LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 9 september - mida teeb Nokia?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tere hommikust!

  Tänase päeva peasündmuseks on kell 12 avaldatav Nokia III kvartali vahearuanne. Juba enne tulemuste avaldamist ründas aktsia kõrgeimaid tasemeid peale 17. juulil avaldatud II kvartali aruande järel toimunud ca 20% langust.

  Samal ajal kui Euroopa turud on hommikust plussi käest andmas ja miinusesse libisemas ligi 0,75% tõusu järel püsib Nokia endiselt tugev ja on avamishindadest kaotanud vaid mõned sendid. Ka USA futuurid on allapoole teel.

  Jaapani aktsiaturg rallis täna varahommikul taas ja jõudis uuele 14 kuu kõrgeimaile tasemele. Nikkei indeks tõusis 2,23%. Morgan Stanley on andnud oma klientidele soovituse suurendada Jaapani aktsiate osakaalu portfellis. Turgu veavad endiselt elektroonikatoodete eksportöörid, kes lõikavad kasu dollari vastu nõrgenevast jeenist: Sony +4,8%; Canon 2,4%; Toshiba 2%.

 • Siia ilmub Nokia tulemus kell 12 kõigepealt ...

 • Seal Nokia webis on uudise lühikokkuvõte päris hea koha pealt ära lõigatud:

  "Based on developments in the first two months of the third quarter, pro forma EPS (diluted) for the Nokia group is expected to be at the high end or slightly above previously stated guidance of EUR 0."

  Tegelt kyll seal lõpus 0.16
 • Mõned teemad tänaseks päevaks:

  - Mingisugune elavnemine on toimumas farmaatsiafirmade aktsiate hulgas. Esmaspäeval tuli välja Barrons suhteliselt positiivse artikliga sektri suhtes ning viimase paari päeva jooksul on ka analüütikud oluliselt leebemad olnud. Lisaks sellele kulges Eli Lilly (LLY) investorite päev eelmise nädala lõpus päris edukalt. Isegi CNBC kandis üle seal viibinud analüütikute positiivseid intervjuusid.

  Tehnilise poole pealt on Pharmaceutical HOLDRs (PPH), mis kirjeldab kogu sektori liikumist, just vastupanu alt välja murdnud. Seda päris võimsalt:

  LHV Pro all on päris mitu farmaatsiateemalist ideed.


  - Deutsche Bank (1. kat maja) alustas täna Tenet Healthcare (THC) katmist "Müü" reitinguga ning $13 hinnasihiga.  Aktsia oli juba eile hommikul kahtlaselt nõrk, kuid toibus suurepäraselt. Huvitav, kas täna korraldatakse veel üks odavmüük. Yours truly kavatseb selles igal juhul osaleda. $13 juures me neid aktsiad tõenäoliselt siiski näha ei saa.

  - Research in Motion (RIMM) teatas eile õhtul, et kasum selles kvartalis nulli asemel 7-11 senti aktsia kohta. Käive $123-126 mln vs $111.55 mln konsensust. Aktsiad tõusid järelturul $28 sulgumishinna juurest $36 juurde. Päris massiivne tõus. Lisaks sellele on terve hulk analüütikuid täna hommikul aktsiate reitinguid tõstmas. Huvitav kas Palm (PALM) saab ka mingisuguse huvi osaliseks?

  - Nokia (NOK) on Helsinkis 2% miinuses ja USAs eelturul 5% miinuses pärast kvartali vahearuannet. Huvitav kuidas tunnevad ennast täna need pullid, kes RF Micro (RFMD) aktsiaid eile üles ostsid? Mõned majad teevad täna veel pos. Ga-ga seoses firma eilse uudisega, kus firma lubas selle kvartali kahjumiprognoosi ÜHE sendiga ületada! See on eelturul RFMD aktsiaid veel üles ajanud. Yours truly flirdib siinkohal karusema poolega. Ei pressi peale aga..


  - Väidetavalt on Deutsche Bank (1. kat maja) tõstnud Cisco (CSCO) reitingu Osta peale varasema Hoia pealt. CSCO on eelturul 1.5% plussis.

  - Goldman Sachs (majade maja) langetab reitingu Home Depot (HD) In-Line peale varasema Outperform pealt. Järgmine löök jaemüüjatele. Lisaks sellele kukutati väiksemate tegijate FD ja MAY reitinguid lausa Underperform peale.

  - Banc of America alandas Bea Systemsi (BEAS) reitingut varasema Neutraalse pealt lausa Müü peale. Valuatsioon liiga kõrge.


  Futuurid: Naz, SP -0.25%


  sB

 • Schering-Plough (SGP) sai Raymond Jamesi (2-3. kat maja) käest uueks reitinguks Strong Buy. Firma anlüütikute arvates võivad aktsiad siit 60% tõusta, et kaubelda break-up hinna juures. Downside? $14.30 e. 2x käivet.

  Veel RFMD-st. Selle ühe-kahe sendi eest, mille võrra ettevõte oma tulemusi loodab parandada, maksid investorid eile $260 mln dollarit (ca 185 mln aktsiat väljas, 1.5 pt tõus).

  Nokia (NOK), mis moodustab 60% RFMD käibest on eelturul 7% miinuses.


  Short RFMD

  sB
 • Kui te juurdlete, miks Nortel (NT) ja Lucent (LU) 5% miinuses on, siis vastus on siin:

  09:23 ET BellSouth says cuts 2003 capex to 13-14% of revs, ex Cingular -- Reuters

  BLS oli mõlema suur klient. Kas nõudlus telcomaal ikka veel longab?

  TLAB, CIEN võivad ka oma osa langusest saada.

  sB
 • Ma imestan, et RF Mirco (RFMD) nii hästi veel püsib (-2%), kui arvestada, et palju vähem Nokiast sõltuv supplier Skyworks (SWKS) on juba 7-8% miinuses.

  sB
 • SWKS teeb rohkem võrgukomponente ja RFMD telefonide komponente.
  Nokia Networksi, Ericssoni ja erinevate analüütikute viimase aja kommentaarid võrguturu elavnemisest on aktsiat kenasti kergitanud, Nokia võrguturu kohta midagi head täna ei öelnud. Telefonide müük kasvab siiski üle 10%.

  my2c
 • SCOX läheb aina raketina taevasse. Hetkel kõrgeim punkt 17.57 ja lõppu ei tule. Kõik nende järjekordse pressika (http://biz.yahoo.com/prnews/030909/latu073_1.html) pärast, mida lahatakse
  http://yro.slashdot.org/comments.pl?cid=6905469&sid=77714&tid=88

 • Schering-Plough reaches settlement with SEC
  The settlement resolves issues arising from the SEC's inquiry into meetings by the company, including former Chairman/CEO Richard J. Kogan, with investors during the week of Sept. 30, 2002.
 • Ma olen märganud, et m6ned LHV kliendid yritavad Oxigene (OXGN)-i lyhikeseks myya ka pärast LHV Pro all olnud soovitust (katsin positsiooni juba järgmisel päeval). S6bralik soovitus - vähemalt hetkel ei ole see hea idee. OXGN näeb välja nagu tahaks punkti-kaks k6rgemale hypata varsti. Oli see ju juunis m6ned tunnid ju lausa $20 aktsia:


  sB

Teemade nimekirja