Börsipäev 10-11. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 10-11. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • PMJ Automec teatas neljanda kvartali käibeks 8,9 miljonit eurot. Ettevõte ja analüütikud ootasid ca 8 miljonit eurot. Maksude eelseks kasumiks kujunes 0,5 miljonit eurot.
    2005.a. peaks ettevõte käive kasvama üle 35 miljoni euroni (2004.a. €32,5 mln), kuna tellimusraamat on kõigi aegade suurim.

    Aktsia ka täna kergelt plussis, kuid vaimustus on väiksem, kuna ilmselt olid tulemused juba välja lekkinud ja aktsia viimase kahe päeva jooksul 10% rallinud.
  • Samas on enamik täna raporteerivaid olulisi Euroopa ettevõtteid ootustele alla jäänud

    Elcoteq -4,56%

    Elisa -4,33%

    Ericsson -5,39%

    France Telecom -1,80%

    Daimler-Chrysler -1.85%
  • Eesti Elisa tulemused ei suuda ikka kogu emaettevõtet vee peal hoida :-)
  • :-II Vastik nimi. Peab keskenduma, et see ei ole mitte Elion.
  • Raisio teatas eelmise aasta kasumiks 0,05€ aktsia kohta. Ettevõte ootab, et 2005.a. võrreldav käive kasvab ja kasumlikkus paraneb. Ettevõte tõstab regulaardividendi 0,01€ pealt 0,03€ peale, lisaks makstakse 2004.a. eest 0,18€ erakorralist dividendi. Juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku alustada oma aktsiate tagasiostu.

    tulemused vastasid ootustele, aktsia 1% plussis.
  • Seevastu Outokumpu tulemused esimesel pilgul ei rõõmusta ja aktsia -2,38%
  • Huvitav, kas SCOX saaga hakkab lõpule jõudma...

    Judge slams SCO's lack of evidence against IBM - Cnet

    CNET reports that the federal judge overseeing the SCO Group's suit against IBM regarding Unix and Linux has thwarted an IBM attempt to defang SCO's claims, but he voiced loud skepticism about SCO's case. Although US District Judge Dale Kimball didn't grant that declaration, called a partial summary judgment, he sharply criticized of SCO for not producing evidence for its case in a court filing Wednesday. "Despite the vast disparity between SCO's public accusations and its actual evidence, or complete lack thereof, and the resulting temptation to grant IBM's motion, the court has determined that it would be premature to grant summary judgment," Kimball wrote. The opinion bodes poorly for SCO, intellectual property attorneys agreed. "Based on the scathing language of the ruling, it appears that SCO just barely dodged a possible knockout punch in this round," said Carr & Ferrell attorney John Ferrell. "There's very little that can be more disastrous to your case than an angry federal judge."
  • Cody Willard:

    Looking for Trends
    2/10/05 8:36 AM ET

    Yesterday's selling intensified throughout the day, culminating with a final leg down in the last hour that had the markets finishing at their lows. With the mo-mo favorites like Apple and Google reversing on the day and closing sharply in the red, the momentum crowd obviously got a little bit panicky as the day wound down. Likewise, the small-caps and high-beta stocks were just trashed all day with an accelerating decline in afternoon trading.

    I've noted how the market has really taken to trading in steady trends in the last year or so, with the action -- up and down -- incessant for weeks or months on end. If such a reality is to continue in the broader market, the markets will need to find their footing and begin to climb again and get back into their uptrend. Then again, it's also possible that this rally, which had been consistent in the last three weeks, is over and we have kicked back into a downtrend again.

    To be clear, I'm no technical analyst and wouldn't know a breakout if the Foo Fighters sang about it or a breakdown if Tom Petty wailed about it, but as I've noted in recent columns, the group-think trading from the billions of dollars of hedge fund managers is making for some interesting dynamics in the market. And those dynamics have included these past, steady rally and sell-off phases.

    I'm in no rush to do any mass buying today, but I will be looking to buy a name or two, depending on how far down they come today. A flat or up day would be best for the bulls. Another selloff of at least half a percent or so would be a victory for the bears. We'll see what pitches the market throws our way.

    Net long AAPL, GOOG

    Gary B. Smith:

  • Gapping Up

    Gapping up on strong earnings/guidance: PMTI +15%, BYD +8.3% (also Jefferies, CIBC upgrades), AIRN +12%, CTSH +9%, AET +5.3%, NAPS +6%, ERES +5.4%, WFMI +5.2%, WEBX +4%, MOGN +3.6%, LEND +3.4%.... Other News: ISON +16% (announces formal launch of marketing for NeutroTest explosive detection device), AUGT +14% (KLAC offers to buy co), SLE +9% (announces transformation), VION +5% (reaches agreement on a special protocol assessment with FDA), SONS +3.6% (Raymond James upgrade), CY +3.7% (more analysts confirm Apple supply win).... Under $3: VCMP +13.5% (security courses generate momentum).

    Gapping Down

    Gapping down on disappointing earnings/guidance: VOCL -21%, LCCI -16.3%, NOOF -9.2%, ATAR -8.1%, ERICY -8%, WIN -6.3%, ILSE -4.6%, CYTC -4%, ULBI -3.1%, ERTS -2.4% (in sympathy with ATAR and ATVI).... Other News: ATVI -12% (hearing spot offering of ATVI looking to price), SHPGY -8.5% (requested by Canada to withdraw its key Adderall XR drug from the market -- FT), SYNA -5.3% (First Albany and Bear Stearns downgrades).

  • Täiesti uskumatu tegevus Alti juures... Ise jäin eemale sellest küll, aga põnevust aktsiasse lisab kohe kindlasti.

    Väljaantud uudis, mille läbi lugesin tundus lausa revolutsioonilisena - kolm korda võimsamad liitiumioon akud/patareid, mille laadimine toimub vaid MINUTITEGA.
    Iseenesest on mul väga hea meel selle üle, sest oleksin küll huvitatud kas või mobiili laadimisest minutitega praeguse 2-3 tunni asemel.

    Oli endal isegi kiusatus 2,8 peal siseneda, kuid tundus nagu oleksin rongist maha jäänud...antud juhul vist aga raske määrata, kus rongi ots, kus lõpp. Edu neile, kui keegi seda aktsiat omas/omastas.
    Hetkel siis hind 3,74 (+1,66) ja +80%.
  • Altair Nano (ALTI) on veel selles osas huvitav firma, et neil on neid revolutsioonilisi pressiteateid pea iga nädal! :))

    sB
  • ALTI kohta niipalju, et avastasin ta täna kell 22 õhtul. Pisut lugemist ja uurimist ja sai selgeks.

    Ostsin 4.45 peal, hetkel 4.8 - tehingutasud juba tasa tehtud ja isegi plussis. Väga kena. (Algaja kohta - see on mu teine tehing USA aktsiatega)

    Uudise mõju võib tegelikult tõepoolest olla pikema ulatusega, kui 1 päev. TEhnoloogiline läbimurre on ikkagi väga suur.

    Liitiumakusid kasutatakse igal pool - sülekad, moblad, digikad, mis iganes...

    Kusjuures ostsin ma aktsia Yahoo! foorumis jututtude peale.

    Isegi kui aktsia ei tee enam mingit suuremat tõusu, siis raha ma ei kaota, kuna panen sisse stop-orderri...
  • Oot oot. See on ju täitsa tore, et sul juba teenustasud kaetud ja ka stop-loss orderit kasutada, kuid ma loodan siiralt et "Kusjuures ostsin ma aktsia Yahoo! foorumis jututtude peale." oli ju ikka naljaga mõeldud!
  • momentum. Ausaltöeldes naljaga pooleks. Sealt sain oma ostuhuvile kinnitust (kui ka jahutust) ;)

    Siiski ma usun aktsia liikumisele ülalsuunas. Kui juba SNSTA mingisuguse rannahotelli ehitamise uudise peale tõusis 158% ja hiljem veelgi edasi tõusis, siis sellise läbimurde puhul ma ei näe edasiliikumisel erilisi takistusi. (v.a. siis need, kes ostsid täna varaommikul ja hakkavad nüüd kasumeid välja võtma).

    PS. Update: teenukad tasa ja 630+ =)
  • tahtsin veel öelda, et noist foorumitest võib siiski kasulikku leida. Näiteks soovitati seal aktsiat XDSL.OB, mida oleksin ka ostnud, kui raha alles oleks... igatahes tegi ka too aktisa väga kena tõusu 30% läbi... Endal oleksid praegu teenukad tasa.
  • ragulka

    kas sellest ei olnud Yahoo foorumis juttu kuidas stop-loss toimib?

    kui paned stopi näiteks 4.60 kohale ja homme avaneb aktsia näiteks 4.00 tasemel, siis seal Su stop ka täidetakse

    pealegi ei saa LHVs alla 5 USD aktsiatele hästi stoppi panna, üldjuhul maakler tühistab sellised orderid
  • selle kuidas stop-loss toimib, olen suutnud ise välja mõelda. juhul, kui ka akstia langeb alla ostuhinna, usun ma, et asi läheb taas tõusule.

    aga enne kui midagi teen, vaatan ja uurin asja veel kõvasti.
  • See ALTI näikse ka varem olevat "murdelisi" avastusi teinud tehnoloogia vallas ... 2003. aasta detsembris näiteks

     

  • krt, ragulka, eino tõesti, sa võid vabalt tõelise Buffetiga rinda pista. Paar väljavõtet su postidest:

    "ALTI kohta niipalju, et avastasin ta täna kell 22 õhtul. Pisut lugemist ja uurimist ja sai selgeks."
    "see on mu teine tehing USA aktsiatega"
    "Kusjuures ostsin ma aktsia Yahoo! foorumis jututtude peale."
    ning
    aga enne kui midagi teen, vaatan ja uurin asja veel kõvasti

    Einoh, ma hakkan vist vanaks jääma...

    B.
  • Teine tehing (vabandust, kolmas tegelikult) USA turul reaalportfellis. Jälginud olen aktsiad üldse üle aasta.

    Pisut lugemist ja asi sai selgeks - sellega väljendasin seda, et otsustasin osta. Mitte seda, et nüüd tean maast ja ilmast. Vabandan, kui kedagi riivasin sellega.

    enne kui midagi teen, uurin asja kõvasti - homse börsipäeva kohta. Ehk enne kui otsustan mingit konkreetset sammu ette võtta, võtan päev otsa aega selle ainsa aktsia jaoks. Vabandan taaskord, kui kedgai riivasin.

    EGa polegi öelnud, et kindlasti tean kõike ja mis kõik veel. Spekuleerin siis nii-öelda. Eks hiljem näeb, kas sain präänikut või piitsa.

    Praegusel hetkel on ALTI ka järelturul plussis.

    Muidugi ei saa keegi garanteerida homset avamishinda, mis võib olla nii kõrgemal kui ka madalamal (ajalugu jälgides on ilmselt viimasel suurem sanss...). Kui ta siis juhtub madalamal olema, peab alla neelama, mis muud. Või oodata hinnatõusu (mida ma tean, võibki ootama jääda...)

    Vähemalt olen proovinud.

  • MSM > elioni juristid ei ole nimevahetuist RLE -> Elisa jatnud niisama.
  • to ragulka - ei ole sa mind millegagi riivanud. Lihtsalt jube tormakas mulje jäi ja kommentaarid olid kuidagi konfliktsed või see mida ma nendest välja lugesin. Peaasi, et endal pilt selge. Edu!

    B.
  • Henno kommentaarile stop-lossi toimimise kohta tasub algajal TÕSIST tähelepanu pöörata (ei räägiks, kui poleks ise kunagi jõhkra gapiga alla avanenud aktsiaga oma isiklikku taskut oluliselt kergendanud :)
  • Varasemate kiirete tõusude kohta: ma kahjusk ei oska teada ega vaadata, kas kuskilt näeb, kuidas see hind seal päevasiseselt muutus... aga eile igatahse tõusis ta n-ö aeglaselt, st. ei olnud mingi 2-sekundiline tõus nagu tihitpeale pennydega on... See muidugi ei pruugi midagi tähendada, aga mulle isiklikult natuke kindlustunnet lisab.

    Teine huvitav asi on see, et eile kauples aktsia määratu volume-iga. Ühegi varasema tõusu volume pole eilasega võrreldav.

    Kui nüüd siiski võtta malli eelmistest tõusudest, peaks järgneva veel üks tõusupäev. Igale kiirele tõusupäevale on (vähemalt nii palju, kui mina graafikult välja loen) järgnenud ka teine.

    Ahjaa, järelturul hind 5.20 (9%+)

    Parandage mind, kui eksin millegagigi.
  • Ragulka, need kes haip-aktsiaid kauplevad (mida ALTI kahtlemata on), teevad enamasti väga põhjalikku back-testingut ja ikka on väga raske eelist leida. Seega "peaks järgnema veel üks tõusupäev" - ei ole need asjad nii lihtsad.

    Suur volume on lihtsalt haibi tunnus, samuti päeva jooksul pidev tõus. Sellistel aktsiatel gapid ülimalt tõenäolised.
  • Velikij

    Paraku kogemus näitab, et paljud kliendid peavad stop-loss orderi hinda garanteeritud müügihinnaks, hoolimata sellest et LHV portfellis on stop-loss orderi edastamisel selle täitmist puudutav info ära toodud: https://www.lhv.ee/help/index.cfm?id=132

  • Henno, mul on see kogemus ammu omal nahal käes :-) aga pelgan, et paljud pole seda lugenud...samas, oma tasku peal õpib kõige paremini. Kontrollitud :-)
  • ehk siis lausest
    NB! Kuna stop-loss order muutub stop-loss tasemeni langedes turuhinnaga orderiks, ei saa kunagi garanteerida täpset hinda (stop-loss hinda ei pruugi täpselt saada).

    ...ei pruugi nii mõnigi algaja täpselt aru saada
  • Mõned pakuvad ka stop-loss-limitit...
    Äkki oleks siingi abiks.
  • Jah, ka LHV Traderis stop-limit order abiks.

    Loogika järgmine - oletame, et aktsia kaupleb 7.80 peal, tahad stopi seada 7.50 peale, kuid ebalikviidsuse või gapi hirmus tavalist stopi ei taha kasutada. Stop-limiti puhul tuleb kasutada kahte hinda - esiteks stop tase ja teiseks limiidi tase.

    Näiteks kui stop on 7.55 ja limit 7.50, siis kui aktsia kukub 7.55-st läbi aktiveeritakse7.50 limiitorder.
  • mul nyyd olekski siis selline algaja kysimus selle stop-loss orderi kohta ,et juhul kui ma panen orderi v2lja stopp-lossina siis see t2hendab et aktsia myyakse 2ra juhul kui turu hind sellest minu pandud hinnast l2bi langeb.kysimus nyyd selline ,et juhul kui aktsia t6useb, siis ju minu stop-loss order t2itmisele ei l2he,seega kas ma pean myymiseks sisestama paralleelselt teise orderi ,siis vastavalt turu v6i limiiithinnaga ja kas siis nagu m6lemad kehtivad korraga.Nii stop-loss kui ka n2iteks minu limiithinnaga myygiorder .V6i minu limiithinnaga ylesse pandud myygiorder katkestab stop-loss orderi j6us oleku??
  • aityma kristjan ,j6udsid juba vastata ennem kui ma postitada j6dsin
  • Come on vennad, unustage see stop-loss orderi värk ära. Kui treidite mingit kiirestiliikuvat asja a'la ALTI, siis ikka nii, et kohal ollakse 100% ajast, mitte ei jääda lootma arvutile.

    sB
  • Mina pole ka kunagi mingit stop-lossi kasutanud. Kui kaupled siis ikka silm pungis vastu monitori ja ei lähe välja mängima lootes mingi stopi peale.
  • Luuser

    stop-limit on väga riskantne ... kui stop läheb käiku, siis genereeritakse erinevalt stop-loss turuhinnaga orderist limiitorder

    ainult kuhu limiit panna ... kiiresti kukkuva turu korral jääbki limiitorder täitmata

    näiteks paned stopi 10 peale ja limiidi 9.90 peale ... kui aktsia hind kukub läbi 10, siis saadetakse turule limiiitorder 9.90 peale ... sellest on vähe abi kui turg on juba 9 peal
  • eQ tõstis Raisio investeerimissoovituse Lisa tasemele, varasemalt Vähenda tasemelt.
  • Cody Willard:

    Market Lacking a Compelling Catalyst
    2/11/05 8:27 AM ET

    Are we just range-bound for now? Are there really any compelling catalysts to take this market tremendously higher or tremendously lower?

    2005 has been a year that saw a trend of straight down action and now we seem to be in the midst of some steady rally action. In my mind, we simply got way oversold and there were way too many compelling valuations in the market last summer. So the market had to rally hugely to get us back closer to more "reasonable" levels.

    To be clear, though, now there's no "right" or "wrong" level to the market in some sense. It's not like stocks have some assigned P/E ratio that is the "appropriate" range for them to trade at. But sometimes valuations, sentiment and expectations get out of whack enough that the pitches look like a slow-pitch softball coming across the plate. That's what we had in March 2003, and that's what we had last summer.

    Right now, I just don't see it. Sure, the market might rally strongly from here, as all the permabear, short-biased money in the market finds the economy and earnings staying steady and strong this year. Then again, we could head lower, a la last summer, if the economy and earnings start to look ugly again and the many bulls and long funds start scaring each other out again.

    I think there will be some great stocks and some huge trades to make this year. I'm going to continue scaling into/back into some of my favorite longer-term stocks that have pulled back 25% or more in the last month or two. But I just don't see this as a place that has me too terribly excited from either a long or a short setup.

    Gary B. Smith:

  • Gapping Up

    CVC +5.3% (to divest Rainbow DBS assets and liabilities), NVTL +9.3% (reports Q4), ALTI +16% (momentum from 129% move yesterday, up in sympathy: TINY +5.7%, TGAL +7%, JMAR +10%, NGEN +5.6%; also CNBC guest discussing nanotech), DESC +10%, MDCC +8.2% (reports Q4), MKSI +8.1% (beats, gudies higher), ARRS +7.7% (reports Q4), NYNY +4.5% (co and the Cayuga Nation extend agreements), RNWK +3.7% (mentioned on CNBC), QGENF +3.5%, PLAY +3% (Hudson Square Research says stock oversold), PIXR +2.9% (reports Q4), ANN +2.7% (guides Q1 in-line), AAPL +1.7% (announces 2-for-1 split).... Under $3: DIGI +28% (IUSA to buy the co), SYNC +18% (positive JP Morgan note).

    Gapping Down

    Gapping down on disappointing earnings/guidance: DELL -3.8% (also Smith Barney downgrade), CKCM -20%, JRJC -19% (says Chinese stock market may impact results), SHRP -14%, CSTR -13%, ANAD -6.6%, LIOX -5.7% (also FBR downgrade), FORM -5% (also BofA cuts to Sell).... Other News: VECO -10% (postpones earnings), THOR -4.3%, TASR -3.5% (Man dies in Chicago after police use Taser), TRGL -1.4% (prices offering at $24.25)... Homebuilders are weak as Smith Barney downgrades BZH -3.5%, HOV -3.9%, KBH -4.2%, PHM -3.1%, RYL, and TOL -2.9%.
  • 06:09 TASR TASER Intl: Man dies in Chicago after police use Taser, just days after a teenager was critically injured in a similar incident (14.42 )

    AP reports that a man died after Chicago police used a Taser stun gun to subdue him Thursday, just days after a teenager was critically injured in a similar incident that prompted a lawsuit against the city. Police said they used the stun gun when they were unable to restrain an unruly 54-year-old man who was fighting with officers at a high-rise building on the city's North Side Thursday afternoon. Police Cmdr. Michael Chasen said the man was trying to kick and bite officers and threatening to infect them with HIV, the virus that causes AIDS. The death came the same day an official with the Department of Children and Family Services sued the city and a police officer who used a stun gun on a 14-year-old boy on Monday. The boy, who also went into cardiac arrest, remained hospitalized Thursday night. Police Superintendent Philip Cline defended the officers' use of the weapons at a news conference but said the department will delay plans to increase its number of stun guns. "We remain confident that the use of Tasers in Chicago has made our streets, our citizens and our police safer," Cline said.
  • On see stun gun mingi elektrishoki instrument? Kellegil ehk aimu?
  • Jah, mõte peaks olema, et saab teha inimese kahjutuks ilma teda vigastamatta.
  • näiteks filmis Con Air (Nicolas Cage ja John Malkovich vange vedava lennuki pardal) kõlas vangide mässu ajal 1 vangivalvuri hüüe: Give me a Taser ...
  • ajalugu kordub: ALTi + 23%

    Tänu Jumalale! =)
  • Müü see kõnts kohe maha, muidu võib juhtuda, et näed varsti samasuguseid numbreid miinus märgiga.
  • mhm, junk-aktsiad, haip-aktsiad ja kõnts-aktsiad :)
  • Päris hea, et PERSONALISEERIMINE, LOGI VÄLJA ning REGISTREERU SEMINARILE vahele on ilmunud "Eesti ja Läti reaalajas hinnad POWERTRADER" (vasakul veerus). Kuna pole kindel, kui kauaks see nii jääb, siis ettepanek: kas poleks sarnast linki (LHV Powertrader) aga võiamlik lisada ka menüüsse Tooted LHV Trader lingist allapoole näiteks? Jääks ära tüütu Tooted --> Eesti aktsiad --> Turud --> Eesti ja Läti reaalajas hinnad POWERTRADER! Tänud
  • to ragula see alti oli ka 6,5 peal ja sadas alla.
  • Sulgesin oma positisoooni 5.27 peal. Tootlus 15%.

    Mina olen enam kui rahul.
  • Postiivne, et turg vaatamata Delli (DELL) kergelt pettumust valmistanud tulemustele rallida suudab. Üheks tugevamaks sektoriks on ka täna pooljuhid ning ligi 3% tõusnud SMH kaupleb paari viimase kuu kõrgeimal tasemel. Kui nüüd tõusu päeva lõpuks käest ei anta, näevad mitmed graafikud juba päris ilusad välja - KLAC, INTC, ASML, TSM.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon