Etalon Varahaldus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Etalon Varahaldus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • TaivoS
    msr
    Kuidas ületada see kuristik, et ühelt poolt õpetad noortele inimestele ülikoolis rahandust ning investeerimist ja samal ajal on su enda juhitud fond olukorras, kus nulli tagasi jõudmiseks peab olemasolev kapital kasvama 223%?


    iizi-briizi, paned järelejäänud rahad alt coinidesse


    Bitcoin alustas rallit, oota kuni verisem on.
  • opex
    Kas need nüüdseks 70% kaotanud investorid/aktsionärid oma järelejäänud raha päästmiseks midagi ette ka saaksid võtta või võtavad? EGM, juhtkond välja vahetada vms. Kunagi oli mingi lugu seal kus kellegi osalus tagasi osteti ühel vähestest hetkedest kui NAV veepeal oli, kes see õnnelik oli, äkki nad ise.


    Kunagi ammu mäletan lugu, et võlgu olev aktsiakaupleja pandi tuppa arvuti taha koduaresti ja enne välja ei lastud kui võlg tagasi teenitud.
  • Mulle tundub, et keegi teist pole sinna oma raha pannud aga mure seal toimuva pärast on nii suur nagu maailma lõpp käes. Milleks murda oma pead, kuidas kulgeb - läheb nii nagu läheb.
  • Milles see maailmalõpu saabumise sarnane suur mure väljendub? IMO on see pigem miski case study mida vaadeldakse siin investeerimise (ja natuke antropoloogia-) huvilise pilgu läbi. Etalon ju natuke teistmoodi projekt ka, ikka huvitav jälgida, seda huvi pole vaja murega segi ajada.
  • opex
    Kas need nüüdseks 70% kaotanud investorid/aktsionärid oma järelejäänud raha päästmiseks midagi ette ka saaksid võtta või võtavad? EGM, juhtkond välja vahetada vms. Kunagi oli mingi lugu seal kus kellegi osalus tagasi osteti ühel vähestest hetkedest kui NAV veepeal oli, kes see õnnelik oli, äkki nad ise.


    See on nagu klassikalise börsikrahhiga. Kui sa veel viimase avatud ukse maha magad ja avastad end -70% pealt, siis pole mõtet välja rapsima hakata ja tõenäoliselt kõige mõistlikum on oodata ja vaadata mis saab. Võib juhtuda, et pendel tõepoolest hakkab teises suunas likuma ja isegi kui ei hakka, siis tuleviku kaotus enam mineviku kaotusest suuremaks minna ei saa. Lisaks, nagu ma kusagil ülevalpool juba kirjutasin, on selleks hetkeks ka mängu ilu midagi väärt.
  • Tulemas koolitus "Aktsiatesse investeerimise meistriklass" (Tõnn Talpsepp)
    Aeg: 20. - 21 jaanuar ja 3. - 4. veebruar 2018, L ja P (kl 10:00 – 17:00), kokku 4 päeva.
    Kasuta sooduskoodi "investortoomas" ja koolituse hind Sulle on 1899 €
    (km-ga 2278,80 €). Sooduskood kehtib esmaspäevani, 8.01.2018.
    Koolituse eest on võimalik tasuda ka osamaksetena.
    Tavahind 2099 € (km-ga 2518,80 €).

    Kiirustage, härrased!
  • Britid ütleksid selle kohta: "ooh, now they just take the piss out of everyone". A vbl on vennad tülli pööranud või siis avastanud, et labidamüümine buumi ajal on tõesti kindlam tuluallikas. Lapsehoolduspuhkus....
  • beelz
    Tulemas koolitus "Aktsiatesse investeerimise meistriklass" (Tõnn Talpsepp)
    Aeg: 20. - 21 jaanuar ja 3. - 4. veebruar 2018, L ja P (kl 10:00 – 17:00), kokku 4 päeva.
    Kasuta sooduskoodi "investortoomas" ja koolituse hind Sulle on 1899 €
    (km-ga 2278,80 €). Sooduskood kehtib esmaspäevani, 8.01.2018.
    Koolituse eest on võimalik tasuda ka osamaksetena.
    Tavahind 2099 € (km-ga 2518,80 €).

    Kiirustage, härrased!


    Nädalanali tuli ikka ära!!
  • msr
    beelz
    Tulemas koolitus "Aktsiatesse investeerimise meistriklass" (Tõnn Talpsepp)
    Aeg: 20. - 21 jaanuar ja 3. - 4. veebruar 2018, L ja P (kl 10:00 – 17:00), kokku 4 päeva.
    Kasuta sooduskoodi "investortoomas" ja koolituse hind Sulle on 1899 €
    (km-ga 2278,80 €). Sooduskood kehtib esmaspäevani, 8.01.2018.
    Koolituse eest on võimalik tasuda ka osamaksetena.
    Tavahind 2099 € (km-ga 2518,80 €).

    Kiirustage, härrased!


    Nädalanali tuli ikka ära!!

    mis te arvata, et ei ole ullikesi, kes ostavad, raudseltmüüakse välja asi, ma vist mingi kuu juba panin selle lingi...see on ju teada tõde, kui ettevõtluses hävid, hakkad koolitajaks, kui kauplemine ebaõnnestub, siis koolitamisel juba ebaõnnestuda ei saa, vaja ainult oskust see ära müüa ja selleks on nime vaja AP reklaami.
  • Kuidas ta tite kõrvalt koolitada suudab? Ta ju lapsehoolduspuhkusel.
  • Paluksin igaks juhuks järgmisena võtta vaatluse alla ka minu välimus või jalanumber!

    Kes pole ammu Googlet kasutanud, teadmiseks, et olen TTÜ-s õpetanud alates 2005 aastast ning olin vastutav Etalon Varahalduse administratiivse juhtimise eest. Võibolla valivad TTÜ üliõpilased valvekommentaatorite arvates parimate õppejõudude sekka "soolapuhujaid" ning Eesti Pank ja Šveitsi valitsusorganisatsioonid annavad kommentaatorite arvates teaduspreemiaid ja -stipendiume "labidamüüjatele"? :)

    Mina hindan kõiki kõrgelt ning siiralt tänan, kes on kasvõi korra leidnud oma tiheda graafiku kõrvalt aega mõnele minu loengule või koolitusele sisse põigata või lugeda mõnd teadustööd!

    Võite küsida Investor Toomase käest, mis on minu läbiviidud Äripäeva koolituste seniste osalejate rahuloluprotsent! Või leidke mulle kasvõi üks minu loengutes või koolitustel osaleja, kes oma nime all ütleks, et minu loengus räägitu oli kontekstist lähtuvalt jama või ebakompetentne. Alati saab küll veel paremini.

    Eks kui ma enam ka õpetada ei oska, hakkan võibolla ka kommentaatoriks, täitsa lõbus ju :)
  • ttt
    Paluksin igaks juhuks järgmisena võtta vaatluse alla ka minu välimus või jalanumber!


    Antud hetkel on need vist ainukesed asjad,mis kriitikat kannatavad.

    Treidimisel on õnneks väga hea mõõdupuu, mida ei suuda ka Eesti pank ega Švetsi valitsusorganisatsioonid
    moonutada. Tulemus!
    Edu õpetamisel!





  • Hüpotees: kõrge rahuloluprotsent on osalt põhjustatud tunnetuslikust ebakõlast 'ma olen arukas inimene ja teen häid investeerimisotsusteid vs. ma maksin just 4 päeva sooja õhu kuulamise eest' : )

  • "Võite küsida Investor Toomase käest, mis on minu läbiviidud Äripäeva koolituste seniste osalejate rahuloluprotsent! "

  • ttt
    Paluksin igaks juhuks järgmisena võtta vaatluse alla ka minu välimus või jalanumber!

    Kes pole ammu Googlet kasutanud, teadmiseks, et olen TTÜ-s õpetanud alates 2005 aastast ning olin vastutav Etalon Varahalduse administratiivse juhtimise eest. Võibolla valivad TTÜ üliõpilased valvekommentaatorite arvates parimate õppejõudude sekka "soolapuhujaid" ning Eesti Pank ja Šveitsi valitsusorganisatsioonid annavad kommentaatorite arvates teaduspreemiaid ja -stipendiume "labidamüüjatele"? :)

    Mina hindan kõiki kõrgelt ning siiralt tänan, kes on kasvõi korra leidnud oma tiheda graafiku kõrvalt aega mõnele minu loengule või koolitusele sisse põigata või lugeda mõnd teadustööd!

    Võite küsida Investor Toomase käest, mis on minu läbiviidud Äripäeva koolituste seniste osalejate rahuloluprotsent! Või leidke mulle kasvõi üks minu loengutes või koolitustel osaleja, kes oma nime all ütleks, et minu loengus räägitu oli kontekstist lähtuvalt jama või ebakompetentne. Alati saab küll veel paremini.

    Eks kui ma enam ka õpetada ei oska, hakkan võibolla ka kommentaatoriks, täitsa lõbus ju :)


    "I think that would qualify as not smart, but genius....and a very stable genius at that!"
  • Topcat
    ttt
    Paluksin igaks juhuks järgmisena võtta vaatluse alla ka minu välimus või jalanumber!


    Antud hetkel on need vist ainukesed asjad,mis kriitikat kannatavad.

    Treidimisel on õnneks väga hea mõõdupuu, mida ei suuda ka Eesti pank ega Švetsi valitsusorganisatsioonid
    moonutada. Tulemus!
    Edu õpetamisel!

    Etalon Varahaldus vara juhtimise ja võetud riskide eest olen mina vastutav, sellel aastal ka administratiivse juhtimise eest. Kas ma pean siin koos teiega (arutleus-räuskus-arutlema), et te jätkuvalt minu isiku ründamist jätkaksite?

    Topcat, miks on nii, et sulle valmistab raskust saada aru lausetest, mis on pikemad kui 5 sõna?

    Võetud riskide kogus on ületanud nii Tõnni kui paljude teiste soovitud määra. Tõnn ja paljud teised on eelmisel aastal olnud minust palju paremad investorid, kauplejad, spekuleerijad.

    Eelmisel aastal paraku on Etalon Varahaldus paljude portfellis olnud kõige halvem investeering.

    Tõnn on alati olnud pühendatud teiste aitamisele, teaduse tegemisele ja akadeemilistele uuringutele. Tõnni kuulates oleks Etalon Varahaldus tulemus täna selgelt positiivne. Aga minu hüpotees on, et minu jaoks parematel aegadel teen ma nõnda vähem kasumit. 2016. aastal tasakaalukamalt tegutsedes oleks tootlusnumber olnud +39% asemel +100% kandis. Kahel aastal on riskid töötanud minu vastu, millest üks oli siiski kasumlik.

    Olen väga tänulik, et Tõnn on vaevunud mind aitama. Esimesest hetkest oli meil jaotatud vastutusala, kus mina olen vastutav vara juhtimise eest ja Tõnn aitas administratiivse poolega. Tõnn on korduvalt juhtinud tähelepanu riskide võtmise määrale ja muule sellega kaasnevale, soovitades võtta 10 korda vähem riski ja korjata kindlamat kasumit börsidel nõnda nagu ma seda oskan ja vähem spekuleerides.
  • Pärast ebaedukat 2017. aastat arvavad mõned, et börs on mind seljatanud. Paraku need ei tunne ei börsi ega mind. Aga mine sa tea, äkki börsid seljatavadki minu, või äkki hoopis LHV foorumlased või investorid?

    Tegelikult käitub Etalon Varahaldus volatiilsuse poolest nii nagu keskmine volatiilne aktsia börsidel(30-50 volatiilsemat aktsiat 8000st). Saan aru, et arusaamatu on see kui leidub keegi, kelle esimene eesmärk ei ole varakogumi puhul suruda alla üksikute aktsiate volatiilsust. Pea kõik varahaldurid maailmas tegelevad esmajoones volatiilsuse alla surumisega. Selles ollakse hea 8 aastat 10st ehk siis kui börsid tõusevad ja ei ole ühesuunalist alla liikumist kõikides aktsiates, mis kriisi ajal aset leiab.

    Volatiilsus, mis on olnud Etalon Varahaldus aktsial pea kogu aeg, ei ole enamikel maailma fondidel normaaltingimustes, kus kõik aktsiad liiguvad mitte ühesuunaliselt vaid üksikud kaotused on tasandatud turu terviku tõusuga. Kriisi ajal see paraku muutub ja me näeme meeletut volatiilsust ka paljudes fondides, mis muidu käituvad äärmiselt rahulikult. Ka isegi pensionifondid käituvad kriisis pea sama volatiilselt kui Etalon Varahaldus seni.
  • Samuti on väga raske teha kellegile selgeks börside matemaatilisi aluseid ja oskust mitte sõltuda matemaatiliste tõenäosuste äärmustest. 2017. aasta on statistiliselt teatud elementides muutnud ajaloolist kogemust, kus mitte ei korratud börside kõige aegade rahulikkust vaid kirjutati uus paragrahv, mida börside ajalugu ei ole teatud elementides veel kunagi näinud.
  • MikkTalpsepp
    Samuti on väga raske teha kellegile selgeks börside matemaatilisi aluseid ja oskust mitte sõltuda matemaatiliste tõenäosuste äärmustest. 2017. aasta on statistiliselt teatud elementides muutnud ajaloolist kogemust, kus mitte ei korratud börside kõige aegade rahulikkust vaid kirjutati uus paragrahv, mida börside ajalugu ei ole teatud elementides veel kunagi näinud.


    "I think that would qualify as not smart, but genius....and a very stable genius at that!"
  • Tänaste finantsturgude paradoks peitubki selles, et kõik saavad aru, et tänane seis ja trend (rahatrükiga kaasnev vara- ja krediidimull) ei ole jätkusuutlik, kuid keegi ei tea, millega see ükskord lõpeb?
    Seetõttu tundub ka pisut naiivne lähenemine panustada selle vastu lihtsalt ajalooliselt tõestatud meetodiga ehk volatiilsuse vastu panustamisega.
  • ttt
    Paluksin igaks juhuks järgmisena võtta vaatluse alla ka minu välimus või jalanumber!

    Kes pole ammu Googlet kasutanud, teadmiseks, et olen TTÜ-s õpetanud alates 2005 aastast ning olin vastutav Etalon Varahalduse administratiivse juhtimise eest. Võibolla valivad TTÜ üliõpilased valvekommentaatorite arvates parimate õppejõudude sekka "soolapuhujaid" ning Eesti Pank ja Šveitsi valitsusorganisatsioonid annavad kommentaatorite arvates teaduspreemiaid ja -stipendiume "labidamüüjatele"? :)

    Mina hindan kõiki kõrgelt ning siiralt tänan, kes on kasvõi korra leidnud oma tiheda graafiku kõrvalt aega mõnele minu loengule või koolitusele sisse põigata või lugeda mõnd teadustööd!

    Võite küsida Investor Toomase käest, mis on minu läbiviidud Äripäeva koolituste seniste osalejate rahuloluprotsent! Või leidke mulle kasvõi üks minu loengutes või koolitustel osaleja, kes oma nime all ütleks, et minu loengus räägitu oli kontekstist lähtuvalt jama või ebakompetentne. Alati saab küll veel paremini.

    Eks kui ma enam ka õpetada ei oska, hakkan võibolla ka kommentaatoriks, täitsa lõbus ju :)


    Muuseas, majandusõppejõud võiks ju teada, et 1848.a. alanud Kalifornia kullapalavikus olidki suurimad võitjad just "labidamüüjad" ja mitte kullakaevajad, kelledele neid labidaid müüdi...
  • Muuseas, majandusõppejõud võiks ju teada, et 1848.a. alanud Kalifornia kullapalavikus olidki suurimad võitjad just "labidamüüjad" ja mitte kullakaevajad, kelledele neid labidaid müüdi...


    msr, kuna sul tunduvad olevat ülikooliga oma pikaajalised arved õiendada, siis kirjuta mulle, ma võtan sind oma loengutesse edaspidi tasuta kvaliteedikuulajaks.
  • Eks närvid ole omajagu pingul, aga selline plõksimine jätab nii fondijuhtidest kui õppejõududest uskumatult kehva mulje. Mõistlikum oleks klaviatuur kummuli keerata.
  • ttt
    Muuseas, majandusõppejõud võiks ju teada, et 1848.a. alanud Kalifornia kullapalavikus olidki suurimad võitjad just "labidamüüjad" ja mitte kullakaevajad, kelledele neid labidaid müüdi...


    msr, kuna sul tunduvad olevat ülikooliga oma pikaajalised arved õiendada, siis kirjuta mulle, ma võtan sind oma loengutesse edaspidi tasuta kvaliteedikuulajaks.


    Kuigi ma tulen teisest ülikoolist(TÜ), ei ole mul absoluutselt mitte mingisuguseid arveid TTÜ-ga õiendada. Pean lugu mitmetest TTÜ professoritest ja üks nendest on isegi mu hea sõber, kellega on alati väga huvitav majandusteemadel mõtteid vahetada. Samuti ei ole mul mitte midagi sinu vastu ja kindlasti oleks huvitav ka sinuga mõtteid vahetada, kasvõi sinu loengutes kui aeg sobib ning kutse on tõsiseltvõetav. Aga su loengute külastamist vajavad ilmselt eelisjärjekorras meie "juhtiva" ärilehe ÄP noorajakirjanikud, kelledel on suuri vajakajäämisi juba elementaarsete majandusterminite tundmisel, rääkimata enamast. Kes aga mingil arusaamatul põhjusel oma artiklites kipuvad teie tegemisi etaloniseerima ja teid kujutama kui kohalikke investeerimisgeeniusi mis minu arvates on teie tudengitele ja ka teistele noortele eksitav, sest derivatiividega treidimine ei ole investeerimine, vähemalt mitte klassikalises mõttes. Muidugi oli mul hea meel lugeda eelpool sinu venna selgitusi, et sa manitsesid teda mitte võtma liiga suuri riske, aga ilmselt oleks pidanud jõulisemalt manitsema, sest tänaseks on fondi nav langenud tasemele, kust nulli jõudmiseks peab olemasolev kapital kasvama 223% ja selle saavutamiseks võib ühe mehe võimekusest küll väheks jääda, vähemalt lühema perioodi lõikes.
  • MikkTalpsepp
    Tegelikult käitub Etalon Varahaldus volatiilsuse poolest nii nagu keskmine volatiilne aktsia börsidel(30-50 volatiilsemat aktsiat 8000st). Saan aru, et arusaamatu on see kui leidub keegi, kelle esimene eesmärk ei ole varakogumi puhul suruda alla üksikute aktsiate volatiilsust. Pea kõik varahaldurid maailmas tegelevad esmajoones volatiilsuse alla surumisega. Selles ollakse hea 8 aastat 10st ehk siis kui börsid tõusevad ja ei ole ühesuunalist alla liikumist kõikides aktsiates, mis kriisi ajal aset leiab.


    Kas võiksite tuua näite, millise sarnase volatiilsusele panustava fondiga (või fondidega) võiks Etaloni graafik sarnaneda? Ning samas kuidas sellise fondi (fondide) graafik näeb välja viimaste aastate tulemusi vaadates?




  • Nii kaua, kui Etaloni poisid õpivad kuidas raha teha võiksid Etaloni investorid kolida oma raha sinna kus osatakse raha teha.
    Igaüks võib vabalt kaubeldavasse Senvest Capital-i investeerida läbi Kanada börsi.
    Senvest Capital-i strateegia on väärtusinvesteerimine ja idee on osta investorite poolt äärmisesse ebasoosingusse sattunud ettevõtteid.

    "Buy stocks that are so out of favor that people are wrong about them, and stay with those companies until you see the upside.”

    Igaüks võib nende portfellist SPY löömiseks ideid ammutada:
    https://whalewisdom.com/filer/rima-management-llc#/tabholdings_tab_link

    Nagu näha, siis riskifond Senvest Capital-i on äärmiselt volatiilne - kuid erinevalt Etalon Varahaldusest aktsionäridele varale kasulikus suunas.

    Mikk, sõbralik vihje sulle.

    1) ära kaota kapitali
    2) kui sa tahad 2018. aastal ülejäänud turust madalama riskiga kõvasti turu keskmist tootlust lüüa, siis vaata USA jaekaubandussektori ettevõtteid ja võta suure osaga portfellist pikk aktsiapositsioon või mõõdukas koguses ostuoptsioone.
    Karud on selles sektoris nii palju kõikvõimalike asjade pärast muretsenud, et pullidel ei olegi enam millegipärast muretseda.
    Nimelt on karuturu selgroog murtud ja sektori ettevõtete aktsiad lülituvad järjest karuturu faasist pulli faasi.
    Sektori indeksiaktsia XRT tegi novembris pikaajalise põhja ja liigub nüüd kõigi aegade tippude suunas. Sealt edasi on vaba vesi.
    Džinn on pudelist välja lastud ja tagasi seda enam ei pane.
    Suur lühikese osakaal sektoris annab rallile kütust juurde.
    Nagu alati jäävad "majad" soovituste andmisega hiljaks. Alguses siseneb tark raha, siis momentuminvestorid ja aasta teises pooles hakkab tulema analüüsimajadelt massiliselt ostusoovitusi. Selleks ajaks on turg juba kurat teab kuhu jõudnud.

    Spikker on siin.
    Lühikeste osakaal USA jaekaubandus sektoris:

    BGFV - 56 %
    DDS - 52 %
    JCP - 46 %
    BOOT - 37 %
    GME - 37 %
    BKE - 30 %
    SIG - 22 %
    ANF - 22 %
    M - 20 %
    DSW - 18 %
    TLRD - 18 %
    FINL - 18 %
    GES - 17 %
    JWN - 16 %
    RL - 15 %
    FRAN - 14 %
    EXPR - 13 %
    GCO - 12 %
    PIR - 12 %
    CHS - 11 %
    DKS - 10 %
  • Retooriline küsimus - kuidas te seda tabelit kommenteerite?
    https://fp.lhv.ee/news/5228214
  • Mulder
    Retooriline küsimus - kuidas te seda tabelit kommenteerite?
    https://fp.lhv.ee/news/5228214

    1) See on mäng
    2) Tabeli 10 esimest kohta ei anna tegelikku pilti Miku portfellidest (mida on kuuldavasti 20+)
  • Mulder
    Retooriline küsimus - kuidas te seda tabelit kommenteerite?
    https://fp.lhv.ee/news/5228214


    Kogu kommentaar on, et LHV peab järgmisel aastal lihtsalt mängureeglid ümber tegema, et rahamehed ei saaks nisaama lihtsalt võidu ära "vormistada".
  • Suhteliselt inetu vaatepilt. Mis võistlus see selline on?
    Börsihai reeglid tuleks ümber teha. Üks portfell näo kohta ja kogu lugu.
    Päris elus meil ei ole üheksat elu.
  • martk
    Suhteliselt inetu vaatepilt. Mis võistlus see selline on?
    Börsihai reeglid tuleks ümber teha. Üks portfell näo kohta ja kogu lugu.
    Päris elus meil ei ole üheksat elu.

    Kas päriselus ei ole Sul võimalik teha mitmeid portfelle ja neid erinevate strateegiate vahel jooksutada? See eeldus ei pea paika, sest me oleme õnneks kommunismist ja õndsast võrdsusest välja saanud.

    Teiselt poolt olen nõus, et uus formaat on Hai ära tapnud.
  • TauriA, kas sul on aega üheksa portfelliga tegeleda? Kus on sellisel juhul sinu fookus?
    Teeks 100 või 1000 portfelli? Mida see annab?

    Mikk kuskil mainis, et tal on 50 erinevat strateegiat. Ja mis on selle tulemus?
  • LHV võiks Börsihais teha ka kasutajapõhise edetabeli, kus ühe kasutaja kõikide portfellide tootlus on keskmistatud.
  • martk
    TauriA, kas sul on aega üheksa portfelliga tegeleda? Kus on sellisel juhul sinu fookus?
    Teeks 100 või 1000 portfelli? Mida see annab?

    Mikk kuskil mainis, et tal on 50 erinevat strateegiat. Ja mis on selle tulemus?


    Vanarahvas ütleks selle peale, et tegu on mängusõltlasega ja vajaks ravi.
  • Minu ajaressurss ja selle kasutus antud juhul on väheoluline. Panen aga kirja mõned üldised mõtted:
    1) mäng käib mõõdetavale auhinnale ja iga investor võib ise hinnata kui palju tema tahab ja suudab oma ressursse sinna alla kinni panna, et oodatav kasum oleks maksimaalne.
    2) portfell võib koosneda ka ühest aktsiapositsioonist või tehingust, kusagil ei ole ette määratud kui palju tehinguid või positsioone olema peab
    3) sellises formaadis mängus on eelis professionaalsel või vähemalt üle keskmise tasemel investoril, kes lähtuvalt punktist 1 maksimeerib oodatavat kasu, sellest on need investorid ka aru saanud
    4) iseenda võimekust ja ressursse ei maksa interpoleerida teistele
  • TauriA - joonime alla sõna mäng eksole. Mängus peaks olema tingimused kõigile võrdsed. Kui mängu aluseks on siiski ühe mängija mingi teadlik eelis - näiteks rahaline võimekus, siis tekib küsimus on, kas sellist mängu, nagu LHV "Börsihai" sellel aastal on, üldse tohib korraldada.
  • Seda mängu võib küll korraldada, aga järgmine aasta lihtsalt keegi vaesem (rahavaesem, ajavaesem) ei viitsi niivõrd ebavõrdsesse konkurentsikeskkonda sukelduda ning "võistlema" hakkavad 50portfelli-meeste portfellid omavahel.
  • wise
    TauriA - joonime alla sõna mäng eksole. Mängus peaks olema tingimused kõigile võrdsed. Kui mängu aluseks on siiski ühe mängija mingi teadlik eelis - näiteks rahaline võimekus, siis tekib küsimus on, kas sellist mängu, nagu LHV "Börsihai" sellel aastal on, üldse tohib korraldada.


    Paljud võistlused/sport on sellised, kus raha annab eelise. Enamus vist isegi. Küsimust, kas sellist asja tohib korraldada, on küll päris veider lugeda. Eriti veel investeerimisfoorumis.
  • Muidugi võistluse edetabelit saaks kohandada sedasi, et sealt paistab iga mängija üks kõige edukam portfell välja (kui mingi teine tema portfell saavutab suurema edu, siis paistab see). Samuti saaks seda põhimõtet järgida ka auhinnastamisel. Ja seda saaks teha jooksvalt, muutes selle koha pealt mängu reegleid, ei pea ootama järgmist aastat.
  • Ma siiski ei ole selle mängu korraldamise seaduslikkuses päris kindel, aga las jääb. Ma ei taha, et mul kõikides asjades maailmaparandaja hais küljes on. Kui mäng oleks tasuta ja kõigil võimalus ühepalju portfelle luua, siis oleks reeglid kõigile võrdsed. Minu jaoks oli 25 EURi palju ka ühe portfelli eest - on liiga palju ka järgmisel, ülejärgmisel jne aastal.
  • wise
    Ma siiski ei ole selle mängu korraldamise seaduslikkuses päris kindel, aga las jääb.


    Sul on päris omapärased arusaamised kehtivast õiguskorrast : D
  • Ma panen tähele jah, et sa testid neid õigusküsimusi päris põhjalikult.
  • Päris sitt oleks poksivõistlusel osaleda, kui mõnel vennal oleks õigus lüüa ka jalgadega ja selja tagant.
    Aga sina poksid klassikaliste reeglite järgi.
    Reeglid kehtivad kõigile, või siis neid ei ole : on vabavõitlus.
  • Kallimad suusad, kallim määrdemeeskond, rohkem treeninglaagreid. Kellel rohkem raha, saab seda lubada. Seega suusatamisvõistlused ebaseaduslikud?
    Kallim auto/mootorratas, rohkem ja kallimad rehvid, rohkem trenni, paremad tehnikud. Kellel rohkem raha, saab seda lubada. Seega mootorispordivõistlused ebaseaduslikud?

    Nii või?

    Aga jah, Börsihai osas olen nõus, et palju õigem lubada kas ainult ühte portfelli osaleja kohta või siis üldarvestuse tarbeks kõik osaleja portfellid summeerida.
  • Seda börsihai asja võiks käsitleda edasi juba Börsiha teemas.
  • opex
    Kas need nüüdseks 70% kaotanud investorid/aktsionärid oma järelejäänud raha päästmiseks midagi ette ka saaksid võtta või võtavad? EGM, juhtkond välja vahetada vms. Kunagi oli mingi lugu seal kus kellegi osalus tagasi osteti ühel vähestest hetkedest kui NAV veepeal oli, kes see õnnelik oli, äkki nad ise.


    Tõnn Talpsepa lahkumine juhatusest peaks põhikirja kohaselt olema trigger`iks, mis võimaldab kõigil soovijatel väljuda? Muidu oli väljumine vist piiratud 8-10% tasemel aktsiate koguarvust aastas?

    Põhikiri
  • OK, no mitte väljuda siis, aga pisut kehvaks osutunud suunda muutma mõjutada nad ei ka saa? Vaatavad lõket...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon