Päevakaja - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • 2korda2
    R.Ott
    Oot, alates kolmandast lapsest on lapsetoetus 500 või olen valesti aru saanud? Kaks last on 60+60

    Edit. Kolmadnda lapse puhul siiski 100 per laps.

    Sellele lisandub 300 EUR "suure pere toetust" (ma ei mäleta täpset nimetust). Ehk siis kolme lapse peale kokku 520. Selles valguses on kiun kallist (või piirangutega) perepiletist ikka õige silmakirjalik.


    Et 170 eurot kuus on piisav lapse üleskasvatamiseks? Huvitav, kui alimentide määramiseks läheb, siis kohtunik küll nii ei arva,
  • ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.
  • Laps on indiviidide projekt, kuid jätkusuutlik ühiskond vajab, et inimese elatustase ei sõltuks olulisel määral laste saamisest või nende puudumisest. Vastasel korral, kui stiimul lastetuks eluks on piisavalt tugev, on paari põlvkonna möödudes raskusi vanemaealiste ülalpidamisega - neid, kes selleks vajalikke väärtusi looks, ei ole enam piisavalt.
    Võimalik, et robotiseerimine selle probleemi tulevikus ära lahendab, samal viisil nagu tehnoloogia areng seda viimase poolteise sajandi jooksul juba leevendanud on. Hetkel on meil siiski situatsioon, kus noori töökäsi on läänemaailmas olulisel määral puudu. Selle probleemi üks tagajärgedest on ka valitsuste ülemäärane defitsiitne kulutamine - suurele osale valijatest ei ole demokraatlikult valitaval valitsusel võimalik öelda "raha pole, pidage vastu, soovime teile kõikse paremat".
  • Huvitav, kas see on nüüd natsiseisukoht, kuid ma leian ka, et meil siin peaks policy olema räigelt laste saamise ja peresõbralik. Alla miljonine rahvus mediaanvanusega 42 päris hästi ja liiga kaua ei lenda. Mis puudutab noorte töökäte puudusesse, siis... mmm...nope?

    In June 2020, 2.962 million young persons (under 25) were unemployed in the EU, of whom 2.360 million were in the euro area. In June 2020, the youth unemployment rate was 16.8 % in the EU and 17.0 % in the euro area, up from 16.2 % and 16.5 % respectively in the previous month.
  • Laste saamine või mitte saamine ei sõltu rahast ega elatustasemest, palju olulisemad on hoopis muud tegurid. See vähemalt kehtib ema esimeste laste puhul.

    Kuna Eestis rahvaarv kasvab ja sellele kasvule pole lõppu näha, siis pole karta, et riik maksumaksjatest tühjaks jääb, kui meiesugused poolvanurid juba pensionil on. Laste saamine on pigem eesti rahvuse tulevikus domineerimise või mittedomineerimise küsimus Eesti territooriumil. Küsimus on, et kas tulevikus on siin heledapäilisi eesti keelt rääkivaid eesti meelseid inimesi või on siin enamus rahvast slaavi välimusega või araabia välimusega kuidagiviisi eesti keelt purssivad inimesed.
  • Eestis sündis uus poliitiline jõud

    Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu tulemusena uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, mille lühendiks on TULE.


  • Sooduspilet ei ole mingi vandenõu lapserikaste perede diskrimineerimiseks, vaid lihtsalt segmentation - ehk eesmärk on saada jõukamate käest natuke rohkem raha, samas vaesemaid mitte ukse taha jättes. Kuna pole võimalust kiiresti ja usaldusväärselt vahet teha, kas kombinatsioon kahest täiskasvanust ja näiteks neljast lapsest on tõepoolest lapserikas pere või hoopis vahetult enne piletiostu kokku klopsitud moodustis, siis enamik on läinud numbrilise piiramise teed. Kui riik nüüd selle kontrollivõimaluse mingi trikiga loob, siis ma ei näe põhjust, miks teenusepakkujad ei peaks kaasa tulema - ega mingi muuseumi või loomaaia ülalpidamiskulud sellest väiksemaks ei lähe, et lapserikas pere raha puudumise tõttu ukse taha jääb, peaasi on, et seda soodustust teised kasutada ei saaks.
  • Tartu v-spas saunapiletit ostes 4 meest, saime perepileti. Oleneb kuidas teenindajaga suhtled
  • ttrust
    Kuna Eestis rahvaarv kasvab ja sellele kasvule pole lõppu näha, siis pole karta, et riik maksumaksjatest tühjaks jääb, kui meiesugused poolvanurid juba pensionil on.

    Ma ei ole nõus. Ma saan aru, et üks valitsuserakond, mille esimees mh eile riigikohtus samamoodi rahvastiku kasvamisest kõneles, tegeleb üsnagi aktiivselt rahavastiku kasvu juurpõhjuste likvideerimisega...

  • dumbuser
    rahavastiku kasvu juurpõhjuste

    Kas oleks võimalik saada lühike, aga terviklik ülevaade mõistest "rahavastiku kasvu juurpõhjus", piisab ka viitest, ma ise ei ole varem sellist terminit kohanud.
  • Fredegunde
    dumbuser
    rahavastiku kasvu juurpõhjuste

    Kas oleks võimalik saada lühike, aga terviklik ülevaade mõistest "rahavastiku kasvu juurpõhjus", piisab ka viitest, ma ise ei ole varem sellist terminit kohanud.

    Kui küsimus on sisuline, siis vastus on sisseränne. Kui probleem on typos, siis ma jätan oma mõtted avaldamata.
  • Karum6mm
    ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.


    Liberaalsus ilma vastutuseta.
  • luarvikluarvik
    Karum6mm
    ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.


    Liberaalsus ilma vastutuseta.


    Kas ärimehe vanal elukaaslasel puudub võime Eesti keskmist palka teenida, et lapsed peavad makarone sööma?
    Lisaks saab ta ka alimente.
    luarvikluarvik
    Karum6mm
    ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.


    Liberaalsus ilma vastutuseta.


    Alati on endisel elukaaslasel võimalik tööle asuda ja ise mõni ettevõtte toimima seada.
    Isegi Eesti keskmise palga + alimentidega peaks olema võimalik süüa rohkemat kui makaronid.
    Pigem on küsimus, et eelnevalt ei pidanud eelarve piires tarbima, aga nüüd peab ning selle saavutamiseks tuleb vaeva näha.
  • martinhold
    luarvikluarvik
    Karum6mm
    ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.


    Liberaalsus ilma vastutuseta.


    Kas ärimehe vanal elukaaslasel puudub võime Eesti keskmist palka teenida, et lapsed peavad makarone sööma?
    Lisaks saab ta ka alimente.
    luarvikluarvik
    Karum6mm
    ...põhimõtteliselt on laps siiski indiviidi(de), mitte riigi projekt. Seega riik ei peakski seda täies mahus kinni maksma. Kuna kohus alimentide näol tuleb mängu siis, kui üks neist indiviididest on otsustanud leida, et tema ei viitsiks väga vastutada, siis minu arvates on selleisele tegelasele õiglane määrata selline rahaline panus, mis on tema sissetuleku suhtes proportsionaalne. Mul läheb siiani käsi taskus rusikasse, kui ma mõtlen ühele kohalikule ärimehele, kelle b-sektori esindajast uuel elukaaslasel on ainüksi Louboutin'e 20 paari, kuid kelle kaks last toituvad iga kuu viimase nädala makaronidest ning saavad koolis narritud, sest nende jopede käised on natuke lühikesevõitu.


    Liberaalsus ilma vastutuseta.


    Alati on endisel elukaaslasel võimalik tööle asuda ja ise mõni ettevõtte toimima seada.
    Isegi Eesti keskmise palga + alimentidega peaks olema võimalik süüa rohkemat kui makaronid.
    Pigem on küsimus, et eelnevalt ei pidanud eelarve piires tarbima, aga nüüd peab ning selleks tuleb vaeva näha.


  • dumbuser
    Kui küsimus on sisuline, siis vastus on sisseränne. Kui probleem on typos, siis ma jätan oma mõtted avaldamata.

    Vabandan uuesti, ma ei märganudki typot, oleksin selle ise muidu kõrvaldanud, kopeerisin teksti.
    Mina hämmastas termin "rahvastiku kasvu juurpõhjus", et kust kohast see nüüd pärit on, kas Helme jutust?
  • Karum6mm
    Huvitav, kas see on nüüd natsiseisukoht, kuid ma leian ka, et meil siin peaks policy olema räigelt laste saamise ja peresõbralik. Alla miljonine rahvus mediaanvanusega 42 päris hästi ja liiga kaua ei lenda. Mis puudutab noorte töökäte puudusesse, siis... mmm...nope?

    In June 2020, 2.962 million young persons (under 25) were unemployed in the EU, of whom 2.360 million were in the euro area. In June 2020, the youth unemployment rate was 16.8 % in the EU and 17.0 % in the euro area, up from 16.2 % and 16.5 % respectively in the previous month.


    Poliitika ongi olnud laste saamise ja peresõbralik. Peabki olema. Väga raske, kui mitte võimatu on siiski sündivuskordajat üle 2,1 viia. Seega on ainsaks lahenduseks eesti keele rääkijate arvu suurendamine mõõduka muukeelse elanikkonna assimileerimise ja sisserände arvelt.

    Haridussüsteem on muidugi lähtepunktiks. Paraku nagu Kõlvart õigustas - koalitsioon EKREga oli vajalik venekeelsete koolide päästmiseks.
  • Vanaema viitas sündimuse summaarkordajale (eeldatavad sünnid naise kohta eluea jooksul).

    Pildil on üldkordaja (sünnid per 1000 elanikku). Need on kaks erinevat asja.
  • Asja nimi on "fertility rate" - lapsi naise eluea kohta.


    Kuigi see Aafrikas on veel kohati väga kõrge, siis mujal maailmas ning ka Aafrikas, on selge langustendents.


    Vanaema
    Poliitika ongi olnud laste saamise ja peresõbralik. Peabki olema. Väga raske, kui mitte võimatu on siiski sündivuskordajat üle 2,1 viia. Seega on ainsaks lahenduseks eesti keele rääkijate arvu suurendamine mõõduka muukeelse elanikkonna assimileerimise ja sisserände arvelt.

    Ainuke koht, kust neid Eestit päästvaid "ajukirurge" ja "tuumafüüsikuid" veel võtta on, on Nigeeria ja mõned teised Saharast lõunasse jäävad riigid.
  • Mõisted ja numbrid on tõenäoliselt segi läinud.
    Rahvastiku taastootmise tagab: "„On üldiselt teada, et rahvastiku säilimiseks peaks iga naine oma eluea jooksul sünnitama vähemalt kaks last ehk statistikute keeles – rahvastiku taastootmiseks on vaja, et summaarne sündimuskordaja oleks ligikaudu 2,1,“ tegi Servinski algust." (Artikli link.)
    Ehk siis jutt on sellest kui palju lapsi naine oma elu jooksul üldse sünnitab.

    Ülaltoodud kaardil on "birth rate" ehk "sündimuskordaja", mis on absoluutselt mingi muu näitaja. Ehk siis jutt on sellest, kui palju sünnib lapsi aastas 1000 inimese kohta.

    (Edit: m_k_ ja raulir jõudsid ette.)
  • raulir

    Vanaema
    Poliitika ongi olnud laste saamise ja peresõbralik. Peabki olema. Väga raske, kui mitte võimatu on siiski sündivuskordajat üle 2,1 viia. Seega on ainsaks lahenduseks eesti keele rääkijate arvu suurendamine mõõduka muukeelse elanikkonna assimileerimise ja sisserände arvelt.

    Ainuke koht, kust neid Eestit päästvaid "ajukirurge" ja "tuumafüüsikuid" veel võtta on, on Nigeeria ja mõned teised Saharast lõunasse jäävad riigid.


    Totrus ja tühi ilkumine.

    Esteks on tagasirände võimalus - osa mugavuspagulasi võib tagasi tulla. Teiseks on segaperekonnad - meenub kohe nt kolm prantslast, kes on eestlasega abielus ja elavad-töötavad siin. Üldse on üha rohkem elanikke teistest EL riikidest iga aastaga. Hiinlasi, hindusid, ukrainlasi jt võime tahta või mitte tahta, aga igal juhul ei ela nad Sahara taguses Aafrikas nagu Sinu piiratud geograafiateadmistest paistab tulenevat.

  • Kas ärimehe vanal elukaaslasel puudub võime Eesti keskmist palka teenida, et lapsed peavad makarone sööma?
    Lisaks saab ta ka alimente.


    Jah, martinhold, see on jumalast normaalne, kui majanduslikult väga heal järjel isa jätab oma kolm varases koolieas last emale juriidiliselt skeemitades minimaalse rahalise toega - ja tegelikult on ema süüdi, et ta vähe teenib ja ettevõtteid ei asuta. Kui ma sellise "isa" kohta veel oskan mingi sõna välja mõelda, siis sellise eelneva avalduse esitaja kohta veab mu verbaalne võimekus mind tõesti alt.
  • juhul kui on päriselt nii drastiline juhtum, on see siiski harvaesinev erand ja tausta täielikult avamata ebaselge.

    see 'protsent sissetulekust' ei ole minu arvates õiglane ja viitab tõesti rohkem eksi harjumuspärase elustiili jätkumise kinnimaksmisele, kui laste tegelikele vajadustele. noh nagu hollywoodis, kus de niro maksab elu lõpuni endisele prouale umbes nii pool milli kuus. üsna selge, et praegune € 300 kuus on eesti oludes samuti täiesti üle võlli ja kui arvestada, et ka teine lapsevanem peaks sama palju panema, võiks väike brad-lembit iga kuu mõne euroopa citybreaki teha ja oma garderoobi zegna butiigis täiendada ) ... arusaadav, kui mõni isa, eriti kui teda ebaproportsionaalselt peedistatakse, eelistab lapse 18 saamiseni oodata ja siis kas päriselt toetama, ettevõttes kaasama või vara pärandama hakata.

    aga tõsisemalt .. no ei ole need juhtumid nii ühesed. elu näitab, et naiste seas on kuiva arvestust, emotsioonivaba julmust, ärategemise ambitsiooni ja armutut kättemaksuhimu tunduvalt rohkem kui meeste maailmas ... tean mõnda isa, kes maksavad laste pealt emale täie rauaga, kusjuures lapsed veedavad arvestatava osa oma ajast isa juures ja ema, kes omab juba ka uut võlli ning võtab teise käega muidugi ka lastetoetusi, tööl ei käi.

    seega parim variant oleks ilmselt lapse vajaduste tegelikud kulud kokku lüüa, pooleks jagada, mõlema vanema osalus kasvatamises kokku leppida ja kui üks pool oma järeltulijatega tegeleda ei taha, siis tema rahalist osa kasvatuses teise lapsevanema kasuks vastavalt suurendada.
  • Isamaa esikloun on kah selline ebastabiilne geenius - algul nagu tervitas Parempoolsete väljatulekut ja püüdis neid surnuks kallistada, nüüd järsku on kamaluga kõikvõimalikke etteheiteid. https://leht.postimees.ee/7034292/seeder-kahtleb-parem-poolsete-ja-nende-manifesti-siiruses

    Müüri taga küll paraku. Aga lugege paberlehte - see ongi ajaleht - need veebiportaalid on kurat teab mis.
  • Majandusminister Taavi Aas käis välja kava toetada Eesti-Soome ja Eesti-Rootsi liinidel sõitvaid laevafirmasid 20 miljoni euroga, et katta koroonakriisi kahju.
    ………..
    Raha saaksid taotleda kõik nendel liinidel sõitvad laevafirmad, näiteks Tallink, Viking Line, Eckerö Line ja DFDS.

    Geniaalne. Toetagem kõiki Tallinnast lendavaid lennufirmasid ka: Air Baltic, Ryanair, Lufthansa jne. Ainult Nordica jääb ilmselt ilma, Hololei arvates pole seda ju vaja.
  • Seeder on ikka täiskloun - alles rääkis, et parempoolsete ühendus on vast et tema enda projekt
  • eks kingpool, ämmapets ja teised vanad, segase orientatsiooni ja kaubanduslike põhimõtetega isamaapeerud, võivad seal hetkel kõvasti lõuga väristada küll ... konservatiivid ei ole, liberaalid ei ole, tsentris ei ole, sellest vasakul või paremal ei ole .. põhimõtteliselt mitte midagi ei ole.
    kui uus jõud ennast erakonnas kehtestab ja ekre samal kursil jätkab, siis ilmselt neid seal kellelgi väga vaja ka ei ole.
  • Viimasel 10 aastal oleks rõhuv enamus Eesti parlamendiparteisid lõhki läinud ja neist eraldunud tükid uusi parteisid moodustanud, kui ei eksisteeriks sellist võluvitsa mille nimetus on "Riigitoetus erakondadele".

    Nüüd, kus IRL-l tekib "võimalus", et riigipoolne toetus kaob järgmiste valimiste järel pea täielikult ära, hakkavad rahulolematud IRL-i liikmed pead tõstma ja organiseeruma. Mis on täiesti loomulik reaktsioon.

    "Erakonnaseadus sätestab, et riigikogu valimisel osalenud erakond, kes ei ületanud valimiskünnist, kuid kogus vähemalt kaks protsenti kuid alla kolme protsendi häältest, saab riigieelarvest eraldist 30 000 eurot aastas. Vahemikus kolm kuni neli protsenti häältest kogunud erakond saab riigieelarvest eraldist 60 000 eurot aastas, vähemalt neli protsenti, kuid alla viie protsendi häältest, saab riigieelarvest eraldist 100 000 eurot aastas."
  • Isamaa on pekkikukkunud projekt sellest ajast saadik kui Bez Rublika selle üle võttis . Ei liha ega kala, niisugusel polegi poliitmaastikul ruumi. Selle nihutamine vasakliberaalsesse tiiba talle pooldajaid juurde küll ei too , pigem vastupidi. Seal on krdi kitsaks läinud, sest kõik peale Ekre ongi seal koos tunglemas . Kogu see kamp lihtsalt ei mahu marjamaale ära ja nõrgemad tallatakse sodiks.

    Pigem võiks anda tulemust erakonna selge positsioneerumine rahvuskonservatiividena ,seal on vaid Ekre konkurendiks ja nemad on mainstream-alalhoidliku valija jaoks sageli liiga käredad, rabedad ja lärmakad. Isamaal võiks olla oma mugav ja kindel nišš Ekre mõõdukama ja tagasihoidlikuma alternatiivina neile valijaile,kes jälestavad woke poliitikat, multi-kultit, neegrite ees põlvitamist, sooneutraalsust, LGTB+ ülistamist ja imikuid ostvaid sodomiite, kuid samas ei soovi ,et nende valitud partei liiguks alati ühest skandaalist teise ja oleks peksukotiks ülejäänutele .
  • Tegemist on ikka asiaatlik/moskoviitlik - euroopalik teljega.

    KE ja EKRE seal ühes otsas, RE ja SDE teises otsas ja Isamaa Tsahkna ja Seedri eestvedamisel moskoviitidega kampa löönud, Parempoolsed sikutavad teda Euroopasse tagasi.

    Ajalooliselt siis valged erakonnad ja need teised (Savisaar, Reiljan).
  • Vanaema
    Tegemist on ikka asiaatlik/moskoviitlik - euroopalik teljega.

    KE ja EKRE seal ühes otsas, RE ja SDE teises otsas ja Isamaa Tsahkna ja Seedri eestvedamisel moskoviitidega kampa löönud, Parempoolsed sikutavad teda Euroopasse tagasi.

    Ajalooliselt siis valged erakonnad ja need teised (Savisaar, Reiljan).


    Ära nüüd oma segast peksmisega lolliks ka mine, palun.
  • Vanaema
    Ajalooliselt siis valged erakonnad ja need teised (Savisaar, Reiljan).

    Mina oleksin Sinu asemel "white privilege" levitamisega (tänapäevases plahvatusohtlikus olukorras) äärmiselt ettevaatlik...
  • luarvikluarvik
    Vanaema
    Tegemist on ikka asiaatlik/moskoviitlik - euroopalik teljega.

    KE ja EKRE seal ühes otsas, RE ja SDE teises otsas ja Isamaa Tsahkna ja Seedri eestvedamisel moskoviitidega kampa löönud, Parempoolsed sikutavad teda Euroopasse tagasi.

    Ajalooliselt siis valged erakonnad ja need teised (Savisaar, Reiljan).


    Ära nüüd oma segast peksmisega lolliks ka mine, palun.


    "Valged erakonnad" on muidugi termin väljaspool praegusi rassiprobleeme. Aga kui Sa ei saa aru, et "kolmandik sulas" seltskond (Ratas, Reps, Simson, Kõlvart, Toom jne) ja kogu jõust Eesti ELga liitumise vastu võidelnud kaabud on Putini kasulikud idioodid, siis on tegemist raske juhtumiga.
  • Ärgem unustagem, et Ratas keeldub järjekindlalt tühistamast koostöölepingut Jedinaja Rossijaga. See ütleb nii mõndagi nii Ratase kui ka tema koalitsioonipartnerite kohta.
  • Raske juhtum on demagoogitsemine, sinu armsad sotsid ja ref paneks keskiga esimesel võimalusel leivad ühte kappi, ei ole nii või?
  • Just nimelt ,putinistadega koostöö pole takistuseks, ainus tingimus, et Kaja saaks peaministriks. Ja ka Isamaaga paneks ühte kappi leivad ja aluspesu ning annaks järele ka pensionisamba küsimuses, peaasi, et võimule saaks . Refi toiduahel on peaaegu 4 võimust eemaloldud aasta jooksul nii kõhnaks jäänud, et karjuv vajadus on jälle pumba juurde pääseda . No kes see loll tassib kilekotte ja sidruneid parteile, kel võimu pole ? ikka ainult neile, kel võim on .

    Isegi ametnikkonnast on juba osa nende paikapandud lemettisid ja maasikaid lahkunud, kui seal pole enam partisanivõitlejaid , kes aitaks lekitada ja valitsuse vastu susida, läheb refi olukord veelgi lootusetumaks .

    Närune seis Kajal ja nn. uuringutulemused 2,5 aastat enne valimisi erakonda ei toida mitte üks raas
  • Valged erakonnad olid siis päevakajalised kui vastaspoolel seisid Savisaar ja Reiljan. Tänapäeval on nominaalselt sama vastasseis, aga kolhoosikommunistid on muutunud vahepeal rahvuspopulistideks ja Savisaare mõju alt pääsenud Kesk on liikunud normaalsuse suunas, mitte sinna küll täiesti pärale jõudnuna.
  • Mingit white supremacy´t siin aretada pole ju sugugi woke . Vaata ette, myko, mõni kaebab veel ära ja needsamad virgunud löövad sind soojalt kohalt minema. Parem lasku kohe põlvili ja palu andeks,et üldse rääkisid mingist valgete erakondade ülimusest pruunide ja muude värviliste ees . Need jõmmid seal nalja ei mõista .
  • Vanaema
    Ärgem unustagem, et Ratas keeldub järjekindlalt tühistamast koostöölepingut Jedinaja Rossijaga. See ütleb nii mõndagi nii Ratase kui ka tema koalitsioonipartnerite kohta.


    Kui nad seda teeks, siis meedia puhuks selle muidugi üles ja nad kaotaks veel vene valijaid. See oleks kesikute jaoks katastroof. Nii lihtne see ongi, ma ei usu, et see kamp enam tänapäeval Venemaalt korraldusi saab nii nagu Savisaar sai. .
  • Mummuline tädi trammilt ei käinud puutja asju ajamas vahepeal? Äkki ikka sai suunamise maskvaast.
  • mykoloog
    Valged erakonnad olid siis päevakajalised kui vastaspoolel seisid Savisaar ja Reiljan. Tänapäeval on nominaalselt sama vastasseis, aga kolhoosikommunistid on muutunud vahepeal rahvuspopulistideks ja Savisaare mõju alt pääsenud Kesk on liikunud normaalsuse suunas, mitte sinna küll täiesti pärale jõudnuna.


    Pole midagi muutunud, sama poliitkultuur (Reiljan oli muidugi kultuursem ja parema lastetoaga kui Helmed). Uuenenud keskerakond - lubage naerda. Porte Franco.

    Võtmeküsimus on Eesti julgeolek. Kõik mis seda kahjustab on halb, st kõik, mis kahjustab NATO ja ELi tugevust ja/või Eesti suhteid nende organisatsioonidega on halb.

    KE ja Kaabud olid algusest peale EL vastu. Seega Putini kasulikud idioodid.

    Trump võib olla USAle hea president (pole minu asi otsustada) aga NATO nõrgendamine on Eestile ohtlik (mingis osas võib muidugi Trumpil õigus olla - et Euroopa peaks enda kaitsesse rohkem panustama), seega tuleb loota, et teda tagasi ei valita.

    Brexit võib inglastele olla hea (pole jälle minu asi otsustada), aga Eestile on see halb, nõrgem EL. Kaabuga idioot muidugi rõõmustas ja Sputnik rõõmustas koos temaga
    https://sputnik-news.ee/politics/20190724/17314222/Olete-oigel-teel-seltsimehed-siseminister-vordles-Brexitit-NSV-Liidust-lahkumisega.html

    Lühidalt: kõik asjad, mida Venemaa on soosinud (Trump, Brexit, EL nõrgendamine), on Eestile ohtlikud ja nende toetajad on kas Venemaa käsilased või kasulikud idioodid.

  • Ma ei usu hetkekski, et kaabud ise kõike seda jama usuvad, mida nad suust välja ajavad. Neile on hea kõik, mis vastandub sotside Euroopale. Sest sellel on kandepinda. Räägivad täpselt seda, mida nende valija kuulda tahab.
  • Euroopa võiks tulevikus mitte-sotside Euroopaks ka saada, praegu kisub ikka sellel kursil p...se. Selline litsi suhtumine, et valik: parem sotsi-euro kui vene tont ,on ikka erilise selgrootu limuka tunnus.
  • Vanaema
    Võtmeküsimus on Eesti julgeolek. Kõik mis seda kahjustab on halb, st kõik, mis kahjustab NATO ja ELi tugevust ja/või Eesti suhteid nende organisatsioonidega on halb.

    Kirjutan esimesele lausele kahe käega alla. Edasi aga läheb keeruliseks.

    EL tuumikriikide toetatud EL armee idee kahjustab ilmselgelt NATO tugevust. Seda on NATO tippjuhid korduvalt ja ühemõtteliselt ka väljendanud:
    NATO chief warns against EU defense ambitions
    NATO official warns EU force would be ‘unwise’

    NATO võimekus pakkuda Eestile julgeolekut ületaks mäekõrgusel EL oma ka siis, kui Brüssel kunagi tõesti liikmesriikide kaitsevaldkonna enda alluvusse suudaks konsolideerida ja EL relvajõud ka reaalselt teoks saaks. Seega definitsiooni "et kõik, mis Eesti julgeolekut kahjustab on halb" põhjal tuleb paraku selle "kõige" hulka lugeda ka EL.
  • Mõelge nüüd hetkeks, kuidas EL meie julgeolekut tagab? Kui meil siin mingi intsident aset leiaks, siis kõigepeal mõistetaks hukka, siis mõistetaks sügavalt hukka ning lõpuks mõistetaks otsustavalt hukka - ja räägitaks veidi sanktsioonidest. Energiline osake ei käiks mõned kuud Moskvas ja üleüldse oleks sutsu segadust. Umbes kaheksa kuu pärast hakataks rääkima, et dialoogi on ikkagi vaja pidada - ning loomulikult on vaja osta kogu selle aja jooksul ja edaspidi ohtralt gaasi.
  • umbes nii see EU "ohjeldav" mõju Venemaale käibki . Putin teab seda väga hästi ja seeõttu teda EU murelikud avaldused ja pehmosanktsioonid üldse ei häiri . Kuid kui USA paneb näiteks kõigile Nord Stream 2 tarnijatele peale tõelised sanktsioonid,siis see häirib .

    https://www.nytimes.com/2020/07/24/business/nord-stream-pipeline-russia.html

    Öiroopa aga samal ajal kiunub, et et ei saa gaasi nagu narkar kiunub,et ei saa järjekordset heroiinidoosi

    Torusid panev Vene laev seisab sadamas ja teda ei taha keegi teenindada , seda tööd teinud Allseas Groupi laev aga pani sanktsioonide hirmus sealt hoopis plehku.

    Since last December, when the Swiss Allseas Group S.A. suspended its Nord Stream Two construction works under threat of new US sanctions, the Kremlin has been seeking alternatives to complete the pipeline project (Allseas, December 21, 2019). The Akademik Cherskiy, Gazprom’s only pipe-laying ship that has a dynamic positioning system (as required by the Danish Energy Agency), has topped the list—working alone or in combination with a pipe-laying barge (TASS, December 27, 2019; DEA, October 30, 2019).

    The Gazprom-owned ship, however, is only equipped for laying pipes up to 32 inches in diameter, while the twin Nord Stream Two pipes are wider, 48 inches in diameter. Thus, the pipe-laying barge Fortuna will have to be physically attached to the Akademik Cherskiy to complete the job (Gazeta.ru, May 7). Such a solution carries its own technological and environmental risks, particularly if the Fortuna needs to be anchored near World War II–era munitions dumps in the Baltic Sea; thus its involvement will have to be approved by the Danish Energy Agency (Europe’s Edge, February 19; Helcom.fi, 2013).
  • Nõus Mõmmiga, ELi relavajõudude puhul oleks juba see suur asi kui see kaadrevärk Venemaa poolel näiteks gaasitarnete turvamise loosungi all meie vastu sõtta ei lähe. Õnneks vist oleks võimekus samuti halenaljakas.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon