Kinnisvaraturu tipu ennustamine - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Kinnisvaraturu tipu ennustamine

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • TNT


    Sorsakoski/Finnpulp OÜ - 6,5 miljonit tihumeetrit
    Paltamo/Kaicell OY - 2,5 miljonit tihumeetrit
    Kemijärvi/ Boreal Bioref - 3,0 miljonit tihumeetrit
    Kemi/Metsä Group - alates 3,0 miljonist tihumeetrist
    Rauma/Metsä Group - andmed veel puuduvad
    Kaidi Finland - biokütteaine tehas - 2,5 miljonit tm

    Rootsis tulekul:
    Södra Cell Värö - 1,5 miljonit tihumeetrit
    SCA Östrand - 2,5 miljonit tihumeetrit
    Södra Mörrum - 0,6 miljonit tihumeetrit

    Palju õnne meile kõigile ja mingem seenele!


    Metsapindala absoluutnumbrid:

    Rootsi: 280 730 km²
    Soome: 233 320 km²
    Eesti: 23 066 km²
    Läti: 28 807 km²

    Allikas: Wikipedia
  • Kas "forest area" alla käivad ka sood ja rabad? Eestis võtavad need märgatava maa-ala enda alla.
  • ttrustile http://keskkonnaagentuur.ee/et/uudised/eesti-metsad-2017
    See kõik on läbi arutatud teises teemas, miks peaks KV teemas uuesti seda arutama, ei tea

  • Mingid parkla jäigi vee alla seal tivolis
  • http://www.laev.eu/uus/

    Tundub, et pool on müümata. Maja valmis 2016?
  • tekuhd
    http://www.laev.eu/uus/

    Tundub, et pool on müümata. Maja valmis 2016?


    2016. jah. Büroopindade osa on läinud enam-vähem, korteritest vist jah, selline 50-50 olukord. Aga siin minu meelest probleem ikkagi konkreetse projekti ambitsioonikas hinnastuses. Ei ole väga reaalne, et kesklinnast nii kaugel asuva kinnisvara eest küsitakse sellist ruutmetrihinda. Merevaade üle lahe asuvale Bekkeri sadamale on selgelt ülehinnatud.
    Selle projekti kehva müügitulemust ei saa küll üle kanda ülejäänud turule.
  • Päike ka teiselpool maja mere suhtes ja seal ka tiheda liiklusega magistraal. Rõdud 4st krt. korrusest 2-l aint.
  • ei tea, kas ehitushind õigustab 500k kortereid või seal lihtsalt palju õhku sees..
  • See maja on ilmselt pigem kallima ehitushinnaga küll kuna kasutusel kallid materjalid ja palju ägedaid nutilahendusi.
  • Seal "Laeva"-majas pole ju mingeid selliseid nutilahendusi mis paneks ostja "ohoo" hüüdma.
  • ttrust
    Seal "Laeva"-majas pole ju mingeid selliseid nutilahendusi mis paneks ostja "ohoo" hüüdma.

    Mis oleks "ohoo nutilahendus"?
  • http://www.laev.eu/uus/maja-eelised

    Jääb silma, et nutikaks lahenduseks pakutakse haldusfirmat ja LED pirne.
    Uksest saab sellel sajandil juba koodiga sisse ja kütte eest hoolitseb automaatika.
  • Venelaste vaba raha loodetakse voodivahelt ja kontodelt välja meelitada?


  • juured
    http://www.laev.eu/uus/maja-eelised

    Jääb silma, et nutikaks lahenduseks pakutakse haldusfirmat ja LED pirne.
    Uksest saab sellel sajandil juba koodiga sisse ja kütte eest hoolitseb automaatika.


    Mul on pind Kodulahes ja võrdlesin innovatsiooni nimekirja :) Koodlukk+kaamera on olemas, automaatika igas toas on ka olemas, lisaks on näpujäljega trepikoja avamine, mida Laev ei reklaaminud. Boonusena suure neljapäevase uputuse ajal tuli majaalusesse parklasse ainult 5cm vett :) Rand on ligemal ja aknast näeb Toompeal olevat lippu ka juurde. Samas on vist ka kõik korterid müüdud ja pool ka ehitusjärgus majast.
  • http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/fotod-vaata-pilte-ligi-miljon-eurot-maksvast-kalamaja-korterist?id=82759967

    aina paremax läheb :P
  • tekuhd
    http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/fotod-vaata-pilte-ligi-miljon-eurot-maksvast-kalamaja-korterist?id=82759967

    aina paremax läheb :P


    ...ma ikka ei väsi imestamast, kuidas võimalus tahmas peaga jala koju tuigerdada on nii suur väärtus, et enam-vähem kesklinna korteri eest ollakse nõus viletsa ilmaga kaheksandajärgulises Ida-Euroopa viletsa kliimaga riigis mill euri välja kärutama. Kui sul on mill euri kodu jaoks võtta, siis ilmselt sa kella üheksaks tööle jõudma ei pea. Tallinnast kuni ca tunni kaugusel saab selle sama raha eest merevaatega übermaja ja oma metsaga hiidkrundi. Jääb veel üle koduabilise palkamiseks ka. Aastateks. :-D
  • Karum6mm
    tekuhd
    http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/fotod-vaata-pilte-ligi-miljon-eurot-maksvast-kalamaja-korterist?id=82759967

    aina paremax läheb :P


    ...ma ikka ei väsi imestamast, kuidas võimalus tahmas peaga jala koju tuigerdada on nii suur väärtus, et enam-vähem kesklinna korteri eest ollakse nõus viletsa ilmaga kaheksandajärgulises Ida-Euroopa viletsa kliimaga riigis mill euri välja kärutama. Kui sul on mill euri kodu jaoks võtta, siis ilmselt sa kella üheksaks tööle jõudma ei pea. Tallinnast kuni ca tunni kaugusel saab selle sama raha eest merevaatega übermaja ja oma metsaga hiidkrundi. Jääb veel üle koduabilise palkamiseks ka. Aastateks. :-D

    Eelmise kinnisvarabuumi ajal kasutati ka tihtipeale taktikaid, kus maakleril, kellel oli samas piirkonnas mitu objekti, pani ühe ( mida tegelikult ei soovitudki müüa ) väga kõrge hinnaga müüki, et teiste hinda üles ajada. Samuti kasutati trikki, et üks objekt ( mida ka ei soovitud müüa ) pandi väga hea hinnaga müüki, et siis kohale tulnud inimestele teist objekti pakkuda. Selliseid asju hakati tegema just buumi kõrghetkel.
  • Võimalus binokliga live'is Balti jaama turul kartulite jms hinda jälgida, samal ajal ytra foorumi jaoks elektrirongide kommentaare kirjutada, maksab ka midagi.
  • Karum6mm
    Kui sul on mill euri kodu jaoks võtta, siis ilmselt sa kella üheksaks tööle jõudma ei pea. Tallinnast kuni ca tunni kaugusel saab selle sama raha eest merevaatega übermaja ja oma metsaga hiidkrundi. Jääb veel üle koduabilise palkamiseks ka. Aastateks. :-D

    Äkki see kõik on juba olemas ja hetkel ei suuda järgmisele millile rakendust välja mõelda? :)
  • marker
    Karum6mm
    Kui sul on mill euri kodu jaoks võtta, siis ilmselt sa kella üheksaks tööle jõudma ei pea. Tallinnast kuni ca tunni kaugusel saab selle sama raha eest merevaatega übermaja ja oma metsaga hiidkrundi. Jääb veel üle koduabilise palkamiseks ka. Aastateks. :-D

    Äkki see kõik on juba olemas ja hetkel ei suuda järgmisele millile rakendust välja mõelda? :)


    ...kui sa selleks hetkeks pole enda jaoks vähiravifondi või vähemalt MTÜ-d Kassiabi avastanud, oled sa inimeseks olemises ebaõnnestunud.
  • Grupp Seltsimehi
    Võimalus binokliga live'is Balti jaama turul kartulite jms hinda jälgida, samal ajal ytra foorumi jaoks elektrirongide kommentaare kirjutada, maksab ka midagi.


    Vot see on juba võimalus elamisele kulutatud raha teenima panna! Õhtul jood õlut ja kirjutad hindu excelisse, kui tabelid täidetud, teed teisel lehel väikse kalkulli ning müüd mõnele väljaandele oma ostukorviuuringu andmed maha. Iga kuu kindel papp taskus! :D
  • No meil on siin ju täitsa oma spetsialist, kes binokliga laevade täituvust jälgib :). Sealt edasi elektrirongideni on vaid kukesamm.
  • MLindepuu
    Grupp Seltsimehi
    Võimalus binokliga live'is Balti jaama turul kartulite jms hinda jälgida, samal ajal ytra foorumi jaoks elektrirongide kommentaare kirjutada, maksab ka midagi.


    Vot see on juba võimalus elamisele kulutatud raha teenima panna! Õhtul jood õlut ja kirjutad hindu excelisse, kui tabelid täidetud, teed teisel lehel väikse kalkulli ning müüd mõnele väljaandele oma ostukorviuuringu andmed maha. Iga kuu kindel papp taskus! :D


    Veini ikka, veinikülmikuid ju korter täis!
  • http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=82888661

    10 aastat tagasi oli Tallinna elanike arv peaaegu 50 000 võrra tänasest väiksem. Selle ajaga on lisandunud ligi 20 000 ühikut elamispinda ning nõudlus on püsiv.
  • Registri järgsel elanike arvul ja tegelikul elanike arvul puudub seos. Paljud neist inimestest elasid juba enne Tallinnas ja nüüd lihtsalt vormistati ära (et saaks bussiga tasuta sõita).
  • Üks lugu oli veel mõned päevad tagasi.

    http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/regionaalpoliitika-ei-toimi-pealinn-on-kumne-aastaga-neelanud-tartu-jagu-rahvast?id=82824687

    Regionaalpoliitika ei toimi: pealinn on kümne aastaga neelanud Tartu jagu rahvast
    Viimatise rahvaloenduse andmete põhjal prognoosis statistikaamet, et Tallinna elanike arv jääb alla 400 000 ja väheneb igal aastal. Tegelikkus on aga teine: pealinna elanike hulk ületas äsja 450 000 piiri.

    Siin kirjutab, et 92k on kümne aastaga kolinud Tallinnasse.
    36k Harjumaalt
    12,5k Ida-Virust
    9,3k Tartumaalt.
    Ainuüksi mullu kolis mujalt Eestist Tallinna 4422meest ja 4996 naist.
  • Siin on mõnus pakasuha Tallinna linnaviletsuse poolt, Eestisisest rännet raporteeritakse suisa igakuiselt, riikidevahelisest ei taheta aga midagi teada. Satistikaameti andmed, mis arvestavad mõlemaid, on igaljuhul täpsemad.
  • Väljaspool Tallinna piire polegi ju elu.
    Puhas korruptsioon ja onupojapoliitika.
    Ja ma mõtlen seda seekord ilma irooniata.
  • SideKick
    Registri järgsel elanike arvul ja tegelikul elanike arvul puudub seos.


    Lihtsalt vaatlejana, ilma allikaid uurimata, milline on tunne, kas Tallinn kasvab/kahaneb/on muutumatu elanikkonnaga?
    Kui kahanemisest pole üldse mingit märki, siis ega ka stabiilsust eriti ei paista. Ja milline võiks olla põhjus Tallinna mitte kasvamiseks riigisisese rände arvelt? - ma ei tea ühtegi.
  • margin
    SideKick
    Registri järgsel elanike arvul ja tegelikul elanike arvul puudub seos.


    Lihtsalt vaatlejana, ilma allikaid uurimata, milline on tunne, kas Tallinn kasvab/kahaneb/on muutumatu elanikkonnaga?
    Kui kahanemisest pole üldse mingit märki, siis ega ka stabiilsust eriti ei paista. Ja milline võiks olla põhjus Tallinna mitte kasvamiseks riigisisese rände arvelt? - ma ei tea ühtegi.

    kui riigis hakataks ajama ka mingit regionaalpoliitikat?
  • pahurik
    kui riigis hakataks ajama ka mingit regionaalpoliitikat?

    Aetakse ju regionaalpoliitikat. Kadri Simson punnitab nii et paeluss seest väljas. :-) Või mis toimivaid ettepanekuid Sul, Pahurik oleks?
  • TNT
    Väljaspool Tallinna piire polegi ju elu.
    Puhas korruptsioon ja onupojapoliitika.
    Ja ma mõtlen seda seekord ilma irooniata.


    Enesel otseseid kokkupuuteid pole, aga ma arvan, et mujal nokitsevad vennad niisama ja väikestviisi.
    Tõelised meistrimehed, kes oskavad ka suurelt mõelda, ikka seespol piire toimetavad.
  • TNT
    Väljaspool Tallinna piire polegi ju elu.
    Puhas korruptsioon ja onupojapoliitika.
    Ja ma mõtlen seda seekord ilma irooniata.


    Mulle tundub see mingi eesti-tüüpi Haiku olema.
  • https://www.aripaev.ee/uudised/2018/07/04/tallinna-uute-korterite-turul-oodata-karmi-murrangut
  • Kuigi ma olen Tallinna kesklinna korterite osas üsna bullish, siis tahaks maakleritele südamele panna, et selliste kuulutuste kirjutamine on piinlik.

    Ma saan aru, et kusagil mõni Peepvain Light ütles, et sa müüd eelkõige emotsiooni, mitte asja, aga ma võin kinnitada, et see, et sa müüd eelkõige emotsiooni, ei tähenda, et sa AINULT emotsiooni müüd. Eriti, kui müüdav asi omab turuhinda ja objektiivseid, võrreldavaid omadusi, mis seda turuhinda mõjutavad. See on OK, kui sa ajad seda loba pestost, pastast, tukast ja sukast (ma pole selle publik, aga saan aru, et osadele see mõjub), aga pane ühtlasi NUMBRID ja OLULINE INFO ka sisse. Üleval toodud näite puhul on aetud 10 kilomeetrit keskpärast proosat, aga seda, kuidas on korraldatud parkimine või mis täpsemalt on kütteliik, on jäetud mainimata. Mõlemad mõjutavad selle korteri potentsiaalset väärtust oluliselt.

    Kõik maaklerid everywhere, forever: tehke kinnisvarakuulutusi nii, et need on kasulikud nii ilukirjanduse austajatele kui ka numbritega töötavatele inimestele. See on teie enda huvides, kuna potentsiaalsete huviliste sihtgrupp suureneb. Teist gruppi on küll koguseliselt palju vähem, aga neil on nii palju rohkem ostujõudu, et neid ignoreerida on ka rumal.
  • Oota, suffiks, aga millal see lauamängu õhtu siis on? Krt..ma küll aru ei saanud.
  • Kas ma olen ainus kelles tekitab selline televiisori kasutus oma reiside kaardi riputamiseks rohkem küsimusi kui kõik see, et miks peaks kellelgi olla vaja koduuksest sisse astudes otsejoones söösta avarasse kööki või, et mis asi see Napoli kann on (ja kas see on nagu kann kuhu saab vedelikku panna või kann mida diivanil laiaks istuda mõtteid hommikusse veeretades või, et miks nii paljud maaklerid inimesi lindudeks peavad, et pesasi, mitte kodusi müüvad?

  • No radiaatorid sealt piltidelt paistsid ,nii et tühipalja kaminaga vist kütmine ei piirdu .Mingi auto kah seisab hoovis kuskil puukuuri kõrval.

    Aga nõrga kirjandi asemel võiks tõesti öelda kuipalju on keskmised kommunaalkulud, milline on maja konstruktsiooni ja süsteemide olukord .Kui peab varsti uue katuse panema või torustiku läheb see korter omanikule hoopis kallimaks.
  • stagna
    No radiaatorid sealt piltidelt paistsid ,nii et tühipalja kaminaga vist kütmine ei piirdu .Mingi auto kah seisab hoovis kuskil puukuuri kõrval.

    Aga nõrga kirjandi asemel võiks tõesti öelda kuipalju on keskmised kommunaalkulud, milline on maja konstruktsiooni ja süsteemide olukord .Kui peab varsti uue katuse panema või torustiku läheb see korter omanikule hoopis kallimaks.


    Radiaatorid on näha jah, aga see, kas neid radiaatoreid toidab:
    1) Linna keskküte
    2) Maja lokaalne või korteri individuaalne gaasikatel
    on alus vähemalt umbes €5000 hinnavahele.
  • Suffiksi osutatud korterist: ma eelistaks et suure toa ja esiku või köögi ja esiku vahel oleks korralik uks. Või isegi kumbki variant koos.
  • suffiks
    stagna
    No radiaatorid sealt piltidelt paistsid ,nii et tühipalja kaminaga vist kütmine ei piirdu .Mingi auto kah seisab hoovis kuskil puukuuri kõrval.

    Aga nõrga kirjandi asemel võiks tõesti öelda kuipalju on keskmised kommunaalkulud, milline on maja konstruktsiooni ja süsteemide olukord .Kui peab varsti uue katuse panema või torustiku läheb see korter omanikule hoopis kallimaks.


    Radiaatorid on näha jah, aga see, kas neid radiaatoreid toidab:
    1) Linna keskküte
    2) Maja lokaalne või korteri individuaalne gaasikatel
    on alus vähemalt umbes €5000 hinnavahele.


    Lihtsalt huvi pärast, kummas suunas selline hinnavahe esineb ja miks?
  • invictus

    Lihtsalt huvi pärast, kummas suunas selline hinnavahe esineb ja miks?


    Gaasiga kütta on ca 1,5-2x odavam kui keskküttega. Eriti märgatavaks muutub erinevus vanemates majades, kus on suuremad kaod. Lisaks on nt individuaalse gaasikatla puhul boonuseks paindlikkus. Saad switchida näiteks ahjule ümber või miinimumile keerata, kui vähe kasutad vms. Keskküttega saad küll tuba jahedamaks reguleerida, kuid see ei kajastu sisuliselt arvel - maksad ikka täie rauaga. Indy gaasikatlaga kajastub.

    Uue ja suure maja puhul on keskküte jumala OK asi. Vanas majas on see üsna vastik asi.
  • "Keskküttega saad küll tuba jahedamaks reguleerida, kuid see ei kajastu sisuliselt arvel - maksad ikka täie rauaga. Indy gaasikatlaga kajastub."
    Kuidas ei kajastu kui on igal korteril möötja vahel nagu uutes majades on?
  • pahurik
    "Keskküttega saad küll tuba jahedamaks reguleerida, kuid see ei kajastu sisuliselt arvel - maksad ikka täie rauaga. Indy gaasikatlaga kajastub."
    Kuidas ei kajastu kui on igal korteril möötja vahel nagu uutes majades on?


    Esiteks sa räägid praegu uutest majadest. Seepärast ma ka ütlesin, et uutes majades on keskküte OK.

    Teiseks olid veel vähemalt mõned aastad tagasi mõõtjad sisuliselt wireless temperatuurisensorid radiaatorite küljes, mille sisuline töö oli pigem mitte mõõtmine kuivõrd hinnangu andmine. Nt ühes 2000'ndatel ehitatud majas võeti need kasutusele ja nende "mõõtmise" tulemusel arvestati ainult osa individuaalset küttekulu. Osaliselt jätkus ikka ruutmeetrite järgi arvestus, sest tulemused pole täppisteadus. Lisaks tuli sensorite teenust eraldi sisse osta, ehk sa plekkisid seda kinni. See selleks. Võibolla tänapäeval on täpsemad seadmed, siis on hästi. Aga ka see pole oluline abi, kuna peamiselt hammustab maja soojapidavus, mitte niivõrd sinu individuaalne tarbimine.
  • Tsentraalkeskküte kui nähtus on pärit aegadest, kus automaatne gaasikatel oli metsikult kallis lõbu. Samuti saab tsentraalkatlamajas põletada mida tahes, eriti aga kivisütt, mida eramajarajoonis ei oleks ilus teha et iga maja kütab kivisöega.
  • Näitena - kütteperioodi tipus (jaan-veeb 2018), kogu küttekulu (korter + üld):
    Uue, suure maja korter (keskküte): €0,6/ruut
    Vana, väikse puitmaja korter (individuaalne gaasikatel): €0,7/ruut
    Vana, suuremapoolse kivimaja korter (keskküte): €1,4/ruut
  • Ilmselt tõstab selle korteri hinda ka eriskummaline uks, mis ühest toast vaadatuna on 1,5 meetrit ja teisest toast vaadatuna ainult 0,5 meetrit lai.
  • Ma olen elanud selles suffiksi poolt osutatud korteris. Lähim metropol tundus asuvat küll 80 km üle lahe (provintsi võlu selles osas asjakohane), kuid olin sellises eas, mil kannatas kesklinnast koju tuikuda küll.
    Pitsa, patsa ja petso lõhnad õnneks tubadesse ei tunginud. Tol ajal oli gaasiküte ning sigaodav tõesti.
    Lauamänguõhtu on maakleril hea mõte korteri müümiseks - melu keskel ei pane nii palju tähele Endla tn liiklusmüra, mis on konstantne ja 24/7 (Tehnika risti fooride tagant on 4 rida kiirendamas...).
  • Mõõdik igale korterile on vahva asi küll. Mul tuttav jõudnud meheikka ( 50) otsutas mingi hetk et talle aitab seniset elust, ostis uue tsikkli, läks naisest lahku ja siis otsustas minna rändama laia maailma. Kütte keeras ilusti kinni , kuna siis oli ju veel soe aeg. eneseleidmine võttis siiski pikemalt aega ja tagasi kodumaale jõudis alles varakevadel, kui suur külmaperiood oli läbi. Ning oh üllatust, korteris ei olnudki torud lõhki külmanud ega muid jubedaid asju peale tolmu ja ämblikuvõrkude, isegi olla olnud piisavalt soe et ilma jopeta ringi liikuda.
    Igaksjuhuks ta naabrite käest ei läinud küsima et kuidas ka teil elu on läinud või nii...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon