Riigikogu valimised 2019 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • opex
    Kristlased sooviks ekrele kult.mini käpa alla tundub. Rooma tervitust loodab?

    Igasuguseid aegu on nähtud, aga et radikaalne katoliiklane (nt paavst pole Vooglaiu jaoks piisavalt kosher) Eesti poliitiliste arengute üle vaimustunult käsi plaksutab ja erutunult üles-alla hüpleb... Hoia, jumal, Eestit.
  • Priit Kuusk võttis EKREIKE juhid hästi liistule.
    Rataselt null konkreetset vastust. Helme ja Seeder said paremini hakkama.

    Yana Toom võiks juba selle Abiratta välja vahetada. Saaks vähemalt aru, mida see Keskerakond soovib.
  • stagna
    Välisministeeriumi kindlasti Ekrele ei anta . See on liiga tähtis . Ma arvan,et nad ise tahavd rohkem sotsiaalministeeriumi, et panna kinni kõik need riigi tissi imevad nn vabaühendused. Igast LGTB propagandistid, MTÜ pagulasabi kontorid, feministeeriumid jms sellised puukide pesad, kes annetajatelt sentigi ei saa ja seetõttu parasiteerivad riigi ülalpidamisel .

    No kui Välisministeeriumi ei saa, siis "kahitakse" see ilmselt Kaitseministeeriumi (ministriks nt. Leo Kunnas) vastu ...
    Sotsiaal- ja töö ministriks saab J. Madison?
  • hex
    opex
    Kristlased sooviks ekrele kult.mini käpa alla tundub. Rooma tervitust loodab?

    Igasuguseid aegu on nähtud, aga et radikaalne katoliiklane (nt paavst pole Vooglaiu jaoks piisavalt kosher) Eesti poliitiliste arengute üle vaimustunult käsi plaksutab ja erutunult üles-alla hüpleb... Hoia, jumal, Eestit.


    Võitlevad ateistid paluvad jumalat, asi nii hirmus juba.
  • Aitäh Sekeldaja, nüüd võime hakata rääkima EKRE Derangement Syndrome, mis on ühtjagu ehmatav, sest meile jõuavad kõik needsamad nähtused veidi hilinenult kohale. Kogu see soo sotsiaalse konstruktsiooni lugu, fašistide ja natside otsimise kampaania, EKRE kui nähtus jne.


    Karilaid rääkis Jaak Valgest kui kultuuriministrist, mitte, et see nüüd mingi erakonna ametlik seisukoht oleks, aga Postimehe ajakirjanikule antud intervjuus ta seda ütles küll. Isiklikult mina mingit vandenõud Reformierakonna vastu ei kahtlusta. Seda usun küll, et Keskerakond ei tahtnud algusest peale Reformiga koalitsiooni, aga Seedri vihastas välja see, et Reform hakkas nende ja sotsidega läbirääkimisi pidama ja siis jooksis Keskerakonna juurde. Ma võin eksida kõiki tagamaid mitte teades, aga mulje jääb selline, et Kaja Kallas ei olnud oma ülesannete kõrgusel.
  • Ma nagu ei mäleta väga, et see sama Kuusk oleks hullumeelse järjekindlusega selle jedinarossi lepingu järgi pärima hakanud Kaja ja Jürka ühteheitmise puhul. Reikopil viskas pulsi Ringvaates täiesti punasesse, kooseluseadus, arusaadav. Erapooletu ja tasakaalus ERR? Sellid ei viitsi isegi üritada.
  • Toomi mängud Keskis on mängitud. Ta ei suuda isegi Narva osakonnas korda luua, mis veel muud rääkida . Tema on ka peasüüdlane, et Kesk kaotas suurelt hääli kogu Ida-Virumaal .Kõige tõenäosem, et ta saadetakse jälle Europarlamenti sinekuurile ja kõrvaldatakse hoopis Eesti-sisesest poliitikast .

    Kõlvart on hoopis kavalam, ikkagi Aasia juured ja ettevaatlikusest ta ei käi Solovjovile Eesti peale kaebamas .

    Tema saab ( või on juba praegu ) Keski Vene tiiva liidriks ja tema ülesanne on säilitada võim riigis ja Tallinnas iga hinna eest . Koalitsioonileppesse võib kirja panna igast asju, kuid tähtis on millised ka ellu viiakse .

    Seda teavad nii Kõlvart kui Ratas väga hästi .
  • Päris korralikult käivad närvidele need tegelased, kes iga ebamugavuse peale hakkavad emigreerumisest rääkima. Kas kuskil maailmas on riik, kes selliseid lumehelbekestest hädapätakaid avasüli ootab? Ma arvan, et isegi Justin Trudeau’le ei tee hästi selgeks, et sul on varjupaika vaja, sest et natsid... Kodumaad peab armastama. Valitsust mitte. Kui ei meeldi, ole ühiskondlikult aktiivne ja tee midagi paremaks - aga JUMALA EEST, ära vingu!
  • stagna, Helme rääkis, et Toom on end nurka värvinud, sest venelased on hajumas peale Savika kadumist erinevate erakondade vahel ja et Kõlvart võib veel järgmistel kohalikel valimistel vene mängu mängida, aga mitte kauem. Samuti, et vene koolide osas on Keskerakond Isamaa ja EKRE ühte meelt (Yana Toom ilmselt mitte). Täielikult eesti keelele üleminek, aga mitte üleöö ja mitte nii, et vene ja eest lapsed visatakse tuimalt ühte kooli.
  • EKRE ja KESK valitsus oleks nii nunnu nägelemine. Ja ISA saaks seal olla nagu päriselt isa.

    Tulevaste uudiste eelvaade:
    1. Simson nutab, et Madison tõmbas teda juustest. Seeder tõrelemas mõlemaga.
    2. Yana Toom: mina ei sodinud Mart Helme kaabut täis. Seeder tõrelemas mõlemaga.

  • Karum6mm
    ...ole ühiskondlikult aktiivne...


    "Karum6mm plaanib uut erakonda"
  • Sekeldaja, tänud - mu päev on igatahes korda läinud :D
    Kuigi suhtuks sellisesse valitsusse "mõninga skepsisega", siis suur võit oleks juba näha sotsialistide maksurahal parasiteerimise lõpetamist. Hirm ja paanika on juba vasakleeris õhus, teeb seest kuidagi soojaks .. :P

    Samuti on kahju näha, et väga tasakaalukas ERR on järjest enam uudiste asemel arvamusi ja "loo jutustamist" pakkuma asunud. Siiski on tegemist konkurentsitult parima kanaliga Eesti uudiste tarbimiseks. Uudistest mind ei huvita kellegi arvamus ja tõlgendused, vaid faktid, mille põhjal ise järeldusi teha. See on muidugi mu enda isiklik probleem..
  • lauriy
    Karum6mm
    ...ole ühiskondlikult aktiivne...


    "Karum6mm plaanib uut erakonda"


    Minu versiooni vabaturufundamentalismist toetaks siit foorumist ilmselt umbes viis kasutajat ja umbes 10 mu sõpra. Ahjah, mu ema ka. See on küll umbes sama palju kui ERE toeatajaid, kuid ikkagi suts väheseks jääb.
  • Mind huvitaks Rail Balticu küsimus, ma ei näe mingi nipiga koalitsiooni sündivat, kui EKRE sellele kindlaks jääb?
  • Karum6mm
    Minu versiooni vabaturufundamentalismist toetaks siit foorumist ilmselt umbes viis kasutajat ja umbes 10 mu sõpra. Ahjah, mu ema ka. See on küll umbes sama palju kui ERE toeatajaid, kuid ikkagi suts väheseks jääb.

    Mina olen valmis hääletama nii paremkonservatiivse kui paremliberaalse erakonna poolt, olles veendunud, et liberaalsuse-konservatiivsuse tasakaalupunkti on ühiskond suuteline ise paika sättima. Probleemiks on aga parempoolsuse sisuline puudumine praeguselt poliitskaalalt. See on halb, väga halb.
  • Kristjan1
    Mind huvitaks Rail Balticu küsimus, ma ei näe mingi nipiga koalitsiooni sündivat, kui EKRE sellele kindlaks jääb?


    Kui Keskerakond võtab paljudes küsimustes oma Savisaare aegsed seisukohad tagasi - rahvahääletuse, rail balticu, immigratsiooni, kooseluseaduse jne osas siis mitmed koalitsiooni moodustamise probleemid kaovad ära.

    Isamaa puhul on see rail baltic selline,Nii ja Naa

    Siin samas LHVs oleme me siiski jõudnud järeldusele, et Rail Baltic oleks rahapõletus, seega kui see praegusel kujul ära jääb, on tegemist ainult positiivse asjaga.


  • Kujutagem ette, et Eesti teatab Lätile ja Leedule, et mõtlesime RB osas ümber - naabrid teevad järelduse, et oleme täiesti segi pööranud. Järeldus on muidugi õige.
  • Vanaema
    Kujutagem ette, et Eesti teatab Lätile ja Leedule, et mõtlesime RB osas ümber - naabrid teevad järelduse, et oleme täiesti segi pööranud. Järeldus on muidugi õige.


    Ja olemegi jõudnud eestlaste tüvinarratiivini: "Issand Jumal, mida küll välismaalased meist mõtlevad?!?!"
  • Lihtsalt sama kui Vargamäe Andres teataks Pearule,et see kraavi kaevamine kahasse kahe talu piirile jääb ära.

    Kuid RB ei ole see kõige suurem komistuskivi. Helme juba teatas,et kui mõnes küsimuses kokkuleppele ei jõuta, pannakse see lihtsalt kõrvale riiulile tolmuma. Ehk siis säilitatakse status quo . .
  • Sekeldaja
    Vanaema
    Kujutagem ette, et Eesti teatab Lätile ja Leedule, et mõtlesime RB osas ümber - naabrid teevad järelduse, et oleme täiesti segi pööranud. Järeldus on muidugi õige.


    Ja olemegi jõudnud eestlaste tüvinarratiivini: "Issand Jumal, mida küll välismaalased meist mõtlevad?!?!"


    Eestlane näeb esimest korda elevanti: "Issand, mida küll see suur veider loom minust mõtleb?"

    stagna
    Kuid RB ei ole see kõige suurem komistuskivi. Helme juba teatas,et kui mõnes küsimuses kokkuleppele ei jõuta, pannakse see lihtsalt kõrvale riiulile tolmuma. Ehk siis säilitatakse status quo . .


    Erinevus "reformist"-parteist oleks siis see, et osagi asju saaks juba nelja aastaga tehtud ...
  • Vanaema
    Kujutagem ette, et Eesti teatab Lätile ja Leedule, et mõtlesime RB osas ümber - naabrid teevad järelduse, et oleme täiesti segi pööranud. Järeldus on muidugi õige.


    Üks britt, kes oli omal ajal toetanud EL-I ja nüüd toetas Brexitit, ütles: At the time It seemed like a good idea.
  • Eilset „Aktuaalset Kaamerat“ võis vaadata kui head estraadietendust: kolm poliitikut on asunud kangelaslikult otsima ühisosa Keskerakonnaga, kõik ikka selleks, et võimalikult hästi täita oma valijate poolt nendele pandud lootusi ja antud mandaati …

    Üks nende poliitikute ühine joon hakkaski juba silma, nimelt VALELIKKUS.

    Kõige saamatum oma näitlejavõimete poolest oli minu arvates Jüri Ratas – no mitte kuidagi ei andnud välja Talleyrand’i mõõtu. Võib-olla tema saamatuse tõttu meenutas see etendus natuke Janajevi Ühiskondliku Päästekomitee pressikonverentsi 1991. aasta augustiputši ajal.
  • Janajevi stiil ei ole hea, KE ja EKRE peaksid Molotov-Ribbendropi pakti eeskujuks võtma. Nende kahe vahele jääv pisike i on mittevajalik moodustis, umbes nagu Poola NL ja Saksamaa vahel.
  • Pole midagi traagilist siin. Keegi pole surma saanud ega isegi rahast ilma jäänud. Lihtsalt Ref saab nüüd maitsta omaenda ravimit. Kui ikka keegi ei taha sinuga koalitsiooni teha peale täielikult põrunud sotsialistide, siis see ei ole juhus .Peaks peeglisse vaatama ja sealt põhjust otsima .

    Refi solvumine on lapsik ja naeruväärne. Sarnaneb kangesti Venemaa solvumisele, et miks kõik meile käru keeravad, miks keegi ei taha meiega koos mängida ?! Võitsime ju suure sõja ja nüüd on võidetud seljad kokku pannud ja mängivad oma liivakastis,kuhu meid ei lasta . Igast jobannõi fašistid ja valgesoome maod elavad nagu härrad, neil on ilusad riided ja põnevad uued mänguasjad ning isegi ljahhid ja hohollid on nende poole üle jooksnud ? Meile on jäänud ainult batka ja see tatine rasvamagu Junn oma V-2 rakettide ja kiviaegse soomusrongiga .

    Nujah, sel kõigel on hea põhjus .

    Tuleks peeglisse vaadata ja sealt seda otsida .
  • Rein Raud: Ratas läheb ajalukku neonatside valitsusse toojana

    Valitsuse EKRE oma programmi täies mahus teostama ei hakka, eeldab Raud, «sest seda pole (õnneks) võimalik teostada». Tema valijatele see Raua hinnangul ei mõju, sest nende toetus põhineb ahastusel ja vihal. «Muus osas võib siiski eeldada majanduslangust, sest nooremal ja innovatsioonivõimelisemal seltskonnal pole mingit tarvidust end siin teostada – kahjuks on neilt võetud võimalus oma riigi poliitika üle uhke olla,» kirjutab ta.



    Sarnased jutud Trumpi võiduga, et osad inimesed lahkuvad USAst ja lähevad Kanadasse elama. Rauale on EKRE vastik ja paistab olevat emotsionaalne jutt. Aga, kui inimesed lahkuvad siit selleks, et Soome ehitama minna, siis on ok, Raud raagib innovaatlisest seltskonnast. Vasakpoolsed pidid ju toolisklassi eest seisma. Raud utleks toenaliselt, et tema seisabki, aga midagi muud tuleb nendest juttudest valja. Kindlasti on selles asjas rahvusluse ja globaliseerumise dimensioon, aga uks asi on see, et the left aint what it used to be.
  • Ega käbi kuku kännust kaugele. Rein Raua vanaisa oli kommunist ja astus vabatahtlikult hävituspataljoni. Need üksused ei võidelnud Wehrmachtiga vaid hävitasid suure agarusega Eesti inimesi ja Eesti vara, sest Stalin oli andnud käsu okupeeritud aladelt taandudes jätta pealetungivatele sakslatele vaid põletatud maa .Sai juba 1946.a. ENSV teeneliseks kirjanikuks ja kiitis oma luuletustes Leninit .

    Rein kindlasti ei vastuta oma vanaisa tegude eest, kuid põlvest põlve edasi antud mentaliteet selles suguvõsas on kah üsna selge. Sama nagu Lauristinil ja Allikul.
  • stagna
    Ega käbi kuku kännust kaugele. Rein Raua vanaisa oli kommunist ja astus vabatahtlikult hävituspataljoni. Need üksused ei võidelnud Wehrmachtiga vaid hävitasid suure agarusega Eesti inimesi ja Eesti vara, sest Stalin oli andnud käsu okupeeritud aladelt taandudes jätta pealetungivatele sakslatele vaid põletatud maa .Sai juba 1946.a. ENSV teeneliseks kirjanikuks ja kiitis oma luuletustes Leninit .


    Kui juba läks elulugude meenutamiseks, siis meenutaks ka Mart Helme oma, kui ta töötas kirjastuses Eesti Raamat sisuliselt tsensorina (nüüd nimetatakse Wikis seda marksismi-leninismi osakonnaks). Sellele kohale ei pandud mitte iga juhuslikku iskut. See inimene pidi olema kontrollitud ja moraalselt vastama partei nõuetele.
  • See Raud on järjekordne tõestus sellest, et sotsidel ja liberaalidel ei ole absoluutselt empaatiavõimet. Nad suudavad ainult mõelda mina, mina, mina, mulle, mulle, mulle vormis, aga mida enamus ühiskonnast tunneb või arvab, see jääb nende jaoks täiesti hoomamatuks.
  • Oi, ma tahaks küll näha kuidas Martin Helme välisministriks tehakse. Kujutan juba ette, kuidas mõnda teist välismninistrit briifitakse enne kohtumist "Most well known statement by him is "if its black, show the way out""
    Välisministri ja kaitseministri kohad peaks ikka kindlalt EKREle minema, kes see muu ikka seda biljonit USAlt välja rääkima läheb.
  • Millise maailmavaate esindajad need suure empaatiavõimega siis silma paistavad?
  • santa
    Oi, ma tahaks küll näha kuidas Martin Helme välisministriks tehakse. Kujutan juba ette, kuidas mõnda teist välismninistrit briifitakse enne kohtumist "Most well known statement by him is "if its black, show the way out""


    Ega võib suht sant seis olla, kui pead kohtumistel üksi kuskil nurgalaukeses oma snäkki sööma, nagu Puutin ükskord.
  • hex
    Millise maailmavaate esindajad need suure empaatiavõimega siis silma paistavad?


    Pohhuistid :)
  • See Eestist lahkumise jutt iseloomustab hästi inimesi, kes nii räägivad. Suur ego ("Minu lahkumine on korvamatu löök kogu Eestile!") ja väike kodumaa-armastus. Kodumaa pole sul mõni supermarket, mida kergekäeliselt vahetada, kui kaubavalik ei meeldi. Ma ei lahkuks Eestist isegi Vene okupatsiooni tõttu, sest ei kujuta ette, et suudaksin ilma Eesti ja eestlasteta elada.
    Kolmandaks nad muidugi ei tee oma lahkumisähvardust teoks, sest kes neid seal "mujal" ikka ootab. Nii et tühja jutu ajamine tõsisel teemal.
  • stagna
    Pole midagi traagilist siin. Keegi pole surma saanud ega isegi rahast ilma jäänud. Lihtsalt Ref saab nüüd maitsta omaenda ravimit. Kui ikka keegi ei taha sinuga koalitsiooni teha peale täielikult põrunud sotsialistide, siis see ei ole juhus .

    Stagna, sotsialistid ei tahaks samuti koalitsiooni teha Reformiga, aga neil muud valikut pole, kui just kohe kuulutadagi end meelega opositsioonis olevaks.
    Ma arvan et mitte keegi ei tahaks koalisatsiooni teha, see on lihtsalt sundus, et võimalikult võimule saada.

    Kui reform oleks pakkunud kesikutele koalisatsiooni, nii et nad oleks tulevases kesikuvalitsuses n-ö väiksem partner ja tulevases kesikuvalitsuses oleks läbi viidud eelkõige kesikute programmi, oleks see koalisatsioon sündinud.
  • Kui KE-EKRE-I koalitsioon peaks moodustuma, siis iga hääletus Riigikogus hakkab olema põnevusetendus ...

    Miks? Lihtsalt jätan siia 10 nime ... Mihhail Kõlvart, Yana Toom, Maria Jufereva, Vladimir Svet, Mihhail Stalnuhhin, Mihhail Korb, Martin Repinski, Vadim Belobrovtsev, Siret Kotka-Repinski ning Raimond Kaljulaid

    Juba valitsuse ametisse nimetamine saab olema väljakutse, aga ilmselt siin saadakse hääled kokku, küll on aga EKRE-le meelepäraste otsuste vastuvõtmine keeruline ... Mart Helme ei ole loll ja saab sellest suurepäraselt aru, ega ta ilmaasjata ei ole juba alustanud juttu sellest kuidas mõned asjad pannakse riiulisse seisma või kalevi alla
  • ttrump, see asi on koalitsioon, mitte koalisatsioon.
  • Fake McCoy
    See Raud on järjekordne tõestus sellest, et sotsidel ja liberaalidel ei ole absoluutselt empaatiavõimet. Nad suudavad ainult mõelda mina, mina, mina, mulle, mulle, mulle vormis, aga mida enamus ühiskonnast tunneb või arvab, see jääb nende jaoks täiesti hoomamatuks.


    Ta ei nimetanud kõiki parteiliikmeid ega toetajaid natsideks, aga ütles: "Tema valijatele see Raua hinnangul ei mõju, sest nende toetus põhineb ahastusel ja vihal. " Ehk deplorables.

    Raimond Kaljulaid astub protestiks EKRE vastu Keskerakonna juhatusest välja
  • Fake McCoy
    See Raud on järjekordne tõestus sellest, et sotsidel ja liberaalidel ei ole absoluutselt empaatiavõimet. Nad suudavad ainult mõelda mina, mina, mina, mulle, mulle, mulle vormis, aga mida enamus ühiskonnast tunneb või arvab, see jääb nende jaoks täiesti hoomamatuks.


    Valimistulemustest (mitte kisa detsibellidest) lähtudes on 2/3 Eesti ühiskonnast sotsid ja liberid.
  • Arvan, et tõenäoliselt selles koosluses valitsust siiski ei tule. Keskerakonnas on saadikuks valitud lisaks Kaljulaidile veel rohkelt vene keskkonnast pärit saadikuid, mis tähendab, et teatud hetkedel võib saalis hääletamisel kalduda opositsiooni kasuks. Tegelikult oleks kõige mõistuspärasem olnud Ref- EKRE (toeks Isamaa) koalitsioon. Nüüd on Reformarid Eesti raskesse seisu pannud. Ja üks vähem sobivaimaid kombinatsioone on sotsid - reform +...
    Kuidas küll sotsid on valmis ümberjagamise (tulumaks) poliitikast loobuma, kui vaid valitsusse saaks.
  • Seltsimees Raim. Kaljulaidist võib saada Riigikogus esimene aknaalune. Poisil on omad kiiksuga kivistunud põhimõtted.
  • jaans
    Fake McCoy
    See Raud on järjekordne tõestus sellest, et sotsidel ja liberaalidel ei ole absoluutselt empaatiavõimet. Nad suudavad ainult mõelda mina, mina, mina, mulle, mulle, mulle vormis, aga mida enamus ühiskonnast tunneb või arvab, see jääb nende jaoks täiesti hoomamatuks.

    Valimistulemustest (mitte kisa detsibellidest) lähtudes on 2/3 Eesti ühiskonnast sotsid ja liberid.

    Sotse tuleb tunnustada vähemalt selle pärast, et neil ON mingid põhimõtted. Jah, need põhimõtted on reaalsuses mittetoimivad, ja ebahumaansed, aga ikkagi põhimõtted. Sots on sots selle pärast, et ta on põhimõtteliselt sots. Reformikad ja kesikud on sotsid aga selle pärast, et see on (seni veel) EL meinstriim ja nii on kõige lihtsam ja mugavam.

    Kelle huve teenib eurofiilist* Kaja Kallase "mina paremerakondadega ei mängi" soolo? Millist kasu saab RE valija sellest, et ühe pirtsutava printsessikese arrogantsuse tulemusel esindab EKRE+I koalitsioonis kolmanda osapoolena oma valijate huve RE asemel Ühtne Venemaa? Seletage see asi sirge näoga ära?

    * Kallas, a Europhile, is the daughter of the former Estonian prime minister Siim Kallas, who also led the Reform party before serving as a European commissioner. -- The Guardian
  • dejavu. Oli pikalt aegu,kui kesikute kliki- ja kommenteerimisvabrik vaikis.
    Nüüd uue koalitsiooni loomisel on nii EKRE kui ka Keski nobenäpud tööle pandud ja proovitakse "avalikku arvamust" väänata endale sobivas suunas. Ka siin foorumis on tekkinud terve rida värskeid kasulikke idioote, kes igasuguse kriitikameeleta antud moodustist üles haibivad. Lähimal vaatlusel on tõenäoliselt tegu Kaalepi ja Kiige alter-egode või nende derivaatidega.
    Kinnitage turvavööd. See on alles algus.
  • PeaLiK

    Kelle huve teenib eurofiilist* Kaja Kallase "mina paremerakondadega ei mängi" soolo? Millist kasu saab RE valija sellest, et ühe pirtsutava printsessikese arrogantsuse tulemusel esindab EKRE+I koalitsioonis kolmanda osapoolena oma valijate huve RE asemel Ühtne Venemaa? Seletage see asi sirge näoga ära?


    Oot, mis ajast EKRE parempoolne partei on? Kui nende majandusprogrammi vaadata, siis vaat et vasakpoolsem kui sotsid.
  • Seltsimees Raim. Kaljulaidist võib saada Riigikogus esimene aknaalune.


    Kesk on lihtsalt Refi hea õpilane ja on aru saanud, et arendada tuleb tooteid kõigile valijaskonna gruppidele. Näiteks eurofiilne Ref pidas pikalt ametis euroskeptilist Gräzinit jne. Loomulikult positsioneerivad praegu mõned Keski tegelased end EKRE vastastena, et korjata kokku hääli ka sellest sektorist.
  • mx77
    PeaLiK

    Kelle huve teenib eurofiilist* Kaja Kallase "mina paremerakondadega ei mängi" soolo? Millist kasu saab RE valija sellest, et ühe pirtsutava printsessikese arrogantsuse tulemusel esindab EKRE+I koalitsioonis kolmanda osapoolena oma valijate huve RE asemel Ühtne Venemaa? Seletage see asi sirge näoga ära?

    Oot, mis ajast EKRE parempoolne partei on? Kui nende majandusprogrammi vaadata, siis vaat et vasakpoolsem kui sotsid.

    Rahvussotsialism viitab otseselt vasakpoolsusele.
  • Huvitav, kui EKRE IKE koalisatsioon läbi kukub, kas siis seltsimees Raim. Kaljulaid astub kesikute partei juhatuse liikmeks tagasi?
    Hüääna, kõlvart, odekoloone on palju paindlikumad, et pole nagu kuulnud nende igasustest protestiväljaastumistest. Need kes ei paindunud, need juba läksid sealt parteist koos käärkäe valimisliiduga. Ainult Heimar Lenk veel nuhib nuka taga.
  • Kelle huve teenib eurofiilist* Kaja Kallase "mina paremerakondadega ei mängi" soolo? Millist kasu saab RE valija sellest, et ühe pirtsutava printsessikese arrogantsuse tulemusel esindab EKRE+I koalitsioonis kolmanda osapoolena oma valijate huve RE asemel Ühtne Venemaa? Seletage see asi sirge näoga ära?

    Vb leiad vastuse sellest Reutersi pealkirjast -
    https://www.reuters.com/article/us-estonia-election-nationalists/estonian-pm-invites-far-right-to-join-cabinet-idUSKBN1QS287
    Ja sama tendents, kui mujal Ida-Euroopas on jõudnud ka meieni, kus äärmusPoolsed (ei tea mis moodustis see EKRE on?) teevad usinasti tööd kremliparteidega. Nagu Reuters tabavalt ka ütleb -
    Ratas, leader of the traditionally Moscow-leaning Centre party, had earlier ruled out governing with EKRE, which made strong gains in the latest election and almost tripled its representation in the new parliament to 19 seats.

    Ükski tõsiseltvõetav erakond, kelle huvi on Eesti huvide esindamine EL tasemel, ei saa EKRE suguseid paariaid valitsusse võtta. Seniks kuni nad ei ole üheselt natsismi-teemat (tänased RK liikmed baaridest bänni saanud, natsismi ülistamise eest), "kui on must näita ust" poliitikat, NATO sõduritele vormikandmise kohustust (muidu ongi OK baaris molli saada) hukka mõistnud, käsitletakse edaspidi Eestit paariana.
    Eesti elanikest toetab 74% kuulumist ELi, mis on oluliselt kõrgem kui EL keskmine. Ja kuulumine EL tähendab kuulumist ka ELi väärtusruumi. 130 000 EKRE valijat (ja häälekaid propagandiste) ei saa rääkida kogu Eesti nimel.
  • "• Alandame käibemaksu 15 protsendile, et anda majandusele oluline kasvutõuge ning jätta inimestele kätte rohkem raha. Laiendame 9%-list soodusmäära majutus- ja toitlustusvaldkonnale, vabastame käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste erivahendid, samuti elektriautod.
    • Alandame kütuse- ja alkoholiaktsiisid tasemele, mis toob nende tarbimise ja maksutulud Lätist tagasi Eestisse.
    • Muudame Eesti kõige odavama energiaga riigiks meie piirkonnas. Selleks vähendame gaasi- ja elektriaktsiise, alandame elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid.
    • Kaotame teede- ja veokimaksud."

    On see vasak- või parempoolne?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon