Kas Duisenbergi küündimatus on euro nõrkuse põhjuseks? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kas Duisenbergi küündimatus on euro nõrkuse põhjuseks?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Rahulolematus Euroopa Keskpanga tegevusega süveneb, sest paljudele on mulje jäänud, et nad teevad kõike pidevalt valesti. Kuid mida oleks saanud/saaks tegelikult õigemini teha?
  • Pärast eilset ämbrit liiguvad turul kuuldused, et Duisenberg astub tagasi
  • Wrong haircut, Wimmy, I told'a yo' so!?
  • eino mis soengul viga...väga soliidne ja akadeemiline image juu...
  • Soeng meenutab kunagist teatrimeest Kaarel Irdi...see tegelane ajas ju koguaeg kapsast suust välja...nii et tõmbame paralleele
  • cut the crap man...paluks nüüd midagi sisulist...sest muidu jääb Duisenbergist tõesti nadi mulje...et polegi sisu nagu õieti
  • Selle mehe viimaste päevade väljaütlemistest on küll mulje jäänud, kui absoluutselt küündimatust tegelasest. Turul räägitakse, et niivõrd negatiivset juttu eurost räägib Dim Wim sellepärast, et tahab spekulandid lühikesse saada ja siis täis rauaga lajatada ehk siis üks korralik ootamatu interventsioon...
    Asi on ikka täitsa crazy. Nii lolli jutu peale ei juleta enam müüa. Tegelt peaks sihukese jama peale kiirelt eurost lahti saama ja vaatama, mis saab edasi. Praegu on aga kehtib ümberpööratud loogika. Jutt on niivõrd naiivne, et asi on kahtlane ja eurot ei saa kohe mitte müüa. Eks paistab! 0,8565 on võetud ehk siis saab ka mõningast korrektsiooni oodata. Seni ikka sama lugu...
  • Müüsin USD EUR-i vastu 6 kuu pärast. Kurss 0.8655.
    See ost selgelt peatas EUR-i languse. Nüüd on oodata tõusu, sest kuulujutud suurinvestori turuletulekust juba levivad.
  • ei usu et Wimmy just peamine Euro nõrkuse põhjus on... USA majandus on lihtsalt hetkel maailmas parim... flow of funds number mis räägib M&A tehingutest genereeruvatest rahavoogudest on tänasepäevani hävitavalt Eurolandi kahjuks suurenenud, kuivqrd investorid üritavad ju pidevalt ratsioneelset käituda. Euro nõrkuses pole iseenesest ju midagi halba, paljud varad muutuvad mingil hetkel inimestele jälle atratiivseks... Wimmy'st märksa "ohtlikumad mehed" on suvalised asjasse puutumatud poliitikud kes arvad ennast olevat õiged mehed olukordi komenteerima ja visioone looma, õõnestades sellega ininimeste usaldust kogu süsteemi vastu... pigem vqiks küsida kas euro kui selline üldse jääb püsima vqi ei....
  • US - olen kuulnud, et paljud suured tegelased võtavad posse interventsiooni toimumise peale (peale seda, kui kuulsid sinu laamendamistest). Sihukese väiksed optsiooni strateegiad volatiilsuse tõusu peale on soositumad...
  • Vaadake Johnson & Johnsoni hävingut Euroopas. Minu arvates on see väga hea näide, kuidas USA eksportöörid praeguse USD/EUR kursi tõttu peksa saavad. Aktsia püsib isegi hästi, sest ettevõtte tooted on tugevad ja müüginumbrid on üldiselt ilusad. Teistelt eksportijatelt tulevad pigem veel hullemad üllatused.
  • ma usun et J&J'l oleks piisavalt vqimalust ennast EUR/USD'i liikumiste vastu kindlustada, usun et seda on nad ka teinud... samas on J&J vääga suur ettevõte, pigem võiks vaadata kuidas erinevatel brand'del läinud on, euroopas siis, alati pole asjad nii lihtsad kui nad esmapilgul paistavad...
  • eee. kas mingi jutt omab tähtsust? Lühiajalist max. Olulisem on negatiivsed uudised US gigantidelt vist Dellil ja paaril suurel veel oli kasumiprognoosidega probleeme(hommikul CNNis nende analüütik rääkis midagi taolist) Ja et corporate kasv jääb ilmselt järgmine aasta oodatust väiksemaks. See on teema, mitte hallpead. Pole küll investor, kuid ostaks pp. euro staffi.
    Pealegi õli(=$) on ka maru kallis.
  • euro riskile(mis iganes need finantsvarad ka poleks) panustamisega vqiks veel oodata, vaatamaks kuhu mingi reaalne bottom vqiks tekkida... hetkel, kolmap.181000 18:30, on euro suutnud hit'da taset .8328, tehes ühtlasi ka ajaloo madalaima taseme... lets see when CBs will kill it
    Õli - arvata vqib, et jääbki kalliks, inimesed räägivad küll ´õigest hinnast USD 25 barreli eest, kuid nõudmise pakkumise vahelised numbrid räägivad küll vastupidist keelt...
  • eur/jpy - on hetkel instrumendina isegi suurema tähelepanu all kui dollari kurss, tase 89.45/50 jeeni ühe euro eest on ka limelight'i väärt..8-)
  • Ma ei ole täpselt aru saanud kuivõrd USA, Euro ja Jaapani keskpangad omavahel ikkagi koostööd teevad...et kas igaüks sipsib ikka rohkem omaette või on globaalne majanduskasv ka mingi prioriteet.
    Nafta hinna ennustamine on ikka väga tricky...kui eeldada, et tuleb soe talv ja OPEC suurendab tootmist ja Lähis-Idas läheb lahedamaks, siis võime kevadeks madalamatki kui $25 näha.
  • CB's - enamik action't toimub ikka koordineeirtult, vastasel juhul olkes see ilmne raha raiskamine... viimane näide turuga plõksimisest oli BoJ soov jeeni tugevnemist ohjata mis maksis neile n-bio't USD'i, tulemust vqid tänaselt graafilult vaadata...
    Nafta - üks asi on tootmismahtude suurendamine, teine asi on crude oil - in days of demand... osalt ongi aja-faktor pudelikaelaks saamas, kuigi mõningane korrektsioon on kindalsti vqimalik, kuida siiski võib arvata et ajaloolosest keskmisest USD 20 barreli eest jäädakse oluliselt kqrgemale.... aasta lõpuks vqiks D/S vaheline defitsiit väheneda mingi 0,3-0,5 mio barrelini päevas...
  • To: karner

    J&J puhul ei toonud ma esile mitte niivõrd valuutakursi muutustest tingitud kahjumeid, vaid eelkõige ettevõtte nõrka müüki Euroopas USD-s arvestatuna. Kaudselt on seal taga kindlasti ka see, et USD ja EUR kulude/tulude proportsioon on paigast ära, aga ka lihtsalt fakt, et EUR-i piirkonnas tehtud EUR käive ja teenitud EUR kasumid on lihtsalt USD-s vähem väärt. Kuna Euroopa tulude osa on antud ettevõtte puhul olulised, siis see annabki tagasilöögi USD-s arvestatud tuludele/kasumitele.
  • US - oot, kogu jutt sai alguse euro nõrkusest(ka teiste valuudade suhtes) ehk miks dollar nii kallis püsib ja kauaks... hetkel hakkab asi juba nata segaseks kiskuma, mis on põhjus ja mis on tagajärg vqi vastupidi seega, kas USA korp.'del läheb euroopas tugeva dollari pärast kehvasti vqi nende oodatust nõrgem müük vqi mis iganes sisemised jamad vqiks panna ka Fed'i huvituma odavamast dollarist(viimane on küll üsna totter lähenemine aga siiski)...
    *Kuna Euroopa tulude osa on antud ettevõtte puhul olulised, siis see annabki tagasilöögi USD-s arvestatud tuludele/kasumitele. - see situatsioon mille sa siin kqigile konstrueerisid on klassikaline õpiku näide translation risk'st ning üldiselt oma lihtsamates olekutes on sellist laadi risk suhteliset kergesti forward'te/futures'ga või optsioonidega optimeeritav
  • Ma usun, et USA keskpangal on USD tugevuse pärast põhjust muretseda mõlemal juhul. Kui ettevõtete majandustulemused halvenevad (või kasvavad oodatust aeglasemalt), siis pole investoritel vahet, kas see on valuutakurssidest tulenev või ettevõtte enda valest tegevusest tulenev. Suur hulk USA jooksevkonto defitsiidist on ju ikkagi kaetud viimasel ajal usuga, et sealsed ettevõtted on väga väärtuslikud ja nende arengusse on mõtet oma kapitali paigutada. Mõnes mõttes olen ma selle pärast mures, et Euroopa suuremad finantsinstitutsioonid on nii meelsasti USA varasid ostmas. Nendes finantsinstitutsioonides hoiavad ju suures osas oma likviidseid vahendeid ka teised, väiksemad Euroopa pangad.
    Siin ongi keeruline öelda, mis on konkreetselt põhjus ja see tagajärg. Kas USD on sellepärast minu arvates ülehinnatud, et ma ei pea USA ettevõtete tulevikku piisavalt helgeks (USD kursi, toodete arengu vms. pärast) või on tulevased USA ettevõtete majandustulemused oodatust tagasihoidlikumad ainult (!?) USD kõrge kursi pärast.
    Kui küsida, mis põhjusel USD üle hinnatud on, siis ühte põhjust on natuke keeruline välja tuua. Asjad on lihtsalt omavahel nii tugevalt seotud. Praeguste valuutakursside juures on aga rahavoogudes (minu arvates) liiga suured tasakaaluhäired (eriti pikaajalises perspektiivis).

  • Praeguste valuutakursside juures on aga rahavoogudes (minu arvates) liiga suured tasakaaluhäired (eriti pikaajalises perspektiivis). - kuidas seda mõista....? mida mobiilsemad on kapitalivood seda ratsionaalsemad on ka nendega liikumisega seotud otsused seega, isgusused "tasakaaluhäired" kui seda üldse saab nii nimetada peaksid väga lühiajaliseks kujunema... tegelikult vqikski väite sedapidi püstitada, et kapitalivood (mis iganes tüüpi siis) ongi järjest enam ka valuutaturgude käitumist mõjutamas seega ei peaks ka dollari kurss pikemas perspektiivis probleemiks kujunema...
    The Old Rules No Longer Apply millegi analoogse lähenemisega on ka Mr G paaril korral oma esinemistes välja tulnud...
  • Olen absoluutselt nõus sõnaga "peaks". Tegelikkuses on kursid põhjendatud ikkagi eelkõige eeldusel, et tulevikku on õigesti ette nähtud.
  • Kogu väitluses jääb kõlama mõte USD=USA, aga tegelikult ei pea see ju paika, kogu toorainemaailm on USD põhine ja on kõrgemate tooraine hindade juures USD money supply kasv või kõrgem vahetuskurss põhjendatud. Huvitav kui palju on kasvanud kapitalivoog Saudide maalt või Vene off-shore'dest USAsse (=USDi) ja see voog pole oma iseloomult ju lühiajaline?
  • Pean oma pühaks kohuseks teid tagasi tuua peamise teema juurde - EURO ON NÕRK.
    Euro ei ole ainult Usd-i vastu nõrgenenud vaid praktiliselt kõige vastu, mis kõigub.
    Seega räägime Eur-i nõrkusest mitte Usd-st
  • To: yaak

    Ma pean üldjuhul silmas USA-d ja tema lähiriike (Brasiilia, Mehhiko ja Argentiina). Seal peaks ikkagi suurem osa USD-d pakkumisest rakendust leidma. Venemaal võib küll selle riigi jaoks suur hulk USD-sid sulas ringelda, aga tegelikult peaks need olema kogu USD nõudluse kohalt tühine summa. Aasias on USD kahtlemata reservvaluutana mingil määral oluline.
    Ma olen igati nõus, et "USA kriiside tekitamise poliitika" teiste riikide suhtes on USD-d viimase 5 aasta jooksul tugevalt toetanud. Mehhiko, Brasiilia ja Argentiina lasevad ennast nii lükata-tõmmata, kuidas vaja on. Aasia ja Vene kriis 1997-98 tekitasid USD-le kindlasti lisanõudlust hoopis kaugemates regioonides.
    USD-st rääkides peaks siiski USA-st, Brasiiliast, Mehhikost ja Argentiinast piisama. Pealegi liiguvad nende riikide makronäitajad suhtarvude tasemel väga sarnaselt, ainult erinevuseks on see, et teised riigid on veel vaesemad, kui USA vaeseimad osariigid.



  • Viimased päevad kodumaises ajakirjanduses on löönud vahtu euro nõrkuse ümber. Tahaks natuke tuure euro nõrkusest maha tõmmata väitega, et euro käibele laskmine on olnud tegelikult SUUR EDU. See ei ole iroonia. Euroopa majandus on viimase dekaadi parimas seisundis, tööpuudus väheneb, inflatsiooniga pole probleeme(?), jne.

    Räägitakse, et Euroopa ja Hiina vahelistel kõnelustel oli arutlusel olnud euro küsimus. Eurooplaste küsimusele “Kas hiinlased ostaksid eurot oma valuutareservidesse”? küsisid hiinlased vastu, “mis saab eurost edasi” vastati, et euro on siiani Euroopat hästi teeninud (eksport tõmbas majanduse käima). Varsti peaks jõudma euro tasemetele, kust on oodata stabiilsust(ehk siis on piisavalt devalveerunud). Selle peale vastasid hiinalsed, et kui euro on tõusu trendil siis ostaksid nad teda iga kell. Isegi stabiilsuse korral võib mõelda selle ostmisele.
  • Kui ma õieti mäletan siis Deutsche Bank on väitnud, et Euroopa rahvuslikel keskpankade reservides on 100 mlr. USDi, mida nad võiksid müüa. ECB küündimatust näitab see, et nad ei suuda või ei taha isegi seda raha juhtida, vaid teevad turgudele nalja 4 miljardi intressitulude müügiga, mis on samas mahus kui mõni suurem kommertsorder. Kuni ECB ei suuda näidata, et ta tõeliselt kontrollib Eurotsooni monetaarpoliitika kõiki instrumente, seni EUR tõusma ei hakka.
    Hiina - Reutersis oli uudis (juba mõni aeg tagasi), et Jaapanlased olid enne EUR käibelelaskmist suured EUR-in võlakirjade ostjad lootes EUR tugevnemisele - praegu pidi sõna EUR olema võrdväärne väljendiga "stupid", loodan et Hiinlased seda proovima ei hakka.
  • Yaak - küsimus euro puhul ei ole küündimatuses vaid tegemist on siin selge plaaniga aidata nõrga valuuta abil oma majandust. See jama, mida nad avalikuse ees teevad on üks asi. Hoopis teine lugu on strateegiaga. Tahan öelda, et euro on olnud kuradima hea asi Euro-tsooni riikidele.

    Lisaks veel ainult, et euro põhine võlakirjaturg on olnud samuti väga edukas. Nii, et ....
  • viies - usud sa euro püsima jäämisesse, vaadates milline sisemine "viisakas" kisklemine Euroland'i riikide vahel käib vqiks varsti panustada euro lagunemisele... majandus kui selline on küll jah normaalseid näitajaid pakkunud aga selle kohta vqib kasutada "kuld-lauset" - great story but so what..."
  • Karner, Sa ületad teatud piiri, mida teha ei tohiks. Võib-olla tahad Sa varsti panustada kolmandale maailmasõjale ja maailmalõpule?
  • mingi piiri tõmmabmisega on natuke raske küll, kuid kunagi tundus NSVL lagunemine ka võimatuna...
    fakt on see et Euroland'i rahapoliitika juhtimine on märksa kompplitseeritum võrrelduna ükskõik millise teise suure majandusruumiga, kuivõrd võrrandis on 12 erinevat keelt kõnelevad subjektid, erinevad kultuurilised taustad, liikmesriikide majanduste olukorras on ka äärmusi sees... sellised süsteemid on ajaloos toiminud küll, kuid reeglina diktatuurse juhtimise all...8-)
  • Karner - ma olen samasugune euro pessimist, kui sina aga mu ütlemised on seotud pigem sellega, et praegu kaldutakse euro halvustamisega äärmustesse. Seda mitte ainult meil siin Eestis vaid praktiliselt terves maailmas. Olukord on sama nagu alati igasuguste hullustega on olnud. Talse hullus, Tulbi maania, interneti mull, jne, jne. Tuleb päev, kui järsku hakkavad mehed ja naised eurot ostma nii, et jube. Nutavad ja ostavad ning see juures imestades, kuhu küll kõik euro on jäänud, miks küll hind nõnda palju tõuseb.
    See selleks, olen suga nõus, et euro kukub kokku nii-kui-nii. Ükski Euroopa ühine ettevõtmine finantsvallas, läbi viimase kolme sajandi, ei ole suutnud jääda kestma. Kõik rahaliidud on lagunenud või lennanud vastu taevast. Siiski peaks ütlema, et euro lagunemine ei ole kuude ega aastate küsimus. Pigem on tegemist kümnete aastatega ning selline hetk on liiga kaugel, et arutada selle üle täna.
    edu ja ilusat päeva,
  • Velikij'le

    kapitali vaba liikumine üle riikide piiride ongi kolmas maailmasõda.

    veretu ja muidu meeldiv.

    lendab raharakett väiksesse arenguriiki sisse teeb hulga rahvast lühiajaliselt rõõmsaks ja, siis läheb bumerangina tagasi kodumaale haarates kapitalikasvu näol kaasa kohalike kõik säästud ja muutes inimesed veel vaesemaks kui enne.
  • euro tugevneb pärast presidendivalimisi ja kui ta vastu peab siis kova hype tuleb 2002 aastal(tuleb käibele) ja siis, tsiteerin: "Tuleb päev, kui järsku hakkavad mehed ja naised eurot ostma nii, et jube. Nutavad ja ostavad ning see juures imestades, kuhu küll kõik euro on jäänud, miks küll hind nõnda palju tõuseb"
  • to: heisenberg

    Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks, incl. kolmas maailmasõda Sinu versioonis. Kui raharakett oli 3 aastat tagasi bumerangina tagasi lennanud, siis üritasin 12. korruselt alla hüpata, aga hea elu oli paksuks teinud ja ma ei mahtunud akna ja raami vahele. Tuli edasi elada selles globaliseeruvas maailmas:-((
    Elasin ja nägin kuidas inimesed panustasid eurole dollari vastu ja vaesusid ja firmad läksid pankrotti. Ja siis sai Mundell Nobeli preemia. Keegi pole seda siiani tagasi võtnud ja Euro jääb kestma. See mis on toimunud 300 aastat Euroopa kontinendil ei tähenda seda, et järgmised 100 ei võiks teistsugused olla.
    Mõistagi ei väida ma, et 100 aasta pärast euroraha veel kindlasti olemas on, aga siis kehtivad maailmas ka hoopis teised reeglid. Igal asjal on oma eluiga, usun, et isegi USD-l. Kuid euro ajutine odavnemine dollari suhtes on Mundelli enda poolt prognoositud protses ja rikkaks savad need, kes õigel ajal põhjast õngitsevad. Ilma mingite tugiostudeta.
  • P.S. Nädal vana the Economist analüüsib lühidalt aga selgelt ja arusaadavalt Duisenbergi vigu ja nõrkusi jätmata mainimata küündimatuse võimalust.
  • Täna vist sai isegi aru, et on olnud küündimatu ja asu ennast parandama...

    ...euro korraks üle 0.88USD
  • Üksinda minna euro-dollari kurssi muutma interventsiooniga, vead ja nõrkused, need nendeks, aga küündimatusega tundub olevat veel kõvasti probleeme. Noh, tegelikult, mida rohkem euro kurss kukub, seda parem meile kõigile.
  • reedene ja tänane interventsioon peaksid andma turgudele selge vihje kus ECB arvates on põhi ja kust jäädaksegi toetama
  • ei usu et me reedeste vqi tänaseste raha "uputamiste" järgi mingit põhja saaksime leida... range .82-.87 peab ikka veel...
  • Vaevalt, et ECB hakkab reedest taset euro p]hjaks pidama ja kursimuutuste korral seda hoolega hoidma hakkab. Seda enam, et tavaliselt l;;b pendel seda suurema hooga tagasi, kui ta interventsiooni t]ttu on ]igest suunast k]rvale kallutatud.
  • J'lgides aga t'nahommikust aktsiooni...no comments
  • Minu arvates ei ole võimalik ennustada euro langustrendi lõppu enne, kui euro pole suutnud tõusta kõrgemale 0,9050st. Praegu on trend jätkuvalt alla...
  • to: viies

    Mina Sinu asemel ennustaksin euro langustrendi lõppu hoopis selle pealt, kui euro on langenud piisavalt madalale (ilma täpsustamata kuhugi 0.8 - 0.75 vahemikku) mitte aga tõusutrendi järgi. Muide, mille põhjal väidad, et trend on jätkuvalt alla? (reedesed-tänased tugiostud!)
  • year end target püsib endiselt .83 piirkonnas seni kui pole senisest vahemikust ülesse poole liigutud...
    isiklikult ei usu et liigutaksegi, üksi keskpank pole täna enam nii tugev, et mingi paari tunniga 90'ga võrreldes oluliselt muutunud investment community't enda kõik-võimuses veenda... seega - interventsioon instrumendina kui selline on nats devalveerunud...
  • mingil hetkel toetab eurot lisaks ECB sipsimisele ka mõni fundamentaalne njuus ehk...ja siis on 0,9 sihikul ka kohe
  • 2001 on Leedu Pangal plaanis teha oma väike tugiost euro toetuseks ja litt euroga siduda. Paar miljardit eurot võiks selle ostu maht ju olla.
  • 2003 kavatsevad Tonga ja Nauru oma valuutad USD-st lahti ja Euroga siduda. Sellest juba praegused eelnevad positsioonivõtud, mis euro kurssi dollari suhtes üles ajavad :-)))

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon