Päevakaja - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • mx77
    antsukene
    Tannu RAM, millega "leida peipsite" juures käia?....


    Noh, selle GL 500-ga võrreldes on RAM ikka vaese mehe auto.


    X5 on Eestis täielik rahvaauto. Neid on juba nii palju, et omanikud ajavad ilmselt parklas ka neid segamini - nagu Superb või Octavia vms.
  • Noh, 50k€ kah raha.... aga RAM-e saab 2 tk selle tädipikenduse summa eest, seda küll.
    Üldiselt vaese mehe rahvaauto keskmine hind on ca 2-4k€, millele "rahvasõbralik" kesikla plaanib nüüd 10-20% peerumaksu otsa panna....
  • mx77

    Kõige mõistlikum lahendus oleks, et Riigikogu kantseleil on liisingus 101 mõistlikku autot (Shkoda Superb peaks neile värdjatele igati paslik olema) ja ongi kogu lugu. Lahkud riigikogust ja paned võtmed kantselei lauale.
    Stalnuhhin on veel väga mõistlik inimene, minu meelest Sults oma X5-ga ja mingi äritädi GL 500-ga (milleks on sent surmale võlgu tädile vaja 435 hj autot üleüldse?)


    Ja neil 101 Skodal peaks olema CO2 piirang, mingi 100g/km näiteks. Eestis on sõidukite CO tase keskmisest kõrgem, see aitaks keskmist alla tuua. Ja muidugi sõidupäevik ja Riigikogu kleebised.
  • See GL 500 pole mingi "tädi" auto. See on Tallinna abilinnapea auto, millega vahest sõidab ka tema abikaasa.
  • [quote=siimos]
    mx77


    Ja neil 101 Skodal peaks olema CO2 piirang, mingi 100g/km näiteks. Eestis on sõidukite CO tase keskmisest kõrgem, see aitaks keskmist alla tuua. Ja muidugi sõidupäevik ja Riigikogu kleebised.


    Sõidupäevik elektrooniline ja avalikult reaalajas jälgitav, siis teab kuna ja kuhu minna, et saaks rahva esindajaga kohtuda.
    Nemad kotivad rahvast aga rahvas peab neile koguaeg naeratama

  • http://majandus24.postimees.ee/3936743/liikluskindlustuse-fond-automaksu-kehtestajatele-aerge-kiirustage-moelge-ka?_ga=1.60655789.1284004051.1480777108
    Mulle meeldib pöördumise lõpp: " Korralik ettevalmistus ja läbimõeldult tegutsemine ei ole häbiasi." Isegi riigiasutused panevad juba avalikult debiilikuid paika.
  • antsukene

    Üldiselt vaese mehe rahvaauto keskmine hind on ca 2-4k€, millele "rahvasõbralik" kesikla plaanib nüüd 10-20% peerumaksu otsa panna....


    Naiivne optimist nagu ma olen.... ikka nii kuni 50+% otsa...

  • Khm......tähendab..... ma nõuan silmpilk, et viidaks sisse adekvaatsuse erikontroll ja audit valituse KÕIGILE liikmetele. Ma tõesti tahan teada, kas minu riiki juhtiv seltskond on teovõimeline. Ma tahan saada seda kinnitust, et ei tehtaks pöördumatuid vigu riigielu suunamisel. "Eestikast","kikust" ja "ausõnast" enam ei piisa.
  • Järelikult... kui tulevikus tahad mitte-uimast autot, siis pead rohkem vaatama kaalu/kW suhte suunas.
  • See GL on ostetud riiklikust bussitoetusest - kui ma ikka õigeid seoseid tõmban. Selle ettevõtte juristiks, muide, on Irina Embrich.
  • Leidsin vana asja: Keskfraktsioon soovib majandus- ja taristuministrilt teada saada, miks maksustab riigiettevõte Elering kliente kõrgete võrgutasudega?
    Ja hakkasid mingid seosed üles kerkima: ...keskfraktsioon... ....majandus- ja taristuminister....
    Loodame siis, et keskerakond ei ole oma võimule saamisega inimestest kaugenenud ja tsiteerime artiklit veidike päevakohasemalt:
    "Soovime, et minister Simson selgitaks, mis on Eleringi otsuste taga ning kas riigiettevõte ikka peab igat senti taga ajama, kui see tuleb omade inimeste arvelt?"
  • mx77
    Stalnuhhin on veel väga mõistlik inimene...
    Palun ärge vaadake lihtsalt marki, vaid kuluhüvitises kasutatava liisingu summat. Stalnuhhin suutis rahvaautot CRV liisida kuumaksega 700EUR (eelmise RK koosseisus läks sama summa Outlanderi peale). On ju selge, millega Stalnuhhin tegeleb - mees ostab kuluhüvitise kaudu nelja aastaga auto välja. Kuluhüvitis ei ole mõeldud vara soetamiseks.

  • Samas on see kurb. Meie seadustloova kogu liige on nii vaene, et ta ei suuda endale isegi autot ise liisida. Kui sõltumatu või iseseisev selline inimene oma mõtetes ja otsustes on?
  • puhkjapojad1
    Samas on see kurb. Meie seadustloova kogu liige on nii vaene, et ta ei suuda endale isegi autot ise liisida. Kui sõltumatu või iseseisev selline inimene oma mõtetes ja otsustes on?


    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.

    Garanteeritult ettenähtud kuluhüvitis palgalise koha eest (vs kuluhüvitis erakorraliste tööga seotud kulude katteks) on juba iseenesest kommunistlik absurd - idee bürokraatia poolt reguleeritavast võrdsusest.

    Ainuke tegelik põhjendus sellele tundub olema, et niimoodi saab seda inimest teatavat kohta pidi peos hoida. Ehk siis saab majoneesitšekid vajalikul hetkel lagedale tuua või reaalselt saadavat palka mingil hetkel kuni poole võrra kärpida.
  • https://fp.lhv.ee/forum/free/121004?postId=2701657
    ikaldus
    Teisest küljest jällegi paistab, et isegi Riigikogu mitte nii kirkad kriidid oskavad liitmise lahutamise tasemel raha lugeda ja tulusi optimeerida, kui neid selleks personaalselt motiveerida. Kas seda energiat ei saaks kuidagi suunata kasulikuks tegevuseks? Näiteks kui riigi adminkulud püsivad alla x% SKP'st, siis kõliseb sõltuvalt kokku hoitud summast mingi % boonusena auväärt rahvaesindaja pangakontole?


    Nagu ühes varasemas teemas sai mainitud, siis on see mõisaaita pääsenud vallavaese ahnus tegelikult meeletult võimas jõud, mis on lihtsalt rakendamata. Kui muidu räägitakse, et ühte või teist reformi ei saa läbi suruda, sest rahvas pole nõus, siis mõnesaja euro eest kuus on paljud Riigikogu liikmed nõus riskima igasuguse mainekahjuga ja avalik arvamus väga ei koti. See jõud tuleb lihtsalt kanaliseerida sobivas suunas ehk siis tulemustasud ja boonused mingite arusaadavate indikaatorite alusel, näiteks majanduskasv, maksukoormus või midagi sellist.
  • raulir

    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.


    Ma nii radikaalseks kohe ei läheks, ma teeks esialgu ainult pool - kaotaks kuluhüvitise ära.
    Palgale juurde lisaks kunagi, kui see on töökohustuste ja nende tegeliku täitmisega põhjendatud..
  • terminaator2
    raulir

    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.


    Ma nii radikaalseks kohe ei läheks, ma teeks esialgu ainult pool - kaotaks kuluhüvitise ära.
    Palgale juurde lisaks kunagi, kui see on töökohustuste ja nende tegeliku täitmisega põhjendatud..


    Kompensatsiooni vähendades saad ka sitemaid töötajaid. Turumajandus.

    Teine lause on sul ka jama - tood jälle "põhjendatuse" sisse.

    Kordan oma ettepaneku üle - Riigikogu põhipalk konkurentsivõimeliseks ning mitte lähtuda sellest, kui palju töötajal tööandja arvates "vaja" on.

    Kunagi ma siin kurtsin, et Eestis olen kohanud sageli tööandjapoolset juttu, et "maksan sulle nii palju, kuna sul pole minu arvates rohkem vaja, aga tollele teisele, kes teeb vähem tööd, maksan sinust rohkem, kuna ta pere vajab seda rohkem".

    Tookord oli siin mitmeid inimesi, kes arvasid, et sellist asja ei saa olla. Vaadake siis näiteks Riigikogu, kus selline suhtumine on lausa bürokraatiaks vormistatud :)

    Veel (veidike segaseid) lisaettepanekuid Riigikogu asjalikumaks muutmiseks:

    * Üksikkandidaatide hääled lugeda Riigikogu valimistel kahekordse kaaluga ja kaotada ära 5% nõue. See vähendaks parteiseerumist.

    * Nimekirjas Riigikokku saanutest võtta tööle vaid ülespoole ümardatud ruutjuur riigikogulasi (säilitades häälte arvu) ning maksta neile palka korrigeerituna sissesaanute arvu (näiteks) kolmanda juurega. Näide: Nimekiri saab 8 kohta, sisse saab ceil(sqrt(8)) = 3 inimest, igaühel on 8/3 = 2.667 häält ning saavad palka 8^(1/3) = 2 korda rohkem. See vähendaks toolisoojendajate hulka Riigikogus.

    * Rakendada jooksvat valimist. Ehk siis valijad saaksid oma häält kogu aeg muuta (vo piiranguga 1x 6 kuu kohta). Kui inimene (nimekirja puhul koht) langeb Riigikogust välja, siis saab ta nö hoiatuse ning kui ta positsioon pole näiteks 3 kuu jooksul paranenud, siis antakse koht teistele nimekirjadele-üksikkandidaatidele. Tänu infotehnoloogiale oleks sellist süsteemi tänapäeval suht lihtne juurutada.
  • raulir
    terminaator2
    raulir

    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.


    Ma nii radikaalseks kohe ei läheks, ma teeks esialgu ainult pool - kaotaks kuluhüvitise ära.
    Palgale juurde lisaks kunagi, kui see on töökohustuste ja nende tegeliku täitmisega põhjendatud..


    Kompensatsiooni vähendades saad ka sitemaid töötajaid. Turumajandus.

    Kordan oma ettepaneku üle - Riigikogu põhipalk konkurentsivõimeliseks ning mitte lähtuda sellest, kui palju töötajal tööandja arvates "vaja" on.
    .


    Riigikogu liikmete palk on vägagi konkurentsivõimeline. Ja täiesti ülepakutud nt ministri või peaministri palgaga võrreldes. Suurfirmade tippjuhid ei peagi riigikogusse kandideerima.
  • Vanaema
    raulir
    terminaator2
    raulir

    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.


    Ma nii radikaalseks kohe ei läheks, ma teeks esialgu ainult pool - kaotaks kuluhüvitise ära.
    Palgale juurde lisaks kunagi, kui see on töökohustuste ja nende tegeliku täitmisega põhjendatud..


    Kompensatsiooni vähendades saad ka sitemaid töötajaid. Turumajandus.

    Kordan oma ettepaneku üle - Riigikogu põhipalk konkurentsivõimeliseks ning mitte lähtuda sellest, kui palju töötajal tööandja arvates "vaja" on.
    .


    Riigikogu liikmete palk on vägagi konkurentsivõimeline. Ja täiesti ülepakutud nt ministri või peaministri palgaga võrreldes. Suurfirmade tippjuhid ei peagi riigikogusse kandideerima.


    Sõltub mida Riigikogu liikmest tahta. Kui istmesoojendamist ja käetõstmist, siis on liiga kõrge jah.

    Kui aga soovida seal näha sisuliselt asju arutavaid inimesi, siis konkureerib Eesti Vabariik siinkohal kogu maailma tippjuhtide pärast ning 3400 eurot miinus maksud pole siinkohal küll eriti kõrge palk. (Londonis on see tavalise enam mitte nii junior oleva programmeerija entry level palk.)

    Minu nägemuses peaks osasid, hetkel Riigikogu liikmetele pandud ülesandeid täitma tavalised poolpoliitilised nõuniku tüüpi riigiametnikud.

    Vt ka "segane lisaettepanek nr 2" Riigikogu liikmete arvu tugevaks vähendamiseks.
  • raulir, normaalne tippjuht ei hakka niikuinii ealeski riigikokku kandideerima. palga tänasega võrreldes suurendamine tekitab vaid veel suurema huvi tanel talve sugustel sileajudel sinna kandideerida. siiani on mõni ehk seda missioonitundest teinud.
    vahe tippjuhi palkamisega on see, et tippjuht palgatakse konkreetset asja ajama, ja kui ta hakkama ei saa saab kinga, selle nimel on ka suur palganumber põhjendatud. riigikogust keegi kinga ei saa.
  • Tippjuhid ei leia enesele väljundit parlamendis ning ei peagi leidma. Nad ei toimi sellisel viisil, nad ei ole parlamentaarses toimimises head. Tippjuhid peavad juhtima ettevõtteid ja organisatsioone, mitte istuma parlamendis tagumikku laiaks.
    Mul on tekkinud tunne, et poliitikud on enesele ise sisestanud mingi täiesti ebakohase enesehinnangu, justkui annaks mingi asi, mida nad nimetavad mandaadiks, neile automaatselt ka pädevuse. Tegelikult ei ole valijad suurele osale neist kodanikest mitte mingisugust mandaati andnud ning see mandaadiks nimetatav on lihtsalt mingi slikerdamisosavuse tulemus - sest parlamendimandaat määratakse sisuliselt valimisnimekirjade koostamisel, mitte valimistel enestel. Aga okei, läheme aruteluga edasi. Et siis pädevus. Kui juba 'mandaadi' omanik on jõudnud arvamusele, et tal on mingi universaalne pädevus, siis jõuab ta ka kiire järelmini, et ta võib juhtida igat masti organisatsioone ja ettevõtteid. Tulemuseks on riigile ja omavalitsustele kuuluvate äriühingute mehitamine mingite parteiliste jorssidega, sellest omakorda aga tuleneb kaos. Kõik need Eesti Õhud ja muu seesarnane oleks olemata, kui poliitikud ei arvaks, et nad on pädevad äriettevõtteid juhtima.
    Hakatuseks võiks kokku leppida, et valija on valitule andnud mandaadi ainult oma tahte esindamiseks, mitte selleks, et juhtida masinavärke, millega majandamiseks teadmisi ning oskusi ei ole ja ei tule. Juhtimine ja esindamine on kaks väga erinevat asja ning kui millaski sellest ka riigi tasemel aru hakatakse saama, siis oleks justkui veel natuke lootust.
    Maailmavaadet ning valijate seisukohta esindama peab ning see on täitsa okei - isegi siis, kui see teine maailmavaade täitsa ilge tundub. Võiks aga mõista, et valituks saamiseks ja vaadete levitamiseks vajalik skillset on väga erinev juhtimiseks tarvilikust. Parlamentäär ei ole tõenäoliselt hea juht ja ei peagi olema, nagu ei ole ka hea tippjuht suurem asi rahvasaadik. Aga kui me hakkame riigile otsima Tarka Tippjuhti, siis sellest otsimisest diktatuurini on ainult üks samm, ja seegi lühike. Let's keep it separated, gentlemen. Ja just seetõttu ei ole ka kohane rääkida parlamentääri tasustamisest tippjuhi tasemel. Ta ei ole seda, ta ei pea seda olema, ta pigem lausa ei tohiks seda olla.
  • Raul, ma panin sulle põidla püsti, sest me vaidleme ühel pool. Mul pole mitte midagi HEA TÖÖ eest palju maksmise vastu. Jumala õige, enne tuleb luua motivatsioon, aga veel enne tuleb välistada selle motivatsiooni kulutamine broilerikasvatuse doteerimisele.. ehkki su segased ettepanekud näevad välja, nagu IRL madalapalgaliste maksutagastus, on idee õige :)
    Hetkel Stalnuhhini-Repinski-Kotka-jne tasemel "töötajatele" on iga palk liiga palju.
  • mx77
    raulir, normaalne tippjuht ei hakka niikuinii ealeski riigikokku kandideerima. palga tänasega võrreldes suurendamine tekitab vaid veel suurema huvi tanel talve sugustel sileajudel sinna kandideerida. siiani on mõni ehk seda missioonitundest teinud.
    vahe tippjuhi palkamisega on see, et tippjuht palgatakse konkreetset asja ajama, ja kui ta hakkama ei saa saab kinga, selle nimel on ka suur palganumber põhjendatud. riigikogust keegi kinga ei saa.


    Ma ei pakugi suurendamist vaid kuluhüvitiste lisamist palgale, kuna need on niikuinii de facto väikese ülbuse puhul garanteeritud. Missioonitundega inimesi peletab selline "tubli ametniku" poolt uuritav "Kas su tasulise peldiku arve oli ikka põhjendatud?" uurimine eemale, sileajule see aga sobib.

    Kinga saamise osas vt nr 3.

  • selleks ongi neid seal 101, et nagu vanasõna ütleb: "mitu pead on mitu pead" lisaks käivad nad veel valijatega kohtumas ehk rahvaga konsulteerimas, paberite järgi kõik väga ilus....aga aga
    kahjuks nad kõik seal on kari, keda karjatab mingi "tagatuba" no ja ime siis, et ei hakka igasugust propellerisse lendama
  • Galojan leiab kajastamist Briti kõmumeedias, olevat purjuspäi "rassistlikult rünnanud" restorani manageri Quentin Moralest

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-4005214/Former-Estonian-Playboy-cover-model-accused-racially-aggravated-drunken-attack-manager-London-restaurant.html

    Lugu kajastavad ka mitmed teised väljaanded.
    See Morales ei tundu isegi neeger olevat, mingi latiino ilmselt Mis ta ütles siis talle : spic, wetback ... IRW ?

    Nad on seal üsna õrnatundelised nüüd, väga ei maksa lõugu laiutada.

    Pole enam Dirty Harry ajad

    https://youtu.be/RitnM9n0jTY

    Ning Anna elab siis Kensingtonis, Londonis. Krdi kallis linnaosa ...
  • raulir
    Vanaema
    raulir
    terminaator2
    raulir

    Konkreetne ettepanek: Kuluhüvitis Riigikogu liikmele tuleb lihtsalt ära kaotada ning summa palgale otsa lisada.


    Ma nii radikaalseks kohe ei läheks, ma teeks esialgu ainult pool - kaotaks kuluhüvitise ära.
    Palgale juurde lisaks kunagi, kui see on töökohustuste ja nende tegeliku täitmisega põhjendatud..


    Kompensatsiooni vähendades saad ka sitemaid töötajaid. Turumajandus.

    Kordan oma ettepaneku üle - Riigikogu põhipalk konkurentsivõimeliseks ning mitte lähtuda sellest, kui palju töötajal tööandja arvates "vaja" on.
    .


    Riigikogu liikmete palk on vägagi konkurentsivõimeline. Ja täiesti ülepakutud nt ministri või peaministri palgaga võrreldes. Suurfirmade tippjuhid ei peagi riigikogusse kandideerima.


    Sõltub mida Riigikogu liikmest tahta. Kui istmesoojendamist ja käetõstmist, siis on liiga kõrge jah.

    Kui aga soovida seal näha sisuliselt asju arutavaid inimesi, siis konkureerib Eesti Vabariik siinkohal kogu maailma tippjuhtide pärast ning 3400 eurot miinus maksud pole siinkohal küll eriti kõrge palk. .


    Eesti Riigikogu liikmeteks ei kandideeri kogu maailma tippjuhid. Riigikogu lihtliikme palk on ülikooli professori palgast kõrgem. Eelmise vabariigi ajal oli vastupidi. Ja vastupidi on ka paljudes teistes riikides, nt Taanis (lihtsalt esimene näide mis pähe tuleb - tuttav dekaan väitis, et tema teenib rohkem, kui parlamendi liige, parlamendi liige olla on lihtsalt prestiižne, mitte niivõrd kasulik).
  • Vanaema, selliste avalike ametitega nagu poliitik või riigiametnik kipub olema see häda, et palgatase võib küll olla kõrgem kui professori oma, aga see palk jääb siiski liiga väikeseks, et see avalikkuse sõim ja teenimatu pasarahe selle sisse ära mahuks. Erudeeritud professor lepib selle tööga, mida ta armastab - saab rahulikult oma erialal teadust nokitseda ega pea nägema kuidas netikommentaatorid tema majanduslike huvide deklaratsiooni, kuluhüvitise kulutamisi või presidendi aastapäeva vastuvõtu riietust kritiseerivad.
  • Mart Ummelas: mina ei ole kurja teinud

    Juba selle steitmendi pärast peaks mehe 24 tunniks uuesti nurka seisma panema.
  • Draax
    Vanaema, selliste avalike ametitega nagu poliitik või riigiametnik kipub olema see häda, et palgatase võib küll olla kõrgem kui professori oma, aga see palk jääb siiski liiga väikeseks, et see avalikkuse sõim ja teenimatu pasarahe selle sisse ära mahuks. Erudeeritud professor lepib selle tööga, mida ta armastab - saab rahulikult oma erialal teadust nokitseda ega pea nägema kuidas netikommentaatorid tema majanduslike huvide deklaratsiooni, kuluhüvitise kulutamisi või presidendi aastapäeva vastuvõtu riietust kritiseerivad.


    Osalt on Sul õigus. Kuid Riigikogus on suur hulk lihtliikmeid, kes eriti silma ei torka, kui mõistust on, siis kuluhüvitustega ka mitte ja suudavad korra aastas end ja abikaasat nii riietada, et väga ei mõnitata. Või kannatavad mõne torke ära.
  • Praami-Maire on üks selline kult-rukkis tüüpi rahvasaadik. Ei saa ilmselt isegi lõpuni aru, kuidas ta sinna sattus, aga tuba on soe ja valge, tööd meenutav toode ei määri ega tolma, palk võimaldab nüüd kleite ka mujalt kui kaltsukatest osta jne. Algul üritas midagi meedias ka seletada, aga ju tehti talle kiiresti selgeks, et erinevalt eelnenud karjäärist pole enda edevuse ja sisutühjuse eksponeerimine enam aktsepteeritav. Istugu paigal, tehku, mis fraktsioon käsib ja võib rahulikult pensionile tiksuda.
  • Leiger jõuab lõpuks koju

    http://www.postimees.ee/3900561/interaktiivne-kaart-leiger-on-juba-gotlandi-saare-juures-ja-jouab-eestisse-homme

    Elbe suudmes kohtus Leiger ka Leedo laevadega Saaremaa ja Hiiumaa. Mida teevad Eesti laevad( raske on mul pidada Saaremaad Saksa laevaks, ehkki nad on vist Saksa registris nüüd ) kui nad kaugel kodumaast kohtuvad ? Kas signaali antakse, umbes nagu siin ;)?

    https://youtu.be/ETrWMvicKps
  • Soory, jah, see teine Leedo laev Saksamaal on ikka Muhumaa´. Alatasa lähevad segamini .
  • stagna
    Mida teevad Eesti laevad( raske on mul pidada Saaremaad Saksa laevaks, ehkki nad on vist Saksa registris nüüd ) kui nad kaugel kodumaast kohtuvad ?

    Sõitnud siis Elbe jõe suudmesse kaldale uudistama, et mida need laevad siis ka teevad. Pannud sinna telgi püsti ja oodanud...
  • stagna
    Leiger jõuab lõpuks koju

    http://www.postimees.ee/3900561/interaktiivne-kaart-leiger-on-juba-gotlandi-saare-juures-ja-jouab-eestisse-homme

    Elbe suudmes kohtus Leiger ka Leedo laevadega Saaremaa ja Hiiumaa. Mida teevad Eesti laevad( raske on mul pidada Saaremaad Saksa laevaks, ehkki nad on vist Saksa registris nüüd ) kui nad kaugel kodumaast kohtuvad ? Kas signaali antakse, umbes nagu siin ;)?

    https://youtu.be/ETrWMvicKps


    Koju ta jõuab, aga millal liinile?
  • mx77
    Lubati enne jõule.


    Mis aasta jõule?
  • Leedo säras PN saates, kuidas 1a saab 10a raha teenitud. Kokku tulebki nii nagu ennustasin, et oleks millikese peale visanud ja vanad laevad ära ostnud, oleks Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa praegu liinil ja kogu see jama ja kulu olemata.
  • Elron toob rongisõitjatele häid ja halbu uudiseid. Tallinn-Tartu kiirused tahetakse peale remondi lõppu tõsta 135 km / h .Sellega annaks ehk sõiduajast veel 10 minutit maha viilida.Teadjad räägivad, et järgmisel aastal see veel teoks ei saa,kuna remont kevadel jätkub .Tahetakse juurde panna ka üheksas väljumine.

    http://tarbija24.postimees.ee/3939273/elron-pueueab-piletihinda-tostes-uelerahvastusest-lahti-saada?_ga=1.20386616.1256847776.1467363075

    Samas on kavas tõsta piletihinda reedeõhtustele ja pühapäevastele väljumistele, mis on ülekoormatud ning alandada reisidele, mis on vähempopulaarsed.Kahtlane, kas see mõjub nii nagu nad soovivad .Kui inimesel on ikka vaja reede õhtul Tartust Tallinna sõita, siis vaevalt ta hakkab selle asemel kasutama laupäeva lõunast rongi, mis euro-paari võrra on odavam.Pigem sõidab juba bussiga või autoga.
  • No nende arvelt, kes bussi ümber istuvad, saabki ju eesmärgi e. tipptunni koormuse alandamise?
  • Sõltub sellest, kuidas sobivad erinevate transpordivahendite peatuskohad.
  • Osteti rongid mida ei saa jooksvalt pikemaks venitada ega lühemaks teha. Ometigi on rongi mõte selles, et kõik soovijad mahuksid lahedalt ära.
  • Zuker, ,kuid reisijate bussiistumine pole Elroni eesmärgiks. Nemad sooviks, et osa reisijaid tipptunni rongist sõidaks varem või hiljem, kui rongides on rohkem ruumi.Kuid see pole realistlik.Kui tudeng peab olema esmaspäeva hommikul Tartus loengul, siis ei hakka ta sinna sõitma juba pühapäeva hommikul vaid sõidab ikkagi õhtul. Kui inimesed Viljandist ja Raplast peavad olema hommikul Tallinnas tööl, siis ei saa nad oma sõitu edasi lükata lõuna ajaks vaid peavad ikka hommikuse rongi peale trügima.

    Neid Flirt ronge ei saa jah kergesti pikemaks venitada, sest mootorisektsioon on neil keskel. Vanadel DR rongidel oli ühes otsas mootorvagun ja teises otsas mootorvagun või juhtvagun ning vahepeale võis vaguneid juurde panna või ära võtta. Rääkimata siis kaugrongi tüüpi rongidest, mis 90ndatel sõitsid ka Eesti-sisestel liinidel ja mida vedas eraldi vedur. Sinna haagi kasvõi 18 vagunit taha kui vaja.

    Leedus on seda tüüpi rongid veel praegugi käigus Vilniuse ja Klaipeda vahel.Nüüd osteti sinna uusi ronge, samalaadsed DMU-d nagu meie Flirdid, kuid Poola toodang.

    https://youtu.be/YiypS895W4E?t=1m32s
  • antsukene
    Kes arvab, et õigel eestlasel probleemid otsa saavad? Ei saa. Kunagi ei saa. Mitte kunagi ei saa!


    Hea näide sellest, et me oleme saabunud heaoluühiskonda, kus inimestel pole muud tegevust kui lollusi genereerida.
  • siimos
    Leiger kohal, ümber ei läinud!


    Kuna Piret tuleb? Laevaehitaja ei saa ju nii puusse panna oma kohustuste täitmisega, või ikkagi saab.:)
  • tulu
    siimos
    Leiger kohal, ümber ei läinud!


    Kuna Piret tuleb? Laevaehitaja ei saa ju nii puusse panna oma kohustuste täitmisega, või ikkagi saab.:)


    tulu
    See uus praam Türgist, Leiger ikka ei ole veel kohal? Läks ümbermaailma reisile?


    Tundub, et oled laevaehituses ja merenduses asjatundja, muidu ju nii sisukaid temaatilisi postitusi ei teeks.

  • Teavitame teid, et Eesti Vabariigis on ette valmistamisel teekasutustasude kehtestamine veokitele," kirjutab majandus- ja taristuminister Kadri Simson Euroopa Komisjoni transpordivolinikule Violeta Bulcile.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon