Ukraina - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ukraina

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Jugoslaavia kodusõjas Venemaa defacto toetas Serbiat vähemalt vabatahtlikega, tõenäoliselt ka relvastusega. Miks nüüd Horvaatia(Kroaatia) president oma sõnavõttudes vante toetab? Täna kritiseeris Lääne tankide saatmist. Tema väitel tõukavat see Venemaad Hiina rüppe. Balkani riikide liitmine Natoga näib kuidagi kahtlase väärtusega...
    https://apnews.com/article/politics-croatia-government-ukraine-zoran-milanovic-europe-3fbc3daf4bf87c4979ddedc4c00fad98
  • Astrid Kannel tegi intervjuu kahe Ukrainas sõdiva kohaliku mehega- Walteri ja Diplomadiga
    Neist meestest, kes ära sõidavad, ei saa ma üldse aru. Praktika näitab, et meestest sõidavad ära just venemeelselt häälestatud inimesed, kes karjusid kõige kõvemini, ootasid Putinit ja Venemaad. Aga kui Putin kohale jõudis, hakkasid nad äkki kiiresti tahtma Poolasse, Leetu, Suurbritanniasse, Prantsusmaale, Saksamaale, kuhu iganes. Putinit nad miskipärast enam ei taha. Minu jaoks on see väga veider.

    Mina arvan nii, nagu ütleb sõber Walter, et neile inimestele tuleb vastuvõtmisel esitada kolm küsimust, nagu ankeedi täitmiseks. Et kohe Eestisse tulles tuleks kutsuda isik Ukraina saatkonda ja küsida, kellele kuulub Krimm, kes on Putin, ja mis see kolmas oli, unustasin?

    Walter, Serhi Judin: Et mis Ukrainas toimub? Kas see on kodusõda või Venemaa ja Ukraina vaheline sõda?

    Diplomat: Kolm küsimust, las vastavad neile ja panevad allkirja alla. Ja las panevad sõrmejälje ka, et pärast ei vinguks, et mina seda ei öelnud, mina nii ei mõtle.
  • "Stealth"
    Astrid Kannel tegi intervjuu kahe Ukrainas sõdiva kohaliku mehega- Walteri ja Diplomadiga
    Neist meestest, kes ära sõidavad, ei saa ma üldse aru. Praktika näitab, et meestest sõidavad ära just venemeelselt häälestatud inimesed, kes karjusid kõige kõvemini, ootasid Putinit ja Venemaad. Aga kui Putin kohale jõudis, hakkasid nad äkki kiiresti tahtma Poolasse, Leetu, Suurbritanniasse, Prantsusmaale, Saksamaale, kuhu iganes. Putinit nad miskipärast enam ei taha. Minu jaoks on see väga veider.

    Mina arvan nii, nagu ütleb sõber Walter, et neile inimestele tuleb vastuvõtmisel esitada kolm küsimust, nagu ankeedi täitmiseks. Et kohe Eestisse tulles tuleks kutsuda isik Ukraina saatkonda ja küsida, kellele kuulub Krimm, kes on Putin, ja mis see kolmas oli, unustasin?

    Walter, Serhi Judin: Et mis Ukrainas toimub? Kas see on kodusõda või Venemaa ja Ukraina vaheline sõda?

    Diplomat: Kolm küsimust, las vastavad neile ja panevad allkirja alla. Ja las panevad sõrmejälje ka, et pärast ei vinguks, et mina seda ei öelnud, mina nii ei mõtle.


    https://etv.err.ee/1608856448/valisilm
    Link saatele

    Ehk paljudele roosaprillidega tegelastele vajalik jutt põgenike osas, mida teevad siin mehed, sest ega ei ole ikka nii, et palju erandeid ja ainult mõnisada selliseid siin.
  • "stagna"
    Seda ´arvestades on muidugi täiesti mõistusevastane, et Eesti ei kontrolli meie piiri ületavate mobilisatsioonieas Ukraina meeste tausta, miks ja kuidas on neil ikkagi õnnestunud siia tulla kui kodumaalt lahkumine on neil keelatud ? Läti näiteks kontrollib . Ja miks nad Ukrainas ei võitle ?

    Minu töökohas on üle 10 mobilisatsiooni eas ukraina meest. Ei ole küll neilt uurinud, miks nii...
  • 2023. aasta 22. jaanuaril teatas meedia, et Venemaa piirivalvurid ei lasknud kaht passi omavatel kirgiisi võõrtöölistel Venemaalt lahkuda, öeldes meestele, et nende nimed on mobilisatsiooninimekirjades.
    2023. aasta 23. jaanuaril ütles Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, et osalise mobilisatsiooni ukaas kehtib jätkuvalt, väites, et see ukaas on endiselt vajalik relvajõudude töö toetamiseks. Vaatlejad olid esitanud küsimuse, miks ei ole seda ametlikult tühistatud.


    „Eesti poisid, tulge üle! Saate kõhud täis ja jõuluks koju!“
  • Lõuna-Euroopas on äratanud tähelepanu see, et ringi sõidab arvukalt Ukraina numbrimärkidega luksuslikke autosid. Lihtinimesel tänaval tekib küsimus, et miks me peame neid toetama, kui nad nii rikkad on.
  • Et läänes ei mõisteta, et 3,5 tonnise tühimassi ja/või >50k€ alghinnaga auto on eluliseks vajalik laste turvaliseks kooliviimiseks ja selveraximast kahe poekoti kojutoomiseks?

    Maailmade kokkupõrge, mis sõjateemas muidugi väga kohatu on
  • Jutt nüüd siirdunud UA-le hävitajate andmise juurde ja USA ning UK öelnud, et ei näe varianti lennukeid anda. On muidugi (F-16 lisaks) veel Eurofighter, Tornado, Rafale, Gripen... www.bbc.com/news/world-europe-64461613
  • "opex"
    Jutt nüüd siirdunud UA-le hävitajate andmise juurde ja USA ning UK öelnud, et ei näe varianti lennukeid anda. On muidugi (F-16 lisaks) veel Eurofighter, Tornado, Rafale, Gripen... www.bbc.com/news/world-europe-64461613


    Kas keegi oskab lahti seletada, kui turvaline see Ukraina taevas hävitajatele üldse oleks? Mulle endale on jäänud selline mulje, et 2022. aastal õhutõrje > konventsionaalsed lennukid ja arvestades lennumasinate hinda on pigem keeruline seal õhuruumis opereerida. Sõda liigub rohkem droonide poole, mis on mehitamata ja lennukitega võrreldes olematu hinnaga, aga millega saab pigem paremini õhutõrjest läbi lipsata.
  • "Draax"
    "opex"
    Jutt nüüd siirdunud UA-le hävitajate andmise juurde ja USA ning UK öelnud, et ei näe varianti lennukeid anda. On muidugi (F-16 lisaks) veel Eurofighter, Tornado, Rafale, Gripen... www.bbc.com/news/world-europe-64461613


    Kas keegi oskab lahti seletada, kui turvaline see Ukraina taevas hävitajatele üldse oleks? Mulle endale on jäänud selline mulje, et 2022. aastal õhutõrje > konventsionaalsed lennukid ja arvestades lennumasinate hinda on pigem keeruline seal õhuruumis opereerida. Sõda liigub rohkem droonide poole, mis on mehitamata ja lennukitega võrreldes olematu hinnaga, aga millega saab pigem paremini õhutõrjest läbi lipsata.


    Ega üksik hävitaja ei suudagi 100% ohutult toimetada, kuid kui neid on õhus komando, keda teenindab peale naabrivalve ka maa+kosmos on suht kindel värk . Õhus olijad on eelises ka püüduritena, mis suudavad hävitada ka kiiremaid rakette, kui enda kiirus. Matemaatika võrrandid, kus ja kuna kohtuvad punktist A ja B väljunud kehad...
  • Justin Bronk RUSI-ist analüüsis (oma muidu kah huvitavas-)Twitteris õhusõda:

    The Ukrainian Air Force would absolutely benefit greatly from Western fighters in terms of air-to-air and (potentially) air-to-ground lethality. But there are caveats.
    Any western fighters that could plausibly be sent would still be at high risk from Russian SAMs, so would have to fly at very low altitudes within several tens of kilometres of the frontlines. This would dramatically reduce effective missile range and limit strike options.
    Most common Western close-air-support weapons like Paveway II and AGM-65 Maverick require the pilot or a JTAC to use a targeting pod or other sensor to find, ID and designate the target for precision strikes. This sort of CAS is far harder when confined to very low level. Stand-off weapons like AGM-154 JSOW, GBU-39 Small Diameter Bomb or AGM-158 JASSM are (broadly) designed to hit fixed targets. Glide weapons are also dependent on altitude and speed of the launch aircraft for range so would be more constrained from low altitude launches. Western fighters with stand-off weapons would offer Ukraine an improved capability to destroy fixed targets near the frontlines from a safer distance, they would be adding to existing strike options like HIMARS and drawing from limited stockpiles.
    Air-to-air, altitude constraints due to Russian SAMs also apply. Western fighters would offer much better range if supplied with latest AIM-120C/D or (ideally) Meteor than Mig-29/Su-27 with R-27R/ER. But handicapped by firing from low and slow compared to Russian fighters. As such, only Meteor would likely provide an absolute effective range advantage over R-37M carried by high-altitude Su-35S and Mig-31BM CAPs.
    Supplying these weapons would help the Ukrainian Air Force a great deal, but they are sensitive and available in limited numbers. So; Western fighters will undoubtedly provide a major boost to Ukrainian Air Force survivability and air-to-air lethality against the Russian VKS once supplied. However, they would still be at risk from Russia's SAM systems, and have limited dynamic ground attack options. Furthermore, they must disperse with a minimal visible ground operations and logistics footprint to avoid focused Russian missile strikes on airbases. This mediates in favour of Gripen or F-18 as types able to operate from rough, short fields with compact support equipment. These considerations matter because Western capacity is not limitless. Logistics, training and personnel working on jets for Ukraine is capacity not used for other things like SAMs, vehicles, ammunition. The question is should this be the priority now, or should it wait? Varasem pikem analüüs:
    rusi.org/explore-our-research/publications/special-resources/russian-air-war-and-ukrainian-requirements-air-defence
  • "Tiitro"
    Alates 24. veebruarist kuni jõuludeni on miljonid Hollandis valmistatud mikrokiibid jõudnud vahendajate kaudu Venemaale. NXP kiipe leiti Ukraina palvel läbiviidud RUS-i uurimuses kümnes kahekümne seitsmest uurimiseks esitatud vene trofeerelva näidisest. Hollandi kiip leiti ka Iraani droonist. Veel rohkem mikrokiipe jõab Venemaale teistest, väljaspool Hollandit asuvatest kiibitööstustest. Lingitud artikkel avaneb ka ingliskeelsena.
    https://nos.nl/artikel/2461459-miljoenen-chips-nederlandse-fabrikanten-belanden-in-rusland-ondanks-sancties


    Vene relvatõõstus töötab täistuuridel, mis ei oleks võimalik ilma salakaubana imporditava Lääne tehnoloogiata. Selle põhiline transiitmaa on Türgi. Hiina päritolu elektroonilisi komponente kasutatakse samuti laialdaselt, aga need pidavat nõudma enne kuhugi relvasüsteemi installeerimist aeganõudvat kvaliteedikontrolli ja testimist. Hongkongis avatud Vene firmade esinduste arv on aastatagusega võrreldes kolmekordistunud.
    https://www.rnd.de/politik/russland-wie-moskau-heimlich-die-sanktionen-fuer-die-waffenindustrie-umgeht-JBAMCOOR4BAHFGWRI7MJMQCMJU.html
  • "nastik69"
    Kuna valdav enamus UA abiorganisatsioonidest toimetab humanitaarvaldkonnas siis sõjaväe toetamise variantidest on olemas nende kaitseministeeriumi konto, millele ma ka ise alguses raha kandsin. Siis tekkisid kohalikega otsekontaktid ja olen sõpradega püüdnud sealt poolt laekunud soove jõudu mööda rahuldada. Kohati on soovid isegi võrdlemisi mitteambitsioonikad - vaja on talverehve (ei pea olema korralikud aga üle kulumismärgi), odavaid mootorsaage, öövaatlusseadmeid, kuuliveste ja maastureid läheb kogu aeg. Oma tegevusi oleme kajastanud siin: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=65681&pid=545089#pid545089
    Ja oma eraisikuna tehtavate tegevuste rahastuskehana MTÜ Toeta Ukrainat.
    Nii et kui keegi soovib toetada sõjaväge siis soovitan raha kanda mtü arvele EE627700771001531357 Selgitus "Annetus maasturi ostuks Ukraina sõjaväele".
    Annetus on tulumaksuvaba.


    Kuna siit oli ka toetajaid siis, kes kandis raha muust pangast kui LHV palun andke MTÜ-le (toetaukrainat@gmail.com) teada oma isikukood. Siis saate tulumaksutagastuse automaatselt deklaratsioonile. LHV ülekannetel pidavat isikukood olema olemas.

    Vahepeal on mõned täislaetud autod Ukrainasse saadetud ja järgmistega on plaanis sõita 16.02. Kui keegi toetajatest soovib roheliseks võõbatud maasturiga vahepeal ringi sõita siis andke mulle palun teada autod.ukrainasse@gmail.com . Hetkel on valikus Suzuki Grand Vitara ja varsti Kia Sorento. Pildid leiate eeloleva automoto foorumi lingilt.

    Vahepeal küttis kirgi toetusorganisatsioonide juhtide töötasud. Ma olen kindel, et kui abistamist suuremalt ajada siis on juhtimisel palgalised töökohad vajalikud. Meie tegutseme piisavalt väikses mahus, et mingit palka keegi meist selle eest ei saa. Isegi kohale sõitmiseks vajaliku kütuse, varuosad jms oleme ostnud oma raha eest. Küll aga ei ole meil majanduslikult võimalik lisaks eelnevale osta autosid. Nii et selles osas sõltume küll toetajatest ja oleme tänuga vastu võtnud nii kõik pakutud koletised kui ka rahalise abi.
  • "luarvikluarvik"
    "Stealth"
    Astrid Kannel tegi intervjuu kahe Ukrainas sõdiva kohaliku mehega- Walteri ja Diplomadiga
    Neist meestest, kes ära sõidavad, ei saa ma üldse aru. Praktika näitab, et meestest sõidavad ära just venemeelselt häälestatud inimesed, kes karjusid kõige kõvemini, ootasid Putinit ja Venemaad. Aga kui Putin kohale jõudis, hakkasid nad äkki kiiresti tahtma Poolasse, Leetu, Suurbritanniasse, Prantsusmaale, Saksamaale, kuhu iganes. Putinit nad miskipärast enam ei taha. Minu jaoks on see väga veider.

    Mina arvan nii, nagu ütleb sõber Walter, et neile inimestele tuleb vastuvõtmisel esitada kolm küsimust, nagu ankeedi täitmiseks. Et kohe Eestisse tulles tuleks kutsuda isik Ukraina saatkonda ja küsida, kellele kuulub Krimm, kes on Putin, ja mis see kolmas oli, unustasin?

    Walter, Serhi Judin: Et mis Ukrainas toimub? Kas see on kodusõda või Venemaa ja Ukraina vaheline sõda?

    Diplomat: Kolm küsimust, las vastavad neile ja panevad allkirja alla. Ja las panevad sõrmejälje ka, et pärast ei vinguks, et mina seda ei öelnud, mina nii ei mõtle.


    https://etv.err.ee/1608856448/valisilm
    Link saatele

    Ehk paljudele roosaprillidega tegelastele vajalik jutt põgenike osas, mida teevad siin mehed, sest ega ei ole ikka nii, et palju erandeid ja ainult mõnisada selliseid siin.


    Kas saan õigesti aru, et väheste sõnadega härra leiab, et iga siinviibiv ukrainlasest mees on tema jaoks vaikimisi venemeelne?
  • Eks ta nii kipub olemagi. Ukrainast üle 80 % on vaba, riik peab ränka ja tohutuid ohvreid nõudvat võitlust oma iseseisvuse ja demokraatia eest ja siis mingid täies elujõus jorsid näiteks Donetski oblastist redutavad siin, sõidavad taksot ja ootavad millise tulemusega sõda lõpeb. Mingitel andmetel ca 25 % üle Vene piiri Eestisse tulnud põgenikke on mobilisatsioonieas mehed

    Kui Ukraina võidab ja okupeeritud alad vabastab, siis on hea väita, et ma olin ju põgenik, ma olen samamoodi kannatanud

    Pole just patriootlik käitumine
  • ei tasu unustada, et mingi 3+lapseliste perede isad ei ole mobilisatsioonikohustuslikud, pluss mingid terviseprobleemid jne.. et ainult vanust ei tasu vaadata. Ja eks 80% võib vaba olla, aga ikka on pidevalt õhuhäireid, ka pommitamisi, elektrikatkestusi, soojakatkestused, pole just hea koht elamiseks eriti talvel.

    vähemalt sõidavad taksot vms, teevad tööd, mitte niisama ei oota sotsiaalabi :)
  • Oma iseseisvuse eest sõdiv riik pole hea koht elamiseks - seepärast otsisin parema koha, kus pole õhuhäireid ja elektrikatkestusi

    Kui kõik ukrainlased mõtleksid ja käituksid niiviisi, poleks seda riiki enam üldse olemas ja Putin oleks saavutanud oma eesmärgi
  • "stagna"
    Oma iseseisvuse eest sõdiv riik pole hea koht elamiseks - seepärast otsisin parema koha, kus pole õhuhäireid ja elektrikatkestusi

    Kui kõik ukrainlased mõtleksid ja käituksid niiviisi, poleks seda riiki enam üldse olemas ja Putin oleks saavutanud oma eesmärgi

    Küsiks küüniliselt, et aga mis see sinu asi on?
  • See on niipalju minu asi, et mina olen EV kodanik ja maksumaksja.

    Mina ei soovi, et need täisjõus mehed kuskilt Donbassist, kes peaks Ukraina seaduste järgi oma kodumaal agressori vastu võitlema, vedeleks siin Eesti maksumaksja kukil ja hoiaks väeteenistuse kohustusest kõrvale.
    Kõigile põgenikele on Eestis antud rohkem sotsiaalgarantiisid kui eestlastele endale. Vähemasti mobilisatsiooni alla kuuluvad mehed ei tohiks neid üldse meie riigist saada.
  • Kui küsimus on su maksurahas, siis miks sa kõigepealt siinsete ukrainlaste patriootlikkuse üle vingud, neid venemeelseteks nimetad ning kõiki Donbassist päritolevaiks üldistada oskad?

    "stagna"
    [...] sõidavad taksot [...]

    "stagna"
    [...]vedeleks siin Eesti maksumaksja kukil [...]

    Kumb siis?

    Kolmandaks küsiks küll isikliku küsimuse, et... kas sul on tõesti maksustatav sissetulek?
  • Ekskremendi ajab keema, kui keegi hakkab ketrama mingit induktiivse loogikaga Ukraina-vastasust. Nagu juba teised siin foorumis varem sõnastanud on: meie toidame, hoiame ja hoolitseme ukrainlaste eest, sest nende riik peab juba pea aasta intensiivset sõda meie peamise vaenlase Venemaaga omal maal, oma inimeste surmade ja praktiliselt kõigi vaimse sandistumise hinnaga. Peamiselt oma ressurssidega, millele meie võimalikult, aga ukrainlastega võrreldes proportsionaalselt väga väikese osaga kaasa aitame.

    Kui siin ka peaks praegu olema - ja statistiliselt tõenäoliselt ka on - venemeelseid põgenikke Ukraina aladelt, tuleb mokk igasuguse üldistama kippuva õllelehase mauramise osas maas hoida. Igasugune kupjana ukrainlaste patriotismi puudumisele rõhumine on kehvasti varjatud "marss minu ja Euroopa vabaduse eest sõdima, kuniks mina siit eemalt vaatan", milline kisamine on praeguses kontekstis, kus Ukraina on vastuvaidlematult meie lähiajaloo ja oleviku peamist vaenlast juba pea aasta omapoolse metsiku panusega väga tugevasti sõjaliselt nõrgestanud, ääretult jälestusväärne ja selgrootu
  • iga inimese sissetulekut maksustatakse riigi poolt nii või teisiti
    See millised on minu sissetulekud, ei ole sinu asi .

    Ja muuseas, läbi Venemaa saavad Eestisse sõita vaid okupeeritud Ukraina osa elanikud. Ega sa ometi arva, et keegi põgenik Dniprost sõidab läbi rinde Rostovi, sealt rongiga Moskvasse, sealt Peterburi ja sealt Narva piiripunkti, et tulla Eestisse.

    Muide, woke tüüpide puhul pole kunagi kindel missugune kapitaalne segadus tal kupli all valitseb...
  • Õlleaktsiis pidi neid ukrainlasi veel kõige rohkem nuumama.
  • Nati kaugemale lendavaid nuti-pomme nüüd USA-lt, mis vist osal. asendavad lennukeid:
    WSJ: The next batch of U.S. military aid for Ukraine that could be announced as soon as Friday is expected to include longer-range smart bombs for the first time.
    The new smart weapon is a Ground-Launched Small Diameter Bomb, or GLSDB, by Boeing & SAAB, a precision-guided 250-pound bomb that is strapped to a rocket. It has a range of 94 miles, which is farther than any bomb the U.S. has so far provided to Ukraine. The GLSDB can be fired from HIMARS and is equipped with wings allowing it to glide to its target and a rocket motor to give it extra range. This allows it to be targeted accurately as though it was launched from an aircraft, without putting a pilot at risk and at lower cost. The bomb also has advanced tracking systems to make it more accurate, with a claimed precision to within the width of a car tire.
  • "CarmenVariksaar"
    ei tasu unustada, et mingi 3+lapseliste perede isad ei ole mobilisatsioonikohustuslikud, pluss mingid terviseprobleemid jne.. et ainult vanust ei tasu vaadata. Ja eks 80% võib vaba olla, aga ikka on pidevalt õhuhäireid, ka pommitamisi, elektrikatkestusi, soojakatkestused, pole just hea koht elamiseks eriti talvel.

    vähemalt sõidavad taksot vms, teevad tööd, mitte niisama ei oota sotsiaalabi :)


    Sõda ei olegi ainult rinne. Eilsest julgeolekuteemalisest valimisdebatist mõtet laenates, siis iga võitleja taga on 5-7 inimest "lai" tagala, kes tegelevad varustuse, logistika, laskemoona, meditsiini ja mille kõigega veel. Abi on ilmselt vaja igas selles lõigus ja kõik ei sobigi arusaadavalt rindele, nagu Azovi mehed oma intervjuus ka üldse mitte halvakspanevalt nentisid. Aga isegi siis kui sust sõdurit ei saa, abistada saad ikka, mitte põgeneda.

    Teine teema on see, et üldiselt naised, kes ei ole mobilisatsioonikohuslased ja ei pea relv käes võitlema minema, võiksid hoida hinnangutega meeste käitumisele veidi madalamat profiili. Ma tean mõndasid "militaarnaisi" kes on ise valmis relv käes panustama, aga enamasti kipub minema sinnakanti, et diivaninurgas istudes on tore rääkida, kuidas õige Ukraina mehe kohus on rindele minna.
    Umbes samamoodi nagu mehed ei peaks nii aktiivselt sõna võtma teemal "õige naine peaks sünnitama vähemalt X last". Kui sa ise midagi sellist (ka teoreetiliselt) läbi elama ei pea, on võib-olla mõistlik kasutada võimalust vait olla.
  • "stagna"
    See on niipalju minu asi, et mina olen EV kodanik ja maksumaksja.

    Mina ei soovi, et need täisjõus mehed kuskilt Donbassist, kes peaks Ukraina seaduste järgi oma kodumaal agressori vastu võitlema, vedeleks siin Eesti maksumaksja kukil ...

    "stagna"
    iga inimese sissetulekut maksustatakse riigi poolt nii või teisiti
    See millised on minu sissetulekud, ei ole sinu asi ....


    kuni Sa oled vait, siis ei ole tõepoolest Su sissetulek teiste asi ....

    aga kui räuskad siin kuidas ukrainlased Sinu makstud maksudel vedelevad, siis tuletan meelde, et Sa vedeled ise haiglas samuti maksumaksjate kulul ... Su ravikulud on kümneid kui mitte sadu kordi suuremad Su sissetulekutelt tasutud maksudelt ...

    et asi oleks selge, siis digilugu.ee näitab (kahjuks küll vaid viimase 3 aasta lõikes) Haigekassale esitatud ravikulude arveid, minu puhul on see perioodil 01.01.2020 - 01.02.2023 kokku 15.90, mis koosneb justkui kolmest vaktsiinisüstist a 5.30 ... puhtalt sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa on minu tuludelt samal perioodil makstud mitmeid sadu kordi rohkem ... rääkimata sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osast ja tulumaksust nii palgalt kui dividendidelt ...

    loo moraal: mina olen netomaksumaksja ja ma eeldan, et enamik siinseid foorumlasi samuti, me eriti ei nurise selle üle, et meie maksurahast kaaskodanike liigjoomisest tingitud terviseprobleemide fikseerimine käib, aga viimased võiksid omakorda üles näidata minimaalset tänulikkust ja õiges kohas vait olla ....



  • "Henno Viires"

    et asi oleks selge, siis digilugu.ee näitab (kahjuks küll vaid viimase 3 aasta lõikes) Haigekassale esitatud ravikulude arveid, minu puhul on see perioodil 01.01.2020 - 01.02.2023 kokku 15.90, mis koosneb justkui kolmest vaktsiinisüstist a 5.30 ... puhtalt sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa on minu tuludelt samal perioodil makstud mitmeid sadu kordi rohkem ... rääkimata sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osast ja tulumaksust nii palgalt kui dividendidelt ...

    loo moraal: mina olen netomaksumaksja ja ma eeldan, et enamik siinseid foorumlasi samuti, me eriti ei nurise selle üle, et meie maksurahast kaaskodanike liigjoomisest tingitud terviseprobleemide fikseerimine käib, aga viimased võiksid omakorda üles näidata minimaalset tänulikkust ja õiges kohas vait olla ....



    Mulle ei tundu see argumentatsioon päris õige.
    Kuigi raha kogutakse sotsaalmaksu näol, on olemuselt tegemist ravikindlustusega. Maksad mingi osa oma töisest sissetulekutest ja vastu saad kindlustuse. Siin ei ole õige teha pluss-miinus tehet, et kas ma olen tagasi saanud sama palju kui olen panustanud, sest sa oled tegelikult saanud kindlustuse, et juhul kui midagi juhtub, siis haigekassa hüvitab suuremas osas su tervise taastamisega seotud kulud.

    Teiseks kaks fakti, mis puudutavad solidaarset tervisekindlustust kui kontseptsiooni.
    Esiteks jääb enamik tervisega seotud kulusid ja haigestumisi inimese kõrgemasse ikka. See tähendab, et on suhteliselt vale võtta terve täiskasvanu 3-aastane periood ja hakata mõõtma, et kui palju oled "tagasi saanud". Parem on võtta kogu eluea kulud ja võin juba ette ennustada, et järgmised aastakümned (kui neid antakse) saad sellest potist palju rohkem tagasi.
    Teiseks on solidaarse kindustussüsteemi põhieelis, et kui juhtub kõige halvem ja mingi tõsine haigestumine, siis seda suurt raviarvet ei pea inimene ise kinni maksma. Näitena: vähidiagnoos Eestis ei tähenda vaesumist, nagu see võib juhtuda USA-s. Ja solidaarse kindlustussüsteemi juures on peaaegu paratamatu, et 80%-85% raviarvetest tekitab 10% kõige tõsisemate tervisehädadega inimesi (kunagi Eesti Haigekassa välja öeldud proportsioonid). Tervem 50% inimestest kulutab kõigest 3-5% süsteemi ressurssidest. Kui sul on õnn selle tervema 50% hulka kuuluda, rõõmusta selle üle, et tervis on korras ja jäta raha lugemine teistele.

  • Germany approved Rheinmetall’s plans to sell 88 older Leopards to Ukraine for a total cost of more than €100m. Deliveries could be made as soon as the tanks are repaired. However, there are still problems in obtaining the required 105-millimetre ammunition.
    Belglased, kes ostsid rahuajal soomust odavalt kokku, hõõruvad ka käsi nüüd: link
  • "opex"
    Germany approved Rheinmetall’s plans to sell 88 older Leopards to Ukraine for a total cost of more than €100m. Deliveries could be made as soon as the tanks are repaired. However, there are still problems in obtaining the required 105-millimetre ammunition.
    Belglased, kes ostsid rahuajal soomust odavalt kokku, hõõruvad ka käsi nüüd: link


    Leopard 1-st on siin jutt ehk vanast põlvkonnast.
  • Leopard 1, eriti uuendatuna kõlbab vast T-72 ja T-80 vastu küll. Värskemaid numbreid, palju see värdjalik mõttetu sõda on maksma läinud:
    U.S. military, which keeps rough estimates on Russian casualties in Ukraine, puts the figure for wounded and dead at roughly 180,000, though such figures aren’t precise, a U.S. defense official said. This matched assessments by Norway’s defense chief Gen. Eirik Kristoffersen, who said last week that the number of Russian soldiers killed or injured was approaching 180,000. Kristoffersen estimated that 100,000 Ukrainian soldiers have been killed or wounded, in line with an estimate Pentagon put out in November. War has cost also 30,000 civilian lives.
    A law in Russia prohibits publishing any military death data not officially released by officials, incl. names of dead soldiers. According to the law, such lists reveal the death toll of military personnel during wars and therefore are considered to be a state secret.
    --------------------------------------------------------------------------
    The exiled mayor of Mariupol, Petro Andriushchenko, said on Saturday that Russia had brought an extra 10,000 to 15,000 troops to that city and the settlements around it. He said Russian soldiers positioned in those locations are revealing details of their orders to locals, telling them that the main thrust of the coming attacks will target Vuhledar and Zaporizhzhia. “Looks like an active reinforcement of reservists for a continuation of the attack,” Andriushchenko said in a post to the Telegram app. -WSJ
  • Kuna Ukrainal pole peaaegu üldse enam tanke, siis kõlbab Ukrainale vene tankide vastu mistahes töökorras Lääne tank. Koos piisava laskemoonaga muidugi.
  • USA nõuab Türgilt sanktsioonide all olevate kaupade ekspordi lõpetamist Venemaale, ähvardades vastasel korral takistada Türgi kaupade pääsu G-7 riikide turule. Eelmise aasta 31.oktoobri seisuga veeti läbi Türgi 2,6 miljardi dollari väärtuses elektroonikat Venemaale. Sellest transiidist omakorda vähemalt 777 miljoni dollari väärtuses oli Lääne elektroonikafirmade toodangut, mille komponente leiti Vene trofeerelvadest.
    https://canadatoday.news/ca/us-warns-turkey-over-exports-that-could-fuel-russias-war-effort-257640/
  • USA kongress ähvardab blokeerida F-16 hävitajate müüki ja moderniseerimist sisaldava 20 miljardilise tehingu Türgiga, juhul kui viimane ei ratifitseeri Soome ja Rootsi Natoga liitumist. Lisaks on türklaste vastu veel muidki pretensioone.
    https://www.defensenews.com/congress/2023/02/02/senators-want-to-block-turkey-f-16-sale-until-nato-expansion-succeeds/
  • "ttrust"
    Kuna Ukrainal pole peaaegu üldse enam tanke, siis kõlbab Ukrainale vene tankide vastu mistahes töökorras Lääne tank. Koos piisava laskemoonaga muidugi.


    Kust selline info, et Ukrainal pole enam üldse tanke? Nõuka tanke on neil tuhande alla ja aina juurde tuleb. Lääne tank on pigem hingeeluline tablett, ajakirjanduslik bestseller, läänes elava kodaniku moraali hoidmiseks .
  • "ttrust"
    Kuna Ukrainal pole peaaegu üldse enam tanke, siis kõlbab Ukrainale vene tankide vastu mistahes töökorras Lääne tank. Koos piisava laskemoonaga muidugi.


    Kust sa võtad, et Ukrainal tankid otsakorral? Kui palju nad lääneriikidelt küsisidki, 300 tanki. Pigem räägib see sellest, et tuhatkonnale välja õppinud Ukraina tankistile-reservistile on nende efektiivseks rakendamiseks vaja tanke (6-10 pataljoni jagu). See abipalumine ei ütle aga mitte midagi olemasolevate tankide arvu kohta, mida venelane lahkelt ka ise on kasvatanud. Kui Ukrainal oleks tankid otsakorral, vajaks nad neid kordades rohkem kui küsisid.
  • CNN artiklist väljavõte samal teemal: "De Bretton Gordon says that 300 tanks would amount to a division "and would allow Ukraine to conduct devastating and wide-ranging attacks to dislocate the static Russians. Plus, they would be supported by the 1,000 or so (Russian tanks) which Ukraine already has."
  • Kas tead, kui palju Ukraina tanke on hävitatud? Väike vihje: käib sõda ning ukrainlased ütlevad, et venelaste omi on puruks lastud ca 2 000.
  • https://www.unian.net/ Ei tea milliseid numbreid usaldada saab aga unian.net väidab, et utiliseeritud on oluliselt rohkem orkide tehnikat. Mõned päevad tagasi käis ka muudest allikatest läbi number 9 tuhat aga see oli kogu soomustehnika kokku mitte ainult tankid.
  • Veelkord, Oryx peab registrit tibla soomuse kohta, numbrid pigem alla serva sest ainult foto on neile piisav tõestus.
    Captured + abandoned kokku 600 tanki, see võiks olla number millest UA eluloomad teeb:

    Sõidukid: Russia - 9019, of which: destroyed: 5708, damaged: 243, abandoned: 307, captured: 2761
    Tankid: Tanks (1673, of which destroyed: 990, damaged: 77, abandoned: 60, captured: 546)

    www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html
  • Oryx'i andmed Ukraina kohta on siin: https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-ukrainian.html

    Tanks (459, of which destroyed: 271, damaged: 29, abandoned: 17, captured: 144)
  • Ehk siis Oryx fotodega tõendatud tankide saldo on Ukraina jaoks postiivne (+546 - 459 = 87 ).
    Oryxi nimekirjast on päris kindlasti puudu päris palju kaotusi, nii ühelt kui teiselt poolelt. Kui Ukraina on kokkuvõttes 0s, oleks juba super.
    Kui pikk võib olla Oryxi "saba"? 01.10.22 säutsuti katki tehtud BMPT pilt. Nimekirjas aga pole siiani ühegi sellise masina kaotust.
  • "pitsat2"
    Kas tead, kui palju Ukraina tanke on hävitatud? Väike vihje: käib sõda ning ukrainlased ütlevad, et venelaste omi on puruks lastud ca 2 000.

    Kui ukrainlaste käes olevatele nõukogude liidu tankidele pole enam laskemoona saada, siis võib vabalt öelda, et Ukrainas pole enam üldse tanke.
    Venemaa on küll Ukraina suurim lahingtehnikaga varustaja, aga vaevalt venelased tassisid okupeeritud Harkivi oblasti aladele laskemoona mitme aasta jagu, mis seejärel ukrainlaste kätte langes, kui ukraina need alad eelmise aasta suve lõpus vabastas.
  • Täna siis päev kui ukrainlased alustavad Leopardide kasutamise õppimist.
    Infot tankidest, torudest ja moonast mis tiblal kasutada. Kokkuvõte:
    Russia may finally have a 125-millimeter sabot round that can threaten Western main battle tanks at range, but only its handful of new T-14s tank are capable of actually using it. Optimistic claims that the 2A82 gun could be retrofitted to numerous older T-90s and T-72s so far appear not to have materialized. link
  • "ttrust"
    Venemaa on küll Ukraina suurim lahingtehnikaga varustaja, aga vaevalt venelased tassisid okupeeritud Harkivi oblasti aladele laskemoona mitme aasta jagu, mis seejärel ukrainlaste kätte langes, kui ukraina need alad eelmise aasta suve lõpus vabastas.


    Poola on Google andmetel mõned aastad tagasi tootnud moona Leopard2 kui ka T-72 jaoks. Kas hetkel ka toodavad, ei oska öelda, aga kuna on mainitud 152mm ehk vene kaliibriga suurtükimürskude tootmist Poolas, ei imestaks üldse, kui ka tankimoona tootmisliinid on uuesti käima tõmmatud. Poolas asub ka vene tankide remondikompleks. Tööd seal kindlasti jagub, iseküsimus on, kas suudetakse piisavalt kiiresti sõjasaagiks langenud rondid uuesti töökorda seada. Eks kõik võtab aega ja samal ajal elavdab Venemaa ka ise sõjatööstust. Selle eest hoolitsevad kahjuks Türgi ja Hiina, et vajalikud lääne komponendid võtta oleks. Helikoptereid võib-olla ei suudeta toota, nende mootoreid tootis Ukraina.

  • Ukrainlased on ka paljud oma rasketehnika töökojad remondivabrikuteks muutnud: link
  • Ukraina on andnud lubaduse mitte tulistada Lääne relvadega venemaa territooriumi. Kas varasem kaugema laskeulatusega rakettide mitte-andmine Ukrainale võis olla selle taga, et ukrainlased nõudsid õigust venemaal asuvate sihtmärkide pihta tulistada?

    Minu arust on Lääne nõue, et venemaa territooriumit ei tohi Lääne relvadega tulistada, jabur ning mõttetu, kuna selle nõude eiramine ei muudaks niikuinii venemaa käitumist sõjas ega rahvusvahelises poliitikas, aga see selleks.

    Venemaa tunnistab ainult jõudu ja ainus asi mis võib hakata venemaale mõjuma, on see, kui Belgorodi linnas mõned kõrghooned hakkavad kokku kukkuma, nagu Ukrainas on pommide tõttu juhtunud. Tõenäoliselt aga Ukraina ei hakkaks kunagi venemaal tsiviilelamuid tulistama rahvusvahlise prestiiži pärast ja laskemoona puuduse tõttu.
  • Sõja võitmiseks on vaja Ukraina invasioon muuta venemaalaste seas ebapopulaarseks. Kõrghoonete purustamine kuskil Vene linnas on sõjaliselt mõttetu ning aitaks VF-il ainult oma rahvast ukrainlaste vastu mobiliseerida. Sõjaliste sihtmärkide ründamine nagu sõjalennuväljad või Krimmi sadamad on teine asi.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon