TKM Grupp (TKM1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

TKM Grupp (TKM1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • yanek
    yanek
    AndoViispert
    Ostad eraisikuna enne dividendi hinnaga 9.71
    Saad dividendi 0.71
    Hoiad vähemalt 30 päeva.
    Müüd hinnaga 9.1

    Järgmise aasta tuludeklaratsioonis saad deklareerida 0.61 kahjumit, kuigi tegelikult said 0.1 kasumit (-tehingutasud).


    ostad mul selle hinnaga 30 päeva hijem?


    kas homme võiks tehingu ära teha?


    yanek, loe korra läbi see jutt, mida sa korduvalt tsiteerinud oled. Lõplikku rikastumist lubati sulle alles 30 päeva möödudes. Jurisminduskauge inimesena ma ei vaevu täpsustama, kas tulumaksuseaduses on peetud silmas kalendri- või börsipäevi. Arvestan viimasega, seega 27. mail edastan börsile ostuorderi limiithinnaga 9.1. Müi sis kipõsti är'.
  • Üritan arusaada, kuidas dividendi makse kolm rida 0,5054, 0,2046 ja -0,0143 € aktsia kohta tulevad, aga jään hätta.
    2018. maksti dividendi 0,69€/aktsia. See aasta pidi nad saama kasutada tulumaksu soodustust 1/3 e 0,23€/aktsia kohta. Seega 0,46€/aktsia kohta + 0,02€/aktsia peaks makstama, kokku 0,48€/aktsia 80/20 maksukohustusega ja 0,23€/aktsia maksukohustusega 86/14. E numbrid peaksid tulema 0,48€/aktsia, 0,23€/aktsia ja -0,0161€/aktsia. Oskab keegi öelda, kus on minu loogikas viga?
  • Rinja
    oskarr
    Mida need ING vennad pole veel lõpetanud?

    KJK Sicaf-SIF on 2018 märtsist tänaseni oma ING LUXEMBOURG S.A. AIF ACCOUNT kontol olnud 3M aktsiapakist müünud 927K, jääk 1,9M miinus viimaste päevade müük.
    Paistab, et läheb veel aega, enne kui "jäämägi" lõpuni sulab.


    Mis seis tänaseks on? Väga agressivselt jätkuvalt keegi müümas.
  • gertra
    Rinja
    oskarr
    Mida need ING vennad pole veel lõpetanud?

    KJK Sicaf-SIF on 2018 märtsist tänaseni oma ING LUXEMBOURG S.A. AIF ACCOUNT kontol olnud 3M aktsiapakist müünud 927K, jääk 1,9M miinus viimaste päevade müük.
    Paistab, et läheb veel aega, enne kui "jäämägi" lõpuni sulab.


    Mis seis tänaseks on? Väga agressivselt jätkuvalt keegi müümas.


    Ise küsin, ise vastan: aktsiaraamat näitab, et ING Luxembourg omab 1 798 300 aktsiat, ehk vähenemine kuuga ca 100k. Suuruselt teine aktsionär. OÜ NG Investeeringud ehk 67% omanik võiks need ära osta...Oleks turul lõbusam.
  • gertra
    Rinja
    oskarr
    Mida need ING vennad pole veel lõpetanud?

    KJK Sicaf-SIF on 2018 märtsist tänaseni oma ING LUXEMBOURG S.A. AIF ACCOUNT kontol olnud 3M aktsiapakist müünud 927K, jääk 1,9M miinus viimaste päevade müük.
    Paistab, et läheb veel aega, enne kui "jäämägi" lõpuni sulab.


    Mis seis tänaseks on? Väga agressivselt jätkuvalt keegi müümas.


    Ise küsin, ise vastan: aktsiaraamat näitab, et ING Luxembourg omab 1 798 300 aktsiat, ehk vähenemine kuuga ca 100k. Suuruselt teine aktsionär. OÜ NG Investeeringud ehk 67% omanik võiks need ära osta...Oleks turul lõbusam.
  • Keegi siin eelpool mainis, et spekuleerimine on karistatav ja peab maksu maksma.
    Kas päevakauplemine seega ei ole lubatud siis kaubamaja aktsiatega või siiski on kui olen nõus eraisikuna tuludeklaratsioonis kasumi deklareerima spekuleerimiselt või trahv on finantsinspektsioonilt spekuleerimise eest üldse?
    Ma siin foorumis küsides varasemalt üritasin aru saada kus jookseb piir kriminaalse aktsiate ostu ja müügi ja legaalse ostu ja müügi vahel.
    Millist valemit järgida, et jamasse mitte sattuda pahaaimamatult?
    Mingi uudis oli kus mõnekümne eurose tehingu puhul läks asi kohtusse ja mehi karistati aktsiahinna mõjutamise eest lambist.
    Mõte oli päevakaubelda eraisikuna.
  • Sa lihtsalt ära spekuleeri turu ava- või sulgemisminutil mitukümmend protsenti erineva hinnaga ja pole kellegi asi. See on muidugi naeruväärne, et meil mingit likviidsust ega bot'e pole ja lambised leedukad lihtsalt veebilehel klikkides 'manipuleerida' saavad.
  • Arvestades, milliseid tehinguid kohus välja tõi vendade Nõgeste puhul, kui keelatud tehinguid, siis on alati ohtlik olla päeva viimases tehingus, mis liigutas hinda ka eelmise päeva sulgemisest kuskile mujale. :P
  • Kas me taaskord j6udsime sellesse aasta faasi, kus "Finantsinspektsioon investorite kaitsel" avatakse j2lle?
  • lauriy
    Sa lihtsalt ära spekuleeri turu ava- või sulgemisminutil mitukümmend protsenti erineva hinnaga ja pole kellegi asi. See on muidugi naeruväärne, et meil mingit likviidsust ega bot'e pole ja lambised leedukad lihtsalt veebilehel klikkides 'manipuleerida' saavad.

    Kui Sa tood seda kuulsat kohtukeissi näitena, siis selles juhtumis polnud mitukümmend protsenti kõrgem hind, vaid mõni protsent ainult ...
  • ReneK.
    Kas me taaskord j6udsime sellesse aasta faasi, kus "Finantsinspektsioon investorite kaitsel" avatakse j2lle?

    Kasvõi. Aga teeks palun nii, et hoiaks teemad lahus! Siin jutulõimes räägiks ikka Kaubamajast ning hinnaga manipuleerimisest mõnes muus, sellekohases teemas.
  • ERR: SOK grupp ehitab Tallinnasse kuni kaks uut hotelli ja kümme supermarketit
    Q: Pool aastat tagasi teatasite, et kavandate kahe-kolme aasta jooksul Eestisse kümmet uut supermarketit ja üht hüpermarketit. Kuhu need arendusplaanid nüüdseks on jõudnud? Kuhu tuleb esimene pood ja millal?
    A: Me tulime Eesti turule juba 24 aastat tagasi. Praegu tegutseb Eestis kokku meil kaheksa kauplust ning oleme otsustanud, et ehitame oma ketti siin edasi. Rajame nn Suur-Tallinna alale umbes kümme uut poodi. Esimese uue poe avame suve lõpus vanalinnas (WW Passaažis - toim.) ja teise järgmise aasta algul sadamasse rajatavas Porto Franco kaubanduskeskuses.

    Q: Ent kas on teada, kuhu kavandatav hüpermarket tuleb?
    A: Kauplustele asukohti otsides oleme alles otsustamas, millise suurusega kauplusi me rajama hakkame. Võib juhtuda, et enamik uutest kauplustest on oma suuruselt pigem supermarketid, mille pindala jääb 3400 m2 kanti - need on päris suured. Aga sõltub sellest, milliseid asukohti meil õnnestub saada, nii et võib juhtuda, et mõni kauplus tuleb ka suurem.

    Q: Lidl on sisenemas Eesti turule. Milliseid ettevalmistusi te olete selleks teinud?
    A: Prisma edu on tuginenud sellel, et meil on tõendatult soodsaim ostukorv. Samuti on Prismas kasvõi Lidliga võrreldes lai kaubavalik, vahe on lausa kümnekordne. Usume, et nende asjaolude najal saame ka edaspidi hakkama. Oleme viimastel aastatel keskendunud oma tõhususe tõstmisesse, et kindlustada ka edaspidi, uutes konkurentsitingimustes võrreldav hinnatase.
  • https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks

    Huvitav, et teiste kettide vastu ei protesti keegi... kuigi ilmselt see ei lähe massiliseks ja ei mõjuta väga ketti, aga halb PR ikka.
  • ants88
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks

    Huvitav, et teiste kettide vastu ei protesti keegi... kuigi ilmselt see ei lähe massiliseks ja ei mõjuta väga ketti, aga halb PR ikka.


    Ma sain seda artiklit lugedes teada, et on olemas selline ametipositsioon (?) nagu Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht. Kõlab nagu korporatiivmärsilohistaja.
  • Kommentaariumis hea point, lõigaku pooleks oma pankade pangakaardid kes neid kasvatajaid rahastavad.
    Muidugi veider et just Selver sihikul aga eks nad juba harjunud. Turuosa suur ja konkurendid lubasid juba ammu mustalt mängima hakata.
  • [quote=Draax][quote]ants88
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks

    Jutuks hea küll. Pildil on kehtivust lõpetav partnerkaart, ilmselt on uus käes ja puurikanamunad ka juba panni peal :)
  • Need loomakaitsjad lahjad, sattusin huvitava tektsi otsa, võiks ju nõuda üldse munade müügi lõpetamist :

    Miks ei tohiks süüa liha, kala ja mune?
    Loomade ja lindude liha ning kala on elusolendite tapmisega seotud toidud. Loomadel, Jumala tahte kohaselt, lubatakse elada kiskjana, kuid inimestele on taoline tegevus keelatud.
    Muna peamiseks koostisosaks on tibu modifitseeritud ihu.Muna – see on modifitseeritud veri ja teised tibu algelemendid.
  • Millest lähtudest väidavad need ullikesed: «Enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist.»
    Mina küll pooldan. Ma ei taha kanamunade eest hakata mitmekordset hinda maksma.
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks
  • [quote=harryy][quote=Draax]
    ants88
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks

    Jutuks hea küll. Pildil on kehtivust lõpetav partnerkaart, ilmselt on uus käes ja puurikanamunad ka juba panni peal :)


    Partnerkaarti saab omada ka nutitelefonis läbi mTasku rakenduse.

  • ttrust
    Millest lähtudest väidavad need ullikesed: «Enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist.»
    Mina küll pooldan. Ma ei taha kanamunade eest hakata mitmekordset hinda maksma.
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks


    Kui enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist, siis on kõik hästi ja nad ostavad paremates tingimustes peetavate kanade mune. Mina ostan enamasti ka ja siin foorumis osalejad peaks olema valdavalt ka piisavalt maksejõulised, et mitte heaks kiita üpris julmi linnupidamistingimusi. No ei löö see hinnavahe jalust maha. Ja paremates tingimustes elavate kanade munad on vast tervislikumad ka.

    Aga totraid aktsioone ka ei poolda, eriti ühe keti ründamist teistele tähelepanu osutamata. Aeg teeb oma töö ja ka linnud/loomad saavad parema kohtlemise. Aga aega veel läheb. Ja kardan, et see "enamik eestlasi" on ülepakutud.
  • Vanaema
    ttrust
    Millest lähtudest väidavad need ullikesed: «Enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist.»
    Mina küll pooldan. Ma ei taha kanamunade eest hakata mitmekordset hinda maksma.
    https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks


    Kui enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist, siis on kõik hästi ja nad ostavad paremates tingimustes peetavate kanade mune. Mina ostan enamasti ka ja siin foorumis osalejad peaks olema valdavalt ka piisavalt maksejõulised, et mitte heaks kiita üpris julmi linnupidamistingimusi. No ei löö see hinnavahe jalust maha. Ja paremates tingimustes elavate kanade munad on vast tervislikumad ka.

    Aga totraid aktsioone ka ei poolda, eriti ühe keti ründamist teistele tähelepanu osutamata. Aeg teeb oma töö ja ka linnud/loomad saavad parema kohtlemise. Aga aega veel läheb. Ja kardan, et see "enamik eestlasi" on ülepakutud.

    Ma arvan, et see "julm" puurispidamine poleks juba ammu võimalik olnud kui ametkonnad oleksid selle juures leidnud et tegemist on loomapiinamisega. See mida igasugused puukallistajad arvavad või mida arvavad "enamik eestlasi" ei puhu pilli.
  • ttrust, selle loogika järgi ei saakski ju kunagi midagi teha, kuna kui see oleks mõistlik, oleks see juba ammu ära tehtud.

    Paraku päriselus on selline näiteks loomade heaolu väärtustamine olnud ajas kasvava suhtelise tähtsusega inimeste jaoks ja samas tööstusel ajalooliselt päris tugev mõju "vastavatele ametkondadele". Mina arvan samuti nagu Vanaema, et kuna igapäevaselt ei tegele me enam nälja vältimisega ja ka ise olen keskmisest kõrgema sissetulekuga, siis need mõned lisaeurod kuus õigustavad ennast.
  • Mis te virisete siin poodide ja tootjate kallal? Kui ühiskond ise muutub ja kõik hakkavad kallimaid mune ostma, siis jäävad odavamad lihtsalt saali seisma ja pood ise näeb, et edaspidi neid tellida ei tasu. Nii kaua aga, kui on ostjaid, nii kaua jäävad ka selliste kanade munad müügile...

    Nagu Gandhi on öelnud: Ole ise muutus, mida soovid maailmas näha.
  • ants88
    Huvitav, et teiste kettide vastu ei protesti keegi... kuigi ilmselt see ei lähe massiliseks ja ei mõjuta väga ketti, aga halb PR ikka.


    Rimi, näiteks, on selle eesmärgi avalikult välja hõiganud, et kavatsevad mõne aasta pärast lõpetada puurikanade munade müügi.
  • jnt
    Mis te virisete siin poodide ja tootjate kallal? Kui ühiskond ise muutub ja kõik hakkavad kallimaid mune ostma, siis jäävad odavamad lihtsalt saali seisma ja pood ise näeb, et edaspidi neid tellida ei tasu. Nii kaua aga, kui on ostjaid, nii kaua jäävad ka selliste kanade munad müügile...

    Nagu Gandhi on öelnud: Ole ise muutus, mida soovid maailmas näha.


    Väga hea point!

    Kuna endal muna igati menüüs sees, siis sattunud neid ostma nii- ja naasuguseid. Ütleks, et sellist maitse erinevust pole küll täheldanud, mis kallimaid ostma sunniks.
  • Eestis ostab hetkel puurikanade mune 98% tarbijatest. Samas öeldakse, et Eestlane oleks justkui suhtumisega, et ma tahan saada ainult kodumaist ja kanad olgu ka õnnelikud, aga hea oleks, kui need kanad kasvaks minu kodust võimalikult kaugel. Samal ajal müüb Rimi emafirma ICA meist sugugi mitte kaugel Rootsis 95 protsenti kanamunadest õrre- ja mahekanade mune.

    Ma ütleks, et päris palju sõltub ikkagi ka sellest, kuidas presenteerivad poed eri kaupa (enamasti üks vabapidamisel munade ja üks õrrekanade munade sort mitmekümne teiste sordi vahel; pole harv, et kaup on sootuks otsas) ja milline on regulatiivne taust (millised on riiklikud miinimumnõuded kanade pidamisele, kas on lubatud nimetada puurikana tooteid a la talumunaks, kui taluga pole seal miskit pistmist). Ilmselt trend ikkagi ka meil sinnapoole, et puurimunade osakaal tugevalt vähenemas.
  • invictus
    ttrust, selle loogika järgi ei saakski ju kunagi midagi teha, kuna kui see oleks mõistlik, oleks see juba ammu ära tehtud.

    Paraku päriselus on selline näiteks loomade heaolu väärtustamine olnud ajas kasvava suhtelise tähtsusega inimeste jaoks ja samas tööstusel ajalooliselt päris tugev mõju "vastavatele ametkondadele". Mina arvan samuti nagu Vanaema, et kuna igapäevaselt ei tegele me enam nälja vältimisega ja ka ise olen keskmisest kõrgema sissetulekuga, siis need mõned lisaeurod kuus õigustavad ennast.


    Eks see kõrgema sissetulekuga inimeste häda ongi, et nad ei suuda enam ennast madala (madalama) sissetulekuga inimeste olukorda panna ja rohkem makse maksma nad ei ole ka valmis.
  • Kas ma olen kusagil nõudnud, et madalama sissetulekuga inimesed peaksid olema sunnitud vabapidamisel kanade mune ostma? Ütlengi ju, et kuna minu jaoks rahaline mõju on väiksem kui eetiline mõõde, siis õigustab see kulu ennast igatahes ära. Ja võiks ka teiste kaasfoorumlaste jaoks.
  • partkoer

    Rimi, näiteks, on selle eesmärgi avalikult välja hõiganud, et kavatsevad mõne aasta pärast lõpetada puurikanade munade müügi.

    Nii tubli! Ja Tõnu Kükametsa poe taga lubas eile õhtul, et lõpetab aastal 2056 alkoholi tarbimise.
    Kui see tõesti Rimi jaoks oluline teema oleks, saaks selle way kiiremini lukku panna.

    Järjekordne tobe pool-heaolu-ühiskonna PR hüsteeria, milles TKM pole näidanud üles piisavat poliitkorrektsust ja hoolivust.

    Investorina võiks aga analüüsida, kas kaardilõikajate tekitatav kahju TKMile on suurem või väiksem kui kasu olla (ainus) pood, kust miinimumpalka saavad inimesed endale mune jaksavad osta...
    Aga tõenäoliselt on surve suur ja mingi aja pärast tuleb TKM ka oma PR teatega välja.

    DISCLAIMER. Ei poolda loomade väärkohtlemist ja ostan sageli kallimat kaupa millegi/kellegi toetamiseks (ntx Luunja kurki). Samas ei poolda ma ka massihüsteeriakampaaniaid.
  • Kõigil on võimalk FBs liituda selle grupiga ja aru saada, et tegemist lapsikute elukaugete protestijatega. Mis sellel puurikanal ja tema munal siis viga peaks olema? Paljudes kodudes on lemmikloomad. Hamstrid, rotid, küülikud, merisead, erinevad linnud, kõik puurides. Kasse ja koeri hoitakse ka mingites plastkastides ning kastreeritakse jõhkralt. Miks nende eest keegi ei võitle?
  • Siin peaks nüüd võrdlema hamstri puuri pindala ja eluka suurust ning samu näitajaid kana korral.
  • Kõik need puurikanade, karusloomade ja muude sarnaste ära keelamise protestid on rohkem protestid protestimise enda pärast. Eesmärk on, et saaks millegi üle protestida. Kui need variandid ära langevad, siis leitakse uued teemad, mis ideekohaselt peaks laiu ühiskonnakihte "kõnetama".

    Seega võibolla olekski hea, et kauplused müüvad nii vabakanapidamise-mune ja puurikanade-mune ja kolmandat-tüüpi-pidamise-mune ja samal ajal on terve kari ullikesi kes kogu aeg protestivad ja niivisi kümneid aastaid järjest. Midagi ei muutuks. Saadakse protestimise vajadus rahuldatud.
  • nier

    Eks see kõrgema sissetulekuga inimeste häda ongi, et nad ei suuda enam ennast madala (madalama) sissetulekuga inimeste olukorda panna ja rohkem makse maksma nad ei ole ka valmis.

    Kõrgema sissetulekuga inimesed juba maksavadki kõrgemaid makse. Mida suurem sissetulek, seda suurem maksusumma, see peaks elementaarne teadmine olema.
  • Tõmbaks selle munade asjale joone alla, nagu mingi aeg arutati kassasüsteeme siin jube pikalt
  • rick12
    Tõmbaks selle munade asjale joone alla, nagu mingi aeg arutati kassasüsteeme siin jube pikalt


    Hea on näha puldisüsteemi võitu. See kõige uuesti ülekaalumine oli debiilsus hüperkuubis.
  • ttrust
    nier

    Eks see kõrgema sissetulekuga inimeste häda ongi, et nad ei suuda enam ennast madala (madalama) sissetulekuga inimeste olukorda panna ja rohkem makse maksma nad ei ole ka valmis.

    Kõrgema sissetulekuga inimesed juba maksavadki kõrgemaid makse. Mida suurem sissetulek, seda suurem maksusumma, see peaks elementaarne teadmine olema.


    Ah ära nori, said hästi aru mida mõtlesin. See sul reformierakondlik mula mis ajad. Juba 20 aastat tagasi jutlustasid nad, et kohe-kohe lähevad heoluriigid üle ühetaolisele maksustamisele.........
    Aga see ei ole ka selle foorumi teema.
  • nier
    ttrust
    nier

    Eks see kõrgema sissetulekuga inimeste häda ongi, et nad ei suuda enam ennast madala (madalama) sissetulekuga inimeste olukorda panna ja rohkem makse maksma nad ei ole ka valmis.

    Kõrgema sissetulekuga inimesed juba maksavadki kõrgemaid makse. Mida suurem sissetulek, seda suurem maksusumma, see peaks elementaarne teadmine olema.


    Ah ära nori, said hästi aru mida mõtlesin. See sul reformierakondlik mula mis ajad. Juba 20 aastat tagasi jutlustasid nad, et kohe-kohe lähevad heoluriigid üle ühetaolisele maksustamisele.........
    Aga see ei ole ka selle foorumi teema.


    Mis siin vaielda, su väide oli vale and you got called out like a bih.
  • partkoer
    ants88
    Huvitav, et teiste kettide vastu ei protesti keegi... kuigi ilmselt see ei lähe massiliseks ja ei mõjuta väga ketti, aga halb PR ikka.


    Rimi, näiteks, on selle eesmärgi avalikult välja hõiganud, et kavatsevad mõne aasta pärast lõpetada puurikanade munade müügi.


    Lisaks Rimile ka teised ketid lubanud, et lõpetavad mingite x aastate pärast puurikanade munade müügi. Ehk siis puhtalt Selveri PR ämber. Selleks ajaks kui teistel lubatud tähtaeg kätte jõuab on need protestijad unustanud selle kampaania. Ja saab tulevikus ümber otsustada kui tarbijad ikka nõuavad odavamat kaupa
  • poolteist ja ttrust, kas te ise ei kahtlusta, et teie väide võib olla demagoogia?

    Ärge vastake, sest pole selle lõime teema.
  • MSM
    poolteist ja ttrust, kas te ise ei kahtlusta, et teie väide võib olla demagoogia?

    Ärge vastake, sest pole selle lõime teema.


    Nope. Fakti vea välja toomine ei ole demagoogia.
  • Dziisas.... Polnud pikalt Kaubamaja teemat lugenud, mõtlesin et loen siis viimased paarkümmend kommentaari läbi. Ja oleks nagu kuhugi kanakasvatajate FB gruppi sattunud, kus igaüks oma mune kiidab... Äkki 21. kommentaar tagasi ka mingi pointini oleks viinud aga nii kaugele minevikku ma ei roninud.
    Kui suur osa Kaubamaja käibest munamüük muidu moodustab?
  • nier

    .... Juba 20 aastat tagasi jutlustasid nad, et kohe-kohe lähevad heoluriigid üle ühetaolisele maksustamisele.........

    Ma pole kuulnud, et "nad" oleksid ajanud juttu, et igaüks peaks maksma sama suurt maksu.
  • ttrust
    nier

    .... Juba 20 aastat tagasi jutlustasid nad, et kohe-kohe lähevad heoluriigid üle ühetaolisele maksustamisele.........

    Ma pole kuulnud, et "nad" oleksid ajanud juttu, et igaüks peaks maksma sama suurt maksu.


    ttrust,
    suurem maksusumma ja kõrgem maksustamine on eri asjad.
  • vums
    ttrust
    nier

    .... Juba 20 aastat tagasi jutlustasid nad, et kohe-kohe lähevad heoluriigid üle ühetaolisele maksustamisele.........

    Ma pole kuulnud, et "nad" oleksid ajanud juttu, et igaüks peaks maksma sama suurt maksu.

    ttrust,
    suurem maksusumma ja kõrgem maksustamine on eri asjad.

    Mina loen välja, et jutt on summast. ;-)
  • Kas keegi saaks seletada loogikat, et kuidas on võimalik, et peale börsipäeva lõppu kell 16:00 on tehtud tehing kell 16:16:25 tunduvalt alla turuhinna ja suure mahuga 43 000 tk ning tehingutüübiks standard.
  • eivets
    Kas keegi saaks seletada loogikat, et kuidas on võimalik, et peale börsipäeva lõppu kell 16:00 on tehtud tehing kell 16:16:25 tunduvalt alla turuhinna ja suure mahuga 43 000 tk ning tehingutüübiks standard.


    manuaalis on kirjas

    Nõuded börsi liikmetele - vaadata osa 5.9

    Kauplemisreeglite spetsifikatsioon

    STND on määratud vastaspoolega tehingu tähistus, mida saab sooritada ka kauplemisjärgsel perioodil 16.00 - 16.30, kui on suurem pakk võrreldes aktsia keskmise käibega, siis ei pea mahtuma kindlasse kursivahemikku
  • Keegi jälgib, kuda aktsiaraamat muutunud? Keegi suurem vist väljunumas vaikselt ja väiksed krabavad juurde? Palju jäänud on?
  • ants88
    Keegi jälgib, kuda aktsiaraamat muutunud? Keegi suurem vist väljunumas vaikselt ja väiksed krabavad juurde? Palju jäänud on?


    Suurel müüjal pool veel jäänud...
  • ants88
    Keegi jälgib, kuda aktsiaraamat muutunud? Keegi suurem vist väljunumas vaikselt ja väiksed krabavad juurde? Palju jäänud on?


    https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2019/09/30/kaubamaja-vaartusest-haihtus-80-miljonit
  • Huvitav millest selline positiivne muutus hinna osas? Vabakanamunad paisati müüki või Äimä otsustas müügi seisma panna...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon