Isamaa 0.0 - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Isamaa 0.0

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • zuckerblaum
    No selle vallatlemisega läheb veel natuke aega. Ma pakun kaks läti õlut vahele, et järgmises kriisis hakatakse otsima meetodeid, kuidas II samba raha võrdsemaks jagada. Nii nagu praegu juba esimese kohta jutuks on võetud.


    Ojaa. Päris kindlasti hakatakse. Lisaks ei tasu unustada, et osade tegelaste seas eksisteerib ka soov suur/teatud/märkimisväärne osa kokku kogutavast rahast kohalikku majandusse pumbata. Kuigi patrioodina peaksin seda ideed justkui toetama, leian ma ka, et patriotism ei ole hea investeerimisstrateegia. Ka/sest olen ma paar aastat näinud suhteliselt lähedalt kõrvalt veidi liiga suure raha paigutamist veidi liiga väiksele turule. Not good.
  • Seeder on päris lolliks läinud. Sisuliselt on see uus tulumaksujama IRL sünnitatud ja nüüd siis selline jutt?
    https://www.err.ee/688204/seeder-ennustab-asja-kehtestatud-tulumaksususteemi-muutmist

    See Seederi viimase aja jutt paneb tõsiselt kahtlema selle tüübi vaimses tervises.
  • mx77
    Seeder on päris lolliks läinud. Sisuliselt on see uus tulumaksujama IRL sünnitatud ja nüüd siis selline jutt?
    https://www.err.ee/688204/seeder-ennustab-asja-kehtestatud-tulumaksususteemi-muutmist

    See Seederi viimase aja jutt paneb tõsiselt kahtlema selle tüübi vaimses tervises.


    Ma arvan, et tervis on siiski okei. Lihtsalt poisid üritavad nii m**ade kui maailmavaatelise kompassi kaotsiminekut asendada kaootiliste improvisatsioonidega, lootes et tabatakse midagi, mis nad 2019 üle valimiskünnise viib.
  • Oluline, et räägitakse. Vahet pole, mis ise räägid. Pildis peab olema ja antud foorumi näitel võiks öelda, et on mindud liimile.
  • velvo
    Oluline, et räägitakse. Vahet pole, mis ise räägid. Pildis peab olema ja antud foorumi näitel võiks öelda, et on mindud liimile.


    No ma ei tea, kas see, kui siinses foorumis figureeriv ex-core-valija oma frustratsiooni verbaalselt väljendab - kas see siis on liimile minek või mitte...?
  • Ega IRL vanadele valijatele loodagi. Nad otsivad uusi. Võib-olla nende hulgast kes ei käi valimas, mine tea.
    Ega neid väga palju pole ka juurde vaja, et üle valimiskünnise saada.
  • ttrust
    Ega IRL vanadele valijatele loodagi. Nad otsivad uusi. Võib-olla nende hulgast kes ei käi valimas, mine tea.
    Ega neid väga palju pole ka juurde vaja, et üle valimiskünnise saada.


    Vaatavad, kuidas Oss sotse põletab ja üritavad ise lihtsalt tasutal lehvitada: "Auu, me oleme ka olemas ja me oleme peaaegu vasakpoolsed juba!"
  • ttrust
    Ega IRL vanadele valijatele loodagi. Nad otsivad uusi. Võib-olla nende hulgast kes ei käi valimas, mine tea.
    Ega neid väga palju pole ka juurde vaja, et üle valimiskünnise saada.


    Seederi viimaste avalduste põhjal ... näib, et IRL on sisenenud uutele turgudele ehk kõige rumalamate valijate segmenti
  • Peaks tegema nii, et valija saab hääletada vastavalt IQ testile.
    Alla 100 - pool häält
    101-120 üks hääl
    rohkem kui 120 poolteist häält
  • Kunagi olid hääleõiguslikud need, kes omasid kinnisvara.....
  • Meil on peaaegu kõik kinnisvaraomanikud .Ligi 90 % leibkondadest omab kinnisvara .
  • Ma sattusin kord ennemuiste pikemal autosõidul vaidlema ühe väljaõppinud ja praeguseks kõrgel ametikohal oleva politoloogiat õppinud asjapulgaga, kes alguses järjekindlalt korrutas mantrat, et demokraatia on parim, mida inimkonna ajalugu loonud on. Kaks tundi hiljem ta juba peaaegu leppis sellega, et universaalne, absoluutne demokraatia ehk siis olukord, kus kõigil on võrdse kaaluga hääl, viib päästmatult umbteele. Põhjuseid selleks on palju ning ma ei võta praegu neid siin ette lugeda, küll aga viitan sellele, et meil viljeletav demokaatia lahustab vastutuse. Võim ilma vastutuseta on väga ohtlik nähtus. Hoidugem sellest :)
  • Kahjuks pole demokraatiast paremat varianti veel välja mõeldud. Autokraatia vilju mäletavad aga kõik vanemad džigitid auulis.
    Tõsi on muidugi see, et demokraatia on purjus hobuse poolt veetava vankri aeglane ja konarlik tee, aga võidupoolel see, et päris päästmatult kraavi ehk ikka ei vaju.....
  • Hääleõigus võiks olla proportsionaalne makstud maksudega.
  • Sahkna ja Ossi tegutsemisest oli midagi kasu ka. Võimult tõrjutud oravad on tänaseks pankrotis ja käib suuremat sorti üksteise kõride närimine. Tühi kilekott ei seisa püsti:D
  • Tõnis Kõiv
    Kas sellise karjääriga tegelase laseksite oma oma isikliku rahakotiga majandama? Oravad, näe, lasid.
    Tulemus lausa röögib tulles!
  • Vanaema
    Hääleõigus võiks olla proportsionaalne makstud maksudega.


    Pigem võiks olla pöördvõrdeline vanusega - mida pikemalt peab oma valikuid ise taluma, seda tõenäolisemalt teed asjalikemaid valikuid.
  • jnt
    Vanaema
    Hääleõigus võiks olla proportsionaalne makstud maksudega.


    Pigem võiks olla pöördvõrdeline vanusega - mida pikemalt peab oma valikuid ise taluma, seda tõenäolisemalt teed asjalikemaid valikuid.


    Võimalik, et mingist vanusest alates on see nii. Samas 20 aastane teeb tõenäoliselt lollimaid valikuid kui 40-ne.
  • IRLi fantastilisel juhtimisel tehakse meil nüüd ära selline klassivihast nõretav šallallaa nagu sissetulekust sõltuvad trahvid, kusjuures arvesse lähevad ka KÕIK sissetulekud.

    Noh, maja põleb maha, saad kindlustushüvitise, ületad kiirust ja hoplaa - maksa nüüd gaziljon ära. Tule taevas appi, tõesti! Kui aru ei saa, miks selline asi olemuslikult vale on, siis on ikka lisaks maailmavaatelisele kompassile veel mingi tunnetus täiesti kaotsi läinud:

    IRL täna...

    - keeras untsu maksusüsteemi;
    - tahab lammutada teise samba;
    - kultiveerib institutsionaliseeritud klassiviha.

    Kui nad 2019. kevadel Riigikokku ei saa, teen oma IRL-i eksvalijatest headele sõpradele prantsuse mullijooki ja mereande välja märkimisväärses koguses. Me kõik eksisime, kui neid aastaid ja aastaid valisime.
  • ?? Ei lähe ju KÕIK sissetulekud arvesse!

    [vihje: https://www.google.com/search?q=keskturg+7000+krooni]
  • See on vist IRLi valimiseelne vastus KE pensionitõusu jutule? Et kumbki ei looda, et see praegu läbi läheb, aga eristumiseks ja valijate voitmiskatseks sobib jutt küll. Vanasti oli neil RE vanemahüvitise vastu emapension jms .. ütleme et omapärased ideed.
  • No ja ju see ka, et seda nö vaesemat rahvast on rohkem ja neil "käsi-rusikas-taskus" - las rais.d maksavad.
    Sedasi on ju võimalik teatud kontingenti valimistel enda poole saada.
  • IRL-ile omalt poolt (kunagise lojaalse valijana) veel üks hea idee. Lisaks trahvide sõltuvusele sissetulekust võiks ka muud riiklikud teenused olla ju sissetulekust sõltuvad. Mis mõttes inimene kes teenib 3 keskmist palka peab maksma uue ID kaardi eest samapalju kui miinimumpalka teeniv? Karjuv ebaõiglus! Ja kui palju palju raha tuleb eelarvesse juurde.
    Kas keegi ütles, et ta maksab juba niikuinii rohkem makse. So what, tal raha ju on.
  • Kui sa leiad, et kõige halvemad inimesed maailmas on need, kes on läbi murdnud kõrgemasse keskklassi, vali IRL!
  • See trahvide teema on siin juba korduvalt läbi nämmutatud, aga ma kordan üle:
    1.Trahvid peavad olema sõltuvuses inimese jõukusest, et panna võrdselt ennetavalt mõtlema nii tuhatnäri kui miljonäri.
    2.Trahvid ei ole mingi riigikassa täitmise vahend, riigile on kõige parem kui kõik väärteod on ärahoitud ja ühtki trahvi ei laeku.
    3.Trahvid ei tohi olla nii suured, et inimene ei saaks lubada endale võtta kaalutletud riski.
  • Ma olen teoreetiliselt valmis mingil määral suhestuma ideega trahvimäärade diferentseeritusest vastavalt sissetulekule. Küll aga ei ole ma valmis suhestuma sellega, et sellise show vedajaks on erakond, mis vanasti oli paremkonservatiivne.
  • kaidoke
    IRL-ile omalt poolt (kunagise lojaalse valijana) veel üks hea idee. Lisaks trahvide sõltuvusele sissetulekust võiks ka muud riiklikud teenused olla ju sissetulekust sõltuvad. Mis mõttes inimene kes teenib 3 keskmist palka peab maksma uue ID kaardi eest samapalju kui miinimumpalka teeniv? Karjuv ebaõiglus! Ja kui palju palju raha tuleb eelarvesse juurde.
    Kas keegi ütles, et ta maksab juba niikuinii rohkem makse. So what, tal raha ju on.


    Veel ideid:
    Tamboviga peaks läbi arvutama ka kommunaalid. Teenid rohkem, plekid x- kordse vee hinna. Elektriga sama lugu.

    Aga tõsiselt. Mõtlen, kuidas seda sousti oma lastele tulevikus mõistuspäraselt selgitada....
  • Viimane aeg see eksperiment NEP-iga ära lõpetada ja hakata tõsiselt kommunismi ehitama.
  • Kui see oleks sotside või Keskerakonna idee, siis oleks kõik loogiline, nende erakondade valimisloosung ongi "Rikastelt võtame, vaestele anname"! Aga IRL?!? Ma ausalt öeldes ei kujuta ette, kuidas nad mõtlevad järgmistel valimistel oma vajalikud hääled kokku korjata.
  • Pakun, et nad on juba leppinud enesetapuga, käivad viimased tõmblused.
  • Just. Nagu üks sõber kunagi ütles, et kui napsu võtad ja rooli istud, siis võta parem korralikult - karistus on pea sama, aga nalja võiks vähemalt rohkem saada. IRL käitub just nõndamoodi IMHO.
  • Kahjuks ma kardan, et nad ületavad valimiskünnise, osalt seepärast, et kohtadel on tublisid inimesi, kes on partei liikmeks jäänud kuigi ei toeta riigi tasandil toimuvat.
  • Krõlovi valm "Loomade orkester" tuli meelde.
  • Notsule uus huulepulk peale ja läheb edasi
  • Kui kitsele lehma silt külge panna, ega ta rohkem piima andma hakka.
  • Noh, poisid, me ju teadsime seda, et nii läheb...

    Disclaimer: Ma ei ole õnnelik, et rahvuskonservatiivne/parempoolne jõud on langenud alla valimiskünnise. Ma olen õnnelik, et avaliku arvamuse küsitlus annab endisele rahvuskonservatiivsele/parempoolsele jõule märku, et kaldumine vasakpopulismi ja teismelise mürsiku moodi kommunikatsiooni suunas ei ole olnud õige tee. Nagu pole seda olnud ka koostöö nendega, kellega justkui väga ei peaks asju ajama koos. Vähemalt core-valija meelest.
  • Ma olen küll õnnelik, et see partei alla valimiskünnise lendas. See partei poleks pidanud tekkima ja Res-publica nimeline moodustis oleks pidanud kaduma põrmu juba 2006 või 2007 aastal.
    Aega võtab, aga asja saab, lõpuks.
    Kogu see kupatus rajati pettusele kohe algusest peale, sellest ajast saadik kui Res-publica oma suure asutamiskongressi korraldas Saku Suurhallis.
  • Üha rohkem tundub mulle, et valimised ei peaks olema parteipõhised vaid seisukohtade põhised, s.t. korra aastas küsitakse rahva arvamust (näiteks 5...10) kõige aktuaalsema probleemi kohta, mis ühiskonna ja riigi ees seisavad ja siis antakse vastusevariandid võimalike lahendustega (mis on eelnevalt muidugi ka majanduslikult ära põhjendatud). Ja siis vastavalt hääletustulemustele palgatakse inimesed, kes vastutavad selle asja elluviimise eest.

    Inimeste seisukohti ühiskonnas võib kujutada maatriksina (tabelitena), kus iga tulp vastab teatud probleemile ning iga rida võimalikele lahendustele; lahtri sisuks pooldavate inimeste arv. See maatriks peaks olema avalik ja seda uurides peaks saama ka ülevaate, kuhu riiki peaks juhtima. Loomulikult peab olema ka tarkade ja vastutusvõimalist einimeste kogu, kes neid tabeleid koostavad (küsimused ja võimalikud lahendusvariandid) ning küsitluse tulemusi uurivad, kuid need võiksid olla oma ala professionaalid - ühiskonna- ja majandusteadlased, mitte erahuvidega poliitikud. Otsuste koha pealt muidugi peaks olema ka vetoõigus, selleks vetoõigusega koguks sobiks end varemalt tõestanud inimeste grupp - näiteks Teaduste Akadeemia ja Kirjanike/Kunstnike Liidu poolt nende seast valitud esindajad, nö Lordide Koda, sest "mõtle, milline on keskmine inimene ja siis mõtle, kuidas hääletab pool inimkonnast". (tsitaadi autorit ja täpset sõnastust ei mäleta, aga mõte jääb samaks)
  • Kohalikel valimistel on valimisliidud lubatud, see võib koosneda mitme erakonna liikmetest. Oleks aeg Riigikogu valimistel sarnane süsteem luua, sh ka koalitsiooni võiksid luua valimisliidud.
  • Nende jääkeldri laadsete laiapõhjaliste "professionaalide" kogudega kipub tavaliselt sedapidi minema, et logistikataristu osas on kõige kõvemad spetsid kunsti-inimesed ning vaktineerimise valukohtade osas teavad asjast kõige rohkem reklaami- ja turundustegelased.
  • taksidermist
    Üha rohkem tundub mulle, et valimised ei peaks olema parteipõhised vaid seisukohtade põhised, s.t. korra aastas küsitakse rahva arvamust (näiteks 5...10) kõige aktuaalsema probleemi kohta, mis ühiskonna ja riigi ees seisavad ja siis antakse vastusevariandid võimalike lahendustega (mis on eelnevalt muidugi ka majanduslikult ära põhjendatud). Ja siis vastavalt hääletustulemustele palgatakse inimesed, kes vastutavad selle asja elluviimise eest.

    Unistaja! :) Sveitsis u. vist midagi sellist ju toimub, 2017 oli 3 referendumit kokku 7 küsimusega:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2017

    Sel kõigel pole kümne küünega uppuvast laevast kinnihoidvate punakate populistidega samas midagi ühist.....
  • Valus oli kuulata Helir-Valdor Seederi ininat eilses AK-s Elmar Vaheri teemal, sama jutt ka siin kirjas - https://www.err.ee/827385/koalitsioonikaaslastele-ei-meeldi-irl-i-sammud-seoses-ppa-juhiga

    Isegi Olga Ivanova ja Liisa Oviir on asjale pihta saanud:
    Õiguskomisjoni kuuluv Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Ivanova aga imestas, et IRL-il ei olnud Vaheri vastu midagi, kui teemat komisjonis arutati. "See on pigem seotud sellega, et algab selline väga aktiivne valimiskampaania, aasta aega on jäänud enne valimisi ja kindlasti IRL üritab parandada oma reitingut," arvas ta.
    Õiguskomisjoni kuuluv Liisa Oviir (SDE) peab Seederi käiku kohatuks.
    "Kui öelda sel samal hommikul, kui asi läheb juba valitsusse, õiguskomisjon on selle juba heaks kiitnud, siis ühe inimese poolt tõmmata pidurit, siis see on, ma veelkord ütlen, see on kohatu.


    Ma ise kahtlustan, et Helir-Valdoril on hoopis vimm Elmar Vaheri vastu seoses oma venna Heldur-Valdek Seederi koondamisega politseist.
  • Tüüpiline saastpartei IRL ju. Selle asemel, et korralikult koalisatsioonist välja astuda ja endale oma vigade tõttu tuhka pähe raputada, käib IRL-i poolt mingisugune poliitsirkus, kus üritatakse koalisatsioonikaaslastel vaipa alt ära tõmmata.
    Kusjuure situatsioon on selline, et kõik teavad et neil vaip alt ära tõmmatakse ja kõik passivad peale. Aga ikkagi saabub mingisugune hetk, kus kõik teised korraks kõrvale vaatavad ja siis IRL teeb vaibaga "viuh!".

    See pole IRL-l esimene kord kus nad koalisatsioonipartnereid peedistavad. Luurele sellistega ei taha keegi minna....
  • Henno Viires
    Valus oli kuulata Helir-Valdor Seederi ininat eilses AK-s Elmar Vaheri teemal, sama jutt ka siin kirjas - https://www.err.ee/827385/koalitsioonikaaslastele-ei-meeldi-irl-i-sammud-seoses-ppa-juhiga

    Isegi Olga Ivanova ja Liisa Oviir on asjale pihta saanud:
    Õiguskomisjoni kuuluv Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Ivanova aga imestas, et IRL-il ei olnud Vaheri vastu midagi, kui teemat komisjonis arutati. "See on pigem seotud sellega, et algab selline väga aktiivne valimiskampaania, aasta aega on jäänud enne valimisi ja kindlasti IRL üritab parandada oma reitingut," arvas ta.
    Õiguskomisjoni kuuluv Liisa Oviir (SDE) peab Seederi käiku kohatuks.
    "Kui öelda sel samal hommikul, kui asi läheb juba valitsusse, õiguskomisjon on selle juba heaks kiitnud, siis ühe inimese poolt tõmmata pidurit, siis see on, ma veelkord ütlen, see on kohatu.


    Ma ise kahtlustan, et Helir-Valdoril on hoopis vimm Elmar Vaheri vastu seoses oma venna Heldur-Valdek Seederi koondamisega politseist.


    Väljavõte Seedri haigusloost

    1. veebruaril selgub, et idapiiri ehitus kallineb üle kahe korra. Algatan siseauditi, et selgitada välja, kuidas idapiiri projekti ette valmistati ja miks ehitusprojekt viibis ning kas peadirektoril oli kallinemises isiklikku juhtimissüüd. Kuni auditi vahetulemuste selgumiseni peatan Elmar Vaheri ametissenimetamise ja konsultatsioonid fraktsioonidega.
    Minu abi teatab, et piiriauditi tõttu lükkame fraktsioonidega kohtumised edasi, kuid IRL-i fraktsioon avaldab ikkagi soovi kohtuda ja see kohtumine toimub 13. veebruaril kell 10.30.

    14. veebruaril saab hr Seeder eraldi idapiiri väljaehituse ülevaate, materjali, mis on kättesaadav vaid ministritele.

    7. märtsil toimub idapiiri kallinemise siseauditi vahekokkuvõtet avalikkusele tutvustav pressikonverents. Vahearuandest selgub, et projekti viibimise ja kallinemise tulenes ettevalmistustööks antud ebamõistlikult lühikesest tähtajast ja vähestest alusmaterjalidest. Vahearuanne ei tuvasta piiriehituse ettevalmistuses PPA juhtkonna hooletust. Teatan sealsamas pressikonverentsil, et jätkan Elmar Vaheri kandidatuuriga PPA peadirektori ametissenimetamisel.

    9. märtsil pakume uuesti fraktsioonidele kohtumist nii Vaheri kui ka KAPO peadirektoriks esitatava Arnold Sinisaluga. IRL-i sekretariaadijuhataja vastab, et Vaher on nende juures käinud juba veebruaris ja uuesti kohtuda ei soovi.

    16. aprillil olen koos Elmar Vaheri ja Arnold Sinisaluga riigikogu õiguskomisjonis, kuhu kuulub IRL-i esindajana Raivo Aeg. Enne komisjoni tulekut arutatakse fraktsioonides alati erakonna seisukohad ja küsimused läbi. IRL-i esindajal Raivo Aegil Vaheri kandidatuurile vastuväiteid ei ole.

    25. aprillil kinnitatakse järgmisel päeval toimuva valitsuse istungi päevakord, kus on kirjas nii Elmar Vaheri kui ka Arnold Sinisalu peadirektoriks kinnitamine. Nagu alati, vaatavad päevakava enne lõplikku kinnitamist üle ka valitsuserakonnad ja esitavad oma märkused hiljemalt sama päeva lõunaks. IRL-il ei ole ühtegi märkust ega vastuväidet.

    26. aprilli hommikul ligikaudu tund enne istungit teatab IRL-i valitsusdelegatsiooni juht, justiitsminister Urmas Reinsalu, et hr Seederile tuli Vaheri kandidatuuri esitamine liiga ruttu ja ootamatult.
  • See Seederi praegune tõmblemine näitab väga hästi ära, kui piiratud inimene ta on, kui ta sellega üritab endaarust IRL-i populaarsust kasvatada.
  • Politseijuht Elmar Vaher omab avalikkuse ees kõrgema leveli positiivset kuvandit, erinevalt varasematest politseijuhtidest. Seega, selline viimase-minuti vägikaikavedu IRL-i poolt just kahandab selle partei valijanumbreid.
  • ttrust
    Politseijuht Elmar Vaher omab avalikkuse ees kõrgema leveli positiivset kuvandit, erinevalt varasematest politseijuhtidest.

    Ongi nii või? :P

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon