Riigikogu valimised 2019 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Riigikogu valimised 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • zelinski
    Vaatasin üle tänase 1. stuudio ETV-s ja saatejuhi kohal istus reformi suuvooder. Kas see on tänane ETV tase.
    Küsiti ainult EKRE kohta suunatud küsimusi. Läbirääkimistel on minu nägemusel vahetatud mõtteid, kindlalt kokku pole veel midagi lepitud.


    Aga mida oleks siis pidanud küsima?
    Nagu Fixi laulus: "kas uinuvast kuusest, kas saagist nii suurest või sellest kuis undavad treipingid maal?"
    Hetkel vabariigis kõige aktuaalsem teema on valitsuse moodustamine ja selle põhitegijad on kesk ja EKRE.
  • zelinski
    Vaatasin üle tänase 1. stuudio ETV-s ja saatejuhi kohal istus reformi suuvooder. Kas see on tänane ETV tase.
    Küsiti ainult EKRE kohta suunatud küsimusi. Läbirääkimistel on minu nägemusel vahetatud mõtteid, kindlalt kokku pole veel midagi lepitud.


    Ühele viirastuvad kõikjal natsid, teisele reform, kolmandale vasakliberaalid, neljas näeb hüsteeriat ...

    Tegemist on sama haiguse erinevate ilmingutega. Hoidke vaimset tervist!
  • Jätkame positiivsel lainel ja tunnustame Isamaa meeskonda, kellel õnnestus taas kord koju tuua Kert Ämmapetsi nimeline riigirahanduse rändkarikas. Kuigi skeptikute arvates oli Sven Sesteri võitude seeriat raske korrata ja segas ka tugev majanduskasv, siis suudeti pikaajalise purjetamiskogemusega spetsialistide kaasabil siiski kursilt mitte kõrvale kalduda ...

    Karika üleandmisel osales ka peaminister Jüri Ratas, kes lausus nii

    "Esialgne hinnang rahaministeeriumilt on see, et pilt on keerulisem või halvem, kui prognoositud," ütles Ratas, kuid lisas, et lõplik, statistikaametiga kooskõlastatud ülevaade peaks valmima 26. märtsiks. "Täna siin saates väita kategooriliselt, et me jääme ainult eelarve paranduste juurde 2019 sügis väita ei saa. Kui pilt on halvem kui prognoositud rahandusministeeriumi poole pealt, siis ei ole välistatud ka see, et riik peab siin operatiivselt vastavaid samme astuma," tunnistas Ratas vastuseks küsimusele, kas on võimalik ka 2019. aasta eelarve kärpimine. "Aga hetkel öelda täpselt, missugune tee valitakse ja missuguses ajalises skaalaas - seda on vara," lisas peaminister.
  • Oma vaimses tervises peaks kahtlema need, kes meedia, sealhulgas ERR tugevat kallutatust ei näe .

    Mille poolest erineb Tralla Solovjovist või Andres Kuusk Kisseljovist ? Ainult selle poolest, et nad räägivad eesti keeles . Kogu eetrissepaisatud pasa stiil on täpselt sama ja nüüd on samad ka jutupunktid : Eesti on langenud natsismi ja rassismi küüsi, väike vastik natsiriik .
  • Kristjan1
    Ratase peaministriks saamine vaevalt EKRE fännidele vastuvõetamatu on. Pigem see, kui EKRE oma lubadusi ei täida. Abordid võivad olla punaseks jooneks Varro Vooglaiu jaoks, arvan, et mitte enamuse EKRE toetajate jaoks. Kooseluseadus võib seda olla. Need siil Priidiku raamatud ärritasid paljusid inimesi. Ma käisin ühel oma sugulasel külas (vana liikumispuudega naine) ja too ütles: "mis sest tulõs, kui kats pulli om". Ma ei saanud tol hetkel aru, millest ta räägib, aga hiljem kuulsin siil Priidikust.



    Ma olen võib-olla lootusetu idealist, aga ma tahan jätkuvalt uskuda, et mingid põhimõtted (öelgem siis “punased jooned”) erakonnal siiski on, millest ei taganeta. Kust täpselt need punased jooned kulgevad, seda on muidugi keeruline hinnata.

    Arvasin näiteks, et käibemaksu langetamine on üks selliseid teemasid, milles EKRE põhimõtteliselt järele ei anna. See oli siiski EKRE majandusprogrammi üks keskseid lubadusi juba 2015. aastal. 15% määr oli muidugi üliambitsioonikas eesmärk, arvestades riigieelarvelist mõju, aga tavaliselt kehtibki põhimõte - küsi rohkem, midagi ikka saad. Väljaspool Tallinna ja Harjumaad, eriti piiriäärsetel aladel, oli selline lubadus igatahes päris veenev. Väidetavalt siiski 18% käibemaks pandi vähemalt Excelisse edasiseks analüüsiks, kuigi midagi täpsemalt on keeruline öelda, kuna koalitsioonikõnelustelt tulevad valdavalt krüptilised sõnumid. Samas rahandusministeeriumi hinnangul pidurdaks väike käibemaksu langetus inflatsiooni mõneks ajaks küll ja hoiaks sisetarbimist tugevana. Siin on huvitav nüanss ka see, et kui see tooks kas või osaliselt tarbimise tagasi Eestisse (ja ma ei räägi üldse alkoholist), siis kompenseeriks see igatahes maksulangetusest tekkiva väiksema laekumise riigieelarvesse. Sama kehtib ka alkoholi- ja kütuseaktsiisi langetamise puhul, mille võimalikkust on kuuldatavasti vähemalt kombitud.

    Mis need punased jooned veel EKRE jaoks tõenäoliselt oleksid? Kooseluseadus kahtlemata. Ei näe tegelikult, miks seaduse tühistamine sedavõrd probleemne peaks olema, arvestades et poliitilist tahet rakendusaktide vastuvõtmiseks ei ole ning poolikult kehtiv seadus on kõige halvem variant. Ja siis veel Rail Baltic, mille puhul ütles isegi erakonna Tartu piirkonna juht Indrek Särg, et see on üks võtmeküsimusi EKRE jaoks. Üpriski kindlalt seda lumepalli niisama peatada ei saa ja vanem Helme on ka juba mõnesid pehmendavaid kommentaare jaganud. Samas kui ei lepita kokku kas või RB projekti alternatiivide kaalumises (või referendumis), siis on ikka tegemist täieliku alistumisega. Arvata võib, et enamik selle projekti suhtes skeptilisi inimesi on just EKRE taha koondunud. Mis veel? Rahvaalgatuse sisseviimine põhiseadusesse. Jällegi, n-ö demokraatiapakett on kahtlemata üks erakonna kandvamaid lubadusi, millest loobumine oleks samuti korralik lati alt minek. Huvitaval kombel on sarnase põhiseaduse muudatuse varasemalt välja käinud ka Keskerakond, mistõttu olen mõõdukalt optimistlik, et see punkt võib isegi koalitsioonileppesse jõuda.
  • stagna
    Oma vaimses tervises peaks kahtlema need, kes meedia, sealhulgas ERR tugevat kallutatust ei näe .
    Mille poolest erineb Tralla Solovjovist või Andres Kuusk Kisseljovist ? Ainult selle poolest, et nad räägivad eesti keeles . Kogu eetrissepaisatud pasa stiil on täpselt sama ja nüüd on samad ka jutupunktid : Eesti on langenud natsismi ja rassismi küüsi, väike vastik natsiriik .

    "Mille poolest erineb Euroopa Liit nõukogude liidust?" -- viimasel ajal väga levinud demagoogiline retoorika.
  • timmos
    Kristjan1
    Ratase peaministriks saamine vaevalt EKRE fännidele vastuvõetamatu on. Pigem see, kui EKRE oma lubadusi ei täida. Abordid võivad olla punaseks jooneks Varro Vooglaiu jaoks, arvan, et mitte enamuse EKRE toetajate jaoks. Kooseluseadus võib seda olla. Need siil Priidiku raamatud ärritasid paljusid inimesi. Ma käisin ühel oma sugulasel külas (vana liikumispuudega naine) ja too ütles: "mis sest tulõs, kui kats pulli om". Ma ei saanud tol hetkel aru, millest ta räägib, aga hiljem kuulsin siil Priidikust.



    Ma olen võib-olla lootusetu idealist, aga ma tahan jätkuvalt uskuda, et mingid põhimõtted (öelgem siis “punased jooned”) erakonnal siiski on, millest ei taganeta. Kust täpselt need punased jooned kulgevad, seda on muidugi keeruline hinnata.

    Arvasin näiteks, et käibemaksu langetamine on üks selliseid teemasid, milles EKRE põhimõtteliselt järele ei anna. See oli siiski EKRE majandusprogrammi üks keskseid lubadusi juba 2015. aastal. 15% määr oli muidugi üliambitsioonikas eesmärk, arvestades riigieelarvelist mõju, aga tavaliselt kehtibki põhimõte - küsi rohkem, midagi ikka saad. Väljaspool Tallinna ja Harjumaad, eriti piiriäärsetel aladel, oli selline lubadus igatahes päris veenev. Väidetavalt siiski 18% käibemaks pandi vähemalt Excelisse edasiseks analüüsiks, kuigi midagi täpsemalt on keeruline öelda, kuna koalitsioonikõnelustelt tulevad valdavalt krüptilised sõnumid. Samas rahandusministeeriumi hinnangul pidurdaks väike käibemaksu langetus inflatsiooni mõneks ajaks küll ja hoiaks sisetarbimist tugevana. Siin on huvitav nüanss ka see, et kui see tooks kas või osaliselt tarbimise tagasi Eestisse (ja ma ei räägi üldse alkoholist), siis kompenseeriks see igatahes maksulangetusest tekkiva väiksema laekumise riigieelarvesse. Sama kehtib ka alkoholi- ja kütuseaktsiisi langetamise puhul, mille võimalikkust on kuuldatavasti vähemalt kombitud.

    Mis need punased jooned veel EKRE jaoks tõenäoliselt oleksid? Kooseluseadus kahtlemata. Ei näe tegelikult, miks seaduse tühistamine sedavõrd probleemne peaks olema, arvestades et poliitilist tahet rakendusaktide vastuvõtmiseks ei ole ning poolikult kehtiv seadus on kõige halvem variant. Ja siis veel Rail Baltic, mille puhul ütles isegi erakonna Tartu piirkonna juht Indrek Särg, et see on üks võtmeküsimusi EKRE jaoks. Üpriski kindlalt seda lumepalli niisama peatada ei saa ja vanem Helme on ka juba mõnesid pehmendavaid kommentaare jaganud. Samas kui ei lepita kokku kas või RB projekti alternatiivide kaalumises (või referendumis), siis on ikka tegemist täieliku alistumisega. Arvata võib, et enamik selle projekti suhtes skeptilisi inimesi on just EKRE taha koondunud. Mis veel? Rahvaalgatuse sisseviimine põhiseadusesse. Jällegi, n-ö demokraatiapakett on kahtlemata üks erakonna kandvamaid lubadusi, millest loobumine oleks samuti korralik lati alt minek. Huvitaval kombel on sarnase põhiseaduse muudatuse varasemalt välja käinud ka Keskerakond, mistõttu olen mõõdukalt optimistlik, et see punkt võib isegi koalitsioonileppesse jõuda.


    Minu silmis kukuvad EKRE ja Isamaa mutta kui kaitsekulusid ei tõsteta 2,5% peale. Huvitav kas Kunnase ja Lanemaniga juhtub sama mis Laaneotsa ja Kertiga toovad erakonnale hääled aga riigikaitse heaks suurt midagi ei tee. Iseenesest oleks uuel liidul võimalus Laaneots ja Kert üle ka tõmmata kaitsekulude tõusu puhul.
  • Kaitsekulutused on laialivalguv mõiste. Kuskilt jäi statistika silma, et USA armee saab iga kaitsekulude USD kohta oluliselt rohkem (oli vist isegi kordades) uut sõjatehnikat ja laskemoona, kui Saksa armee.
    Oleks ehk võimalik isegi Rail Baltica kaitsekulude alla sokutada, kuna seda on ohuolukorra korral sõjatehnika kiireks liigutamiseks vaja?
  • "Demokraatiapakett" tähendaks arvatavasti Riigikogu kahe koosseisu otsust, mis peaks tähendama, et selle alustamine ei tohiks eriline probleem olla.
  • Kaljulaid jätkab võitlust, märkimisväärne on see: "Muu hulgas märkis Kaljulaid oma blogis, et tema reklaami keeldus näitamast telekanal PBK. "Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid. Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks."
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/raimond-kaljulaid-alustab-kampaaniat-et-ekre-peatada?id=85667567




  • ttrust
    stagna
    Oma vaimses tervises peaks kahtlema need, kes meedia, sealhulgas ERR tugevat kallutatust ei näe .
    Mille poolest erineb Tralla Solovjovist või Andres Kuusk Kisseljovist ? Ainult selle poolest, et nad räägivad eesti keeles . Kogu eetrissepaisatud pasa stiil on täpselt sama ja nüüd on samad ka jutupunktid : Eesti on langenud natsismi ja rassismi küüsi, väike vastik natsiriik .

    "Mille poolest erineb Euroopa Liit nõukogude liidust?" -- viimasel ajal väga levinud demagoogiline retoorika.


    Oled sa kindel,et demagoogiline?
    https://www.youtube.com/watch?v=-xg7JwbJfWA&ab_channel=FrustratedBrit
  • "Pa La Gan" Lutz Maria, seebikas, osa 6271.
  • jaans
    Kaitsekulutused on laialivalguv mõiste. Kuskilt jäi statistika silma, et USA armee saab iga kaitsekulude USD kohta oluliselt rohkem (oli vist isegi kordades) uut sõjatehnikat ja laskemoona, kui Saksa armee.
    Oleks ehk võimalik isegi Rail Baltica kaitsekulude alla sokutada, kuna seda on ohuolukorra korral sõjatehnika kiireks liigutamiseks vaja?


    Eestis on kaitsekulude all olnud mõnede üksikute sportlaste ülalpidamine mille kohta on kuulda olnud,et tahetakse need mehed samuti reaalsesse sõjaaja koosseisu suunata või siis rahastamine lõpetada.
    See kui Saksamaa on enda eelarve nii väikseks kärpinud,et suudab vaid palkasid maksta ja militaar objekte valvata on loogiline kui rahastus kordades väheneb. Lisaks on hetkel Saksamaa suurimaid teiste najal turvalisuse tarbija.
    Meie asume kurja kõrval ning peame igapäevaselt valmis olema igasuguseks segaduseks.
  • Inervjueeritav on ekrelane Indrek Särg

    Järelkuulatav. Raadiosaates «Vahetund Tartu Postimehega» vaadati EKRE naha alla

    Olgu öeldud, et ma tean seda perekonda. Indrek Särje ema räägib suhteliselt kõva vene aktsendiga eesti keelt. "EKRE vene tiib" :)
  • Vanaema
    Kaljulaid jätkab võitlust, märkimisväärne on see: "Muu hulgas märkis Kaljulaid oma blogis, et tema reklaami keeldus näitamast telekanal PBK. "Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid. Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks."
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/raimond-kaljulaid-alustab-kampaaniat-et-ekre-peatada?id=85667567




    Mõnede allikate väitel on PBK Venemaa propagandakanal

    Siit edasi võib igaüks ise juurelda - miks ei taha Venemaa propagandakanal näidata reklaami, milline võiks takistada Venemaa propaganda poolt "natsiparteiks" tituleeritud EKRE pääsu valitsusse?

    Mõned variandid:
    A) Venemaa ei soovi sekkuda Eesti Vabariigi siseasjadesse ja mõjutada valitsuse moodustamist;
    B) Venemaale sobib EKRE valitsuses ... nagu Saaremaa ja tuulik, nagu Roosmaa ja Tuuli, nagu püstolid ja kuulid, nagu saksofon ja huulik



  • Henno, Raimond Kaljulaiu venekeelne videopöördumine koos selgitava artikliga on hetkel suurelt kohe Sputnik-news esilehel. Linki ei pane. Mine vaata ise, kui ei saanud pihta, mida Kaljulaid selle "olen sunnitud kasutama teisi kanaleid" repliigiga mõtles.
  • PeaLiK
    Henno, Raimond Kaljulaiu venekeelne videopöördumine koos selgitava artikliga on hetkel suurelt kohe Sputnik-news esilehel. Linki ei pane. Mine vaata ise, kui ei saanud pihta, mida Kaljulaid selle "olen sunnitud kasutama teisi kanaleid" repliigiga mõtles.


    Ka Objektiivi esilehel - kas ma peaksin nüüd järeldama, et Sputnik ja Objektiiv on ühe tagumiku kannikad?
  • Et kremlimeelne Objektiiv üritab koostöös Sputnikuga iga hinna eest EKRE valitsusse saamist välistada?
  • Kristjan1, millegipärast arvan sama, et eks kogu selle teema taga on saamata jääv/jäänud ministriportfell või kindlam parlamenti sõidu soov.
  • Kristjan1
    Yana ei hakka mässama
    Yana Toom: Kaljulaid tahab lihtsalt europarlamenti


    Tuletan meelde - Europarlamendi kandidaatide esitamise tähtaeg on 6.04.2019 kell 18.00 ja kuni selle hetkeni peab Yana Toom olema diplomaatiline oma valimisnimekirja esinumbri koha kindlustamiseks ...
  • Tea kas ekres pole gold diggereid kes brüsselisse logelema tahaks? Jääb nende kahtlaselt lühike pink päris hõredaks kui osad kandideerima asuvad ja võidavad.
  • Vanaema
    Kaljulaid jätkab võitlust, märkimisväärne on see: "Muu hulgas märkis Kaljulaid oma blogis, et tema reklaami keeldus näitamast telekanal PBK. "Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid. Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks."
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/raimond-kaljulaid-alustab-kampaaniat-et-ekre-peatada?id=85667567






    Huvitav kelle rahade eest neid reklaame siis soovitakse näidata? Oma taskust? pigem ikka Tallinna eelarvest, tüüpiline kesik
  • Ma saan aru, et Madison tahab Brüsselisse, "et Verhofstadt magada ei saaks".
  • Kristjan1
    Ma saan aru, et Madison tahab Brüsselisse, "et Verhofstadt magada ei saaks".


    ei Brüsselisse saadame Ruuben Kaalepi, las ajab seal kõigil s** keema
  • Henno Viires
    Mõnede allikate väitel on PBK Venemaa propagandakanal
    Siit edasi võib igaüks ise juurelda - miks ei taha Venemaa propagandakanal näidata reklaami, milline võiks takistada Venemaa propaganda poolt "natsiparteiks" tituleeritud EKRE pääsu valitsusse?
    Mõned variandid:
    A) Venemaa ei soovi sekkuda Eesti Vabariigi siseasjadesse ja mõjutada valitsuse moodustamist;
    B) Venemaale sobib EKRE valitsuses ... nagu Saaremaa ja tuulik, nagu Roosmaa ja Tuuli, nagu püstolid ja kuulid, nagu saksofon ja huulik

    kas selle PBK keeldumise osas on olemas ka mingi väline kinnitus või usume julgelt ja ainult Raimondit ennast, lõpuni?
  • Kuna hüääna on RSR-ga mestis, kõlvart jookseb niikuinii hüäänaga kaasa, siis on Raimond Kaljulaid üksi ning tõenäoliselt tõrjutakse poliitikast minema. Abiratas on osav inimeste vaikselt kõrvaletõrjumises.
    Raimond tegi strateegiliselt vale sammu, astudes keskerakonna juhatusest välja.
  • ttrust
    Kuna hüääna on RSR-ga mestis, kõlvart jookseb niikuinii hüäänaga kaasa, siis on Raimond Kaljulaid üksi ning tõenäoliselt tõrjutakse poliitikast minema. Abiratas on osav inimeste vaikselt kõrvaletõrjumises.
    Raimond tegi strateegiliselt vale sammu, astudes keskerakonna juhatusest välja.


    see 7000+ häält ajas poisil vererõhu ülesse ja pea kohisema :)
  • näedsiis
    Kaljulaid on kirjutanud poliitkampaaniate strateegiatest ja põhimõtetest raamatu "Winning Elections: Strategies and Principles for Victory in the War for Votes

    https://www.amazon.com/Winning-Elections-Strategies-Principles-Victory-ebook/dp/B00WTIA65U
  • Kristjan1
    Yana ei hakka mässama
    Yana Toom: Kaljulaid tahab lihtsalt europarlamenti


    Varga peas põleb müts: Toom ei mässa, sest tahab Europarlamenti.

    Kaljulaid oleks saanud ministrikoha, kui poleks mässanud.

    Mõni inimene on lihtsalt müüdav ja mõnel on põhimõtted.
  • tulu
    Vanaema
    Kaljulaid jätkab võitlust, märkimisväärne on see: "Muu hulgas märkis Kaljulaid oma blogis, et tema reklaami keeldus näitamast telekanal PBK. "Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid. Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks."
    https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/raimond-kaljulaid-alustab-kampaaniat-et-ekre-peatada?id=85667567






    Huvitav kelle rahade eest neid reklaame siis soovitakse näidata? Oma taskust? pigem ikka Tallinna eelarvest, tüüpiline kesik


    Jah, Tallinna linn tellib PBKst Ratase vastased reklaamid. Jätan parem halvasti ütlemata.

    Ja neli isikut on sellisele lollusele plussi pannud. Absurd.
  • Raske on olla põhimõttekindel parteis, kus kõik müüdav ning ostetav ning kus põhimõtted on midagi WC-paberi ülesannetes.
  • Nimeta mulle mõni partei, kus nii ei ole (olnud). Kunagine ERSP välja jätta.
  • Kui miski ruigab nagu kesik, väljendub nagu kesik, siis ta ongi KESIK.
  • Kuulge, kas Kaljulaid ja Ratas polnud omavahel seotud?
  • Tundub, et koalitsioonikõnelused on lõppfaasis. Siseministeerium teavitab:


    Hea Eesti inimene!
    Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?
  • Juri Koleso valitsus on rõõmsalt põletanud riigireserve. Eks ta meeleheitlikult üritab valitsust kokku klopsida, et saaks varjata mis jama on kokku keeratud. https://epl.delfi.ee/news/eesti/rahandusministeerium-koalitsioonikonelejatele-raha-pole?id=85675163
  • No aga mis sa teed, kui sotsid on ämbri põhja kirvega augu löönud ja keelduvad isegi tunnistamast, et see halb mõte oli, rääkimata sellest, et võiks püüda auku ära paigata? Helesinised lubadused vajavad ju täitmist.
  • Kas läbi rumaluse või tahtlikult riigile maj. kahju tekitamise eest praeguse valitsuse ministreid kohtu alla ei saa anda?
    Tsiviilasi, hageks raisad pankroti, õpetuseks tulevastele. See mis toimub on uskumatu, vigu ei tunnistata ja ei parandata, raha läheb Lätti, ööbivaid, teenuseid kasutavaid turiste on vähem jne.
  • Saadikupuutumatuse teemat on pikemalt lahatud siin. Praegu vist puudub poliitiline huvi seda muuta.
  • Tsiviilasi? Unusta ära. Eile just oli uudis, et prokuratuur ei võtnud vastu korruptsioonikuriteo avaldust. Põhjus: seda saab teha ainult kannatanu. Ei, ma ei tee nalja.
    https://arileht.delfi.ee/news/uudised/kohus-korruptsiooni-ule-saab-kaevata-vaid-kannatanu?id=85616493
  • Sots IKE-t kannastasid kõik joodikud, siin pole küsimustki et kannatanuid pole.
  • Mis need joodikud siia puutuvad? Selle raha arvelt oli plaanitud mingeid teenuseid, mida nüüd osutada ei saanud (sest raha põle) või kui leiti, et ikka kangesti oleks vaja, siis mindi ja söödi reserve.
  • Kuulsin eile, et uuringufirmasse oli tulnud sisse töö kus taheti selgeks teha kas inimesed läheksid ikka Lätti kui aktsiisi alkoholi pealt langetatakse. Nüüd asja teeb huvitavaks siin just see, et tellijaks oli Läti riik ise.
  • Nii riigi rahaga käitutaksegi, uuritakse obvious asju. Lätlastel pohlad, võib mõne tonni kulutada jama peale EV valitsuse idiootide pundi tõttu üllatuslikult kaelasadanud sadadest millidest.

    Veel ideid uuringuteks : kas päike tõuseb homme? Kas minutis on 60 sekundit? Kas kuused on tavaliselt rohelised?
  • Gribah
    Kuulsin eile, et uuringufirmasse oli tulnud sisse töö kus taheti selgeks teha kas inimesed läheksid ikka Lätti kui aktsiisi alkoholi pealt langetatakse. Nüüd asja teeb huvitavaks siin just see, et tellijaks oli Läti riik ise.


    Egas Läti mingi banaanivabariik ole. Neil on ka riigieelarve ning vajadus selle täituvust ette ennustada.
  • Gribah
    Kuulsin eile, et uuringufirmasse oli tulnud sisse töö kus taheti selgeks teha kas inimesed läheksid ikka Lätti kui aktsiisi alkoholi pealt langetatakse. Nüüd asja teeb huvitavaks siin just see, et tellijaks oli Läti riik ise.


    Andke seekord see 100K mulle.
    Vastus on, et EI LÄHE inimesed Lätti, kui õlle hind on sama.
  • Selle fakti saab nendele kodanikele edasi anda kes tulevad rääkima, et Lätlased ka vaikselt tõstavad aktsiisi Eestile järele jõudmiseks. Iseenesest midagi üllatavat ei olnud selles foorumis ilmselt kellegi jaoks.
  • Jumal küll. Valijaid ei taha kohtusse kaevata? Hoolsuskohustuse rikkumine riigijuhtide ametisse nimetamisel. Või maksude ülelaekumisel tulemustasu maksta?

    See aktsiisiteema pole üldse nii lihtne, et langetame tagasi ja elu on päevapealt lill. Ühelt poolt Läti tõstab 15% aastas. Just tõstsid, 2020. märtsis tõstavad veel. Eesti jättis 2019. tõstmise ära. Teiselt poolt Põhja-Eesti ei käi kaubikuga Lätis. Maksame kõrgemat aktsiisi ja raha laekub Eestisse. Paljude muutujatega süsteem, pole vaja ühele rumalusele järgmisi otsa teha.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon