Tootlus aastal 2004 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tootlus aastal 2004

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kuna ma olen juba pikemat aega üritanud pidada võimalikult detailset arvestust, et kuidas mul siis ka reaalselt investeeringutega läheb, siis oma üllatuseks avastasin, et minu ajalooline kaalutud keskmine tootlus on olnud täpselt oodatav ajalooline keskmine USA turgudelt (ligi 12%). Samas aga ei oska seda tulemust kuidagi asjakohasesse konteksti panna ja järeldada, kas mul on läinud hästi/halvasti/normaalselt. Sellepärast ma selle foorumi alustasingi, et äkki on ka teised LHV kasutajad nõus oma tulemusi avaldama ja kogemusi jagama.

    Hää võimalus ka teisi selle läbi tundma õppida:)

    Igatahes siin minu profile:
    Strateegia: value investment, daytraidinguga ei tegele ning derivatiividega ei ole seni õnne proovinud
    Peamine sissetulekuallikas: palgatöö, investeerimine pigem "hobi"
    Parimad investeeringud 2004: Hansapank, Eesti Telekom
    Halvimad investeeringud 2004: Baltika, Nokia

    Tootlus*
    - 2004 +11,91%
    - 2003 +13,27%
    - 2002 +25,88%

    Anyone else brave enough?

    B.

    * Portfelli tootlus koos dividendidega peale maksude tasumist
  • ahjaa - üks asi veel.

    Portfelli koosseis:
    Eesti aktsiad - 51%
    Lääne-Euroopa - 30%
    USA - 10%
    Venemaa - 8%
    Cash - 1%
  • Mul oli tootlus sügis 2002- märts 2004 +10,7% enne makse. 100% välisaktsiad (90% USA). Uuesti sisenesin turule oktoobris 2004. Euroopas on ca 20-25%, ülejäänud USA.
  • Investeerimisportfell (EEK baasil) +9,56%

    Kauplemisportfell (EEK baasil) +18.1, aasta baasile viiduna +30,11% (I tehing 25.05.2004)

    Kauplemisportfell (USD baasil) +35.6, aasta baasile viiduna +59.22% (I tehing 25.05.2004)

    Kauplemisportfelli all pean silmas sama Traderi kontot, väljendatud on erinevates valuutades

    Kõik numbrid portfelli väärtuse absoluutne kasv peale kõiki tasusid, tekkinud maksukohustust arvesse ei võeta

  • Buhvetil võib vist heaks tulemuseks lugeda, kui peale maksude maksmist? Tehingutasud vist eriti halvemaks ei tee.
  • Kawe Kapitali portfelli tootlus 39,6% aftertax, LHV Arbitrage võlakirjadel 21%.
    Kauplemisportfell mingi 100%.
  • Karumõmm,
    tootlus EEK-is ehk siis pärast kõiki teenustasusid ja konverteerimisi.
    Sisuliselt vaatasin, millal EEK-i pangakontolt mingi summa investeerimiseks läks ja millal tagasi tuli. Ma kandsin investeerimiseks raha mitmes jaos, aga kandeid oli muidugi vähe.
    Dollaris oleks tootlus olnud tõesti märkimisväärselt kõrgem.
  • Ja investeerimine on mulle ka selgelt hobi. Tehinguid ei tee palju, sest need on tavaliselt tingitud mingitest tõsistest hinnamuutustest, mistõttu otsustan ühest ettevõttest välja astuda ja astun enda arvates suhteliselt parema väärtusega aktsiasse. Tänases portfellis on kõik ettevõtted turuväärtusega üle 50mld USD-i ja kokku on 7-9 aktsiat (täna konkreetselt 7, aga praegu otsingi 15%-le aktsiaturu vahenditele rakendust).
  • -60k 3 aastaga
    protsenti ei viitsi välja hakata arvutama kuna raha kandeid on palju ja väikesed summad aga ilmselt kuskil 50 ja 100 vahel
    optsioonid siis, millega saab kiirelt rikkaks :) lisaks vaid mõni üksik aktsiatehing
    nii et algajad optsioonikauplejad võtke teadmiseks, aga oma vigadest õpib paremini
    kuradima kallis hobi

  • Potfell 1 (Eesti, Leedu, Soome aktsiad, Ida-euroopa fondid):
    1997: -17%; 1998: -18%; 1999: +4%; 2000: +17%; 2001: +12%; 2002: +29%; 2003: +110%; 2004: +47%

    Portfell 2 (Usa aktsiad):
    2000: -59%; 2001: -19%; 2002: -38%; 2003: +41%; 2004: +90%

    Potfell 3 (Eesti ja Usa optsioonid):
    2001: -97%; 2002: -99%; 2003: +40%; 2004: arvutusmetoodikast sõltuvalt +40 ja +200% vahel

    Maksudeeelne tootlus. Sisaldab nii realiseeritud kui realiseerimata tulu. EEKi baasil. Arvutusmetoodika detailide yle võib vaielda.

    8 aasta kokkuvõtteks: igast sissepandud kroonist on saanud 3,6 krooni (seda lauset ei saa kasutada tootluse arvutamiseks, sest sisse on pandud summasid eri aegadel ja eri kogustes).

    Parim investeering: Ma˛eikiai Naftatehas.
    Halvim investeering: Sonera
  • -50k aastaga
    FLYI põhiliselt,mida sai 4$ peal ostetud
    protsent siis -60-70% ehk
  • 0%

    Septembri lõpus sai alustatud (sattus hea sisenemispunkt). USA optsioonid. Sain tunda mida optsioonid võivad anda... ja mida võtta. Tehingud investeerimiskontolt. Ei ole õige tööriist kiirete otsuste jaoks. Aasta 2005 alustab ühtlasi ka "Traderi" aastat.
  • - ca 225k 2004 a viimase 1,5 kuuga

    olen proovinud pea-aegu kõik vorme, alates 5min tradest ja optsioonide kirjutamisest kuni 2-3 nädala investini.

    straddeliga oskasin ka siis kaotada, kui kogu lhv teenis, põhiliselt sisenemise ja väljumise taktika ja distsipliini puudulikkuse tõttu.
    tuleb välja, et päris nii ikka ei saa, et võtad lhv idee, ostad mingi päev sisse ja müüd mingi päev.dutkit brat!
    peab hoolikalt planeerima, kuidas osta ja milllal müüa - ja siis tuleb seda ka teha- see ongi kõige raskem.

    kui jätkan samas taktis ja nn õppimine võtab teoorias ca 2 aastat siis tekib reaalne oht, et kui asi selge siis pole enam millega teenida:(

    kuid lootus sureb viimasena ja juba hakkavad emotsioonid vaikselt alla andma ning mõned tehingud on õnnestunud planeeritult ellu viia (praktikas tähendab see seda,et kahjumid on väiksemaks muutunud, kasumiga on õnnestunud mõni üksik tehing)

    ajalugu -
    1997 : - 60%
    2004: - 30%

    sedamoodi, loodan, et kedagi ära ei hirmutanud


Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon