Riigikogu valimised 2019 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • raulir
    TaivoS,

    Minu isiklike tähelepanekute kohaselt jäävad välismaale kolijatest välismaale kohale need, kes on piisavalt ettevõtlikud ja töökad, et suuta vähemalt need ~1000 eurot kuus lisandväärtust luua ja eluga uues kohas hakkama saada. Kes ei suuda, need kaovad mõne kuu kuni paari aasta jooksul tagasi sinna, kust nad tulid.

    See tähendab, et need välismaal püsivad inimesed on just need, kes pigem teavad paremini, kuidas asjad reaalses elus käivad.


    Miks peaks inimene kodumaalt lahkuma ja välismaal püsima?
  • Vanaema
    raulir
    TaivoS,

    Minu isiklike tähelepanekute kohaselt jäävad välismaale kolijatest välismaale kohale need, kes on piisavalt ettevõtlikud ja töökad, et suuta vähemalt need ~1000 eurot kuus lisandväärtust luua ja eluga uues kohas hakkama saada. Kes ei suuda, need kaovad mõne kuu kuni paari aasta jooksul tagasi sinna, kust nad tulid.

    See tähendab, et need välismaal püsivad inimesed on just need, kes pigem teavad paremini, kuidas asjad reaalses elus käivad.


    Miks peaks inimene kodumaalt lahkuma ja välismaal püsima?

    Sest kodukohas vähegi normaalse palgaga tööd ei ole ja kui oled uues kohas end sisse seadnud, lapsed koolis jne, siis ei ole lihtne tagasi tulla, eriti kui sind siin peale kodumaa muud ei oota.
  • Vanaema
    raulir
    TaivoS,

    Minu isiklike tähelepanekute kohaselt jäävad välismaale kolijatest välismaale kohale need, kes on piisavalt ettevõtlikud ja töökad, et suuta vähemalt need ~1000 eurot kuus lisandväärtust luua ja eluga uues kohas hakkama saada. Kes ei suuda, need kaovad mõne kuu kuni paari aasta jooksul tagasi sinna, kust nad tulid.

    See tähendab, et need välismaal püsivad inimesed on just need, kes pigem teavad paremini, kuidas asjad reaalses elus käivad.


    Miks peaks inimene kodumaalt lahkuma ja välismaal püsima?


    Erinevatel inimestel on erinevad põhjused.
  • ... ja see on täiesti OK (olgugi, et mõnel puhul kahetsusväärne)
  • See väismaale kolinute asi ei ole minu arvates isegi põhiline antud kontekstis. Kuidas, te kujutate ette esindusdemokraatiat?

    Mina kujutan seda ette nii, et sa lähed valima ja kui sinu kandidaat võidab, siis hakkab ta esindama neid seisukohti, mida ta lubas esindada. Lisaks sellele on erinevaid klausleid veel tavaliselt, et see sinu maailmavaate esindamine toimuks reaalselt, sa saad USA-s konresmenidega ühendust võtta vahepeal toimunud küsimuste osas ja teatada, et vot nii, mis nüüd edasi saab, mina olen sinu valija ja ma arvan nii. Meil ka saab ja tegelikult on riigikogusse valitud inimestel vähemalt moraalne kohus sulle vastata. Mina olen ühendust võtnud riigikogu liikmetega ja nad on alati vastanud mulle. Soovitan alustada viisaka pöördumisega: olen teie valija (kuigi ma pole alati olnud). Neile tasub meelde tuletada, et nad teenivad rahvast. Mina ütleksin, et meil on suhteliselt hea demokraatlik side valitute ja valijate vahel Eestis, olgu see siis ajakirjanduse kaudu või meetodil, mida eelnevalt kirjeldasin, aga meil praktiliselt puudub igasugune side Euroopa parlamendi ja rahvaga.
  • Vanaema
    ttrust
    IRL esimees telekas andis just lubaduse et koalisatsiooniläbirääkimistel nad tõstavad üles teema Jediinaja Rossija lepingute lõpetamise kohta.

    Ära võta seda tõsiselt. Midagi ta ju peab plärama, et Tsahkna saabastesse astumist õigustada.

    Oh, ma unustasin --> :-) <-- lõppu panna. Selle seltskonna puhul ei võta midagi tõsiselt - nad meenutavad mulle professionaalseid kroonilisi joodikuid, viimased on samuti filigraansed supervaletajad.
    P.S. väidetavalt on IRL-i läbirääkimismeeskonnas keegi majandusspetsialist sester. Nii igatahes ta ise end ühes teleintervjuus tituleeris.
  • Sotsid plärtsuvad sellest, mis on internatside ja venestajate leeris uut: https://www.sotsid.ee/sven-mikser-raimond-kaljulaid-heitis-juri-ratasele-kinda/?
    Ilmselt loodavad, et ehk maandub Raimondo lõpuks ka nende paati?

    Kahjuks ei taju seltsimehed intrid enam realiteete: https://www.err.ee/919191/jufereva-skuratovski-ekre-st-mulle-ei-meeldi-et-nad-kutsuvad-mind-tiblaks
  • Igal juhul, kui nüüd käimasolevad koalitsiooni-läbirääkimised ebaõnnestuma peaksid (tõenäosus selleks pole sugugi väike), ja Isamaa paati ei vaheta (s.t EKRE-ga ühele poole rindejoont jäädakse), pole Kajalgi enam lõheneva ja paukuva Kesiklaga midagi tarka peale hakata.
    Ega koos sotsialistide ning Kesiklast pagevate internatsidega 51 hääle toel riiki valitseda poleks just meelakkumine :)

    Tal jääb üle üksnes ise EKRE (ja Isamaa) -ga parim koalitsioon luua, või siis erakorralisi valimisi ootama jääda.
  • meelis07
    ..

    Tal jääb üle üksnes ise EKRE (ja Isamaa) -ga parim koalitsioon luua, või siis erakorralisi valimisi ootama jääda.


    Huvitav, milline oleks uute valimiste väljavaade? Kas kõik need stagnandid, kes pühapäeval lipsu ette panid ja hääletamas käisid, ka veel seda teeks? Ja kas valikuks oleks ikka veel KE (peale EKRE pulli)?
  • Kristjan1
    KIRJAD JÜRI RATASELE | Kümned Eesti noored ja tegusad kodanikud saatsid peaministrile võimaliku koalitsiooni osas murekirjad

    Kui nüüd Ratas peaks surve all murduma ja asjast jääb selline mulje, et EKRE ei olnud salongikõlbulik, siis pakun, et EKRE populaarsus kasvab veelgi ning EKRE radikaliseerub veelgi. Opositsioonist on hea rääkida, kuidas kõik on halvasti ja süüdi on need globalistid, kes meid valitsusest välja puksisid. Oleks see kohe alguses juhtunud, et RE ja KE oleks kokku läinud, siis sellist momenti minu meelest poleks. Samas kaotaks ka Ratas näo Üleüldiselt ma ootaksin KE kosmopoliitsema osa eraldumist ja seda ka siis, kui EKRE-ga koalitsiooni ei sünni, sest kahju on juba sündinud.


    Sellist jälkust nägi viimati nõuka ajal! #parteikoosolek #kaksvihkamiseminutit #lugejakiri
  • Kristjan1
    KIRJAD JÜRI RATASELE | Kümned Eesti noored ja tegusad kodanikud saatsid peaministrile võimaliku koalitsiooni osas murekirjad

    Torkas silma, et artikli alguses valupunktiks peetakse seda Helme poolt väljakäidud fakti või "fakti", et EKRE IKE koalisatsioon pandi püsti juba esmaspäeval. IRL-st Seeder ütles selle peale, et esialgne konsultatsioon tal Helme ja Ratasega oli sellel teemal, aga järgmised 2 päeva jauras ta Reformiga koalisatsiooni loomise üle kuni Reform hoopis otsustas, et teeb pakkumise kesikutele. Seega sisuliselt oli EKRE IKE koalisatsiooni loomine pandud mitmeks päevaks ootele.

    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.
  • Offf
    Sellist jälkust nägi viimati nõuka ajal! #parteikoosolek #kaksvihkamiseminutit #lugejakiri

    Arvasin, et nõukogude ajal inimesi sunniti selliste kirjade kirjutamisele või olid need kirjad väljamõeldised, aga eks tol ajal tegi komsomol ajupesu nii et nii mõnedki kirjad olid tol ajal siirad, nüüd teeb ajupesu sotsiaalmeedia ning seal kujunev kambavaim.
  • ttrust


    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.


    Kas tohib küsida, mis vahet seal on, kas Seedri jutt tõele vastab? Valimistulemus on selline, et praktiliselt kõik peavadki kõigiga läbi rääkima - ning väike häma käib lahutamatult sedasorti läbirääkimiste juurde.
    Mind isiklikult häirib hetkel ainult see, et finantsgeenius Kert Ämmapets on jälle laua taga justkui mingi tegija.
  • Kui erakorrralised valimised, siis ilma e-hääletuseta.

    Selleks pole vaja valimisseadust muuta vaid ainult Vabariigi Valimiskomisjoni otsust .

    (2) Elektroonilise hääletamise mittealustamise või lõpetamise korral teavitab Vabariigi Valimiskomisjon viivitamata sellest valijaid ning teavitab, milliseid hääletamisviise on võimalik elektroonilise hääletamise asemel kasutada.

    (3) Kui elektroonilise hääletamise peatamise või lõpetamisega kaasneb elektrooniliselt antud häälte tühistamine, teavitab Vabariigi Valimiskomisjon viivitamata valijaid vajadusest uuesti hääletada ning milliseid hääletamisviise saab selleks kasutada.


    Sedelhääletusel oleks Ref alles kolmas Keski ja Ekre järel .
  • stagna
    Kui erakorrralised valimised, siis ilma e-hääletuseta.

    Selleks pole vaja valimisseadust muuta vaid ainult Vabariigi Valimiskomisjoni otsust .

    (2) Elektroonilise hääletamise mittealustamise või lõpetamise korral teavitab Vabariigi Valimiskomisjon viivitamata sellest valijaid ning teavitab, milliseid hääletamisviise on võimalik elektroonilise hääletamise asemel kasutada.

    (3) Kui elektroonilise hääletamise peatamise või lõpetamisega kaasneb elektrooniliselt antud häälte tühistamine, teavitab Vabariigi Valimiskomisjon viivitamata valijaid vajadusest uuesti hääletada ning milliseid hääletamisviise saab selleks kasutada.


    Sedelhääletusel oleks Ref alles kolmas Keski ja Ekre järel .


    Kle Stagna, mina, kui RE poolt hääletaja, sooviks lõpetada paberil hääletamise, sest siis vajub valimistulemus minu soovitud seisu. Saa üle ausalt, pole e-hääletusel midagi viga. See toob rohkem inimesi hääletama ning see on ainult hea. Kuniks sina või mõni muu sinusugune fashist-lite tõestab ära, et e-hääletust on kasutatud tulemuste võltsimiseks, hoia oma möla endale. Kaua võib?
  • see on põhiseadusvastane ja läbipaistmatu. Seda hääletamise ahelat hääletaja arvutist kuni kokkulugemiseni ei saa mingil viisil sõltumatud vaatlejad kontrollida.

    Sellega ongi kõik öeldud.
    '
    Kui sa oled nii laisk, et ei viitsi pühapäeval autot käima panna ja jaoskonna juurde sõita, nagu teevad sajad miljonid inimesed üle maailma kõikides demokraatlikes riikides, siis sul polegi üldse riigi asjade otsustamisega mingit tegemist .

    Istu kodus ja ole rahul sellega, kelle teised sulle valivad .
  • sakuska
    ttrust
    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.

    Kas tohib küsida, mis vahet seal on, kas Seedri jutt tõele vastab? Valimistulemus on selline, et praktiliselt kõik peavadki kõigiga läbi rääkima - ning väike häma käib lahutamatult sedasorti läbirääkimiste juurde.
    Mind isiklikult häirib hetkel ainult see, et finantsgeenius Kert Ämmapets on jälle laua taga justkui mingi tegija.

    Eetiliselt oleks halb olnud see, kui juba 4. märtsil oli EKRE IKE koalisatsioon kokku lepitud ja edasiste konsultatsioonide pidamine oli näitemäng, mis oligi ette nähtud nurjumisele.
    Koomik Kert Ämmapets -- nõus. Kogu see IRL-i partei oleks pidanud allapoole valimiskünnist jääma. Põhjustest on pikalt-laialt jahutud.
  • Vaadate + ja - stagnale, siis idiootide konsentratsioon on siin päris muljetavaldav.
  • ttrust
    sakuska
    ttrust
    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.

    Kas tohib küsida, mis vahet seal on, kas Seedri jutt tõele vastab? Valimistulemus on selline, et praktiliselt kõik peavadki kõigiga läbi rääkima - ning väike häma käib lahutamatult sedasorti läbirääkimiste juurde.
    Mind isiklikult häirib hetkel ainult see, et finantsgeenius Kert Ämmapets on jälle laua taga justkui mingi tegija.

    Eetiliselt oleks halb olnud see, kui juba 4. märtsil oli EKRE IKE koalisatsioon kokku lepitud ja edasiste konsultatsioonide pidamine oli näitemäng, mis oligi ette nähtud nurjumisele.
    Koomik Kert Ämmapets -- nõus. Kogu see IRL-i partei oleks pidanud allapoole valimiskünnist jääma. Põhjustest on pikalt-laialt jahutud.


    Ilmselt suuresti nii oligi, st oli otsustatud, et hakkavad kolmekesi läbirääkimisi pidama ja leiavad mingi põhjuse, et REle ära öelda.
  • Stagna, Sa kõlad nagu lameda maa või chemtrails'i fanaatik - kui Sa oled võtnud jäigalt pähe, et Sind ei saa mitte mingil juhul ümber veenda, siis ei saa keegi seda ka teha. Muu maailm liigub ka ilma Sinuta edasi.
  • stagna
    see on põhiseadusvastane ja läbipaistmatu. Seda hääletamise ahelat hääletaja arvutist kuni kokkulugemiseni ei saa mingil viisil sõltumatud vaatlejad kontrollida.

    Sellega ongi kõik öeldud.
    '
    Kui sa oled nii laisk, et ei viitsi pühapäeval autot käima panna ja jaoskonna juurde sõita, nagu teevad sajad miljonid inimesed üle maailma kõikides demokraatlikes riikides, siis sul polegi üldse riigi asjade otsustamisega mingit tegemist .

    Istu kodus ja ole rahul sellega, kelle teised sulle valivad .


    WTF? Mismoodi saab kontrollida ahelat hääletajast kuni kokkulugemiseni jaoskonnas hääletades? Meil on salajane hääletamine, tuletan meelde.
    Saab kontrollida jaoskonna tasemel hääletanute nimekirju ja hääletussedelite arvu. Aga seda saab samamoodi kontrollida e-häälte puhul, ainult et kogu riigi tasemel. Sisselogimised on olemas, hääletamised on olemas, hääletustulemused on olemas. Seal pole mingit "musta kasti", need on täiesti elementaarsed asjad. Ma ütleks isegi, et e-hääletamine on täna suures plaanis turvalisem kui paberhääletamine, seda tänu ümberhääletamise võimalusele.
    Jaoskonnas võib"boss" parmult nõuda kabiinis telefoniga pildi tegemist täidetud hääletussedeli ja oma id-kaardiga, et väljateenitud 10 eurot kätte saada - ja muutmisvõimalus puudub.
    Ainus probleem, mida ma täna näen, on tõesti vanainimeste e-hääled kõiksugu hooldusasutustes - seal võiks eelistada valimiskasti kohaletoomist. Aga sellega ilmselt ka tegeletakse.
    Aitab mölast.
  • Vanaema
    Ilmselt suuresti nii oligi, st oli otsustatud, et hakkavad kolmekesi läbirääkimisi pidama ja leiavad mingi põhjuse, et REle ära öelda.

    Varasematel aegadel oli lihtne - kesikud jäeti kõrvale ja kohe pärast valimisi hakati koalisatsiooniläbirääkimisi pidama. Miks oli raske seekord Reformi kohe kõrvale jätta, milleks see üle nädala kestev tsirkus?
  • Oma raadiosaates esitas Lobjakas olulise argumendi E-valimiste vastu: Olevat võmalik tekitada hulgim fiktiivseid (puhtalt tarkvaralisi) "ID-kaarte" ja nende abil valida ning valimistulemust seega mõjutada.
    Kas tõesti pärast kõiki neid aastaid pole Lobjakas endale selgeks teinud E-valimiste tehnilist mehhanismi ja tehnilised võimalused ning sisemised kaitsemehhanismid?
  • Offf
    Kristjan1
    KIRJAD JÜRI RATASELE | Kümned Eesti noored ja tegusad kodanikud saatsid peaministrile võimaliku koalitsiooni osas murekirjad

    Kui nüüd Ratas peaks surve all murduma ja asjast jääb selline mulje, et EKRE ei olnud salongikõlbulik, siis pakun, et EKRE populaarsus kasvab veelgi ning EKRE radikaliseerub veelgi. Opositsioonist on hea rääkida, kuidas kõik on halvasti ja süüdi on need globalistid, kes meid valitsusest välja puksisid. Oleks see kohe alguses juhtunud, et RE ja KE oleks kokku läinud, siis sellist momenti minu meelest poleks. Samas kaotaks ka Ratas näo Üleüldiselt ma ootaksin KE kosmopoliitsema osa eraldumist ja seda ka siis, kui EKRE-ga koalitsiooni ei sünni, sest kahju on juba sündinud.


    Sellist jälkust nägi viimati nõuka ajal! #parteikoosolek #kaksvihkamiseminutit #lugejakiri


    Täpselt sama tekst, kui EKRE riigikokku sai ja Lauristin vedas mingi beta-mehe kõnepulti oma hirmudest rääkima. Peale seda oli lahe Gräzini kõne.
  • stagna, kui see e-häälte võltsimine "nii lihtne" on, miks siis EKRE ja KE seda ei tee? Kas seal pole ühtki inimest, kes "nii lihtsa" asjaga hakkama saaks?
  • ttrust
    Kristjan1
    KIRJAD JÜRI RATASELE | Kümned Eesti noored ja tegusad kodanikud saatsid peaministrile võimaliku koalitsiooni osas murekirjad

    Torkas silma, et artikli alguses valupunktiks peetakse seda Helme poolt väljakäidud fakti või "fakti", et EKRE IKE koalisatsioon pandi püsti juba esmaspäeval. IRL-st Seeder ütles selle peale, et esialgne konsultatsioon tal Helme ja Ratasega oli sellel teemal, aga järgmised 2 päeva jauras ta Reformiga koalisatsiooni loomise üle kuni Reform hoopis otsustas, et teeb pakkumise kesikutele. Seega sisuliselt oli EKRE IKE koalisatsiooni loomine pandud mitmeks päevaks ootele.

    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.


    Ma kirjutan alla. Peale selle ei ole see koalitsiooni moodustamine või mingisugune vandenõu, kui erakonna esimehed helistavad teineteisele. KE ei tahtnud RE koalitsiooni ja see on loogiline, sest oma programmist saaksid nad rohkem ellu viia EKRE ja Isamaaga. Tuli välja, et EKRE-l on teised vead man, mida Ratas võib olla ei arvestanud. Ratas pani Helmetele sõnad suhu, et teatate, et toetate igati EL-I ja NATO-t, Ratas ise ütles, et käskis neil seda deklareerida. See näitab, et Ratas tunnetab survet endale ja sooviks, et kõik maha rahuneksid.
  • Paberhääletamine, kui kahest tänasest variandist ebaturvalisem ja aegunum variant, tuleks ära lõpetada!
    Vajadusel paneme jaoskondadesse id kaardi lugejatega arvutid ja kes tahavad niisama ringi trallida, võivad oma e-hääletust jaoskonnas vormistada...
  • ttrust
    Vanaema
    Ilmselt suuresti nii oligi, st oli otsustatud, et hakkavad kolmekesi läbirääkimisi pidama ja leiavad mingi põhjuse, et REle ära öelda.

    Varasematel aegadel oli lihtne - kesikud jäeti kõrvale ja kohe pärast valimisi hakati koalisatsiooniläbirääkimisi pidama. Miks oli raske seekord Reformi kohe kõrvale jätta, milleks see üle nädala kestev tsirkus?

    Tänase Ekspressi artiklis on enam vähem kõik ära selgitatud. kahjuks paywalli taga. Ratas oli lihtsalt rängalt solvunud, et Reform neilt võidu võttis. Aga solvumisele ülesehitatud koalitsioon küll kaua ei püsi. Mingil hetkel jahtuvad tunded maha ja kaine mõistus hakkab jälle tööle.
    https://ekspress.delfi.ee/persoon/juri-ratase-rank-solvumine-keskerakonna-esimees-on-voimu-nimel-koigeks-valmis?id=85584477
  • ttrust
    Stagna, Sa kõlad nagu lameda maa või chemtrails'i fanaatik - kui Sa oled võtnud jäigalt pähe, et Sind ei saa mitte mingil juhul ümber veenda, siis ei saa keegi seda ka teha. Muu maailm liigub ka ilma Sinuta edasi.

    Ignoreerige seda stagna jauramist, teate ju küll, mis tüüpi mehega tegemist on. Sellistega vaidlemine on nagu vasikaga võidu jooksmine. Ta ei olegi võimeline tunnistama, et kellelgi teisel õigus on.
  • Olevipoeg
    ttrust
    Vanaema
    Ilmselt suuresti nii oligi, st oli otsustatud, et hakkavad kolmekesi läbirääkimisi pidama ja leiavad mingi põhjuse, et REle ära öelda.

    Varasematel aegadel oli lihtne - kesikud jäeti kõrvale ja kohe pärast valimisi hakati koalisatsiooniläbirääkimisi pidama. Miks oli raske seekord Reformi kohe kõrvale jätta, milleks see üle nädala kestev tsirkus?

    Tänase Ekspressi artiklis on enam vähem kõik ära selgitatud. kahjuks paywalli taga. Ratas oli lihtsalt rängalt solvunud, et Reform neilt võidu võttis. Aga solvumisele ülesehitatud koalitsioon küll kaua ei püsi. Mingil hetkel jahtuvad tunded maha ja kaine mõistus hakkab jälle tööle.
    https://ekspress.delfi.ee/persoon/juri-ratase-rank-solvumine-keskerakonna-esimees-on-voimu-nimel-koigeks-valmis?id=85584477


    Samuti väga hea lugu on see - https://ekspress.delfi.ee/sisujuht/eesti-ajaloo-suurim-silmamoondustrikk?id=85579661

    Konkreetsed viited, kuidas Jüri Ratas välistab EKRE ja õed Helmed välistavad KE ... kuni 4.03.2019
  • https://arileht.delfi.ee/news/uudised/kasela-nii-keskerakonna-kui-ekre-majandusprogrammid-on-vohiklikud?id=85587519

    Tänaseks on Ratase avantüürist info jõudnud juba välismeediasse. Eks reitinguagentuurid teevad juba tööd, hindamaks uuenenud poliitilist riski - ja kui see hinnatakse kõrgeks hakkab see mõjutama nii Eesti Energia kui teiste riigiettevotete laenutingimusi. Kindlasti ei saa selline koalitsioon teede ehitamise laenuraha enam soodsalt, ja otseinvesteeringute osas pannakse pidur peale kohe. Ühegi Euroopa riigi majandus pole paremaks läinud kui populistid ja paremäärmuslased võimul on.
  • tartz
    Vaadate + ja - stagnale, siis idiootide konsentratsioon on siin päris muljetavaldav.


    Ja see on LHV foorum, crem de la creme :D
    Paras Delfi tegelikult
  • ttrust
    Oma raadiosaates esitas Lobjakas olulise argumendi E-valimiste vastu: Olevat võmalik tekitada hulgim fiktiivseid (puhtalt tarkvaralisi) "ID-kaarte" ja nende abil valida ning valimistulemust seega mõjutada.
    Kas tõesti pärast kõiki neid aastaid pole Lobjakas endale selgeks teinud E-valimiste tehnilist mehhanismi ja tehnilised võimalused ning sisemised kaitsemehhanismid?


    Selle jama lasi liikvele IT "spetsialist" Tarmo Kaldma. Lobajaks ilmselt korjas selle FB-st üles ja nüüd levitab.
  • tartz
    Vaadate + ja - stagnale, siis idiootide konsentratsioon on siin päris muljetavaldav.


    Vaja uus pank teha.
  • Offf
    ttrust
    Oma raadiosaates esitas Lobjakas olulise argumendi E-valimiste vastu: Olevat võmalik tekitada hulgim fiktiivseid (puhtalt tarkvaralisi) "ID-kaarte" ja nende abil valida ning valimistulemust seega mõjutada.
    Kas tõesti pärast kõiki neid aastaid pole Lobjakas endale selgeks teinud E-valimiste tehnilist mehhanismi ja tehnilised võimalused ning sisemised kaitsemehhanismid?

    Selle jama lasi liikvele IT "spetsialist" Tarmo Kaldma. Lobajaks ilmselt korjas selle FB-st üles ja nüüd levitab.

    Vahet pole, Lobjakas on ID-kaardi ja E-valimiste teemadel jahunud sellest ajast alates kui need tekkisid, ehk siis 17 aastat ja 12 aastat. Kas tal endal häbi pole et ilma kriitikata korjab üles väiteid mis oleks, tõesuse korral, üsna põhjapanevad ja süsteemi kardinaalselt muutvad? See näitab, et Lobjakas jahub ning ei süvene.
  • Alustan sellega, et Lendava Tsirkuse majandusprogramm on üks kõige vaimupimedamaid asju, mida ma kunagi antud teemal lugenud olen. Isegi hullem kui vastaspoole oma. Ausalt!

    Küll aga olen ma hämmingus. Muidu täitsa erksad inimesed saadavad kirju ja on üleüldises hüsteerias. Kas nad ei saa demokraatiast aru? Esiteks toob demokraatia muide üpris sageli resultaate, mis ei ole ei ootuspärased ega isiklikele eelistustele vastav. Teiseks - kus on kirjade kirjutajad jms tegelased endale tekitanud arusaama, et nende hääl on rohkem väärt kui kõigi teiste oma? Kolmandaks - palju oli Lendaval Tsirkusel valijaid? 100k+. Kas need kõik on nüüd mitteinimesed? Mulle kangastub silme ette Gauss'i kõver ning mul on suhteliselt kuri kahtlus, et täiesti valdav endamus neist valijatest ei ole näiteks natsid. Ja mis nüüd saab siis? Iga viies valija valis pahasid. Kas me siis nüüd leiame, et hopsassaa - need ei ole enam meie sõbrad, tuttavad ja pereliikmed? Ja seda teeme me väljasuremisohus oleva rahvuse liikmetena? Neljandaks - natuke liiga lihtsalt ei räägi paremäärmuslusest, natsidest ja fašistidest? Kõigil nendel sõnadel on konkreetsed definitsioonid, millega nende kasutajad ei paista liiga hästi kursis olevat. Ajastul, kui Wikipedia on taskus olemas.
  • Ma ei pruugi olla nõus nende kirjade saatjate ja kirjade sisuga, aga ma võitlen selle eest, et neil oleks õigus seda teha. See on vaba ühiskond. Kui me hakkame seda keelama, siis me oleme tagasi N Liidus või hakkame sarnanema ühele N Liidu suurele sõbrale 30-datest
  • Huvitav oleks spekuleerida, et kui kogu kisa ja kära on vaibunud ja lillekesed on ennast tühjaks nutnud aga EKRE-I-KE kõnelused on mingil põhjusel liiva jooksnud, kas siis oleks mõeldav RE-EKRE koalitsioon? Ilma RE esimehe vahetuseta vist mitte aga esimehe vahetuseks poleks peale sellist valimistulemust mingit põhjust. Lisaks ei saa vist alahinnata EKRE isiklikul tasandil ebasümpaatiat RE vastu ning lõppude lõpuks ei ole EKREl midagi opositsioonis olemise vastu. Praegu nad lihtsalt naudivad sõitu ja tähelepanu.
  • Karum6mm
    Neljandaks[/b] - natuke liiga lihtsalt ei räägi paremäärmuslusest, natsidest ja fašistidest? Kõigil nendel sõnadel on konkreetsed definitsioonid, millega nende kasutajad ei paista liiga hästi kursis olevat. Ajastul, kui Wikipedia on taskus olemas.


    Ma ei oska nüüd öelda, kas see natsism, rassism või mingi muu ism, aga mulle sai väga selgeks, mis ma Lendavast tsirkusest arvan, kui toimus see intsident ühe USA sõduriga ja mida noor Kaabu selle kohta arvas. Ja see rõhutatud ülbus tema arvamuses avas väga hästi tema olemuse. Peale seda on nad minu jaoks täiesti OUT.
  • FT lühiuudis
    Baltic shift
    Estonia’s liberal prime minister has been warned not to get into bed with far-right nationalists “reminiscent of fascist regimes in Europe” by Guy Verhofstadt. The EU liberal leader has written to Juri Ratas, whose Centre party has shocked allies by inviting anti-migrant populists to form a coalition.

    Sama uudis eesti keeli EKRE häälekandjas
  • Kristjan1
    ttrust
    Kristjan1
    KIRJAD JÜRI RATASELE | Kümned Eesti noored ja tegusad kodanikud saatsid peaministrile võimaliku koalitsiooni osas murekirjad

    Torkas silma, et artikli alguses valupunktiks peetakse seda Helme poolt väljakäidud fakti või "fakti", et EKRE IKE koalisatsioon pandi püsti juba esmaspäeval. IRL-st Seeder ütles selle peale, et esialgne konsultatsioon tal Helme ja Ratasega oli sellel teemal, aga järgmised 2 päeva jauras ta Reformiga koalisatsiooni loomise üle kuni Reform hoopis otsustas, et teeb pakkumise kesikutele. Seega sisuliselt oli EKRE IKE koalisatsiooni loomine pandud mitmeks päevaks ootele.

    Ausaltöeldes, minu arust sellises poliitilises käitumises ja erinevate võimalike koalisatsioonide moodustamise konsultatsioonides pole midagi halba, nii peakski pärast valimisi situatsioon kujunema. Seda muidugi kui Seederi jutt tõele vastab, milles ma aga kahtlen.


    Ma kirjutan alla. Peale selle ei ole see koalitsiooni moodustamine või mingisugune vandenõu, kui erakonna esimehed helistavad teineteisele. KE ei tahtnud RE koalitsiooni ja see on loogiline, sest oma programmist saaksid nad rohkem ellu viia EKRE ja Isamaaga. Tuli välja, et EKRE-l on teised vead man, mida Ratas võib olla ei arvestanud. Ratas pani Helmetele sõnad suhu, et teatate, et toetate igati EL-I ja NATO-t, Ratas ise ütles, et käskis neil seda deklareerida. See näitab, et Ratas tunnetab survet endale ja sooviks, et kõik maha rahuneksid.


    OK, aga ärgu valetagu, et ei pea paralleelläbirääkimisi ja ärgu valetagu, et RE tõmbas punase joone (500€) ning sellepärast tuli minna EKRE ja Isamaga.
  • ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.
  • Karum6mm
    ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Ja kes on õige inimene vastama, miks 100k Eesti inimest on lollid ja/või natsid?
  • Karum6mm
    Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Miks nad räuskavad, nagu k asemel oleks %?

  • ikaldus
    Huvitav oleks spekuleerida, et kui kogu kisa ja kära on vaibunud ja lillekesed on ennast tühjaks nutnud aga EKRE-I-KE kõnelused on mingil põhjusel liiva jooksnud, kas siis oleks mõeldav RE-EKRE koalitsioon? ..


    RE on tuleviku pärast muretsev erakond. RE+EKRE puhul RE kaotab hääli oluliselt rohkem, kui võidab. Selline koalitsioon oleks sotside suur võit - nood jääksid ainsaks vähemuste (v.a. "venekeelne" vähemus) ja nende fännide toetajaks.
  • jaans
    Karum6mm
    ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Ja kes on õige inimene vastama, miks 100k Eesti inimest on lollid ja/või natsid?


    ...mul on silme-ees normaaljaotus. Võib-olla ma adun reaalsust valesti, kuid 100k+ natsi Eestist leida pole nagu päris realistlik.
  • Natsid on kõik need, kes on meist erineval seisukohal.
    Venelased kasutavad samas kontekstis sõna "faśist".
    Tuleb 100k kokku küll :)
  • Karum6mm
    jaans
    Karum6mm
    ...loomulikult võib kirju saata. Vaba maa. Loomulikult tuleb olla ühiskondlikult aktiivne, kui sa arvad, et asjalood liiguvad vales suunas. Lihtsalt selle juures võiks säilitada teadmise, et üks inimene = üks hääl ning pigem küsida, miks, mitte leida automaatselt, et 100k inimest on lollid ja/või natsid.


    Ja kes on õige inimene vastama, miks 100k Eesti inimest on lollid ja/või natsid?


    ...mul on silme-ees normaaljaotus. Võib-olla ma adun reaalsust valesti, kuid 100k+ natsi Eestist leida pole nagu päris realistlik.


    Aga 80k lolli mittenatsi + 10k lolli natsi + 10k tarka natsi?
  • Vähemalt äge on inimesed igapool arutavad, täna hommikul jõusaalis oli isegi valimised ja EKRE teemaks:)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon