Ratase II valitsus - Guud ja Bääd - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Ratase II valitsus - Guud ja Bääd

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tegelikult võiks teha seaduse mis ütleks üheselt palju minister võib varastada enne kui jamaks läheb. Nagu Riigikogu liikmetel on kuluhüvitised, et saadikud jaksaksid majoneesi ja muud sodi osta.
  • Kas ministri nõunik tegi tööd vastavalt oma ametijuhendile ei tohiks olla raketiteadus välja selgitada, algul sisekontrollil ja negatiivsete tulemuste puhul ka prokuratuuril. Kardan, et erinõunikul oli fiktiivne ametijuhend ja vastuolud tegelikkusega oleks kiired välja tulema. Igat sorti dokumendihaldussüsteemidest, koosolekute protokollidest jne on ju näha, mis teemadel ta ministeeriumis kaasa on rääkinud. Kui autojuhti võib väga hea tahtmise juures näha tegutsemas mingit sorti hallil alal, siis riigi raha eest isiklikke majapidamisülesandeid täitva nõuniku palkamine on kohe kindlasti karistusseadustikus mingite piiride ületamine, mitte lihtsalt eetiliselt küsitav tegu.
  • "ttrust"
    "Henno Viires"
    Sarnaselt mõnele eelkõnelejale arvan, et Reformierakond ei mõista Mailis Repsi käitumist hukka, sest Reps on "EKRE vastu/teeme koalitsiooni Reformierakonnaga" suuna esindaja Keskerakonna tuumikus ja kuna Jüri Ratas ei suhtle Kaja Kallasega, siis käib Repsi kaudu suhtlus ja mõjutustegevus.
    On ülimalt kahetsusväärne, et ei käituta riigimehelikult/riiginaiselikult ... siin peaks jooksma sama kindel punane joon kui koostöö suhtes EKREga.

    Samas hiljutine EKRE juht hiljutine minister Mart Helme tegi kohe kaamerate ees suu lahti ning rääkis: "Meil oli hommikul tormiline fraktsioonikoosolek, kus inimesed olid väga nördinud. Põhimõtteliselt oli seisukoht selline, et tegemist on korruptsiooniga ja tegemist on ametiseisundi kuritarvitamisega. Ma ausalt öeldes jagan seda seisukohta," Ehk siis nende arust kriminaalne juhtum koorub siit üles.


    Peale populismi ei kooru siit midagi üles. Hea räusata ja näidata, et oled õige mees. Koalitsioon korruptandiga ei kannata.
  • Jutt sellest, et erisoodustus on ju makstud on kah selline jura - makstud on see ju meie, st maksumaksija raha eest.

    Ja suure tõenäosusega on see nõunike värk (eriti lapsepõlvesõbranna palkamine kahekordse ülikooli dotsendi palgaga "kodukontorisse") tegelikult suurem kuritegu kui autojuhi lisasõidud.

    https://www.err.ee/1160377/ohtuleht-ka-ministri-nounikud-tegelevad-tema-pereasjadega
  • Tasakaalukam praegune minister Laneman:
    "Ma alati lähtun sellest, et kas mul on õigus olla kohtumõistja. Esimesena peab andma oma hinnangu Mailis Reps ise ja siis, mida ütleb tema fraktsioon ja koalitsioonipartnerid. Aga ma tahaks, et see natuke settiks. Siin on üks väga tubli inimene, kes täidab kahte rolli - ema ja tubli minister. Siin on võib-olla tõesti midagi läinud valesti, aga võtaks süüdistustega natuke hoogu maha, vaataks, mis seal oli, kuidas ta sellest aru saab. Ma arvan, et nad teevad õiged otsused, aga mina ei ole Mailis Repsile kohtumõistja," kommenteeris siseminister.

    Vana Helme on taandatud lihtsalt üheks kisavaks vanameheks
  • Kui ma võtaksin oma tööandja auto ja läheksin sellega nädalaks puhkusele ilma puhkust võtmata, siis ma tagasi tulles sellel kohal enam ei töötaks - tööluus ja usalduse kaotus minimaalselt, ehk leitaks ka mingi kulu juurde katta. Et ma olen ise enese tööandja, siis seda kõike muidugi juhtuda ei saa, aga, noh... teoorias :).
    Probleem on selles, et minister arvab, et ka tema on enese ainuomanikust tööandja ning et tal on sellega kaasnevad vabadused. Ei ole. Mina ja sina ja teie ja meie kõik oleme tema tööandjad ning mul on täielik õigus öelda - proua Reps, te olete meie usalduse kaotanud. Palun pakkige oma kolu kokku ning leidke oma perekondlike ambitsioonide rahastamiseks mingi muu viis. Ja seda tulebki öelda.
  • "Marvin"
    Kui ma võtaksin oma tööandja auto ja läheksin sellega nädalaks puhkusele ilma puhkust võtmata, siis ma tagasi tulles sellel kohal enam ei töötaks - tööluus ja usalduse kaotus minimaalselt, ehk leitaks ka mingi kulu juurde katta. Et ma olen ise enese tööandja, siis seda kõike muidugi juhtuda ei saa, aga, noh... teoorias :).
    Probleem on selles, et minister arvab, et ka tema on enese ainuomanikust tööandja ning et tal on sellega kaasnevad vabadused. Ei ole. Mina ja sina ja teie ja meie kõik oleme tema tööandjad ning mul on täielik õigus öelda - proua Reps, te olete meie usalduse kaotanud ja palun pakkige oma kolu kokku ning leidke oma perekondlike ambitsioonide rahastamiseks mingi muu viis. Ja seda tulebki öelda.

    Repsile kuluv raha on suurem kui Ühendkuningriigi peaministri palk

    Kui nüüd see palgafond võtta, siis peaks palju paremaid spetsialiste saama haridust juhtima, vist?
  • Kui ma nüüd õigesti aru saan, siis seda hõimlasest nõunikku polnud ka ministeeriumi kodulehel ametnikuna kirjas. Päris huvitav oleks teada kuidas see palkamisprotsess antud juhul välja nägi. Kas minister käis personalijuhi juures jutuga, et mul siin üks tubli inimene, vaja tööle võtta, aga ära teda kuskile kirja pane. Ja personalijuht lasi kõrvad lonti ning nõustus? Või käis IT osakonnas, et võtke maha?

    Siin peab päris korralik dokumendijada maha jääma, lepingud, ametijuhendid, arenguvestlused ja ma ei tea mida kõike veel. Kas dokumendid on olemas ja ei vasta tegelikkusele, või puuduvad üldse? Viitab vist võltsimisele, kas on oodata tsiviilhagisid töötasu tagasi nõudmiseks? Ma loodan, et mu küsimused saavad vastuse.
  • Jälle jõuame teemani, et keegi Riigikogus/Valitsuses olevatest inimestest ei jõua kunagi kuidagi enda volituste/soodustuste üle sisusliselt arutamiseni - eks neid sõbrapoolest ja riigi palgal olevaid poliitnõunikke on seal teistelgi. Ja keegi ei taha isiklikuks ka minna. Ja mõnes mõttes on natuke arusaadav ka, et teatud positsioonidel töö tegemiseks lihtsalt läheb vaja tööandjapoolset tuge, et inimene oleks võimeline oma töökohustusi täitma aga sellisel juhul peab kogu see korraldus olema paberi peale kirja pandud.

    Oleks tahtnud loota, et poliitiline kultuur on natuke kaugemale arenenud ning, et kui minister ise ka tunnistab, et ta on riigi vahendeid ebaproportsionaalselt palju pikema aja vältel isiklikuks tarbeks kasutanud ja isegi kui nende "hüvede" kasutamine toetab tema tööalast tegevust ja on muidu normaalne inimene, siis puhtalt see tõdemus peaks tooma kaasa tagasi astumise.

    Mis puutub Lanemani sõnavõttu, siis anna talle aega - küll ta homme leiab mingi teema, kus ta arvab endale õiguse olla kohtumõistja mingis teemas, kus on ainult halvad inimesed. Koalitsioonipartnerile tuleb aga anda aega.
  • "jpedro"
    Tasakaalukam praegune minister Laneman:
    "Ma alati lähtun sellest, et kas mul on õigus olla kohtumõistja. Esimesena peab andma oma hinnangu Mailis Reps ise ja siis, mida ütleb tema fraktsioon ja koalitsioonipartnerid. Aga ma tahaks, et see natuke settiks. Siin on üks väga tubli inimene, kes täidab kahte rolli - ema ja tubli minister. Siin on võib-olla tõesti midagi läinud valesti, aga võtaks süüdistustega natuke hoogu maha, vaataks, mis seal oli, kuidas ta sellest aru saab. Ma arvan, et nad teevad õiged otsused, aga mina ei ole Mailis Repsile kohtumõistja," kommenteeris siseminister.
    Vana Helme on taandatud lihtsalt üheks kisavaks vanameheks

    Nagu ma eile pakkusin, arvan ka nüüd - Reps lahkub mingi hetk ministritroonilt. See puiklemine ja vee sogamine kesikute poolt võtab lihtsalt aega, aga küll ajakirjanikud oma töö ära teevad.
    Nüüd on see riigile kuulva autoga oma tööajast lõbureisile sõitmine ka veel kaelas.
  • "Vanaema"
    Jutt sellest, et erisoodustus on ju makstud on kah selline jura - makstud on see ju meie, st maksumaksija raha eest.

    Ja suure tõenäosusega on see nõunike värk (eriti lapsepõlvesõbranna palkamine kahekordse ülikooli dotsendi palgaga "kodukontorisse") tegelikult suurem kuritegu kui autojuhi lisasõidud.

    https://www.err.ee/1160377/ohtuleht-ka-ministri-nounikud-tegelevad-tema-pereasjadega


    Mille pooles lapsepõlvesõber parteikaaslasest halvem on?
  • "Kevad"
    ...Siin peab päris korralik dokumendijada maha jääma, lepingud, ametijuhendid, arenguvestlused ja ma ei tea mida kõike veel. Kas dokumendid on olemas ja ei vasta tegelikkusele, või puuduvad üldse? Viitab vist võltsimisele, kas on oodata tsiviilhagisid töötasu tagasi nõudmiseks? Ma loodan, et mu küsimused saavad vastuse.

    Kui sa lähed neid dokumente küsima, siis peagi selgub, et need on 75aastaks piiratud vaid ameti siseseks kasutuseks. Ja ongi kõik. Ühed kisavad natuke, teised kisavad natuke, ja karneval läheb edasi.

  • "neier"
    Kui juba Krister Paris sõna võtab, siis on asi ikka päris hull
    https://epl.delfi.ee/arvamus/paevakommentaar-krister-paris-kes-sa-selline-oled-riigivoim-muutus-repsi-kaitstes-ikka-vaga-ulbeks?id=91724579

    Huvitav, et ta ei kommenteeri mitte-koalitsiooni-parteide funktsionääride reaktsioone.
  • Ei leidnud uudist, et Raivo Aeg oleks palunud prokuratuurilt seisukohta Mailis Repsi käitumise kohta, vaid hoopis selle:
    https://www.postimees.ee/7113703/aeg-palusin-prokuratuurilt-seisukohta-ohtulehe-jalitustegevuse-kohta
  • "fjot"
    "Kevad"
    ...Siin peab päris korralik dokumendijada maha jääma, lepingud, ametijuhendid, arenguvestlused ja ma ei tea mida kõike veel. Kas dokumendid on olemas ja ei vasta tegelikkusele, või puuduvad üldse? Viitab vist võltsimisele, kas on oodata tsiviilhagisid töötasu tagasi nõudmiseks? Ma loodan, et mu küsimused saavad vastuse.

    Kui sa lähed neid dokumente küsima, siis peagi selgub, et need on 75aastaks piiratud vaid ameti siseseks kasutuseks. Ja ongi kõik. Ühed kisavad natuke, teised kisavad natuke, ja karneval läheb edasi.

    Siis tuleb minna ajakirjandusse ja ajakirjandus läheb dokumentide salajasuse pärast kohtusse. Neid juhtumeid küllalt olnud, kus salajased dokumendid äkki avalikustuvad.
  • "neier"
    Ei leidnud uudist, et Raivo Aeg oleks palunud prokuratuurilt seisukohta Mailis Repsi käitumise kohta, vaid hoopis selle:
    https://www.postimees.ee/7113703/aeg-palusin-prokuratuurilt-seisukohta-ohtulehe-jalitustegevuse-kohta

    Ühesõnaga -- kui tahad kuritegusid sooritada, nii valgekraede kui sinikraede (mis "krae" pangaröövlil on?) kuritegusid, siis varu hulga lapsi kokku ja kasuta neid elavkilbina.
  • "ttrust"
    Neid juhtumeid küllalt olnud, kus salajased dokumendid äkki avalikustuvad.

  • "neier"
    Ei leidnud uudist, et Raivo Aeg oleks palunud prokuratuurilt seisukohta Mailis Repsi käitumise kohta, vaid hoopis selle:
    https://www.postimees.ee/7113703/aeg-palusin-prokuratuurilt-seisukohta-ohtulehe-jalitustegevuse-kohta

    Järgmine uudis on ka hea - Mailis Reps hakkab otsima raha õpetajate palgatõusuks.
  • Aga silmad on nii ausad, nii ausad...
  • "Sekeldaja"
    Huvitav tõesti, Kallas polegi veel umbusaldusavaldusest teatanud?


    No kus ta siis saab, teab ju, et omad neeg.., vabandust, sõdurid, sama mätta otsas koperdavad.
  • "Henno Viires"
    Sarnaselt mõnele eelkõnelejale arvan, et Reformierakond ei mõista Mailis Repsi käitumist hukka, sest Reps on "EKRE vastu/teeme koalitsiooni Reformierakonnaga" suuna esindaja Keskerakonna tuumikus ja kuna Jüri Ratas ei suhtle Kaja Kallasega, siis käib Repsi kaudu suhtlus ja mõjutustegevus.

    On ülimalt kahetsusväärne, et ei käituta riigimehelikult/riiginaiselikult ... siin peaks jooksma sama kindel punane joon kui koostöö suhtes EKREga.


    Jürgen Ligi siiski Facebookis annab tuld Repsi suunal. Viimasel ajal juba mitmes kord kui Ligi sotsiaalmeedias erakonna peajoonest erineva arvamusega esineb.
  • Kas Mailis Repsil pole mitte samalaadseid jamasid ka varem olnud? Või mu mälu veab mind alt?
    Ma mäletan et Mailis Repsil on alati olnud mingeid skandaale, kui ta on ministri tooli täitnud ja ta pole sugugi olnud heal tasemel minister.
  • "Henno Viires"

    Jürgen Ligi siiski Facebookis annab tuld Repsi suunal.


    Jah? Kuidas siis? "Pane ennast põlema, nakatunud raibe!", "Pohhui, nahhui, kärbatanud pabul!", "Ära kaaguta!", "Lihunik ja laibamõnitaja!"™®© või on leksikasse midagi uut ja erutavat lisandunud?

  • "Ära kaaguta" oli vägagi päevakohane ja filigraanselt hetkesituatsiooni tabav. Miks see solvav tundus, ei tea....
  • "Henno Viires"
    "Henno Viires"
    Sarnaselt mõnele eelkõnelejale arvan, et Reformierakond ei mõista Mailis Repsi käitumist hukka, sest Reps on "EKRE vastu/teeme koalitsiooni Reformierakonnaga" suuna esindaja Keskerakonna tuumikus ja kuna Jüri Ratas ei suhtle Kaja Kallasega, siis käib Repsi kaudu suhtlus ja mõjutustegevus.

    On ülimalt kahetsusväärne, et ei käituta riigimehelikult/riiginaiselikult ... siin peaks jooksma sama kindel punane joon kui koostöö suhtes EKREga.


    Jürgen Ligi siiski Facebookis annab tuld Repsi suunal. Viimasel ajal juba mitmes kord kui Ligi sotsiaalmeedias erakonna peajoonest erineva arvamusega esineb.


    Ligi lihtsalt alati pahane ja elu peale solvnunud.
  • Tõmban mõned paralleelid autojuhi kasutamise osas. Auto ja muu jama on siin juba piisavalt lahti kirjutatud ning seal on võimalik teatav juriidiline korrektsus isegi välja imeda pastakast. Küll aga ma ei näe mingit võimalust imeda juriidilist korrektsust välja autojuhi kasutamise osas.

    Analoog nr 1: Politseiametnik peaks ülemuse koera päeval pissile viima, kassile süüa andma ja lilled kastma.
    Analoog nr 2: RIA ametnik peaks ülemuse ema arvutit putitamas käima, sest ema ei saa netti.
    Analoog nr 3: Õpetaja peaks direktori lastele õhtuti kodus tunde andma.

    Kui need tegevused sõnastati selgelt tööülesandena (ja minu arust HM on kinnitanud, et autojuht täitis ainult tööülesandeid), siis ongi korruptsioon 100% - sest riigi ressurss oli suunatud sirgelt erateenistusse.
  • "ttrust"
    Siis tuleb minna ajakirjandusse ja ajakirjandus läheb dokumentide salajasuse pärast kohtusse. Neid juhtumeid küllalt olnud, kus salajased dokumendid äkki avalikustuvad.

    Kas need dokumendid saadi avalikuks: "Harku vald salastas 75 aastaks preemiad ja puhkusetoetused"?
  • Kas Reps on oma ametis hea või mitte - seda ei oska kommenteerida.

    Lihtsa maakana tundub mulle mõistlikum, kui ministri lapse toob lasteaiast ministri asemel ära autojuht.
    Suure tõenäosusega on ministril midagi märgatavalt olulisemat teha ja autojuht kõlgutaks jalga ministeeriumi kohvinurgas. Auto või juhi püsikulu sellest ei muutu.

    Selliseid väikebusse on ilmselt igal ministeeriumil, mõnel isegi mitu. Kasutanud on neid ilmselt kõik ministrid, kantslerid.

    Võimalik, et olen liigselt kallutatud. Nomenklatuurse võsukesena viis autojuhiga must Volga mind korduvalt lasteaeda, isa sekretäri lisatöö oli minu lõbustamine.
  • Kas ma viitsin sulle selgitada, et:

    - jah, autojuht võiks neid tegevusi teha, kui minister maksaks talle oma taskust;
    - jah, autojuht istub niisama, aga sel ajal ka bensiin ei kulu, mistõttu kulude muutumata jäämise jutt on lollus;
    - su isa oli samuti korruptant.

    Aga ma ei viitsi, seega ei selgita.
  • Ligist oli juttu. Olgu siis tema FB postitus siin ka ära toodud: "No tülgastav savisaar, ausõna. Edgar lunis Kremlilt raha, jäi korra kapole vahele ja tootis alibiks nähtuse “kirikuskandaal”, mis pidi ta riikliku ebalojaalsuse olematuks pisendama.
    Poliitiline poeg Ratas punnitab sama stiili ja hulk inimesi arvabki juba, et see on “6 lapse ema autokasutuse lugu”. Ei ole, see on riikliku teenijaskonna pidamise, valetamise, varjamise, fiktiivse palga, mitme välismaa puhkusereisi lugu.
    Sajad tuhanded Eesti pered on pidanud alati planeerima oma elukohta, transporti, auto suurusi, koole, aedu, ringe, rahakotte, tööd, pere vastavalt kordi väiksematele vōimalustele ja nüüd äkki näib olevat sündimas kollektiivne hullumeelsus kaitsta ministri näitel feodaalseid privileege kui midagi inimlikku ja loomulikku.
    Isegi EPLi juhtkiri on hullunud ja räägib ses kontekstis “lahendustest”, mis seisvat Riigikogu otsuse taga. Hallo!
    Esiteks, selline seos sellise juhtumi peale on küüniline ja õigustav. Teiseks on Eesti riikide vōrdluses äärmiselt lapsesōbralik, ühes neist olnud isegi parim koht lapsekasvatuseks, mis ometi perede igapäevamuresid kuidagi olematuks ei tee. Pole lihtsalt vōimalik kehtestada üldist perekoormustest vabanemist ega korda, kus feodaalid on korraga kōik. Seepärast ei saa riigi kulul seda olla ka minister.
    Nii et ärgem unistagem vale asja peale. Kergemaks püütakse pere ja töö ühitamist muuta nagunii, aga seda tuleb teha täiesti sōltumata isetekkelisest feodalismist."
  • Ma olen jäägitult selle mõttekonstruktsiooni vastu, et sellisest poliitikust kelle elu eesmärk on olla tipp-võimul ja nautida seda võimu, kujundatakse nüüd äkitselt OHVER, kuna ta teeb liiga palju tööd (ületunde) ja lisaks veel kantseldab karja lapsi ja on seetõttu oma eluga jännis ....
    Kui mingi eraettevõtte omanik teeb liiga palju tööd, nii et see mõjub tema tervisele, arendades oma ettevõtet, siis on selline suhtumine veel arusaadav. Arusaadav kasvõi argumendiga "aga ta pakub ju kümnetele või sadadele inimestele tööd!" Aga poliitikust ma ei usu seda mitte kunagi. Mitte kunagi.
  • Mida tehtaks koolidirektoriga, kes samamoodi, kooli ametiautot koos juhiga oma laste ringisõidutamiseks kasutaks ja oma lapsi kooli õpetajate kantseldada jätaks? Kas oleks vahet, on sellel direktoril kaks või kaheksa last?
  • Tahaks printsipiaalse-Ligi fännidelt meeldetuletust tema sõnavõtudest autorollo asjus.
  • "tqnism"
    Mida tehtaks koolidirektoriga, kes samamoodi, kooli ametiautot koos juhiga oma laste ringisõidutamiseks kasutaks ja oma lapsi kooli õpetajate kantseldada jätaks? Kas oleks vahet, on sellel direktoril kaks või kaheksa last?


    Ei midagi erilist, kui vallavalitsus tal lepingu sõlmimisel selliseid hüve pakkuks, midagi sarnast pakkutakse mõnes vallas, kuhu õpetajad minna ei soovi.
    Kogu loos on ainult üks küsimus, kas Reps seda tegi vastavalt kokkuleppele tööandjaga või mitte. Kui mitte, siis tuleb algatada kriminaalasi, kui see oli tööle asumise tingimus, siis mul küsimusi ei ole.
  • Kunagi küsiti Milton Friedmanni käest, et kuidas tagada, et kongressi valitaks õigeid inimesi? Milton Friedmann vastas, et see on üks enesepettus, õigeid inimesi võib püüda ka valida, selles pole midagi halba, aga tuleks hoopis luua poliitiline motivatsioon selliselt, et valed inimesed teeksid õigeid otsuseid.

    Selles mõttes ei saa ka Repsi juhtumit lasta lihtsalt olla, vaid tuleb tampida seni, kuni Reps tagasi astub. Ainult nii saab süsteemi paremaks ja puhtamaks.

    Kui üldse mingit referendumit teha, siis ainult riigikogulaste ja ministrite kuluhüvitiste üle: "Kas ministrid ja riigikogulased peaksid ise tasuma oma transpordikulud?". Mina vastan: Jah.
  • Kui mälu ei peta siis selline teema on ka varem läbi meedia tuisanud https://www.ohtuleht.ee/809051/minister-mailis-reps-kasutab-ametiautot-laste-kooli-viimiseks. Hinnangutes jookseb veelahe bütsantsliku lähenemise "juriidiliselt on kõik korrketne" ja lääneliku demokraatia arusaamiste vahel "poliitiku tegevus peab olema ka eetiline".
  • Mulle meenutab see lugu spordiga seotud dopinguskandaale. Seni kuni sportlased meile meelelahutust pakkusid ja medalid koju tõid, kummardasid kõik maani, kohe kui asi räpaseks kiskus, olid varasemad austajad äkki eri kaevikutes ja andsid kahuritest teineteise pihta tuld. Tegelikult teadsid ja aimasid kõik, mis toimub....aga mängiti mängu - teha võib, aga vahele ei tohi jääda.
    Ilmselge, et iga inimene, nii avalikus kui era sektoris, kellel mingi võimalus on mõnda "pehmemat" või kergemat sorti hüve enda jaoks ära kasutada, seda ka teeb. Ja ma ei taha kuidagi uskuda, et meil on siin olemas mõni selline inimene, kes ongi puhas nagu prillikivi ja võib patust puhtana oma esimese kivi visata.
    Skandaali vääriline on ehk väljamaal ametiautoga puhkamas käimine tõesti, muus osas aga pigem siuke pada sõimab katelt lugu.
    Terve kuradima Toompea on seda kuluhüvitiste paska täis...puhast paska, kui lubate.
    Uhh...parem on mitte mõelda nendele asjadele, elu niigi kubiseb silmakirjalikkusest ja "maskide kandmisest".
  • "kukula"

    Skandaali vääriline on ehk väljamaal ametiautoga puhkamas käimine tõesti, muus osas aga pigem siuke pada sõimab katelt lugu.


    Aga mitu nõunikku palgata, kes lapsehoidmisega tegelevad ja vägagi kõrget palka saavad on OK?
  • "Vanaema"
    "kukula"

    Skandaali vääriline on ehk väljamaal ametiautoga puhkamas käimine tõesti, muus osas aga pigem siuke pada sõimab katelt lugu.


    Aga mitu nõunikku palgata, kes lapsehoidmisega tegelevad ja vägagi kõrget palka saavad on OK?


    Ma pakun, et kõrgepalgalised nõunikud on ministriametiga kaasnev nähtus. Spetsiaalselt lapsehoidmiseks neid palgata, pole muidugi ok.... samuti nagu ka 6-lapse emana ministriametit pidada.
  • "stigheide"
    Kui mälu ei peta siis selline teema on ka varem läbi meedia tuisanud https://www.ohtuleht.ee/809051/minister-mailis-reps-kasutab-ametiautot-laste-kooli-viimiseks. Hinnangutes jookseb veelahe bütsantsliku lähenemise "juriidiliselt on kõik korrketne" ja lääneliku demokraatia arusaamiste vahel "poliitiku tegevus peab olema ka eetiline".


    Siin ongi see vahe ametiauto kasutamiseks isiklikel eesmärkidel (mis võib olla ja minu hinnangul ongi juriidiliselt korrektne) ja sellel kui antakse ministeeriumi töötajale (autojuhile, referendile, nõunikule) puhtalt ministri eraeluga seotud rutiinseid (st. pidevalt korduvaid) tööülesandeid, mis ei vasta tegelikult töökoha eesmärgile.

    Analoogia koolidirektoriga minu meelest täiesti kohane.
    Ministril on koolidirektoriga võrreldes see privileeg, et ametiautot võib ta tõesti isiklikeks sõitudeks kasutada, koolidirektor reeglina ei tohi (kui just koolipidaja/KOV ei ole sõnasõnaliselt seda lubanud).
  • Tunnistan et mulle on absoluutselt ükskõik kus minister Reps oma ametiautoga ringi sõidab. Kui inimene on samaaegselt kuue lapse ema ja minister, siis ma poleks üldse selle vastu kui tal olekski riigi poolt määratud isiklik tentsik teda autoga ringi sõidutama. See oleks isegi väga progressiivne sedasi tegusaid naisi toetada.
  • "sigakoer"
    Tunnistan et mulle on absoluutselt ükskõik kus minister Reps oma ametiautoga ringi sõidab. Kui inimene on samaaegselt kuue lapse ema ja minister, siis ma poleks üldse selle vastu kui tal olekski riigi poolt määratud isiklik tentsik teda autoga ringi sõidutama. See oleks isegi väga progressiivne sedasi tegusaid naisi toetada.


    Kas see on aroonia? Minulgi ei oleks selle vastu midagi, juhul, kui Teie selle oma isiklikust rahakotist kinni maksaksite. Mingi tase võiks poliitikutel ikka olla, et oleks võimalik nendest mingilgi määral lugu pidada.
  • ebameeldiv üllatus, kui palju nomenklatuursete eeliste kasutamist ja rahva raha kõrvale panemist õigustavaid, ning 'mis ripakil, see ära' mentaliteediga kaasfoorumlasi siin ringi pedaalib.

    kuus last ei ole puue. ministripalk lisadega ei ole väike. lastel on maksejõuline isa. lapsed ei istu enam kärus. lasteaiad eestis töötavad, ühistransport - kaasaarvatud abc koolibussid sõidavad, taksosid on, lapsehoidjaid leidub.

    kõige ekskrementaalsema 'tapke sõnumitooja' avalduse väljutas kahtlemata flintstonede pereisast justiitsminister.
  • "ttrust"
    Kas Mailis Repsil pole mitte samalaadseid jamasid ka varem olnud? Või mu mälu veab mind alt?
    Ma mäletan et Mailis Repsil on alati olnud mingeid skandaale, kui ta on ministri tooli täitnud ja ta pole sugugi olnud heal tasemel minister.


    On küll, täpselt sama jama oli.
  • Mind isiklikult hämmastab selle loo juures kõige rohkem asjaolu, et Eesti kõige tähtsama valdkonna minister on nii ohmu, et põhimõtteliselt lihtsalt läheb ja näppab ning suudab protsessi käigus Õhtulehele vahele jääda. Selle asemel, et lasta sel lapsehoiunõunikul näiteks OÜ asutada ning sealt stiilis kirjaklambrite kalibreerimise ja juhtkonna motivatsiooniuuringute eest tulevad arved eelarves nii sügavale matta, et enne läheb Päike valgeks kääbuseks, kui kogu maailma mihkelkärmased need välja kaevata suudavad.

    Krt Keskerakonnas peaks vastavat kompetentsi ju kuupkilomeetrite kaupa leiduma, küsigu siis targematelt nõu, kui ise ei oska.
  • "sigakoer"
    Tunnistan et mulle on absoluutselt ükskõik kus minister Reps oma ametiautoga ringi sõidab. Kui inimene on samaaegselt kuue lapse ema ja minister, siis ma poleks üldse selle vastu kui tal olekski riigi poolt määratud isiklik tentsik teda autoga ringi sõidutama. See oleks isegi väga progressiivne sedasi tegusaid naisi toetada.


    See oleks ok üksnes juhul, kui seadus seda näeks ette. Antud juhul on see siiski korruptsioon ja vargus. Kas sellisel töötajal peaks olema tööandja poolt sellised hüved, peaks reguleerima seadus, mitte ministri “kavalus”
  • "jesper"
    Mind isiklikult hämmastab selle loo juures kõige rohkem asjaolu, et Eesti kõige tähtsama valdkonna minister on nii ohmu, et põhimõtteliselt lihtsalt läheb ja võtab ning suudab seal juures Õhtulehele vahele jääda. Selle asemel, et lasta sel lapsehoiunõunikul näiteks OÜ asutada ning sealt tulevad arved stiilis kirjaklambrite kalibreerimise ja juhtkonna motivatsiooniuuringute eest eelarves nii sügavale matta, et enne läheb Päike valgeks kääbuseks, kui kogu maailma mihkelkärmased need välja kaevata suudavad.

    Ma kahtlustan, et see pole mitte lihtsalt lollus, vaid lolluse ja ülbuse korrutis.


Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon