Ukraina - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ukraina

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • "thargun"
  venkud on hädas, kui nad nii avalikult äkki rahu tahavad. Püüavad nägu säilitades taganeda? Räägitakse et sanktsioonid ei mõju, aga pea m.. nõudis: Samuti on Putini sõnul rahu tingimuseks Ukraina lubadus mitte kunagi NATO-ga liituda ja kõigi lääne sanktsioonide kaotamine Venemaa vastu.
  Värdjatel on valus...


  "Venemaa liidri Vladimir Putini eesmärk on rahupakkumistega meelitada mõni riik lõksu, et siis lääne ühtsus ja Ukraina valitsuse toetus kokku kukutada, ütles välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov "Ukraina stuudios"."

  Link.
 • "Marvin"
  "iffkillla"
  Kui tahta saab selle suurvene sovinismi ilusti välja roogitud. Vähem kui sadakond aastat tagasi saksamaal sai, miks venes ei peaks saama?

  Erinevad kultuurkihid.


  Selleks tuli Saksamaa kõigepealt ära valliutada ja siis rahvast ümber kasvatama hakata. Venemaa vallutamine pole vist reaalne. Venemaa lagunemisele võib loota, see on parim mis juhtuda võib.

  Aga üldiselt oli võimalik 1991. a loota, et Venemaast saab demokraatlik Euroopa riik. Lähiaastakümnetel uut katset ilmselt ei tule.
 • Jeltsin ainult kergelt flirtis demokraatia , sõnavabaduse ja inimõigustega. Suuresti seepärast, et Venemaa majanduslik ja sõjaline seisund oli 1991.a. nii näruselt halb, kõik oli lagunemas , rahva toitmiseks pidi vedama sisse Bushi kanakoibi ja muud odavat Lääne toitu,ka riideid ja jalatseid saadi massiliselt humanitaarabina. Sellest saime meiegi osa 1990ndate alguses, sõime Rootsi armee lihakonserve, mis olid valmistatud 1970.a., vananenud näkileiba, mida nad poes enam müüa ei tohtinud ja kandsime Soome suurepäraseid pruugitud talvekasukaid, millel krae ja käiste pealt natuke nahka välja kulunud, kuid muidu hea soe talveriie, mis just keemilisest puhastusest tulnud.

  Jeltsini flirt demokraatiaga lõppes selgesti ära kui presidendi vastaseis tollase Vene Ülemnõukoguga läks nii teravaks, et valitsuse tankid tulistasid Moskva parlamendihoonet , tegid sellele tormijooksu ja mässulised parlamendi juhid ning asepresident arreteeriti.

  https://youtu.be/k6P7IckXkaY?si=NSmLV5tIgGF08YWL&t=143

  Selest ajast saadik - ei mingit demokraatia mängimist enam , ainult presidendi võim ja sellegi andis ta tervise halvenedes otse Putinile üle mõne aasta pärast. Otse loomuliklult ei hakanud kogenud KGB tüüp üldse demokraatiat etendamagi vaid keeras kruvisid aina koomale ja esimese asjana kõrvaldas võimupositsioonidelt oligarhid, kes talle truudust ei vandunud. Hodorkovski pandi vangi, Berezovski sai mõistatuslikel asjaoludel välismaal surma ja ülejäänud mõistsid sõnumit selgesti - tuleb alluda või sul läheb väga räbalasti

  Isevalitsus kehtestas ennast vanade läbiproovitud jõumeetoditega ja kahtestab end samamoodi ka tänapäeval
 • Kommunistid saatsid Gorba puhkusele Krimmi poolsaarele, sest tiblastan kippus lagunema. Alati purjus Jeltsin ei saanud täpselt ise ka aru millega tegeles.
  Tavaline vene bardakk.
 • Mulle on venemaa alati tundunud liiga suur, et seal mingile mõistusele alluv protsess üldse aseks saaks leida. Ning nende komme iga mõnekümne aasta järel mingit laadi hävitustöö läbi viia mõtlemisvõimeliste inimeste seas keerab alati kella tagasi. Kõige lihtsam näide minu arust on sealsete juhtide komme oma lapsi ja vara Venemaalt välja kantida kuna nad ise ka teavad, et võim pole igavene, ja siis sõidab järgmise debiiliku tank su varast ja järglastest üle. Täpselt nagu nad ise tegid. Täielik perseauk.
 • kuid seejuures põhjatu rikas urruauk oma looduse ja maavarade poolest

  ja see on ülioluline.

  Maailmas valitseb kapitalism ja kapitalistil alati sügeleb, et saaks äri teha, ükskõik kellega, ükskõik mis tingimustel, peaasi, et kasumit saada.

  ja sellele Venemaa alati mängibki.
  Nad ei saa meid kunagi täielikult välja lülitada, sest neil on meie varandusi nii väga vaja!
  Sellele mängis Lenin, sellele mängis Stalin, sellele mängis Brežnev ja sellele mängib ka Putin
 • Päris huvitav on, et vene gaas liigub ka kolmandal sõja-aastal läbi Ukraina. Keegi ei purusta ega pommita seda toru seal. Võibolla see ongi tsiviliseeritud sõdimine? Vaatamata mõningatele erimeelsustele ja "erioperatsioonidele" peab äri ikka käima..
 • Ukraina rahastab selle gaasi transiidiga oma tegevusi? Leping saab kuulu järgi üsna pea läbi(kas oli 2024 dets?), teagi kuidas siis edasi-kuskaudu teatud riigid oma gaasi siis saavad või kas vene jätkab Ukrainale transiidi eest tasumist??
 • https://forte.delfi.ee/artikkel/120302111/intervjuu-ukraina-poliitik-boroslav-bereza-soda-on-zelenskoi-kaaslaste-jaoks-ootamatult-kasulik-olnud

  Kuidas te hindate seda, kuidas on Zelenskõi oma ametiajal Ukrainat rahvusvaheliselt esindanud?

  Zelenskõi tuli võimule tänu populismilainele ja ta on klassikaline populist: ta ei mõista midagi riigijuhtimisest ja on selle pärast teinud palju vigu. Kui Zelenskõil oli oma meeskonda vaja veel kedagi peale oma näitlejatest sõprade saatest „Studija Kvartal 95“, siis hakkas ta riigitüüri juurde värbama neid, kes olid võimu juures Janukovõtši ajal ja kes olid Regioonide Partei ülemraada saadikute nõunikud. Näiteks Danõlo Hetmantsev, kes on Ukraina maksupoliitika peaideoloog, oli Volodõmõr Sivkovõtši abiline. USA süüdistuste järgi juhtis Sivkovõtš Ukrainas FSB agentide võrgustikku. Praeguse seisuga kureerib Hetmantsev kõiki Ukraina finantsprojekte. Ukrainas ei saa paljud aru, kas riiki juhib Volodõmõr Zelenskõi või tema administratsiooni juht Andri Jermak. Jermak alustas poliitikas Regioonide Partei saadiku Elbruss Tedejevi abilisena. Samamoodi pani Zelenskõi näiteks Odessa oblastit juhtima endise korrumpeerunud prokuröri Oleh Kiperi, keda praegu süüdistatakse selles, et 80% Ukraina vilja väljaveost saadud tulu läheb otse temale. Zelenskõi ajal on korruptsiooniskandaalide hulk kasvanud.
  ...
  Zelenskõi on poliitikuna populist, ta jagab lubadusi, aga neid ta ei täida. Kui ta valiti, siis lubas ta peamiselt seda, et lahkub ametist, kui ta peaks seadust rikkuma. Praeguseks on ta korduvalt Ukraina seadusi rikkunud, aga on endiselt ametis. Tema ebakompetentsust näitab ka see, et ta mõni nädal enne sõda soovitas ukrainlastel valmistuda šašlõkihooajaks, mitte sõjaks, kuigi teda oli hästi informeeritud sellest, et Venemaa sissetung tuleb. Ta ei tahtnud lihtsalt seda kõike uskuda ja Ukraina helbib senini neid tagajärgi, mis tulenevad sellest, et Ukraina polnud sõjaks valmis.
  ...
  Ukrainas on palju probleeme meediavabadusega. Kogu meediavaldkonna on võimud monopoliseerinud ja kõik telekanalid on muudetud võimumeelseks „telemaratoniks“, mida kritiseerib ka näiteks USA riigidepartemang, mainides Ukraina kodanike vabaduste ja õiguste rikkumist. Zelenskõi ja ta lähikond on täielikult meedia allutanud: seal räägitakse vaid sellest, mis Zelenskõile meeldib, probleemidest, raskustest ja Ukraina korruptsioonist ei räägita seal midagi. Ning selle kõigega toidetakse igapäevaselt meie kodanikke. Enamikul ukrainlastel on sõjaväes sugulasi, peale selle ilmub Telegramis ja YouTube’is ajakirjanike uurimusi korruptsioonist – sellest üldiselt teatakse. Samas üritab enamik hoiduda Zelenskõi kritiseerimisest, arvatakse, et sõda pole selleks õige aeg. Aga nii vigu ei parandata, vastupidi, neid tuleb aina juurde.

  Ilmselt saavad need korruptsiooniskandaalid Zelenskõile ja ta lähikonnale pärast sõda saatuslikuks.
  ....
  Pöörduge täisteksti poole ka.

  Hakkab ajupestutele midagi kohale jõudma?
 • Aga neil, kellel hakkab midagi kohale jõudma on ilmselt raske endale tunnistada, et olid loll ja tagusid Vanaemale miinuseid. Ja nii hoiavadki oma kollektiivsest hullumeelsusest kinni. Varem või hiljem tuleb tõtt tunnistada - tõde tõuseb, vale vaob. Aga päris idioodid, taguge nüüd miinuseid.
 • Kuidas üks kogenud vatnik enda peas genotsiidi, inimsusevastaseid kuritegusid ja sõjakuritegusid välja vabandab on fenomenaalne.

  Ehk siis lihtsustatult: "Kuna teil president on väheke korruptiivne ja meediavabadus pole ideaalne, siis peame teie meesvangidel munad maha lõikama, naised omalõbuks pere ees ära vägistama, sajad tuhanded lapsed ära varastama, teie maad pommitama ja terroriseerima kuniks te sealt jalga lasete, sest nagu õeldud, teil on zelensky, ta on jobu, paha mees, süüdistage teda, miks teil sitasti läheb". See on päris sitt argument. Päris sitt.
 • EL alustab järgmisel nädalal laienemisläbirääkimisi Ukraina ja Moldovaga.
  Ilmselt peavad nood end euroopa nõudmiste ja normidega vastavusse peksma, liitumiseks.

  BUL ja ROM said 31.05.24 Schengenisse, tööränne alates 01.01.14, EL-ga liitusid 01.01.07
 • Kui EL koos vanderlaieniga oma rohepöördega edasi marsib, siis ei ole Ukrainal ja Moldoval muud mõistlikku võimalust kui liituda Hiina föderatsiooniga.
 • Seni kuni veremaa väed on Ukrainas ja Moldovas, ei ole neil nagunii mingit võimalust ELiga liituda.
 • "opex"
  EL alustab järgmisel nädalal laienemisläbirääkimisi Ukraina ja Moldovaga.
  Ilmselt peavad nood end euroopa nõudmiste ja normidega vastavusse peksma, liitumiseks.

  BUL ja ROM said 31.05.24 Schengenisse, tööränne alates 01.01.14, EL-ga liitusid 01.01.07

  Ja seegi Schengeniga liitumine polnud täielik, vaid pooletoobine, kuna ei suudeta välispiiri päriselt kontrollida. Huvitav, et pool sajandit tagasi piir pidas, nüüd mitte.
 • See on mingi täielik jamps : kuidas saab Euroopa Liitu võtta riigi, mis ei kontrolli täielikult kogu oma territooriumi, millel osa territooriumist on okupeeritud agressori poolt ja sõda alles käib ?

  See kehtib ka Moldova kohta, de facto pole tal sõjategevust Dnestriäärse libamoodustise vastu kus on Vene väed, kuid pole ka mingit lepingut, milles ta sellest osast oma territooriumist oleks loobunud. Ja sama ka Gruusia puhul .

  Enne ei saa ühtegi neist EU-sse vastu võtta kui nad ei kontrolli kogu oma territooriumi või siis ei defineeri oma territooriumi ümber põhiseaduses ja piirilepingutes selliseks ( väiksemaks ) , mille üle neil on kontroll .

  Ma ei näe, et ükski neist riikidest seda sooviks teha
 • Eesti ja veremaa vahel ainus (kehtiv) piirileping on Tartu Rahu, mille kohaselt Jaanilinn ja Petseri on osakesed Eestist, täna meil piiri pole ja kasutame kontroll-joont, selle järgi ei tohiks me Euroopa liidus olla, kuna me ei kotrolli kogu oma territooriumi.
 • Ja ega ei tohikski kui põhiseaduses näpuga järge ajada nagu Varro ajab ja iga sõna ning koma kallal iriseb.

  Kuid Eestil pole Venemaale territoriaalseid pretensioone, Eesti ei ründa rakettide ega suurtükkidega Jaanilinna ja Petserit, et neid vabastada. Piinlikult jälgitakse isegi seda, et ükski Eesti kalur Peipsil kontrolljoone lähedale ei satuks, olgu suvel või talvisel jääpüügil ja Vene piirivalve teda kinni ei nabiks.

  2014.a. Eesti ja Venemaa vahel teistkordselt sõlmitud piirileping on parlamentides ratifitseerimata, kuid see on de facto toimiv ja selle järgi käitutakse kontrolljoonel. Selles välisministrite poolt alla kirjutatud lepingus kinnitavad pooled, et seal käsitletakse ainult piiriküsimusi ja pooltel ei ole teisele poolele territoriaalseid pretensioone. Tartu rahu pole enam sõnagagi mainitud

  https://www.err.ee/507744/eesti-ja-venemaa-solmivad-tana-piirileppe

  Vaatamata sellele, et ratifitseerimist pole seniajani toimunud, on Eesti de facto leppinud väiksema territooriumiga kui meil oli Tartu rahulepingu järgi. Rahvusvahelised organisatsioonid on üsna rahul selle seisuga : kui väiksem, siis väiksem, ise teavad kui väikse riigiga nad seal Eestis nõus on.
 • Ega see, et täna liitumisläbirääkimisi alustati, ei tähenda, et Ukraina ja Moldova juba homme EL-i liikmeks saavad. Eestil võtsid need liitumisläbirääkimised aega 7 aastat. Isegi kui Ukraina proovib seda kõike kiirendatult saavutada, võtab veel mitu aastat, et need edukalt lõpetada. Selle aja jooksul jõuavad kõik htekel toimuvad protsessid, sh. ka Venemaa poole rünnak oluliselt muutuada või isegi lõppeda. Seega ei ole mõtet selle pärast, et nad hetkel kogu oma territooriumi ei kontrolli, eriliselt paanitseda.
 • See oleks paras koomusk küll.
  Tehakse vaherahu, sõda lõpeb ära .
  Ukraina võetakse Euroopa Liitu .
  Okupeeritud Krimm on ikka okupeeritud, kuid EU seisukohalt Ukraina osa, seega Euroopa Liit .

  Igast kohalikud Krimmi asutused ja omavalitsused jms hakkavad palehigis Brüsselile projekte esitama, millele toetust saada . Brüsseli ametnik vaatab - jah, viinamarjaistandus, taotlus on vormikohane, hea asi, see peab pmaj toetust saama .Saabki.
  Brüsseli ametnik vaatab : Jaah, Koktebeli kaldapromenaad 2 km, see on puhketsoon, see peab toetust saama. Ja saabki.
  Brüsseli ametnik vaatab : Džankoi - Sevastoopoli raudtee elektrifitseerimine, see on rohepööre, hea asi, see saab kindlasti toetust 85% renoveerimise maksumusest . Mille poolest see Fail Palticust halvem on ?!

  Pildil : Ivan Aivazovski, Koktebeli rannik enne kaldapromenaadi ehitamist

  https://et.wikipedia.org/wiki/Koktebel#/media/Fail:%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B5._%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C_-_%D0%90%D0%B9%D0%B2%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9.jpg

  Putja istub Kremlis ja naerab naba paigast kuidas Öiroopa tema kullakallist, kuid nati mädand ja lagund ja pragunenud Krimmi üles ehitab
 • Öistagna kirjutab öisitta, mis sa vananevast vaesest pensiokast ikka tahad.
 • "Street"
  Öistagna kirjutab öisitta, mis sa seniilsest pensiokast ikka tahad.


  Pole veendumust, et tema eas olles on su enamus näitajaid viletsamad.
 • Küprosel on ka pool okupeeritud (disclaimer - täpne protsent võib 50st erineda) aga ikka on EL-is.
 • Street kahju et sa siis lasteaias käisid, kui Nihilistis said kõik end vabalt väljendada. Ägedamate tegelaste (Mikk Pärnits jms) igas lauses oli tavaliselt sitt või pask. Nagu sinulgi.
 • Pole miskit parata, öökima ajab see verbaalne sitt mida Ausi, Stagna jt päevast päeva siin produtseerivad trollijuhtnööride järgi: "Öiroopa on sitt", "brüssel on sitt" "Kallas on Kaka" "Ukraina kaotab igal juhul" "Prantsusmaa on ahvide planeet" "Lääs reedab meid niikuinii"
 • "pysiv"
  "Street"
  Öistagna kirjutab öisitta, mis sa seniilsest pensiokast ikka tahad.


  Pole veendumust, et tema eas olles on su enamus näitajaid viletsamad.


  Juured ja Street , palju Kaja käest ka tiksub iga päev oma RE kaitsva iba ajamise eest....
 • Väga selgelt on meeles, kuidas enne meie liitumist korrutati, et me ei tohi ELi ja NATOsse kaasa tuua oma vanu territoriaalseid probleeme. Just seetõttu Eesti teataski, vist oli veel vana Kallas see väljaütleja, et me ei soovi Tartu rahu piiri tagasi.
 • Mina kaitsen Kajat? Laku panni ööbik 😀
 • Sõnum on oluline - et Ukraina ja Moldova ELiga liitumise protsess läheb edasi. Vrdl Gruusia.

  Samas põhimõtetes ei tohi järeleandmisi teha, eelkõige Ukraina korruptsioonis. Kuni Jermak pole trellide taga pole õigusriigist juttugi. Muuseas Jermaki ristipoja isa nabiti kinni, aga läheb nagu Kaljurannaga ja probleemi ei lahendata mitte kümne aasta, vaid nädalaga.
 • "Homemaker"
  Väga selgelt on meeles, kuidas enne meie liitumist korrutati, et me ei tohi ELi ja NATOsse kaasa tuua oma vanu territoriaalseid probleeme. Just seetõttu Eesti teataski, vist oli veel vana Kallas see väljaütleja, et me ei soovi Tartu rahu piiri tagasi.


  Mis me selle Tartu rahu piiriga peale hakkame? Jälle 100 000 slaavlast juures. Või mismoodi see praktikas peaks kujunema, piir on, uus-eestimaalased on, ja mis edasi?
 • Ega lõppe ka siis kui Valges Maja istub debiil.
 • järgmisel aastal samal ajal on sõda läbi.

  Õigemini sõja kuum faas on läbi ja saab hakata purustatud elektrijaamu ja elumaju üles ehitama.

  Nn. põgenikud muidugi koju tagasi ei tule, neil on Euroopa maksumaksja kukil niigi hea elu .

  Külm faas jääb kestma veel 70 aastat vähemasti, kus vaenlase poole saadetakse soodsa tuulega teele õhupalle koerajunnide ja muu haisva prügiga
 • "stagna"
  järgmisel aastal samal ajal on sõda läbi.

  Õigemini sõja kuum faas on läbi ja saab hakata purustatud elektrijaamu ja elumaju üles ehitama.

  Järgmisel aastal samal ajal oleks sõda läbi kui koheselt hakata suurel kiirusel tiblastanis hävitama objekte sektorites:
  • Õhutõrje ja radarijaamad
  • Sõjalennukid, kopterid
  • Laskemoona laod
  • Droonitootmisüksused
  • Lennujaamade juhtsüsteemid, kütusemahutid
  • Kosmoseside jaamad
  • Rafineerimistehased, gaasijaotus
  • Lennuki-/laeva-/raketikütuse ja määrdeainete laod ja tootmine
  • Kõrgepinge alajamade trahvod, lülitid, juhtsüsteemid
  • Soojus- ja hüdroelektrijaamade turbiinid, trahvod, juhtelektroonika
  • Andmekeskused
  • Raudtee juhtsüsteemid, sillad
  • Liikurtehnika varuosa laod ja tootmine
  • Elektroonika-, optika-, rasketööstuse kineetiliselt tundlikud elemendid

  Ja kui selle peale vihjest aru ei saa, siis tuleb ette võtta tiblade tsiviilinfra vähendamine: küte, meditsiin, toit, veevarustus jne.

  Kerchi silla jäädavalt mulgustamine oleks muidugi ilus avapauk.
 • Mõni siin arvab, et on gammakiirguse kindel. No ei ole, isegi Tar ei ole.
 • https://www.youtube.com/watch?v=7E7xlhqHzac

  Dmitri Gordon on arvestatav kommentaator/arvamusliider jne. Juba mõnda aega väidab ta, et usub sõja lõppu sel aastal. Vihjab enda arvamusele + avamata infoallikatele.

  Kes viitsib ja vene keelt oskab - soovitan täies mahus ära vaadata. Kes tahab lühemalt teha - vaadake alates 13.00 - Venemaa ettepanekud (mitte nii absurdsed kui Putini omad) sõja lõpetamiseks esitatud USAle. Eks ole ka läbirääkimisruumi. Ei ole väga meeldiv, kuid ei paista ka võimalust Ukrainel 1991. a piirideni omal jõul jõuda kui Lääs väga jõuliselt ei toeta. Seni kahjuks ei toeta.

  Lihtsalt infoks. Ise loodan, et sanktsioone maha ei võeta ja Venemaaga suhete normaliseerimist ei tule. Peab nõudma kahjude korvamist ja sõjakurjategijate väljaandmist. Mingi vaherahu/raudne eesriie tuleb.
 • Ei ole kindel kas see ka reaalselt Venemaal kusagil eetrisse jõudis, aga üks klipp, kus Belgorodi elanikud nõuavad Putini ameteist tagandamist.
 • Kalmuselt siis ka info, mida ma juba eile õhtul jagasin.

  https://epl.delfi.ee/artikkel/120304897/sojaraport-teet-kalmus-putini-noudmised-relvarahule-on-margatavalt-vahenenud-ukraina-kasutab-uusi-taktikaid

  Millistest punktidest Putini väidetava pakkumise puhul räägitakse? Nüüd on juba variant, et Ukraina saab tagasi nii Hersoni kui Zaporižžja oblasti, aga Luhanski ja Donetski oblast tuleks kogu ulatuses anda Venemaale ning Krimm jääks pikemaks ajaks Ukrainale ja Venemaale ühiselt hallata.

  Seda juhul, kui Dnepri jõel taastatakse Nova Kahhovka tamm, sest siis hakkaks sealt taas vesi Krimmi liikuma. Loomulikult ei saaks Ukraina NATO-sse ja tal oleks piiratud suurusega relvajõud jne. Väidetavalt olevat Putin kompromissialdis ja tema oluline nõue olevat, et koos rahulepinguga kaoksid piirangud kõrgtehnoloogia impordile ja pangandusele.

  Kalmuse omapoolne järeldus: Ma ise ei välista, et lõpuks jõutakse ikka mingil kujul Minski kokkulepete juurde tagasi: Donetski ja Luhanski oblast saavad laialdase autonoomia koos sõjas osalemist puudutava amnestiaga. Krimmi kohta tehakse eraldi kokkulepe ja Putin vajaks sellisel juhul julgeolekugarantiisid, mida saaks Venemaal esitada kui suurt võitu.
 • Jube üllatus, et nüüd, kus vahepeal vähenenud lääne relvaabi hakkab jälle suuremas koguses Ukraina rindele jõudma ja esimesed F-16 on kätte saadud, kehastub Putin rahutuviks, kes otsib kõigest hingest kompromisse rahuläbirääkimisteks. Samuti suur üllatus, et Venemaa hääletorud igas kanalis nüüd Putini ettepanekust jauravad, ning seda toonil, et Ukraina on nkn kaotamas ning teist nii head pakkumist enam ei tule.

  See kõik saadab julgustava signaali, et Venemaa edasi liikumiseks vajalik ründepotentsiaal on väga õhukeseks kulunud, nad vajavad hädasti kasvõi läbirääkimiste ajaks kehtestava ajutise vaherahu näol hingetõmbeaega ning varsti on Ukraina rindelt oodata paremaid uudiseid.
 • Venemaale on seda nn vaherahu ainult selleks vaja, et toota ladu relvi, laskemoona, tanke ja droone täis ja valmistada ette uusi sõdureid. Vb selleks ka, et Lääneriigid hakkaks Ukrainat survestama, et see oma aladest loobuks. Pole vast vaja kirjeldada, mis peale seda juhtuma hakkab? Prantsusmaal kogub La Pen toetust, USAs võidab valimised Trump, kes on lubanud Ukraina abistamise lõpetada sh ka relvatarned lõpetada. Kuna lääne riigijuhid arvavad sarnaselt "Venemaa edasi liikumiseks vajalik ründepotentsiaal on väga õhukeseks kulunud", siis loomulikult ei tee Euroopa poliitikud midagi, et riigikaitset arendada. Nägime ju seda ka siinsete poliitikute pealt loetuna tänasest artiklist, et "julgeoleku eest seisev" erakond polnud peale valimisi üldse enam nii julgeoleku eest seisev, kui enne valimisi. Kindlasti kuuleme varsti ka jälle stoisetsu heietusi, kuidas Venemaa on nõrk ja kukub kohe kokku. Siinkohal ning eelmise jutu konteksti viimiseks maksab ühtlasi meenutada ka ühe tuntud sõjablogija tõsimeeli antud lubadust, et Venemaal saavad tankid 2022. aasta lõpuks otsa.
 • Paistab, et Mordor tõesti arvas, et ta võtab 2022a Ukriana ära 6 päevaga ja see on nii kindel, et mingit "plaani B"-d välja ei mõeldudki.
 • "PEACE FEELER, OR COMBAT FATIGUE? As Russian troop casualties in Putin's 72 hour 'Special Military Operation' approach 500,000, the Daily Mail reports that Putin has now offered to 'share' Crimea with Ukraine."
  https://x.com/ChuckPfarrer/status/1808614140816339343
 • artikkel ise ju tasuta kättesaadav

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-13596493/Putin-prepared-SHARE-Crimea-Ukraine-according-new-peace-plan-presented-Russia-US.html

  Iseasi palju Daily Maili nüüd uskuda saab. See on umbes nagu meie Õhtuleht või Nelli Teataja
 • Et kolokoltsev USA-s ÜRO politseijuhtide kohtumisel käis, paistab tõsi olevat. Et ta seal Ukraina viimaste rünnakute pärast ÜRO sekkumist nõudis ja "ülemaailmse russofoobse sentimendi" pärast kaebas, võib leida näiteks The Kyiv Independentist ja Yahoost.
  Et USA sanktsioonide all olev orkistani siseminister ühegi USA otsustaja jutule pääses ja mingist rahuplaanist või Krimmi jagamisest mögiseda saanuks, on tõenäoline ehk jah Daily Maili märgades unenägudes. Võibolla kuuldi teda sellest garderoobitädiga rääkimas.
  Kogu see narratiiv, et venest läheb üldse keegi USA-ga Ukraina asju kokku leppima, on tugeva vattidele sisetarbimiseks mõeldud propaganda haisuga. Vene siseministeeriumi pressiteadet on ka mõlemas viidatud allikas mainitud.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon