Mis juhtus optsioonidega? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Mis juhtus optsioonidega?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Imelik lugu, eile (esmaspäeval) paljud aktsiad langesid, aga put-optsioonid kas langesid või jäid püsima.

    Näiteks mängisin ka LMT/BA languse peale - aktsiad lõpetasid päeva mõlemad miinuses, aga positsioon ikka miinuses. Näit. LMT 45 Nov put (LMTWI) langes 1.40 USD pealt 0.65 peale, samas kui aktsia kukkus 2%.

    Volatiilsus ei pasitnud vähenevat, ajaväärtus ühe päevaga nii palju ka kindlasti mitte. Kas keegi seletab müsteeriumit?
  • Ma just tahcin märkida, et sedapuhku Sure Beti (sorry, Jim Crameri) nõuanne viis raha välja, mitte ei toonud sisse.
  • Fitil õigus,

    ostsin retsepti järgi kaks novembri puti:
    BA 35 preemia 1.55
    ja LMT 45 1.45

    eilne close:
    BA 2.25
    LMT 0.55

    jooksev kahjum -6.66%

    positsioonid on lahti ja risk limiteeritud
  • no omapeaga peaks ka m6tlema.
    mina arvan et kui lugeda kellegi arvamusi poppidest saitidest kust loevad ka miljonid teised siis.. siis tuleb m6elda mida teised teevad ja siis oma tegu m6elda, mitte kopida.

    mina vaatan thestreedilt jms yldise arvamuse turu suunale.
    kunagi otsuiseid teiste arvamuse pohjal ei tee.ainus mis mind erutab on qqq graafik.

    aga optsoonidega laks minul ka eile na nihu. ostsin puttidele lisaks calle ja myysin putte..
    nyyd olen pisikese kahjumiga. jahin jalle langust/t6usu. senini on v6idud/kaotused old pisikesed, kuna 1/3-1/4 rahast sees. kavacen suuremalt lahmida.

    ma kyll teadsin et turg kub kuid hakkasin rabisatam.
    koige raskem on jaada kindlaks omale arvamusele, sest me arvame et teised on targemad :)

    market is god :)

    PS! purjus peaga tulevad paremad otsused sest hirmu pole, ahnus on ka pisike..
  • Kaldun sama arvama nagu riq, 2ra tee tehinguid teiste j2rgi ... teised on hullud v6i kained!!!
    USALDA ennast!!!
  • Kuulge parastajad, dough teab isegi, et käitus karja järgi. Point on selles, et matemaatika ei tohiks ju hoolida kas karjas on palju või vähe inimesi. Ta küsib milles on müsteerium? Milline valemi komponent mõjutas seda, et tema ei teeninud?
  • miks te nii hilja positsioone võtsite BA ja LMTs?

    mina ostsin LMT call Mar 2002 60 0.950 18.10dal
    ja müüsin 26.10ndal 2.250ga

    ja ostsin BA call Jan 2002 40 1.350
    ja müüsin 2.600ga samadel aegadel

    reedel kui valitses suur teadmatus keriti nii mõnusalt volatiilsust juurde, et ei tahtnud ahneks minna ja võtsin kasumi.... ootamatust oli ju ainult otsuse teatavakstegemiseni.
  • Fit Sa ootad nagu ikka jumalikke(loe:fitilikke) imesid. Rõõmsaks teeb see, et sul on sB suhtes nii suured ootused, aga kahju on, et pidid pettuma.

    mis puutub Cramerisse, siis ka tema portfell on hetkel miinuses
  • kui vaadata palju tehakse putte ja calle, siis ka eile oli ilmses ülekaalus callid.
  • Graafik, relax, lihcalt sina mainid alati ära, kui mingi siin portaalis avaldatud arvamus on raha sisse toonud, ma siis tasakaaluks mainin ka vastupidiseid juhtumeid.:)
    Loodetavasti olen kellelegi raha ka säästnud, kuigi juba "Reminiscences of a Stock Operator" mainis juhtumist, kus üks halvade soovituste (bad tip) läbi korduvalt raha kaotanud tüüp tahtis soovitaja läbi sõimata, aga teine sama saatuseläbi teinu hoidis teda tagasi "Mõtle, me ei saa tema käest, kunagi ühtki soovitust!" :)))
    Samas all respect to SB, tema ideed on enamasti moneymakers, mis samas ei tähenda, et kriitikat vaja poleks.

  • Alustuseks, pimesi kedagi ei uskunud, enda analüüs otsustas BA/LMT deali mängima.

    Mis läks viltu? Reaal-ajas volatiilsust ei jäginud, seetõttu ostsin liiga kõrge volatiilsusega. Esmaspäeval Implied Volatility loomulikult kukkus ja koos sellega nii putide kui callide hinnad korraga.

    Romet, varem oli BA's ja LMT's positsioone võtta mõtetu, kuna soovisin mängida langusele. Kuna aktsiad see nädal kosusid ülespoole, siis varem puttide võtmine oleks kindla kaotuse toonud.

    Riq, mängid NAZi graafiku peale ..... Mis eelise arvad endal olema, et suudad tuhandeid proffe USAs lüüa. Eriti tehnilise analüüsi järgija sa ei paista olevat, lihtsalt kõhutunne siis?
  • k6hutunne jah.
    sa vaata mis qqq teeb: iga nädal -10% -> +10% -> -10% ..
    ma ei tea kaua see kestab..
    praegu on mul ka hulk calle sees, putid myysin.

    minu eelis v6rreldes proffidega on pisikesed tehingud :p
    seda enam, ma ei otsi fourieri teisendusi voi logaritme och patterneid.
    ma vaatan mis juhtub ja pyyan aru saada kuhu ollakse teel.

    äärmiselt kahtlane strateegia, eksole.
    ma praegu 6pin peamiselt.
    eks aeg näita kas mul oli oigus..
    igatahes siiani on see suhtkoht töödanud. aga ma ei kekkaks veel.
    probleem on suuna pikkuse ehk kui palju ses suunas liigub selgekssaamisega..

    see 1650 toetustase oli hea vihje. peaks ka tech analyysi tsekkama!
  • mina ootan nüüd päeva lõppu, reede ja eile olid punased, tõusval turul on harva üle 3 päeva punases, aga eleme näeme, eile ennustasin 1650 õieti aga calle kätte ei saanud
  • Riq, soovitaksin ettevaatikust. Kõhutunne enamasti long-term õnne ei too.

    NAZ on tõesti väga volatiilne, kuid see suuna arvamine tundub minevat üha keerulisemaks, mida rohkem teadmisi koguneb :)

    Seega kui raha armas, siis Tehniline Analüüs võta kindlasti ette.

    PS. Kuigi BA/LMT tehing lõppes minu jaoks plussiga, oli vägagi s**a tehinguga tegu.
  • õppimise juures on kõige hullem esialgsed kerged võidud, aga ise ka õpin/harjutan optsioone,
  • jah, riq, tee nagu hand-iga. hunnik magamatuid öid tehes handi analüüsi:))
  • BA 35 $3.00
    LMT 45 $0.70

    Raha jäi vist siiski koju?
  • Miks Balti optsioonide hindu ei kuvata? Nii võib ju portfelli vaadates päris ära ehmatada.
  • Optsioonide hindade kuvamine lõppeb kell 13.50 ning päeva lõpu hinnad kuvatakse portfelli 14.00. Optsioonidega kauplemine lõppeb seega samuti 13.50, samas on alati võimalik helistada ning tehingus kokku leppida.
  • Et siis 13.50 - 14.00 näitabki portfellis optsioonide hinnaks 0? Pole vist varem tähele pannud, seepärast tunduski ootamatu.
  • Millest selline otsus, et 1350 kaubelda saab. Milles on asja idee.
  • Eelkõige on asja idee selgus. Tallinna Börsil kujuneb aktsia hind sellel perioodil 13.50-14.00 oksjoni korras ning tihti on aktsiahinna spread 0 ning reaalselt tehinguid ei toimu. Kindlalt mingit kogust aktsiaid positsiooni katmiseks kätte ei ole võimalik saada ning seega ei saa automaatselt ka hindasid kuvada ja ka reaalselt tehinguid teostada. Kokkuleppel ja telefoni teel saab seda siiski teha.
  • Surfan mina Hanza investori lehel ringi. Ja oi, näe, optsioonid! Ma ei tea kaua nad seal üleval on olnud juba, aga kui võrrelda optsioonihindu LHV-ga siis... khmm... wau, LHV ikka oskab nöörida rämedalt. Kustkohast, kallis LHV, te taolised, kohati 2x kallimad, hinnad saanud olete?!?
  • to jyriado,

    kui suurest hulgast optsioonidest on jutt? Kas hind on 1, 10, 20 või saja optsiooni kohta - kas mõõtühikud on võrdsed? Ise ei viitsi Hanza investorisse ronida...
  • Hanza AFAIK pakub Euroopa tüüpi optsioone, seega hinnad ei ole alati lihtsalt võrreldavad.
    Samuti ei olnud viimati kui vaatasin Hansa optsioone interneti teel võimalik kaubelda.
  • Hansas peaksid üleval olema indikatiivsed hinnad ning vähemalt varasematel aegadel nad alla 10 000 krooniseid lepinguid hea meelega ei sõlminud. Lisaks on sealne spread väga suur. Ja mäletaks samuti nii, et kaubeldakseEuroopa tüüpi optsioone.
  • Ma olen täheldanud sellist huvitavat fenomeni LHV optsioonidega, et nad kipuvad üsna visalt tõusma koos aktsiahinnatõusuga, kuid mehiselt langema koos aktsia kukkumisega.

    Või äkki on see minu kuplialuse miraaź;)
  • jydiado, ajaväärtuse vähenemisest tingitud ilmselt. Ja muidugi psühholoogilistest teguritest :)
  • Psühholoogiline tegur jääb mängust välja, sest ma ei oma optsioone, vaid virtuaalselt;) Ajaliväärtusest? Vähetõenäoline
  • jim, arvan, et jyriado pidas silmas sama päeva aktsia reaalset tõusmist versus call-i tõusu. Samal ajal kui toimub aktsia reaalne kukkumine, siis toob put sama ulatusega kukkumise eest "rohkem sisse"
  • pole putte vaadelnud nii... võibolla tõesti:)
  • Kui su virtuaalportfellis olev optsioon ei mahu enam siia nimekirja, siis selle hind enam portfellis ka ei muutu. Aga sellisel juhul on hind justkui paigal, ning LHV süsteem ei lase seda optsiooni enam ka müüa.
  • Mismoodi ei mahu? Ma ju räägingi neist optsioonidest, mis lhv pakub.
  • Jyriado, ei mahu näiteks selline LHV-st ostetud optsioon: OMXT12C690, selle hind portfellis seisab, ning seda ei lasta ka müüa, antakse veateade: VIGA: Valitud väärtpaberit ei leitud kaubeldavate väärtpaberite hulgast.
  • A ei, ma räägin ikka neist optsioonidest, mis ikka "pendeldavad":) Visalt üles, raskelt alla;)
  • jyriado, pane tähele, et aja02 räägib virtuaalportfellis soetatud optsioonidest.
  • kuidas arvutada optsiooni kasvõi ligikaudne väärtus, virtuaalis on jah nii kahjuks, et kui enam nimekirjas ei ole siis väärtus jääb seisma ja müüa ei saa.
    Sai suvel võetud virtuaalportfelli proovimiseks raha peal, või natuke rahas OMXT12C580, juba septembrist saati ei näe mis optsioonist edasi oleks saanud, aga mingil määral nagu huvitaks kas ajaväärtuse kadu on suurem kui optsiooni väärtuse kasv.
  • Kas ma jätan midagi vahele? Ma räägin ju neist optsioonidest, mis ON ka reaalselt kaubeldavad, reaalselt ON nimekirjas, kehtivad! Kas nendega (loe: ON ka reaalselt kaubeldavad, reaalselt ON nimekirjas, kehtivad!) on mingi vahe, on nad siis virtuaalis või "real" portfellis?!?
  • Sisuliselt ei ole. Ainult virtuaalis ei muutu võetud optsioon pärast tähtaega tagasi rahaks...
  • Hmm... kas tõesti? Mul siiani on küll kõik ilusti rahaks läinud. Äkki viimastel aegadel on siis teisiti...
  • nii lugesin ma Sphinx-i ja aja02 jutust välja
  • Sphinx, http://www.ivolatility.com/calc/ , optsiooni väärtuse arvutamiseks.
  • jyriado,
    olen seda ka ise täheldanud seda millest sa kirjutasid.
    Sa ütled, et kui alusvara hind tõuseb N ühiku võrra, siis call-optsiooni väärtus tõuseb X ühiku võrra.
    Kui aga sama alusvara hind langeb samasuure N ühiku võrra, siis call-optsiooni väärtus langeb Y ühiku võrra.
    N- ühikud on võrdsed, kuid Y on suurem kui X. St. alusvara väärtuse langemise korral langeb call-optsiooni väärtus kiiremini kui ta tõuseb alusvara väärtuse tõusu korral.
    Räägime reaalportfellis tehtavatest reaalsetest tehingutest ja päevasisestesest kõikumistest, seega ajaväärtus ei mängi rolli.
    Tahaks teada miks see nii on?
  • äkki kaubeldav volatiilsus alusvara väärtuse langemise korral väheneb rohkem kui tõusu korral. ausalt öeldes on mulle kaubeldava volatiilsuse kujunemine natuke hämar. kui ühte optsiooni kaubeldakse palju, siis turg paneb selle paika, ent kui optsiooniga ei kaubelda päea jooksul üldse, kuidas siis kaubeldav volatiilusus tekib. kas maakler vaatab lakke ning hansa volatiilsusi ning määrab siis?
  • natuke OT, aga küsimus selline
    millised on kogemuste põhjal Eesti turu head dividendiaktsiad?
    Kuivõrd tavaliselt pärast uut aastat hakkavad dividendiaktsiad tõusma kuni dividendimakseni ning peale seda kukuvad suveks jälle madalamale tasemele, siis tekkis raha kinnihoidmise vältimiseks võtta hetkel (praegu hind madal) mõned ostuoptsioonid sellesse hetkesse, et aktsiad jõuaksid kontole dividendimaksmise ajaks, samas võtta ka kõrgemale tasemele müügioptsioon suveperioodi, mil aktsia peaks langenud olema.
    Kas töötab mõte, et teenida ostuoptsioonilt ja dividendidest ning mitte kaotada dividendidejärgsest langusest? Opereritavaks summaks ca 250000eek.
  • Idee ei ole hea. Dividendide maksmine on optsiooni väljakirjutajale teada sündmus ja seega suuremaltjaolt hindades sees. Mõni kogenum võiks vastu vaielda.
  • Ära nii suure rahaga optsiine osta ja muuseas ajakulu on tuntav.
  • Ei idee polnudki toodud summas optsioone osta vaid selle eest aktsiaid vahetult enne dividendis oselemise lõpukuupäeva. Seda, kas ostuoptsioon teha või osta kohe aktsiad, saab ju kalkuleerida - kumb variant odavam on, eeldusel, et hetkel vaba raha teenib näiteks 1%kuus. Täitsa huvitav, palju maksab Telekomi optsioon, et tänase hinnaga 250keek eest aktsiat osta kuupäeval, mis on viimane, et aktsia jõuaks dividendist osa võtma? Siis saab juba arvutama hakata:)
  • Miks Balti aktsiate optsioonihindu ei kuvata ? Indeksitel need olemas ...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon