Päevakaja - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Täpsuse huvides tuleb märkida, et proks keeldus kriminaalasja algatamast, kuid Vooglaiul on võimalus raha tagasi saada tsiviilprotsessi käigus .

    ja teine nüanss, et tegu polnud eksliku ülekandega nagu Contral, see oligi mõeldud Tarandile, kuid siis hakkas viimane tembutama ja keeldus seda aktsepteerimast kui kohtu poolt määratud hüvitist Riebergilt ja Osalt .
  • Karum6mm
    ...selle tütarlapse näol on tegemist suhteliselt geniaalse PR-projektiga. Esiteks lülitub suurel osal populatsioonist kriitikameel automaatselt välja, sest ta on nunnu. Teatud osal populatsioonist lülitub kriitikameel välja, sest ta on nunnu ja haige. Kokkuvõttes võib tüdruk täiesti siiralt ette kanda seda narratiivi, mille sees ta nö. elab. Sellest narratiivist saab aga hea ülevaate tema ema raamatut lugedes. See aga kuulub žanrisse uhhuu.

    Nunnu on ka see, et see laev on tehtud süsinikkiust, mitte mingist loodustkahjustavast rauast mis veel roostetab ja vajab värvimist jne. Inimesed ei tea misasi on "carbon". Nad arvavad automaatselt, et see on midagi uut ja loodussäästliku, sest materiali nimetus on selline. Lisaks annab loodussäästlikkule muljele juurde see, et häda tehakse ämbrisse.
  • ...süsinikkiudu saab teatavasti vanast söest riiviga hästi peenikesi ribasid tõmmates ning seejärel tuleb neile epoksiidvaiguga vorm anda. Epoksiidvaiku saab aga epoksiidipuu viljadest, mis ise maha kukuvad.
  • Homemaker
    Riigiprokuratuur jättis SAPTK-i kaebuse Tarandi asjas rahuldamata

    Aasta või paari eest oli ajakirjanduses juttu juhtumitest, kus pank kandis inimese kontole kogemata suure summa. Ausad inimesed (üks oli vist lausa Contra) informeerisid panka eksitusest ja raha kadus kontolt minema. Aga nad oleksid vist võinud täiesti seaduslikult endale võtta need sajad tuhanded, tundub selle uudise valguses.


    Ma imestan, et SAPTK üldse selle kohta prokuratuuri kaebuse esitas. See ju kõige tavalisem tsiviilvaidlus. Varro peaks ju jurist olema.
    Selle panga kaasuse puhul oleks pank esitanud tsiviilhagi ja inimesed oleks sunnitud olnud ikka selle raha tagasi maksma.
  • Karum6mm
    ...süsinikkiudu saab teatavasti vanast söest riiviga hästi peenikesi ribasid tõmmates ning seejärel tuleb neile epoksiidvaiguga vorm anda. Epoksiidvaiku saab aga epoksiidipuu viljadest, mis ise maha kukuvad.

    Ainult Puhas Loodus ju!
  • Omastamise kriminaalparagrahv on siiski olemas . Kuid väga segane formuleering ülekande selgitusreal annab võimaluse Tarandile trollida ja proksil käed puhtaks pesta .

    Neil muudki teha kui mingit poliitkukkede ärapanemist klaarida .
  • Eks ka Varrol on vaja aeg-ajalt pildile sattuda.

    Prokuratuuri kaebamine aitab kaasnenud solvumistunnet ka leevendada. Tsiviilvaidlus pole just selle tunde tekitaja... Tarandi käik seda raha mitte aksepteerida ja samas (hiljem) ülbelt sõnastatuna iseenda toetus-annetuseks lugeda on väga solvav. Solvalv, et seda ei osanud Varro ette näha. Ma oleks küll sisemiselt väga solvunud, kui oleks sellise juhtumi otsa kukkunud.
  • mx77
    Homemaker
    Riigiprokuratuur jättis SAPTK-i kaebuse Tarandi asjas rahuldamata

    Aasta või paari eest oli ajakirjanduses juttu juhtumitest, kus pank kandis inimese kontole kogemata suure summa. Ausad inimesed (üks oli vist lausa Contra) informeerisid panka eksitusest ja raha kadus kontolt minema. Aga nad oleksid vist võinud täiesti seaduslikult endale võtta need sajad tuhanded, tundub selle uudise valguses.


    Ma imestan, et SAPTK üldse selle kohta prokuratuuri kaebuse esitas. See ju kõige tavalisem tsiviilvaidlus. Varro peaks ju jurist olema.
    Selle panga kaasuse puhul oleks pank esitanud tsiviilhagi ja inimesed oleks sunnitud olnud ikka selle raha tagasi maksma.


    Juba Hartlebi/EV200/Vabaka vaidluse ajal kogus SAPTK "kohtukulude katteks" otsepostitusega saadetud abipalvete abil inimestelt "annetusi", kus SAPTK luiskas ohvristaatuse kinnistamiseks, et nende vastu võidake esitada 100 000 euroni ulatuvaid nõudeid.

    Hoidmaks ka seda Tarandiga seotud tramburaid avalikkuse silme all, tuleb esmalt püüda ikka karistusõiguslikke vahendeid. Tsiviilvaidlus ei ole ju üldse nii seksikas :)
  • Mr. Go
    Juba Hartlebi/EV200/Vabaka vaidluse ajal kogus SAPTK "kohtukulude katteks" otsepostitusega saadetud abipalvete abil inimestelt "annetusi", kus SAPTK luiskas ohvristaatuse kinnistamiseks, et nende vastu võidake esitada 100 000 euroni ulatuvaid nõudeid.

    Ka Eesti Rahvusringhääling luiskas SAPTK ohvristaatuse kinnistamiseks, et Hartleb nõuab neilt 110000 eurot.
  • stagna
    Omastamise kriminaalparagrahv on siiski olemas . Kuid väga segane formuleering ülekande selgitusreal annab võimaluse Tarandile trollida ja proksil käed puhtaks pesta .

    Neil muudki teha kui mingit poliitkukkede ärapanemist klaarida .

    Asi pole mitte ülekandes ja selle selgituses, vaid selles, et peale ülekannet kinnitas Tarand, et ta sai aru, mille eest raha on ja jättis mulje, et ta kannab raha tagasi, aga ei teinud seda.

    Riigiprokuratuur jättis selle osa kaebusest üldse käsitlemata.

    Ütleme, et ma müün Karum6mmile (juhuslik foorumiliige, vabandan) oma vana läpaka.

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.

    Järgmine päev tuleb ülekanne Karum6mmi emalt selgitusega "Poja läpakaostu toetuseks"

    Saadan Karum6mmile emaili, et "Leppisime ju kokku, et sina kannad. Kanna ise see 100 eurot ja ma kannan 100 eurot su emale tagasi."

    Karum6mm vastab "Ok" ja kannab mulle 100 eurot.

    Ma ei kanna Karum6mmi emale 100 eurot tagasi, vaid kirjutan oma FB lehele "Jumal ilmutas mulle Karum6mmi ema näol ja saatis mulle 100 eurot, mille ma endale hoian."

    Kas Karum6mmil ja tema emal on alust mind kelmuses süüdistada?
  • Kahjuks paywalli taga, milles point?
  • mx77
    Kahjuks paywalli taga, milles point?


    Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing kandis Rene Tammetile ca 400-500 EUR toetust, aga tulumaksu maha ei arvanud, see tuleb nüüd tuludeklaratsiooni alusel ära tasuda ...
  • raulir

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.


    Asi on selles, et mingit kokkulepet ei olnud. VV uuris iseseisvalt välja kontonumbri ja kandis raha. Eks Tarand nüüd lihtsalt kiusab natuke näitamaks, et pole mõtet oma nina teiste asjadesse toppida.
  • ei näe selle rahamüüri taha, kuid kommentaaridest võib näha, et 90-aastasele endisele sõjamehele maksti kopsakat toetust lisaks tema pensionile .See tõstis aga aastatulu nii suureks, et tuli maksta ka tulumaksu takkajärgi juba saadud pensionilt . .

    Keegi oleks võinud neid asju muidugi vanurile selgitada ,et ei tuleks ebameeldivaid üllatusi, kasvõi sealt MTÜ-st . Kuid ei viitsinud





  • mx77
    Kahjuks paywalli taga, milles point?


    Point on tegelikult selles, et 90+ aastased sõjainvaliidid, osalt teovõimetud, osaliselt või täielikult dementsed, liikumisvaegusega või täiesti liikumisvõimetud, on kistud debiilse tulumaksusüsteemi hammasrataste vahele.
    Ilmselt peavad need simulandid nüüd oma pensionipõlve laisklemise sinnapaika jätma ja mõne startupi tegema?
    Või mismoodi mõtleb dr Riik neil viimasel minutil leivatükki suust kiskuma hakata?
    Jah, on kellegi tegemata töö tõesti ja tehniliselt ongi võlglane. K
    Kuid kas on võimalik nõuda inimeselt, kellel 2x päevas hooldaja mähkmeid vahetab, uue tulumaksusüsteemi nüansside tundmist ja punktuaalset täitmist?
  • Loomulikult debiilne seis seoses selle uue TM seadusega. Igasugse hooldusõiguse taotlemine kohtu kaudu on kah nii megakeerukaks tehtud, et tavaline inimene ei viitsi tegeleda.
  • peeterv22
    raulir

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.


    Asi on selles, et mingit kokkulepet ei olnud. VV uuris iseseisvalt välja kontonumbri ja kandis raha. Eks Tarand nüüd lihtsalt kiusab natuke näitamaks, et pole mõtet oma nina teiste asjadesse toppida.


    Varro vist siiski ei uurinud iseseisvalt välja, väidetavalt sai ta selle kontonumbri Tarandit klobinud tüüpide advokaadi (EKRE liikme) advokaat Simoni käest, sest kohtuvälises kokkuleppes oli see kontonumber olemas raha kandmiseks ... kuna aga tegu isikuandmete edastamisega kolmandale osapoolele, siis Tarandi väitel võib see viia kokkuleppe tühistamiseni ja klobijatele uuesti süüdistuse esitamiseni ...
  • peeterv22
    raulir

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.


    Asi on selles, et mingit kokkulepet ei olnud. VV uuris iseseisvalt välja kontonumbri ja kandis raha. Eks Tarand nüüd lihtsalt kiusab natuke näitamaks, et pole mõtet oma nina teiste asjadesse toppida.


    Tarand on muidugi mustereeskuju näitamaks, kuidas teiste asjadesse oma nina ei topita. Tarandisugused peavad saama süüdimatult sigatseda.
  • Einoh, Tarand ja Varro ajavad siin selgelt vastastikku kasulikku mainekujundust. Tarand näitab end haritud intellektuaalina, kes lolle natse igal sammul kotib, Varro esitleb end lihtsate ja ausate inimeste kaitsjana, kes vastikute sulidega peab võitlema. Kuna nende publikumis kattuvust pole, siis on neile mõlemale kasulik, mida kauem see jama kestab.
  • Tarandil polegi enam publikut. EP valimistel sai üle riigi 2857 häält . kukkumine 100 k pealt kümme aastat tagasi on ikka väga valus .

    Varro korjab oma sihtasutuse jaoks 2 x aastas 50 k annetajatelt ilma raskusteta kokku . Tähendab publikut on piisavalt, ehkki ta pole tahtnud poliitikasse seni minna ja seda toetust häältekapitaliks teha .

    Muuseas, minu kogemus ütleb, et hääli antakse ära palju lahkemini kui raha . Hääl ei maksa ju midagi . Kui Tarand korjaks 50 k igal poolaastal öiro-multi-kulti propaganda edendamiseks,kui paljud talle annetaks ?
  • luarvikluarvik


    Tarand on muidugi mustereeskuju näitamaks, kuidas teiste asjadesse oma nina ei topita.


    Jah, päris hea, tal palju kogemusi, saabki teisi õpetada :)
  • stagna
    ei näe selle rahamüüri taha, kuid kommentaaridest võib näha, et 90-aastasele endisele sõjamehele maksti kopsakat toetust lisaks tema pensionile .See tõstis aga aastatulu nii suureks, et tuli maksta ka tulumaksu takkajärgi juba saadud pensionilt . .
    Keegi oleks võinud neid asju muidugi vanurile selgitada ,et ei tuleks ebameeldivaid üllatusi, kasvõi sealt MTÜ-st . Kuid ei viitsinud

    Nagu ennustati, hakkab sellise värdjaliku kummaliselt astmestatud tulumaksu puhul olema ridamisi arusaamatusi ja ohvreid.
    See MTÜ ei oska ju seda tulumaksujanti seletada, sest ta ju ei oma ülevaadet kas antud vanuri sissetulekud ületavad kõrgema maksu künnist või mitte.
  • Henno Viires
    peeterv22
    raulir

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.


    Asi on selles, et mingit kokkulepet ei olnud. VV uuris iseseisvalt välja kontonumbri ja kandis raha. Eks Tarand nüüd lihtsalt kiusab natuke näitamaks, et pole mõtet oma nina teiste asjadesse toppida.


    Varro vist siiski ei uurinud iseseisvalt välja, väidetavalt sai ta selle kontonumbri Tarandit klobinud tüüpide advokaadi (EKRE liikme) advokaat Simoni käest, sest kohtuvälises kokkuleppes oli see kontonumber olemas raha kandmiseks ... kuna aga tegu isikuandmete edastamisega kolmandale osapoolele, siis Tarandi väitel võib see viia kokkuleppe tühistamiseni ja klobijatele uuesti süüdistuse esitamiseni ...


    Olen kursis. See tähendabki iseseisvalt, mitte ei saanud Tararndilt numbrit.
  • Mis on kotis?

    Vahetusjalanõud? Lätist toodud viin? Kingitus presidendile Rainbow-sarja soodustootekorvist?
  • ma nii huupi, ilma pilte vaatamata pakun, et kaabud sinna roosaia sabatile ei läinud. Ehkki protokolli järgi vist olid ministrid kutsutud .
  • peeterv22
    Henno Viires
    peeterv22
    raulir

    Ma annan läpaka Karum6mmile ja lepime kokku, et Karum6mm teeb ülekande 100 eurot.


    Asi on selles, et mingit kokkulepet ei olnud. VV uuris iseseisvalt välja kontonumbri ja kandis raha. Eks Tarand nüüd lihtsalt kiusab natuke näitamaks, et pole mõtet oma nina teiste asjadesse toppida.


    Varro vist siiski ei uurinud iseseisvalt välja, väidetavalt sai ta selle kontonumbri Tarandit klobinud tüüpide advokaadi (EKRE liikme) advokaat Simoni käest, sest kohtuvälises kokkuleppes oli see kontonumber olemas raha kandmiseks ... kuna aga tegu isikuandmete edastamisega kolmandale osapoolele, siis Tarandi väitel võib see viia kokkuleppe tühistamiseni ja klobijatele uuesti süüdistuse esitamiseni ...

    Olen kursis. See tähendabki iseseisvalt, mitte ei saanud Tararndilt numbrit.

    Uurisin veidike GDPRi jms ja tundub, et kontonumbri edastamine kolmandale osapoolele, juhul kui nimi või isikukood vms isikut identifitseeriv info on juba avalik, ei ole karistatav. Seda seepärast, et tegemist on sama klassi isikut identifitseeriva informatsiooniga.

    Tegemist ei ole sensitiivse isikuinfoga, mis sisaldab tervislikke, rahalisi, rassilisi jne andmeid.

    Samuti on üldjuhul Võlaõigusseaduse alusel lubatud kohustusi täita kolmandate isikute poolt.

    Ning lõpuks on eraldi teema see, et mittetäidetud kokkulepe oli peale esimest korda kandmist. Seega on piisav alus kelmuse uurimiseks olemas.

    Ma arvan, et Vooglaid jt peaks uuesti taotlema kriminaalasja algatamist. Aga nad peaks jätma üldse välja selle esimese rahakande ja selle põhjuse, vaid tegema avalduse ainult teisele kandele eelnenud kirjavahetuse põhjal.
  • raulir

    Tegemist ei ole sensitiivse isikuinfoga, mis sisaldab tervislikke, rahalisi, rassilisi jne andmeid.

    Samuti on üldjuhul Võlaõigusseaduse alusel lubatud kohustusi täita kolmandate isikute poolt.


    Advokaat ei peaks kellelegi asja kohta mingeid andmeid jagama, isegi kui see poleks karistatav. Ja eriti veel, kui on lepitusmenetluse kokkulepe, mis keelab kolmandate isikute sekkumise.
  • peeterv22
    raulir

    Tegemist ei ole sensitiivse isikuinfoga, mis sisaldab tervislikke, rahalisi, rassilisi jne andmeid.

    Samuti on üldjuhul Võlaõigusseaduse alusel lubatud kohustusi täita kolmandate isikute poolt.


    Advokaat ei peaks kellelegi asja kohta mingeid andmeid jagama, isegi kui see poleks karistatav. Ja eriti veel, kui on lepitusmenetluse kokkulepe, mis keelab kolmandate isikute sekkumise.

    Bla-bla-bla

    Me räägime sellest, et Tarand leppis Vooglaiuga (kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis) kokku, st jättis mulje, aga peale raha saamist ei täitnud kokkulepet.

    Miks ja kust jne see esialgne raha liikus ja kas meeste advokaat midagi rikkus, ei puutu üldse asjasse.
  • raulir

    Tarand leppis Vooglaiuga (kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis) kokku, st jättis mulje, aga peale raha saamist ei täitnud kokkulepet.


    Me ju ei tea mis raha tagastamise kokkulepe seal oli või kas üldse oli?
  • peeterv22
    raulir

    Tarand leppis Vooglaiuga (kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis) kokku, st jättis mulje, aga peale raha saamist ei täitnud kokkulepet.


    Me ju ei tea mis raha tagastamise kokkulepe seal oli või kas üldse oli?


    Tarandi advokaadi kirjas oli lubadus raha tagastada ja nõue kanda raha IT peppusse tonksajate kontolt.
  • varru mõtles ehk teha sellist "raha väljatõmbamise trikki" - kirjutab kandele midagi segast ja siis kui seepeale asi ära lõpetatakse küsib raha eksliku kande pähe tagasi.
  • luarvikluarvik

    Tarandi advokaadi kirjas oli lubadus raha tagastada ja nõue kanda raha IT peppusse tonksajate kontolt.


    tase
    :)

  • stigheide
    varru mõtles ehk teha sellist "raha väljatõmbamise trikki" - kirjutab kandele midagi segast ja siis kui seepeale asi ära lõpetatakse küsib raha eksliku kande pähe tagasi.

    Loe Võlaõigusseadust kus räägitakse kohustuse täitmisest kolmanda isiku poolt.

    Rahalise kohustuse puhul võib seda praktiliselt alati täita kolmas isik, näiteks võib raha vahendada pank.

    Lisaks ma ei usu, et ta riskiks ise kelmuses kahtlustatavaks jääda ja/või neid tonksajaid oma kohustust mittetäitnuks jätta. Samuti ta kuulutas ju avalikult, et kogub raha just selleks otstarbeks.

    Kui Tarand oleks ametiisik (st kui ta täidab mingeid riigiga seotud avalikke ülesandeid), siis kriminaalkorras kelmuses süüdijäämisel oleks ta minimaalne karistus 1 aasta vabadusekaotust. Kriminaalne on see alates 200 eurost.
  • PS. Tuleb välja, et IT oli teo toimepanemise ajal veel EP liige ja parlamendi liikmed on "valitud ametiisikud". Seega võiks Vooglaid seda asja veel veidike edasi ajada :)
  • nuuh mitmesuguseid viimase aja uudiseid jälgides ei paista ei ekre ega ka nende tulihingelised sõbrad õigusküsimustes eriti teravate kriitdena
  • Oot, päriselt keegi siin kaitseb Teenelist Elukunstnikku? :-D
  • Postimees on esitanud siseministeeriumile teabenõudeid ja saanud tutvuda rea dokumentidega, millest järeldub, et kärpeid ja nende kommunikeerimist arutati vähemalt 3 koosolekul alates kevadest 2019.

    Mart Helme muidugi ei tea sellest suurt midagi, sest suvatses osaleda vaid ühel koosolekul, küll aga olid igal koosolekul kohal tema nõunikud.

    Muuhulgas mainitud koosolekutel otsustati, et iga asutus koostab kärbetest teavitamiseks oma kommunikatsiooniplaani nii töötajatele kui maja väliselt. Ja ei olnud jutuks, et koondamised on keelatud ... vastupidi - jõuti järeldusele, et iga asutus tunneb oma ala kõige paremini ja ministeerium ette ei kirjuta kuidas peaks kärpima, mõnes asutuses võib aga kärpimine kaasa tuua ka töökohtade ümberkorraldamist või vähendamist ...

    Ehk siis koosolekutel osalenud Elmar Vaher käitus korrektselt ja kokkulepitu kohaselt, Mart ja Martin Helme aga nagu ikka peksid täiega segast ... lisaks tundub, et ka siseministri valitud nõunikud ei saa oma tööga hakkama ...
  • Karum6mm
    Oot, päriselt keegi siin kaitseb Teenelist Elukunstnikku? :-D


    Vaevalt et keegi kaitseb, pigem kommneteeritakse kahe elukunstniku omavahelist vaidlust
  • mx77
    Vaevalt et keegi kaitseb, pigem kommneteeritakse kahe elukunstniku omavahelist vaidlust


    Nende kahe vahel on erinevus. Varro mulle küll elukunstnikuna ei tundu. Ma ei ole küll nõus mitmete tema avalikult välja öeldud seisukohtadega, aga mulle tundub, et ta on siiras. Selliseid inimesi poliitika paremtiivale on hädasti vaja.

    Teine on Indrek Tarand.

  • VV ei ole kindlasti elukunstnik. VV ON siiras. Lisaks vastab ka KANGELAsE definitsioonile, sest ta on võtnud mingid IDEAALID ja seisab nende eest vaatamata sellele, et ta saab selle eest kogu aeg tuld ja tõrva. Selliseid inimesi on täna ikka tohutult vähe.

    Ma ka ei ole temaga nõus VÄGA paljudes küsimustes, kuid luurele läheks ma enne VV kui IT-ga.
  • Ma ei saa VV tõsiselt võtta, sest kui ta sooviks käituda vastavalt oma SA nimele ja katoliiklase maailmavaatele, siis peaks ta veel ka tegelema tohutu hulga kordades olulisemate ja päevakajalisemate probleemidega, kui need, millele ta hetkel on keskendunud. Aga ta ei tegele nendega, sest need on keerulised ja nõuavad oluliselt suuremat süvenemist.
  • Karum6mm
    VV ei ole kindlasti elukunstnik. VV ON siiras. Lisaks vastab ka KANGELAsE definitsioonile, sest ta on võtnud mingid IDEAALID ja seisab nende eest vaatamata sellele, et ta saab selle eest kogu aeg tuld ja tõrva. Selliseid inimesi on täna ikka tohutult vähe.

    Ma ka ei ole temaga nõus VÄGA paljudes küsimustes, kuid luurele läheks ma enne VV kui IT-ga.


    Boldiga kirja panna väide, et VV on siiras tundub mulle natuke naiivne, inimese sisse ei ole võimalik näha. Mind on küll väga väga ettevaatlikukuks teinud tema sõnavõtud, kus ta lause alguses ütleb, et laske tal elada nagu tema tahab ja lause lõpus seab reeglistiku kuidas mina elama peaks. See kangelase definitsioon on ka kahtlane, päris hulle inimesi peaks selle järgi kangelaseks pidama. Kangelase asemel sobiks paremini kangekaelne.
    Luurele ei läheks kumbagi tegelasega.
  • ...selline natuke ekstravagantsem tegelane nagu VV kulub meil siin selgelt ära, sest ta on päris kena lakmuspaber sellele, kuidas meil usu- ja sõnavabadusega lood on. VV kohatine naiivne soov, et riik võiks ideaalis mingil moel oma sunnijõuga kristlikku moraali kehtestada, on tunduvalt ohutum kui hoopis oluliselt laiemalt leviv seisukoht, et demokraatia tuleb asendada bürokraatiaga ning sõna- ning usuvabadus on okeid seni, kuni plaksutavad ohjeldamatult kaasa hetke ideoloogilistele moesuundadele.

    Ja kangelane? On küll. Ta nimelt pole hull. Ja kangelane? Võrreldes siin arutuse all oleva nö. benchmark'iga - kohe täitsa kindlalt. Mis luurele minekut puudutab, siis retoorilises näites oli ainult kaks valikut, kellega luurele minna. Polnud ka teoreetilist võimalust mitte luurele minna.
  • Mõmm, kes ja millal on propageerinud seisukohta, et demokraatia tuleks asendada bürokraatiaga?
  • Alles hiljuti lugesin üht Jeffrey Sachs'i lookest, kus ta küll läbi lillede näis just midagi sellist soovitavat.
  • Karum6mm
    ...selline natuke ekstravagantsem tegelane nagu VV kulub meil siin selgelt ära, sest ta on päris kena lakmuspaber sellele, kuidas meil usu- ja sõnavabadusega lood on. VV kohatine naiivne soov, et riik võiks ideaalis mingil moel oma sunnijõuga kristlikku moraali kehtestada, on tunduvalt ohutum kui hoopis oluliselt laiemalt leviv seisukoht, et demokraatia tuleb asendada bürokraatiaga ning sõna- ning usuvabadus on okeid seni, kuni plaksutavad ohjeldamatult kaasa hetke ideoloogilistele moesuundadele.

    Ja kangelane? On küll. Ta nimelt pole hull. Ja kangelane? Võrreldes siin arutuse all oleva nö. benchmark'iga - kohe täitsa kindlalt. Mis luurele minekut puudutab, siis retoorilises näites oli ainult kaks valikut, kellega luurele minna. Polnud ka teoreetilist võimalust mitte luurele minna.


    "tunduvalt ohutum" pole minu jaoks piisavalt ohutu, seda demokraataia/bürokraatia näidet pole ma veel kuulnud.
    Ja kui kedagi (ükskõik keda) nii kindlalt ja mitu korda järjest kangelaseks nimetatakse, tekitab see minus natuke võõristust ja toob esile unustatud tundeid 35a tagusest ajast :)
  • Kui ma Indrekuga luurele läheks, siis otsustaval hetkel jääks ta kuskile peegli ette oma soengut kohendama.
    Kui ma Varroga luurele läheks, siis otsustaval hetkel laseks ta mu pikemalt mõtlemata lihtsalt maha.
    Sest mina liberalismi, demokraatia, humanismi ja ateismi pooldajana oleksingi tema jaoks see ülim vaenlase kehastus.
  • santa
    Kui ma Indrekuga luurele läheks, siis otsustaval hetkel jääks ta kuskile peegli ette oma soengut kohendama.
    Kui ma Varroga luurele läheks, siis otsustaval hetkel laseks ta mu pikemalt mõtlemata lihtsalt maha.
    Sest mina liberalismi, demokraatia, humanismi ja ateismi pooldajana oleksingi tema jaoks see ülim vaenlase kehastus.

    Indrek jääks pigem oma mahakukkunud päikeseprille otsima.
    Varro annaks Sulle ilmselt tina küll, aga seda hetkel, kui Sa vastasega läbirääkimisi hakkad pidama... :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon