Eesti armee proffessionaalne või.... - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Eesti armee proffessionaalne või....

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Eesti keel (also in english at end):
    Ma olen aru saanut, et registreeritud reserv armee Eestis on 25 000 mees, kodukaitse 12 000 mees. Arendamine plaan 2010 Eesti soov looma 20 000 mees ”operatiivne väeosa” raske relvastatud (Nato standart) ja üle 30 000 mees ”(pind)ala väeosa” kergelt relvatud (põhiline varustus: uniform, relv, granaat, side-varustus ). Täielik Eesti armee 50 000 – 60 000 mees.

    Ma arvan, et Eesti peaksid tegema on kinni pidama:
    1) arendamine plaan 2010
    2) väeteenistus
    3) (pind)ala kaitsma (kogu Eesti kaitsma)

    Latvia soov looma professionaalne arme täielik ainus 5 000 mees. Tema on kallis ja halb plaan. 5 000 mees voi kaitsma max 48 tund ainult kaks rand linna Ventspils ja Liepaja (ja sadama), enne evakuatsioon Rootsisse. Nato ei ole aeg reageerima ja lähetama väeosa + relv

    Eesti ja Latvia tarvis olema 50 000 + 50 000 mees, voi kaitsma kogu riik ja pidama lääne sadama vaba yks või kaks nädal.

    Soome armee: Õhuvägi ja Merevägi proffessionaalne, Maavägi pool (semi-)professionaalne ja proffessionaalne. Sama süsteem on Iisrael (Kõige parem armee kogu maailmas) ja ka Switzerland. Tema on Hea!


    I have understand that the size of register-reserve army in Estonia is abouth 25 000 men?!? homeguards (kodu-kaitse) abouth 12 000 members. Every year abouth 4500 men do their military service in army. Development plan 2010 Estonia is to create about 20 000 men "operative troops" heavy armed (Nato standard) and about 30 000 men "area troops" light armed. Total of 50 000 - 60 000 men.

    I think Estonians should keep their draftee system, keep area defence and keep Development plan 2010, don't follow Latvia and don't swallow everythink what Nato recomends. Latvias plan is to have only profesional army, total of 5 000 men. That amount of man can Latvians only protect 48 hours the coastal towns of Ventspils and Liepaja and their harbors, before evacuation to Sweden.

    You need 50 000 men under arms and also Latvia needs 50 000 arms, with that amount of man you can theoreti-cal fight at least one week and keep your harbors free, before Nato can even react or send troop. By contrast, small professional army and 48 hours of protection, bye bye independence.

    In Finland we have army, which includes professional, semi-professional parts, same think is in Israel (one of the best army in the world) and I think that is the best solution for Baltic countries too.

    In Finland we have professional Air-Force and Navy, our land-forces consist more semi-professional or draftee troops. About 250 000 men on area-troops light armed and 70 000 men heavy armed operative troops.

  • Kuigi ma ei saa vist päris hästi asja poindile pihta, siis lisaks tekstis olnud kirjavigadele oled sa ise pealkirjas veel ühe lisavea sisse teinud, mis tekstis oli õigesti. Professionaalne kirjutatakse eesti keeles teatavasti ühe "f"-ga nagu ka efekt, efektiivne jne.
  • Autor on Kalle69 ,
    kas te ei näe??? (nojah, ei tea kas 69 on lemmikuks või mis...)
    Iseenesest tekstis on ju mõte, aga miks LHV foorumis???

    Hei Kalle 69, en ymmärrä ollenkaan, miksi tämmöinen aihe on otettu esiin täällä LHV forumissa???
  • Sanokaa "Lämpimämpi katkarapukeitto"

    ja sitten "saippuakauppias" takaperin.
  • Tere Henkka! Tere Estlaset!

    Eesti on 2004 osa EL, Hea!. Ma tahan tegema pikk periood investeering Eesti (tahan osta Suvila, mitte obligatsioon, mitte certified bond). Ma tahan et aastat etasi, Suvila on veel minu oma, mitte Iivana.

    Hea pikkajaline investeerimine nõuanne: Juhan Parts, laps abiraha 2004.

    Kas te olette koolitöid tegema "69" on hea! või "kook ei ole veel küps"? ;-)

    Kalle 69



  • Kalle,

    I think our best defence system is being a member of EU and NATO - therefore you can buy your Suvila with no worries :)
  • Ja kas Kalle on mingi militaarstateeg, et julgelt numbreid loobib siin??
  • Tere Kristjan,

    I hope your right, although "Vot bumaga bumaga, a praktika praktika"

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon