Tambiks veidi EKRE-t - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi EKRE-t

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • mx77
    Pole ju olemas ameerika rahvust, itaalia või näiteks iiri päritolu väljarändajad peavad oma juuri oluliseks. Ekskuubalastest ja ajalooliselt USA aladele jäänud hispaania-Mehhiko ma ei räägigi.


    Suur osa kuubakaid on USAs olnud Miami piirkonnas ehk kõige vastikumad immigrandid alates ajast, kui Castro võimule sai. Nemad on tundnud, et võivad hispaania keeles asju ajada ja ei pea midagi USA kombestikust omaks võtma, sest nende riiki valitseb kommunistlik diktaator. ja neil on õigus olla USAs. Sellest hoolimata on inimesed kuubalaste kogukondadest USAs nagu öö ja päev, kui võrrelda neid inimestega Kuubalt.

    Iiri päritolu väljarändajaid peavad oma juuri oluliseks nagu teeb seda enamus ameeriklastest, kelle esivanemad on Leedust, Bulgaariast, Taanist jne. Enamasti on see kõik jutu tasemel ning tavaliselt ei suudeta meenutada nende riikide praegusi peaministreid, presidenti, kuna nad iseseisvusid jms. Need on sellised moejutud, et minus on indiaani verd vms. Aga ongi ameerika rahvus, peale etno on sel kõik rahvuse tunnused. Ja etno on selline teema, et väga vähesed rahvuslased peavad kedagi näiteks eestlaseks etno alusel.


    Minuga käis koolis üks poiss, kelle ema oli armeenlane, isa eestlane. Poiss oli kongus ninaga, aga kõik pidasid teda eestlaseks. Meie koolis oli vene osakond eraldi korrusel ja venelastega kaklesime, aga see kongusnina oli meie meelest eestlane.
  • ttrust


    Ja see on siis Mart Helme arust kunst?
  • No kui juba see on kunst....



    ja see ...



    ja see...
  • Miitingufotost -- mõned on üritanud väita, et võllapuu näol on tegemist otsese tapmisähvardusega välisministri suunas. Oletame, et meil on selline haige ühiskond kus sarnaseid plakateid võetaksegi otseste tapmisähvardustena ja taolistele asjadele antakse kriminaalne käik, siis huvitav, kuidas juriidiliselt antud pildil kujutatud juhtumi puhul asi välja näeks?
  • http://epl.delfi.ee/news/arvamus/indrek-tarand-ajaloo-apoloogia
    „Kellele lüüakse hingekella? Seda lüüakse sinule!”
    Kindlameelselt vägivalda propageerivate liidrite (Helmed, Põlluaas, Ernits, Vooglaid, Järvi jne) jaoks on mul ka üks mõte. Nimelt oli Ernst Röhm kaunis efektiivne rünnakrühmlane. Kuid mis temast sai? Jah, tõepoolest- ta tapeti...Teile hetkel näib, et olete toredal kursil, paljud vanemas keskeas mehed järgivad teid vaimustusega ning elavad kaasa. See ei kesta igavesti nii. Teilgi, liidrid, võib vabalt juhtuda samuti kui läks Lavrenti Berial.
  • ironman
    http://epl.delfi.ee/news/arvamus/indrek-tarand-ajaloo-apoloogia
    „Kellele lüüakse hingekella? Seda lüüakse sinule!”
    Kindlameelselt vägivalda propageerivate liidrite (Helmed, Põlluaas, Ernits, Vooglaid, Järvi jne) jaoks on mul ka üks mõte. Nimelt oli Ernst Röhm kaunis efektiivne rünnakrühmlane. Kuid mis temast sai? Jah, tõepoolest- ta tapeti...Teile hetkel näib, et olete toredal kursil, paljud vanemas keskeas mehed järgivad teid vaimustusega ning elavad kaasa. See ei kesta igavesti nii. Teilgi, liidrid, võib vabalt juhtuda samuti kui läks Lavrenti Berial.

    Tarand paiskas kohe teises lauses lugejale välja vale: "Minu tõttu olete sattunud leppimatusse vaidlusesse, ehkki minu eesmärk oli teid lepitada." Seega artikli näol on tegemist suvalise paskvilliga.
  • Me oleme jõudmas postfüüsilisse ajastusse ja seega oleks viimane aeg tõsta vaimne vägivald hullemale kohale kui füüsiline vägivald ja hoopis sotsid vägivallatsejatena häbiposti naelutada.
  • Tarand mängis EKREle päris head kaardid kätte.
    Kui parlamendis mingi teravam teema jälle arutusel, siis tasub Helmel ainult mikrofon kaaperdada kõnepuldis ja kui ära aetakse, siis saab ka ohvri kaardi mängu lüüa.
  • siim22
    Tarand mängis EKREle päris head kaardid kätte.
    Kui parlamendis mingi teravam teema jälle arutusel, siis tasub Helmel ainult mikrofon kaaperdada kõnepuldis ja kui ära aetakse, siis saab ka ohvri kaardi mängu lüüa.


    Paraku ta ei ole nii tropp nagu Tarand.
  • Hea nali internetist:

    Vana mees on suremas. Tõmbab veel vaevu hinge. Järsku pilk selgineb ja palub:
    "Tahan astuda sotsiaaldemokraatlikku erakonda."
    Kõigil hakkab kiire, sebitakse avaldus ja kõik muu, kiirkorras kinnitatakse ka liikmeks ära, et surija viimast soovi täita.
    Vana rahuneb.
    Järsku valgustab tema nägu särav naeratus ja viimase hingetõmbega kähistab:
    "Kohe on üks sots vähem..."
  • Meedia keerab vindi üle

    https://www.ohtuleht.ee/909515/tv3-video-telesalvestus-laks-tuliseks-keset-lindistust-rebis-martin-helme-endalt-mikrofoni-rinnast-ja-sisuliselt-tormas-vakrale-kallale-

    ja kes videot vaatab,näeb,et mingit kallaletungimist polnud,ei sisulist ega ka ebasisulist . Sama tõeväärtusega olnuks öelda, et Helme peksis Vakra vaeseomaks ja põgenes teadmata suunas Tegelt mees võttis mikrofoni reväärilt ,pani rahulikult mantli selga ja salli kaela ning lahkus .

    Žest ei olnud ehk nii elegantselt põlglik kui Trumpil 30 aastat tagasi, kuid vahel tulebki välja jalutada kui asjade selgitamise asemel meedia tegeleb lihtsalt ründamisega

    https://youtu.be/zaeeQVRCFkY



    Vaat ma ei saa aru kas meie poliittehnoloogid ongi puhta lollid, et valetavad nii saamatult või mis neil muud viga on . Selline fake news kampaania ja lõpmatu tagumine ei teinud midagi head Hillaryle,remain laagrile Britannias ega tee ka Eesti sotsidele .
  • Tuleb öelda,et poliitilise rahvakunsti valdkonnas on meil veel arenguruumi.

    Sellise asjaga pole Eestis veel välja tuldud

  • Laari tuli savikoti pildi pihta ka vist juhtunud meil kunagi.
  • Endiselt on normaalne, et Secret Service käis selle koomiku, Kathy Griffiniga juttu ajamas. Et Tarandi "Kommarid ahju" särgist tuli omal ajal suur jama. Tore oleks, kui keegi nende võllapuumeestega ka räägiks.
  • Perussuomalaiset ja Rootsidemokraadid kraamisid oma mainet rahulikumaks enne valimisi, siin tundub, et EKRE maine läheb vastupidi rämedamaks. Noorel helmel on õhuke nahk, toetajad vist pidurdamatud ätid ja ossid.
    Tuleb nüüd miinuste rekord või ei?
  • hex
    Endiselt on normaalne, et Secret Service käis selle koomiku, Kathy Griffiniga juttu ajamas. Et Tarandi "Kommarid ahju" särgist tuli omal ajal suur jama. Tore oleks, kui keegi nende võllapuumeestega ka räägiks.

    Ma ei mäleta, et lisaks avalikule ja häälekale solvumislainele, oleks Juku-Kalle või Tarandi särgikampaaniast midagi juhtunud. Kas see võeti menetlusse? Kas jõuametkondade esindajad käisid näppu viibutamas?

    Kujutad Sa ette seda "kedagit" rääkimas EKRE võllapuumeestega? Mida see "keegi" võllapuumeestele ütleks?
  • Ei saanud ju ka SS ( milline lühend ! ) Griffinile ega Madonnale mingit paragrahvi kaela määrida . Madonna rääkis mingil miitingul kuidas ta unistab Valge Maja õhkulaskmisest .

    Särgiasjas vist tehti mingi semiootiline ekspertiis, kuna Juku-Kalle peale kaevati vaenu õhutamise pärast politseile . Semiootikud vaenu õhutamist ei leidnud ja asi jäi soiku .
  • ttrust

    Ma ei mäleta, et lisaks avalikule ja häälekale solvumislainele, oleks Juku-Kalle või Tarandi särgikampaaniast midagi juhtunud. Kas see võeti menetlusse? Kas jõuametkondade esindajad käisid näppu viibutamas?

    Tarandi tolleaegne ülemus, kaitseminister astus tagasi. Kriminaalasja koosseisu ma selliste asjade puhul ei näe, aga näpuviibutus ja kiire taustakontroll võiks olla.

    Vaba ühiskonna juurde käib see, et teineteise kallal ei vägivallatseta ega vägivallaga ei ähvardata.
  • hex
    ttrust
    Ma ei mäleta, et lisaks avalikule ja häälekale solvumislainele, oleks Juku-Kalle või Tarandi särgikampaaniast midagi juhtunud. Kas see võeti menetlusse? Kas jõuametkondade esindajad käisid näppu viibutamas?
    Tarandi tolleaegne ülemus, kaitseminister astus tagasi. Kriminaalasja koosseisu ma selliste asjade puhul ei näe, aga näpuviibutus ja kiire taustakontroll võiks olla.
    Vaba ühiskonna juurde käib see, et teineteise kallal ei vägivallatseta ega vägivallaga ei ähvardata.

    ttrust, vahel abiks eelnev ajaloo-otsing. Tagajärjed olid isegi märkimistväärt, tänapäeval ollakse hoopis paindlikumad.
    Kuna RE kaitseminister Jõerüüdi hammas oma alluva, tollal Laidoneri muuseumi juhataja, Tarandi peale ei hakanud, siis astus ise tagasi. Tollased SDE esifiguurid Padar ja Nestor viibutasid ka näppu, lisaks PM Ansipi suunas.
    Isegi pres Rüütel oli siis murelik.

  • hex
    ttrust

    Ma ei mäleta, et lisaks avalikule ja häälekale solvumislainele, oleks Juku-Kalle või Tarandi särgikampaaniast midagi juhtunud. Kas see võeti menetlusse? Kas jõuametkondade esindajad käisid näppu viibutamas?

    Tarandi tolleaegne ülemus, kaitseminister astus tagasi. Kriminaalasja koosseisu ma selliste asjade puhul ei näe, aga näpuviibutus ja kiire taustakontroll võiks olla.
    Vaba ühiskonna juurde käib see, et teineteise kallal ei vägivallatseta ega vägivallaga ei ähvardata.

    Särgi "Kommarid ahju" juhtumi ga seoses -- kas antud juhul oleks õigustatud et riiklikud ametlikud jõuametkonnad kutsuvad "vestlusele" sellise särgi kandmise puhul?
  • olevik
    hex
    ttrust
    Ma ei mäleta, et lisaks avalikule ja häälekale solvumislainele, oleks Juku-Kalle või Tarandi särgikampaaniast midagi juhtunud. Kas see võeti menetlusse? Kas jõuametkondade esindajad käisid näppu viibutamas?
    Tarandi tolleaegne ülemus, kaitseminister astus tagasi. Kriminaalasja koosseisu ma selliste asjade puhul ei näe, aga näpuviibutus ja kiire taustakontroll võiks olla.
    Vaba ühiskonna juurde käib see, et teineteise kallal ei vägivallatseta ega vägivallaga ei ähvardata.

    ttrust, vahel abiks eelnev ajaloo-otsing. Tagajärjed olid isegi märkimistväärt, tänapäeval ollakse hoopis paindlikumad.
    Kuna RE kaitseminister Jõerüüdi hammas oma alluva, tollal Laidoneri muuseumi juhataja, Tarandi peale ei hakanud, siis astus ise tagasi. Tollased SDE esifiguurid Padar ja Nestor viibutasid ka näppu, lisaks PM Ansipi suunas.
    Isegi pres Rüütel oli siis murelik.

    No ma üritan siin vahet teha ja üles leida piiri kust lõpevad eetilised kategooriad ja algavad juriidilised kategooriad.
  • stagna
    Meedia keerab vindi üle

    Minu arust lasi kodanik Muuli esimesena oma reedeses Kuku raadio saates lendu kõlaka, mille siis muu meedia rõemsaste ja kontrollimise pattu oma hingele võtmata üles noppis. Muuli ja Riikoja, 30.11.18, alates 15:05:

    "...Ma võin teile rääkida, mis eile toimus TV3 stuudios, kus lindistati parajasti pühapäevast poliitikute vastasseisu /.../ Seekord olid siis vastastikku Rainer Vakra Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja EKRE üks juhte Martin Helme ja keset lindistust Martin Helme... no... rebis endal mikrofoni rinnust ja sisuliselt tormas Vakrale kallale. Et seal otsesest löömisest jäi vist natukene puudu, aga ma loodan, et TV3-l jätkub südikust see eetrisse lasta, ju neil on see kõik lindis olemas"

    Millistel allikate vaatluste tulemusel ta olukorrale hinnangu andis, jääb kahjuks teadmata. Vaevalt et ta seal ise kohal ja tunnistamas oli, pigem mängu "rikkis telefon" teine või kolmas osaleja.

  • Ta vaatas sügava dekolteega naisele himuralt otsa . Sisuliselt ta vägistas teda. #metoo, #metoo ! .

    Ma ei imestaks kui see muutuks uueks normiks ka poliitikas .
  • Aivar on seni pusinud ikka mingeid IT-teemalisi artikleid, aga nüüd siis kohe niimoodi
    https://arvamus.postimees.ee/6468250/aivar-pau-kuriteoavaldus-ekre-vastu
    Huvitav, kas politiiliselt kallutatud artiklitele ei peaks lisama seda "Sisuturundus" vmt silti?
  • Aivari võimed IT-ala kajastamisel on keskpärased ning autoajakirjanduses suisa koomilised. Ühiskondliku debati kajastajana kõige pehmemalt öeldes ei ole uut kvaliteeti ilmnenud.
  • Kas ajakirjanik üldse tohib kirjutada "arvamuslugu"?


    4.2.Konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled.

    4.4. Ajakirjandus ei või inimest käsitleda kurjategijana enne sellekohast kohtuotsust.

    5.1. Kui kellegi kohta avaldatakse tõsiseid süüdistusi, tuleks talle võimaluse korral pakkuda kommentaari võimalust samas numbris või saates.

    http://www.eall.ee/eetikakoodeks.html
  • Mulle näiteks seostub särk "Kommarid ahju!" mitte kui potentsiaalne tapmisähvardus vaid kui pigem hüüe, et "kommarid, minge te kõik p**sse!". Ja minu arvamust toetab ka see, et selle särgi suhtes ei suudetud midagi juriidilist käima lükata.

    Samuti ma ei suuda kuidagi enda peas tapmisähvardusena või vägivallaähvardusena näha võllapuusse riputatud koduköögitehnikakat. Kas seal oli veel plakateid mis vägivallale õhutasid?

    Ma olen nõus siin foorumis kõlanud lausega "Vaba ühiskonna juurde käib see, et teineteise kallal ei vägivallatseta ega vägivallaga ei ähvardata.", aga ma pole nõus sellega, et selle saavutamiseks peavad politsei, KAPO jne. ametlikud struktuurid neid plakateid hoidvaid seltsimehi hakkama vaibale kutsuma. Minu arust peaksid sellega tegelema mingid mitteametlikud poliitikute ümarlauad või siis presidendi jääkelder, st. tegemist peaks olema vaidlusega eetika üle, mitte vaidlusega potentsiaalse seadusrikkumise üle.

    Kui "Kommarid ahju!" särk oleks leidnud mingis ekspertiisikomisjonis leidnud teise tulemuse, siis oleks vaidlus teistel alustel.

    Koduköögitehnika võllapuusse riputamise nõks oli eriti kaval -- mitte kuidagi ei anna sellest juriidiliselt kinni hakata. Kuigi kõik saavad aru mida selle poliitilise "plakatiga" öelda taheti.
  • Kui pooldate mõistuslikku arutelu, siis on alati oht, et keegi tunneb ennast solvatuna. Kui ei tohi kriitiline olla, siis ei saa ka oma peaga mõtelda. Sotsialism sooviks produtseerida ideoloogiat, mille järgi kõik peaks joonduma ja mõtlema.
    Kus on see piir, mida enam ei tohi? Kui hakata piire panema, siis hakatakse neid nihutama nii, et ühel hetkel ei tea kas tohib valget või musta Sokolaadi sööma.
  • Üllatavalt palju puuduvaid ekreiite, arvestades nende fraktsiooni suurust
    http://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=84641041
  • Õigluse nimel peab mainima, et AVP meeleavalduse korraldajad käskisid selle loosungi õige pea ära koristada ja esinesid hiljem loosungit tauniva avaldusega. Helme jt EKRE esindajad, vastupidi, kiidavad oma meeleavalduse võllapuud rahvakunstiks ja õigustavad seda. Ja see ongi kõige jubedam.
  • Kuku Raadio saates "Poliitikaguru" on külas EKRElane Jaak Madison.
    http://media.kuku.ee/poliitikaguru/poliitikaguru20181209.mp3
    Peaks ütlema, et temast on kujunenud vägagi sõnaosav noorpoliitik ja peab tunnistama, et sellist ümber-augu rääkimist kohtab tema puhul vähem, kui seda kohtab paljude teiste noorema (või mis enam noored nad on?) põlvkonna poliitikute seas, kes kooliõpilastena vasakpoolsetest "väitlusklubidest" osa võtsid.

    Teised Poliitikaguru saated: http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/poliitikaguru/
  • ttrust
    Kuku Raadio saates "Poliitikaguru" on külas EKRElane Jaak Madison.
    http://media.kuku.ee/poliitikaguru/poliitikaguru20181209.mp3
    Peaks ütlema, et temast on kujunenud vägagi sõnaosav noorpoliitik ja peab tunnistama, et sellist ümber-augu rääkimist kohtab tema puhul vähem, kui seda kohtab paljude teiste noorema (või mis enam noored nad on?) põlvkonna poliitikute seas, kes kooliõpilastena vasakpoolsetest "väitlusklubidest" osa võtsid.

    Teised Poliitikaguru saated: http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/poliitikaguru/


    Eelmisel nädalal oli saates külas Mikser. Kuigi mõlemad jäävad oma seisukohtadelt mulle võõraks, siis see Mikseri saade oli tema poolt päris kohutav ülbitsemine. Paras lubjakaga samasse kasti liigitada...
  • Homemaker
    Õigluse nimel peab mainima, et AVP meeleavalduse korraldajad käskisid selle loosungi õige pea ära koristada ja esinesid hiljem loosungit tauniva avaldusega. Helme jt EKRE esindajad, vastupidi, kiidavad oma meeleavalduse võllapuud rahvakunstiks ja õigustavad seda. Ja see ongi kõige jubedam.


    Jubedad mis mõttes? Kardad, et tegelikult ka hakatakse kedagi võlla ajama? Või jubedad poliitilise kultuuri allakäigu mõttes?


    Mul on meeles, et Helme poliitilised konkurendid Vassiljev ja Randpere kommenteerisid munnilugu, et kunst pidavatki šokeeriv olema(täpselt sõnastust ei mäleta, aga mõte oli umbes selline) ja midagi taunimisväärset selles küll polevat. Ega nad ise munnipiltidega ei esinenud, aga nende hinnang oli selline. Nüüd siis rahvakunst, kuna saan aru, et kutseliste kunstnikega tegemist polnud.


    Aga, et poliitiline kultuur niisuguseks on muutunud, on minu meelest küll halb. Samas ma ei karda, et kedagi teibasse hakatakse ajama. Too "minu munn on puhas" oli originaalselt vähemalt päevapoliitiliselt neutraalne. Helmele kaela riputati see seoses sellega, et ta olevat misogüün, milline sõna hakkas päevapoliitikas üha rohkem domineerima nende aadressil, keda püüti oma poliitilise agenda ajamiseks sildistada teistegi sarnaste sõnadega,"nats" jne. Mingisugust kunsti selle taga tegelikult polnud ja kui aus olla, siis isegi mitte Helme poliitiliste ideede vastuvõetamatust selliste "kunstnike" poolt polnud. Lihtsalt massiga peale: vaadake natsid, homofoobid, misogüünid. Helmele sarnaseid ideid näiteks kooseluseaduse suhtes või homoabielude seaduslikuks muutmise suhtes on viljelenud peavoolu poliitikud vähem kui 10-15 aastat tagasi. Kas mäletate milliseid ideid avalikult propageeris peavoolu poliitik Paet afganistani tõlgi suhtes? Ma küll ei tea, aga pakun, et Helmed poleks nii immigratsioonifoobid olnud nagu Paet. Ei olnud kunstnikke, kes Paetit oleks rünnanud. Nüüd püüti jätta muljet, et Helme ideed on äärmuslikud ja imelikul kombel paljud usuvad seda ka. Ma ei pruugi Helme ideedega nõus olla, aga sellise jamaga ma küll kaasa ei lähe.
  • Jubedad mis mõttes? Kardad, et tegelikult ka hakatakse kedagi võlla ajama? Või jubedad poliitilise kultuuri allakäigu mõttes?


    Just nimelt, ajaloos on lintšimise ja omakohtuni küll ja küll jõutud. Aga piisab ka ühest pussnoaga hullust, kelle "patriotismi" sellised avaldused tegudele julgustavad.

    Kultuuril- ja kunstilehes ilmunud fotomontaaž on ikka hoopis teine ja palju lahjem tubakas.
  • Mina pean seda paranoiaks homemaker, aga jäägu sulle sinu arvamus. Mina sinu sisse ei näe ja võib olla sa tõesti kardad, et midagi niisugust võib juhtuma hakata. Enamasti on aga minu meelest tegemist just sildistamise katsega. Mina näiteks ei kartnud, et endisi kommuniste hakatakse tõepoolest ahju ajama seoses "kommarid ahju" särkidega, kus olid ära toodud ka konkreetselt inimeste nimed, keda võiks siis vist hakata ahju ajama.

    Poliitilise kultuuri allakäigu teemaga aga olen mina isiklikult küll nõus. EKRE ei ole siin ainuke ja ka mitte suurim patustaja. Natsi sõna hakkab devalveeruma seoses sellega, et seda kasutatakse lihtsalt nende aadressil, kellega poliitiliselt ei nõustuta. Tegelikult tegid natsid ju ikka koledusi küll, aga selle sõna tähendus hakkab juba muutuma, sest nats on igaüks, kes prevaleeriva ideoloogiaga ei nõustu ja kes sulle ei meeldi (ma ei mõtle siin homemakerit mõistagi, teda ei ole ma kuulnud kedagi niiviisi sildistavat).
  • Nats/fašist on tänapäeval selline tore õlgmehike, millega endale mitte meeldivaid tegelasi lõplikult paika panna, kusjuures nende määratluste alla mahutatakse nii päris natsid/fašistid kui ka suured vaba turumajanduse sõbrad. Põhimõtteliselt on vaba turumajanduse suur sõber ja fašist muidugi täielikud vastandid. Muidugi, kui selle väite juurde satub toatemperatuurist kõrgema IQ-ga vasakpoolne, siis mainib ta ära Pinochet'i režiimi ja Chicago koolkonna suure sõpruse. Viimane muidugi oli minu meelest nii häbiväärne kui ebamoraalne.
  • Kristjan1
    Mina pean seda paranoiaks homemaker, aga jäägu sulle sinu arvamus. Mina sinu sisse ei näe ja võib olla sa tõesti kardad, et midagi niisugust võib juhtuma hakata. Enamasti on aga minu meelest tegemist just sildistamise katsega. Mina näiteks ei kartnud, et endisi kommuniste hakatakse tõepoolest ahju ajama seoses "kommarid ahju" särkidega, kus olid ära toodud ka konkreetselt inimeste nimed, keda võiks siis vist hakata ahju ajama.


    Tegelikult kahjuks ka tegelikkuses juhtunud ja vaid alles hiljuti. Serblaste genotsiid moslemite suhtes hakkas pihta vaid Milosevici kihutuskõnedest. Tasuks vaadata dokumentaale Jugoslaavia sõja kohta. Ja see läks ikka väga inetuks.
  • Ühe mehe kihutuskõnedest ei hakka midagi pihta, selleks peab olema kultuuriline, ajalooline, sotsiaalne pinnas, et midagi nii tõsist toimuks. Ühele sotsialistlikuid loosungeid karjuvale klounile jalaga tagumikku tonksamine mingit "pikkade nugade ööd" ei tekita.
  • Serblase ja moslemite vihavaen olnud enne Milosevici ja pärast. Tapmised olnud samuti enne Milosevici ja mõlemapoolsed. Täiesti kohatu näide minu meelest, et seda meie igapäevasesse teineteise poliitilisse tampimisse võiks üle kanda kuidagi.

    Aga ma ei prtetendeeri absoluutsele tõele. homemaker ja mx77 ei paista olevat sugugi ainukesed inimesed, kes nii arvavad, Võib olla ma lihtsalt ei saa aru ja selles on tõsine oht mingisuguse vägivalla eskaleerumiseks? Kui ma süüdistaksin neid poliitilises sildistamises, siis ma ju viitaksin nende pahatahtlikkusele, mis iseenesest minu poolt ei oleks ilus sellises diskussioonis, ma pean eeldama, et nad pole pahatahtlikud demagoogid ja tõesti nende arvamus erineb minu omast.
  • margin
    ttrust
    Kuku Raadio saates "Poliitikaguru" on külas EKRElane Jaak Madison.
    http://media.kuku.ee/poliitikaguru/poliitikaguru20181209.mp3
    Peaks ütlema, et temast on kujunenud vägagi sõnaosav noorpoliitik ja peab tunnistama, et sellist ümber-augu rääkimist kohtab tema puhul vähem, kui seda kohtab paljude teiste noorema (või mis enam noored nad on?) põlvkonna poliitikute seas, kes kooliõpilastena vasakpoolsetest "väitlusklubidest" osa võtsid.

    Teised Poliitikaguru saated: http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/poliitikaguru/


    Eelmisel nädalal oli saates külas Mikser. Kuigi mõlemad jäävad oma seisukohtadelt mulle võõraks, siis see Mikseri saade oli tema poolt päris kohutav ülbitsemine. Paras lubjakaga samasse kasti liigitada...

    See saade oli paras õudus. Mikser on täiesti äratõusnud.
  • Ma tooksin siis näiteks Soome Lapua liikumise 1930. aaststel, mis viis reaalse vägivallani. Lapualased küüditasid sotse jt nende meelest punaseid, st viisid metsa ja peksid. Vist mõned ka surid selle kätte. Teiseks küüditati inimesi üle piiri Venemaale, kus nad langesid Stalini puhastuse ohvriks. Kogu liikumine lõppes riigipöördekatsega. Ma ütleks, et praegu EKRE kohati kasutab samalaadset retoorikat nagu laupualased. Ühiskondlik pinnas on ka sama - isamaa on hädaohus, sotsid on "rahvusreeturid", lisaks saab nende kaela määrida kommunistide kuriteod jne.
  • 20 sajandi terroriohvrid on sotsialistliku-marksistliku klassivõitluse ideoloogia järgijate põhjustatud, ohvreid ülemaailma 200 miljonit. Peaks kuidagi rõhutama sotse, kes peksa saanud? Mastaape tuleks ka natuke vaadata.
    Sotsialismil ja kommunismil juured samas kohas, nüüd teeme paremini, tõelise marksismi ilma ohvriteta?
  • Homemaker
    Ma tooksin siis näiteks Soome Lapua liikumise 1930. aaststel, mis viis reaalse vägivallani. Lapualased küüditasid sotse jt nende meelest punaseid, st viisid metsa ja peksid. Vist mõned ka surid selle kätte. Teiseks küüditati inimesi üle piiri Venemaale, kus nad langesid Stalini puhastuse ohvriks. Kogu liikumine lõppes riigipöördekatsega. Ma ütleks, et praegu EKRE kohati kasutab samalaadset retoorikat nagu laupualased. Ühiskondlik pinnas on ka sama - isamaa on hädaohus, sotsid on "rahvusreeturid", lisaks saab nende kaela määrida kommunistide kuriteod jne.


    Mis puudutab EKRE sotside vastuseisu, siis mäletan, et selgelt sotsid alustasid selle. Sotsid hakkasid juttudega peale, et sallimatus tuleb välja juurida ühiskonnast ja need rasked lahingud seisvat meie ühiskonnas veel ees. Kui seda sallimatust pole, siis tuleb see ju EKRE-le külge pookida ja püha üritus peab igal juhul jätkuma. Siin on kohati asi nii hulluks läinud, et suvaliste EKRE toetajate arvamusavaldusi kuskil internetis poogitakse EKREle külge ja püha sõda peab igal juhul jätkuma.


    Nüüd sisuliselt võetakse avaldusi rahvakunsti osas juba ässitusteks kedagi võlla tõmmata ja ega ma ariti ei kahtle, et suures tuhinas unustatakse, et Helmed noid võllapuid ei propageerinud, aga ei mõistnud ka hukka.


    Sotsid nimetasid kooseluseaduse vastu olemist sallimatuseks. (olgu igaks juhuks mainitud, et mina isiklikult pole kooseluseaduse vastu). Vabas ühiskonnas peab sul olema vabadus heaks kiita või mitte heaks kiita homoseksuaalset abielu/kooselu või heteroseksuaalset abielu/kooselu vms.Radikaalfeministid muuseas on heteroseksuaalse abielu ja traditsioonilise perekonna vastu ning näevad seda patriarhaadi ja rõhumisühiskonna peapõhjusena. Neid ei süüdistata sallimatuses. Minul näiteks poleks midagi selle vastu, kui rahvas arvaks, et homoseksuaalse abielu ja kooselu vastu olemine on sallimatus ning nad EKRE-t sel põhjusel ei valiks. Asi ongi selles, et "loll rahvas" nii ei arva.

    EKRE võib väga vabalt populistlikult ära kasutada tekkinud poliitilist olukorda(ärge minult küsige, et kas kasutab), kus poliitiline eliit huvitub rohkem sellest, mis neilt Euroopast oodatakse, mitte sellest, mis rahvas tahab, aga selline poliitiline olukord on tekkinud ja see pole tekkinud mingisugusest EKRE ässitamisest. See on reaalselt olemas.


  • Genotsiidiohtu ma ei näe. Küll aga sõltub meie heaolu otseselt teadmismajandusest, turismist, kultuurist, ülikoolidest. Siin on asi üsna piiripealne. Vale nahatooni eest võib hilisõhtul Toomemäel kolakat saada, Tammsaare pargis veel mitte.

    Siin ei ole palju vaja, et need, kes saavad riikide vahel valida, hakkaksid Eestist eemale hoidma, nüüd juba nahatoonist sõltumata. See tähendab vähem maksuraha ja vähem teadmisi. Pikemas perspektiivis suurendab ääremaastumist, mis viib juba rohkem eestlasi sinna, kus raha ja suminat rohkem on. Aeglane protsess, aga tuntavate tulemustega.

    Kui tundub, et ma liialdan, siis mõelge Ungarile. Kui isevalitseja ülikoolide meelsust peenhäälestab, siis läheb ainult poolearuline sinna välisõppejõuks.
  • Oleks saksa teadur mõne samasuguse filosoofiadoktori peale sattunud Vabaduse platsil ... tulnuks nädalake jälle sallivuse jutlusi kuulata.
  • Üliõpilastest ja "üliõpilastest" neegrite kolakasaamise-ohtu suurendab ka see, et neid on väidetavalt mõnes ülikoolis ebaproportsionaalselt päris palju ning avalikkuse ette on jõudnud teated, et neegreid õpingud eriti ei huvita, küll aga migreerumine; nende inglise keele tase on allapoole arvestust ning kool ongi pandud toimima mitte kui õppeasutus vaid kui migratsioonipump, kuna selle eest teenib kool lisaraha. Ning lisaks veel teated, et ühes või teises koolis kaovad need "üliõpilased" kuidagi keset õppetööd lithsalt ära, jäägitult.
    Kindlasti on Eestis inimesi, kes kuulevad uudiseid, tunnevad sellise riikliku süsteemi poolt tekitatud ebaeetilise surve ees jõuetust ja siis oma jõuetusest tekkivat vihkamist elataksegi tänavatel välja.
  • Kui mu mälu ei peta, siis oli "Euroakadeemia" üks sellistest kahtlase väärtusega koolidest, kellel koolitusluba eelmisel aastal käest ära võeti.
    Ungari teema on aga mitmetahulisem ja kuna endal täpne info puudub (meedias kajastatu ei kvalifitseeru paraku infoks), siis ei oska seisukohta võtta.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon