Tambiks veidi EKRE-t - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Tambiks veidi EKRE-t

Log in or create an account to leave a comment

  • ants88

    Elame näeme, nad pole veel varastanud, las varastavad ka natuke. Sheering is keering... hullemaks ikka ei lähe.

    Vanal Helmel läksid juba suursaadikuna rahakotid sassi. Meenuvad ka Jaak Madisoni noorpõlve seiklused (mobiiltelefoni omastamine ammu-ammu, 2014). Ei ole sealt mingit eetilist kõrghooaega oodata.
  • hex
    ants88

    Elame näeme, nad pole veel varastanud, las varastavad ka natuke. Sheering is keering... hullemaks ikka ei lähe.

    Vanal Helmel läksid juba suursaadikuna rahakotid sassi. Meenuvad ka Jaak Madisoni noorpõlve seiklused (mobiiltelefoni omastamine ammu-ammu, 2014). Ei ole sealt mingit eetilist kõrghooaega oodata.

    Huvitav, et vanal Helmel leidub alati keegi "hea onu" kes ta finantssekelduste mülkast kraedpidi välja lohistab.
  • Isamaa 0:0 teemast:
    ttrust
    Allolevas Postimehe artiklis paneb IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder jälle pambusesse, arvates et EKRE on parempoolne partei. Ei, vasakpoolne Jaan Männik leidis endale vasakpoolsete vaadetega partei.
    --- https://poliitika.postimees.ee/6028678/video-hiljaaegu-isamaa-esimeheks-kandideerinud-poliitik-liitus-ekrega
    --- http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ekre-ridades-kandideeriv-endine-eesti-panga-noukogu-esimees-jaan-mannik-ma-tahan-voidelda-madalate-palkadega-aga-ei-taha-tegeleda-sotsiaalkusimustega?id=83256557


    Nu, Ekre on pähh, vasakpoolne, raip. Kelle poolt siis üks rahvuskonservatiiv hääletama peaks?
    Nii üleüldse? Isiklikke valikuid siinkohal ei esita.
  • Trust, sa kargad nagu Julk-Jüri jalalt jalale- vasakpoolsed ja vasakpoolsed.
  • antsukene

    Nu, Ekre on pähh, vasakpoolne, raip. Kelle poolt siis üks rahvuskonservatiiv hääletama peaks?
    Nii üleüldse? Isiklikke valikuid siinkohal ei esita.


    Milline (sita)ratas selle täiesti neutraalse küsimuse peale miinuse pani? Jürgen? Jüri? Kaja? Yana? Helmed? Oleg? See roheliste linnapeatädi: mis-ta-nimi-oligi? Veel keegi?
    Kõik need tegelinskid loevad ju seda lõime.


  • Kuulsin just Vikerraadiost, et paljud EKRE valijatest ei julgenud varem tunnistada, et valivad EKRE-t, aga nüüd olevat kapist välja tulnud. Mina valisin EKRE-t viimastel valimistel(olen seda alati tunnistanud) ja praegu tundub, et teen seda ka järgmistel. Ei ole mingi eriline EKRE fänn ja ausaltöeldes paljud nende seisukohad on pehmelt öeldes puudulikud, aga endale mõnede loogiliste küsimuste esitamine ei jäta mulle teistsugust valikut. Mis puudutab EKRE programmi puudulikkust, siis meil sai riigikogusse eelmine kord uus erakond, millel sisuliselt üldse puudus programm, aga sellist sõnavahtu nagu EKRE vastu ei ole kuulnud nende aadressil. Nüüd püüab inimeste rahulolematust ära kasutada uus liikmine, millel ka üldse puudub igasugune programm (Eesti 200). Peavoolu erakondadest on kõik minu jaoks jälestusväärsed.

    Seega EKRE on juba broneeringu teinud minu juures järgmistel valimistel.
  • Tänapäeval on parem-vasakskaala kasutamine poliitilistel parteidel üsna mõttetu .

    Hoopis lihtsam on paigutada neid konservatiivne-liberaalne skaalal.
    Praegune valitsuskoalitsioon on kõik liberaalid. Kõik on tegevad või vähemalt ujuvad kaasa ühiskonna vägisi ümberkujundamise hullude eksperimentidega.

    Kõik v.a. EKRE on "kultuurmarksistlikud" parteid.Kõik arvavad, et sajandite jooksul väljakujunenud ja vaevaliselt ise täiustunud ühiskonnamudel, mis lõi Euroopasse rahvusriigid ja tõi enneolematu majandusliku ja kultuurilise õitsengu ka Eestisse 20.sajandi algul ,on vananenud, jätkusuutmatu ja selle peab viskama ajaloo prügimäele ning leiutama mingi uue, ülemaailmse paradiisi mudeli.

    EKRE erinevus on, et nemad arvavad, et see vana mudel, mis meile üldse iseseisvuse tõi, rahvusriigi mudel, kus hoolitsetakse eelkõige omade eest ja kus riiki arendatakse sel viisil nagu rahvas ise soovib,mitte nii nagu käsutavad maailma jõukeskused ja propagandatööstus, töötab ka tänapäeval väga hästi ja selle hävitamise katsed on hukatuslike tagajärgedega.

    Muud vahet justkui ei näegi parteidel.
  • Kristjan1
    Nüüd püüab inimeste rahulolematust ära kasutada uus liikmine, millel ka üldse puudub igasugune programm (Eesti 200).

    Kristjan, kui Sa pole nende programmist kuulnud, siis see ei tähenda et seda olemas ei oleks. See erakond kasutab mitte vana ja oma aja äraelanud tegevuspõhist lähenemist (teeme seda, seda ja seda, ei tee seda, seda ja seda ning see kõik kokku maksab n eurot), vaid väärtuspõhist lähenemist (meie tegutseme selliste põhimõtete järgi, sest me oleme loonud selle erakonna sellistel alustel ja selliste eesmärkidega).

    Minu kriitika EKRE aadressil ongi see, et mulle meeldib tegevuspõhine lähenemine (nende majandusprogramm ei kannata minu silmis kriitikat), aga ilmselt on see oma aja ära elanud, liiga detailne ja valijale tüütu. Pealegi pärast pead oma lubatu ellu viima ja tehtut valijaile põhjendama. Milleks, kui saab ka lihtsamalt!
  • Kuule vanaema, nood ju kuulutasid, et neill puudub maailmavaatelisus. See väärtustest rääkimine on sõnavaht.
  • 1) „Kõrgväärtusliku ja eestimaise eelistamine peab algama riigivõimu tasandilt. Eelistame riigihangetel Eesti firmasid, kui nad vastavad riigihanke tingimustele.“
    2) „Väike-, pere- ja keskmise ettevõtluse soodustamiseks vähendame riigilõivu ja kehtestatud algkapitali suurust ning lihtsustame nende tegutsemisnõudeid.“
    3) „Tõhustame oluliselt tarbijakaitset ja kvaliteedikontrolli, kaasa arvatud ehitusvaldkonnas.“
    4) „Riigi, kõikide riigiasutuste, kohalike omavalitsuste, nende allasutuste, pensionifondide jne rahalised vahendid peaksid olema hoiustatud riiklikus krediidiasutuses. Selleks tuleb luua Eesti Panga kontrolli all olev konservatiivne Eesti Panga Kommertspank, kes teostab ka klientidevahelised arveldused. Sellega hoitakse iga aasta kokku kümneid miljoneid eurosid, mida on võimalik suunata riiklikult olulistesse valdkondadesse.“
    5) „Pooldame süsteemi, milles toiduained, lastekaubad, meditsiini- ja kultuurivaldkond oleks väiksema käibemaksumääraga kui luksuskaubad.“
    6) „Laenuraskustesse sattunud inimeste abistamiseks seadustame põhimõtte, mille kohaselt kinnisvaralaenu saanud inimesel kustub laen täielikult, kui ta loovutab laenu tagatiseks oleva kinnisvara laenuandjale.“
    7) „Töötame välja ning rakendame ökoloogilise maksureformi, mille käigus maksustame täiendavalt taastumatute loodusvarade kasutamist, taastuvate loodusvarade ülekasutamist (liigne metsaraie) ja saastamist.“
    8) „Taastame ettevõtete tulu õiglase maksustamise, võtame kontrolli alla ja maksustame Eestist väljaviidava kasumi ning paneme piiri väliskapitali omavolile eesti rahva heaolu arvelt.“
    9) „Eesti põllumajandus peab rahuldama Eesti vajaduse kodumaise põhitoiduga. Konkurentsivõime tõstmiseks mõeldud investeeringutoetuste määramisel eelistame neid valdkondi, mis tulevikus on suutelised tootma riigi sisenõudlusest rohkem.“
    10) „Soosime mahepõllumajandust. Keelustame geneetiliselt muundatud organismide ehk GMO kasvatamise ja sisseveo ning neid sisaldavate toiduainete ja loomasöötade impordi.“


    THE SPIRIT OF JANNO REILJAN LIVES ON! AND ON! AND ON!


    Ma tõsiselt loodan, et 20+% valijatest sellist jama ei toeta.
  • Ma teen bet'i pudeli kokakoola peale, et ekre saab üle 20%. Eestis on kindlasti üle 20% valijatest, kes juba põhimõtte pärast ei vali ühtegi hiljuti võimul olnud parteid, kuid kes kindlasti tahavad valimas käia. Ainus võimalus ekre tulemust halvemaks teha oleks kibekähku luua ekre2, ekre3 ja ekre4 ning siis lasta neil omavahel selle 20-30% valijate pärast kakelda. Kui seda ei juhtu, on ekre raudselt valimistel tegija.
  • Kas juba esimene punkt ei ole vastuolus Euroopa Liidu seaduste / direktiividega. Sellist eelistamist ei tohi olla, kuivõrd vabal turul peavad olema kõigil võrdsed võimalused äri ajada. See on ELi aluspõhimõte, et kaubad, teenused, kapital ja inimesed peavad saama piiriüleselt vabalt liikuda.
  • ...ma kardan ka, et neil läheb kahtlaselt hästi valimistel. Sellepärast loodan ka, et nad selle majandusprogrammi osas veidi kosmosest alla tulevad. Hetkel on see majandusprogramm selline, et võiks olla vabalt koostatud vastaspoole suvepäevadel endiste kolhoosiesimeeste saunaõhtul.
  • Toiduained, lasterõivad ja -jalatsid võiks tõesti olla väiksema käibemaksumääraga kui 1,5 meetrise diagonaaliga telekad , Lexuse maasturid ja Rolexi kellad.

    UK-s on minu teada enamus toiduaineist hoopis 0-määraga ja elavad ilusti ära ilma selle pealt käibemaksu nöörimata .

    Samuti, miks peaks riigi raha keerutama kommertspankades ,et see neile kasumit tooks ? Kas riik ei saaks ise oma raha opereerimisega hakkama ? Kui riik on nii hädine oma rahaga ümberkäimisel, et vajab selleks kommertspankade väga kallist teenust, siis samahästi võiks ka maksukogumise usaldada erafirmadele . Las mõni hanke võitnud erafirma kogub käibemaksu, tulumaksu, aktsiisid, trahvid, riigilõivud ja muidugi teenib ka priske vaheltkasu selle pealt, et raske töö ära teeb .

    Erapangad on muidugi raevukalt vastu kui neil riigi tissi imemine ära lõpeks, sest tundub, et see on suur osa nende käibest ja kasumist, kuid kui niiviisi saab riigi raha käitlemisel kulusid kokku hoida,oleks see ainult positiivne .
  • Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.
  • ...mina isiklikult ei usu, et meie riigi (kodanike) moraalne pale oleks piisavalt kõrgel tasemel selleks, et võimaldada sellise asja nagu riikliku kommertspangalaadse toote eksisteerimist, ilma et ühel hetkel maksumaksjad ei peaks mõningaid auke pahteldama hakkama. :-D
  • luarvikluarvik
    Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.

    saab, alati saab...eriti kui majandustsükkel ka veel pöördub mingi hetk.
    luarvik, millised punktid võiksid paremini läbimõeldud olla? Või tahtsid sa õelda, et peaksid olema paremini ära peidetud? :)
  • luarvikluarvik
    Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.



    Tegelikult on meil hästi läinud (va viimased 1,75 a, kui vajalikku peenhäälestamist asendas lauslaamendamine) ja hullemaks saab ikka kõvasti minna.
  • Ma arvan, et rida punktie pole teostatavad, ma usun ainuke, mis nad reaalselt teostavad on aktsiiside ja vb muude maksude mõningane langetamine. Ma usun, et olulisem on vaimne nihe selles plaanis, et rahvusriik ja konservatiivne maailmavaade pole päh, inimene ei ela ainult leivast, ref on selle kohapealt null.
  • Vanaema
    luarvikluarvik
    Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.



    Tegelikult on meil hästi läinud (va viimased 1,75 a, kui vajalikku peenhäälestamist asendas lauslaamendamine) ja hullemaks saab ikka kõvasti minna.


    Minu jaoks on see sama seltskond kõik.
  • Vanaema
    luarvikluarvik
    Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.



    Tegelikult on meil hästi läinud (va viimased 1,75 a, kui vajalikku peenhäälestamist asendas lauslaamendamine) ja hullemaks saab ikka kõvasti minna.

    Poola ja Ungari näitel saab veel oi kui kõvasti hullemaks minna.
  • „Laenuraskustesse sattunud inimeste abistamiseks seadustame põhimõtte, mille kohaselt kinnisvaralaenu saanud inimesel kustub laen täielikult, kui ta loovutab laenu tagatiseks oleva kinnisvara laenuandjale.“

    ...kui oleks minimaalnegi viitsimine, siis äkki uuriks, mis juhtus sarnase katsega Lätis? Või uuriks, miks üldiselt Euroopas nii ei tehta? Või kuidas USAs pole see ka päris nii, et võtmed panka ja tsaupakaa ning ülehomme võtame uue kinnisvara ostmiseks uue laenu. Minimaalnegi googeldamine, PLEASE!
  • Olevipoeg
    Vanaema
    luarvikluarvik
    Majandusprogrammi mõned punktid võiks olla natukene paremini läbimõeldud, möönan. Kõige hullem, et polegi kedagi teist valida, refi või? Kui loll peab olema, et jälle, Hullemaks enam minna ei saa.



    Tegelikult on meil hästi läinud (va viimased 1,75 a, kui vajalikku peenhäälestamist asendas lauslaamendamine) ja hullemaks saab ikka kõvasti minna.

    Poola ja Ungari näitel saab veel oi kui kõvasti hullemaks minna.


    Poolal ja Ungaril läheb hästi, sa oled vist millestki valesti arusaanud. Seda olen küll kuulnud, et Sorosel on seal hullemaks läinud.
  • Karum6mm
    „Laenuraskustesse sattunud inimeste abistamiseks seadustame põhimõtte, mille kohaselt kinnisvaralaenu saanud inimesel kustub laen täielikult, kui ta loovutab laenu tagatiseks oleva kinnisvara laenuandjale.“

    ...kui oleks minimaalnegi viitsimine, siis äkki uuriks, mis juhtus sarnase katsega Lätis? Või uuriks, miks üldiselt Euroopas nii ei tehta? Või kuidas USAs pole see ka päris nii, et võtmed panka ja tsaupakaa ning ülehomme võtame uue kinnisvara ostmiseks uue laenu. Minimaalnegi googeldamine, PLEASE!


    Ma tean, mis juhtus, laenutingimused läksid kehvemaks.
  • luarvikluarvik
    Karum6mm
    „Laenuraskustesse sattunud inimeste abistamiseks seadustame põhimõtte, mille kohaselt kinnisvaralaenu saanud inimesel kustub laen täielikult, kui ta loovutab laenu tagatiseks oleva kinnisvara laenuandjale.“

    ...kui oleks minimaalnegi viitsimine, siis äkki uuriks, mis juhtus sarnase katsega Lätis? Või uuriks, miks üldiselt Euroopas nii ei tehta? Või kuidas USAs pole see ka päris nii, et võtmed panka ja tsaupakaa ning ülehomme võtame uue kinnisvara ostmiseks uue laenu. Minimaalnegi googeldamine, PLEASE!


    Ma tean, mis juhtus, laenutingimused läksid kehvemaks.


    Ei toeta inimeste isikliku vastutuse lükkamist kellegile teisele.
  • Ma ikka tahaks teada, mis seal Poolas ja Ungaris nii hullusti on läinud ?
    Mis neil on seal: nälg ?,
    vaesus ?
    koolera ja tüüfusepideemiad ?
    koonduslaagrites piinatakse demokraate,neegreid ja mosleme ?,
    homoseksuaale lüüakse risti ?
    muulastele ja võimu vastalistele ei anta arstiabi ega haridust ja nad peavad tänaval kandma riietel kollast tähte ?
    välismaa TV vaatamine on keelatud, tsenseeritakse internetti ?

    Midagi hullu peab ju konkreetselt olema kui aina sellest jahvatatakse.
  • ...see konkreetne (Võtmed panka!) punkt näitab lihtsalt seda, et majandusprogrammi koostamisel ei olnud laua taga mitte kedagi, kellel oleks mingi arusaam sellest, kuidas asjad tegelikkuses käivad. Selles osas on tegemist paraku vastaspoolega võrreldava olukorraga.
  • Karum6mm
    ...see konkreetne (Võtmed panka!) punkt näitab lihtsalt seda, et majandusprogrammi koostamisel ei olnud laua taga mitte kedagi, kellel oleks mingi arusaam sellest, kuidas asjad tegelikkuses käivad. Selles osas on tegemist paraku vastaspoolega võrreldava olukorraga.


    Siin võib vabalt olla üldises plaanis juhtumiga, kus taolised inimesed, kes selle kohapealt hea nõu annaks, ei ole julgenud "väikese natsiparteiga liituda ", see võib varsti muutuda, majandusinimesed vaatavad toetusprotsenti.
  • stagna
    Ma ikka tahaks teada, mis seal Poolas ja Ungaris nii hullusti on läinud ?
    Mis neil on seal: nälg ?,
    vaesus ?
    koolera ja tüüfusepideemiad ?
    koonduslaagrites piinatakse demokraate,neegreid ja mosleme ?,
    homoseksuaale lüüakse risti ?
    muulastele ja võimu vastalistele ei anta arstiabi ega haridust ja nad peavad tänaval kandma riietel kollast tähte ?
    välismaa TV vaatamine on keelatud, tsenseeritakse internetti ?

    Midagi hullu peab ju konkreetselt olema kui aina sellest jahvatatakse.

    Sinu küsimustele tulevad samad vastused ka Venemaa kohta. Järelikult on Sinu loogika kohaselt Venemaal kõik korras.
  • ...mõni muidu vägagi pragmaatiline majandusinimene, kelle reputatsioon on seni olnud nö. laitmatu, võib selle kooslusega liituda küll. Asi pole mitte selles, et jube sümpaatsed oleks need ideed, miks seda kooslust väikseks natsiparteiks peetakse. Asi on pigem selles, et paljude meelest käimas oleva nn. kultuurisõja üks osa on ka majandus - ning nii mõnelgi majandusinimesel on täna sõna otseses mõttes hirm nahas. Hirm nii selle pärast, kuhu (maailma) selle kultuurisõja käigus (majanduse kontekstis) tüüritakse - kui ka hirm enda pärast. Seetõttu tahetakse end asetada nüüd juba selgelt teisele poole rindejoont.
  • jahe,oh kui rumal jutt.

    Venemaal mõrvatakse dissidente, ausaid ajakirjanikke ja võimu vastalisi poliitikuid, islamiregioonides ka homoseksuaale. Vähegi ebamugavad isikud võimu jaoks vallandatakse töölt ja pistetakse vangi.Demonstratsioonid pekstakse jõhkralt laiali ja nende organiseerijad pistetakse vanglasse .Opositsiooni väljapaistvaid esindajaid ei lubata valimistele .
    Kogu TV on range riikliku kontrolli all,samuti enamus ajalehtedest, ajakirjadest ja raadiost .
    Tsenseeritakse ka internetti, eelkõige sotsiaalmeediat.
    Kõige jõhkramal kombel võltsitakse valimisi, viimaste presidendivalimiste võltsimisest on netis sadu videosid .

    Ja sa tuled seda gigantset maakera urruauku võrdlema demokraatlike Euroopa riikidega, Poola ja Ungariga, kus on tagatud kõik inimõigused ja kodanikuõigused ?

    Kas endal piinlik ei hakka ?
  • stagna

    Ja sa tuled seda gigantset maakera urruauku võrdlema demokraatlike Euroopa riikidega, Poola ja Ungariga, kus on tagatud kõik inimõigused ja kodanikuõigused ?

    Kas endal piinlik ei hakka ?

    Venemaa alustas ka kõigepealt demokraatia ja kodanikuvabaduste piiramisega, ajakirjandusvabaduse piiramise ja kohtuvõimu valitsusele allutamisega. Kõik muu tuli hiljem. Nagi ka Venezuela, päris tulemused saabuvad alles nüüd.
  • Tegelikult ongi Venemaal asjad päris korras.
    Võrreldes Jeltsini Venemaaga.
    Ja need sanktsioonid on kohaliku tootmise õitsema pannud. Hea töö!
  • Ajaloost võime õppida, et autokraatia saabub harva täisjõus, ikka samm-sammult. Aeglane demokraatia kägistamine algas samamoodi Venemaal, Pätsi-aegses Eestis, Saksamaal enne MS II jne. Väita et kuna genotsiidi ei toimu, siis järelikult on kõik korras, on demagoogia. Poolas ja Ungaris toimub demokraatia vähikäik. Kes viitsib minu eelmist postitust lugeda, siis tõin seal välja olulisemad punktid. Ma ei usu, et neis kahes jõuab asi tingimata autokraatse režiimini, kuid praegused arengud on murettekitavad.
    Majanduse poole pealt, Ungaris lükkas Orban pensionifondid riigi haldusesse aga viimasel hetkel tuli kohus vahele. Eks muudetakse seadust ja proovitakse uuesti. EKRE programmis on ette näha samasuguseid trikke. Võibolla luuakse 20 tuhat riigi poolt tasutud töökohta külajoodikutele, et valmistel rohkem hääli saada, nagu seda tehti Ungaris.
  • "Hea töö" kiitjatel on prioriteedid paigas. Allolev pilt (Trumpi vabariiklaste kampaaniaürituselt) ütleb piisavalt:

  • Noh, Ungaris ei ole paraku asjad korras. Kui kiirteelt ja pealinnast kõrvale põigata on kohalike majade fassaadid ja aiad hullemad kui Ukrainas, hinnad olematud (= maksud ei laeku), teed aukus ning valget pulbrit pakutakse ilma häbita. Neegreid ja moslemeid vist ei piinata, aga mustlastega kaklemisi on igapäevaselt. Ei ole see riik kuhu tagasi tahaks. Kas see on valitsuse või rahva viga, ei oska öelda.

    A kas keegi oskab mulle seletada, miks on riiklik kommertspank parem Tallinna Ühistupangast? Et kui on Keskerakond siis on paha ja kui EKRE siis on hea, nii lihtne ongi?
  • Kas keegi oskab öelda, miks on riiklik Maksuamet parem eramaksukogujast ?
    Miks on riiklik Eesti Loto parem kui erafirma, mis kah ju oskaks arvloteriisid müüa ja 50 % müügitulust oma tasku pista ?

    Miks on riiklik Eesti Energia parem kui NRG-le mahamüüdud ?
    Miks on riiklik Eesti Raudtee parem kui eravalduses olev mäda Edelaraudtee ?

    Miks on riiklik ravikindlustus parem kui erakindlustus ? Nii mõnus oleks ju kui saaks ka laste,pensionäride, invaliidide ja töötute ravikindlustuse pealt mõni erafirma miljardeid koorida.Las maksavad kui tahavad uut puusaliigest või südameoperatsiooni ! Nüüd justkui ei saa, jäme ots on riigi käes .

    Võiks ometi jätta selle soigumise ja oigamise, et riik on saamatu, loll ja ei suuda millegagi hakkama saada.

    Pangandus pole mingi tabamatu ime, millega ainult erafirma hakkama saaks.
  • Stagna, eesti loto ei pista "50% müügitulust" oma tasku vaid suurema osa sellest maksab see riigifirma riigile hasartmängumaksu. Erinevalt näiteks ameerikast, on meil Eesti Loto võidud tulumaksuvabad. See aga ei kehti muude loteriikorraldajate kohta.
    Ei, ma ei näe mingit vajadust, et Eesti Loto peaks olema riigifirima.
  • stagna
    Pangandus pole mingi tabamatu ime, millega ainult erafirma hakkama saaks.

    Kindlasti mitte. Aga siin on üks nüanss, millele tuleb tähelepanu juhtida: kui erapank teeb lollusi, siis läheb ta torudest alla (ok, on erandeid kus rik paneb õla alla). Kui aga riiklik pank teeb lollusi, siis katavad kahju 100% ulatuses maksumaksjad. Ja kuna riiklik pank on poliitikute kontrolli all, siis on lolluste tõenäosus suurem, võrreldes erapangaga.
    Primitiivsevõitu selgitus, aga ehk ajab asja ära...

  • ziff, sa oled optimist, et ainult lollustest räägid. Mina kasutaks sõnu, mis viitavad hoopis teadlikumale ja tahtlikumale tegevusele.

    :-D
  • stagna
    Pangandus pole mingi tabamatu ime, millega ainult erafirma hakkama saaks.

    Eravalduses kommertspanga puhul, kui see pankrotti läheb, on kaotajad omanikud. Vähemalt peaks nii olema. Riigi omanduse puhul oleks riikliku kommertspanga pankrotti minekul peaks olema kaotaja maksumaksja? Või riiklik kommertspank oleks selline, et see ei saa pankrotti minna, riigieelarves on alati raha, et seda riiklikku kommetspanka toetada?
  • Orban loyalists take control of prominent Hungarian news channel (Reuters, 1. august 2018)

    Major Hungarian opposition newspaper to close after Orban victory. (Reuters, 10. aprill 2018)

    How Hungary's government shaped public media to its mould. (19. veebruar 2014)

    Orbani totaalne putinlik meedia-takeover. Pea kogu erameedia on kas suletud või sõbralike ärimeeste poolt üles ostetud. Riigimeedia on ammu konsolideeritud, ebamugavad töötajad lahti lastud ja tänaseks käib töö nii, et ülevalt tulevad märksõnad, mida uudistes näha soovitakse, harvemini terved dikteeritud lõigud. Kirsiks tordil oli valimistepäeva eelõhtu fake-uudis terrorirünnakust Saksamaal. Ma pole kursis, aga ilmselt on halvasti ka ülikoolide ja kunstide iseseisvusega. Õitsegu illiberaalse demokraatia 1000 lille!
  • ziff
    stagna
    Pangandus pole mingi tabamatu ime, millega ainult erafirma hakkama saaks.

    Kindlasti mitte. Aga siin on üks nüanss, millele tuleb tähelepanu juhtida: kui erapank teeb lollusi, siis läheb ta torudest alla (ok, on erandeid kus rik paneb õla alla). Kui aga riiklik pank teeb lollusi, siis katavad kahju 100% ulatuses maksumaksjad. Ja kuna riiklik pank on poliitikute kontrolli all, siis on lolluste tõenäosus suurem, võrreldes erapangaga.
    Primitiivsevõitu selgitus, aga ehk ajab asja ära...

    Tänu Taevale, et sm. käärkäe loodud ning ka hilisema keskerakonna linnaviletsuse poolt vägisi pushitud mingisugune peaaegu puhtalt kesikutest osanikega "ühistupank" ei saanud pangaks ja nüüd on see asutus kindlasti hääbumas. Kümnete miljonite asemel on ainult mõnisada tuhat maksumaksja raha korstnasse kirjutatud või tuuri pandud.
  • Karum6mm
    ziff, sa oled optimist, et ainult lollustest räägid. Mina kasutaks sõnu, mis viitavad hoopis teadlikumale ja tahtlikumale tegevusele.

    Ma lähtusin siinkohal nn. "Hanlon's razor" põhimõttest: "Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity."
    :D

  • stagna
    Miks on riiklik ravikindlustus parem kui erakindlustus ?

    Mida aeg on edasi läinud ja mida rohkem on arenenud sotsialistide partei "ideed" tervishoiu rahastamise alal seda raha võimalikult ühtlaselt (sotsialistide keeles "solidaarselt") laiali määrida, seda rohkem kaotab sõna "kindlustus" seal sees mõtte ja kogu värk omandab riikliku maksukorjamise ja riigipotist raha jaotamise iseloomu, millel pole mingit seost kindlustuse mõttega.

    P.S. Kindlustusfirma tegeleb normaalse kindlustamisega siis kui ta on turul konkureerimas teiste kindlustusfirmadega. Kui kindlustusfirma oleks monopol, siis poleks enam tegemist kindlustusega vaid see oleks midagi muud.
    Vaata ka paywalli all olevat artiklit: "Swedbanki reisikindlustusel ebaseaduslikkuse vari"
    https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/05/swedbanki-reisikindlustusl-ebaseaduslikkuse-vari

    Seega: võrrelda riikliku ravikindlustust ja USA erakätes olevat tervisekindlustust on üsna libedale teele minek.
  • trust, see sinu link ei päde, vähemalt info baasil, mis teada on.
    https://trip.ee/foorum/uldfoorum/reisikndlustus-swedpangast?page=1#comment-408665
    loe kasutaja TIP postitust.
  • ttrust, Eesti Lotot erakätesse müüa oleks suur lollus. Lisaks riigimaksudele ( mida maksavad ka teised hasartmängufirmad ) maksab Eesti Loto igal aastal ka priskelt dividende.

    Näitkes 2016.a. maksti EL võitudena välja 24 miljonit eurot, riigimaksudena 11 miljonit eurot,(sellest 10 miljonit hasartmängumaks) ja dividendidena 8,1 miljonit eurot.

    Nii et peaegu teist samapalju kui riigile laekus Eesti Lotolt hasartmängumaksu, sai riik sealt ka dividende .

    Rumalus oleks maha müüa kana, mis muneb kuldmune .

    Kuid kindlasti leidub firmasid, mis sooviks loteriide korraldamist Eestis enda kätte saada ja need 8 või rohkem milli dividende aastas eraomaniku tasku pista .Ja eks neil ole ka poliitikute hulgas mõningaid toetajaid, ma küll kahtlustan, et üsna hämarate motiividega.
  • Stagna, oled sa kindel, et erakätes Eesti Loto ei maksa veelgi suuremaid dividende omanikele?
  • EL dividendid lähevad riigile,s.o. meie kõigi ühisesse rahakotti.

    Eraomaniku dividendid lähevad omanikule ja riik ei saa sealt peale tulumaksu midagi .

    Sellest ju jutt käiski.

    Samuti nagu Eesti Energia dividendid läheks NRG Energyle kui see müügitehing oleks omal ajal läbi läinud.Eelmisel aastal maksis EE riigile dividendidena 15,8 miljonit eurot.Maksis ka ettevõtte tulumaksu 4 miljonit eurot.

    Kas see oleks mõistlik ja Eesti rahvale kasulik kui meie elektri ja põlevkiviõli müügist saadud kasumi pistaks tasku mingi välismaine kapitalist ?
  • stagna

    Kas see oleks mõistlik ja Eesti rahvale kasulik kui meie elektri ja põlevkiviõli müügist saadud kasumi pistaks tasku mingi välismaine kapitalist ?

    Kui kasumi saaks kodumaine kapitalist, kas siis oleks kõik korras?
    Ilmselt maksaks EE ka siis suuremaid tasusi maavarade jne. eest ning võibolla peaks see välismaine kapitalist hoopis pillid kotti pakkima kui konkurentsis alla jääb, riigifirma tegevuse maksavad maksumaksjad igal juhul kinni.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon