Peatage Ossinovski - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Peatage Ossinovski

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Grupp Seltsimehi
    pahurik

    Mul on küsimus, kas keegi on meie parteidest LUBANUD, et võimule saades nad pööravad need ajuvabad alko ja kütiseaktsiisi tõstmised tagasi normaalsusesse, st naaberriikidega samale tasemele.
    KUI keegi seda lubaks ja lubadust oleks lootus ka ellu viia ning lisaks pakuks programmi bürokraatia ja raha laristamie vähendamiseks, oleks minu hääl talle pikaks ajaks garanteeritud.

    Mulle ei meenu meie riigi uuemas ajaloos, et ühtegi maksu oleks vähendatud. Ka eelmise kriisi aegne ajutine KM-i tõus kestab tänaseni.

    Selle peale nähvaks minister Kadri Simson, et süüdi on eelmine valitsus ning praegune valitsus pole süüdi et nad sellise liiga kõrge käibemaksuprotsendi eelmisest valitsusest pärandiks said.
  • Grupp Seltsimehi

    Mulle ei meenu meie riigi uuemas ajaloos, et ühtegi maksu oleks vähendatud. Ka eelmise kriisi aegne ajutine KM-i tõus kestab tänaseni.


    Tulumaks langes 2015. a.
  • Ehk pikemas vaates - tulumaks toodi samm-sammult 26lt %lt 20ni. Maksuvaba miinimumi tõstmist võib ka maksualandusena käsitleda.
  • pahurik
    Autokütuse hind täna Luxembourgis: bensiin 1.17, diisel 1.04
    Palk Luxembourgis....

    See vist 1 ekstreemsamid näiteid hinnaerinevustest: sõidad luxist prantsusmaale ja seal kiirteel D kohe 1.50 €/l.
  • Õiglane hinnakujundus Ameerika stiilis 25 aastat tagasi ( Falling Down with Michael Douglas 1993 )

    https://youtu.be/a2YRMixW9u8

  • Autokütuse hind täna Poolas: bensiin 1.08, diisel 1.05.
    http://www.auchan.pl/auchan-lomianki/stacja-paliw
    Ja kiirteid ehitavad nii mis mühiseb. Kusjuures iga ehitatava lõigu kohta on eraldi korralik koduleht, kus on päeva täpsusega kirjas, mida tehti jne.
    https://de.wikipedia.org/wiki/Autobahn_(Polen)
    Alko hinnad nagu Lätis.
  • Tbf. nende poola (ega ka teiste maade) bahnide ääres pole kütuse hind sama mis Auchanis või teistes kütust müüvates supermarketites. D oli hiljuti 5,24Zl (=1,24 eur) A2 kiirtee ääres BP-s.
  • pahurik

    Mul on küsimus, kas keegi on meie parteidest LUBANUD, et võimule saades nad pööravad need ajuvabad alko ja kütiseaktsiisi tõstmised tagasi normaalsusesse, st naaberriikidega samale tasemele.
    KUI keegi seda lubaks ja lubadust oleks lootus ka ellu viia ning lisaks pakuks programmi bürokraatia ja raha laristamie vähendamiseks, oleks minu hääl talle pikaks ajaks garanteeritud.


    Kus planeedil sa elad? Muidu tundud laia silmaringiga inimene :) Aga ma aitan sind. Martin Helme on raiunud seda juba riigikogu puldist alates ajast, mil neid vastu võeti.

    Helme ütles ERR-ile varem päeval, et avalduses juhitakse tähelepanu Eesti maksupoliitikas tekkinud ebanormaalsele olukorrale, sisulisele kaosele.

    "Meie ettepanek on väga lihtne: aktsiisid, nii kütuse- kui alkoholiaktsiis, mis on tõstetud mõistusevastaselt kõrgeks, mille tulemusel Eesti kaotab kümnetes ja kümnetes miljonites maksulaekumisi ja mis on põhjustanud täiesti ebaterve piirikaubanduse, tuleb langetada tasemele, mis on vähemalt sendi võrra odavamad kui meid ümbritsevates riikides," rääkis EKRE esimees.

    https://www.err.ee/683924/ekre-poliitiline-avaldus-eesti-aktsiisid-olgu-lati-omadest-vaiksemad

  • ants, Helme võib rääkida, mida iganes, tahaks sellist asja näha partei valimisprogrammis konkreetse lubadusena ja ka siis ma pean võibolla oma lubadust sööma ja mitte neile häält andma, sest FB lugedes on paljude Venemaa lembesus mulle täiesti vastuvõetamatu.
    Kesikud ka rääkisid enne võimule saamist kuidas aktsiiside tõus on ebaõiglane ja muu blabla sinna juurde, aga kes seda juttu tõsiselt uskus?
  • Kiirteeäärne kütus on suht kallis igal pool. Esmalt maksad tee kasutamise eest, siis tankides ja lõpuks kulub 130 liikudest seda rohkem ka. See konkreetne Auchani tanka on selline tore kohake 1 ääres.
    Ega näiteks need sakslaste tablitsad meie olukorda palju paremaks ikka ei tee. http://www.clever-tanken.de/statistik/europapreise Ikka Euroopa keskmine ja tsuti üle hind.
    EDIT. Kui kütuseaktsiisist laekuv läheks meil teedesse, siis ei kobiseks üldse.
  • @pahurik

    Selge, seda päris pole vist jah nii väljendatud veel, kuid ma loeks selle ka selleks hetkel. Eks järgmine aasta kuuleme lubadusi äkki, kui reform enne seda ideed ära ei napsa/tee vm muud ei juhtu. Kesikud jah lubavad koguaeg ja täidavad vähe. Samas EKREga kogemus puudub, ja selle tõttu ma ise riskiks neile häält andma hetkel. Ja nad pole veel nii palju varastanud kui teised, niiet jah. Siit rohkem pekki minna ei saa nagunii. Kuigi ma ei nõustu ka 100% kõiges nendega, aga suurema osaga, kui teiste parteide puhul :)

    Mis sa selle Venemaa lembelisuse all mõtlesid muidu? Ma ei saanud päris aru. Võid ka linke anda, vaataks huvi pärast :)
  • Kui valida kesikla ja EKRE vahel, ma valiks EKRE.
  • ttrust
    Kui valida kesikla ja EKRE vahel, ma valiks EKRE.

    ma siiani olen aru saanud, et EKRE on Putja varuprojekt juhuks kui kesikud peaks failima. Sul on mingeid uusi andmeid?
  • pahurik
    ttrust
    Kui valida kesikla ja EKRE vahel, ma valiks EKRE.

    ma siiani olen aru saanud, et EKRE on Putja varuprojekt juhuks kui kesikud peaks failima. Sul on mingeid uusi andmeid?

    Kumba Sina, Pahurik, valiksid, kui Sulle antakse valida nende kahe vahel?
  • ttrust
    pahurik
    ttrust
    Kui valida kesikla ja EKRE vahel, ma valiks EKRE.

    ma siiani olen aru saanud, et EKRE on Putja varuprojekt juhuks kui kesikud peaks failima. Sul on mingeid uusi andmeid?

    Kumba Sina, Pahurik, valiksid, kui Sulle antakse valida nende kahe vahel?

    ma loodan küll, et sellist valikut ei pea kunagi tegema. ilmselt oleks sel juhul aeg kotte pakkida :D
  • Jälle isikute erinevus: Sina keeldud valikut tegemast, mina teen valiku, kui vaja.
  • Putini varuprojekt, ei teagi jah, kes tõtt räägivad, kuid retoorika tundub pigem rahvuslik mu arust. Nad ikka räägivad suht venelaste vaenulikku juttu. Kuidagi ei klapi nagu. Ka sellise jutu taustal, mida nad räägivad:

    http://uueduudised.ee/uudis/eesti/raagime-asjast-eestis-on-teiste-valu-esmane-eestlaste-omast-voib-jalgadega-ule-kaia/

    “Nüüd oleme jällegi meie väidetavalt Kremli-meelsed, kuna julgeme teemat üles tõsta, küüditatute mälestuse mõnitajad aga on Keskerakonna meelest “venekeelsed eestlased” — selle asemel, et küsida, kas nad ikka on meile lojaalsed?” pahandas Mart Helme ja Martin täpsustas: “Kas need tüübid, kes küünlaid jalgadega peksid, ikka on meie inimesed — ei, Keskerakond, need on TEIE inimesed!”
  • ttrust
    Jälle isikute erinevus: Sina keeldud valikut tegemast, mina teen valiku, kui vaja.

    see ei ole valik. Maailmas on üldiselt järeldusele jõutud, et kui opositsiooni ei lasta valimistel osaleda, siis on parem valimisi boikoteerida. Ilmselt käisid NL ajal ka usinalt valimas?
  • Süüdi on meedia, imperialism ja neli aastaaega.

    Lauristin Ossinovski lahkumisest: ajakirjanduses ei ole enam võimalik poliitikat sisuliselt analüüsida

    Sest:

    Ossinovski: ministrina ma ühtegi tõsist viga ei teinud

    EDIT: Ttrust jagas seda viimast link ka juba eespool, aga IMHO see lihtsalt sobib antud konteksti suurepäraselt
  • ...mida sundis tegema lahmiv ja sildistav meedia ning kellegi osav spinn.

    Mul on Marjustini suhtes huge respect ja puha, kuid see jutt ei erine eriti sellest, et süüd on neli aastaaega ja rahvusvaheline imperialism - või vähemalt punk ja päikene. Esiteks, kes astus tagasi? Ah? Kes see oli? Kas keegi käskis? Teiseks - see, et iga asi on kellegi osav spinn, sellised mõtted võiks jätta Ummelasele saatesse Meedia Keskpunkt.
  • pahurik
    ttrust
    Jälle isikute erinevus: Sina keeldud valikut tegemast, mina teen valiku, kui vaja.

    see ei ole valik. Maailmas on üldiselt järeldusele jõutud, et kui opositsiooni ei lasta valimistel osaleda, siis on parem valimisi boikoteerida. Ilmselt käisid NL ajal ka usinalt valimas?

    Täiesti mittevõrreldav situatsioon.
  • ttrust
    pahurik
    ttrust
    Jälle isikute erinevus: Sina keeldud valikut tegemast, mina teen valiku, kui vaja.

    see ei ole valik. Maailmas on üldiselt järeldusele jõutud, et kui opositsiooni ei lasta valimistel osaleda, siis on parem valimisi boikoteerida. Ilmselt käisid NL ajal ka usinalt valimas?

    Täiesti mittevõrreldav situatsioon.

    kui ei ole võrreldav, ehk siis seletad lahti kuidas on võimalik, et valik on ainult EKRE ja Keski vahel? Kui peaks selline sundvalik olema, siis ainult juhul kui ei ole vabad valimised ja sel juhul on võrdlus NL ga täiesti asjakohane.
  • Karum6mm, ühinen respecti osas mööndusega "viimase ajani". Täpsemalt 21. septembrini eelmisel aastal, kui ta väitles "Kolmeraudses" Martin Helmega. See oli tema kohta nii madala lati alt läbi joostud, et tundus nagu oleks Lauristin mingi... ma ei teagi, asja vastu välja vahetatud. Eks auväärne aastanumber tee oma ja kaua sa ikka jaksad terava ning särav olla, aga tema tase eeldaks vähemalt oskust olukorda objektiivselt hinnata ning teatud puhkudel kasutada õigust jätta üks või teine asi ütlemata või vähemalt suhtuda enesekriitiliselt talle pakutavasse arvamusliidri rolli.

    "Kolmeraudne", 21.09.2017
  • pahurik
    see ei ole valik. Maailmas on üldiselt järeldusele jõutud, et kui opositsiooni ei lasta valimistel osaleda, siis on parem valimisi boikoteerida. Ilmselt käisid NL ajal ka usinalt valimas?
    .......
    kui ei ole võrreldav, ehk siis seletad lahti kuidas on võimalik, et valik on ainult EKRE ja Keski vahel? Kui peaks selline sundvalik olema, siis ainult juhul kui ei ole vabad valimised ja sel juhul on võrdlus NL ga täiesti asjakohane.

    "Sina keeldud valikut tegemast, mina teen valiku, kui vaja." Nõuka ajal polnud vaja.
  • Ärgem unustagem, et Lauristin on kaasaegse ajakirjanduse ema (ise ta ju koolitab TÜs neid ajakirjanikke). Seega andis ta hinnangu enda tööle?
  • Pole seda kogu juttu lugenud algusest lõpuni , vabandan ette, kui kordan kellegi mõtet või riivan tundeid.

    Eelnevalt pean mainima, et O. pole mulle kunagi sümpatiseerinud, aga tema kaitseks pean siiski ütlema, et A) ta kaitses omi põhimõtteid ja viis ka neid läbi ja B) aktsiiside tõuses pole tema ainukesena süüdi, see mis temale on püüdlikult nende aastate jooksul kaelalastud on kollektiivne süü juba vähemalt Ref. lõpuaegadest (tarbimisaktsiisid).
  • Karum6mm
    ...mida sundis tegema lahmiv ja sildistav meedia ning kellegi osav spinn.

    Mul on Marjustini suhtes huge respect ja puha, kuid see jutt ei erine eriti sellest, et süüd on neli aastaaega ja rahvusvaheline imperialism - või vähemalt punk ja päikene. Esiteks, kes astus tagasi? Ah? Kes see oli? Kas keegi käskis? Teiseks - see, et iga asi on kellegi osav spinn, sellised mõtted võiks jätta Ummelasele saatesse Meedia Keskpunkt.


    Aina selgemalt tundub, et Marjustini best before on möödas. Kuidagi väga kõike- ja mittemidagi hõlmavaks on ta mõtted muutunud, samas parteitoetuslikuks. Või ei?
  • Ma siiski vaidleks.
    A. O. väidab , et kõige taga on rahandusministeerium ja tema on nepritšjom. See pole põhimõtete kaitsmine.
    B. Ta väidab jätkuvalt, et pole midagi valesti teinud - seega ei tunnista vigu ja pole õppimisvõimeline (mis on muidugi tore - ohtlikum oleks, kui oleks õppimisvõimeline).
    C. Mulle lihtsalt on väga ebameeldivad sellised tattninadest füürerihakatised, kes arvavad, et neil on õigus otsustada, kuidas teised peavad elama. (Siin pole isiklikku probleemi alkoholitarbimisega - niipalju, kui vaja jaksan osta, Läti vahet ei sõida ja eelarves probleeme ei tunne).
  • margin
    Karum6mm
    ...mida sundis tegema lahmiv ja sildistav meedia ning kellegi osav spinn.

    Mul on Marjustini suhtes huge respect ja puha, kuid see jutt ei erine eriti sellest, et süüd on neli aastaaega ja rahvusvaheline imperialism - või vähemalt punk ja päikene. Esiteks, kes astus tagasi? Ah? Kes see oli? Kas keegi käskis? Teiseks - see, et iga asi on kellegi osav spinn, sellised mõtted võiks jätta Ummelasele saatesse Meedia Keskpunkt.

    Aina selgemalt tundub, et Marjustini best before on möödas. Kuidagi väga kõike- ja mittemidagi hõlmavaks on ta mõtted muutunud, samas parteitoetuslikuks. Või ei?

    Millegipärast paljud akadeemilised inimesed hakkavad päris vanaks muutudes segast peksma. K.a. hiljuti surnud Stephen Hawking.
  • Vanaema
    Ma siiski vaidleks.
    A. O. väidab , et kõige taga on rahandusministeerium ja tema on nepritšjom. See pole põhimõtete kaitsmine.
    B. Ta väidab jätkuvalt, et pole midagi valesti teinud - seega ei tunnista vigu ja pole õppimisvõimeline (mis on muidugi tore - ohtlikum oleks, kui oleks õppimisvõimeline).
    C. Mulle lihtsalt on väga ebameeldivad sellised tattninadest füürerihakatised, kes arvavad, et neil on õigus otsustada, kuidas teised peavad elama. (Siin pole isiklikku probleemi alkoholitarbimisega - niipalju, kui vaja jaksan osta, Läti vahet ei sõida ja eelarves probleeme ei tunne).


    Ma siin natuke kaitseks Ossinovskit.
    Mis alkoholi aktsiise puudutab siis alkoholismi vastu võitlemine on õige samm. See ,et osad toredad inimesed said korra sära silmadesse ja õhinal Lätis käia ei oma tähtsust. Samuti majanduslik tagapõhi.

    Tagasiastumine oli geniaalne samm.

    Ossinovski on kolm korralikku ülikooli lõpetanud kiitusega. Ka mina arvan et tal on õigus otsustada. Rohkem kui nõukogude ajal lõpetanud juristil või keskharidusega ministril.

  • noblesse
    Ma siin natuke kaitseks Ossinovskit.
    Mis alkoholi aktsiise puudutab siis alkoholismi vastu võitlemine on õige samm. See ,et osad toredad inimesed said korra sära silmadesse ja õhinal Lätis käia ei oma tähtsust. Samuti majanduslik tagapõhi.

    Minister Ossinovski oleks võinud sama hästi alkoholismi vastu võidelda nii, et ta peksab oma otsaesist vastu seina. (Mehhanism selline, et alkohoolikutel hakkaks tast kahju ja nad lõpetaksid joomise.)
    noblesse
    Tagasiastumine oli geniaalne samm.
    Ossinovski on kolm korralikku ülikooli lõpetanud kiitusega. Ka mina arvan et tal on õigus otsustada. Rohkem kui nõukogude ajal lõpetanud juristil või keskharidusega ministril.

    Eks oma vanu kooliaegseid konspekti-vihikuid lapates luges minister sealt välja, millal on õige hetk ministrikohalt tagasi astuda. See tagasiastumine oli tõepoolest tipp-topp näide kuidas koolis õpitu tuleb meelde jätta ja praktikas rakendada.

    Käärkäsi lõpetas samuti igati korraliku ülikooli, saades ajaloolasest filosoofiateadlaseks või filosoofist ajalooteadlaseks. Ometigi ei takistanud see haridus tal "majandusteadlaseks" hakkamast.

    Meenutame, et aktsiiside eesmärk ei olnud joomist vähendada. Eesmärk oli täita riigi rahakotti. Vähendamine oli kattevari.
  • Kõiki aktsiisimuudatusi võtsid vastu KA minstrihääletajad , kui ka 101 päkapikku -- see on kollektiivne vastutus.

    Kus oli opositsioon -- tagatubades, kui O. tegi tettepaneku hääletamiseks?
  • Veel üks koolis õpetatava ja õpitud teadmiste rakedamise näide:
    Kõik teised on süüdi, ainult mitte Tema Ise.
    https://arvamus.postimees.ee/4465755/paevaintervjuu-kas-meedia-havitas-ossinovski-ministrikarjaari
  • Loe sa raamatuid palju tahes, kui sa pole lugenud, vahva sõduri Švejki hoiatust: see valitsus, kes õlle hinda tõstab, kaua ei püsi, siis oled ikkagi poliitiliselt kirjaoskamatu.
  • margin
    Karum6mm
    ...mida sundis tegema lahmiv ja sildistav meedia ning kellegi osav spinn.

    Mul on Marjustini suhtes huge respect ja puha, kuid see jutt ei erine eriti sellest, et süüd on neli aastaaega ja rahvusvaheline imperialism - või vähemalt punk ja päikene. Esiteks, kes astus tagasi? Ah? Kes see oli? Kas keegi käskis? Teiseks - see, et iga asi on kellegi osav spinn, sellised mõtted võiks jätta Ummelasele saatesse Meedia Keskpunkt.


    Aina selgemalt tundub, et Marjustini best before on möödas. Kuidagi väga kõike- ja mittemidagi hõlmavaks on ta mõtted muutunud, samas parteitoetuslikuks. Või ei?


    Marju Lauristin pole ainus, kohe meenub ka Mart Laar. Kurb vaadata kuidas Eestile palju andnud kunagised ideelised poliitikud oma karjääri loojangul on ideede asemel nüüd valmis iga kodupartei lollust kaitsma mingi sooja koha nimel - Marjustin vast ihkab veel ühe ametiaja Brüsselis veeta ja Mart Laar soovib Eesti Panga nõukogu esimeheks tagasi valitud saada.

    IRL viimase aja rahanduspoliitika on küll Mart Laari kunagistele ideedele risti vastupidine ...
  • Tuletan siiski meelde, et Ossinovski ei ole sugugi ainuisikuliselt aktsiise tõstnud - seda on teinud üksmeelselt kogu valitsus. Pealegi on rahandusminister olnud mitte sots, vaid hoopis IRL-st. Minule kui endisele IRL-i toetajale tundub paraku nii, et kogu kurja juur on hoopis mitte sotsides vaid IRL-s. Sotsid pole ju kunagi varajanud seda, et nad sotsid on. Mõnele meeldivad nende ideed, mõnele ei meeldi. IRL pole aga oma valijatele kunagi öelnud, et meie valimislubaduseks ongi hakata sotsialismi ehitama, tõsta aktsiisid lakke, hävitada kehtiv maksusüsteem ja paisata riik kaosesse.
  • Henno
    Lauristin enam Brüsselisse ei taha, miks ta sealt muidu ära tuli. Väsinud ja vana juba. Muus osas nõus.
  • adalbert
    Tuletan siiski meelde, et Ossinovski ei ole sugugi ainuisikuliselt aktsiise tõstnud - seda on teinud üksmeelselt kogu valitsus. Pealegi on rahandusminister olnud mitte sots, vaid hoopis IRL-st. Minule kui endisele IRL-i toetajale tundub paraku nii, et kogu kurja juur on hoopis mitte sotsides vaid IRL-s. Sotsid pole ju kunagi varajanud seda, et nad sotsid on. Mõnele meeldivad nende ideed, mõnele ei meeldi. IRL pole aga oma valijatele kunagi öelnud, et meie valimislubaduseks ongi hakata sotsialismi ehitama, tõsta aktsiisid lakke, hävitada kehtiv maksusüsteem ja paisata riik kaosesse.


    Võib-olla kogu valitsus, whatever.
    Oss oli see, kes selle aktsiisitõusu oma alkoholivastase võitluse ette rakendas ja ta üritas sellest ikka maksimumi võtta. Piisab kui tema tolleaegsed intervjuud ja artiklid üles otsida. Nüüd muidugi ta enam ei mäleta seda ja üldse tõstis neid aktsiise Tõniste.
  • Ossinovski oli aktsiisitõusude eestkõneleja, tema ja tema partei saab õigustatult kõige suurema vastaste hukkamõistu-laviini omale kaela.
    Loomulikult on kõik põhjapanevad otsused koalisatsioonis konsensuslikud ning vastu võetud seadused on Riigikogus koalisatsioonisaadikute nupuvajutuse alt läbi käinud.
    Aga selline on elu. Süüdlane või patuoinas leitakse ikkagi üles. Ja õigustatult antud juhul.
  • Valitsus ju võtab vastu konsensulikke otsuseid, aga iga minister või koalisatsioonipartei kiidab oma saavutusi. Näiteks on Üle-Eestilise "tasuta ühistranspordi" eeskõneleja keegi minister Simson. Tema saab tulevikus vastutavaks, kui ühistranspordiga midagi nihu läheb.
  • ttrust
    Valitsus ju võtab vastu konsensulikke otsuseid, aga iga minister või koalisatsioonipartei kiidab oma saavutusi. Näiteks on Üle-Eestilise "tasuta ühistranspordi" eeskõneleja keegi minister Simson. Tema saab tulevikus vastutavaks, kui ühistranspordiga midagi nihu läheb.


    Milles väljendub Simsoni vastutus?
  • farmer
    ttrust
    Valitsus ju võtab vastu konsensulikke otsuseid, aga iga minister või koalisatsioonipartei kiidab oma saavutusi. Näiteks on Üle-Eestilise "tasuta ühistranspordi" eeskõneleja keegi minister Simson. Tema saab tulevikus vastutavaks, kui ühistranspordiga midagi nihu läheb.

    Milles väljendub Simsoni vastutus?

    Näiteks selles, et ta võib saada "tuld ja tõrva" kaela, nagu Ossinovski sai.
    Vastutus oleneb ka valdkonnast ja ettevõtmistest. Alkoholiaktsiisi tõstmine on palju suurema mõjuga otseselt inimeste igapäeva-elule, kui "tasuta ühistransport". Eks siis näeb mismoodi Simsoni puhul see kõik välja kujuneb.
  • Vastutus näeb välja sedamoodi, et Simpson võidakse ministriametist lahti lasta ja ta istub jälle Riigikogu saali Keski fraktsiooni juhtima .
  • Kui alkoholitootjad hakkasid tootma minister Ossinovski nimelist ja tema pildiga viina, siis kas varsti vuravad Eesti teedel minister Simsoni-kujulised bussid?
  • Sotsid on ju siiani arvamusel, et aktsiiside tõstmine on olnud õige. Vähemalt mina pole küll kuulnud, et ükski sots oleks avalikult öelnud, et aktsiiside tõstmine oleks olnud vale või et aktsiise võiks/peaks langetama.

    Kuni majandus ja palgad kasvavad, elatakse see vähem laekuv alko- ja kütuseaktsiis veel see 1 aasta üle, järgmisel aastal on aga juba uus valitsus ja seega on auk riigieelarves ka uue valitsuse mure. Kui olete tähelepanelikult toimuvat jälginud, siis kogu sellest jamast võidavad Keskerakond, Reform ja EKRE. Kaotajad on IRL ja Sotsid. Poliitikud lähtuvad oma tegevuses tihti põhimõttest "mida halvem, seda parem". Riigimehelik selline mõtlemine muidugi ei ole, samas aga toob hääled ilusasti koju.
  • https://arvamus.postimees.ee/4465755/paevaintervjuu-ossinovski-infotukkide-pealt-tommatakse-end-husteeriliselt-kaima?_ga=2.53597483.22776903.1521669729-244788351.1502394155&_gac=1.124214776.1519990106.Cj0KCQiAieTUBRCaARIsAHeLDCSLazxHTvKuxsQtT6_YhHdg_co0uMGX4_CE5piPLFNZ2qnMHqekvSQaAkABEALw_wcB

    Ossinovski intervjuu Postimehele (video).
    Võib ju rida kõrgharidusi selja taga olla aga haridus matsi ei riku nagu vanasti öeldi.
    Tore kui vaenlane ei ole õppimisvõimeline.

    Ossinovskit hinnates ei maksa mõelda vaid aktsiisidel. Ilmselt oli tema põhiintrigaan, kes sai hakkama valitsuse kukutamisega ja selle tagajärjeks on tulumaksusüsteemi rikkumine, negatiivne eelarve majanduskasvu tingimustes jne.
  • Vanaema

    C. Mulle lihtsalt on väga ebameeldivad sellised tattninadest füürerihakatised, kes arvavad, et neil on õigus otsustada, kuidas teised peavad elama. (Siin pole isiklikku probleemi alkoholitarbimisega - niipalju, kui vaja jaksan osta, Läti vahet ei sõida ja eelarves probleeme ei tunne).


    Loe lk.10
    http://www.ut.ee/ABVKeskus/sisu/publikatsioonid/2010/pdf/Ossinovski_MA.pdf
  • Mina ei näe väga, et siin maksupoliitikas mingit katastroofi oleks! Jah, võib-olla selle alko aktsiisiga pakuti natuke üle, aga küll harjutakse ka ajapikku sellegagi. Maksupoliitikas oli ammu aeg, et seda diferentseeritaks (tulumaks). See kuidas ta nüüd tehtud on - segane, on iseküsimus. Aga suuremate sissetulekutega inimeste karjumine, et oi kuidas nüüd neilt stiimul võetakse on naeruväärne. Siin (investeerijate) ringis peaks ju selge olema, et raha teeb raha! Seega kellel seda on, see ka teenib järjest rohkem ja kellel sissetulek väiksem jääb see ka väiksemaks. Seega abinõud seda alumist otsa ülespoole tõsta on igati tervitatavad! Teiselt poolt peab valitsema ka tasakaal, et igasugused maksud/kogutavad summad ei läheks lollustele. Kõige selle taustal isegi meeldib Isamaa käitumine (kes ei ole enam järjekindlalt kinni ühetaolisel maksusüsteemis) Sotside puhul pigem käib vastukarva kõik see muu - kooseluseadus, vene koolide (vene keele) nunnutamine jne.
  • [quote=noblesse]
    [b]

    Loe lk.10
    http://www.ut.ee/ABVKeskus/sisu/publikatsioonid/2010/pdf/Ossinovski_MA.pdf


    LSE peaks nagu kõva kool olema, antud töö küll muljet ei jäta. Maht väike (ei vasta TTÜ majandusteaduskonna miinimumnõudele magistritööde kohta), kirjandusallikate hulk pole ka muljetavaldav (saaks miinimumnõudest üle), mingit omapoolset uuringut pole. Mingid järeldused on aga ei midagi muljetavaldavat.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon