Mis juhtus optsioonidega? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Mis juhtus optsioonidega?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • millegipärast ei kuvata mul TEO ja TAL optsioonide turuhindu hetkel.
  • Miks ainult balti optsioonidel indeksitel hinnad on?
  • Kuna börsisüsteemis aktsiate hindasid ei kuvata on ka optsioonide väärtused hetkel nullis. Esmaspäeva hommikul kõik taas normis. Vabandame!
  • Sobivamat teemat siis jah praegu ei leidnud. Aga küsimus see, et alates 01.07 siis ei saa enam optsioone osta läbi LHV , läbi traderi saab aga selline hobi optsioonientukas ei saa.

    Mis juhtus ja mis on nagu mõni normaalne platvorm mis aegajalt paar AAPL puti lubaks osta ?
  • Muidugi traderi nõuded ja hinnad on vahepeal alla tulnud nagu ma aru saan ja optsiooni hind ka tiba mõstlikum kui varasem $9. see €100 haldustasu €500 asemel on aga juba täiesti aktsepteeritav muidugi.
  • "Tin"
    Muidugi traderi nõuded ja hinnad on vahepeal alla tulnud nagu ma aru saan ja optsiooni hind ka tiba mõstlikum kui varasem $9. see €100 haldustasu €500 asemel on aga juba täiesti aktsepteeritav muidugi.


    Oot mis haldustasu see selline on? Haldustasu on 10 EUR + 0,01% kuus, optsioonileping on 4$
  • "marti837"
    "Tin"
    Muidugi traderi nõuded ja hinnad on vahepeal alla tulnud nagu ma aru saan ja optsiooni hind ka tiba mõstlikum kui varasem $9. see €100 haldustasu €500 asemel on aga juba täiesti aktsepteeritav muidugi.


    Oot mis haldustasu see selline on? Haldustasu on 10 EUR + 0,01% kuus, optsioonileping on 4$


    Vanasti oli mingi 500 aastas kui ma õieti mäletan.
  • "Tin"
    "marti837"
    "Tin"
    Muidugi traderi nõuded ja hinnad on vahepeal alla tulnud nagu ma aru saan ja optsiooni hind ka tiba mõstlikum kui varasem $9. see €100 haldustasu €500 asemel on aga juba täiesti aktsepteeritav muidugi.


    Oot mis haldustasu see selline on? Haldustasu on 10 EUR + 0,01% kuus, optsioonileping on 4$


    Vanasti oli mingi 500 aastas kui ma õieti mäletan.


    50 krooni oli kuus.
  • "marti837"
    "Tin"
    "marti837"
    "Tin"
    Muidugi traderi nõuded ja hinnad on vahepeal alla tulnud nagu ma aru saan ja optsiooni hind ka tiba mõstlikum kui varasem $9. see €100 haldustasu €500 asemel on aga juba täiesti aktsepteeritav muidugi.


    Oot mis haldustasu see selline on? Haldustasu on 10 EUR + 0,01% kuus, optsioonileping on 4$


    Vanasti oli mingi 500 aastas kui ma õieti mäletan.


    50 krooni oli kuus.


    Ei, see pidi ikka 500EEKu kuus olema. A`siis maksti rahajäägilt intressi ka ja selle 500 sai ilusti tagasi. Aasta pidi siis olema 2008, pakun.
  • "stocker"
    Oma portu kaitsmiseks teen aeg-ajalt sellist kaitset, et katta 3 kuu "üllatust".
    Näiteks opts. spread. SPY 17.dets sell 442 put 1x / buy 432 put 3x / sell 430 put 1x @-8.00.

    Kolin optsioonide alla üle.
    jaans
    Kõigepeal on see hedge ja see ei katagi 100% portust, mis mõtet on mul üldse siis positsioone omada? Sellist tehakse ainult 4x astas :)
    Vaata, seal on igasugust optsioonide surra-murrat sees, mis ootab volatiilsuse järsku tõusu.
    Kaotad natuke, kui turg on selline nagu praegu, kerge õõtsumine ülesse, käive nagu Jõulude ajal ja retail ostab ainult calle askist. See opts. spread on nagu viitsütikuga pomm, mis ootab käivitumist ehk volatiilsuse tõusu. Selle väärtus kasvab hüppeliselt, kui Robin Hood oksele hakkab.
    Seniks, minu long portu jätkab koos turuga tõusu. Edu kauplemisel!
  • "stocker"
    Näiteks opts. spread. SPY 17.dets sell 442 put 1x / buy 432 put 3x / sell 430 put 1x @-8.00.

    Huvi pärast lõin kalkulaatorisse sisse selle.
    Kulu kvartalis eeldatavalt $769, oodatav tulu -30% kukkumise korral $10k. Kui 13 kvartaliga midagi suurt ei juhtu, siis oled juba miinuses. Ei tundu just väga hea diil.
  • Jaak, kas sa leiad, et 13 kvartali ( 3 aastat+ ) jooksul ei juhtu midagi? Tore oleks, sest minu investeerimisportfell tunneks sellest ainult rõõmu. Kordan, antud diil on kaitse ja selle üle ma ei ole rõõmus, kui see õnnestub.
  • Jah, ma arvan, et pidu ja pillerkaar kestab kauem, kui me seda ootame.
  • Nõus. Põhiline, mis selle possu võtmise aluseks on praegune, aeglaselt ülesse roniv turg, ilma suurema käibeta ja madala volatiilsusega. Kuigi jah VIX 16 ei ole eriti madal, kuid eks näis. Tänan kaasa mõtlemast!
  • Selline kaitse on iseenesest tore, aga pikas plaanis tundub sellega miinusesse jäävat. Üks positiivne mõte tuli praegu küll pähe. Kui sitt lendabki ventikasse, siis sul tekib kohe vaba raha, et alt otsast õngitsema hakata.
  • Ok, üks asi on portfelli kaitse. Vaatame siis teist poolt. Kas ka miinuses või mitte?
    Minu tees on see, et volatiilsus ( 16,5% ) on täna madalam ja käive nõrgem, kui järgneva kahe, kolme kuu jooksul.
    Toon kaks pilti ( suuremat kuva saab, kui laadida uude aknasse )
    1. Volatiilsus kvartalite lõikes viimase kahe aasta jooksul.
    Isegi enne pandeemiat hüppas volatiilsus 20-25 kanti. Peale pandeemiat on see pigem 25-30. Eeldan, et see juhtub ka järgneva 2-3. kuu jooksul.

    2. Possu riski graafik, ainult volatiilsuse muutumisel
    Iga kõver on 5% sammuga ( hinda ei ole muudetud ). Kui volatiilsus kasvab tänaselt 16%, oletatava 25% - 30% juurde, siis see on graafikul punase kõvera ja halli kõvera vahel. Vertikaalne topelt joon on tänane hind, horisontaalne on possu 0 tootlus. Kõik, mis sellest ülalpool on raha sisse, mis allpool on raha välja. Praegu siis -800$/per spread.

    Kahe pildi summana on järeldus, et kord kvartalis teeb volatiilsus hüppe, sellega kaasnev hindade kukkumine annab possule võimendust juurde. Praegu vaatan, et spreadi valik ei olnud päris hea, kuid las see jääb.
    Märkuseks niipalju, et antud spread peab olema võetud enne sündmust, asja võlu ongi selles.
    Teine märkus, kui seda ei ole varem tehtud, siis poss tuleb sulgeda umbes kuu aega enne tähtaega.
    Kolmas märkus, ei tohi unustada, milleks selline positsioon sai võetud?
  • Siht, kui VIX üle 25% on positsioonist esimese poolega täidetud. Kasum ~75%.
    Sõidan nüüd tasuta transpordiga edasi.
  • Hea küsimus, saab ka VIX spreadi teha, kuid tookord 16 juures VIX tundus natuke kõrge minu jaoks. Ootasin VIX 12-13.
  • "xmikelaurix"
    Aga miks otse VIX ga ei hedge?

    vixiga hedgemiseks ei ole head instrumenti, pika portu hedgemiseks on kõige parem mingi 2-3x ETF spread
  • "Jaak"
    Selline kaitse on iseenesest tore, aga pikas plaanis tundub sellega miinusesse jäävat. Üks positiivne mõte tuli praegu küll pähe. Kui sitt lendabki ventikasse, siis sul tekib kohe vaba raha, et alt otsast õngitsema hakata.


    Kas autole kaskot tehes ootad ka kasumi teenimise võimalust? S.t. on hea meel, kui tekib kahjujuhtum? Pigem vist ikka mitte. Pigem on sul hea meel, kui poliisiga "kasumit" ei teki. Kui hedge'imisel loodad (normaalsel turul) kasumit teenida, siis tõenäoliselt hedge'id valesti. Hedge peab töötama (kasumit tooma) ainult sellises olukorras, mille vastu sa hedge'id. Mitte normaalsel turul.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon