Tambiks veidi vasakpoolseid - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi vasakpoolseid

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Vanaema
    Plass lugu, kas selle peale peaks kandidatuuri maha võtma?https://ekspress.delfi.ee/kuum/suur-vale-rainer-vakra-ulikooli-loputoo-on-plagiaat?id=85302147


    Vakra Vakraks, eks üliõpilane peabki leidlik olema. Mul on hoopis kolm küsimust
    1. Kes oli selle lõputöö juhendaja ja miks ta sellise töö kaitsmisele lubas? (ja mis hinde ta antud tööle pani).
    2. Kes oli lõputöö retsensent ja miks ta oma tööd ei teinud (tema töö olnuks eelkõige plagiaati märgata)? (ja mis hinde ta antud tööle pani).
    3. Kes olid kaitsmiskomisjoni liikmed ja kus olid nende silmad? (see küsimus on sutsu leebem, sest kaitsmiseks mõeldud napi aja jooksul ei pruugi see silma jääda).
    Kõige suurem kivi läheb ikkagi retsensendi kapsaaeda.

    EDIT: Saadana, TLU lõputööd on onlines saadavaval alates 2003
  • 2002. ei olnud selliseid plagiaadituvastamissüsteeme nagu praegu. Praegu teostab kontrolli kaitsmiskomisjoni sekretär, vähemalt mõnedes ülikoolides. Kui retsensendile see teine töö juhuslikult kuidagi näppu ei sattunud ei pruukinud ta midagi kahtlustada ega saadagi kontrollida. Töö ei pruukinud veebis üldkättesaadav olla. Pigem teeks etteheite juhendajale.
  • Vanaema
    2002. ei olnud selliseid plagiaadituvastamissüsteeme nagu praegu. Praegu teostab kontrolli kaitsmiskomisjoni sekretär, vähemalt mõnedes ülikoolides. Kui retsensendile see teine töö juhuslikult kuidagi näppu ei sattunud ei pruukinud ta midagi kahtlustada ega saadagi kontrollida. Töö ei pruukinud veebis üldkättesaadav olla. Pigem teeks etteheite juhendajale.


    Vanaema, retsensendile võiks näiteks silma hakata, et väga pikad lõigud on kõik sama allikaviitega. Selle peale peaks retsensent nurisema vähemalt: "töö on referatiivse iseloomuga". Ja see võiks ka muus osas kellukese helisema panna.
    Kui nüüd retsensent oma töö kenasti ära teeb, siis võiks järgmiseks komisjonil "kelluke helisema hakata".
    Jube hea meelega loeks nii tööd kui retsensiooni, aga paljalt selle pärast ei viitsi vist teise linna otsa minema hakata.
  • Addendum: töö juhendaja oli Ahto Hunt (mida kõike Facebook ei tea)
  • Artiklis on huvitav lause: "Kõlakaid sellest, et Rainer Vakra diplomitöö on plagiaat, liikus erialaringkondades juba aastaid. Mooragi tunnistab, et kuulis sellekohast vihjet aastaid tagasi. „Pole aga olnud aega põhjalikult uurida, ammune asi pealegi,“ ütleb ta." Huvitav, et alles aastate järel tuli see ajakirjaniku lauale, kes hakkas asja uurima.
  • Offf
    Vanaema
    Plass lugu, kas selle peale peaks kandidatuuri maha võtma?https://ekspress.delfi.ee/kuum/suur-vale-rainer-vakra-ulikooli-loputoo-on-plagiaat?id=85302147


    Vakra Vakraks, eks üliõpilane peabki leidlik olema. Mul on hoopis kolm küsimust
    1. Kes oli selle lõputöö juhendaja ja miks ta sellise töö kaitsmisele lubas? (ja mis hinde ta antud tööle pani).
    2. Kes oli lõputöö retsensent ja miks ta oma tööd ei teinud (tema töö olnuks eelkõige plagiaati märgata)? (ja mis hinde ta antud tööle pani).
    3. Kes olid kaitsmiskomisjoni liikmed ja kus olid nende silmad? (see küsimus on sutsu leebem, sest kaitsmiseks mõeldud napi aja jooksul ei pruugi see silma jääda).


    Vakra: pärast minu lõputöö kaitsmist avaldati Säästva Eesti Instituudi raport, kus kasutati samu allikaid ja andmeid

    "Nii töö retsensent kui ka kaitsmiskomisjon hindasid minu diplomitööd hindega 5. Pärast minu lõputöö kaitsmist avaldati Säästva Eesti Instituudi raport, kus kasutati samu allikaid ja andmeid. Täna, 17 aastat hiljem mõistan, et minust oleks olnud korrektne raporti tööversioonile viidata. Aga plagiaadisüüdistus on tõsine asi, mistõttu pöördun Tallinna Ülikooli poole oma tööle ning selle kaitsmise protseduurile objektiivse hinnangu saamiseks," teatas Vakra.

    Aga vabandus passib vaid juhul, kui ta ise selle raporti või tööversiooni kokku kirjutas.

    Lisaks: katel sõimab pada
    (veenvuse ja pädevuse aspektist vaadates, mitte plagieerimise võtmes)

  • Kõikteadjast FB väidab, et lõputöö juhendaja ise olevatki Vakrale selle raporti tööversiooni pihku andnud. Tutvumiseks.
    Lisaks oli seal tore kommentaar stiilis, et juba üliõpilasena näitas Vakra üles häid eeldusi ministriks saada -- delegeeris kõik ülesanded spetsialistidele.
    Kuidas jääb töö uurimusliku osaga, mille Vakra olla teiselt üliõpilaselt varastanud? Sellest ei piiksu, ei prääksu?
  • ttrust
    Artiklis on huvitav lause: "Kõlakaid sellest, et Rainer Vakra diplomitöö on plagiaat, liikus erialaringkondades juba aastaid. Mooragi tunnistab, et kuulis sellekohast vihjet aastaid tagasi. „Pole aga olnud aega põhjalikult uurida, ammune asi pealegi,“ ütleb ta." Huvitav, et alles aastate järel tuli see ajakirjaniku lauale, kes hakkas asja uurima.


    Lauale jõuab selline asi õigesti ajastatult.
  • Vakra enda kommentaar on ka vahva: "imelik, et see asi nüüd, 17 aastat hiljem, esile kerkis"
    Minu teada plagiaat on "aegumatu" -- kui vahele jääd võetakse ka 40 aastat hiljem diplom käest. Või ma eksin?
  • Milleks poliitikule diplomit vaja ?

    Niisugused piinlikud äpardused unustatakse kiiresti ära.
    Võtke või Madisoni seiklused laevas

    Keegi ei võta enam seda vana asja üles .
  • Offf
    Vanaema
    2002. ei olnud selliseid plagiaadituvastamissüsteeme nagu praegu. Praegu teostab kontrolli kaitsmiskomisjoni sekretär, vähemalt mõnedes ülikoolides. Kui retsensendile see teine töö juhuslikult kuidagi näppu ei sattunud ei pruukinud ta midagi kahtlustada ega saadagi kontrollida. Töö ei pruukinud veebis üldkättesaadav olla. Pigem teeks etteheite juhendajale.


    Vanaema, retsensendile võiks näiteks silma hakata, et väga pikad lõigud on kõik sama allikaviitega. Selle peale peaks retsensent nurisema vähemalt: "töö on referatiivse iseloomuga". Ja see võiks ka muus osas kellukese helisema panna.
    Kui nüüd retsensent oma töö kenasti ära teeb, siis võiks järgmiseks komisjonil "kelluke helisema hakata".
    Jube hea meelega loeks nii tööd kui retsensiooni, aga paljalt selle pärast ei viitsi vist teise linna otsa minema hakata.


    Tööd pole näinud, aga tundub, et viited olid üldse puudu:
    "Kirjutasin oma diplomitöö heauskselt, kasutades seejuures ka juhendaja poolt mulle edastatud toona avaldamata ja projektis osalejate ühistööna loodud materjale. Samuti pidasin silmas mulle teadaolevaid diplomitööle ja selle koostamisele kehtestatud reegleid..... Pärast minu lõputöö kaitsmist avaldati Säästva Eesti Instituudi raport, kus kasutati samu allikaid ja andmeid. Täna, 17 aastat hiljem mõistan, et minust oleks olnud korrektne raporti tööversioonile viidata." https://www.postimees.ee/6522021/rainer-vakra-poordub-plagiaadisuudistuse-asjus-ulikooli-poole-oleks-olnud-korrektne-viidata?utm_source=sendsmaily_est&utm_medium=email&utm_content=6522021&utm_campaign=nl_20190213

    Retsensenti ma väga ei tambiks, isegi üllatav, et bakalaureusetööl üldse retsensent oli, vaevalt, et eeldatigi põhjalikku taustakontrolli (ja SEI raport oli veel avaldamata). Juhendaja on küll tugev kaassüüdlane, võib isegi vaielda, kumb on patusem - juhendaja või tudeng.
  • Retsensendi (ja tegelikult kogu komisjoni) asi oleks olnud kaitsmisel selle uuringu lahtikirjutamata metoodika kallal natuke norida ja läbi hammustada, kas Vakra tegelikult ka uuringust midagi teadis.
    Aga noh, iseenesest arusaadav, et kolme aasta bakalaureuse kallal ülemäära ei norita, inimene nagunii kaitsmise ajal hirmu täis.
    Juhendaja poleks muidugi tohtinud sellist asja läbi lasta, oleks pidanud tekkima küsimus küll, et kuidas sa siis ikka selle töö valmis kirjutasid.

    Pläkk lugu, üldiselt. Vakrale endale ja tegelikult kogu Tallinna ülikoolile.
  • Raadiosaates Vakra väidab muuhulgas:
    --- Vakra tegi oma töö algmaterialidest, ajaliselt pärast tema ülikooli lõputöö esitamist tehti nende samade algmaterialide põhjal raport (See tekst mis on artiklis "Säästva Eesti Instituudi (SEI) raport").
    --- Vakra osales aktiivselt meeskonnatöös (pakendikogumise pilootprojekt) mis korjas lähteandmeid teadustöö tegemiseks.
    http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/intervjuu-rainer-vakra-plagiaadisuudistusest-saade/
    http://media.kuku.ee/intervjuu/intervjuu2019021310.mp3
  • Kellel neid baka lõputöid üldse on vaja ?

    teadust seal ju ei tehta, pannakse lihtsalt mingi linnuke kirja ,et oleks tehtud .

    Kes tahab ülikoolis karjääri teha võtab asja väga tõsiselt ja pingutab end doktorini välja. Ilma selleta naljalt professori kohta ei saa ja kuskil assistendina tiksuda ei ole kah justkui erilist hoogu .

    Enamus aga unustavad ülikooli "teaduse" peale lõpetamist kiiresti ära kui leiavad tasuva töö kuskil firmas . Või veel parem maksumaksja rahakotil .
  • Jah, nõukaaegne süsteem viieaastase kõrgharidusega ja ühe lõputööga oli muidugi arukam kui praegune 3+2. Kolm aastat ülikoolis andis õiguse kirjutada dokumentidesse "lõpetamata kõrgharidus" ja seda ei fikseeritud lõputööga, nagu praegu.
  • Postimees: Sotsiaaldemokraat Marju Lauristin andis ETV saates «Valimisstuudio» mõista, et kui tema erakonnakaaslast Rainer Vakrat puudutavad plagiaadisüüdistused osutuvad tõeks, siis ei ole Vakral enam poliitikas kohta.
  • Ma soovitan kõigil poliitikutel minna ja lõputööd arhiivist välja nõuda ning igaks juhuks ära põletada:)
    Kui Vakra langeb, siis tuleb suurem nõiajaht.
  • Fake McCoy
    Ma soovitan kõigil poliitikutel minna ja lõputööd arhiivist välja nõuda ning igaks juhuks ära põletada:)
    Kui Vakra langeb, siis tuleb suurem nõiajaht.


    Well... see antakse sulle koha peal tutvumiseks. Koopia saad ka teha. Originaali vast ära virutada ei õnnestu.
    Pealegi pole "nõiajaht" päris õige sõna selles kontekstis.
  • Piisab kui enne valimisi kahtlus õhku visata ja poliitik on "laip".
  • Vähemalt valimisagitatsiooni tegemise ja ilusate siledate lobedate väga rohkete mullikeste välja ajamise asemel on Vakral nüüd hoopis muud toimetamist. Sotsaalse eksperimendi tõttu on huvitav, kuidas mõjutab 2 nädalat enne valimisi püünelt alla kukkumine tüübi valimistulemust.
  • tohoh,kui Tiit Madissonil õnnestus oma KGB toimik ära virutada, lihtsalt jooksis minema sellega või hüppas aknast alla, siis kindlasti saab mujalgi arhiivis dokumendi kõrvaldada
  • Kusjuures see on tegelikult päris huvitav küsimus.
    Autoriõiguse seaduse järgi on autoril õigus nõuda töö kasutamise lõpetamist. See sünnib küll autori kulul ja autor on kohustatud tekitatud kahju hüvitama, aga kellele võiks tekkida kahju sellest, kui ma oma 1997. aastal kaitstud bakalaureusetöö kasutamise lõpetamist nõuan?
    Pealekauba, mis ajast see lihtlitsentsi andmise komme tekkiski? Ja kuidas nende varasemate töödega see autoriõiguste lugu on?
    Mis saab töödest juhul, kui kasutatakse kinnise kaitsmise võimalust? Kui töö sisaldub ärisaladust, siis teda ju avalikuks ei tehta? Siis oleks igaks juhuks parem selline töö kirjutada, võib kindel olla, et mõni ajakirjanik 20 aastat hiljem tööd üle lugema ei hakka.

    Mitte et Vakra suli, pätt ja kaabakas poleks, aga ikkagi...
  • stagna
    tohoh,kui Tiit Madissonil õnnestus oma KGB toimik ära virutada, lihtsalt jooksis minema sellega või hüppas aknast alla, siis kindlasti saab mujalgi arhiivis dokumendi kõrvaldada


    Tänapäeval on vist 99% arhiivist digitaliseeritud, seega aknast välja hüppamine ei ole hea mõte
  • Fake McCoy
    Piisab kui enne valimisi kahtlus õhku visata ja poliitik on "laip".

    Selleks "laibastumiseks" peavad olema vajalikud eeldused/soodustingimused täidetud. Igaühe puhul sellist kahtlust õhku visata ei saa.
    Poleks Vakra üldse lõputööd kirjutanud, poleks millestki kinni hakata. Oleks Vakra oma lõputöö iseseisvalt uurimistööna kirjutanud oleks .... kas siis üldse olekski meil selline "tore" keskerakondlik poliitik olemas nagu Vakra? Või oleks ta hoopis kusagil laboris teadur?
  • Fake McCoy
    Ma soovitan kõigil poliitikutel minna ja lõputööd arhiivist välja nõuda ning igaks juhuks ära põletada:)
    Kui Vakra langeb, siis tuleb suurem nõiajaht.


    Tegelikult üllatav, et 2002. a töö paberkandjal üldse alles oli.

    Mõneski ülikoolis raamatukogus ega arhiivis nii vanu töid säilinud pole, digitaalselt siis veel ei küsitud. Alles võib olla juhuslikult juhendaja kapis või ka arvutis.
  • Igatahes on keegi vahepeal neid Vakra (ja teiste) töid käinud uurimas, sest ajakirjandusest on läbi käinud väited, et sellest plagiaadist sositati vaikselt juba mitmeid aastaid, ka Riigikogus.
  • Kui teile ei meeldi plagiaadikahtlusega poliitikud, siis valige Zuzu Izmailova. Pole lõputööd - pole plagiaati!
  • sakuska
    Kui teile ei meeldi plagiaadikahtlusega poliitikud, siis valige Zuzu Izmailova. Tõestatult plagiaadivaba!


    Ks tal ei olnud probleem keskharidusega?
  • Plagiaadikahtlus on pigem ümber kujunemas valetamiskahtluseks. Ka Mart Laar lendas oma peaministrikohalt seetõttu, et ta valetas, mitte seetõttu et ta valitsus rublasid müüs.
  • kui oled roheline,siis pole haridust vajagi . Aheldad end puude külge või võitled maantee ehitamise vastu ja elu on kompu
  • AINULT JULGETELE
    Tõeliselt TÜLGASTAV video
    https://ekspress.delfi.ee/kuum/video-vaata-kuidas-rainer-vakra-ligi-40-minutit-jarjest-vassib-salgab-ja-keerutab?id=85315193&fbclid=IwAR1xADtUhrBXB2L5sXnTk5k-YmWuPQHSJOE_puM22QHFN4m_pRD0_kNztU8
    Diskleimer: lingi postitaja ei vastuta lingi mõjul tekkida võivate tüsistuste, nagu ajuhalvatus, maksakrambid ja pidev iiveldustunne, tekkimise eest.
    P.S. Mina seda sõnnikut lõpuni küll vaadata ei suunud. Kes suudab, käsi püsti.
  • This is getting even better!
    Vakra seinal soovitab keegi tal väita, et kurilased on arhiivis pannud lõputöö originaalsete kaante vahele uue sisu ja nüüd trollivad vaest Rainerit!

    Popcorni!
  • Ülikoolil ja SDE-l on tõeline pähkel pureda, vägagi keerukas juhtum. Minimaalselt paar aastat läheb kõigi asjaolude välja selgitamiseks aega. Ja tahan väga rahulikult lõpetada- me näeme antud indiviidi veel neli aastat parlamendis, loodetavasti ka keskkonnakomisjoni esimehena.
  • Oleks Vakra kohe alguses tunnistanud, et "jah, plagieerisin küll, mitmed tegid seda tol ajal", oleksid juhtumi tagajärjed võinud olla suurusjärgu võrra väiksemad.
  • FBst: "Kui sots, siis pole intellektuaalse omandi vargus. On ümberjagamine puuduses inimestele."
  • sakuska
    This is getting even better!
    Vakra seinal soovitab keegi tal väita, et kurilased on arhiivis pannud lõputöö originaalsete kaante vahele uue sisu ja nüüd trollivad vaest Rainerit!

    Popcorni!


    Tervet seda kommentaariumi tasub lugeda. Huumori Kullafond. N2iteks v2ide, et kuna tuldi v2lja valmiste eel, siis on tegu ilmselgelt poliitilise rynnakuga. Edasi j2rgneb pikk tekst: aga Korb tegi ju kaa!
  • Rainer Vakra feisbookis kommenteeritakse temast kui sotsist. Minu jaoks on ta aga alati olnud kesik. Üles kerkinud plagiaadiskandaal ainult kinnitab minu veendumust. Käärkäsi on osanud alati "õiget" kaadrit valida.
  • ttrust
    Rainer Vakra feisbookis kommenteeritakse temast kui sotsist. Minu jaoks on ta aga alati olnud kesik. Üles kerkinud plagiaadiskandaal ainult kinnitab minu veendumust. Käärkäsi on osanud alati "õiget" kaadrit valida.


    Siin lōhnab varjatud sümpaatia järgi sotside suunas.
  • Suure tõenäosusega ei teaks me paljudest praegustest "kuulsatest" poliitikutest mitte midagi, nad oleksid keskpärased inimesed kusagil kekspärasel töökohal, kui poleks vahepeal olnud käärkätt, kes omale pidevalt uut kaadrit valis ja siis neist "paljutõotavamaid" edutas.
  • Kuna see teema toob SDE'le j2llegi halba mainet juurde, siis v6iks 8elda, et SDE'l on j2lle fakra. Aga tundub, et see on paraku nende (Jev)geenides :)
  • Jevgeni Ossinovski oleks praegu IRL-i poliitik, kui IRL oleks teda oma ridadesse vastu võtnud, kui Jevgeni tookord seda soovis. Aga IRL põlgas ta ära.
  • Silmapaistvaim Edgari broiler on ikka Mikser, mingi Ratas või Simpson ei saa sellele lähedalegi

    Mikser oskab öelda eesti keeles lauseid, kus pole ühtki eestikeelset sõna

    tehke järele või makske kinni
  • Facebookist:
    Evelyn Sepp: -- Rainer, annan lihtsalt nõu, su olukord on kehv, aga iga sellise postitusega teed sa seda veel hullemaks. Sulle ei tee praegu keegi liiga, sul pole põhjust teisi süüdistada, end teiste seljataha peita ja kõige nadimaid põhjendusi - olin noor, aga ambitsioonikas, ja ma ei teadnud, et teiste tööd ei tohi enda töö pähe esitada- stiilis argumendid teevad sulle tulevikus uskumatu karuteene. katsu olla praegu väärikas, ära nori haletsust ega nihverda enda süüst ja vastutusest. See annab võimaluse tulla tagasi.
    Rainer Vakra: -- Tänan hea nõu eest. Aga mina kirjutan seda, mida tunnen. Hinges. Ja ausalt ning nii iga päev. Edu Sullegi!
    Taniel Kolpakov: -- lootsin samuti et sai veel suht noores eas õppetunni, et pole hilja veel, kasvõi omaenese lapsele mõeldes eeskuju mõttes midagi muuta, aga siin paistab on tegemist patoloogiaga.

    See on nüüd juhtum, kus poliitik on oma harjunud sõiduveest väljast kistud ning sattunud kõnnumaale ... ja poliitik "jookseb kinni"!
  • Vastupidi, see ongi poliitikule sisseharjunud sõiduvesi. Kui mingi jama korraldad siis võtad Eesti mõistes poliitilise vastutuse. Ehk siis paned tuima, süüdistad teisi ja midagi ei juhtu sinuga.
  • Vakra puhul on ikkagi iroonia selles, et ta on RK keskkonnakomisjoni esimees ning terve oma poliitilise karjääri esitlenud ennast kui keskkonnakaitse spetsialisti. Valdkonna tegelike spetside sõnul ta sisulises plaanis ikkagi ei küüni.
    Oleks see bakatöö ja edasine karjäär erinevatel teemadel, oleks ka kisma väiksem.
  • Samas ega 17 tagune bakatöö poleks ka mingi tõend eksperdiks olemisest kui seda vahepealsel ajal mingid kogemused ei kinnita.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon