Isamaa 0.0 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Isamaa 0.0

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Paari inimese lahkumine ei pane ühtegi organisatsiooni veel muutuma. Kogu lootus saab olla vaid see, et sellest tekib ahelreaktsioon ja selle tulemusena võib muutus olla üsna suur - antud organisatsiooni hääbumine, mis toob kaasa ka koalitsiooni muteerumise opositsiooniks :)
  • Seeder sööks oma sõnu, sest kui ta parteijuhiks sai, ütles ta välja: koalisatsioon jediinaja rossijaga on väga hea. Nüüd on vaja mingeid kataklüsme, mis paneks IRL-i koalisatsioonist lahkuma, ilma et Seeder oma nägu poriga määriks. (P.S. ka see teine parteijuhi kandidaat ütles, et koalisatsioon jediinajaga on väga hea.)
  • sr71
    Paari inimese lahkumine ei pane ühtegi organisatsiooni veel muutuma. Kogu lootus saab olla vaid see, et sellest tekib ahelreaktsioon ja selle tulemusena võib muutus olla üsna suur - antud organisatsiooni hääbumine, mis toob kaasa ka koalitsiooni muteerumise opositsiooniks :)

    Pakun pigem, et nad ootavad seal ilusasti kohalikud valimised ära ja seejärel Riigikogu valimised. Sest peale Mihkelsoni ja Tsahkna, tõenäoliselt IRL-i ridadest lahkujaid rohkem ei paista olevat, kes ka Riigikogus istekohta omavad.
    Tõenäoliselt IRL ei üritagi järgmise 2 aasta jooksul eriti päästa oma valimiste küsitlustulemusi. Varsti hakkab pihta inin, et küsitlustulemused ei näita õiget pilti jne.
  • ttrust
    ...Varsti hakkab pihta inin, et küsitlustulemused ei näita õiget pilti jne.


    See on enam kui kindel. Absoluutselt kõik parteid kes ei ole No. 1 räägivad seda. Isegi teisel kohal figureerinud kremli filiaal on aegajalt selle jutuga esinenud. Tegelikkus on see, et vaid 5%! eestlastest valib KE'd ja seda siis viimaste andmete järgi.Kui see kremli filiaal teeb spliti, siis juhtub see, et ametlikult võtavad venelased Tallinna. Tänane seis on sisuliselt sama, aga formaalselt on tegemist justkui Eesti suurima erakonnaga (Juri nii räägib).
  • Marko Mihkelson: “Mina olin väga õnnelik sellel hetkel, kui Isamaaliit ja Res Publica ühinesid. Ma tulin poliitikasse suuresti Res Publica tõusu kaudu, aga ma olen kogu aeg hoidnud seda endal mõttes — ka kunagi 90ndatel aastatel ajakirjanikuna töötades —, et Eesti jaoks oli erakordselt oluline see, mida tegi Mart Laar oma esimese valitsuse ajal, kui julgeid otsuseid võeti ette olukorras, mis on võrreldamatu tänasega. Ma ei ütle, et meil peaks ka täna olema väga revolutsioonilist hõngu üleval, aga mu meelest ei ole Eesti piisavalt rikas selleks, et rahulduda sellega, kus me täna oleme. Liiga palju on igapäevast tegevust ja IRL-i puhul ma paraku olen näinud ka viimasel ajal pigem taandumist EKRE programmi põhiseisukohtade lähedusse, mis minu meelest ei ole uuenduslik, nooruslik ja kaasaegne,” selgitas Mihkelson.
    ---------------------
    Aastaid tagasi, hoiatati ju tol ajal ette, et ühinemine maksab surmavalt kätte...
  • gooligan
    IRLil oleks nüüd viimane-viimane-viimane aeg selg sirgu lüüa

    "Ajame selja sirgu!" oli sama koalitsiooni, kuid ühe teise erakonna kunagine valimisloosung. Ainult et selle kõrval poseeris üks poksikinnastega raskekaallane.

    See rong on pöördumatult läinud.
  • ttrust
    Marko Mihkelson on jätnud vähemalt ideid ja ideoloogiat järgiva poliitiku mulje, kuidas tegelikult seis on, seda ei tea. Inimese sisse ju ei näe? Erialaliselt on Mihkelsonil olnud väga hea ideoloogilist inimest välja näidata.
    Margus Tsahkna on tavaline konjunkturist.
    Seederiga paistab olevat mõlemal tüübil - Tsahknal ja Mihkelsonil - isiklik konflikt. Samas pole tunda, et Seeder vanakooli-Isamaad teeks. See, et Seeder üritab, seni täiesti hambutu koalisatsiooniliikmena, nüüd veidi hammustada ei tähenda, et tegemist oleks suurema suunamuutusega IRL-s.


    Ideid järgiv poliitik oleks pidanud IRL ukse enda taga kinni lööma kohe peale seda kui IRL esindaja praegusele koalitsioonilepele alla kirjutas või isegi varem ... siis kui KE-ga koalitsiooni mineku otsus IRL juhtorganites vastu võeti.
    Mihkelson lahkus peale seda kui oli 2 korda ministriportfellist ilma jäetud ja vähemalt eelmise aasta sügisel pürgis aktiivselt ministriks. Eks praeguse lahkumise taga on kaine arvestus - IRL vaagub valimiskünnise piiril ja ebasoosing Seeder & Co silmis tähendab tulevastel valimistel kohta nimekirjas, mis isegi IRL valimiskünnise ületamisel Riigikogusse ei vii. Ma usun, et hiljemalt 2018. aasta lõpuks on ühisosa leitud mõne muu parteiga ...

    Veel üks kahe p...sega mees IRL-s on Tarmo Kruusimäe, sõnades rahvuslane, tegudes ....


  • Henno Viires, jah nõustun, ma muudan oma seni liiga positiivse suhtumise Marko Mihkelsoni suhtes kriitiliseks. Lõppkokkuvõttes on teod tõe kriteerium, mitte sõnad. Valearvestus minult.
    Margus Tsahkna suhtes mul illusioone ei ole. Ja et mõlemad tüübid hetkel omavahel konjunkturistlikud poliitilised "sõbrad" on, on ka aja märk.
  • Üks poliitikavaatleja kirjutas hiljuti kusagil, et seoses Rerformi välja vahetamisega jediinaja rossija vastu, lootis IRL oma poliitilste reitingute tõusule, mis osutus valearvestuseks. Pigem on need veelgi langenud.
    Ei tea tõesti, kas Res Puublica pundil siis asjalikke nõuandjaid polegi või nad lihtsalt ei kuulagi kedagi? On ju tegemit järjekordse polittehnoloogilise sammuga.
  • Pevkur Kuku Raadios: "Margus Tsahkna on korduvalt öelnud, et tema kõige suurem saavutus on see, et valitsusest sai Reform välja puksitud. IRL-st välja astumisega andis Margus Tsahkna oma poliitilise saavutuse tulemusele ise hinnangu ära."
  • See IRL ongi muutunud mingiteks debiilide pandeks. Reinsalu väitis, et Tsahkna jutt on meditsiiniline probleem, aga tema enda viimane arvamusartikkel (http://arvamus.postimees.ee/4148745/urmas-reinsalu-kanapimedad-poliitikud-ja-arvamusliidrid-voiksid-nuud-lopetada-ajaloo-mahasalgamise) on ikka täiesti ajuvaba, sest tüüp istub ise nende "kanapimedatega" koos ühes valitsuses.
  • Eks pingeolukorras ongi reaalselt näha, millised on poliitikud tegelikult. Kuidas reageerivad, mida mõtlevad, mida ütlevad.
  • Minu arust on täiesti normaalne, et kohalikel valmistel luuakse valimisliite või siis partei võtab oma nimekirja hulgim kohalikke inimesi kes ei kuulu sinna parteisse ja paneb nad näiteks nimekirja liidriteks. Ja partei keskjuhtkond ei tee selle peale suurt kurja nägu.
    Ja see kehtiks eriti väiksemate kohalike omavalitsuste puhul, kui Tallinn või Tartu.

    Just nimelt -- "partei asja" ajamine on paljudele inimestele vastukarva.

    Miks parteid seda ei taha lubada , ei oska öelda. Mäletatavasti Pärnus sai ju, pärast kesikute hirmsa klounaadi kukkumist, võimule just valimisliit.
  • Kohalikel valimistel partei nimekirjades kandideerimise peaks ära keelama. IRL võiks eelnõu sisse anda.
  • http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=78842538

    Delfi arvustab uue rahandusministri inglise keele oskust. Andke nüüd ikka aega atra seada - Eesti eesistumine alles algas...


  • Henno Viires
    http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=78842538

    Delfi arvustab uue rahandusministri inglise keele oskust. Andke nüüd ikka aega atra seada - Eesti eesistumine alles algas...


    Inglise keel pole varsti enam ELi ametlik keelgi ...
  • raulir
    Henno Viires
    http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=78842538

    Delfi arvustab uue rahandusministri inglise keele oskust. Andke nüüd ikka aega atra seada - Eesti eesistumine alles algas...


    Inglise keel pole varsti enam ELi ametlik keelgi ...


    Alternatiividee oli, et nüüd võiks inglise keele teha ainsaks ametlikuks keeleks: kõik liikmesriigid oleks põhimõtteliselt võrdsed (kerge eelis Iirimaal ja Maltal, selle võiks ära kannatada). Põhimõtteliselt oleks ratsionaalne ja hoiaks palju raha kokku. Kuigi jah, ega ma seda reaalseks ei pea kahjuks.
  • Ka Postimehes oli see rahandusministri ingl. keel põhiuudis. Vaatamata sellele, et IRL-l varem ämbrid kolisesid, mõtlesid nad nüüd ämbreid veelgi valjemalt kolistada. Võiks olla ikkagi nii, et keelepuudulikkus (keeleinvaliidsus) oleks ikka kesikute pärusmaa ja muud parteid suudavad vähemalt keeleliselt adekvaatseid ministreid toolidele panna.
  • No mida te krt inisete pidevalt? Peaks juba selge olema, et ainus kriteerium on kuuluvus õigesse parteisse. Punkt!

    Iga natukese aja tagant tõstame lati allapoole. Varsti läheb keeruliseks, sest ega limbo pole naljaasi.
  • ttrust
    Ka Postimehes oli see rahandusministri ingl. keel põhiuudis. Vaatamata sellele, et IRL-l varem ämbrid kolisesid, mõtlesid nad nüüd ämbreid veelgi valjemalt kolistada. Võiks olla ikkagi nii, et keelepuudulikkus (keeleinvaliidsus) oleks ikka kesikute pärusmaa ja muud parteid suudavad vähemalt keeleliselt adekvaatseid ministreid toolidele panna.


    Ega see vist Seedrile pähe ei tulnudki, ta pidi ise keeleliselt veel nõrgem olema.
  • Henno Viires
    http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=78842538

    Delfi arvustab uue rahandusministri inglise keele oskust. Andke nüüd ikka aega atra seada - Eesti eesistumine alles algas...




    Ehh, Toomas.... see nali on juba ammu ära tehtud, selline plagiaat ei aja enam kedagi naerma:
    https://www.youtube.com/watch?v=1KPwj2v1sco
  • Aga tegelt Toomas Tõniste on käinud praeguses Kadrioru Saksa Gümnaasiumis. Ehk tegelt ta vist võiks saksa keelt nagu enam-vähem rääkida, võiks ju saksa keeles vastata?
  • Mida te sportlasest tahate . Tema oli purjetamas kui teised keeli õppisid. Ansip oli jälle zampolit ehitusvägede betoonitehases, seal võõrkeeli ei õpetatud. Kallas uhas Hoiukassa ja Mnemoturniiri vahet, seal kah võõrkeeli ei õpetatud. Kersti Kaljulaid oli ..krt teab kus, võib olla mõnel geoloogilisel ekspeditsioonil või triatlonirajal sellal kui keeli tulnuks õppida. Ilvesel oli jälle eesti keelega raskused, ei oskagi öelda kas see on parem või veel hullem.

    Nii levitavadki eestlased Euroopas päris jubedat pidžini Eesti varianti . Kihnu Jõnn rääkis võõrkeeli umbes samamoodi.
  • Stagna, kui suured raskused Ilvesel eesti keelega olid? Ehk täpsustaksid?
  • Ilvese raskused eesti keelega oli piisavalt suured, et eestlane märkaks, et see polnud tema kodune keel väga pikka aega,( kuni Eveliniga abiellumiseni tõenäoselt ) ta ilmselt mõtles inglise keeles ja püüdis seda tõlkida eesti keelde, tihti kobades ja takerdudes piiratud sõnavara taha. Kõnesid, mis olid koostatud teiste poolt,. luges maha mehhaaniliselt ja tüdinult

    Vahe Lennart Meriga oli ikka tohutu eesti keele valdamises.

    Minu arvates Eesti president peaks valdama eesti keelt vabalt ja selleks, et seda vabalt vallata, peab selles keeles mõtlema lapsest saadik.
  • Minu arust valdas Ilves eesti keelt väga hästi ja veelgi rohkemgi, et presidendina edukalt hakkama saada. Ta oskas eesti keelt väga hästi nii Raadio Vaba Euroopas kui hiljem välisministrina. Ma pole elus varem ühtegi inimest kohanud, kes oleks Ilvese eesti keele oskust arvustada võtnud, sina stagna oled esimene säärane.
  • jama puha, vaata ise tema intervjuud Urmas Otiga.

    Väga kobav, alustab lauset ühe konstruktsiooniga, siis ei tea kuidas jätkata ja läheb üle teise, lihtsama lause peale. Siis ei tule õige sõna meelde, püüab leida mõne teise. Samamoodi kõnelevad sünkroontõlkijad, kes tõlgivad live võõrast kõnet ühest keelest teise

    https://youtu.be/qTIPsd6DOiM
  • Minu meelest see eestlaste ugri-mugrilike paganlike metsalaste kuvand on väga hea, hoiab pahad multi-kulti vaimud eemal.
  • Siin veel eestlaste (keele)seiklusi Brüsselis.

    http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ministrid-brusselis-urve-palo-takerdus-oma-puise-inglise-keelega-tarmo-tamm-raakis-inimkonna-saatusest-ja-siim-kiisler-vajas-paberiulatajat?id=78849266

    Ma küll hästi ei taipa, mis selle maapinna ülemise 20 cm-ga Euroopas on lahti, kas muld ei kanna enam vilja või mis ?
  • stagna
    .... Kersti Kaljulaid oli ..krt teab kus, võib olla mõnel geoloogilisel ekspeditsioonil või triatlonirajal sellal kui keeli tulnuks õppida.....


    Toomase kohta ei arva midagi, kuid Kersti on väga pädev keeleliselt, vähemalt Wiki arvates:

    Võõrkeeltest räägib Kaljulaid vabalt inglise keelt, suhtlustasemel prantsuse keelt ja tasemel B1 saksa keelt.[98] Soome keelt pole Kaljulaid õppinud,[98] kuid presidendiks valimise järgsel pressikonverentsil ütles ta Soome ajakirjaniku küsimusele vastates, et "räägib halba soome keelt, nagu kõik eestlased"[99]. Samal sündmusel ütles ta, et tema endised kolleegid Iru elektrijaamast võivad kinnitada, et kitsas ringis on ta suuteline rääkima ka vene keeles.

    Seda soome keelselt intervjuud kuskilt korra nägin, oli ju päris hea:) Mina näiteks prantuse ja saksa keeles ei saa hakkama, läti keeles oskan jäätist ja õlle osta ainult :) Seega vähemalt proua Presidendi keeleoskuse üle ei viriseks.
  • Stagna peaks vabandama, et ta meile siin lihtlabaselt valetab.
  • Mida ma valetan ? Kas sa oled Kaljulaidi kuulnud inglise keeles rääkimas ? Mina olen ja olin väga üllatunud. See on pisut sarnane kuidas Kimi Räikkonen inglise keelt pursib.
  • Ma olen kuulnud küll Kaljulaidi inglise keelt. Ma ei leidnud, et midagi ta keeleoskusega lahti oleks. Nagu Ilves oskab piisavalt eesti keelt, et presidendiametis ja mistahes muus ametis väga edukalt keeleliselt hakkama saada, oskab Kaljulaid samaväärselt inglise keelt. Vähemalt vastupidine oleks mulle tõsine üllatus.
    Ehk lõpetaks sellise tobeda perfektsuse tagajaamise ja tuleks maa peale tagasi? Võiks ikka otsida kohti kus on puudujäägid ja oma energia suunata sinna? Tõniste inglise keel, minu teada, jõudis ka välismeedia lehekülgedele.
    Isegi kesik kõlvart on omandanud eesti keele vahepeal, et täiesti vabalt hakkama saada. Siis kui ta poliitikasse tuli, oli ta eesti keel päris puudulik.
  • Tõniste inglise keelega on ilmselt veel hullem lugu kui vaid hääldus - pigem on tegemist keele mitteoskamisega, sest ilmselt oli see jutt, mis ta ette rääkis, mehaaniliselt pähe õpitud.
  • Inglise keele oskus ei ole hea poliitiku puhul primaarne. Ametlikel üritustel on olemas tõlgid, omakeskis saab kehva keeleoskusega ja käte abiga ikka hakkama. Paljude suurriikide poliitikud ei räägi samuti inglise keelt eriti hästi. Muret tuleks tunda hoopis ideede puuduse või mõne puhul rohkuse üle.
  • No kõrgematel ametikohtadel ja rahvusvahelise suhtlusega kokku puutuvatel ametikohtadel avalikus sektoris peaks keeleoskus olema miinimumnõue. Ok, siin võib erandi tuua suurrahvuste puhul, kus valitseb teistsugune mentaliteet. Väiksematel riikidel seda luksust ei ole.
  • Kurb on see, et eilse AK uudisklpi järgi ei oska ÜKSKI esinenud minister inglise keelt. Ning veel hullem, et ka eesti keeles öeldud laused olid täiesti arusaamtud.
  • Arvan, et kui mehes endas muidu sisu rohkem oleks ja tegemist ei oleks kehakultuuri lõpetanuga, siis antaks see andeks. Toon näiteks, et Aivar Sõerdil oli hirm avalikkuse ees esinemisega... aga mehes endas ju sisu ja teadmisi on. Kujutage nüüd ette riigikogu ees kogelevat Kert Ämmapetsi... poleks ühtegi positiivset külge millele tähelepanu juhtida.

    Häda ongi selles, et kui puuduvad kõik elementaarsed omadused, siis keele oskamatus on nagu võimendav faktor kõigele muule. No mercy.
  • Kreisiraadio on kunagi päris hea klipi teinud tähtsatel kõnelustel osalemistest:
    https://www.youtube.com/watch?v=1KPwj2v1sco
    Paraku mulle tundub, et Oja hääldus on siiski parem, kui meie ministritel
  • Mina olen selle poolt, et kui ikka võõrkeelt ei oska korralikult, siis räägi eesti keeles ja küll tõlgid oma tööd teevad. Ei peaks häbenema rääkida oma emakeelt ka tähtsatel esinemistel suure rahvusvahelise kuulajaskonna ees, isegi kui see on väikerahva keel . Mida tähtsam riigiametnik, seda rohkem peaks tal olema õigust rääkida emakeeles. Ma ei ole märganud, et Merkel püüaks kramplikult esineda inglise keeles . Prantsuse poliitikud esinevad rahvusvahelise publiku ees peaaegu alati prantsuse keeles .

    Putini harvad katsed inglise keelt töngata on pigem koomilised. Ja ka saksa keel, mida ta Dresdenis oskas ja isegi presidendina mõnikord rääkis, kipub väga kiiresti ununema. Nüüd on tal lausa saksa keele tõlki vaja. Selle kohta on aretatud isegi teooria, et Putin polegi see isik, kelle Jeltsin oma järeltulijaks määras vaid hoopis teisik, võib olla juba mitmes järjekorras, kuid paraku pidi KGB lavale lükkama sellise teisiku, kes saksa keeles on täielik äbarik . Seal teisikuteoorias on ka muud huvitavat värki nagu kõrvade kuju,silmade vahekaugus, kõnemaneer, žestid jms., mis olevat erinev võrreldes 1999.aastaga ja mida täielikult imiteerida oleks isegi professionaalsel näitlejal raske. Kuid see on teine teema , mis käiks ehk vandenõuteooriate alla ( või ka mitte ? )

    Kuluaarijutus on võõrkeeled ka tipp-poliitikutel alati vajalikud ja tõlki ei pruugi alati kohal olla. Pealegi on läbirääkimistel alati edu kui sa kohe mõistad, mida partner ütles ja tõlkimise ajal saad juba mõelda oma vastust.
  • siimos
    No kõrgematel ametikohtadel ja rahvusvahelise suhtlusega kokku puutuvatel ametikohtadel avalikus sektoris peaks keeleoskus olema miinimumnõue. Ok, siin võib erandi tuua suurrahvuste puhul, kus valitseb teistsugune mentaliteet. Väiksematel riikidel seda luksust ei ole.

    et kui koolis õppisid nõuka ajal saksa keelt, siis kõrgetele ametikohtadele asja ei ole? Ma võin eksida, aga just nii Tõnistega on. Siin peaks olema inimeste enda tunne, kui ikka keelt ei valda piisavalt, siis kõnele emakeeles lihtsalt ja kui isegi omavahel suhelda ei suuda ja tunned end kehvasti, siis tasub sellist ametikohta vältida.
    Enamusel seisab hääldus ja kõnelemine praktika taga. Kui ikka aastaid oled ainult teksti lugenud, siis kõnelemine on algul raske, ajapikku peaks asi paranema, eriti kui aktiivselt koolitus juurde võtta.
  • Vaevalt et Tõniste praegu saksa keelt oskab. Või on ta vahepeal viibinud pidevalt Saksamaal?
  • ttrust
    Vaevalt et Tõniste praegu saksa keelt oskab. Või on ta vahepeal viibinud pidevalt saksamaal?

    kindlasti ei valda, aga juhtisin tähelepanu sellele, miks hääldus ja oskused sellised on. Lapsepõlves õpitu on ikka miskit muud kui vanas eas, eriti kui keelte peale annet ei ole.
    Ma tean omast käest, et olen sama koomiline inglise keelt rääkides, samas tänu börsiartiklite lugemisele jne on arusaamine hea.
  • kuusemaa
    Kaljulaidi Inglise keelt saate kuulata Euronewsile antud värskes intervjuus https://video.euronews.com/mp4/EN/GC/SU/17/06/30/en/170630_GCSU_271B0-162304_E.mp4

    Eks Kaljulaidi keel konarlik ole, aga Kaljulaid suudab mõtet edasi anda ja sõnavara on ka küllaldane. Minu arust saab ta piisavalt hästi oma keeletasemega presidendiametis hakkama. Ma oponeerin Stagna seisukohtadele keeleküsimuses.
  • Kui sul on oma ettevõte ja pead leidma rahvusvahelise müügijuhi, kas sa palkaksid kellegi, kes inglise keelt ei oska? Mina ei palkaks ja Prantsuse turule kaaluks pigem prantsuse keele oskusega inimesi. Erasektoris nõutakse isegi koristajalt keeleoskust, ma ei näe miks avalikus sektoris seda latti nii alla peaks laskma.
  • Kuldar1
    Kurb on see, et eilse AK uudisklpi järgi ei oska ÜKSKI esinenud minister inglise keelt. Ning veel hullem, et ka eesti keeles öeldud laused olid täiesti arusaamtud.


    Kõige üllavam oli sealjuures Palomutt. Võiks eeldada, et peale "edukat" karjääri rahvusvahelises ettevõttes peaks vähemalt inglise keel täiesti ladus olema, lisaks veel mõni muu keel algtasemel. Aga paistab, et Palo kasutas oma suuvärki vist rohkem vaakumi tegemiseks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon