Majandustulemuste avaldamise ajastus - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Majandustulemuste avaldamise ajastus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Positiivseid majandustulemusi kipuvad ettevõtteid avaldama börsipäevade alguses, et tugevdada nende mõju. Negatiivseid majandutulemusi ja halbu uudiseid avaldatakse pigem börsipäevade- ja nädalate lõpus või enne pühi.

    Näiteks Viisnurk avaldas oma suurepärased majandustulemused esmaspäeva hommikul. Kas see, et Hansapank avaldab oma majandustulemused homme (26.07) kell 11.00 näitab, et Hansapanga majandustulemused on pigem head? Ja milline ettevõte jääb reede õhtuks?
  • Hea tähelepanek. Arvata on , et sul on õigus. Hed infot on lihtne anda, halvaga peab aga mõtlema ,ümber sõnastama jne.
    Arvestades börsi madalat aktiivsust, ei julge prognoosida metsikuid muudatusi. Samas on see aga piisavalt "halb" ennustamine arvestades just olematuid käibeid.
  • Asjade loomulik kulg (pigem küll psühholoogilise mõjuga) aga ega nädala lõpus tulemuste avaldamine siis neid numbreid järgmisel nädalal paremaks muuda.
  • Paremaks ei muuda, aga annab investoritele aega järelemõtlemiseks. Mõni rahunebki maha ja leiab, et asi tegelikult nii hull polegi. Halbadele uudistele reageeritakse sageli alguses üle ja seetõttu pole alati mõistlik neid kauplemise ajal avaldada. Samadel põhjustel on mitmetel börsidel seatud hinnaliikumiste piirid - kui börsiindeks langeb näiteks rohkem kui 10%, siis börsil kauplemine peatatakse, antakse investoritele/kauplejatele aega järelemõtlemiseks ja sageli õnnestubki nii lumepalli veeremine peatada.
  • Ma olen kuulnud, et NORMA avaldab tulemused homme kolmapäeval - nii et keskmine

    ja Hansapank reedel - juskui halb,

    aga ma ei usu sellesse värki:-)
  • to graafik: Ega selline teooria alati ei saa paika pidada, kuid kohati küll.

    Kuid kas NORMA ja HP ei olnud vastupidi (vastavalt reede ja kolmapäev)?
  • Mul on kuidagi mällu jäänud, et peale niisugust vaikuseperioodi, pärast tulemuste avaldamist leiavad paljud õige aja müümiseks ja turg tuleb jälle umbes 4-5% allapoole.
    Loodan, et eksin.
  • Esimeses teates mainitud tulemuste avaldamise ajastuses paistab mingi loogika olevat(vaadeldes TVB-d sellel nädalal). Eriti arvestades, et NORMA pidi tulemused avaldama reedel, kuid minu arvates tugevad tulemused avaldati hoopis täna s.t. neljapäeval.
  • Tänane SAKU kasuminumber justkui kinnitab empiirilist tähelepanekut ,et kehvade majandustulemuste avaldamine jäetakse nädalalõppu.
  • Minu arust olid tulemused päris kobedad, arvestades kehva suveilma. Üllatavalt head isegi, ma oleks oodanud langust eelmise aastaga võrreldes, aga tegelt on samale tasemele jäänud.
  • Saku tulemused olid juuni lõpu seisuga, seega juuli ja augusti tulemused veel ebaselged. Kuid Saku vaid 2%-line turuosa vähenemine pole üldse kehva, arvestades A le Coqi agressiivset kasvu. Endiselt Saku väljavaated minu nägemuse järgi head.

    [oman positsiooni ja seega teatud määral subjektiivne]
  • Klementi halbade tulemuste avaldamine reede õhtul kinnitab jällegi eespool toodud loogikat.
  • Muideks mujal maailmas, vist isegi Soomes ei sõltu õlle läbimüük ilmast, sest inimesed joovad aastaringselt õlut regulaarselt ja keha jahutamiseks kasutavad näiteks konditsioneere.

    Kui business on ülesehitud ilusale suvele, siis meenutab see põllumeest, kelle saak Eestimaal sõltub samuti heast ilmast.
  • to heisenberg

    see tõde nüüd küll paika ei pea. ilmast sõltub õlle ja karastusjookide läbimüük Eestis ikka koera moodi. ja lisaks põllumajandusele on ju riigisiseseid ilmasõltlasi teisigi. näiteks turism, shõubisnes, jt.
  • Õllemüük selles mõttes Eestis ka enam nii väga ilmast ei sõltu, et kui ilm on kehv, siis ei tule suurt langust vaid asi püsib normaalsel tasemel. Samas kui ilm on ilus, siis see annab ikka mingi positiivse lükke, sest siis võtavad õlut ka need, kes muidu ei viitsi kuskile pubi ronida.
  • Kehva ilmaga võetakse rohkem viina jah. Ostke Livikot:-)
  • Turvarihmade pealt on teema sujuvalt alkoholi peale üle läinud. Mnjah, eks omanäoline seos ole neilgi.
  • Eestlastel on 50 okupatsiooniaastaga viinajoomine praktiliselt geenides, seega võrdlused kapitalistlike riikidega ei pruugi väga reaalset pilti anda. Õlleturul tervikuna endiselt kasvuruumi, lääneliku joomiskultuuri levimisel.
  • saame järjest uusi kinnitusi, et negatiivsed uudised tulevad nädala teisel poolel.

    kaks näidet -
    intel eelmise neljapäeva õhtupoole ja
    apple selle nädala neljapäeva õhtul
  • Strategic Release of Information on Fridays: Evidence from
    Earnings Announcements∗

    Stefano DellaVigna
    UC Berkeley
    sdellavi@econ.berkeley.edu
    Joshua Pollet
    UI Urbana-Champaign
    pollet@uiuc.edu
    This version: May 17, 2004.

    Abstract

    Do firms time the release of news in response to investor inattention? We compare the
    release of earnings on Friday to other weekdays using IBES data. The announcements
    have three main effects on stock returns. First, the next-day response to Friday earnings
    announcements is over 50 percent smaller than the response on other days of the week.
    Second, the same-day response to Friday announcements, instead, is of similar magnitude
    to the response on other weekdays. Third, the post-earnings announcement drift is 70
    percent larger for Friday announcements. These facts suggest that weekends distract investor
    attention temporarily. Consistent with this interpretation, trading volume around
    announcement day increases 20 percent less for Friday than for non-Friday announcements.
    We then show that firms respond to investor distraction by releasing worse announcements
    on Friday. Friday announcements are associated with 25 percent higher probability of a
    negative earning surprise and a 50 basis points lower abnormal stock return.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon