Märsilohistajate sektor Eestis - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Märsilohistajate sektor Eestis

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Karum6mm
    Silmaringi laiendamiseks võiks googeldada ka nähtust nagu soy boy. Kuigi siin avatakse linke, nagu mees, on kuskil ka piir.

    päriselus ongi liigse soja tarvitamisel tagajärjed... noortele meestele ei soovitata.
    Aga mu "silmaringi laiendamise" viide oli mitte soja propageerimiseks, vaid lihtsalt vihje kaaskasutajale, kes siin sõna "piim" kuuldes "sojalehma või -kitse" otsima hakkas.
  • olevik
    Karum6mm
    Silmaringi laiendamiseks võiks googeldada ka nähtust nagu soy boy. Kuigi siin avatakse linke, nagu mees, on kuskil ka piir.

    päriselus ongi liigse soja tarvitamisel tagajärjed... noortele meestele ei soovitata.
    Aga mu "silmaringi laiendamise" viide oli mitte soja propageerimiseks, vaid lihtsalt vihje kaaskasutajale, kes siin sõna "piim" kuuldes "sojalehma või -kitse" otsima hakkas.

    Taimne lehm ja taimne kits....
  • Õnneks, olevik - ma juba kartsin, et ka siinses foorumis hakkavad progressiivsed ideed levima, kus igasugune mehelikkus on kohe toksiline ning süüa tohib ainult soja ja ise aknalaual kasvatatud avokaadosid.
  • Mulle samuti ei meeldi kui sojast tehtud valge emulsiooni nimetamiseks "-piim" järellliidet kasutatakse. Aga kui õigekeelsussõnaraamat ja wikipedia seda teeb, siis tuleb vait olla ja edasi teenida. Ning olukorda üritada mõista.
  • Sekeldaja
    Soovin osta veganpõrandavärvi ja -bensiini.
    Veganküünelakk.

    Veganbensiini müüs Statoil paar aastat tagasi, kui lisati 15% vegankomponenti. Kahe aasta pärast on 95 oktaanarvuga bensiinist 10% vegan vastavalt kütusedirektiivile - sellest on juba siin juttu olnud.
    Kahjuks vegantoitu võid mitte osta, aga veganbensiini pead ostma.[quote=Sekeldaja]Soovin osta veganpõrandavärvi ja -bensiini.


  • Karum6mm
    Õnneks, olevik - ma juba kartsin, et ka siinses foorumis hakkavad progressiivsed ideed levima, kus igasugune mehelikkus on kohe toksiline ning süüa tohib ainult soja ja ise aknalaual kasvatatud avokaadosid.

    See kartus oli ja on siiski täiesti asjatu.
    Aga loodan, et lisaks siin lõimes postitamisele panustame kõik ka järeltulevasse põlve, et kunagi kaugemas pensionieas saaksime ikka enda sünnijärgsele soole vastavalt käituda ja ringi liikuda. Ja et lapselapsi ikka usaldataks meie hoole alla :)
  • Sekeldaja
    Soovin osta veganpõrandavärvi ja -bensiini.

    Veganküünelakk.


    Linaõlivärv sobib? Vägagi vegan, sajandeid tuntud taim :)

    https://www.vivacolor.ee/tooted/Villa-Lin

    P.S. Mingid tüübid ehitasid oma Volkswageni bussi McDonaldsist tasuta saadud õlijääkide peal sõitma ja tegid sellega pika tiiru Euroopas. Pakuks, et see õli oli ka vegan. 100%-list veganbensiini su auto mootor ei toeta, ära seda taha.
  • Suure rahakotiga on võimalik saada ka vegan auto omanikuks aga lihtsam on vist kõndida jala https://www.accelerista.com/liiklus/ostetud-load/vegan-auto-valimine/
    Olen mõelnud, et kui tahaks võtta peale hääletaja, kes osutub veganiks - kas üldse istubki autosse, kus on mittevegan rool ja istmed, lisaks juhi nahkkott ja -kingad (võiks olla ka peas karvamüts, seljas loomakasukas ja käes nahkkindad, mis mul küll puuduvad)
  • Huvitav, kui tema on teinud sellise elustiilivaliku, kas siis mina võin teha elustiilivaliku paluda tal pärast fakti ilmnemist autost väljuda? Või on see diskrimineerimine? :-D
  • kindsigo

    P.S. Mingid tüübid ehitasid oma Volkswageni bussi McDonaldsist tasuta saadud õlijääkide peal sõitma ja tegid sellega pika tiiru Euroopas. Pakuks, et see õli oli ka vegan. 100%-list veganbensiini su auto mootor ei toeta, ära seda taha.


    Selles õlis praeti nagitsaid, ei olnud enam vegan! ;-)
  • Karum6mm
    Huvitav, kui tema on teinud sellise elustiilivaliku, kas siis mina võin teha elustiilivaliku paluda tal pärast fakti ilmnemist autost väljuda? Või on see diskrimineerimine? :-D

    Tavaliselt on vegani keha mingite kudumitega kaetud, kootud märss ripub üle õla ja sa näed juba kaugelt et ta on vegan ning ei paku küüti.
  • Veganeid on üldisest märsikate populatsoonist siiski selge vähemus. Kirjeldatud kudum-märsikas võib olla meeldivalt laia silmaringiga boheemlane ja igati äge vestlusklaaslane.
  • Ma olengi vist niipalju seda veganite ajupesu lugenud, et on tekkima hakanud mingisugune veganofoobia. Korra jätsingi niimoodi märsilohistaja moodi hääletaja peale võtmata ja siiamaani piinab, et äkki põlgasin toreda inimese ära. Paar sekundit on ju aega otsustada ja mingist alateadvusest tõusis siis esile see vegan-auto teema :)
  • ...ma olen ka varem maininud, et mul on mitu päris ehedast märsikast sõpra. Nii välimus, töö kui elukoht on kõik proper. Samas vitsutavad nad hea meelega kõike head, mis maailmal pakkuda on - ning... on üldiselt rahvuskonservatiivsete* vaadetega.

    * mitte küll siiski Lendava Tsirkuse poolehoidjad.
  • Ehe märsikas (tm) on üldreeglina üks hiigla tore tegelane. Mõnikord ehk naiivsevõitu aga tore sellegipoolest.
    Silma torkav vegan on nagu võitlev feminist, kommunist või ükskõik milline muu "-ist".
    Kitsa silmaringiga ja lärmakas.

    P.S. Mul on õige mitu taimetoitlasest tuttavat, aga nemad ei suru oma vaateid peale, vaid lihtsalt söövad seda mis meeldib, mainides, et nende enesetunne on sedasi parem. Respect.
  • Taimetoitlus ja veganlus on 2 täiesti erinevat iseasja. Veganlus on religioosne "loomade piinamise vastane" maailmavaade / liikumine ning iseenda (ja teiste) tervise eest seismisega pole siin mingit seost. Erinevalt taimetoitlusest. Kusjuures veganlusel pole reeglina ka loomade piinamisega pole mingit seost ja "loomade piinamisest" on neil äraspidine arusaam.
  • Kõik taimetoitlased on taimetoitlased kuniks lauale tuuakse liha ja seda täesti tasuta. :)
  • eln

    Olen mõelnud, et kui tahaks võtta peale hääletaja, kes osutub veganiks - kas üldse istubki autosse, kus on mittevegan rool ja istmed, lisaks juhi nahkkott ja -kingad (võiks olla ka peas karvamüts, seljas loomakasukas ja käes nahkkindad, mis mul küll puuduvad)


    Tagaistmel võiks kaasa sõita searümp, kaabu peas.

  • eln
    Suure rahakotiga on võimalik saada ka vegan auto omanikuks aga lihtsam on vist kõndida jala https://www.accelerista.com/liiklus/ostetud-load/vegan-auto-valimine/
    Olen mõelnud, et kui tahaks võtta peale hääletaja, kes osutub veganiks - kas üldse istubki autosse, kus on mittevegan rool ja istmed, lisaks juhi nahkkott ja -kingad (võiks olla ka peas karvamüts, seljas loomakasukas ja käes nahkkindad, mis mul küll puuduvad)

    Kuna nüüdsest müüb Eesti Gaas enda tanklates ka biometaani, peaks ka mõni CNG sõiduk enam-vähem aktsepteeritav ju olema. Taxify ja igasugused taksofirmad on endale neid samuti soetanud, seega ei tea kas varsti ilmub Taxify või Uberi valikuvõimalustesse Uber x kõrvale Uber vegan?
  • eln
    Ma olengi vist niipalju seda veganite ajupesu lugenud, et on tekkima hakanud mingisugune veganofoobia. Korra jätsingi niimoodi märsilohistaja moodi hääletaja peale võtmata ja siiamaani piinab, et äkki põlgasin toreda inimese ära. Paar sekundit on ju aega otsustada ja mingist alateadvusest tõusis siis esile see vegan-auto teema :)


    Õige vegan tunneb distantsilt ära (kolmas silm, aura, inglid), kas auto on vegan v ei, ja siis hääletab v ei hääleta.

    Aga tõsiseimalt, ma ei saa aru mis kahtlaste olluste piimaks nimetamise vastu olla saab. Lubjapiim nt on täiesti pädev termin iidsetest aegadest (non vegan). Rääkimata piimklaasist jne.
  • Kui hästi läheb, peavad veganeid toitvad tootjad enda toodetele sisule vastavad nimed välja nuputama. Sojasolki ei tohi enam piima pähe müüa jne.

    Euroopas soovitakse kaitsta piimatoodete nimetusi taimetoitudes kasutamise eest
  • Seoses Tallinna linnapea Taavi Aasa välislähetusega täidab täna linnapea kohuseid abilinnapea Züleyxa Izmailova.
  • Asendamised on formaalsed. Tartu Ülikoolis oli millaski hetk, mil Tulviste ja mõne prorektori äraolekul juhatas rektoraadi istungit Riho Illak, ise nalja visates fakti üle, et Tartu Ülikooli rektori kohusetäitjaks sel hetkel oli kodanik, kel puudus kõrgharidus.
  • Kas hipsterite ja märsilohistajate mekas Telliskivi Loomelinnakus asub Telliskivi Perearstikeskus? Ei, see asub hoopis teises selle tänava otsas. Ometigi see perearstikeskus oleks tulnud rajada just sinna mekasse, poleks vähemalt arusaamatusi ja arstide hoolsate käte alla satuks õige orienteeritusega patsientkond.
    Seega, paha-aimamatu mittemärsilohistajast patsient koos oma mitte-hipsterliku haigusega võib sinna paha-aimamatult sattuda ning jääda ravita, kuna homöopaatiline ravi ei anna mittemärsilohistajast patsiendi peal tulemusi.
    Lõpuks võib selline vale ravi rakendamine lõppeda fataalselt:
    Artikkel on paywalli taga.
    "Telliskivi perearstikeskuse patsient lõpetas operatsioonilaual."
    https://www.postimees.ee/4492673/telliskivi-perearstikeskuse-patsient-lopetas-operatsioonilaual
    Kogu seda situatsiooni tuleks võrrelda sellega nagu lapsed mängivad nukkudega, kes "päriselt" pissivad ja "söövad" ja kellele saaks "ravi" teha kui need nukud "haigeks" jäävad.
  • Hakkab jälle pihta. Mingid lapsajakirjanikud kes homöopaatiast midagi ei tea, pole homöopaadi vastuvõtul käinud, ei tea, kuidas sobivaid ravimeid välja valitakse panevad enda arust paika viimase instantsi tõe.

    Artikli põhisüüdistus oli see, et arstid müüsid patsientidele ravimeid, mida nad ei tohi teha. Nojah, alternatiiv oleks saata patsiendid rohtu ostma Helsingisse või Riiga - Tallinnas apteegid neid ju ei müü. Jokk lahendus võib-olla oleks tõsta visiiditasu ja anda ravimid tasuta, aga perearstikeskuse regulatsioonid ei pruugi seda lubada.

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. Kahtlemata on paremaid ja halvemaid homöopaate, kahtlemata tehakse vigu ja muidugi sobivad mõnel juhul paremini teised ravimeetodid.

    Ah, ma ei viitsi …

    Toksige guuglisse mõned märksõnad ja vaadake, kui palju on nt Soomes vastavaid apteeke, organisatsioone, arste jne. http://www.homeopatiainfo.fi/
  • Vanaema, Sul ämbrid kolisevad.
    Loe terve artikkel mõttega läbi ja leia sealt kuritegeliku situatsiooni. Perearst (või Pere"arst") oleks pidanud kasvõi omas peas häirekella lööma, kui haigussümptomid ette antud aja jooksul ei taandu. Aga ei, vastupidi ta "ravis" seda haiget mitu aastat järjest.
    Asja tegelik olemus on aga -- patsientide tervise arvelt tegeles arst isikliku tasku täitmisega, sest ta müüs "ravimeid", kusjuures müügitegevus on temasugusele ja tema firmale täiesti keelatud.
    Selline arst peaks tegelikult kohtus kriminaalkorras vastust andma.
    Üks teine haige patsient külastas seda arsti mitu korda, kuni pidi arstile kurjalt häält tõstma, sest arst ei tahtnud tema pikale veninud haigust ravida.
    Sorry, aga Homöopaatilisi pille neelates peaks saabuma tervenemine, või kuidas, või mis sa arvad Vanaema? Aga kui ei saabu, mis siis teha, Vanaema?
  • Vanaema
    Hakkab jälle pihta. Mingid lapsajakirjanikud kes homöopaatiast midagi ei tea, pole homöopaadi vastuvõtul käinud, ei tea, kuidas sobivaid ravimeid välja valitakse panevad enda arust paika viimase instantsi tõe.

    Tee mis teed, aga ära nimeta homöopaatilisi preparaate ravimiteks. Tegemist on parimal juhul toidulisanditega. Tegemist on nö preparaatidega, mida ei ole kunagi korralikult testitud ja mille valmistamise põhimõte on vastuolus loodusseadustega. On tead juhutumeid, kus üks suurtootja müüs pool aastat järjest valest kemikaalist valmistatud tinktuure ja mitte üks kasutaja ega neid turustavatest posijatest ei saanud aru, et tegemist on vale asjaga. See peaks nii mõndagi asja kohta ütlema!
  • Vanaema
    Hakkab jälle pihta. Mingid lapsajakirjanikud kes homöopaatiast midagi ei tea, pole homöopaadi vastuvõtul käinud, ei tea, kuidas sobivaid ravimeid välja valitakse panevad enda arust paika viimase instantsi tõe.

    Artikli põhisüüdistus oli see, et arstid müüsid patsientidele ravimeid, mida nad ei tohi teha. Nojah, alternatiiv oleks saata patsiendid rohtu ostma Helsingisse või Riiga - Tallinnas apteegid neid ju ei müü. Jokk lahendus võib-olla oleks tõsta visiiditasu ja anda ravimid tasuta, aga perearstikeskuse regulatsioonid ei pruugi seda lubada.

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. Kahtlemata on paremaid ja halvemaid homöopaate, kahtlemata tehakse vigu ja muidugi sobivad mõnel juhul paremini teised ravimeetodid.

    Ah, ma ei viitsi …

    Toksige guuglisse mõned märksõnad ja vaadake, kui palju on nt Soomes vastavaid apteeke, organisatsioone, arste jne. http://www.homeopatiainfo.fi/


    See on nüüd küll ikka väga rumal jutt. Esiteks sa ei saanud aru, milles point. Küsimus ei olnud ravimite müümises, mis kah illegaalne tegevus. Vaid täiesti ravitava haiguse ravimises mingi uhuuga, mille tagajärjel jäi inimene neerust ilma. Põiepõletik, mis oleks antibiootikumidega olnud paari nädalaga välja ravitav, on suht kerge asi ja iga normaalne perearst oleks sellele adekvaatse ravi taganud. Mida sina oma endale ja oma perele ravimitena sisse söödad on su enda asi, pärast pole lihtsalt nutta vaja. Aga arst PEAB tagama adekvaatse ravi.
  • Kusjuures, isegi Vigala Sass soovitas neerupealsete põletiku peale tuttava tütrele konkreetset antibiootikumi ja saigi asjad korda. Tookord muutus minu arvamus temast kohe kardinaalselt, sest mees sai aru, millal tuleb ikka traditsioonilisi ravimeetodeid kasutada.
  • Vanaema
    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. Kahtlemata on paremaid ja halvemaid homöopaate, kahtlemata tehakse vigu ja muidugi sobivad mõnel juhul paremini teised ravimeetodid.
    [/url]

    Tegelikult suur osa haigustest ja enamus põletikest taandubki iseenesest. Pluss platseebo ja nii võidki arvata, et said suvalise sodi sissesöömisest abi. Jamaks läheb siis, kui jätad tõelise haiguse ravimata, nagu ka sellel kirjeldatud neerukaotuse juhul.

  • Ma mäletan kuidas meie neurokirurgia professor Arvo Tikk kainestas arstitudengeid, kes juba 5ndal kursusel arvasid, et nemad teavad meditsiinist ja inimeste ravimisest väga palju.

    Tema rääkis niiviisi :

    90 % haigusetest paranevad iseenesest ja üldse mingit arstiabi ei vaja . 5 % haigustest viivad inimese hauda ja arstid ei saa midagi teha . Ning ainult ülejäänud 5 % on see, kus meditsiin saab aidata, enneaegset surma või invaliidistumist vältida. Teie asi on välja filtreerida need 95 % juhtumeid, kus meditsiin on kasutu ja tegeleda ülejäänud 5 %-ga.
  • Õnneks on selle Telliskivi Perearstikeskuse suhtes algatatud riiklik järelvalvemenetlus. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/homoopaatiliste-ravivotetega-patsientide-tervist-rikkuva-tallinna-telliskivi-perearstikeskuse-suhtes-kaib-menetlus?id=82195453
    Lisaks on artiklis mitmeid viiteid, mis näitavad et probleem oli püsti juba varem.
    Huvitav, kui nende uhuu-preparaatide müügiga arst ei suudaks raha teha, kas ta oleks siis reaalselt patsienti ikka ravinud? Kas ikka lisatulu oli see mis ajendas sedasi "ravima" ?
  • Mis väga häiriv, et see crazy maailmavaade, kus on lame maa, veganlus, inimesi mürgitavad ravimikopmaniid ,pesuvalgendi joomine ja igasugune posimine ning nõidumine on leidnud tee ka diplomeeritud arstide hulka, kes ometi peaks tegutsema vaid teaduspõhise meditsiini valdkonnas. Kelle peamine kohustus on mitte kahjustada .

    Kui arst ei tea või ei oska patsienti ravida, siis peaks ta pöörduma mõne kogenuma ja targema kolleegi poole. Kokku saab kutsuda ka konsiiliumi. Ja kui ta ka siis ei tea ega oska, ei tohi ta mitte midagi teha .

    Ta ei tohi talle mingit nõiajooki sisse joota väites,et keegi anonüümne säutsuja internetis oli seda soovitanud ja sellest abi saanud.
  • stagna
    Mis väga häiriv, et see crazy maailmavaade, kus on lame maa, veganlus, inimesi mürgitavad ravimikopmaniid ,pesuvalgendi joomine ja igasugune posimine ning nõidumine on leidnud tee ka diplomeeritud arstide hulka, kes ometi peaks tegutsema vaid teaduspõhise meditsiini valdkonnas. Kelle peamine kohustus on mitte kahjustada .

    Probleem on selles, et mõned inimesed lähevad hulluks mitte noorelt, vaid peale seda kui nad oma ametipositsiooni on saavutanud. Inimest vastu oma tahtmist psühhiaatrile hindamiseks saata on peaaegu võimatu enne kui ta otseselt endale või teistele ohtlik ei ole. Neid on arstide hulgas sama palju kui muudel elualadel.
  • Vanaema

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. http://www.homeopatiainfo.fi/

    Mina olen kahjuks jälle pikalt kõrvalt näinud kuidas homöopaatiat kasutatakse, abi ei saada aga ikka kasutatakse edasi.
  • santa
    Vanaema

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. http://www.homeopatiainfo.fi/

    Mina olen kahjuks jälle pikalt kõrvalt näinud kuidas homöopaatiat kasutatakse, abi ei saada aga ikka kasutatakse edasi.
    Täpsemalt, minu nähtud case puhul tõsisemate asjade puhul minnakse ikka tavaravimite peale (sh. antibiootikumid) üle aga nohu puhul võetakse ikkagi terakesi. Ja üllatus-üllatus, nädala-kahe pärast ongi nohu läinud. Selles mõttes polegi niiväga häirinud et sellises stiilis homöopaatia õnneks neerust ilma jäämist suure tõenäosusega ei põhjusta. Aga kuidagi mõttetu on lihtsalt.


  • santa
    Vanaema

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a, abi on saanud pereliikmed, sh väikelaps ja lemmikloomad - et keegi jälle platseeboefektist ei seletaks. http://www.homeopatiainfo.fi/

    Mina olen kahjuks jälle pikalt kõrvalt näinud kuidas homöopaatiat kasutatakse, abi ei saada aga ikka kasutatakse edasi.


    Mina ei vaidlustanud konkreetset juhtumit, vaid seda, et asjast mitte midagi jagavad noorajakirjanikud annavad lõplikke hinnanguid asja kohta, millest nad midagi ei tea.

    Täitsa nõus sellega, et kui põletiku korral on vaja antibiootikume, siis ongi vaja.

    Ilmselt on ka nii, et on olemas nii väljaõppinud ja kogemustega homoöpaadid, kui ka nt perearstid, kel on asjast mingi aimdus ja kes siis püüavad homoöpaatiat rakendada. See pole nii lihtne, et vaatad teatmikust järgi, mis häda korral milliseid terakesi anda. Iga patsient vajab individuaalset lähenemist, eriti alguses selgitatakse põhjaliku vestlusega välja tema eripärad jne.

    Ei hakka pikalt näiteid kirjeldama aga üks siiski - ca 15 a tagasi oli mul valus käia, iga samm oli piin, asi kestis kuid. Läksin arsti juurde, saatis röntgenisse, diagnoositi mõlemal jalal kukekannus (soolade ladestumine kannas), kirjutati välja ultraheliprotseduurid, et ladestused purustada.

    Protseduurideni ma ei jõudnud, kohtasin oma homoöpaati, andis terakesi, suhteliselt ruttu valu kadus ja pole siiani tagasi tulnud. Näiteid võiks tuua arvukalt.

    Ühesõnaga, võite edasi arvata, kõik inimesed, kes aastakümneid on homoöpaatiat kasutanud on lollid ja kõik homoöpaadid petised ja kaabakad, kes inimestelt raha välja petavad ja nende tervist kahjustavad. Ning homoöpaatiliste ravimite tootjad on muidugi üks kamp pätte ülemaailmses kuritegelikus võrgustikus.

    Ei ole minu asi oponente ümber veenda, lihtsalt protestisin lahmimise vastu, kui räägitakse asjast, mida ei tunta ja millega isiklikke kogemusi pole.

  • Vanaema, esialgses Postimehe artiklis : "Telliskivi perearstikeskuse patsient lõpetas operatsioonilaual" ma ei märganud küll et ajakirjanik halvustaks homoöpaatilisi ravimeid, kui selliseid, vaid halvustas arste kes neid ravimeid kasutasid meelega valesti ravimisel.
    Ja üks ajend, miks perearstid seda tegid, oli nende labane lisasissetulek, sest tõenäoliselt oli nendel homoöpaatilistel ravimitel hea hinnalisa ning käive suur.
  • ttrust, päris esialgses artiklis on pealkirjas selgelt halvustus sees. https://leht.postimees.ee/4492005/tiitliga-parjatud-perearst-muub-leti-alt-pseudoravimeid

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga (kuigi arsti ajakulu ja vastavalt visiiditasu on kõrgemad - samas minu arsti puhul soovitab ta sageli mõne aja pärast helistada, täpsustab enesetunnet, korrigeerib manustamist - see ei maksa midagi).

    Ei tea preparaatide hindu meie apteekides, niipalju kui neid seal üldse on.
  • Vanaema

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga.

    Äkki oleks kõige lihtsam ja odavam neid ise segada? Vähem kui ühe molekuliga destileeritud vee lahust ei peaks just raske teha olema. Destileeritud vesi maksab 50 senti liiter. Nagu elu näitab siis pole mitte mingit vahet, mis ainet sinna algselt pandi.
  • Olevipoeg
    Vanaema

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga.

    Äkki oleks kõige lihtsam ja odavam neid ise segada? Vähem kui ühe molekuliga destileeritud vee lahust ei peaks just raske teha olema. Destileeritud vesi maksab 50 senti liiter. Nagu elu näitab siis pole mitte mingit vahet, mis ainet sinna algselt pandi.

    Veel odavam on lihtsalt kraanivett juua. Ma võin lausa lubada, et ühes klaasitäies kraanivees on vähemalt üks molekul mõnda ravimit, mida suvalise valitud haiguse vastu kasutatakse.
  • Vanaema
    Hakkab jälle pihta. Mingid lapsajakirjanikud kes homöopaatiast midagi ei tea, .

    Olen kasutanud homöopaatiat ligi 25 a...


    No selge siis, samas mõneti traagiline lugu.
  • raulir
    Olevipoeg
    Vanaema

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga.

    Äkki oleks kõige lihtsam ja odavam neid ise segada? Vähem kui ühe molekuliga destileeritud vee lahust ei peaks just raske teha olema. Destileeritud vesi maksab 50 senti liiter. Nagu elu näitab siis pole mitte mingit vahet, mis ainet sinna algselt pandi.

    Veel odavam on lihtsalt kraanivett juua. Ma võin lausa lubada, et ühes klaasitäies kraanivees on vähemalt üks molekul mõnda ravimit, mida suvalise valitud haiguse vastu kasutatakse.


    Dest vesi iseenesest pole päris hea asi mida juua.
  • Tin
    raulir
    Olevipoeg
    Vanaema

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga.

    Äkki oleks kõige lihtsam ja odavam neid ise segada? Vähem kui ühe molekuliga destileeritud vee lahust ei peaks just raske teha olema. Destileeritud vesi maksab 50 senti liiter. Nagu elu näitab siis pole mitte mingit vahet, mis ainet sinna algselt pandi.

    Veel odavam on lihtsalt kraanivett juua. Ma võin lausa lubada, et ühes klaasitäies kraanivees on vähemalt üks molekul mõnda ravimit, mida suvalise valitud haiguse vastu kasutatakse.

    Dest vesi iseenesest pole päris hea asi mida juua.

    See pole joogiks, see on müügiks.
  • Vanaema
    ttrust, päris esialgses artiklis on pealkirjas selgelt halvustus sees. https://leht.postimees.ee/4492005/tiitliga-parjatud-perearst-muub-leti-alt-pseudoravimeid

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga (kuigi arsti ajakulu ja vastavalt visiiditasu on kõrgemad - samas minu arsti puhul soovitab ta sageli mõne aja pärast helistada, täpsustab enesetunnet, korrigeerib manustamist - see ei maksa midagi).
    Ei tea preparaatide hindu meie apteekides, niipalju kui neid seal üldse on.

    Pea nüüd kinni. Antud haiguste kontekstis ongi õige neid ravimeid pseudoravimiteks nimetada.
    Jah, säästukoht küll. Kõige säästvam on üldse mitte ravida, küll haigus ise üle läheb.
    Või noh, mingis vene keskaega kujutavas filmis müüs üks keskaegne talupoiss targaks tegevaid pille. ...
  • Olge nüüd normaalsed, ravimid on ravimid ja mingit homöpaatilist toodet ei nimetata ravimiks, eksju.
  • Vanaema

    Ei hakka pikalt näiteid kirjeldama aga üks siiski - ca 15 a tagasi oli mul valus käia, iga samm oli piin, asi kestis kuid. Läksin arsti juurde, saatis röntgenisse, diagnoositi mõlemal jalal kukekannus (soolade ladestumine kannas), kirjutati välja ultraheliprotseduurid, et ladestused purustada.

    Protseduurideni ma ei jõudnud, kohtasin oma homoöpaati, andis terakesi, suhteliselt ruttu valu kadus ja pole siiani tagasi tulnud. Näiteid võiks tuua arvukalt.


    Kukekannus ehk plantaarfastsiit on kanna aluse sidekoe põletik. Tavaline trauma sportlastel, kelle jalad saavad palju koormust ja põrutust (jooksjad, kergejõustiklased, aga ka nt. Kaia Kanepi on sellega hädas olnud). Niiöelda tavainimesel, kes aktiivselt spordiga ei tegele, võib kukekannuse tekkimisele kaasa aidata omapärane jala kuju (kui kannale langeb liigselt koormust), suur kehakaal või näiteks (uued) ebasobivad jalanõud.
    Plantaarfastsiidile on iseloomulik akuutne faas, mille puhul kannale toetumine on valus, eriti hommikuti ärgates või toolilt tõustes ja esimesi samme astudes. Aja jooksul tundub valu kasvavat. Paari kuu möödudes akuutne faas möödub ja jätkub krooniline faas, kus valu ei ole nii terav, vaid muutub nüriks, kuni meenutab pigem väikest ebamugavustunnet.
    Väga paljudel inimestel möödub põletik põhjuse kadudes (jalanõude vahetamine, koormuse vähendamine) 6-12 kuu möödudes iseenesest. Ravina soovitatakse erinevaid venitus- ja rullimisharjutusi, kasutatakse ka öiseid nn. lahaseid, mis hoiavad jalatalla magamise ajal venitusasendis. Sportlaste puhul on asi keerulisem, kuna aastane võistlus- ja treeningupaus ei ole tavaliselt variant ja vajadusel lahendatakse kirurgiliselt.

    Ühesõnaga - terakestega ei ole siin midagi pistmist. Teatud tingimuste korral käitub kukekannus nagu nohu, st. paraneb ajaga iseenesest. See, et mingi nõidtohter samal ajal terakesi andis, ei tõenda põhjus-tagajärg seost.
  • Olevipoeg
    Vanaema

    Hinna küsimust ei oska kommenteerida. Üldiselt on homöopaatilised ravimid odavad ja patsiendile pigem säästukoht võrreldes tavameditsiiniga.

    Äkki oleks kõige lihtsam ja odavam neid ise segada? Vähem kui ühe molekuliga destileeritud vee lahust ei peaks just raske teha olema. Destileeritud vesi maksab 50 senti liiter. Nagu elu näitab siis pole mitte mingit vahet, mis ainet sinna algselt pandi.


    See molekuli jutt tuletab meelde üht definitsiooni FB avarustest:

    Homöopaatiline kirurgia - viibid ruumis, kus varem hoiti skalpelli.

    :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon