TKM Grupp (TKM1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

TKM Grupp (TKM1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Lidl-i Tallinna kinnistud on:
    Sõpruse pst 153 - vahetult üle tee on Rimi
    Raadiku tn 11 - üle tee on Selver, samal pool teed paarsada meetrit edasi Maxima
    Akadeemia tee 33a - vahetus läheduses Coop konsum, üle ristmiku mini Rimi
    Tähesaju tee 4 - Tähesaju Selveri kõrval, paarisaja meetri kaudusel suur Rimi ja Prisma
    Karjavälja tn 12 - Mustika Prisma kõrval
    Rannamõisa tee 12a - Kakumäe Selverist edasi linnast välja. Tõenäoliselt paras põnts nii selkule kui ka linna pool olevale Rimile, kuna need poed tõenäoliselt hetkel toimivad kui pärast tööd inimesed koju liiguvad
    Paavli tn 6a, 8, 10 - Paavli Rimi asemele, läheduses Pelgulinna Selver

    Minu hinnangul peaks kõige rohkem muret tundma Akadeemia konsum, Tähesaju Selver ja Mustika Prisma. Nende puhul on inimese otsus, et kumba parklasse nüüd keeran, teistesse minek on pigem juba varem otsustatud. Minu hinnangul hajub turg kõikide vahel ära nagunii ja ühte suurt kaotajat/võitjat ei ole.
  • Tähesaju piirkond on tõesti pigem autoga kliendi ostlemise koht. Neid maju ei ole seal väga palju, kust nendesse poodidesse jalutatakse. Ja kui autoga, siis konkurentsi mõttes mõjutab Lidl selles asukohas kõiki - Selverist Prismani.
  • Ma ütleks, et Tähesaju piirkond on väga jalutatav, eriti veel Tähesaju tee 4, mis on kohe Virbi/Arbu lähistel ning teisel pool Laagna teed on ka Anni tänav - kokku tuhandeid kortereid. Lasnamäe vanades majades elab endiselt vanemaid autota inimesi, kes jalutavad sinna, kus hind odavam. Kui Lidl veel nende ukse taha tuleb, siis pole neil mingit probleemi Selver selle vastu välja vahetada.
  • Prisma plaanib Eestis laieneda.
    Lähema nelja aasta perspektiivis kavatseb Prisma avada Eestis kümmekond uut kauplust ning jõuliselt kasvatada e-teenuste osakaalu.

    https://arileht.delfi.ee/article.php?id=89035947
  • Järgmisel tunnil äkki siis dividendiinfo.
  • Ma kordan, et 11-12 EUR oleks selle aktsia "õige" hind, aga jah, suurmüüjal on endiselt 873 tuhat alles...

    Ma pole küll kindel, et dividend püsib 0,73 tasemel, aga 5%+ tundub suht tõenäoline.
  • Megatulemus, Q4 puhaskasum 14,1 MEUR!!! Pakun, et midagi sellist pole varem olnud...Htekel küll ei näe, mis sellise hüppe (+22,6%) tõi...Lisasin minagi täna, aga ikka väikeaktsionäri mõõdupuu järgi +250 tk!
  • väikeaktsionäri tegevus ongi nagu väikeaksionääril, täna action +250, eile action +250, üleeila +250
    täna hommikul oli muidugi üsna hea päev lisamiseks
  • gertra
    Megatulemus, Q4 puhaskasum 14,1 MEUR!!! Pakun, et midagi sellist pole varem olnud...Htekel küll ei näe, mis sellise hüppe (+22,6%) tõi...Lisasin minagi täna, aga ikka väikeaktsionäri mõõdupuu järgi +250 tk!

    Q4 on olemas kasumiaruandes punkt "Muud äritulud" 4,4 MEUR, mis tundub olevat kinnisvara müügikasum.

    Nagu olen üleval tõdenud, ühelt poolt erakordne tulu, teisalt aga on bilansis tõenäoliselt olemas veel palju sellist kinnisvara, mis pole turuväärtusele üles hinnatud.
  • "Lojaalsete klientide" arv äkki varsti oma piiri saavutamas (tuhat):

    2016: 595
    2017: 650
    2018: 670
    2019: 682

    (aastaaruanded)
  • Väljastatud Partner panga- ja krediitkaartide arv (tuhat):

    2016: 25
    2017: 28
    2018: 30
    2019: 34

    (aastaaruanded)
  • stefan
    Q4 on olemas kasumiaruandes punkt "Muud äritulud" 4,4 MEUR, mis tundub olevat kinnisvara müügikasum.

    Aastaaruande rahavoogude aruandes leidub punkt "kasum põhivara müügist" (mitte siis tingimatult kinnisvara, nagu kirjutasin), numbriga -3 849 tuhat euro, mis peaks siis vastama müügikasumi kasumiaruandes.

    Seejärel aga, ma ei suuda viidatud lisas 13 seda numbrit tuletada. Äkki osa kasumist juba varem omakapitalis kui ümber hinnatud.

    Oleks hea kui oleks rohkem kommenteeritud ettevõtte poolt.
  • Ah, nüüd sain numbritest aru:

    Põhivara müük: 5 597
    - Sellest kasum: 3 849
    - Sellest põhivara bilansiline väärtus: 1 748

    =>
    Ebaselgeks jääb siis vaid, mis tegelikult sellise hea kasumiga müüdi.
  • Oleks tõesti huvitav teada, mis maatükk oli. Niipalju vist kommenteeriti, et elamuarenduseks sobiv maa. Äkki mingi kunagi Selveri tarvis ostetud maalapike, mis nüüd müüdi hoopis.
  • 5 miljoniga ainult maatükk? See peab küll helluva hea koha peal olema.
  • Ei leidnud aruandes kohta palju eraisikule dividende makstakse. Eelmine aasta oli 0,6957 vist! (üldine div oli 0,71). Ehk see ettevõtete tulumaksustamine 14%-ga pidi järk-järgult suurenema.
  • stefan
    Ah, nüüd sain numbritest aru:

    Põhivara müük: 5 597
    - Sellest kasum: 3 849
    - Sellest põhivara bilansiline väärtus: 1 748

    =>
    Ebaselgeks jääb siis vaid, mis tegelikult sellise hea kasumiga müüdi.


    Respect, Stefan. Kiidan Sinu põhjalikkust ja seda, et sa "viitsid" siin foorumis oma infot ja mõtteid jagada. See lisab foorumile tublisti väärtust. LHV võiks hakata andma välja auhinda foorumi parimale postitajale!
  • gertra
    Aitäh sulle, aga eks mul on endal ka märkmik vaja :-)
  • Keegi teadjamatest - mis TKM1T ex-dividend date on? Kui märtsi keskpaigas soetan ja üle 06.04 hoian ja siis väljun, siis peaks dividende saama?
  • Tallinna Kaubamaja tundub tänasel punasel päeval olevat hea safe bet, mis liigub turuga vastassuunas.
  • See maatükk asub Arigato kõrval, Rannamõisa teel. Kaubamaja müüs ära elukondliku osa jättes endale tulevase kaubanduse osa.

  • TKM-ga on see huvitav asi,et viimasel paaril aastal on aktsia,peale dividendi välja maksmist langenud praktiliselt 2 kordse dividendi summa võrra.Kogu tänase info taustal julgeks arvata,et näeme uuesti poole aasta jooksul eelmise aasta madalaimat taset,ca. 8-8,1 eurot.Osta on äkki mõttekam siis sügisel ja müüa enne dividendi,et saada paremat tootlust.
  • ants88
    Oleks tõesti huvitav teada, mis maatükk oli. Niipalju vist kommenteeriti, et elamuarenduseks sobiv maa. Äkki mingi kunagi Selveri tarvis ostetud maalapike, mis nüüd müüdi hoopis.


    https://www.teatmik.ee/et/personlegal/10544758-Tallinna-Kaubamaja-Kinnisvara-Aktsiaselts
    Sealt kinnisvara alt on näha, et minevikus on omatud Haabersti linnaosas hulk elamu- ja ärimaasid. Võõrandamise kuupäeva ei näe aga kui keegi mainis, et tegemist oli elamuarenduseks mõeldud maaga siis on päris suur tõenäosus, et võõrandatud maad olid kinnistu numbriga 163401. 5 milli vist väljaspool Tallinnat naljalt kokku ei aja, seega arvan, et muu Eesti on mängust väljas.
    Liitsin huvipärast elamumaa pindalad kokku välja arvatud kat nr 78406:606:0280, mida enam ei ole ja ilmselt oli praeguste kinnistu nr 163401 aluseks kuna pind oli 100k+ m2. Kokku sain maatükkide pindalaks ca 74000 m2 ning kui kokku müügihinnaks 5,6 milj, siis ruutmeetri väärtus 75 eur, mis on täiesti reaalne. Ilmselt olid seal muud asjad ka mängus, aga olemasolevate andmete alusel ütleks nii.

    2019. aastal on samal alal kehtestatud DP, äkki see oli märguanne TKM-ile nüüd lisandväärtusega maa rahaks teha?

    Kui keegi viitsib TKM aruandeid scrollida vb kuskil on kirjas, millal asi sai ostetud. Kui 10-15 aastat hoida, nii see 3,8 milj müügikasumit tulebki.
  • popmart

    TKM-ga on see huvitav asi,et viimasel paaril aastal on aktsia,peale dividendi välja maksmist langenud praktiliselt 2 kordse dividendi summa võrra.Kogu tänase info taustal julgeks arvata,et näeme uuesti poole aasta jooksul eelmise aasta madalaimat taset,ca. 8-8,1 eurot.Osta on äkki mõttekam siis sügisel ja müüa enne dividendi,et saada paremat tootlust.


    Kaldun arvama, et nüüd see muster enam ei kordu. Viimased aastad on ING LUXEMBOURG vaikselt müünud, nüüd suurt pole tal enam , paneb ilmselt ka täna pakke turgu.
  • stefan
    Ma kordan, et 11-12 EUR oleks selle aktsia "õige" hind, aga jah, suurmüüjal on endiselt 873 tuhat alles...

    Ma pole küll kindel, et dividend püsib 0,73 tasemel, aga 5%+ tundub suht tõenäoline.





    Näe, Saulusest on Paulus saanud.

    Aaastatetagused vaidlused Stefaniga on lõpuks vilja kandnud.

    Ohumärgid, mis TKM-i pidid tema arvates allapoole viima nende aastate jooksul:

    Eelmiste aastate kasumid ei ole jätkusuutlikud. Yeah, right;
    H&M-i tulek - kuigi Selveritega ühisosa praktiliselt puudub;
    IKEA tulek - vt. eelmist punkti, aga jaga kümnega;
    kohvihind mingil ajahetkel toidukorvis, kus Säästumarketis oli kohv odavam ehk siis inimesed hakkavad seal hoopis käima. Kõik teavad, mis sellega juhtus;
    Postimaja - jällegi ei saanud aru, et see ei mõjuta isegi Viru Keskust-Kaubamaja eriti, seda enam gruppi.
  • Ymera, eks see Stefan ka kiidab päris palju seda, milles tal positsioon- muidugi oleks kena temast seda ka mainida (see pump nii siin kui Merkos).
  • ymeramees
    stefan
    Ma kordan, et 11-12 EUR oleks selle aktsia "õige" hind, aga jah, suurmüüjal on endiselt 873 tuhat alles...

    Ma pole küll kindel, et dividend püsib 0,73 tasemel, aga 5%+ tundub suht tõenäoline.





    Näe, Saulusest on Paulus saanud.

    Aaastatetagused vaidlused Stefaniga on lõpuks vilja kandnud.

    Ohumärgid, mis TKM-i pidid tema arvates allapoole viima nende aastate jooksul:

    Eelmiste aastate kasumid ei ole jätkusuutlikud. Yeah, right;
    H&M-i tulek - kuigi Selveritega ühisosa praktiliselt puudub;
    IKEA tulek - vt. eelmist punkti, aga jaga kümnega;
    kohvihind mingil ajahetkel toidukorvis, kus Säästumarketis oli kohv odavam ehk siis inimesed hakkavad seal hoopis käima. Kõik teavad, mis sellega juhtus;
    Postimaja - jällegi ei saanud aru, et see ei mõjuta isegi Viru Keskust-Kaubamaja eriti, seda enam gruppi.

    TKM on jah aktsia kus ma sisuliselt olen maha maganud ja valesti võimalusi tõlgendanud. Aga mul on siin üleval ka kuskil võrdlus Keskoga, kus ennustasin kasvu, ma arvan. Perioodidel olen leidnud, et aktsia on olnud piisavalt odav. Praegu on selline periood.

    Aga, kuigi olen isegi täna ostnud, võin öelda, et on keeruline konkurentsiolukord, ja ma ei ennusta dividendi kasvu. Ma aga loodan, et ta püsib üle 5%, sellest mida ma täna aktsia eest maksin (9,20).

    Üksi asi, milles mu veendumus on kasvanud läbi aastate, on kinnisvara väärtus. Aga ilmselt ma mõtlesin selle peale ka juba 2014 aastal.
  • Visahing
    Ymera, eks see Stefan ka kiidab päris palju seda, milles tal positsioon- muidugi oleks kena temast seda ka mainida (see pump nii siin kui Merkos).

    Kas sul on endal mingi aktsia millesse sa ei usu?

    Mina olen siin korduvalt maininud millised aktsiad ma olen ostnud, k a TKM. Vaata ülevalt viimastel kuudel!
  • stefan
    Visahing
    Ymera, eks see Stefan ka kiidab päris palju seda, milles tal positsioon- muidugi oleks kena temast seda ka mainida (see pump nii siin kui Merkos).

    Kas sul on endal mingi aktsia millesse sa ei usu?

    Mina olen siin korduvalt maininud millised aktsiad ma olen ostnud, k a TKM. Vaata üleval viimastel kuudel!


    Mis sa kõike ainult kiidad, hinnad võiks topelt olla stiilis lahmimisega, igal asjal võiks olla toodud negatiivne moment, üksi asi ei ole nii ühelepoole kui üritad muljet jätta. Loed plusse, nimeta ka miinuseid, kui miinuseid pole, siis vähemald lisa alla kiri, et omad, siis rohelised vähemalt saavad aru, miks sa nii positiivselt meelestatud (joovastuses) oled. Pole tähendanud, et asju maailmas toimuvate majandusarendutega kuidagi seoksid, vaid ainult ost ost kasvab kindasti jne. Saaks aru, et leiad väärtust kuskil mudas lebavates asjades, aga hetkel Merko on TKM on kõik mõistlikul tasemel, keegi ei ole 2 korda odavam, kui peaks.
  • Stefani korrektsest väljendusviisist võiks mõni mees õppida.
  • Stefan on jah see kõige suurem lahmija siin.... not.
  • Jimmy Butler
    Lihtsalt nalajas, et seda Selverile ette heidetakse.
    Selveri ja Coopi lahendused igati toredad, vbla Selveri ainus miinus vs Coop ongi see, et pole puldivaba iseteenindust.

    See Selveri pult on paras ergonoomiline jubedus.

  • uudise killuke ERR portaalist

    https://www.err.ee/1062670/e-poodide-tellimuste-hulk-on-koroona-tottu-mitmekordistunud

    e-selveri tellimused on kolmekordistunud ja värvatud on abitööjõude.
  • Seda oli oodata, küll aga KIA ja Skoda ostud lükatakse edasi + saast kui poodide müüjad haigeks jäävad või need samad komplekteeriad koju karantiini.
  • Mis teema sellega on, et juba mitu kuud seisab Peetri Selveri parklas skelett või alge toidukapist? Mingi error pakkujaga?
  • Üldkoosolekul kinnitati 2019. majandusaasta jaotatavaks kasumiks 0,73€ aktsia kohta.
  • Eilse Aktuaalse Kaamera põhjal selgub, et Selveri kojuveoteenuse tarbeks pakivad kokku tooteid ilma igasuguste kaitsevahenditeta suvalised inimesed tänavalt. Toit valitakse poest riiulitelt, ei kindaid, ei respiraatorieid. Minul oli ettekujutus, et töötajad on vastavates erirõivastustes ja autojuhid desiftiseerivad ennast peale igat kodukülastust. Aga noo see oli ikka väga kaugel sellest, mida oleks oodanud. Tahaks küsida Selverilt, mida kuradit? Inimesed tootmises töötavad kinnaste ja näokaitsetega, Selver tegeleb ju otseselt toidu ja tarbekaupadega ning vahetult tarbijaga. Ühesõnaga, kõigil on tegelikult jumala poogen. Peaasi, et äri õitseks.
  • wise
    Eilse Aktuaalse Kaamera põhjal selgub, et Selveri kojuveoteenuse tarbeks pakivad kokku tooteid ilma igasuguste kaitsevahenditeta suvalised inimesed tänavalt. Toit valitakse poest riiulitelt, ei kindaid, ei respiraatorieid. Minul oli ettekujutus, et töötajad on vastavates erirõivastustes ja autojuhid desiftiseerivad ennast peale igat kodukülastust. Aga noo see oli ikka väga kaugel sellest, mida oleks oodanud. Tahaks küsida Selverilt, mida kuradit? Inimesed tootmises töötavad kinnaste ja näokaitsetega, Selver tegeleb ju otseselt toidu ja tarbekaupadega ning vahetult tarbijaga. Ühesõnaga, kõigil on tegelikult jumala poogen. Peaasi, et äri õitseks.


    Ei tasu väga paranoiliseks minna.
  • wise
    Eilse Aktuaalse Kaamera põhjal selgub, et Selveri kojuveoteenuse tarbeks pakivad kokku tooteid ilma igasuguste kaitsevahenditeta suvalised inimesed tänavalt. Toit valitakse poest riiulitelt, ei kindaid, ei respiraatorieid. Minul oli ettekujutus, et töötajad on vastavates erirõivastustes ja autojuhid desiftiseerivad ennast peale igat kodukülastust. Aga noo see oli ikka väga kaugel sellest, mida oleks oodanud. Tahaks küsida Selverilt, mida kuradit? Inimesed tootmises töötavad kinnaste ja näokaitsetega, Selver tegeleb ju otseselt toidu ja tarbekaupadega ning vahetult tarbijaga. Ühesõnaga, kõigil on tegelikult jumala poogen. Peaasi, et äri õitseks.


    Pigem see imelikum, et poemüüjatel kõigis kettides inimestel alguses maske polnud oli imelik. Hea, et teavitasid. Arvata on jah, et asju peab puhastama, kui nad kätte saad. Ei usu, et Selver siin mingi erand. Parem ikka kui koroonaga ühes poes viibida. Kui asjad kätte saad, tõmbad gutasepti või seebiga üle nagu ringvaates näidati. Muud üle ei jää. Pakendid prügikasti ja korras.
  • popmart

    TKM-ga on see huvitav asi,et viimasel paaril aastal on aktsia,peale dividendi välja maksmist langenud praktiliselt 2 kordse dividendi summa võrra.Kogu tänase info taustal julgeks arvata,et näeme uuesti poole aasta jooksul eelmise aasta madalaimat taset,ca. 8-8,1 eurot.Osta on äkki mõttekam siis sügisel ja müüa enne dividendi,et saada paremat tootlust.


    Tundub, et see aasta tuleb karmim!
    Selverite parklad tühjad, kaubakas kinni, E-Selverist tellida pole võimalik (pärast eilset AK vist ei julgegi).
    13.aprillil avaldatav I kvartal on arvatavasti ehmatav, järgmine kindlalt hullem.
    Lisaks see Sesteri seadus - kui teenid aastas alla 25200 euri, siis läheb dividend topelt maksustamisele - maksuvaba 6000 väheneb?
    Oleks vist mõistlik hiljemalt 01.aprill investeeringut vähendada - 02.04.20 dividendi ex-kuupäev.
  • ole hea, kas Sul on selle nn Sesteri seaduse viide siia panna.. on see tal möte vöi tegu
  • vöi mtlesid Sa seda TuMS $23 astmelise tulumaksu asja mis juba rakendatud.. seal hakkab nn topeltmaksustamine (maksuvaba osa vähendamise näol) tasahilju pihta kui aastatulu üle 14400 ja löpeb seal 25200 peal
  • Ärge tekitage paranoiat!
    Täpselt samuti on ükskõik kus kaupluseketis keegi need toidud riiulitele ladunud, tihti on ka külastajad neid katsunud, riiulitevahel nuusanud, köhatanud, kaubad sõidavad kassalettidel jne. Ühesõnaga on kohti kust tahes see pisik üles korjata. Või eeldate, et eSelveris peaks kaubapakkijad olema riietatud keemiakaitse kostüümides.
  • Mõttetu paanika tõesti. Alates tehasest kuni kilekotti jõudmiseni on tootel 100 võimalust koroonaga "nakatumiseks". Kes liialt kardab, võib kodus kaitseülikonnas kõik tooted üle desotada.

  • tkm-i saab ju lähinädalatel,peale dividendi väljamaksmist,osta 7-ga.Ma vist täna ikka ei võta.
  • popmart

    tkm-i saab ju lähinädalatel,peale dividendi väljamaksmist,osta 7-ga.Ma vist täna ikka ei võta.


    Kas TKM maksab ikka dividende? Pole aega olnud, et kõigel silma peal hoida, kahjuks, aga paljud on dividendide maksmisest ju loobunud?

    Kui palju dividende per aktsia makstakse?
  • ReneK.
    popmart

    tkm-i saab ju lähinädalatel,peale dividendi väljamaksmist,osta 7-ga.Ma vist täna ikka ei võta.


    Kas TKM maksab ikka dividende? Pole aega olnud, et kõigel silma peal hoida, kahjuks, aga paljud on dividendide maksmisest ju loobunud?

    Kui palju dividende per aktsia makstakse?


    Lihtsalt huvi pärast panin stopperi käima, et näha kui laisk saab inimese loom olla ehk kui kaua võtab aega selle info välja otsimiseks vs kui kaua kulub aega selle küsimuse kirjutamiseks ja postitamiseks.
    Tulemus:
    Info otsimine: 27 sekundit
    Kirjutamine ja postitamine: 35 sekundit

    Kui väidad et ajapuuduse tõttu ei ole infot leidnud siis soovitan pigem üle vaadata oma aja kasutuse
  • Joosep
    ReneK.
    popmart

    tkm-i saab ju lähinädalatel,peale dividendi väljamaksmist,osta 7-ga.Ma vist täna ikka ei võta.


    Kas TKM maksab ikka dividende? Pole aega olnud, et kõigel silma peal hoida, kahjuks, aga paljud on dividendide maksmisest ju loobunud?

    Kui palju dividende per aktsia makstakse?


    Lihtsalt huvi pärast panin stopperi käima, et näha kui laisk saab inimese loom olla ehk kui kaua võtab aega selle info välja otsimiseks vs kui kaua kulub aega selle küsimuse kirjutamiseks ja postitamiseks.
    Tulemus:
    Info otsimine: 27 sekundit
    Kirjutamine ja postitamine: 35 sekundit

    Kui väidad et ajapuuduse tõttu ei ole infot leidnud siis soovitan pigem üle vaadata oma aja kasutuse


    Joosep, sul endal oleks postitamisele ka vähem kulunud, kui sa lihtsalt paneksid vastuseks:
    maksab, 73 senti per aktsia

    Ärme tülitse. Niigi depressiivne olukord.
  • No aga tõesti, tallinna börs on nii väike, vähegi asjateadlik inimene võiks juba teada või ise välja uurida. Kuna see konnatiik nii väike ei pea kaugele rändamagi et mujalt infot leida.
    https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2020/03/30/kaubamaja-pakub-korralikku-dividenditootlust

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon