aktsiad - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

aktsiad

Log in or create an account to leave a comment

  • Koik r22givad j2tkuvalt voitudest.R22giks parem kaotustest.Miks kaotasite(protsentuaalselt) ja ,mis oli selle pohjustajaks ning mida te sellest oppisite?
    Ise nt kaotasin 2 p2evaga 25% yhe aktsiaga.Veaks oli ehk v2hene ettevalmistus.Yks suurinvestor(500k aktsiaga) hakkas lihtsalt 10k kaupa myyma ...
  • ma ostisn kunagi XXLi miski 12 pealt, siis keskmistasin 6 pealt ja lõpuks myysin pooleteist eekuga maha :D
  • mina ostsin ASA aktsiaid...ja need tolknevad siiani portfellis 10KR tükk...nendega ei oska ja vist ei saagi midagi teha....mida õppisin...,et olen ikka tohm küll...kurb aga siiani...
  • Päris mitmed kätte jäänud( xoxo, exds, enrn, global crossing9. Ega peale iseenese lolluse polegi kedagi süüdistada, kooliraha makstud, viimase kahe aasta jooksul läinud paremini.
    Kõige kõvema laksu olen siiani sisse saanud tänu toredatele Forexpanga pankuritele, kes panga persse keerasid ja aktsiad kolinal alla tulid( mul oli enne kukkumise algust neid käes mingi 500 kilo eest ), siiani ei lähe meelest. Vähegi elus võimalus tekiks laksaks neile hea meelega tagasi, aga noh.....
  • Minu suurimad lossid on samuti seotud forexpangaga :(
  • Nii naljakas kui see ka tagant j2rele ei tundu, istub ka minu suurim loss forekspangas :)
    At2hh forexile varases minu nooruses antud 6ppetunni eest.
  • adz > kui m6ni ERITI hea kasumiga aktsiaaasta mooda saab (loodan, et nt 2003 oli Sulle selline), myy need ASA aktsiad 1 EEKiga oma vanaemale ja v6ta kunagise ostuhinna jagu lossi oma tuludeklaratsiooni sisse.

    teenid languse pealt 26% tagasi. ;)
  • muide, seoses ASA ja XXLga meenub huvitav seik ...

    EVK süsteemi algaegadel ei nōudnud väärtpaberite makseta kanne makse saaja aktsepteeringut.

    EVK rahvas on üsna rahul, et selline olukord enne igasugu ASAde ja XXLde teket kōrvaldati, muidu käiks sarnaste aktsiatega tōsine vōōraste väärtpaberikontode spämmimine nendega kaasnevast väärtpaberikonto haldustasust vabanemise eesmärgil.

    Mōned pangad nimelt arvestavad neid kontol nimiväärtuses hooldustasu arvutamisel so. 1000 ASA=100 000 EEK = :(
  • Äkki LHV pakuks rämpsu ladustamise teenust, saaks oma Tamsalu TERKO aktsiad ka recykeldamisse ära anda. (enne peaks järgi uurima, äkki on juba registrist kadunud, kuid vaevalt) Tegelikult peaks selline teenus ju ka majanduslikult "vett pidama"
  • Minu tõsiseim* kaotus aktsiaturgudel - spunk123-le kihlveoga 1000 EEK :-)

    *tõsiseim ei ole võrdne suurimaga.
  • Kuna olen kaotuste suhtes üsna tundlik, siis aktsiatega tegeledes pole suuremaid kaotusi üle elanud, stopid on alati ligidal.

    Küll on aga korduvalt minu poolt omandatud optsioonid nullis lõppenud, :(

    Viimati HP9P280 from 9.12 to 0

    Optsioonikauplemine siiski pisut teine asi kuna siin arvestatakse suure võimaliku kaotusega juba ette?

  • 80% expireb väärtusetult,
    u 30% profitiga loppevad tehingud on yldjuhul piisav.
    opudega on oluline et keskmineV6itTehinguga*v6idugaTehinguteT6enäosus
    oleks suurem kui keskmineLossTehinguga*lossigaTehinguteT6enäosus.

    st t6enäosusel väga oluline osa!
    ise olen aru saanud et opudega spekumisel on oluline riske maandada..
    st tuleb taga ajada minimaalset riski mitte maksimaalset profitit.

    mul kunagi lendas 70 lepingut vastu taevast... v6imendus oli nagu mitme milli eek peale..
    1 päev enne expiret olid rahas.. trend just did what it did :(
    valus oli.
    palju valusam oli, kui lopuks turg tegi mida ette arvasin, aga myysin liiga vara.

    seega lossist palju valusam on missed opportunity.

    ja veel,
    kui aasta keskmiseks tootluseks oodata 10-20% siis on kindel see et aasta jooksul on olemas
    selliseid hetki kus on ilmselge mis turg teeb. 1 trade aastas optsioonidega selle tootluse saavutamiseks.

    whadda boring life!
  • Riq, kuidas sa neid tõenäosusi arvutad? Ning kust tuleb see number 80%? Kas see on sinu enda kauplemisstatistika?
  • No siis tuleb siin selgelt appi optsioonide kirjutamine - tegelikult on tõenäosus optsioonide kirjutamisega raha teenida keskmiselt parem.

    Kuid siis peavad riskid väga kindlalt piiritletud olema, sest sageli saadakse kirjutamisega palju väikseid võite ja siis võib üks suur kaotus kogu kasumi süüa.
  • riq kirjutas...

    "ja veel,
    kui aasta keskmiseks tootluseks oodata 10-20% siis on kindel see et aasta jooksul on olemas
    selliseid hetki kus on ilmselge mis turg teeb. 1 trade aastas optsioonidega selle tootluse saavutamiseks"

    Põrgu põhja, 2002 suvel sain aru, et pikk langustrend QQQ-s on põhimõtteliselt läbi ja oli ilmselge, mis turg teeb. Hakkas tõusma ja tõuseb siiamaani. Oleks ma indeksaktsiat ostnud, oleks tollal investeeritud summa praegu umbes 2x suurem (absoluutset põhja püüdmata!). Aga mina, oinas, ostsin calle, mis oli küll väga tore otsus, aga nad lõppesid enne ära kui turg NII PALJU ja NII RUTTU tõusta jõudis.

    Seega, teadmisest, mis turg teeb, ei aita optsioonidega kauplemisel (asjaarmastajale), kui sa ei tea ka seda, kui kiiresti ta seda teeb :-(

    Aga muidu lugege kõik tänases Ekspressis hr Kallini arvamuslugu!
  • Mõned aastad tagasi ostsin AMZNi mingi 12 pealt. Jälgisin ainult turu dünaamikat ja tegin täiesti ettevõtte näitajatele mittepõhineva ostu. Nagu mündi viskamine, katsetan, kui graafik on lühiajaliselt tõusus, et ehk saan mõni kuu tõusuga kaasa minna. Aga teadagi, kui on mündil on juba üks külg peale viset ära olnud, siis suureneb tõenäosus teise külje saamiseks. Nii läkski. Lühiajaliselt pöörati miinusesse. Võtsin kaotuse välja ja tegin veel haigema otsuse. Ostsin PALMi. See võttis viimase. Peale seda sain aru, et ei maksa mängida ilma kaartidele vaatamata.
  • Sellepärast ongi olemas selline asi mida võiks nimetada väärtusinvesteerimiseks mis rajaneb põhimõttel, et hind ja väärtus langevad pikajalises plaanis omavahel kokku. Warren Buffett nimetab lühiajalist aktsiaturgu depressiiv-maniakaalseks. Muidugi eksisteerib ka spekulatsioonipõhimõte millest väga hästi kirjutab raamat "Aktsiamänguri pihtimus" Kui nüüd veel tuua üks näide elust siis investeerimine on võrreldav kalapüügiga milles üldjuhul oskused on esmatähtsad, aga ka parim ei saa igakord saaki.
  • Lepik,
    kui optsioonide kirjutamine oleks soodsam, siis optsioonide hinnad langeksid tasemele kus nad on alla "omahinna" (kuna risk on vaiksem) mist6ttu muutuks ostmine jalle soodsamaks. ehk siis ostmine=myymine.

    see miks myymisega t6enäolisem,alt teenitakse on minu arvates asjaolus, et myymiseks pead olema k6rgema levelige kui ostmiseks. st optsioone ostavad igasugu algajad aga välja kirjutavad peamiselt k6vad mehed, kes teavad mida nad teevad. samuti kasutatakse väljakirjutamist hedgemiseks, ostavad aga spekulandid.

    väljakirjutajad lossivad harva, see-eest aga korralikult!

    velikij, mis sa arvad kellle qqq 03dec36 callid surid? :p
    aga niimoodi strateegiaid testida on ylik6va.
    samuti on kaval langusele mangides osta iga 2-3 puti kohta 1 call. siis ei sure ära kui asi vastupidi hyppab. eile motlesin naiteks et voiks qqqbl ja qqqok osta, qqqbl langes vist 40->20 ja qqqok laks 130->160. idee oli kindlas uskumises et veebr-märtsis kukub alla 36. hetkel taas pole nii kindel.

    yhesonaga, isegi kui rahaga ei kauple
    on optsioonie "testimine" turul palju p6nevam kui lord of the rings 3.

    mina teenisin palmiga oma esimese kasumi, millest sain kätte poole.
    1. trade oli yldse sunw ja see on ka ainuke kus ma korralikult stoplossi välja v6tsin.
    pärast oli vaga hea tunne. teine hea diil oli paar tundi enne qqq 2004jan langustrendi algust esmasp koik callid nö maha myya ja putid alles osta. aasta kakim tegu oli aga teisip ohtu koik putid maha myya.

    papertrading is fun :)
  • Aktsiatega kauplemise juures olen oma hävinguid analüüsinud. See nüüd ei tule kindlasti kellegile uudisena aga asi lõppudelõpuks suht lihtne. Hävid kui oled ahne ja arg. Ahne stop'idest mitte kinni pidades ja arg investeerides liiga vähe ja teenustasude väljamineku ületamisel tekib surve kasumi välja võtmise osas. Lisaks veel ahne, sest ei suuda hoida oma positsioone rahas pikemat aega. Häid tulemusi olen saavutanud toimides mõistlikult risti vastu oma südame häälele aga rõhutan mõistlikult, sest üldiselt on oma arvamuse ja tunnetuse usaldamine siiski positiivne. Kusjuures on hämmastav kuidas ahnus teeb mõnikord julgeks, ehk ilmselt on arguse motivaator ka siiski ahnus aga sitatsioon on lihtsalt erinev.

    Edukat kauplemist
  • Olen päris nõus tiitp.Teenitud kasumid tuleb realiseerida ja tekkida võivad kahjumid
    pigem algstaadiumis likvideerida.
  • Tõesti mitte midagi üllatavat. Edu tuleb kogemustest ja praktikast. Enamik on oma õppetunnid just oma rahakotist kinni maksnud kaotustega.
  • Siin kehtiks ikka reegel et pikajalises plaanis
    lähtu fundamentaalsetest näitajatest
    Ka hea asi võib olla üle-ülemüüdud

    Optsioonidest on tulnud enamus kahjum
    Aktsiatest tõsisem miinus loomulikult Ericssonilt
    tema kuldsel langusperioodil
  • Suurimad kaotused on vist tulnud olukorrast kus ruttasid pärast kahjumi vastuvōtmist kohe seda tasa teenima vōttes aktsias vastupidise positsiooni - tuleb ehk teistelegi tuttav ette? :)

    Kui kaotust kartes on ka stop ligidal, siis ōnnestub niiviisi väga hästi mingi tühise päevasisese liikumise läbi kahjumit duubeldada, :)
  • veel üks õppetund seoses Traderi kasutuselevõtuga ja eel ja järelturul kauplemise võimalusega.
    eelturul plussis olnud aktsia kipub kaotama oma plussist osa turukauplemise käigus va esimestel minutitel. magad maha ja oledki miinuses. kiired otsused tunduvad enamuses olevat kahjumlikud. siinkohal võiks keegi kogemustega tegelane rääkida natuke päevasisestest dünaamikatest ja võimalikest patternitest, mis on korduvad ja tavalised?
  • Tiitp:
    eelturu plussi/miinuse säilimine päevasiseselt sõltub uudisest.
    Kui ettevõte avaldab positiivse uudise eelturul, siis väikeinvestorid panevad juba eelturul oma ostu sisse ja turu avanedes lähevad need kiirelt täitmisele, need orderid hoiavad aktsiat plussis mõnda aega ja kui on oodata uudise peale kasumi võtmist, siis tasuks sellesse orderilaviini enda poss maha müüa.
  • Tegelikult ikkagi ühest reeglit pole, kas eelturu plussi peale peaks aktsia ära kukkuma või mitte. Kõik sõltub ikka konkreetsest olukorrast - aktsia eelnevast liikumisest, turu sentimendist jne. Seega tuleb vaadata olukordi case-by-case.

    Enamasti nende kiirete plusside korral olen müünud osa positsioonist tugevusse, siis on osa kasumist fikseeritud ja emotsiooni vähem (nagu eilne AEOS näide).

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon