seleta midagi. Ja Liiklusseaduse "mõistete" osas ei ole ka "käiguriba" defineeritud.
    Ma tahan teada, mis elajas see käiguriba on. Ehk siis kas see "käiguriba" peab olema "sõidukivaba" kõnnitee osa.
    Üpris huvitav on ka see, et seadus opereerib (ja päris mitmes kohas) üheselt defineerimata mõistega.


    Jummel jummel, Nagu meil oleks vähesed asjad ära reguleeritud? Mõiste mõisteks, kas muidu said aru, mida seaduses on taodeldud?
    Käik - pikk kitsas kulgemistee millegi vahel v. sees
    Riba - ümbrusest millegi poolest erinev (pikk ja) kitsas pinnaosa; vöönd või suhteliselt pikk ja kitsas tükk, siil.

    Kulgemistee vöönd?
  • "tqnism"
    See üheselt defineerimata mõistetega opereerimine on seaduste puhul ju täiesti tavaline.
    Aga jah, käiguriba peab olema kõnnitee osa. "jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba." See, et jalakäijale jääb vabaks pool meetrit kõnniteed ja meeter haljasala, pole piisav.


    Aga kui vabaks jääb poolteistmeetrit kõnniteed, milles 1m on juhtumisi hange all? Kõnnitee on see ju formaalselt ikkagi. Mind huvitab konkreetne "case" kus parkimine kõnnitee servale on liikluskorraldusvahendiga lubatud, aga näiteks ilmataat on otsustanud 1m kõnniteed oma sademete alla ampsata. Või näiteks tuleb keegi ja paneb kõnniteeserva ja minu sõiduki vahele maha nt. euroalusetäie kive.
  • See sama seadus mida tsiteerisid, ütles, et see 1,5m peab olema vaba jalakäijale. Kui seda ei saa võimaldada, siis ei saa parkida, kui sinna vahepeal tuuakse euroalus, siis lähed kohtusse oma õigust nõudma, Fikseerid olukorra, teed euroalusest pildid ja sellest, mis oleks ilma eurolauseta, sama lumega, kui seal värskelt kuhi lükatud, mis käiguteed kitsendanud. Parkimistrahvide puhul muidugi teevad trahvijad ka pilte, siis saategi neid pilte kohtus võrrelda ja vaielda.
    Aga väita, et seaduse tekstist ei saa aru, kuna mõiste on kirjeldamata ja järelikult pole süüdi on selline...

  • Ja et mitte liiga teha, siis ma tunnistan ausalt, et vabalt võinuks ise trahvi saada, ei mina tea ega mäleta enam mingit 1,5m nõuet :)
  • Ma ei väida, et ma "ei saa seaduse tekstist aru". Ma väidan, et kusagil pole defineeritud et "käiguriba" ja mis on "vabaks" -- mu autost on vaba 1.5 meetrit kõnniteed. See, et sinna on hang lükatud, ei peaks nagu väga minu asi olema.
  • Liiklusseadus ütleb "Keegi ei tohi oma tegevusega või tegevusetusega ohustada või takistada liiklust.". Käiguriba ja vabaks jätmise jutt ainult täpsustab seda, mismoodi tuleb jalakäijate liikluse takistamisest antud olukorras hoiduda. Aga peamine eesmärk ja igaühe kohustus on liiklust mitte takistada.
  • Internetis võib komistada huvitavate, aga kasutute faktide otsa. Siit küsimus:
    Kes oli esimene imetaja, kes käis kosmoses? Mis aastal?

    Vihjeks niipalju, et kosmoseks loetakse kõrgust üle 100 km (või ka 118 km).
    Teine vihje ka – tegemist ei olnud pisiimetajaga.

    =========================================
    Kuna internetiajastul pole vastuse leidmine probleem, siis vastus on siin (allikas):

    See oli ahv Albert II, kes käis 1949. aastal USA raketiga korraks 134 km kõrgusel, kuid tagasiteel hukkus. Albert I-l läks aga veelgi kehvemnini, tema hukkus juba tõusmisel 63 km kõrgusele, aasta oli siis 1948.
  • Kõik moodsat lääne kultuuri nuusutanud inimesed teavad koera nimega Scooby-Doo.
    Aga kes oli kass nimega Scoubidou?

    Vihje: Samas grupis oli ka kass nimega C 341.

    ==============
    Vastuse leiab siit.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon