Elcoteqi peakorter Eestisse - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Elcoteqi peakorter Eestisse

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tulemused avaldanud Elcoteq raputas taas Soome ühiskonda teatades pressikonverentsil, et kaalutakse peakontori üleviimist Eestisse. Kas õnn on tõesti meie õuele tulemas. Ehk millalgi veelgi rohkem õnne ja on ka Nokiat oodata?
  • Peakontori küsimus on endiselt lahtine, Kurkilahti käis eile Eestis ja rääkis Eesti juhtfiguuridega sellest, mis saab Eesti madalate kulude eelisest, kui riik liitub EUga. Kurkilahti sõnul puudutati ka peakontori teemat.

    Postimehes on samal teemal artikkel.
  • Elcoteqi Eesti haldusjuht Aivar Lumi on Arvopaperi kümisel peale vähemalt lükanud ümber kuuldused, et ehitataks uusi hooneid peakontori tarvis. ta kommenteeris ka, et peakontori kolimist on kaalutud, aga viimase temale teada oleva info järgi mitte Eestisse.
  • ega sellist infot ilmselt enne jagatagi, kui alles börsiteates.
    siiski on mul jäänud mulje, et elcoteqist voolab info kuidagi kergelt läbi ja enne seda, kui see ametlikult teada peaks olema.
  • Ei tule Nokiat, ei usu ka Elcoteqi. Miks nad peaks. Peakorteri inimestel peaks ju mingi töömotivatsioon säilima või kuidas? Kujutage ette, et Hansa koliks oma peamaja kulude
    kokkuhoiu eesmärgil Petserisse :-)

    Hakata siin võrdlema Hel-Tal elukvaliteeti eriti just jõukama inimese vaatevinklist pole ehk mõtet...
  • elcoteqi PR-mehelt selline lause: "«Uurime parajasti seda, mida peakorteri viimine välismaale ja noteerimiskoha muutmine ettevõtte tegevusele ja väärtusele tähendab,» selgitas Kammonen."

    mismõttes noteerimiskoha muutumine? kas HEXi serveri kõvaketta soomepoolsed baidi on eestipoolsetest juriidiliselt väga erinevad?
  • priitp > Elcoteqi peakorteri inimeste kolimisest rääkides ei tule võrrelda mitte Hel-Tal elukvaliteeti, vaid Tallinn ja ESPOO oma.
    jõukama inimese või mitte, aga ega me nüüd NII kehval järjel kah ei ole enam. ;)
  • Elcoteq on kaalunud aktsia noteerimist NYSEl või Londonis, kuna nende arvates on aktsia Hexil allahinnatud, sest Hex on ebaefektiivne turg. Kõrgem aktsiahind võimaldab aktsiadi kasutada firmaostudel, siiani on seda tehtud cashi eest.

    Elco peakontoris on 200 inimest (kui ma ei eksi).
    Kui Fortum saab raamatupidajaid Eesti tuua, siis miks mitte Elco? kas 150+ soome keelt oskava inimese kokkusaamine valmistaks Tallinnas raskusi?

    Ilmselt käis Kurkilahti küsimas Partsult (postimehes//BBNis ekslikult Piippo) lisasoodukat, kuid üldjuhul ei pidavat neid jagatama.(?)
  • thnx, rene, sain valesti aru - see quote kõlas nagu oleks noteerimiskoha muutus otseselt kolimise paratamatu tagajärg.
  • Oleme ikka, mõned juhuslikud näited suvalises järjekorras:

    1) luksus-, eri- ebatavaliste kaupade saadavus, putiikide arv.
    2) golfiväljakute arv
    3) taksode kvaliteet - nii mina kui minu naine oleme korduvalt hoidnud hommikuses taksos tagasi vastupandamatut oksendamishoogu :-) Me ei sõida enam taksoga kui *eriline* häda
    ei ole.
    4) Keskmisest edevamate toidukaupade saadavus, ka Tal parim ehk Stockmann on Hel'i hale-hale vari, räälimata sellest, et Hel pole see kaugeltki mitte ainus.
    5) Michelini tähega restoranide ja üldse heade restoranide arv
    6) Hel ma võin ennast diskol täis lakkuda ja siis mööde linna kakerdada karmata mitte kui midagi ja kedagi
    7) Hel on kõigil neljal aastaajal puhas kui beebi pepu, ei mingit laga, liiva, lund etc
    8) Vahest on vaja liikuda ka ühiskondliku trasnpordiga? Eestis olete proovinud sõita bussiga Tartusse? Mina olen ka...
    9) Kogu Suur-Helsingi peale on asfaldis nii palju auke kui suvalisel Tallinna värskelt remonditud
    teel aasta pärast. Ma ei julge eriti Vabaka esimeses reas sõita kuna kardan, et kanalisatsiooni-
    kaevud peksavad mu 17" valuveljed puruks :-(
    10) jahid, paadid, saunad mere, jõe ja järve ääres ei ole Tallinas ja Eestis võimalikud.
    11) Helsingis esineb ka muid artiste peale Robert Plandi (ok, seegi Haapsalus)
    12) Kinos näeb ka muid filme peale pubekarepertuaari
    13)....

    Ja lõpetuseks ka 1 näide vastupidi: elades Hel kesklinnas on raske hommikul samasse kesklinna jala tööle minna, kuna tänav upub kuseloikudesse...


    PS! Espoo on siiski rohkem magala, seal ei ole miskit *erilist* kvaliteeti kui rahulik, vaikne,
    puhas ja ridamajaboksid :-)
  • Rene2, eestlaste soome keele oskus on müüt. Soome keel ei ole eesti keel + nen igale sõnale otsa :-) Eestlased pursivad seda rääkida.
  • mina ei pursi, soomlane ei saa aru, et ma ei ole soomlane, kui ma temaga näiteks tony halmest räägin :)

    siiski usun, et vajaliku tööjõu kokkusaamine tallinnas (tallinna ja suur-helsingi peale) pole probleem. soomlasi võib komandeerida eesti ja siit kohapealt võib palgata (ega polegi vaja perfektset soomekeele oskust, kui vaid inglise keelt oskaks).
    samuti saab võtta vajadusel takso linnahalli juurest ja 18 minutiga helsingisse sõita. ja kõige tähtsamad inimesed võivad soovi korral olla ka helsingis, tallinna võidakse tuua peakontori mustatöö tegijad.
    võimalusi on palju :)

  • priitp,
    mine osta soomest hapukoort ja kalja...
    mine osta pühapäeva pärastlõunal poest punast veini...
    isegi stockast ei saa...
    :-)))

    p.s. viimane kord ahvenamaal kalal käies sai pühapäeval kaatri benss otsa.
    bensu jaama minnes selgus, et see on kaheteistkümmnest kinni nii et sõua edasi aerudega...
  • dirtH,

    hapukoor on täiesti müügil, Valio Smetana sobib, mulle maitseb Hyla Smetana rohkem,
    see on küll laktoosivaba, aga magus. Ranskankerma ehk Creme Fraiche on samuti
    müügil. Kõik Stockas. Piimaosakond, vasakul nurgas, üleval. Seal on ka maitsestamata
    10% jogurtit peidetuna ruokavalmistusjogurti nime taha.
    Kalja peaks saama ühest 2'st vene toidupoest, aga ma pole neis käinud.

    Kärakaga on jah nii nagu on :-)
  • priitp >
    ohmaitea, kui peakontoris on 200 inimest, siis vast 5 neist ei suuda ilma michelini-restodeta ja 30 ilma golfiväljakuta elada. ja nagu rene ütles, ei kao need tallinnas töötades kuhugi, vaid on jätkuvalt 18 min kaugusel.

    jahid-paadid-saunad - miks neid Eesti saartel ei saa hoida?

    ma arvan, et kontori ülejäänud 170 inimest on siiski üsna sinakat tooni valge kraega. shoppavad ka soomes citymarketis mitte Hel kesklinna Stockis ja sõidavad '99 a Opeliga. kui nad pihta saavad kuipalju nende elustandard soome keskmise palga baasil siia kolides ja hea tööga jätkuvalt kindlustatuna olles tõseb, siis ei olegi vaja niipalju asendajaid kohapealt otsida.

    ükshaaval kõiki Su argumente lammutama ei hakka (noh, tõesti, tänavad on auklikud), aga nii mustvalgelt kehv lugu nüüd kah ei ole. nonäiteks, haisevad ikkagi taksod mis maksavad 4 krooni kilomeeter. kui maksad 7, siis ei haise kah. :P

    sC
    PS: saan aru, et elasid pikemalt Helsinkis ja väga tagasi tulla ei tahtnud? ;)
  • priitp,
    kui soome smetana on hapukoor siis mina olen paavo lipponen.
    -nen lõpuga muide.
    ja lemmik toit on mul pippuripihhhvi.

  • see peakontori kolimise jutt on minumeelest pigem järjekordne soome riigiisade hirmutamine kui reaalne plaan. kahjuks.

  • See Valio Smetana on 1 1'le Valio Hapukoor. Iseasi, et see on algusest peale erinenud muust vesisest lurrist mida meil hapukoore nime all müüakse siiamaani. Toda Smetanat peavad
    autentseks "smetanaks" ka minu tuttavad nüüd Soome kodenikest Leningradist pärit vene juudid. Lisaks oma maitsmismeelele on nende arvamus mulle täiesti piisav.....

    Aga sa vaata neisse vene toidupoodidesse siis, ma ei mäleta kas koort seal oli või mitte.
    Soolakurki ja tatratangu mäletan, et oli :-) Viimast muide mujal ei ole.


    Ja muideks, corhe, sul on täiesti õigus.

  • Kuule sCanaL, kas me mitte mõnda aega tagasi "otsin tööd" teemas ei tõdenud eesti tööjõu mõningast hetkelist "ebakvaliteetsust" ?

    Aga nii üldiselt jah, tahaks tagasi, selle nimel töötame. Kuigi mitte kauaks, ei taha teises
    keeles pikalt rääkida, ei meeldi. Muidu on elu Hel's mõnus, kusagil Itaalia põhjaosas oleks
    ehk veelgi mõnusam, aga seal on ka omad vead :-) Tallinnas ei ole mõnus kui prisma
    kaubavalik ei rahulda. Kui rahuldab siis käib kah.

    Ja kõige rohkem haiseb Tulika, esra mehed ikka pesevad vahest ennast ja autot ning kasutavad lõhnakuuske. Muid pole tellinud.
  • ...ja Soome vorst on jama maitsega...polegi maitset.
    ...krt.need Vabaka luugid on küll jubedad...
    ...Hel.on küll turvaline aga ka vägga igav.
  • offtopic-taksojutu lõpetuseks,
    1700 (see vist ongi endine ESRA tegelt?) on OK, eelkõige muidugi m-makse annab lisapunkte.
    normaalseim (ühtlaseim) autopark on tallinna takopargil -- need mustad mersud, mis radissoni ees seisavad.

    sC,
    ca 30 taksosõitu kuus
  • Ma arvan nii mõnigi töötaja on vägagi hea meelega nõus Tallinnasse kolima kui nad saaks siin sama palka mis Soomes.2000 eurot on umbes kesmine palk Soomes ehk 30 000.
    Need inimesed kes Elcoteqis töötavad saavad ikka suuremat palka ,kui nad Soomes elades on keskklass siis Eestis oleks tegu ikkagi jõukate inimestega. Kas teile meeldiks olla täiesti tavalise palga saaja USAs või vägarikas mees Eestis.

    Pealegi ei ole siin see elu sugugi nii hull enam.

    priitp.(golfiväljakute arv Eestis on lähiajal oluliselt paranemas)loomulikult on Helsingi rohkem korras kui Tallinn ja teed on paremad ,juhid viisakamad ning veel tuhat asja ,iga inimene teab seda kuid siiski ei vali oma elukohta reeglina nende kriteerjumite järgi. nii ei teinud vist sinagi?

  • ega see Soome keeduvorst (hirmsamate näidetena jahti ja lauantai), suurem asi pole küll, aga kauppahallidest saab see eest mortadellat. rõngasvortide kohta räägivad nad isegi, et hk-sinine
    on soomlaste armsaim köögivili :-)

    1700 on vist e-takso, ehk esrast irdunud kamp, esra on 1300
  • See on jumala õige jutt, et Hesa kauppahallidest saab päris head itaalia kraami. Hesa Stockast saab näiteks toorpastat, mida meil olen kord näinud, sedagi ca 5 aastat tagasi. Samuti Alko veinivalik on viimastel aastatel märgatavlt paremaks läinud. Ja huvitav on see, et suht kallim söögi-joogi kraam on Hesas odavam kui Tallinnas.
  • Joogi all mõtlesin paremaid veine.
  • Se va Piipo on muidugi ekstravagantne tegelane, nii et tegelikult me ei tea mõtles ta seda tõsiselt või mitte. Soomes on muidugi maksudega nii nagu ta on .. Vanad kaaluvad ma saan aru , et uuesti alustada dividendide mitmekordset maksustamist. Peakontori võib ju ületuua Tallinna samal põhimõttel nagu eestlased ostsid offe Londoni aadressiga (antud juhul oleks asi vastupidine). Toidu ja luksuskaupadega kahjuks on priitp õigus : pakkumine on siinpool lahte ikka nigel. Ja reisi alustamiseks on Tallinn kehva alguspunkt- lennuliikluse mõttes.
    Positiivsemast küljest peale maksude on aga see, et viin on odav ja siinsed naised on tsipa kõhnemad ja ühed lahkema anniga. Nii, et kui sellest küljest vaadata siis on täitsa ok? Vähemalt ei pea pärast mingit lõbusat õhtut üksteist kohtusse kaebama hakkama. Annad lihtsalt lahtise käega või torkad tonni hambusse ja jalutad minema.
  • Ah jaaa...,
    inimesed miks te ke....te taksojuhte + kelnereid ja maksmise asemel lollitete neid kaardide ja muu elektrooniliste lollustega? Kas te ei austa meie teenindustöötajaid?
  • Elcoteqi kohta kehtib arvatavasti sama William Whyte'i reegel, mis teistegi kohta:

    "William Whyte's rule: virtually all corporate relocations involve a move to a location which is closer to the CEO's home than the old location. Whyte discovered this principle after an extensive study of Fortune 500 companies that left New York City for the suburbs in the 1950s and 1960s. They always had big, complicated Relocation Committees which carefully studied all the options and chose, coincidentally I'm sure, to move to within half a mile of the CEO's home in Danbury, Connecticut. Whyte also showed that these companies all tanked after the relocation."

  • rene2, priitp,

    Eestlaste soome keele oskus pole müüt, vaid sõltub konkreetsest persoonist. Üldistusi teha ei maksa. Aga küsi keskmisele eestlaselt (müütiliselt soome keele oskajalt) kes on tony halme ja miks ta on/oli kuulus - prognoosin, et 90% kuuled vastuseks artikuleerimata möginat :-)

    Paraku võin kindlalt väita, et kui 100% ei tooks üle Espoos töötavat stuffi, siis on võimalik leida piisavas koguses tublisid ambitsioonikaid põtru, kes on nõus Talnas töötama ja isegi eesti keele ära õppima. CEO tool on kindlasti ratastega ja seda võib veeretada kuhu tahes... :-)

    Siiski, huvitav ja samas halenaljakas on lugeda eesti ülirikaste muresid kehva koduse elukvaliteedi (17" valuveljed jms mulle täiesti arusaamatu mure :) pärast. Kahju teist kohe :-)) !

    priitp, nothing personal, muuseas :-)) !

  • Lauantailukemista:

    Sa Velikij said (oodatult?) natuke valesti aru.

    a) Minu kogemuse kohaselt "peened" eluviisid ei kaasne iseenesest soliidse pangaarvega. Mind ajab taoline isiklikult naerma. Näide alalat milles olen väga hästi kodus - 50K autole 50K audiosüsteemi installeeriv auduofiil on enamike arvates kohtlane. 1,5M autole 150K audiosüsteemi installeerida laskev tüüp on vinge vend. Esimene kuulab selles autos klassikat ja teine Scootrit :-) Samas, sellised lolle rikkaid on kõik kohad täis.

    b) Eesti olukord on nagu on. Mina saan aru miks ta selline on ja miks ei muutu - lihtsalt konstateerin fakti. Kurb, et enne kinisvarabuumi algust ei suutnud kaubandus/teenindus piisavalt areneda. Nüüd on mõnda aega lootusetu. Riias on parem, seal on kõik ette "valmis".

    c) On olemas üks odav Jaapani pann. Mudeliga mis natukenegi edasi läheb kaasnevad ühed Eesti oludes naljakad vidinad. Ilma ka osta ei saa.
  • priitp

    Kas sinu arvates on see inimene lollakas ,kes ostab endale kalli stereo systeemi. See inimene on aga puhta geenius kes sama raha eest ostab golfi klubi aktsia näiteks. Sulle on see võib-olla väga imelik kuid inimestel on erinevad huvid ,ning ka muusika kuulamine on yks neist.

    Kirjutan natukene ka Tony Halmest paljud kindlasti teavad seda ,kuid paljud ka mitte. Halme -le oli saunas mingisugune vend hakanud kylge lööma . See kylgelööja kahjuks ei teadnud ,et mees keda terroriseeris on poksija ning Halme saatis loomulikult mehe ööbikute maale.
    Peale sauna intsidenti lasi Halme oma seljale tatoveerida kirja NO ENTRANCE noolega allapoole.
  • Sa said minust valesti aru. Lollakas kui selline on inimene kes ostab endale kalli asja kuna tal on raha ja nii on "soliidne". See entusiast kes näiteks ostab endale väga kalli stereosüsteemi kuulamaks head musa, aga olles ise vaene on lugupidamist väärt. Hobi ruulib. Stereost veel niipalju, et viimena kord kindlustus kahtles, ega me kaskot tehes ometi asjadele kogemata nulli lõppu ei pannud - head, 2 kõlli, 1 võim ca 60K :-) No ja kui ma vahelduseks plaadikogu ipodi salvestasin siis mul oli paar plaati mida cddb ei tundnud... Palju sul selliseid on?

    See ei puutu otseselt teemasse, aga eestlastel ei ole hobisid. On trendikad näitamisharrastused, aga pole märgata tõsist nikerdamist. Võta lahti see kunagi ilmunud Raitari "kes on kes" ja veendu, et kohalik tegija ei oska harrastada muud kui sportimist ja reisimist. Kurb ja pisut piinlik. Taset näitavad ka meelelahutusüritused. Iga artisti igale pausile lüüakse käppasid kokku nagu segased. Lõpus tõustakse alati püsti. Käisin ka Riia ooperit Pärnus kuulamas ja ei tõusnud (paar tükki oli saalis veel selliseid) - hea oli, aga mitte nii hea.

    Halmest. Ta pole mitte poksija, vaid kakleja. Olen käinud tema eelviimast matshi ringside piletitega vaatamas ja näinud kuidas temast 2 korda kergem vend ta esimese sisse läinud löögiga põrandale sirutas. Üldiselt ei vääri ta seda, et temast nii palju räägitakse, eriti veel siin :-)

  • Priitp,

    Ju ma sain sust oodatult valesti aru. Võib-olla. Võib-olla mitte. Ei oska öölda. Ja pole ka oluline. Oluline on inimese reaktsioon. Respect! No disclaimer needed! :-)

    Kes teab Halmet, see temast eriti ei räägi. See selleks.

    Ma ironiseerisin rohkem 17" velgede üle. Eesti oludes kehtivate kiirusepiirangutega saab ka 16" velgedega sõita. Saab ka 15". Veljed on odavamad, rehvid on kõrgema profiiliga ja ka seetõttu odavamad. Lisaks liigub auto pehmemalt. Seetõttu tahtsingi öelda, et tegelikult puudub igasugune vajadus 17" velgede järele sõiduautol sõitmaks 110 km/h.

    Aga see kõik on maitseasi. Tegelikult algas teema sellest, et kas põder saab siia tulla või mitte. Vastan, et saab küll, tema autol pole nii madala profiiliga rehve.

    velgede case closed, loodetavasti :-)
  • priitp

    Antud juhul mitte mina ei saanud sinust valesti aru vaid sa väljendasid ennast lihtsalt nii.

    "Lollakas kui selline on inimene kes ostab endale kalli asja kuna tal on raha ja nii on soliidne".
    ma olen velikij -iga 100% nõus ,et väga hästi saab sõita 16" velgedega.
  • vaidleksin vastu:

    2) golfiväljakute arv

    ärge ületähtsustage golfi. golf nii populaarne ka pole.

    5) Michelini tähega restoranide ja üldse heade restoranide arv

    kas michelini tähega restorani all mõtled mcdonaldsit? ma ei saa aru, kui nii tõesti on, siis see kõik muu miks elco töötaja siia ei taha tulla (golf ja eksklusiivsed kaubad) langeb ju ära. mõtlesid vist mingit muud restorani? muidu tekitab küll küsimärke

    6) Hel ma võin ennast diskol täis lakkuda ja siis mööde linna kakerdada karmata mitte kui midagi ja kedagi

    ma arvan, et seal võid ka peksa saada. kuritegevus on seal olemas, eesti omast muidugi väiksem, aga tänaval kakerdades on see rohkem õnnemäng

    7) Hel on kõigil neljal aastaajal puhas kui beebi pepu, ei mingit laga, liiva, lund etc

    helsinki pole sugugi puhas. vat, see puhtus on müüt. tänavu seal olles ma lausa imestasin, et kus krt, nagu eestis. kõik on liivane ja kasimata

    8) Vahest on vaja liikuda ka ühiskondliku trasnpordiga? Eestis olete proovinud sõita bussiga Tartusse? Mina olen ka...

    tean eestis elavaid välismaalasi, kes saavad kõvasti üle keskmise ning kes sõidavad. ja nemad ei virise. võib olla see on attitude?

    üldse on eestlastel komme leida igas asjas virisemist miks midagi teha ei saa selle asemel, et teha. küll ollakse liialt paks, et alustada tervisespordiga jne

  • rightsaid, Michelini tärnid on gourmet restoranide hinnatuim taseme näitaja. Igal aastal ilmub Michelini restoranide guide, milles on parimatele restoranidele antud 1, 2 või 3 tärni. Juba 1 tärn on kõva saavatus. Paar aastat tagasi said 2 Helsingi restorani "Sundmans" ja "Chez Dominique"
    kumbki 1 tärni ja sellel kevadel viimane 2 tärni. See on juba väga kõva saavatus.
  • Nii palju kui on eestlasi, on igaühel oma arvamus Soome kohta! Mul ka :-)

    2) golfiväljakute arv

    ärge ületähtsustage golfi. golf nii populaarne ka pole.

    Golf on kõrgklassi hulgas väga populaarne, nii Euroopas, Ameerikas kui muide ka Jaapanis. Aga siiani on Niitvälja kõik vajadused ära rahuldanud ja lisaks ehitatavat uusi juurde. See takistuseks küll saada ei tohiks.

    Võrdluseks - kui mujal pole mänginud, siis arvad, et Onistari tennisehall on normaalne koht .-)

    6) Hesas võid ka end diskol täis lakkuda ja peksa saada, õige. See on üle maailma nii. Aga rahakotist ilmajäämise tõenäosus on Tallinnas kordi suurem. Koos peksasaamisega või mitte - õnneasi. Paraku.

    7) Hesa puhtus pole müüt, ta on teiste Euroopa linnadega võrreldes normaalne korras pealinn. Lihsalt kui Tallinnas talvel bussist väljudes kukud libedale pikali, siis rohkem ühistransporti kasutada ei taha.

    Seega - elitaarsuse poolest saaks Eesti hakkama küll. Kui hädasti vaja. Aga lõppude lõpuks on Elcoteq ju planeerimas töötegemise, mitte puhkekeskust. Siin on vaja töötingimusi, kommunikatsioone ja majanduskeskkonda. See on olemas. Lõbutseda võib igaüks kus soovib. Vaba valik.

    Ja enne ka Eesti sama korda ei saa kui Soome, kuni oleme vaesed. Aga kui oleme sama rikkad - ei tule meile enam keegi...

  • selle michelini koha pealt sain natuke targemaks.

  • oliver,

    on tõepoolest olemas üks riisirakett, mille omandamiseks Eestis pole muud võimalust kui aktsepteerida need Eestis totakalt suured veljed. Ma olen selle autopede tundega juba natuke harjunud :-) Ja tegelikult ei ole see "rakett" ka mingi rakett.


    velikij,

    Soome kontekstis on golf juba vaata et rahvasport.

    Aga küsiks ilma igasuguse irooniata ja täiesti tõsise huviga, et milline Euroopa suur- või pealinn sinu arvates puhtam on?


  • Oslos näiteks on vähemalt teed küll alati puhtamad olnud. Sellist tumepruuni plöga nagu Eestis, ma küll ei mäleta. Mis puutub prahti, siis seda muidugi näeb (eriti nädalavahetuse) õhtul-ööl tänavatel kõvasti, aga järgmiseks hommikuks koristatakse see muidugi ära.

    Restoranide koha pealt muidugi ka kuidagi nõustuda ei saa, sest tippklassi restorane on minu arvates Tallinnas rohkem, kui Skandinaavia pealinnades. Kui vaadata näiteks maailma restoranide TOP50, siis ei leia me sealt ühtegi Soomes asuvat restorani, samal ajal kui Bocca on 15. kohal...
    http://www.restaurantmagazine.co.uk/

    Golfi koha pealt ei saa ju ka kurta, Niitvälja 18 rada Tallinnale lähedal ning Elcoteqist Jõelähtmele tulev rada (minuteada emissioon just nädal tagasi märgiti täis) lausa kiviga visata.
  • Master, restoranide maailmas on tippklassi näitaja Michelin'i tärnide olemasolu. Kõik muud ajakirjade edetabelid ja hinnangud on selle kõrval lapsemäng. Michelin'i tärnidega restoranide kohta öeldakse nii, kui sulle jääb tee peale ühe tärniga restoran on mõtet seda külasta, kahe tärniga restorani pärast on mõtet teha reisiplaani haak, kolme tärniga restorani on mõtet eraldi kohale sõita. Olen külastanud nii Boca't kui 1-3 tärni Michelin'i restorane Prantsusmaal ja ma ei ütle Boca kohta midagi halba aga tippklassi gourmet restoranidega võrreldes on Boca lihtsalt hea söögikoht.
  • Niitvälja kauguse kohta: See pole nali - Eestis käib asi sedasi et üüritakse 3000 EUR tunnis Copterline kopter ning siis käiakse golfi mängimas. Selgituseks ütlen muidugi selle ka ära, et lennumasina tunde arvestatakse ainult neid, kus ta lendab aga ikkagi....

    Distants ning vist ka raha ei ole meil probleem
  • Ega ma ei tahtnudki öelda, et Bocca peaks tingimata Eesti parim olema. Norras elatud aja jooksul sai ka sealseid restorane külastatud sh ühes Michelini 2-tärnilises mõned korrad käidud. Nii nagu ma pole aru saanud, miks Bocca nimekirjas 15. on, pole ma ka aru saanud, miks sellel restoranil (Bagatelle, mainitud nimekirjas muidu 36.) kaks Michelini tärni on. Mõlemad restoranid meeldivad väga, aga erilist üleolekut ka nagu ei tähelda. Veel olen olnud Frankfurtis ühetärnistes ning need olid ka: lihtsalt head söögikohad... Rohkem vist kahjuks tärnitatud restoranide alast praktikat pole.

  • Mnjah, sõbrad põhjanaabrid on puhkehetkel maha saanud ca 100 ( loe: saja ) golfiväljakuga. Wow.

    Restoranidest. Mulle tundub, et Eestisse ei tule pingutustest hoolimata seda tähte veel niipea. Või kui tulebki, siis aastaks. Asi järjepidevuses ja Eestis on puudus stabiilse kvaliteediga heast toorainest. Turg väike, maale keegi ei too, kui toob siis juhuslikult, stabiilsust ei ole. Mis sest kasu on kui kokk igal hommikul turul või laos käib kui seal muhvigi ei ole, või on aga ei kõlba süüa....
  • priitp, golfi kohta just seda tahtsingi öelda, et jube populaarne ja samas globaalne. Kõik kontinendid haaratud.

    Aga kui puhast pealinna otsida - isikliku mulje alusel paneksin esikohale Bonni, siis Viin ja Hesa kolmandaks. Kuid see kõik on rohkem sisetunde küsimus ja vaataja silmades :-)
  • Teie arutamisest lihtsale kodanikule, nagu näiteks TNTle jääb mulje, et investeerimiskeskkonna põhiväärtusteks saab lugeda peamiselt kahte asja:
    1. Ohtralt golfiväljakuid
    2. M-restoranide olemasolu (sest muu süüa ei kõlba?)
    Mind isiklikult häirib viimasel ajal hoopis rohkem see, et:
    1. Pahatahtlikust maksuametist proovib ajakirjandus luua märtrit, kes peab võitlust "kurja" Paltsuga. Tulemuseks on , et seadused tõlgendatakse alati maksumaksja kahjuks . Ja juba on rääkinud ametnikud tõsimeeli koos ajakirjanikega, et dividendid tuleb maksustada nii sots kui ravikindlustusega (56%!). Vot see on tase.
    2. Midagi ei tohi Tallinnasse ehitada, sest kõik need 1-2 kordsed puulobudikud on miljööväärtuslik ja vajavad säiltamist ja kõik meie lp. arhitektid on lollpead (kod+pensionäride) arvates. Tulemuseks on räämas ja 1 kordsete puulobudikega kesklinnas pealinn Tallinn.
  • TNT : sa unustasid velgede mõõdu ja kui turvaline ikka on lakku täis peaga öösel kakerdada

  • TNT: kaldume küll teemast kõrvale, kuid need "1-2 kordsed puulobudikud" on väga kenad majad ja vajavad vaid kordategemist, nagu piirkonnad tervikuna. Selleks tuleb sundüürnikud (kes on küll teatud mõttes ohvrid) välja lüüa ja omaniketa majadele need leida.
  • irw:
    17 velje õppetunni sain ma kätte 98 ndal. 1 kuuga olid 4st kolm lopergused ja mingi jõmm ostis nad odavalt ära. 16 on kõrgema kummiga tõesti Tallinnas lagi.
    Lakku täis peaga Tallinnas öösel kakerdamine ei ole tõesti kõige targem tegu. Proovige ikka taksot kasutada. Laksu näljas narkarite konsentratsioon kesklinnas on tõesti ohtlikult suur. Kuigi isiklikult mind ei ole vist viimase 15 aasta jooksul keegi tülitanud - põhjus ilmselt väljanägemises (kantpea+kapp).

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon