Tambiks veidi EKRE-t - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi EKRE-t

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • ttrust
    Kus suitsu, seal tuld:
    Delfi: Uus wunderkind? Valimistel kandideeriv EKRE noorliige tunnustab Natsi-Saksamaa majanduspoliitikat ja eitab holokausti.
    http://www.delfi.ee/news/kov2017/uudised/uus-wunderkind-valimistel-kandideeriv-ekre-noorliige-tunnustab-natsi-saksamaa-majanduspoliitikat-ja-eitab-holokausti?id=79437114


    Ahah. Et ühte ajaloo kõige enam uuritud ja puuritud sündmust, mille tunnistajaid oli veel mõnda aega tagasi päris palju elus, pole sellisel kujul toimunud. Ei, ma saan aru, et alles 18 ja puha, kuid tühine on kõik vaimupimedus hobinatsi vaimupimedusega võrreldes. Ma ütleks, et Helmede perekonna Lendaval Tsirkusel on PR-probleem, sest kohaliku populatsiooni umbes tuhande seene IQ-ga harrastusnatsi hääle püüdmine ei kaalu üles seda, kui palju teiselt poolt hääli ära kukub.
  • Ma kunagi juhtusin lugema ühe EKRE naise sõnumit. Minu teada see naine kannab perenime Helme, võin eksida.
    Naise sõnum oli midagi sellist, et inimene, kes on rahvuslikult meelestatud on automaatselt homode täielik vihkaja ja totaalne aktiivne homovastane. Tema see sõnum oli edastatud sellisel kujul muu infojada seas nii, et see tädi nii mõtleski ja nii ongi tema arvates normaalne loomulik "käik".
    Nüüd tekkis mul küsimus, et kas leidub isendeid kes peavad näiteks III Reichi majandussüsteemi ja riigikorraldust igati edukaks ja parimaks, samas aga need isendid tunnistavad, et holokaust toimus?
  • ziff

    Ole nüüd palun nii kena ja anna konkreetne viide, kus "Varro lubas võimule tulles NO99-lt raha ära võtta".

    Ajakirjandus kipub meil lahmima küll aga antud juhul ju tõesti objektiivis nii kirjutati:
    Nimelt on ju selge, et EKRE võimule saades jääks Epner ühes paljude oma sõpradega suure tõenäosusega tööta, sest sellistelt asutustelt, nagu NO99 teater, võetaks riiklik rahastus kas täielikult või valdavas osas ära.
  • Ma tahaks teada palju on Keski ja muudes nimekirjades kapikommuniste ja avalikke impeeriumimeelseid tiblasid, kes eitavad Eesti okupatsiooni, ihalevad karmi käega isakest tsaari ja üldse arvavad et N. Liidu lagunemine ja Eesti iseseisvuse taastamine oli XX sajandi suurim geopoliitiline katastroof.Sellest me paraku meediast ei kuule.

    EKRE teeks muidugi õigesti kui wannabe natsiihaleja välja viskaks. See Natsi-Saksa majandusime oli muide kombineeritud orjatööjõu ja väga odava sisuliselt kohustusliku tööjõu mudeliga, mida tänapäeva Euroopas keegi ei sooviks. 30ndate lõpus sai sakslane kõhu täis süüa, sai normaalsed riided selga ja toa soojaks, mida oli palju rohkem kui Weimari vabariigi kriisi-aastail. Kuid mingist jõukusest polnud juttugi, igatahes mitte sedalaadi jõukusest nagu läänesakslased nautisid pärast II Maailmasõda ja naudivad praegugi.

    Kogu aur läks natsidel sõjaväe ja sõjavarustuse peale . Rääkimata sellest, et riik ise oli nagu vangilaager, mõtte- ja süümeroimade eest karistati karmilt.

    Ma arvan, et mis tänapäeva noori natside juures meelitab, on puht nende väline mulje, see show, mida nad esitasid. Stiilsed Hugo Bossi mundrid, mis olid väga mitmes variandis, ka lipp nägi esteeliselt kena välja,saksa marsid ,kommunistidel midagi taolist polnud. Kui miljon inimest füürerile käe ette viskasid ja Heil karjusid ning sõjavägi ideaalses preisi rivis marssis ,siis see avaldab ju muljet.Mida noorem ja kogenematum inimene, seda rohkem avaldab.

    Muide, isegi N. Liidus kultiveeriti natsiimagot kui eriti lahedat, parim näide film "17 kevadist hetke". Stirlitzi munder ja nahkmantel, elegantne Mercedes, äärelinna eramaja teenijaga , prantsuse konjaki ja Norra lõhekonservidega - no kes krt ei oleks tahtnud olla selline nats.N. Liidu elanikul polnud 1972.a. oma kommunaalkorteris midagi taolist ega saanud sellest isegi unistada. Ja muide, mustadest mundritest loobus SS juba enne sõda, kuid režissöör arvas, et mustvalges filmis näevad need eriti head välja, seepärast õmmeldigi näitlejatele mustad selga hallikasroheliste asemel .See film tekitas suurel Venemaal rohkem wannabe natse kui sõja aastad kokku.

    Kuid kõik see oli läikiv -klantsiv pealispind. All oli sama mädanik, mis kommunismilgi, igasuguse vabaduse ja valikute puudumine, jõhker vägivald nii vastaste kui muuseas ka omade kallal.
  • Pliin , kogu selle ma ei tea mis teema taustal, kust KURAT me LINNA esikojamehe leiame?
    Kõik on nii diip , sügav , poliitiline jne. Meil on vaja inimesi, kes kommunaalmajandust käigus ja arenemas hoiaks!
    Ja näiteks kellel oleks mune see Linnahalli taoline koledus kopa alla saata koos oma uute maalingutega.
    Lühidalt, mul on sellest ibast siiber, mida kandidaadid ajavad. Mind see ei huvita.
  • TNT
    Pliin , kogu selle ma ei tea mis teema taustal, kust KURAT me LINNA esikojamehe leiame?
    Kõik on nii diip , sügav , poliitiline jne. Meil on vaja inimesi, kes kommunaalmajandust käigus ja arenemas hoiaks!
    Ja näiteks kellel oleks mune see Linnahalli taoline koledus kopa alla saata koos oma uute maalingutega.


    TNT, Sul on täiesti õigus ja minu poolt on vastuseks, et selle seltskonna hulgas ei ole ühtegi sobilikku.
    Pardid jäävad partideks. Olukord ongi väga halb.
  • Selleks peaks omavalitsuste struktuur hoopis teistsugune olema, kui otsitakse linna või omavalitsuse etteotsa spetsialisti, mitte aga populistlikku poliitikut. Tallinna linnapea on siiamaani puhtalt poliitiline ametikoht, ministriga võrreldav, vahest jääb ministri ametikoha tähtsus linnapeale allagi.

    Eestis olid alguses näiteks maakondade juhid ideekohaselt mittepoliitilised ja ametisse olid pandud ametnikud. Kuid aeg muutis ka need ametikohad puhtalt poliitilisteks.
  • Hetkel , imelik küll Tallinnas asi toimib. Valin Kõlvart-Aasa, või vastupidi.
    Mis siin üle jääb. Ülejäänud tahavad jälle jumal teab kuidas asjad pea peale pöörata.
    Ma tõesti ei taha mingit venda jälle, kes ainult targutab, targutab ja ajab mingit uskumatult sügavat juttu
  • TNT, ole Sa tänatud! Mitmed küsimärgid said minu jaoks jälle vastused ja mõistan Sinu tekste palju paremini.
  • Jep, vaat tänase värgi taustal on see tandem isegi kõige ohutum kõikvõimalikest toksilistest ja vähem toksilistest kombinatsioonidest.
    Kuna noorliige ilmselt kunagi on plaaninud koera võtta , siis on mõistlik ta juba eos süüdi mõista ja pulbriks tampida.
  • santa
    ziff

    Ole nüüd palun nii kena ja anna konkreetne viide, kus "Varro lubas võimule tulles NO99-lt raha ära võtta".

    Ajakirjandus kipub meil lahmima küll aga antud juhul ju tõesti objektiivis nii kirjutati:
    Nimelt on ju selge, et EKRE võimule saades jääks Epner ühes paljude oma sõpradega suure tõenäosusega tööta, sest sellistelt asutustelt, nagu NO99 teater, võetaks riiklik rahastus kas täielikult või valdavas osas ära.

    Varro kirjutas, et "EKRE võimule saades" võib sedasi juhtuda. Mina ei loe siit kuidagi välja nagu Varro oleks lubanud võimule tulles kelleltki raha ära võtta.
  • Vaatan siin, et juba eile õhtul on Agu Uudelepp kirjutanud EKRE kohta

    Lisaks lingi all olevale loole siis ka üks tabav kommentaar

  • ziff

    Varro kirjutas, et "EKRE võimule saades" võib sedasi juhtuda. Mina ei loe siit kuidagi välja nagu Varro oleks lubanud võimule tulles kelleltki raha ära võtta.

    Paljude jaoks on EKRE ja Varro põhimõtteliselt sama asi ehk "EKRE võimule saades" kõlab täpselt samaväärsena sõnadega "meie võimule saades". Ilmselt see päris nii ikkagi ei ole aga vahe on piisavalt väike et ma annaks selle ajakirjanikule seekord andeks. Seda enam, et antud artiklis ju tõesti Varro kaitseb väga konkreetselt EKREt, andes ise põhjust ennast EKREga samastada.

  • santa
    ziff

    Varro kirjutas, et "EKRE võimule saades" võib sedasi juhtuda. Mina ei loe siit kuidagi välja nagu Varro oleks lubanud võimule tulles kelleltki raha ära võtta.

    Paljude jaoks on EKRE ja Varro põhimõtteliselt sama asi ehk "EKRE võimule saades" kõlab täpselt samaväärsena sõnadega "meie võimule saades". Ilmselt see päris nii ikkagi ei ole aga vahe on piisavalt väike et ma annaks selle ajakirjanikule seekord andeks. Seda enam, et antud artiklis ju tõesti Varro kaitseb väga konkreetselt EKREt, andes ise põhjust ennast EKREga samastada.

    Sul on omajagu õigus. Aga see ei vabanda mitte kuidagi meie meedia lahmimist. Ajakirjaniku nimetust kandvad tegelased võiks siiski vähemalt üritada objektiivsed olla.
    Praegu aga on välja kukkunud sedasi, kus pandi väga lööva pealkirjaga tekst üles ning enamiku lugejate jaoks määras selline pealkiri juba ette sisu ära, vaatamata sellele, et teksti süvenedes oli pilt natuke teine...
  • Samas, Varro väljendas seda mida kindlasti sooviksid paljud puritaanidest EKRElased ja EKRE toetajad. Mõte oli ju selge, soov oli ju selge.
    Keskerakonna ametlik jutt on samuti Eesti iseseisvus jne, kuigi suur osa sealsest ringkonnast igatseb nõukogude liitu (nüüd venemaad) ja ENSV-d (nüüd venemaa koosseisus Estonskaja oblastit) taga või vähemalt tahaks, et Eesti oleks üks osa SRÜ-st.
  • Tsitaat:

    "EKRE Tartu piirkonna juhatuse liige Lenno Pärnjõe teatas sotsiaalmeedias, et tema arvates on see väga meeldiv, et järjest enam tekib asjalikke noori, kes on oma vaadetes ausad ja siirad ning on valmis tunnistama ka tõde, kui see isegi peavooluga ei ühti. «Meie meedia aga püüab asja liiga ühekülgselt kajastada. Kui Kolmandas Riigis oli positiivseid momente, mida üle võtta, siis ei peaks me seda häbenema. Meid ei huvita teiste arvamus, vaid ainult Eesti riigi ja rahvuse tulevik ning heaolu!» hõikas ta."

    Ja Jaak Madisoni poolt juba edasi: "Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Jaak Madison kommenteeris, et kui noor inimene uurib ajalugu ja otsib infot ajaloosündmuste kohta, siis see peaks olema just positiivne. «Pigem tunnetan ma suuremat ohtu tänapäeva Eestis läbi asjaolu, et meie riigi parlamendis on kommuniste, kes on avalikult oma sümpaatiat üles näidanud antud jõhkrale ideoloogiale."

    See viimane käib ju nii punaste kui ka EKRE enda kohta. Kas nad ongi nii lollid?? :-)


    allikas: http://www.postimees.ee/4242451/madison-moistab-natsi-saksamaast-vaimustunud-noore-ekrelase-ajaloohuvi
  • suitsetamise keelamine ametiasutustes oli Reichis kindlasti positiivne asi. Kuid see on Eestis (vist) kõikjal juba ära tehtud
  • «Meie meedia aga püüab asja liiga ühekülgselt kajastada. Kui Kolmandas Riigis oli positiivseid momente, mida üle võtta, siis ei peaks me seda häbenema. Meid ei huvita teiste arvamus, vaid ainult Eesti riigi ja rahvuse tulevik ning heaolu!» hõikas ta."


    See on JU TÄPSELT SAMA, mida siin popkommunistid viimasel ajal korraldavad. Whitewash-ivad totalitaarset, ilget, vastikut, kurja ja inimveaenulikku režiimi. Jään seisukoha juurde, et pole lollimat lolli, kui on hobinats/harrastusfašist.
  • "Meie meedia aga püüab asja liiga ühekülgselt kajastada. Kui Kolmandas Riigis oli positiivseid momente, mida üle võtta, siis ei peaks me seda häbenema."

    «Pigem tunnetan ma suuremat ohtu tänapäeva Eestis läbi asjaolu, et meie riigi parlamendis on kommuniste, kes on avalikult oma sümpaatiat üles näidanud antud jõhkrale ideoloogiale."


    EKRE auesimees võiks ka antud teemadel sõna võtta, läheks kogu lugu kuidagi lõbusamaks :)
  • Näe, sain hobinatsilt miinuse. Tänan. Sinusuguste ja kommunistide puhul on minu jaoks auasi olla teisel poolel.
  • Tsitaat:

    “Üks näide: suurfirmade kuulumine riigile, mis tähendaks kasumi suunamist riigikassasse, ja sellega oleks võimalik arendada antud firma tegevust ja tagada parem elujärg töölistele. Kuna kontroll firma raha üle on riigil, mitte ühel või mõningatel eraisikutel, siis saab raha täielikult kasutada ka riiklikul tasandil elujärje parandamiseks,”

    Kes on autor?

    A: O. Loone.
    B: Wunderkindersurprise
  • Riigikapitalism on läbi proovitud. Ei tööta hästi, sealhulgas Eestis.
  • Üle-eelmisest kommentaarist: Ja siis selliste tekstide peale valetatakse, et natsionaalsotsialism on (äärmus)parempoolne ideoloogia.
    See ei ole riigikapitalism. Seal pole kapitalismi haisugi.
  • Karum6mm
    Tsitaat:

    Kes on autor?

    A: O. Loone.
    B: Wunderkindersurprise

    See on tõesti hea leid ;-) Päris pikalt mõtlesin aga ei suudagi täie kindlusega paika panna kumbale see kuuluda võiks. Ehk selles aspektis olid mõlemad ideoloogiad tõesti äravahetamiseni sarnased.
  • Oh well... Ei, selliseid ei saa isegi KOV'i lasta. Ei lase ju selliseid oma elamissegi. Vabandan oma eelmiste mõttekäikude pärast, sest ei ole neist abi ka sotside vastu. Täiesti lollakad.
  • ttrust
    Üle-eelmisest kommentaarist: Ja siis selliste tekstide peale valetatakse, et natsionaalsotsialism on (äärmus)parempoolne ideoloogia.
    See ei ole riigikapitalism. Seal pole kapitalismi haisugi.


    Sotsialism ei saa olla parempoolne. Või saab?
  • Vanaema, ma tahtsingi öelda, et vasakpoolset ideoloogiat nimetatakse valelikult paremäärmuslikuks. EKRE nimetab end parempoolseks parteiks.
  • Karum6mm
    Tsitaat:

    “Üks näide: suurfirmade kuulumine riigile, mis tähendaks kasumi suunamist riigikassasse, ja sellega oleks võimalik arendada antud firma tegevust ja tagada parem elujärg töölistele. Kuna kontroll firma raha üle on riigil, mitte ühel või mõningatel eraisikutel, siis saab raha täielikult kasutada ka riiklikul tasandil elujärje parandamiseks,”

    Kes on autor?

    A: O. Loone.
    B: Wunderkindersurprise


    Pakuks B. Oudekki on sellise teksti jaoks siiski natuke liiga... kuidas ma ütlen... kultiveeritud. Meil oli kunagi üks teine noor naiskommunist ka, see oleks võinud sellise tekstiga esineda.
  • See on nii tore kuis ka riigile kuuluva ettevõtte arendamiseks peaks ettevõtte enda poolt loodud väärtus alustuseks ikka riigikassast läbi käima ja alles siis ettevõtte arengusse tagasi suunatama.
    Slava KPSS!
  • Selle tsitaadi autor on Helmede Lendava Tsirkuse uus Wunderkindersurprise. Samas on tegemist rahulikult täismarksismiga - labour theory of value etc.
  • Karum6mm
    Selle tsitaadi autor on Helmede Lendava Tsirkuse uus Wunderkindersurprise. Samas on tegemist rahulikult täismarksismiga - labour theory of value etc.


    Wunderkindersurprise-del pole jõudu oma ebaküpseid ideid ellu viia, pole vaja oma närve rikkuda.

  • ttrust
    Kus suitsu, seal tuld:
    Delfi: Uus wunderkind? Valimistel kandideeriv EKRE noorliige tunnustab Natsi-Saksamaa majanduspoliitikat ja eitab holokausti.
    http://www.delfi.ee/news/kov2017/uudised/uus-wunderkind-valimistel-kandideeriv-ekre-noorliige-tunnustab-natsi-saksamaa-majanduspoliitikat-ja-eitab-holokausti?id=79437114

    Karum6mm
    Selle tsitaadi autor on Helmede Lendava Tsirkuse uus Wunderkindersurprise. Samas on tegemist rahulikult täismarksismiga - labour theory of value etc.


    Uue wunderkind`i avastanud ajakirjanik on oma tööd poolikult teinud. Eelmise wunderkind`i ehk telefonivargast kajutiperverdi näite põhjal võib suhteliselt kindlalt arvata, et tüübi eraelust leiab värvikaid seiku ...
  • Eelmine wunderkind oli Riigikokku saades tundmatu maapoiss, aga tehti meedia poolt ühe nädalaga kogu riigis tuntuks. Praegu on ta EKRE peamine staar vendade Helmete kõrva ja seega juba oluline tegija Eesti poliitikas. Nii et kas ikka tasub tüübi minevikus kaevata...
  • Noored teevad ja kirjutavad igast lollusi. Kasvavad suureks ja tavaliselt tuleb aru pähe. Mõnikord ei tule kah

    Siin üks tsitaat Mikserilt :

    Juba lasteaias jutustas kasvataja meile Leninist. Ta rääkis, et Lenin oli Nõukogude riigi esimene riigijuht. Ta oli laste hea sõber ja tahtis, et kõik maailma rahvad elaksid rahus ja sõpruses. Esimeses klassis lugesin raamatut Lenini lapsepõlvest. Uljanovite peres oli kuus last. Kõik olid väga üksmeelsed ja aitasid alati üksteist. Juba lapsena nägi Lenin, kui raske oli lihtrahva elu Venemaal.

    1917. aastal toimus Lenini juhtimisel Oktoobrirevolutsioon ning moodustati tööliste ja talupoegade riik. Lenin tahtis, et kõik lapsed saaksid õppida ja neil oleks õnnelik lapsepõlv. Nüüd on Lenini unistus täitunud. Nõukogude Liit on kõige suurem riik maailmas ja kõik inimesed on siin õnnelikud.


  • Karum6mm
    luarvik, õigustad seda jama?


    Miks peaks ühe poisi jama õigustama, pole viisakas Hitlerist kangelast teha ja juutide surmade üle arutada - nii on. Nii noori ebaadekvaatseid nublusid poleks mõtet valimisnimekirjades üles panna - lollus. Samas sinusugune viisakas inimene ei peaks "lendavatest tsirkustest, seeneajudest, hobinatsidest" jne liiga hüsteeriliselt kirjutama. Ma vabandan, kogu lugupidamise juures sinu vastu, ei õigusta üldse mitte teatud vaateid, aga kohati jääb mulje, et kui keegi julgeb pankade suunas kobiseda, siis sul hakkab liialt aju valutama. P.S. olen konservatiivse maailmavaatega, aga toetan liberaalset majandust.
  • stagna
    Noored teevad ja kirjutavad igast lollusi. Kasvavad suureks ja tavaliselt tuleb aru pähe. Mõnikord ei tule kah

    Siin üks tsitaat Mikserilt :

    Juba lasteaias jutustas kasvataja meile Leninist. Ta rääkis, et Lenin oli Nõukogude riigi esimene riigijuht. Ta oli laste hea sõber ja tahtis, et kõik maailma rahvad elaksid rahus ja sõpruses. Esimeses klassis lugesin raamatut Lenini lapsepõlvest. Uljanovite peres oli kuus last. Kõik olid väga üksmeelsed ja aitasid alati üksteist. Juba lapsena nägi Lenin, kui raske oli lihtrahva elu Venemaal.

    1917. aastal toimus Lenini juhtimisel Oktoobrirevolutsioon ning moodustati tööliste ja talupoegade riik. Lenin tahtis, et kõik lapsed saaksid õppida ja neil oleks õnnelik lapsepõlv. Nüüd on Lenini unistus täitunud. Nõukogude Liit on kõige suurem riik maailmas ja kõik inimesed on siin õnnelikud.




    Stagna, kui vana Mikser sellel ajal oli ja kas ta üritas sellel ajal poliitikuks hakata?
  • Mikser käis sel ajal 4.klassis. Mis mõtted tema peas mõlkusid, mina ei tea.
    Komsomoli ja komparteikarjäär oli 1985.a igale eeskujulikule ning aktiivsele pioneerile avatud ja võimalik. Nii et täiesti võimalik, et kui N. Liit poleks kokku kukkunud, olekski terane poiss saanud ELKNÜ-s juhtivale kohale või isegi lõpuks EKP Keskkomitee sekretäriks. Kõrgemale, näiteks NLKP Poliitbüroosse, Eesti soost aktiviste ei lastud.

    Ma arvan, et vähemalt pooled tänastest Eesti tipp-poliitikutest oleks ka ENSV-s kõrgetele kohtadele jõudnud kui see moodustis oleks niikaua kestnud.
  • Pooled ENSV tipp-poliitikutest olidki veel 10 a tagasi EW kõrgetel kohtadel. Paraku aeg ei anna armu ja hakkavad loomulikul ja ka looduslikul teel igavikku kaduma. Parimad näited Ansip, Rüütel ja Savisaar.
  • stagna
    Noored teevad ja kirjutavad igast lollusi. Kasvavad suureks ja tavaliselt tuleb aru pähe. Mõnikord ei tule kah

    Siin üks tsitaat Mikserilt :

    Juba lasteaias jutustas kasvataja meile Leninist. Ta rääkis, et Lenin oli Nõukogude riigi esimene riigijuht. Ta oli laste hea sõber ja tahtis, et kõik maailma rahvad elaksid rahus ja sõpruses. Esimeses klassis lugesin raamatut Lenini lapsepõlvest. Uljanovite peres oli kuus last. Kõik olid väga üksmeelsed ja aitasid alati üksteist. Juba lapsena nägi Lenin, kui raske oli lihtrahva elu Venemaal.

    1917. aastal toimus Lenini juhtimisel Oktoobrirevolutsioon ning moodustati tööliste ja talupoegade riik. Lenin tahtis, et kõik lapsed saaksid õppida ja neil oleks õnnelik lapsepõlv. Nüüd on Lenini unistus täitunud. Nõukogude Liit on kõige suurem riik maailmas ja kõik inimesed on siin õnnelikud.

    See "Issand Leenin" jättis Mikserisse päris suure jälje sisse. Tema elu lõpuni.
  • antsukene
    Pooled ENSV tipp-poliitikutest olidki veel 10 a tagasi EW kõrgetel kohtadel. Paraku aeg ei anna armu ja hakkavad loomulikul ja ka looduslikul teel igavikku kaduma. Parimad näited Ansip, Rüütel ja Savisaar.

    Kallas ka. Vanadus lööb täie rauaga välja. Ta oli küll Brüsselis aga vahet pole.
  • luarvik, mul hakkab aju valutama peamiselt siis, kui ma näen kuskil seda, kuidas keegi ajab ajaloo suhtes kelbast ja whitewash'ib totalitaarseid režiime. Ka vajutab mul aju täna sellepärast, et täna on teatud olulised teemad monopoliseeritud erinevate lendavate tsirkuste poolt.
  • Teate, 100 aastat tagasi olid Eesti Wabariigi loojate seas ka sügavalt rahvuslikult meelestatud inimesed ja samas osad neist inimestest olid oma vaadetelt täielikud sotsialistid. Tol ajal oli selline kombinatsioon võimalik ja toimis. Tänapäeva kaanonite järgi on selline asi võimatu ja see on isegi täielik tabu.
  • Vanasti 100 aastat tagasi võitlesid sotsid inimestele vabadust välja. Täna võitlevad, et vabadust ära keelata.
  • Siin üks kaasfoorumlane stagna nuttis, et EKRE-st ei kirjutata positiivseid uudiseid.
    Näe, väike Helme otsustas selle vea parandada - http://www.ohtuleht.ee/829021/kusitlus-martin-helme-kohalikel-valimistel-peaks-valimisoigus-olema-ainult-eesti-kodanikel
    Mul jääb küll ainult täiesti arusaamatuks, miks peaks kommunaalküsimuste korraldamisega tegeleva asutise valimistel osalemise õiguse piirama ainult kodanikega. Kas kodanike valitud volikogu suudab paremini paika panna busside marsruudid ja planeerida efektiivsemat kanalistasioonitrassi.
    Või ei saa väike Helme lihtsalt aru, mis on KOV funktsioon? Siis võiks ju niikauaks, kuni EW seaduse selged on Riigikogust ära tulla.
  • Ma olen sama asja siin propageerinud korduvalt. Miks peaks inimesel, kes pole nii paljugi viitsimst olnud, et need korduvalt lihtsustatud kodakondsustestid ära teha, olema üldse milleski kaasarääkimisõigus? IMO ei peaks, kui ei jaksa end elukohariigiga siduda siis pole vaja isegi kohalikke asju pääseda otsustama.
  • opex, kommunaalpoliitikal ja kodakondsusel ei peaks ikka miskit ühist olema. Kas sul on väga midagi selle vastu, kui näiteks Skype kontoris töötav Saksa kodanik valimistel kellegi poolt oma hääle annab? Mittekodanikud kandideerida niikuinii ei saa.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon