Islamiprobleem Euroopas - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Islamiprobleem Euroopas

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • SideKick
    UN Member States: Migration Is a Human Right

    It cannot be stressed enough that this agreement is not about refugees fleeing persecution, or their rights to protection under international law. Instead, the agreement propagates the radical idea that migration -- for any reason -- is something that needs to be promoted, enabled and protected.

    UN member states are not only supposed to open their borders for the migrants of the world, but should also help them pick and choose their future country by providing them with comprehensive information about each country they may wish to settle in.


    Võiks ehk vähe paremaid allikaid kasutada, näiteks originaali.
  • Ma ei ole ajakirjanik ega su isiklik teenindaja.
  • Järgmisena siis sirgeseljaga rt-d ja sputnikut vahendama?
  • tartz
    Järgmisena siis sirgeseljaga rt-d ja sputnikut vahendama?


    No tegelikult on Gatestone lihtsalt vabalt tõlgendanud ja oma sõnadega kirja pannud selle mis lepingus kirjas. Lugege lepe läbi, väga oluliselt mõte ei muutu. Seda lepingu lõppteksti on siin foorumis küllalt jagatud, lisan siis igaksjuhuks veel:
    https://www.un.org/pga/72/wp-content/uploads/sites/51/2018/07/migration.pdf
  • Ma ei näe mingit probleemi SideKicki kommentaaris. Viide on ju ilusasti juures. Pigem oleks tahtnud näha argumentatsiooni miks see sait on kahtlane ja kus asub see parem originaaltekst?
  • Gatestone on varasemalt vahele jäänud moonutataud või väärate faktide esitamisega.
    Originaalteksti link on siit juba läbi käinud minu mäletamist mööda.
  • Ma pigem ootaks, et selle dokumentatsiooni valguses hakkavad rahvuslikud jõud Euroopa riikides rohkem mässama ja vastu seisma, vähemalt on nüüd seadusetekst kust kinni hakata.

    Lauri Mälksoolt on hea kommentaar -- aga miks ei panda Eesti migratsiooni "vastuvõtmise" arvu hulka need tuhanded venekeelsed kes siia iga aasta saabuvad? Abielluma näiteks. Tööle näiteks. Meil on ju vaatamata väikesele iibele rahva arv viimased 3 aastat tõusnud.
  • Mx77, kui originaaltekst on see pagulasleppe lepingutekst, siis see pole originaal vaid alus millele kirjutas Gatestone oma seisukohavõtu.
    Ma ei ole selle poolt, et kahtlaste saitide artikleid ei tohi siin foorumis kajastada. Ilus oleks seda mainida, et tegemist on kahtlase saidiga, kui postitaja seda ise teab. Kui ei tea siis ei saa ka mainida.
    Samuti ma pole arvamusel, et kahtlasel saidil on kõik tekstid ja artiklid puhas pullikaka ja kõike seda peab ühe mütsiga lööma.
  • ttrust, aga hakkame siis siia ümber postitama RT-d ja sputnikut? sealt leiab kah ilmselt paar artiklit, mis ei ole puhas pullikaka. \s
    Kui allikas on korduvalt vahele jäänud väljamõeldiste avaldamisega, siis mina küll ei näe põhjust miks peaksin oma aega selle peale raiskama. Kui mõni kaasfoorumlane järjekindlalt postitab kahtlastest allikatest pärit artikleid, siis tehku seda minugipoolest aga huvitavale ja arukale diskussioonile see kaasa ei aita. Lihtsalt foorum muutub pikkamisi meemide ja väljamõeldiste peldikseinaks, kui foorumi lugejad sellele õigel ajal kätt ette ei pane.
  • Nexus, sa murrad lahtisest uksest sisse. Palun postita, keegi ei keela. Kui jama postitad, saab postitus halvustava tagasilöögi.
  • Lahmimise asemel võiks siis näidata, mis selles gatestone artiklis valesti oli ? Mida nad seal valetasid ?

    Tsitaadid migratsioonileppest olid üsna hirmutavad igatahes. Kas nad ise mõtlesid need välja ja midagi taolist seal pole öeldud ?

    Näiteks see, et leppe kinnitamisel muutuvad paariaks kõik väljaanded, mis migratsiooni või migrante kritiseerivad ? Et kui ma ütlen, et Euroopale pole vaja Somaalia ajukirurge ja Süüria raketiteadlasi, kes sadade tuhandete kaupa üle Vahemere siis pressivad,siis see on vihakõne ? Ja seda koheldakse siis vastavalt ?
  • stagna
    Lahmimise asemel võiks siis näidata, mis selles gatestone artiklis valesti oli ? Mida nad seal valetasid ?

    Tsitaadid migratsioonileppest olid üsna hirmutavad igatahes. Kas nad ise mõtlesid need välja ja midagi taolist seal pole öeldud ?

    Näiteks see, et leppe kinnitamisel muutuvad paariaks kõik väljaanded, mis migratsiooni või migrante kritiseerivad ? Et kui ma ütlen, et Euroopale pole vaja Somaalia ajukirurge ja Süüria raketiteadlasi, kes sadade tuhandete kaupa üle Vahemere siis pressivad,siis see on vihakõne ? Ja seda koheldakse siis vastavalt ?


    Oled sa originaali läbi lugenud?
  • Minu arust raketiteadlased ei tule mitte süüriast vaid Gaza Sektorist, kus nad ennast vist palestiinlasteks nimetavad. Ja sealt nad ka ei tule, sest seal läheb neid ennast vaja koha peal.
  • Mx,missugused tsitaadid seal artiklis olid võltsitud ?

    Mul pole vaja sitajunni maitsta, et aru saada, et see on roe . Piisab sellest kui multikulti globalistid nagu Merkel,Macron jt seda tahavad alla kirjutada,et aru saada, millise saastaga on tegemist .
  • stagna
    Mx,missugused tsitaadid seal artiklis olid võltsitud ?

    Mul pole vaja sitajunni maitsta, et aru saada, et see on roe . Piisab sellest kui multikulti globalistid nagu Merkel,Macron jt seda tahavad alla kirjutada,et aru saada, millise saastaga on tegemist .


    Ma küsisin, kas sa oled originaali läbi lugenud, mitte su toidueelistusi.
  • https://www.ohtuleht.ee/906351/ants-erm-uro-migratsioonilepe-on-uleskutse-globaalseks-rahvaste-randeks
  • Ma põhimõtteliselt olen selle poolt, et emigratsiooni õigus peaks olema inimõigus - st ükski riik ei tohiks elanikke pantvangis hoida, nagu see nt NLiidus oli ja enamikus totalitaarsetes režiimides tavapärane on. Inimesel peab olema õigus riigist põgeneda, aga ta peab ka leidma kellegi kes on valmis teda vastu võtma ja vastasel juhul - sorry!

    Teine küsimus, kas teisel pool piiri asuv riik peaks võtma vastu igaühe, kes suvatseb tulla. Põhimõtteliselt ei saa seda kuidagi aktsepteerida - see legitimiseeriks suurriikide võimaluse väiksemad naabrid oma rahvaga üle uputada ja alla neelata. Sisuliselt kaoks sellise põhimõtte rakendamisel väikeriikide suveräänsus. Ja väikeriik on seejuures suvaline mõiste - Hiinal poleks mingi probleem venemaa üle võtta, kui piir oleks lahti ja hiinlastel oleks huvi, siis Siberi asustamine oleks ülikiirelt tehtav. Ühe inimelu jooksul saaks Hiina de facto maailma suurimaks riigiks ka pindalalt.
  • margin
    Ma põhimõtteliselt olen selle poolt, et emigratsiooni õigus peaks olema inimõigus - st ükski riik ei tohiks elanikke pantvangis hoida, nagu see nt NLiidus oli ja enamikus totalitaarsetes režiimides tavapärane on. Inimesel peab olema õigus riigist põgeneda, aga ta peab ka leidma kellegi kes on valmis teda vastu võtma ja vastasel juhul - sorry!

    Teine küsimus, kas teisel pool piiri asuv riik peaks võtma vastu igaühe, kes suvatseb tulla. Põhimõtteliselt ei saa seda kuidagi aktsepteerida - see legitimiseeriks suurriikide võimaluse väiksemad naabrid oma rahvaga üle uputada ja alla neelata. Sisuliselt kaoks sellise põhimõtte rakendamisel väikeriikide suveräänsus. Ja väikeriik on seejuures suvaline mõiste - Hiinal poleks mingi probleem venemaa üle võtta, kui piir oleks lahti ja hiinlastel oleks huvi, siis Siberi asustamine oleks ülikiirelt tehtav. Ühe inimelu jooksul saaks Hiina de facto maailma suurimaks riigiks ka pindalalt.


    No ma ei tea, kas ma kõigega nõus olen, aga inimeste vastuvõtmine kuskilt mujalt peaks lähtuma põliselanike soovidest ja heaolust, just neil peaks olema õigus otsustada, et keda vastu võtta ja kui palju. Nendel on teoreetiliselt vähemalt olnud roll selle elukeskkonna kujundamisel, kuhu immigrandid nüüd saabuvad. Nende tahet mitte immigrante vastu võtta tõlgendatakse propagandistlikult natsismiks, rassismiks, ksenofoobiaks ja suletusele orienteerituseks. Pole siis imestada, et parempopulism eksisteerib, see eksisteerib ja selle populaarsus kasvab vastukaaluna eelpoolnimetatud propagandale ja sellegi olemus on propagandistlik. Kui üks hirmutab natsidega, siis teine immigrantidest vägistajate ja terroristidega. Mõlemal poolel on propagandistlikult õigus, selliseid isendeid kahtlemata on.
  • Riik ja ühiskond peaks kindlasti ise otsustama keda võõraid nad tahavad endi seas näha ja kes võõrad peavad lahkuma. Tegemist on põliselanike inimõiguste-, vabaduste-, kultuuri kaitse ja rahvuste õigustega samuti. Viimast millegipärast ei tunnustata.
    Marginiga nõus, Margini tekst ei ole Kristjan1 tekstiga vastuolus.

    Sõjapõgenikele tuleb pakkuda võimalust end turvaliselt tunda. Tagada elamisväärne keskkond. Aga see ei tähenda, et põlisrahvus peab hakkama sõjapõgenikke endi sekka integreerima või assimileerima või nendega segunema. Pärast kodumaal rahu-olukorra taastumist tuleb sõjapõgenikel lahkuda ja minna kodumaale tagasi.

    Odavam ja efektiivsem on sõjapõgenikke elamisväärsega kindlustada põgenikelaagrites, mis asuvad kodumaale lähedal kui neid laiali puistata põlisrahva sekka.
  • Tundub, et Eestis lõpuks saavutati see mis paljudes teistes riikides, me ei ühine leppega: Aastaid vana ÜRO rändemiin plahvatas Jälgides Saksa uudisteportaale, siis seal on ka kõva arutelu lahti läinud ja asi on läbikukkumas.
  • WELT kirjutab, et 2015 polnud Saksamaal mingeid juriidilisi takistusi piirde sulgemiseks, kuid seda ei tehtud. Soovitakse algatada erikomisjoni uurimine sest paljud dokumendid on avalikuse eest peidetud ja kuulutatud salajaseks.
  • Kogu see trall käib pigem selle ümber, et lisaks majanduspagulastele hakkab lähikümnenditel lisanduma vähemalt sama suur mass kliimapõgenikke. Seal kus lõpeb vesi, lõpeb ka toit ja mingit koju tagasi pöördumist hiljem ei juhtu, lahkutakse külade kaupa ja igaveseks. Aafrikas on küll alustatud mingite puude istutamise kampaaniatega ja kõrbelt tagasi võidetud mõned ruutkilomeetrid pinnast, aga see on piisk meres ja Lähis-Idas pole vist sedagi. Praegune plaan näib olevat tulevane rahvaste ränne jagada EU riikide pindala peale ühtlaselt laiali, et tõrvatilka oma meepotis võimalikult palju lahjendada. Selge see, et väiksemad riigid on siin kaotajad, kuna rahvuse püsimajäämise asemel tekib rahvaste paabel ja kaos, umbes nagu piiblis kirjutas. Kuna Ida-Euroopa pole seksikas ja marjamaa asub Lääne-Euroopas ja Rootsi on juba "täis", siis otsitaksegi võimalusi, kuidas suruda osa pagulasi poliitiliste ja juriidiliste meetoditega oma supipoti juurest eemale. Seda, et piire sulgedes rännet peatada oleks võimalik, Brüsselis ei usuta või ei taheta uskuda. Trumpi tara EU välispiirile ehitamine ei ole ikka veel päevakorras. Ka Eesti piir ei suuda peale renoveerimistöid sissetungijaid tagasi lüüa, kui neid peaks 1000 tk korraga tulema, lõiketangid ja redelid kaasas, ja see polnudki agenda.

    Väikerahvaste ja nende kultuuri süstemaatiline hävitamine, mis on pikalt toimunud Venemaal ja Hiinas, tahetakse käivitada ka Euroopas. Ma ei süüdistaks siin alkoholi, kommunismi ega islamit kui tööriistu, pigem tuleks vaadata, kelle käes need on ja miks. Võib-olla ka Merkel oli lihtsalt kellegi tööriist, aga see läheb juba liiga vandenõuteooriaks kätte. Olukord on murettekitav just järgmise põlvkonna jaoks. Praegune keerab järgmisele ikka erilise pasa kokku.
  • ants88
    https://petitsioon.ee/ei-marrakechi-migratsioonileppele

    kes tahab vastu astuda, aga ei tea, et petitsioon on olemas...


    Petitsiooni pealkiri: "Ei suveräänsust ohustavale Marraketchi migratsioonileppele"

    Hääle andmisel aga küsitakse hoopis: "Kas Eesti immigratsioonipoliitika peaks olema senisest rangem?"

    Seega, olles migratsioonileppe vastu, tuleks tegelikult hääletada JAH.

    Arvamused (kommentaarid) hetkeseisuga:
    JAH - 20
    EI - 149

    Kommentaare lugedes selgub, et nii "ei" kui "jah" vastanud on tegelikult leppe vastu, "ei" vastanud lihtsalt ei saanud aru, mida neilt küsiti.

    Kallid EKRElased siin foorumis, öelge oma juhatusele, et nad uue petitsiooni teeksid, kus ei pea vastama JAH, sest allkirja andjad ei saa aru, kuidas nad vastama peavad :)

    Või loeb seal ainult häälte summa mitte vastus?
  • Tegelik sisu seisneb ikka sisse-logimises ja petitsiooni allkirjastamises, mitte sellele vastamises.
    See petitsioon.ee vastu/poolt vastamise moodul on juba ammusest ajast segane ja tuleks ümber teha.
  • Enne kui karjuma hakhate, uu, öö, mis lehekülg, siis mainin ära, et sees on link originaalallikale. Kanada uuriv ajakirjanik sai ühte NGO-d uurides teada kuidas need õpetavad "pagulastele" EASO ametnikke lollitama. ÜRO nimetas infot "alarmeerivaks" https://voiceofeurope.com/2018/11/ngo-taught-thousands-of-migrants-to-act-like-war-refugees-to-enter-greece/
  • Selle vastu pole vist keegi vaielnud, et suur osa NGO organisatsioone osalevad pagan teab miks inimkaubandusega. Mõni uuriv ajakirjanik võiks välja uurida, mis või kes nende selja taga on.
  • Kui just midagi nutikat välja ei mõelda (süsiniku kogumist), siis need kliimaprotsessid jätkuvad samas tempos. Ei loobu sul keegi vabatahtlikult tootmisest ega tarbimisest.
    Lõuna-Euroopa tulevik on ka suht tume, või noh, kõrbeline. Juba praegu on seal veevarustustusega probleeme ja suvised kuumalained on päris karmid. Kohtusin ühe Eestisse kolinud itaalia noormehega 2017.suvel kui juulikuus oli 15 kraadi sooja. Jutu alustuseks kaeblesin eestlasele kohaselt ilma üle ja imestasin, miks ta ometi sellise nõmeda kliimaga kohta kolinud on. Noormees vastas seepeale, et +15 on on märksa parem võrreldes nädalaid kestva 40+ temperatuuriga .. Mulle tundub, et neid eurooplasi on Tallinnasse kuidagi päris palju viimasel ajal tekkinud, ega meie palgatase ei ole ka enam midagi nii niru lõunaga võrreldes - ja see protsess pigem jätkub. Ehk, isegi kui täiesti ignoreerida uppuvaid asiaate ja nälgivaid aafriklasi, on Eesti rahvaarv suure tõenäosusega isegi EL lõunaosariikide arvelt vähemalt 2x suurem juba mõnekümne aastaga.
  • mx77
    Selle vastu pole vist keegi vaielnud, et suur osa NGO organisatsioone osalevad pagan teab miks inimkaubandusega. Mõni uuriv ajakirjanik võiks välja uurida, mis või kes nende selja taga on.

    Võtame näiteks kasvõi need agarad Eesti MTÜ-d kes annavad siinsetele immigrantidele igasuguseid soovitusi kuidas riigilt veelgi rohkem raha välja kangutada ... see on nendele MTÜ-dele puhas äri, kusjuures päris tulus.
  • Suveräänsuse piiramine on üks asi, kuid minu meelest palju hullem on tsensuuri- ja propagandaparagrahv leppes. See on väga pika vinnaga ja seda on väga raske tagasi pöörata.

    Riigid kohustavad tegema propagandat, mis kujutab migratsiooni heas valguses. Samuti on karmilt keelatud kujutada massiimmigratsiooni või immigrante halvas valguses

    We commit to eliminate all forms of discrimination, condemn and counter expressions, acts and manifestations of racism, racial discrimination, violence, xenophobia and related intolerance against all migrants in conformity with international human rights law


    ..........................

    Promote independent, objective and quality reporting of media outlets, including internet-based information, including by sensitizing and educating media professionals on migration-related issues and terminology, investing in ethical reporting standards and
    advertising, and stopping allocation of public funding or material support to media outlets that systematically promote intolerance, xenophobia, racism and other forms of discrimination towards migrants,


    Veel samas laadis pärleid ÜRO-lt

    Diversity enriches every society and contributes to social cohesion. Demonizing refugees or migrants offends profoundly against the values of dignity and equality for every human being, to which we have committed ourselves.

    ............................

    we deplore all manifestations of xenophobia, racial discrimination and intolerance. We will take a range of steps to counter such attitudes and behaviour, in particular with regard to hate crimes
    , hate speech and racial violence. We welcome the global
    campaign proposed by the Secretary General to counter xenophobia and we will implement it in cooperation with the United Nations and all relevant stakeholders, in accordance with international law. The campaign will emphasize, inter alia, direct personal contact between host communities and refugees and migrants and will highlight the positive contributions made by the latter


    Nii et Helme ja Vooglaiu sugustel tüüpidel pannakse suu lukku ja tüübid ise trellide taha vihakõne eest . Postimehes ja ERR-is hakkab aga ilmuma imalaid lugusid kuidas neegripere Somaaliast panustab tohutult Eesti majandusse ja kultuuri .
  • stagna
    Suveräänsuse piiramine on üks asi, kuid minu meelest palju hullem on tsensuuri- ja propagandaparagrahv leppes. See on väga pika vinnaga ja seda on väga raske tagasi pöörata.

    Riigid kohustavad tegema propagandat, mis kujutab migratsiooni heas valguses. Samuti on karmilt keelatud kujutada masiimmigratsiooni või immigrante halvas valguses

    We commit to eliminate all forms of discrimination, condemn and counter expressions, acts and manifestations of racism, racial discrimination, violence, xenophobia and related intolerance against all migrants in conformity with international human rights law


    Kuidas sa suhtuksid sellesse, kui näiteks mõni Austraalia väljaanne hakkaks seal olevate eestlaste kohta mingit jama kirjutama vaid põhjusel, et nad on eestlased? Või mõni Norra portaal?
  • Mina näiteks olen vabaduse ja võrdsuse poolt, kõike tuleb võrdselt kohelda meedias. Inimese õigusega elama asuda on omaette lugu.
    Eestlane Austraalias ei ole püha lehm.
    Austraallasel on õigus ka eestlastest kirjutada kõiki oma vabadusi kasutades ehk siis, austraallaste õigusi ei pea eestlaste pärast vähendama.
    No ja keegi meist pole soovinud ÜRO toel norrakate koormamist eestlaste positiivse kirjeldamise ja kiitmise kohustusega.
  • Mind üldse ei häiri mida keegi eestlaste kohta kirjutab. Soomeski kirjutatakse ja vahel väga pahasti. Nad küll sageli ajavad segamini Eesti kodanikest venelased ja eestlased, kuid las ta olla .

    Samas ega ei saakski öelda,et eestlased välismaal nüüd väga palju tüli teevad või kellegi teise kulul elavad. Soomes on eestlased kõige kõrgema tööhõivega immigrandigrupp üleüldse ja isegi kõrgema tööhõivega kui soomlased ise . Samas Aafrika neegrid ja araablased on kõige väiksema tööhõivega. Neil on täiskasvanud meeste tööhõive alla 50 % ja naiste tööhõive praktiliselt null . Milleks tööl käia kui abirahad niikuinii voogavad ?
    Naiste ülesanne on neil aga kodus istuda ja lapsi sünnitada . Iga laps on jällegi sissetuleku suurenemine maksumaksjalt .

    Väga lahedasti elab ära sellega .
  • mx77
    stagna
    Suveräänsuse piiramine on üks asi, kuid minu meelest palju hullem on tsensuuri- ja propagandaparagrahv leppes. See on väga pika vinnaga ja seda on väga raske tagasi pöörata.

    Riigid kohustavad tegema propagandat, mis kujutab migratsiooni heas valguses. Samuti on karmilt keelatud kujutada masiimmigratsiooni või immigrante halvas valguses

    We commit to eliminate all forms of discrimination, condemn and counter expressions, acts and manifestations of racism, racial discrimination, violence, xenophobia and related intolerance against all migrants in conformity with international human rights law


    Kuidas sa suhtuksid sellesse, kui näiteks mõni Austraalia väljaanne hakkaks seal olevate eestlaste kohta mingit jama kirjutama vaid põhjusel, et nad on eestlased? Või mõni Norra portaal?

    Täiesti neutraalselt suhtuks. See on Austraalia õigus nii teha. Sellisel juhul tuleb eestlastel kas oma käitumist korrigeerida või sealt ära kolida, kui see muutub liiga häirivaks.
    Sama ka Soomes - Soomlastel on õigus eestlasi halvustada.
  • ttrust

    Sama ka Soomes - Soomlastel on õigus eestlasi halvustada.


    Ongi kohe selline õigus või?

  • Mx, tõsi ta on, et see va sõnavabadus on iganenud asjandus. Progressiivses maailmas on sellega ainult üks tüli ja pahandus
  • lavrenti
    Mx, tõsi ta on, et see va sõnavabadus on iganenud asjandus. Progressiivses maailmas on sellega ainult üks tüli ja pahandus


    Oot, kas ühe rahvuse halvustamine vaid selle rahvustunnuse järgi on sõnavabadus?
  • Meedial on õigus tõtt rääkida.

    Kui täiskasvanud eestlastest meeste tööhõive Soomes oleks alla 50 %, siis oleks meedial õigus sellest rääkida .Kasvõi halvustavas võtmes,et vaat kus loodrid ja priileivasööjad ,kui see oleks tõsi

    Kui täiskasvanud Eesti naiste tööhõive seal oleks nullilähedane ja neid kasutataks vaid sünnitusmasinana põhjamaise arenenud sotsiaaltoetuste süsteemi kurnamiseks, siis meedial oleks sellest õigus rääkida . Kui eestlased välismaal paistaks silma rohkete gängivägistamiste või autopõletamistega, ka siis oleks õigus sellest rääkida . Kui "eestlaste linnaosad" välimaal - mida minu teada polegi olemas, eestlased seal ei kogune ühte getosse - oleks niivõrd kuritegelikud, et sinna ei julge sõita isegi tuletõrje ega kiirabi, siis meedial oleks õigus sellest rääkida.

    Kuid miskipäraast kõike seda pole. Üksikuid varganägusid-eestlasi vahel gastroleerib välismaal, mõned purjakil kalevipojad lähevad vahel kaklema kuid see on ka kõik.

    Ja kui see juhtub,siis meedia ei unusta märkimata, et tegu oli eestlastega ( või Eesti kodanikega ) . Las märgivad. Neil on õigus tõtt rääkida.

    Samas on tabu rääkida gängivägistajate ja autopõletajate etnilisest päritolust või religioonist.

    See on juba praegu big no-no Euroopas ja muutub veel suuremaks tabuks peale rändeleppe jõustumist .
  • Eilne saade "Vahetund Postimehega". Telefonil on Postimehe välistoimetuse juht Evelin Kaldoja. Jutt ÜRO migratsioonipaktist.
    http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/vahetund-postimehega-2018-11-14/
    Evelin Kaldoja on selle pakti tulihingeline toetaja. Kui tädi muud moodi kommenteerida ei osanud, siis tõi ta lagedale selle vana hea argumendi: "Euroopa vananeb, on vaja SISSE TUUA uut tööjõudu kes hakkab vanuritele pensionit maksma".
    Aga miks see argument selle paktiga üldse seotud peaks olema? Seda Evelin Kaldoja ei selgitanud. Lisaks kas see tädi on rahvastikuprotsesside ekspert? Kas tädi pole kunagi mõelnud selle peale, et see sisse toodud immigrantide kontinget ei pruugi hakata vanuritele pensionit maksma vaid hakkab olema hoopis tohutu kulu Euroopa sotsiaalsüsteemile?
    Mina ütleks Evelin Kaldojale vastu, et Euroopas ongi liiga palju inimesi sellise väikese territooriumi kohta, pigem kinkida lastelastele Euroopa kus on vähem inimesi, kui neid praegu on.
  • Aga meie PM on konkreetne vend ega soovi, et eestlasi rändepaktiga kiusatakse - nägin Telhvis pealkirja "Jüri Ratas mõistab ÜRO ränderaamistikuga seotud hirmutamise selgelt hukka". ;-)
  • Kari Käsper on väga vasakpoolsete vaadetega internatsionalist. Temalt muud oodata ei saagi.
  • Halleluuja Sven Mikser kinnitas, et valitsus ÜRO ränderaamistikku ei toeta Isamaa leidis oma munad kuskilt üles. Eee, las ma mõtlen...mmm...ahjaa, valimised on tulemas :) P.S Täna otsustas ka Belgia, et ei toeta
  • Loen lehest, et Presidendiproua on pettunud – ta teab, mis meile on hea. Ja valitsuses pole üksmeelt ja nädal aega on peetud kampaaniat, valetatud ja peetud vihakõnesid.
    Austet valitsejad, miks ise ei hakanud mitu nädalat varem pihta, teinud õiget kampaaniat ning pidanud ilma vihata kõnesid; miks ei tõlkinud ja teavitanud ja selgitanud sisu? Kas see, et teema on meie inimestele oluline, tuli üllatusena?
    Ratas ütleb, et see tekst ei ole siduv, Kaljulaid ütleb, et see ei loo seadust, aga tekstist endast rääkida ei taha ning ma saan aru, miks ei taha – kehv tekst.
    President ütleb, et Valitsuses pole üksmeelt – aga kas president ei mõista, et rahval pole üksmeelt selles küsimuses ning demokraatilises riigis, kus valitsusparteisid mitu, ei saa siis ju üksmeelt olla.
    Öeldakse, et meil on liitlased ja me peame tegema koostööd. Jah, ma mõistan, et ministrid ja President teavad hästi, mida liitlased meilt ootavad. Meeldiv oleks järgmistel kohtumistel öelda, et meil on OK, tegime ära. Liitlased ja sõbrad on kahtlemata olulised. Aga kas sõprus tähendab, et ma igas küsimuses ja iga päev pean teise inimesega samal seisukohal olema? See oleks nagu rohkem aadliku ja vasalli suhte moodi. Tõeline sõber mõistab teise inimese eriarvamust ja tema õigust vahel oma seisukohtade juurde jääda. Ma usun, et meil on liitlaste ja sõpradega ka muid ühiseid huvisid.
    Niisiis, kuna tegu on mittesiduva ja seadusi mitteloova tekstiga( ning vastavate seadustega meil nagunii korras), siis on sobiv hetk ja juhtum teada anda liitlastele, miks meie rahvale see variant ei sobinud. Edu presidendile, välisministrile ja peaministrile selles töös.
  • Liitlase all mõeldakse üldiselt sõjalisi liitlasi (parandage kui eksin). Meie jaoks kaks kõige olulisemat sõjalist liitlast- USA ja Poola - on juba teatanud et ei osale selles tsirkuses. Seega kui me peame valima liitlaste poole, siis valime nende, kes on meile olulised.

    Presidendiproua on liiga kaua Eurokoridorides kopitanud ja talle on sealne mõttemaailm külge jäänud.
  • Kui isegi pole ÜRO migratsioonipakti eesti keelde tõlgitud ja koos eesti keelsete kommentaaridega kätte saadav -- et tavainimene ka aru saaks, siis on võimukandjate ELEMENTAARNE SAMM et Eesti riik ei võta seda pakti vastu vaid ütleb neile seal ÜRO-s avalikult EI.
    Põhjus võib olla mistahes, mida välja öelda. Öelgu, et liiga kiireks läks, vaja 1,5 aastat lisaaega.

    Kuigi laekunud info põhjal tuleks sellele niikuinii "ei" öelda.
  • Praeguse kremlimeelse kesikuvalitsuse kosjamoor Margus Tsahkna hakkas kurtma, et Eesti ÜRO rändelepet (migratsioonipakti) ei toetagi. Eks nad uluvad seal E200-s nüüd kordamööda. "Kaks miljonit (j)eestlast" oli idee kust hakkas degradeerumine pihta.
    http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/margus-tsahkna-meie-iseseisvusele-on-vaga-ohtlik-et-valitsus-randelepet-ei-toeta?id=84331503
    Nüüd kõik immigratsioonipooldajad hädaldavad "liitlassuhetest" ja "Vishegradi riikide hulka kuulumisest".
  • viimane aeg on see asi ära teha, et kehtestada presidendi otsevalimised...see rändelepe on ilmne näide sellest, mida meile mujalt pähe määritakse

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon