Telekom on liiga kallis - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Telekom on liiga kallis

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • eesti telekomil pole ekspansiivseid arengukavasid, seega tema läbimüük ja kasum ei saa järgnevatel aastatel oluliselt kasvada.
  • järgmisel aastal investeerib EMT üle 400 mio EEK, mis on selle turu väiksust arvestades päris "ekspansiivne". Minu meelest on Telco suurim pluss suhteliselt fantaasiavaene tegevus (nagu Hansapangalgi). See tähendab hoidumist omapoolsetest ideedest kuid samas ennast tõestanud ideede kopeerimist muudest riikidest. Neil mõlemal on selline turupositsioon, et isegi kui keegi teine tuleb mingi hea ideega turule, saavad nad selle üle võtta ja esmaüritajast rohkem kasumit teenida. Vaata näiteks SIMPEL-i näidet. Ettemaksuga kõnekaardiga tuli esimesena välja hoopis Q (vist?), aga sellel aastal on see juba ka Telco põhiline kasvuüllatus. Jama on muidugi see, et üllatus.
  • Ja kuskil heietas Sõmera mõtteid arenevasse internetindusse investeerimisest. Et ostaks midagi ära, kui oleks osta. Kas näiteks võiks Telco kunagi investeerida sellisesse järjekordsesse fantaasiavaesesse (EBay-lt mahapuksimise mõttes)üritusse nagu OSTA.EE? Tõenäoliselt mahamüümise eesmärgiga see asi tundub olevat.
  • mis maa investorid täna ostupoolel olid ja mis maa investorid müüsid
  • Kohalikud pulleritsud (nimetas ennast Postimehes väikeinvestoriks ja minu meelest peaks panganduses kasutatava "karvamütsi" asemel mingit muud ja vähem halvustavat üldterminit kasutama) müüsid ja lääne omad tõmbasid rahulikult rindu.
  • Kellel siin on Telekom targetiks 95, oli vist yhis.
    Nende kliendid võisid müüa.
  • > nende (yhise) kliendid myysid...

    ega nad vist lyhiperspektiivis väga valesti ei teinud vä?
  • ...kui müügihuvi otsa saab on hinnatase korrapealt 105 peal, siis kui hind tõusma hakkab ei jõua keegi enam midagi tagasi osta
  • Selliste päevade üle on lausa hea meel. Telco tänane allatulemine oli midagi oivalist neile, kes polnud veel ennast täis tankinud. Jaanuari lõpus Telco=110.
  • Ise ootan nii Telekomilt kui Hansalt suuri dividende või aktsiate tagasiostmist, kuna mõlemad suplevad rahas. See peaks väljakuulutamisel ka aktsia hinnale positiivselt mõjuma. Kas kellegil on mingit täpsemat teavet sellesisuliste plaanide kohta?
  • ilma seadust muutmata ei saa Hansa aktsiaid tagasi osta. Telco kodanike sõnul tahaksid nemad seal just seda teha.
  • elekomi normaalne hind on vahemikus 95-100 kr.
  • Normaalne Telekomi hind oleks veidi ule 100 krooni
  • Palun variandid. Ja kas tervitada ka saab?
  • TELECOMI AKTSIAD TRADIVAD PIGEM TEHNILISE ANALÜÜSI BAASIL KUI MILLELGIL MUUL.
    EMT JUHTKOND PEAKS KASUTAMA AGRESSIIVSEMAT MARKETINGI
  • Noh, minuarust on EMT marketing sellel aastal küll piisavalt aktiivne arvestades seda, et turuosa kaotust pole toimunud. Kui nad üle pingutaksid, siis kukuks ARPU päris ära ja seda pole küll kellelegi vaja.

    Ja mis sa selle all mõtled, et telekom treidib pigem tehnilise järgi. oskad sa väga mitut aktsiat nimetada, mis siin hullult fundamentaali järgi treidib? Või kuskil mujal? Just praegusel .com ajastul, ma mõtlen. Sul pidada kuuldavasti Nokiaga kogemusi olema. Et see nagu paneb fundamentaali põhjal 30% kuus vä? Et kui fundamentaal on see, et maailmas on raha lõpmatult rohkem kui Nokial kapitalisatsiooni, siis küll.
  • Jutt täitsa õige. Mul on sama arvamus. Sellepärast müüsin Telekomi
    aktsiad kohe peale avalikku emissiooni, kuna oli oodata aktsiahinna
    langust. Sain aktsiate eest 119,50 krooni, mis on tunduvalt üle
    praeguse turuhinna. Kuid teatud hinnatasemel tasub igat aktsiat osta,
    mina annaksin "osta" suuvituse 70-75 EEK tasemelt.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon