Tambiks veidi EKRE-t - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi EKRE-t

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Henno Viires
    Uued Uudised - Riigikohus: Kert Kingo koges maksu- ja tolliametis töökiusu ning vabastati ametist õigusvastaselt

    Postimees - Kert Kingo võis riigikohtu hinnangul vestlust salaja lindistada, kuid ei saanud oma tööga hakkama

    Riigikohus leidis, et maksu- ja tolliamet süüdistas Kingot maksumenetlusega viivitamises põhjendatult. - see osa Riigikohtu otsusest on Uute Uudiste toimetajal "ununenud" kohtuotsust kajastavasse uudisesse lisada.

    Riigikohtu otsuse täistekst

    Puhas õelus! Häbi! Andke Kingole aega atra seada. Tal on eesmärk. Ta hakkab vältima välismajanduse ääremaastumist: https://www.err.ee/950004/kingo-minu-suund-on-aidata-jarele-siseriiklikku-elu
  • dumbuser
    Henno Viires
    Uued Uudised - Riigikohus: Kert Kingo koges maksu- ja tolliametis töökiusu ning vabastati ametist õigusvastaselt

    Postimees - Kert Kingo võis riigikohtu hinnangul vestlust salaja lindistada, kuid ei saanud oma tööga hakkama

    Riigikohus leidis, et maksu- ja tolliamet süüdistas Kingot maksumenetlusega viivitamises põhjendatult. - see osa Riigikohtu otsusest on Uute Uudiste toimetajal "ununenud" kohtuotsust kajastavasse uudisesse lisada.

    Riigikohtu otsuse täistekst

    Puhas õelus! Häbi! Andke Kingole aega atra seada. Tal on eesmärk. Ta hakkab vältima välismajanduse ääremaastumist: https://www.err.ee/950004/kingo-minu-suund-on-aidata-jarele-siseriiklikku-elu


    Ei noh, krt, vähemalt ambitsioonika loosungi saab: Maailm on Eesti ääremaa!
    12 points, hakkame tegema!
  • sakuska
    Ei noh, krt, vähemalt ambitsioonika loosungi saab: Maailm on Eesti ääremaa!
    12 points, hakkame tegema!

    Sa ei adu ideede tegelikku suurust. Mitte maailm ei ole meie ääremaa, vaid me teeme maailma ääremaad taaskord suureks. Make Shitholes Great Again! Baski rahvuslane ja Albaania kaevur lükkavad õnnelikult meie kadakast võinoaga pasteeti saiale ja ei tunne end enam alaväärsena.

  • Isegi Lätil olid kunagi oma ülemere-asumaad, ehk kolooniad, olemas! Eesti tahab ka!
  • Kas valetamise kõrvaltoime juba avaldus või mulle lihtsalt tundub, et jalad on lühemad?
  • "Muide, ma olen üsna veendunud, et kui meil õnnestub e-valimiste audit vettpidavalt läbi viia, langeb Reformierakonna valijate hulk drastiliselt. Aga sellest saame ehk aru anda meie järgmisel kongressil."
    https://www.err.ee/950248/ekre-esimeheks-valiti-tagasi-mart-helme

    Helme kõne tervikuna sisaldab veel paljut põnevat, aga viidatud lõigus väidab meie vabariigi istuv siseminister, et meie valimistel toimub mastaapne valimispettus. Ma eeldan, et ta on seaduskuuleka kodanikuna teinud vastava avalduse asjakohasele organile, ning ma väga loodan, et kõikide meediaväljaannete ajakirjanikud tunnevad homme selle vastu ka intevsiivselt huvi.
  • dumbuser
    "Muide, ma olen üsna veendunud, et kui meil õnnestub e-valimiste audit vettpidavalt läbi viia, langeb Reformierakonna valijate hulk drastiliselt. Aga sellest saame ehk aru anda meie järgmisel kongressil."
    https://www.err.ee/950248/ekre-esimeheks-valiti-tagasi-mart-helme

    Helme kõne tervikuna sisaldab veel paljut põnevat, aga viidatud lõigus väidab meie vabariigi istuv siseminister, et meie valimistel toimub mastaapne valimispettus. Ma eeldan, et ta on seaduskuuleka kodanikuna teinud vastava avalduse asjakohasele organile, ning ma väga loodan, et kõikide meediaväljaannete ajakirjanikud tunnevad homme selle vastu ka intevsiivselt huvi.

    Ilmselt viitab Helme sellele, et vanusegrupis 90+ vanurite seas leiduvad neti "kiireimad" hääletajad, näitades hääletamistel üles imekspandavaid tulemusi ... :).
    Ja eks järelkasv juba teab, milline partei vanematele/vanavanematele õige valik on, ning abistab neid valikutes protseduuriliselt igati.
  • Meenutame, et keskerakond oli umbes ~14a tagasi igati id-kaardiga hääletamise poolt, kuni selgus, et keskerakonna valimistelkide püsti panek, mille eesmärk oli, et seal saab keskerakonna poolt ära hääletada, ei ole hea tava ja nad pidid need telgid maha tõmbama. Pärast seda muutusid nad ID-valimiste vaenlasteks.
  • Eesti Ekspress postitas FBs, ise kuulsin seda juttu raadiost aga ju siis AKs oli ka:
    ...
    SEE KEERULINE MAAILM: "Jeruusalemm on tegelikult üks väga tähtis riik, kes maailmas korraldab asju. Sõdasi ja kõike asju. Suured rahad. Ameerikaga. Ma arvan, et ta on kasulikum kui luua muid suhteid Aafrika riikidega kuskil ÜROs."
    EKRE Ida-Virumaa ringkonna esimees Ringo Riives, AK, 9.06.
  • Vanaema
    Eesti Ekspress postitas FBs, ise kuulsin seda juttu raadiost aga ju siis AKs oli ka:
    ...
    SEE KEERULINE MAAILM: "Jeruusalemm on tegelikult üks väga tähtis riik, kes maailmas korraldab asju. Sõdasi ja kõike asju. Suured rahad. Ameerikaga. Ma arvan, et ta on kasulikum kui luua muid suhteid Aafrika riikidega kuskil ÜROs."
    EKRE Ida-Virumaa ringkonna esimees Ringo Riives, AK, 9.06.


    Jep, täpselt sõna sõnalt nii see oligi.
  • Mind sundis ka AK kuuldud fragment pead pöörama. Mnjaa...
  • Siin on ministri materjali kuhjaga. Puhtalt peavoolumeedia vandenõuga tegemist, mis ühiskonnas vihkamist õhutab.
  • Sotsialistist exminister Urve Palo saaks endale väärika mantlipärija ekretiin Ringo Riivese näol, kui viimane ministriks saab.
  • Mulle näiteks see siseministri jutt saatkonna Jeruusalemma viimisest meeldis. Korrigeeriks ühe teise tegelase tegevust, kes käskis ühel olulisel hääletusel lähtuda eurovasakpoolsete nõuka-ajast pärinevast narratiivist, kes Lähis-Idas ikka hea ja kes paha. Nii nunnu, kuidas tehakse väärtuspõhist poliitikat ja regiooni ainsa demokraatia toetamine selle määratluse alla ei käi. RR jutt on samas muidugi Classic Flying Circus, kus ei jagata ei ööd ega mütsi.
  • Karum6mm
    Mulle näiteks see Helme jutt saatkonna Jeruusalemma viimisest meeldis. Korrigeeriks ühe teise tegelase tegevust, kes käskis ühel olulisel hääletusel lähtuda eurovasakpoolsete nõuka-ajast pärinevast narratiivist, kes Lähis-Idas ikka hea ja kes paha. Nii nunnu, kuidas tehakse väärtuspõhist poliitikat ja regiooni ainsa demokraatia toetamine selle määratluse alla ei käi. RR jutt on samas muidugi Classic Flying Circus, kus ei jagata ei ööd ega mütsi.


    Kas me peame kah kõigile juutide veidrustele järgi jooksma?
  • Mx too näiteid, milliste juutide veidruste järgi me üldiselt jookseme ja kirjuta sellest lühike essee.
  • Kas keegi saab aru miks hr Kuusik arvab, et meie ühisest rahast peaks talle hüvitist makstama?
    https://www.err.ee/950869/poolteist-paeva-minister-olnud-kuusik-tahab-riigilt-huvitist
  • peeterv22
    Kas keegi saab aru miks hr Kuusik arvab, et meie ühisest rahast peaks talle hüvitist makstama?
    https://www.err.ee/950869/poolteist-paeva-minister-olnud-kuusik-tahab-riigilt-huvitist

    Sellelt summalt saaks nii kenasti veerandi või lausa poole Parteile maksta..... Tõenäosus et selline summa eraldatakse on null.
  • Kuusiku nõue.... Ju siis keegi luges seaduses seda lõiku, et lahkuval ministril on õigus 6-kuulisele hüvitisele. See summa olevat tema 6 ametipalka kokku.
  • peeterv22
    Ta ju kirjutas ise lahkumisavalduse


    No ja siis.. EKRE kõrgem aukohus on otsustanud, et tuleb riigil plekkida ikka.
    Ja tuleb ka siis plekkida, kui proua Kert on lõpuks aru saanud, et tegemist ei ole ikkagi Väliskaubanduse ja IT hävitamise ametikohaga ja tagasi astub.
    Ja siis järgmine kloun.
    Jne.
  • TNT
    lõhnab vihakõne järgi mxx


    Jep täitsa, ei suuda selle rahva suhtes 100% empaatiat evida.
  • mx77
    Karum6mm
    Mulle näiteks see Helme jutt saatkonna Jeruusalemma viimisest meeldis. Korrigeeriks ühe teise tegelase tegevust, kes käskis ühel olulisel hääletusel lähtuda eurovasakpoolsete nõuka-ajast pärinevast narratiivist, kes Lähis-Idas ikka hea ja kes paha. Nii nunnu, kuidas tehakse väärtuspõhist poliitikat ja regiooni ainsa demokraatia toetamine selle määratluse alla ei käi. RR jutt on samas muidugi Classic Flying Circus, kus ei jagata ei ööd ega mütsi.


    Kas me peame kah kõigile juutide veidrustele järgi jooksma?


    Kas eestlaste veidrus on see, et tahavad Tallinna oma pealinnaks lugeda?
  • Kuusikul on ikka veel tuju paha? Nii kahju. Loodan, et sõbrad toetavad teda ja näitavad talle rasketel hetkedel hea tuju märki. Ikka edasi! Hüvitiste nimel!
  • troim
    Kuusikul on ikka veel tuju paha? Nii kahju. Loodan, et sõbrad toetavad teda ja näitavad talle rasketel hetkedel hea tuju märki. Ikka edasi! Hüvitiste nimel!

    Tuju on paha siis kui raha jääb tulemata. Praegu on ootusärevus.
  • Kui inimesel on suuorgan pea küljes, siis tuleb seda ikka kasutada ja kõva selge häälega raha küsida.
  • Mina loodan, et Kuusikule hüvitis mõistetakse ja makstakse. Pärast sellist fopaad oleks seadusandjal üpris keeruline põhjendada põhjalike muudatuste mitte tegemist kogu selles hüvitiste müriaadis.
    Elementaarsed muudatused:
    1. omal soovil lahkujale ei maksta mitte midagi - ei ministrile, RK liikmele, kantslerile jne
    2. usaldushääletuses hävinule ei maksta midagi.
    3. tähtajalise lepingu lõppemisel (RK-lased) ei maksta midagi
  • Henno Viires
    Prokuratuur esitas Marti Kuusikule kehalise väärkohtlemise kahtlustuse

    Kahtlustuse esitamine tähendab seda, et inimest on nüüd võimalik küsitleda, tal on võimalik enda vastu mitte tunnistada ning et tähtajad hakkasid alles nüüd jooksma. St asi on nüüd ametlik - enne oli tegemist kuulujuttude tagaajamise ja vee sogamisega.

    Huvitav, et nii prokuratuuri käik kui ka Kuusiku käik toimusid enamvähem samal ajal.
  • mx77
    TNT
    lõhnab vihakõne järgi mxx


    Jep täitsa, ei suuda selle rahva suhtes 100% empaatiat evida.


    ise oled veel liberaal, häbi, häbi, häbi.
    Tead, et kui holokausti ei tunnista, siis pannakse türmi?
  • Vanaema
    mx77
    Karum6mm
    Mulle näiteks see Helme jutt saatkonna Jeruusalemma viimisest meeldis. Korrigeeriks ühe teise tegelase tegevust, kes käskis ühel olulisel hääletusel lähtuda eurovasakpoolsete nõuka-ajast pärinevast narratiivist, kes Lähis-Idas ikka hea ja kes paha. Nii nunnu, kuidas tehakse väärtuspõhist poliitikat ja regiooni ainsa demokraatia toetamine selle määratluse alla ei käi. RR jutt on samas muidugi Classic Flying Circus, kus ei jagata ei ööd ega mütsi.


    Kas me peame kah kõigile juutide veidrustele järgi jooksma?


    Kas eestlaste veidrus on see, et tahavad Tallinna oma pealinnaks lugeda?


    Eks see oleks veidrus jah - mõtle, tahavad Tallinnat oma pealinnaks pidada, kusjuures Jõhvist saadetakse Tartu ja Tallinna suunas aeg-ajalt rakette ning naaber idas põhimõtteliselt Eesti Vabariigi mingitki õigust eksisteerida ei tunnista. Aeg-ajalt võtab ÜRO vastu mingi resolutsiooni, mis ütleb, et Virumaa ja Pärnu kant tuleks ära anda ning üldiselt oleks kena, kui selline riik oma huilgamise üldse lõpetaks. Veidrus, ma ütlen, veidrus!
  • Võibolla liberaalid (vähemalt osad neist) lihtsalt ei salli enda kõrval teisi liberaale, kes ei ole just nemad ise? Nagu sotsialistid ei salli enda kõrval teisi sotsialiste, kes ei ole just nemad ise.
  • TNT
    mx77
    TNT
    lõhnab vihakõne järgi mxx




    ise oled veel liberaal, häbi, häbi, häbi.
    Tead, et kui holokausti ei tunnista, siis pannakse türmi?


    Ei näe liberaalsusel ja juutide territooriumipoliitika pooldamisel mitte midagi ühist. Holokausti tunnistan.
  • Henno Viires
    kui Kert Kingo eeskujuks on Lennart Meri, siis ... huvitav kes on Ringo Riivese eeskujuks?


    mida muud saigi Kert Kingo jutt olla kui täielik väljamõeldis
  • raulir
    Henno Viires
    Prokuratuur esitas Marti Kuusikule kehalise väärkohtlemise kahtlustuse

    Kahtlustuse esitamine tähendab seda, et inimest on nüüd võimalik küsitleda, tal on võimalik enda vastu mitte tunnistada ning et tähtajad hakkasid alles nüüd jooksma. St asi on nüüd ametlik - enne oli tegemist kuulujuttude tagaajamise ja vee sogamisega.

    Huvitav, et nii prokuratuuri käik kui ka Kuusiku käik toimusid enamvähem samal ajal.


    vastavalt Kriminaalmenetluse seadustikule

    - Kahtlustatav on isik, kes on kuriteos kahtlustatavana kinni peetud, või isik, keda on piisav alus kahtlustada kuriteo toimepanemises ja kes on allutatud menetlustoimingule.
    - Kahtlustataval on õigus taotleda juurdepääsu tõenditele, mis on olulised tema vastu esitatud kahtlustuse sisu täpsustamiseks, kui see on vajalik õiglase menetluse ja kaitse ettevalmistamise tagamiseks.
    - Prokuratuur võib määrusega keelduda tõenditele juurdepääsu võimaldamisest, kui see võib oluliselt kahjustada teise isiku õigusi või kui see võib kahjustada kriminaalmenetlust.

    Ma pakun, et nüüd Kuusiku kaitsja taotlebki juurdepääsu tõenditele ja prokuratuur keeldub ...
  • Hea, et Mart Helmel hobust ei ole. Muidu oleks ta lasknud selle piirkonnajuhiks valida, siis parlamenti ja lõpuks pannud veel ministriks ka.
  • Olevipoeg
    Hea, et Mart Helmel hobust ei ole. Muidu oleks ta lasknud selle piirkonnajuhiks valida, siis veel parlamenti ja lõpuks pannud veel ministriks ka.

    Kuidas ei ole? Alles äsja ühest sellisest Jeruusalemma riigi asjatundjast kribasime siin.
  • mx77
    Ei näe liberaalsusel ja juutide territooriumipoliitika pooldamisel mitte midagi ühist. Holokausti tunnistan.

    Reaalpoliitika ongi üks selline ebameeldiv asi, kus meeldimine/mittemeeldimine väga ei loe. Mulle ei meeldi paljud asjad, ka juudiriigi juures mitte, ent see ei muuda tõsiasja, et Euroopa elu oleks oluliselt keerulisem, kui Iisrael ei oleks seal kus ta on ning selline nagu ta on. Kui Iisraeli seal ei oleks, siis tuleks ta välja mõelda. Kahtlustan, et aastal 1948 mingi jagu tegelasi just seda tegidki.
    Adenauer oli paljutki, aga loll mitte.
  • Kuidas see Mardi Iisraeli visiit toimuma sai? Ülemaailmne juutide vandenõu ei ole selle riigiga seotud või miks ta seal käis?
  • Henno Viires

    mida muud saigi Kert Kingo jutt olla kui täielik väljamõeldis

    Kert Kingo loos oli lisaks Lennarti seigale veel pärl pärli järel. Isiklik lemmik oli see:
    Minister märkis ka, et IT on nähtus, mida igaüks saab teha oma riigis kohapeal ning selleks pole vaja sihtriiki minna – neid töid saab teha ka kaugtööna ja pole vaja ilmtingimata siia tulla.

    Sest me ju jumala eest ei taha neid siia oma keskmisest palgast (oluliselt) kõrgemat palka teenima, tööjõumakse maksma ning teenitut meie majanduskeskkonnas tarbima. Palju ägedam on, kui nad meile väljamaalt teenust ekspordivad ja oma maksud koduriiki maksavad.

    Samas selle väliskaubanduse-ja-it-ministri puhul olen ma täitsa õnnelik, et ta väga välismaale ei lähe ning kui midagi ütleb, siis tõlgivahendusel. Kui ta veel kaugtöö ka südamesse võtaks ning oma kodust ei väljuks , oleks juba päris hea..

    Need järgmised tänased uudised jätan ma siia lihtsalt tõestuseks, et ajakirjandus ei saa tõupuhtuse probleemist veel piisavalt aru, korrutavad vaid süvariigi ja ettevõtjate mantrat, et tööjõudu ei ole piisavalt:
    https://www.err.ee/951262/tooandjad-on-sunnitud-uha-enam-valistoojoudu-palkama
    https://majandus24.postimees.ee/6704555/toojoupuudus-korge-palga-maksja-kolis-eestist-ara?
    https://www.err.ee/951270/kuni-200-tootajat-otsiv-vineeritehas-ja-tootukassa-solmisid-koostooleppe
  • 2korda2
    Mina loodan, et Kuusikule hüvitis mõistetakse ja makstakse. Pärast sellist fopaad oleks seadusandjal üpris keeruline põhjendada põhjalike muudatuste mitte tegemist kogu selles hüvitiste müriaadis.
    Elementaarsed muudatused:
    1. omal soovil lahkujale ei maksta mitte midagi - ei ministrile, RK liikmele, kantslerile jne
    2. usaldushääletuses hävinule ei maksta midagi.
    3. tähtajalise lepingu lõppemisel (RK-lased) ei maksta midagi


    Jüri Ratas teab rääkida

    «Vastab tõele, et õigust hüvitisele ei ole – see tuleneb vabariigi valitsuse seadusest, kui minister astub tagasi omal soovil,» selgitas Ratas.

    Tema sõnul oli ta nõupidamisel, kus Kuusik ütles, et on otsustanud tagasi astuda, ning sellel kohtumisel ei lubanud keegi talle mingit hüvitist. «Samas on Eesti demokraatlik riik ja inimesed saavad nõudeid esitada. Ja kui neid nõudmisi ei täideta, siis on inimestel õigus pöörduda kohtusse,» märkis Ratas.

    Ta lisas, et vaid päeva ametis olnuna ta ise kindlasti mingit hüvitist riigilt nõudma ei hakkaks.


    paistab, et EKRE ridades ei ole mäluga hästi, küll mäletas Mart Helme valesti Marti Kuusiku eksnaisele helistamise asjaolusid ja Ratase osavõttu sellest (isegi Kadri Simsonil viskas kopsu üle maksa), nüüd mäletab Marti Kuusik nagu oleks keegi talle mingit hüvititist lubanud ...

    ja Kert Kingo meelest rääkis Lennart Meri alati eesti keeles ...
  • Ma tegelikult ei tahaks siin teemas üldse eriti postitada, mulle kohati täitsa meeldib see jutt, mis viimasel ajal rahandusministeeriumist tuleb, aga elu annab selleks igapäevaselt materjali. Tänane Ekspressi intervjuu Mart Järvikuga oli vähemalt sama hea, kui üleeilne Kingo lugu. Kaks pärli:

    Maa peab kuluma eestlastele!
    Miks on vaja maa müüki välismaalastele piirata?

    Selleks, et Eesti maa oleks Eesti rahva ja Eesti talupidajate käes.
    ...
    Tundub, et lahendus on üllatavalt lihtne. Kui meie inimene tahab maid müüa, siis ostjaks võiks olla riik või mingi riigi esindusorgan. Mina näeks, et see kokkuostja võiks olla Maaelu Edendamise Sihasutus (MES), kellel on kapitali vaja.

    Point on, et ükskõik mis põhjusel eestlane oma maatüki ära müüb, siis kui ta müüb maa riigile, siis ei peaks ta maksma tulumaksu. Firmade puhul oleks võimalik käibemaksu osas soodustusi teha.

    Kalevipojad on uued vabadusvõitlejad!
    Kas maaelu saab Lõuna-Eestis uuesti käima panna?

    Ohkab sügavalt. Oh, see on meie tagasirände agentuuri teema. Ka maade teema. Kui MESil oleks maid, siis võiks nii nagu Vabadussõjast osavõtjatele anti maid, anda maad ka meie kalevipoegadele, kui nad tagasi tulevad. Anda kasvõi alguses maid rendile ja kui on edukas talu püsti pandud, siis kustutada riigi arvelt talu omahind.

    Sellised mõtted on mul peas ja neid hakkame me kindlasti arutama.

    Kas meie maaeluminister ikka saab aru, mis mastaapidega üks edukas põllumajandusettevõtte tänapäeval toimetab? romantiliste väiketalude aeg on ammu möödas. Kas meie maaeluminister on tõesti lihtsalt nii loll?
  • dumbuser
    Kas meie maaeluminister ikka saab aru, mis mastaapidega üks edukas põllumajandusettevõtte tänapäeval toimetab? romantiliste väiketalude aeg on ammu möödas.

    Mina samuti ei tahaks siin teemas üldse eriti postitada, aga mind paneb alati sügavalt ohkama, kui linnainimesed maaelu ja põllumajanduse vahele tuimalt võrdusmärgi tõmbavad ning maas vaid rapsikasvatuse tootmisressurssi suudavad näha.

    Jumal küll, võtke ükskord julgus kokku, tulge linnast välja ja vaadake siis oma silmaga, mis maal tegelikult tehakse! Oma üllatuseks võite avastada hulgi edukaid väiketalusid, mis pakuvad mitmekesist valikut konverentsi- või elamusturismist ja meelelahutusest; Euroopas soojade saiadena müüki minevaid tünni- ja paadisaunu või maakivikaminaid; põnevaid loodus- ja käsitöötooteid; eksklusiivmööbli tootjaid; alternatiivsete põllumajandussaaduste (mesi, marjad, puuviljad, seened, kasemahl, mooniseemned, köömned, kiukanep, kääritatud alkohoolsed joogid jms.) eksportijaid; jõulupuu- ja istikukasvatajaid, jahitalusid, faasani ja jaanalinnufarme jne. jne. jne. jne. jne. jne. jne. jne. jne. jne.

    Ja üldse - maal on ka elukondlik mõõde. See on koht, kus ei ela mitte ainult karud, rebased ja siilid vaid oh imet - ka inimene!
  • Süvaharidus - mida haritum inimene, seda väiksema tõenäosusega EKRE valija. Ja vastupidi.
    https://www.err.ee/951406/keskerakonna-ja-ekre-toetus-vordsustus
    Alg- või põhiharidusega vastajate seas on esikohal EKRE 34 protsendi suuruse toetusega. Keskerakonda toetab selles valijate grupis 28% ja Reformierakonda 25%.
    Seevastu kõrgema haridusega valijate seas kuulub suurim toetus Reformierakonnale (39 protsenti). Võrdselt 14 protsenti toetajaid on kõrgharidusega valijate seas Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel. Kaheksa protsenti kõrgharidusega valijast hääletaks Isamaa, seitse protsenti Eesti 200 ning vaid kuus protsenti EKRE poolt.
  • Tuul
    Süvaharidus - mida haritum inimene, seda väiksema tõenäosusega EKRE valija. Ja vastupidi.
    https://www.err.ee/951406/keskerakonna-ja-ekre-toetus-vordsustus
    Alg- või põhiharidusega vastajate seas on esikohal EKRE 34 protsendi suuruse toetusega. Keskerakonda toetab selles valijate grupis 28% ja Reformierakonda 25%.
    Seevastu kõrgema haridusega valijate seas kuulub suurim toetus Reformierakonnale (39 protsenti). Võrdselt 14 protsenti toetajaid on kõrgharidusega valijate seas Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel. Kaheksa protsenti kõrgharidusega valijast hääletaks Isamaa, seitse protsenti Eesti 200 ning vaid kuus protsenti EKRE poolt.


    Sellist statistikat ei tohi ju esitada, kohe hakkavad ekred karjuma, et nende valijat tembeldatakse lolliks. Pole oluline, et ta ongi keskmisest lollim, aga fakti kui sellist ei tohi ikkagi esitada. Ja noh, vaadates ekre poliitikute viimase aja väljaütlemisi on selge, et tegelikult saab väita, et ka ekre poliitik on... hmm... mitte väga arukas.
  • Wunderkind valiti Europarlamendis Konservide Fraktsiooni Laekuriks.
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/jaak-madison-valiti-europarlamendis-konservatiivide-fraktsiooni-laekuriks?id=86510857
    Kunagi tulevikus, kui seal Laekas inventuur tehakse, võib sealt Laekast väga huvitavaid asju ilmavalgele tulla .... Võimalik, et mobiiltelefone ja .....
  • Ma pigem vaataksin, mida laegas mehega teeb.
    Mõtteaineks lugu Lyndon B Johnsoni karjääri pöördepunktist.
    The Secrets of Lyndon Johnson’s Archives
    And now, when I asked Mr. Corcoran what had changed Lyndon Johnson’s status in October, 1940, he said, “Money, kid, money.” Then he added, “But you’re never going to be able to write about that.” I asked why not. “Because you’re never going to find anything in writing,” he said.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon