Nokia telefonid - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Nokia telefonid

Log in or create an account to leave a comment

  • Nokia käibehoiatuse põhjusi otsivad paljud. Ühe võimaliku variandina on pakutud, et üle pika aja ei ole firma suutnud turu ootusi ära tabada ning seetõttu kaotanud turuosa. Turuosa on võitnud eelkõige Samsung ja üheks põhjuseks trendi tabamine ehk siis klapiga telefonid. On see mõistlik oletus? Pole kunagi klapiga telefoni kasutanud, kuid kui isegi Nokia on sunnitud antud tüüpi mudeli tootmist alustama, siis midagi head peab selles ju olema.
  • Klapiga telefonide kasutuselevõtu on eelkõige tinginud suurema display vajadus. Kus sa need klahvid muidu ikka ära mahutad.
  • Nokia täna võimsas languses. Need kes lühikeseks läksid , plaksutavad rõõmust praegu käsi.
  • Nokia tuli ju nüüd ka klapiga telefoniga välja - tekstiilist ümbris on minu meelest väga lahe. Aga kasutusmugavus pidi väga nõrk olema.
  • USAs ainult klapiga telefonid ruulivadki.
    Tahavad soomlased voi ei taha, aga jallegi tuleb teha nii nagu ameeriklastele meeldib:)

    Muide, valjendi "Eesti Nokia" voiks tasapisi ara unustada, sest pole see Nokia midagi Soomet ule ilma kuulsaks teinud - enamus telefonipoodide muujaidki ei tea, et Nokia on Soomes tehtud, tava-ameeriklasest raakimata.
    Euroopas jah, ehk teatakse, aga see on ka koik.
  • Mulle meenub et lugesin eelmise aasta suvel mingit analüüsi Nokia kohta kus väideti et Nokia suvatseb peaaegu iga tulemuste avaldamise hooaeg korralikult kukkuda ja seejärel ka kähku taastuda. Ohh, oleks mul nüüd pappi mida Nokiasse panna... Spekuleerin et see on tugev ajutine ülereageering ja umbes 1 kuu jooksul tõuseb Nokia vähemalt 2-3 taala. Nokia on siiski väga tugev firma ja kui turgul soovitakse kasvõi triibulisi või mummulisi telefone siis ei muda see palju asja ja varsti on ka Nokial need olemas.
  • Siinöeldu on paljuski tõsi, kuid ma hoiataksin sedavõrd üldistatud lähenemise eest, mis võtab ühe mütsiga kogu mobiiliturgu ning vaatleb seda must-valges võtmes, tabas ära - ei tabanud ära. Seelaadne käsitlus pärineb, tõsi küll, peamiselt eestimaiste tehnoloogiaajakirjanike sulest, kust see siis riburada pidi siia foorumisse välja on jõudnud.

    Ma ei ületähtsustaks klapiga telefonide osatähtsuse kasvu - kuigi selleks, et ekraanil kuvatavas niinimetatud pildis oleks võimalik eristada siga ja kägu, on klapiga telefon tõesti mugavam. Kuid tänapäeva mobla pole ammugi enam ainult rääkimisvahend ja Nokia on maha jäänud just selles segmendis, kus kasv toimub. See segment ei arva, et Motorola oleks kehvem brand kui Nokia (kuna ta maksab sama palju), on aga väga nunnu ja oskab isegi menstruatsioonikalendrit pidada ja ohtlikke päevi arvutada. Jah, muuhulgas on ta ka klapiga. Samas pole kedagi kohanud, kes ostaks puudritoosikujulist telefoni. See on ainult üks näide võimalike pikas reas...
  • See Nokia klapiga telefon on halb ( nagu enamus Nokia telfon) - ta on suur ja raske. Tõsi ka uuemad Ericssoni klapid on suured ja rasked ja seepärast jäid minul seekord ostmata. No aga Nokiat kaalusin küll kõige viimasena.

    See selleks, aga olen nõus mingite kirjutajatega mingites väljaannetes ( ei mäleta enam, oli see Iltalehti või?), kes väidavad, et Nokia tagasilöök tuli keskelt. Tõepoolest Nokia keskmised on saast, kallid on featuuridega ja odavad on lihtsad ja head, aga keskmised on rasked ja ilma featuurideta.
  • mina tean yht blondi mm beibet kel on xelibri puudrikarbikujuline telefon. ilusale naisele sobib!
    ja klapiga telefone fännavad vähemalt eestis enamasti kah naised.
    ei yldsita, järeldan :)

    minu jaoks ongi mystika, miks siiani naisi ignotud on?
    neile on ju auto juures tähtis et oleks "nunnu ja punane"
    ning mobla juures "mulle meeldib tilluke klapiga".

    ja yldse tootedisainist - peugeoti ja mazda edu hakkas siis pihta kui r6vedate munakujuliste j6leduste asemel tehti ilusaid asju. ma ei saa siiani aru miks moblade puhul ei voiks klahvid olla ylalpool ekraani, voi miks ei voiks olla selline mobla kus yhelpool on pisike ekraan ja klahvid ning teisel pool suur ekraan (nagu p800). ja siis void mittevajalikule poolele miski clipon kaane peale panna?

    samuti ei saa ma aru, miks kuradi pärast on nokia moblades miljon menyyd, mida kunagi ei kasutata (naiteks operaatoriteenused) ja mille kohta puudub info. ja miks ma ei saa ise oma mobla progeda mones basicu laadses keeles, miks puuduvad smsi formid (ehk predefined smsid kus saad fieldide väärtusi muuta/valida) jne jne.

    oleks hea, kui keegi teeks mobla lego - saad ise omale mobla ehitada. ericsson kunagi tegi (maitea kas ikka veel) nii et said neilt elektroonika osta ja softi ja ise mobla teha aga see oli pisitootjate jaoks, mitte yksikhäkkeritele.

    ja symbiani progemine on vastavalt yhele mu tuttavale hardcore progejale "pain in the ass".
    niimodi rallit ei soideta.

    miks kyll see nii kaua aega v6tab?
    teha lihtsaid asju ja pakkuda customisationit selle asemel et P*ka pidevalt repackageda?

    pole ime, et inimesed ei osta!
  • riq, ega nokia teatanud, et käive null on :)
    tykkides mõõdetuna kasvas see tervelt 19%

    aga jah, keskmise hinnaklassi mudelites on puudusi... 2Q lubas Ollila turule tuua vastavad telefonid.
  • voiks teha pisikese wifi jubina mille saab pista telku scart pistikusse ja teise wifi jubina mis on pohjusmotteliselt võrguketas kuid oskab divx'e ja muud maha mängida ja sellele esimesele wifi jubinale saata..

  • Ja miks vifi, kas sa kohe PEAD selle pleieri ( 100 g kaalu) teise tuppa kiusu pärast jätma kui filmi tahad vaadata. Ja siis kui paus on vaja panna, siis madalstardist ja jooksuga. On alles elu zealottidel :-)
  • ei, see on just selleks, et ei peaks kaabeldusega ja"ndama ja oleks hea kaasa tirida. voibolla on selle nn kovaketta peal ka kerimis jms nupud
  • osta algatuseks ipod, filmi see õnneks ei mängi. Samas filmi saab kodus normaalselt vaadata väga kalli aparatuuri pealt, alla selle pole nagu mõtet punnida. Selle juures on kõige odavamb asi DVD pleier, vaata, et tuhhiga antakse ära.
  • Filmivaatamiseks hetkel suht hea Philips 737.
  • fjot, sellised asjad on olemas. mitte wifi aga raadiolink kyll.
    eestiski myyakse, ilusate tibide mehed ostavad.

    aga idee tundub enamvahem sama mis:
    rumeenia tyyp pavlo rosskin leidis lahenduse igivanale probleemile: wireless hiir kipub ära kaduma! lahendus imelihtne - ta yhendas wireless hiire nööriga arvuti kylge. järgmisena m6tles tyyp lahendada wireless hiire energiaprobleemi - et patareid saavad tyhjaks, selle asemel siis asendada nöör elektrijuhtmega..

    inimesed, ostke naiteks omale pinnacle aparaat voi dvd player voi kissi überplayer.
    miks te vägistate oma arvutiga koike tegema? v6i shuttle pc..
  • ok, ma ei hakka seletama miks lihtne raadiolink halb on ja milleks see jubin veel hea on ja miks DVD player mõnel puhul ei ole hea asi filmide vaatamiseks. Sellel teemal edasi rohkem ei jutusta.
  • microsoft web pad, tablet pc, ms smart display?
  • Krt, mehed, telefon on rääkimiseks!

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon