Teenustasud LHV-s - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Teenustasud LHV-s

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Miks kaotad eelise? Investeerimiskontodel on ju mingi reegel, et peab viivitamatult raha tagasi konverteerima ja kandma, siis on okei?
  • No see on lollus ju, kes vähegi rohkem tehinguid teeb siis eraisikuna deklareerimine on õudukas. Kimbutatakse kauplejad OÜ'tama sellega jälle.
  • Rääkimata nende edasi tagasi kantimise ebamugavusest ja tasudest..
  • "lauriy"
    Miks kaotad eelise? Investeerimiskontodel on ju mingi reegel, et peab viivitamatult raha tagasi konverteerima ja kandma, siis on okei?


    See on praktikas võimatu. Või võimalik kuni maksuamet sind ette võtab.
  • "poolteist"
    Nonii, põnevusega ootan kas LHV ka midagi vastu paneb. USA aktsiate ostmise teenustasud on ikka jube krõbedad.

    Muidugi oleks tegelt üldse ajaga kaasas käia ja fintech maailmale konkurentsi pakkuda.
    Väga palju äppe on juba mis pakuvad teenustasudeta kauplemist (jah seal omad puudused, but still). Nendega kaotad investeerimiskonto eelise aga see oleks ehk lisaväärtus mida LHV saaks pakkuda :P


    Kas 10k+ tehingu puhul pole peale Swedi hinnalangust USA aktsiatehingu hind mõlemas 0,14%? Sel juhul miks peaks LHV midagi nö vastu panema?
  • LHV võiks kaaluda sellist värki nagu Revolut - Revolutis 3 tehingut tasuta kuus. Ei ütle, et peaksid tasuta olema, aga see, mis praegu on, on siiski kallis.
  • "rick12"
    LHV võiks kaaluda sellist värki nagu Revolut - Revolutis 3 tehingut tasuta kuus. Ei ütle, et peaksid tasuta olema, aga see, mis praegu on, on siiski kallis.


    Balti börsil saab tublisti üle kolmegi neid tasuta teha.
  • @aurora, kui paljud eestlased teevad >10K tehinguid ? Keskmise palga juures on see ca poole aasta palk.
    Need äpid toovad vara kasvatamise tavakodanikule lähemale ja ilmselt on investeerimise tulevik, just saying.. pankade enda huvi oleks sellega kaasas käia.
  • "MLindepuu"
    "rick12"
    LHV võiks kaaluda sellist värki nagu Revolut - Revolutis 3 tehingut tasuta kuus. Ei ütle, et peaksid tasuta olema, aga see, mis praegu on, on siiski kallis.


    Balti börsil saab tublisti üle kolmegi neid tasuta teha.


    Pidasin usa silmas, proovi ära siis näed vahet, mul läks kaua aega, aga enam tagasi ei igatse
  • "rick12"
    "MLindepuu"
    "rick12"
    LHV võiks kaaluda sellist värki nagu Revolut - Revolutis 3 tehingut tasuta kuus. Ei ütle, et peaksid tasuta olema, aga see, mis praegu on, on siiski kallis.


    Balti börsil saab tublisti üle kolmegi neid tasuta teha.


    Pidasin usa silmas, proovi ära siis näed vahet, mul läks kaua aega, aga enam tagasi ei igatse


    Jään samuti ootama, et turumajandus ja tihenenud konkurents muudab ka USA aktsiatega kauplemise järjest soodsamaks - mõte on ikkagi kasvatada kauplemismahte ja peagi on liikumas mingi osa II sambast väljavõetavast rahast ka USA turule, seega loodan, et ka LHV teeb taas toreda üllatuse tehingutasude langetamise osas ja hoiab ära klientide jooksmise mujale. Soovitan samuti harjutada demonkontol ilma riskita kauplemist USA börsil siis saab aimu mis vahe on Baltikumiga.
  • Tuletab meelde, kuidas hiljuti katsetades oli näha, et selle €1000 piiri peal ühe osaku valimine/mittevalimine tõi kaasa "hea" tasu suurenemise (ehk kui 'lisa'osak pani piirist üle, tuli kohe kargem raks peale). Ma pigem ostan €999 eest tasuga ca 1% kui siis €1000 eest 1.5%'ga...

    Swed'is nende uue hinnakirjaga ei ole vähemalt vajadust kunstlikult "vähem" osta.
  • Ei kasuta küll LHV-d aga kas tõesti küsitakse limiithinnaga orderi eest 3.- euri juurde. (tundub kuidagi ulme)

    Stopp või limiithinnaga tehing (v.a Eesti, Läti ja Leedu väärtpaberid) 3 € lisaks tehingutasule
  • "harley"
    Ei kasuta küll LHV-d aga kas tõesti küsitakse limiithinnaga orderi eest 3.- euri juurde. (tundub kuidagi ulme)

    Stopp või limiithinnaga tehing (v.a Eesti, Läti ja Leedu väärtpaberid) 3 € lisaks tehingutasule


    Kahjuks nii on
  • Võimenduslaenu intresside alandamine oleks vägagi tere tulnud.
  • Eestis investeerimisteenust pakkuvate pankade vahel on lahti läinud hinnasõda: kui eilse uudise põhjal pakub nüüd odavaimat võimalust välisaktsiate soetamiseks Swedbank, siis LHV kaalub neile vastamist.

    https://rikas.geenius.ee/rubriik/uudis/lhv-motleb-vastukaigule-valisaktsiate-tehingutasud-voivad-veelgi-odavneda/
  • "lauriy"
    Miks kaotad eelise? Investeerimiskontodel on ju mingi reegel, et peab viivitamatult raha tagasi konverteerima ja kandma, siis on okei?


    Ma umbes nädal tagasi kirjutasin lhv maaklerile kirja seoses valuuta hoidmisega investeerimiskontol. Vastukseks sain, et võib hoida, küsimuse esitasin just maksustamise tausta silmas pidades mida lugesin kuskilt investeerimisleheküljelt, et tuleb kiiresti valuutatehing eurodesse tagasi pöörata ja makstateenustasusid veel otsa ja kaotada raha.

    Kas lhv pank saaks oma seisukoha siia kirjutada, mis on lõplik info?
    Kas investeerimiskontol lubab maksuamet raha muus valuutas hoida kui euro?
  • "silverismoney"
    "lauriy"
    Miks kaotad eelise? Investeerimiskontodel on ju mingi reegel, et peab viivitamatult raha tagasi konverteerima ja kandma, siis on okei?


    Ma umbes nädal tagasi kirjutasin lhv maaklerile kirja seoses valuuta hoidmisega investeerimiskontol. Vastukseks sain, et võib hoida, küsimuse esitasin just maksustamise tausta silmas pidades mida lugesin kuskilt investeerimisleheküljelt, et tuleb kiiresti valuutatehing eurodesse tagasi pöörata ja makstateenustasusid veel otsa ja kaotada raha.

    Kas lhv pank saaks oma seisukoha siia kirjutada, mis on lõplik info?
    Kas investeerimiskontol lubab maksuamet raha muus valuutas hoida kui euro?


    Kas LHV pank siin üldse mingi lõpliku otsuse teha?
    See välismaakleri tehingute sidumine investeerimiskontoga ei ole minu hinnangul seaduse järgides võimalik. Samahästi võite lihtsalt deklareerimata jätta.
  • Kui palju Swedis ennem USA aktsiatega tehingu tegemise tasu oli? Hetkel 9,90.
  • 21.63 USD oli viimane tehing, täna 12.03 USD
    "oskarr"
    Kui palju Swedis ennem USA aktsiatega tehingu tegemise tasu oli? Hetkel 9,90.


  • Kui juba siis võiks Trader tasud ka üle vaadata.
    Kui swediga konkureerida siis vahe tavakonto hindade vs trader min 7usd jääks juba üsna väikseks ja raske oleks traderi tellimist õigustada.
  • Traderi hinnad võiks vähemalt sinna LYNXi tasemele viia siis oleks investeerimiskontona täitsa sexy.
  • "Nüüd on LHV-s välisaktsiate tehingutasu vaid 0,14% tehingu summast, minimaalselt 9 eurot orderi kohta. Head investeerimist!"
  • Natuke peaksid veel pingutama nende tehingutasude langetamise osas, siis kaaluksin ka LHV-sse naasta
  • Kolima see ei motiveeri, kuigi kokkuvõttes teenustasud jäid välismaakleritest ca 2-3 korda kallimaks, deklareerimise mugavus ja edasilükkatud tulumaks võib kedagi isegi mõtlema panna, kuid kolimisel maksad ennast lõhki teenustasudega.
  • 0,14% võiks jääda, aga miinimum võiks olla 2€. See oleks tore uudis
  • Traderile min 2usd teeks asja vähe populaarsemaks.
  • 9 euri ka juba norm, aga 5 euri oleks muidugi veel parem nagu Lynxis, 2te ei hakka unistamagi ;)
  • "Motiv8"
    9 euri ka juba norm, aga 5 euri oleks muidugi veel parem nagu Lynxis, 2te ei hakka unistamagi ;)


    Ja terminal võiks juba hinna sees olla.
  • Mina olen varem kobisenud küllalt LHV teenustasude kohta aga minu meelest see hea samm. Eks alati võiks olla madalam aga vähemalt kadus ära see 9-10 EURi piir. 0.14% muidu natuke kallim kui ma oma varasemad LHV tehingud lukku panin (sain 0.11–0.12%), kuid tegelikult Euroopa börsidele on see päris okei summa. Põhjamaades nii odavat varianti naljalt ei leia (v.a. Degiro), ja enamustes on miinimum kallim.
  • Pole siiani aru saanud, mis teema selle 3-eurose lisaga limiithinnaga orderite puhul... ? Limiithinnaga order ei tohiks oma olemuselt olla kliendile ega pangale kulukam või riskantsem.
  • Tere!
    Olen uus siin. Kas ma saan õigesti aru, et kui ma tahan Index fonde osta, siis oleks mul seda kasulikum teha läbi tavakonto? Kui seda uut hinnakirja vaadata.
    Tavakonto: 0.14%, min 9euri tehingutasu (ma eeldan, et see kehtib nii ostmisel ja müümisel)
    Kasvukonto: 1% tehingutasu
  • "kuldarennika"
    Tere!
    Olen uus siin. Kas ma saan õigesti aru, et kui ma tahan Index fonde osta, siis oleks mul seda kasulikum teha läbi tavakonto? Kui seda uut hinnakirja vaadata.
    Tavakonto: 0.14%, min 9euri tehingutasu (ma eeldan, et see kehtib nii ostmisel ja müümisel)
    Kasvukonto: 1% tehingutasu

    Sõltub summast. Võta kalkulaator.
    1% 900 EUR-st on 9 EUR
  • Lisaks... tõendi eest, et LHV on maha võtnud tulumaksu Põhjamaade aktsiatelt läheb praegu €10 ning sellega peab tegelema mingi inimene. Saan aru, et LHV kasutatav maakler ei luba enam automaatselt topeltmaksustamist vältida aga siis võiks selle mingi hea tehnoloogilise lahendiga korvata. Näiteks, kas ei võiks olla olemas automaatne tõend, mis tuleb iga dividendimakse järgselt meilile koos detailidega (aktsiate arv, kogu dividendimakse, kinnipeetud summa, protsendid, kuupäevad)?
  • No nii, pidu on läbi, LHV toob tehingutasud tagasi.
    Alates 01.12.2022 hakkab meie pangateenustele kehtima uus hinnakiri. Ühe muudatusena on Balti börsidel kuni 100 tehingut kuus tasuta ja seda ületavale osale lisandub teenustasu 0,2% tehingute väärtusest.
  • "decibel"
    No nii, pidu on läbi, LHV toob tehingutasud tagasi.
    Alates 01.12.2022 hakkab meie pangateenustele kehtima uus hinnakiri. Ühe muudatusena on Balti börsidel kuni 100 tehingut kuus tasuta ja seda ületavale osale lisandub teenustasu 0,2% tehingute väärtusest.


    Samas vist mõistlik, ka süsteemide koormuse mõttes? Isegi lahminud mitmeid väikeseid tehinguid, nüüd pigem mõtlen kaks korda ja teen ühe suurema. Loodetavasti tuleb UI lahendus allesjäänud tasuta tehingute nägemiseks asjalik.
  • "decibel"
    No nii, pidu on läbi, LHV toob tehingutasud tagasi.
    Alates 01.12.2022 hakkab meie pangateenustele kehtima uus hinnakiri. Ühe muudatusena on Balti börsidel kuni 100 tehingut kuus tasuta ja seda ületavale osale lisandub teenustasu 0,2% tehingute väärtusest.


    100 tehingut kuus balti turgudel? okey...
  • Huvitav palju neid üle 100 tehingu kuus kasutajaid on?
  • Kuna turu üldine tehingute maht koosneb väga palju mikrotehingutest, kus ostetakse/müüakse isegi 1 või 10 aktsia kaupa, siis 100 tehingu täis saamine ei ole väga keeruline. Näiteks üleeile müüdud 4k EUR Siauliu Bankase positsioonist lahtisaamiseks tuli kokku 22 tehingut.
    LHV aktsionärina võib küll lühiajaliselt rõõmustada. Samas ei näe, et niigi nigela Balti börside likviidsuse osas see midagi head kaasa tooks.
  • "972"
    Kuna turu üldine tehingute maht koosneb väga palju mikrotehingutest, kus ostetakse/müüakse isegi 1 või 10 aktsia kaupa, siis 100 tehingu täis saamine ei ole väga keeruline. Näiteks üleeile müüdud 4k EUR Siauliu Bankase positsioonist lahtisaamiseks tuli kokku 22 tehingut.
    LHV aktsionärina võib küll lühiajaliselt rõõmustada. Samas ei näe, et niigi nigela Balti börside likviidsuse osas see midagi head kaasa tooks.


    Kui sina paned 4k possu ühe orderina turgu ning see order täidetakse 22 eri tehinguna, siis tehingutasu mõttes peaks sinu jaoks arvesse minema ikkagi 1 tehing.
  • "priduur"
    Huvitav palju neid üle 100 tehingu kuus kasutajaid on?

    Kokku on puudutatud olenevalt kuust ca 40-50 klienti.
    "mrk"
    "972"
    Kuna turu üldine tehingute maht koosneb väga palju mikrotehingutest, kus ostetakse/müüakse isegi 1 või 10 aktsia kaupa, siis 100 tehingu täis saamine ei ole väga keeruline. Näiteks üleeile müüdud 4k EUR Siauliu Bankase positsioonist lahtisaamiseks tuli kokku 22 tehingut.
    LHV aktsionärina võib küll lühiajaliselt rõõmustada. Samas ei näe, et niigi nigela Balti börside likviidsuse osas see midagi head kaasa tooks.

    Kui sina paned 4k possu ühe orderina turgu ning see order täidetakse 22 eri tehinguna, siis tehingutasu mõttes peaks arvesse minema ikkagi 1 tehing.

    Tehing on ikkagi turul täidetud osa, seega antud näites läheb arvesse 22 tehingut.
  • "Sander Pikkel"
    "priduur"
    Huvitav palju neid üle 100 tehingu kuus kasutajaid on?

    Kokku on puudutatud olenevalt kuust ca 40-50 klienti.
    "mrk"
    "972"
    Kuna turu üldine tehingute maht koosneb väga palju mikrotehingutest, kus ostetakse/müüakse isegi 1 või 10 aktsia kaupa, siis 100 tehingu täis saamine ei ole väga keeruline. Näiteks üleeile müüdud 4k EUR Siauliu Bankase positsioonist lahtisaamiseks tuli kokku 22 tehingut.
    LHV aktsionärina võib küll lühiajaliselt rõõmustada. Samas ei näe, et niigi nigela Balti börside likviidsuse osas see midagi head kaasa tooks.

    Kui sina paned 4k possu ühe orderina turgu ning see order täidetakse 22 eri tehinguna, siis tehingutasu mõttes peaks arvesse minema ikkagi 1 tehing.

    Tehing on ikkagi turul täidetud osa, seega antud näites läheb arvesse 22 tehingut.


    Sorry, aga ei ole loogiline, kui sisestan kuu jooksul nt 4 (neli!) eraldiseisvat müügiorderit ja saan sellega "100 tehingu limiidi" täidetud, kuna vastaspoolteks on juhuslikult sendimehed, kes soovivad osta ühekaupa. Mõelge korra üle see asi veel.
  • Tehinguorderit sisestades siis ei saagi teada, kas tehingutasu on või pole, tagantjärgi näed ju alles, mitu tehingut tuli.
    Tarbijakaitse teema peaks see olema.
    Arvan, et vähemalt need 40-50 klienti lihtsalt kolivad mujale.
  • Iseenesest arusaadav, kui sellega halduskoormust või midagi kokku hoitakse... aga
    See alati näib kahtlane, kui mõni ettevõte reklaamib suurelt teenustasudest loobumist või tasuta teenust, räägib kuidas "„Kliendid saavad Balti aktsiatesse investeerida kasvõi ühe euro kaupa kartmata, et tehingutasud investeeringule jälje jätavad. Nüüd võivad investorid riskide hajutamiseks näiteks kasvõi iga nädal 10 euro eest Balti aktsiaid osta, mis varem oli tehingutasude tõttu ebamõistlik. Just järjepidev ja pikaajaline investeerimine on parim strateegia investorile, kes ei soovi igapäevaselt börsidel kaubelda,“ tutvustas Mets."

    ning hiljem kui "liiga palju kliente tahavad liiga palju teenust kasutada" siis jälle otsuste tagasi pööravad. See vähendab veelgi likviidsust, aga noh eesmärk vist see oligi...
  • Alla 2,50 hinnaga 1 kaupa ostes / müües siis tehingutasu ikka null seoses ümardamisega.
    Kas tasu arvestatakse kliendipõhiselt või kontopõhiselt?
  • "Sander Pikkel"
    "priduur"
    Huvitav palju neid üle 100 tehingu kuus kasutajaid on?

    Kokku on puudutatud olenevalt kuust ca 40-50 klienti.
    "mrk"
    "972"
    Kuna turu üldine tehingute maht koosneb väga palju mikrotehingutest, kus ostetakse/müüakse isegi 1 või 10 aktsia kaupa, siis 100 tehingu täis saamine ei ole väga keeruline. Näiteks üleeile müüdud 4k EUR Siauliu Bankase positsioonist lahtisaamiseks tuli kokku 22 tehingut.
    LHV aktsionärina võib küll lühiajaliselt rõõmustada. Samas ei näe, et niigi nigela Balti börside likviidsuse osas see midagi head kaasa tooks.

    Kui sina paned 4k possu ühe orderina turgu ning see order täidetakse 22 eri tehinguna, siis tehingutasu mõttes peaks arvesse minema ikkagi 1 tehing.

    Tehing on ikkagi turul täidetud osa, seega antud näites läheb arvesse 22 tehingut.

    Sander, mis sa arvad, mis nüüd edasi juhtub?

    Kogu tagasihoidlik finantsvabadusvõitlejate grupp hakkab nüüd Swedbanki promoma ja selle tulemusena LHV kaotab palju rohkem kui võidab selle 40-50 kliendi tõttu, mida siin optimeeritakse...

  • Laiem kliendibaas saab jätkuvalt väikeste summadega Balti aktsiaid tasuta osta. Muudatus puudutab väikest osa kauplejaid, kes järjepidevalt üle 100 tehingu Balti börsidel teevad. Pikaajaliselt läbi investeerimise raha säästev klient saab seda ka edaspidi tasuta teha.

    Otsustasime suurema tehingute arvuga klientidele tasu tagasi tuua, sest LHV peab vastavalt börsi hinnakirjale iga tehingu eest maksma, ning tehingutega kaasneb regulatiivne raporteerimise kohustus järelevalvele ja turukuritarvituste kahtluste tuvastamine. Kliendile, kes teeb välisturgudel aktiivselt tehinguid oleme alati nõus ka soodsama kokkuleppe sõlmima.
  • Selle loogilise selgituse oleks võinud kohe ka teavitusse lisada ja kõigil palju selgem pilt. Kokkuvõttes on arusaadav ning mõistlik teenustasu pole maailma lõpp. Mina küll kuhugi kolima ei hakka sellepärast.
  • See on ebaproportsionaalne, kui paned üles paar orderit kuus ja need täidetakse kokku 100+ vastaspoole poolt ja seeläbi oled "kaupleja".
    Kas Teil on kusagil olemas mingi number, mis kuvab mulle igal ajahetkel kui mitu tehingut teinud olen?
  • "Marg"
    Tehinguorderit sisestades siis ei saagi teada, kas tehingutasu on või pole, tagantjärgi näed ju alles, mitu tehingut tuli.
    Tarbijakaitse teema peaks see olema.
    Arvan, et vähemalt need 40-50 klienti lihtsalt kolivad mujale.


    Pole jurist aga tundub samuti, et selline tegevus on õigustühine. Tehingul peab olema hind enne tehingu sooritamist. Ei ole võimalik, et sa ei tea, palju sinu orderi täitmine maksab, sest sa ei tea ette, mitmeks tehinguks see jaotub. Absurd. Kas LHV juristid tõesti kirjutasid sellele ideele alla? Päriselt?

    NYSE ja NASDAQ börsidel on sul alati tehingu hind teada. Kui su order sai osaliselt tehingutega täidetud ja soovid hinda muuta, et ka ülejäänud osa täituks, siis tõesti maksad juurde. Aga seda küll ei ole et kui su 100 aktsiaga orderist käiakse 1-kaupa nokkimas, siis iga korraga tasu tõuseb.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon