Kaua Harju aktsia veel tõuseb??? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kaua Harju aktsia veel tõuseb???

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Selle aasta alguses 138 EEK ja nüüd juba 220EEK juures. Tõus aasta algusest pea 50%, kuidas kommenteerite?
  • peaksid veel koolis käima,mite pea 50, vaid üle 60
  • http://market.ee.omxgroup.com/?pg=details&instrument=EE3100004250&list=2&tab=historical

    ja tänane kasv juurde arvutada siis on ju pea 50%
  • Kas keegi teab veidi tausta? Minul küll on klemme sellest haibist koos - ei näe mingit otsest põhjust...või on inff liikvel majandustulemustest juba mõnda aega?
  • P/E ca 27... Tahaks siinkohal ühte head treiderite laulu ümiseda...

    Iron Maiden - Man On The Edge
    ===============================

    Blaze Bayley/Janick Gers

    The freeway is jammed
    And it's backed up for miles
    The car is an oven and baking is wild
    Nothing is ever the way it should be
    What we deserve we just don't get you see

    A briefcase, a lunch and a man on the edge
    Each step gets closer to losing his head
    Is someone in heaven are they looking down
    'Cause nothing is fair just you look around

    Falling down
    Falling down
    Falling down

    He's sick of waiting of lying like this
    There's a hole in the sky for the angels to kiss
    Branded a leper because you don't fit
    In the land of the free
    You can live by your wits

    Once he built missiles a nation's defense
    Now he can't even give birthday presents
    Across the city he leaves in his wake
    A glimpse of the future a canibal state

    Falling down
    Falling down
    Falling down
  • Selliste väikeste käivete juures kaua tõusta ei tohiks.Selles valguses müüsin pooled maha.Kui tõus! peaks jätkuma müün.
  • Harju Elekter on selline huvitav ettevõte, mis teenib 12% oma kasumist tootmistegevusest ja 88% finantstuluna, põhiliselt neile kuuluvate Helsingi Börsil kauplevate PKC Group aktsiate ümberhindamise läbi.

    Muuhulgas on juba teada, et Harju Elekter sai IV kvartalis PKC Group aktsiate ümberhindamise läbi 43,4 miljonit krooni kasumit, samas kui nende 2004. aasta 9 kuu ärikasum oli üldse 24 miljonit.

    Haip kestab ilmselt niikaua kui PKC Group aktsia hoog Helsingis raugeb, käimasolevas kvartalis ongi ainult 5,4% tõusu esialgu eelmise aasta IV kvartali 17% vastu.

    Antud kasumi kujunemise proportsiooni juures lööb PKC Groupi aktsia kvartaalne langus ca 5-7% Harju Elektri kvartali kahjumisse.

    Laias laastus tähendab Harju Elektri aktsia ost 1 kõrge P/E-ga tootmisettevõtte ostu, mille iga ca 3,5 aktsia kohta antakse kaasa 1 PKC Groupi aktsia.

  • Mis oleks soovitsulik siis teha osta/hoia/müü ???
  • Hoia ja osta juurde. Ära muretse Henno jutu üle, see ei tyähenda midagi
  • Minu soovitus on MÜÜ. Kasulik oleks üles seada limiithinnaga müügiorder ja ootama jääda järgmist taksojuhti.

    Kui PKC aktsiate väärtus maha lahutada ja vaadata palju ülejäänud operatsioonid teenivad, siis tuleb P/E suhe 30 kanti.

    Siinjuures tuleb märkida, et olin samal arvamusel ka siis, kui aktsia hind oli poole madalam. Ebalikviidsuse tingimustes võib aktsia edasi rallida, kuid sama kiiresti võib asi ka alla tulla.

    Rick, äkki põhjendad oma seisukohti. Samas võib sul ka vabalt õigus olla, kuna Tallinna börsil fundamentaalanalüüs enam vist ei kehti. Selleks, et juurde voolav raha aktsiatesse ära mahub, peab ka hind tõusma.
  • Osa ei saanud vist rick12 naljale pihta :))
  • Mul võttis paar minutit ikka aega küll :)

    sB
  • Harju Elektri puhul tasuks veel tähelepanu pöörata asjaolule, et tõus aasta algusest on 57,14% ja aktsiaid on selle aja jooksul üle börsi kaubeldud tervelt 41875 tükki.

    Ettevõttel on kokku 5 600 000 aktsiat, millest 41875 moodustab 0,75%. Siit julgen teha järelduse, et aasta algusest kogunenud kasum on enamuse aktsionäride jaoks book profit, st. nad ei saaks seda välja võtta ilma hinda oluliselt alla müümata.

    Ei tasu tõmmata paraleele Hansapanga eduga. Erinevalt suurte välisfondide poolt rünnatud Hansapanga aktsiast on Harju Elekter aktsiaraamatu põhjal suures osas Eesti erainvestorite mängumaa. Suured välisinvestorid ei osta seda ettevõtet selle fundamentaalnäitajate pärast, kasvust saab ju osa otse PKC Group aktsiat ostes.

    Aktsiaraamatusse kantud 576 aktsionärist tagumised 500 omavad kokku 7,7% kõigist aktsiatest. Laias laastus siis: kui iga 10nes neist tahaks müüa olekski aktsia tõusuperioodil pooleteise kuuga näidatud käive kindlustatud.

    Teeme asja piltlikumaks: tegu on mänguga, kus on 10 tooli ja 10 mängijat, muusika mängib ja kõik tantsivad, kui muusika vaikib peavad nad istuma toolile. Ainult et kui muusika vaikib võetakse 9 tooli ära.

    Aga keegi ei tea kaua muusika mängib, :)

  • Muusika on juba selgelt teatud helidefektidega. Soovitus on antud aktsiast eemale hoida ja kes aktsionär on, siis kindlasti müüa.
  • Aga miks peaks keegi tahtma üldse müüa ?
  • Küll see kiire müügisoov tuleb, kui PKC aktsia kord suuna alla võtab ja siis on Harju Elekter omadega kahjumis ja proovi sa siis müüa, kui väike paanika hakkab tekkima
  • päeva lõpus -5 % peal juba ostjaid- taksiste polnud!!!kas jälgivad PKC-d?
  • Company: PKC Group Oyj


    PKC Group Oyj Stock Exchange Release 18 February 2005 9.00 a.m.

    INVITATION TO THE ANNUAL GENERAL MEETING

    PKC Group Oyj's shareholders are invited to the Annual General Meeting that will
    be held on Tuesday 22 March 2005 at 4.00 p.m. at PKC Group Oyj's premises at
    Vihikari 10, FIN-90440 KEMPELE.

    The meeting will handle the issues belonging to the Annual General Meeting
    according to Article 10 of the Articles of Association.

    DIVIDEND DISTRIBUTION

    The Board of Directors proposes that a dividend of EUR 0.20 per share will be
    paid for 2004. Dividends will be paid to shareholders who are registered on the
    matching day on 29 March 2005 as shareholders in the company's shareholder
    register held by Finnish Central Securities Depository Ltd. The dividends will be
    paid on 5 April 2005.

    BOARD OF DIRECTORS AND AUDITORS

    The company shall disclose by separate stock exchange release any subsequent
    proposals for the number of and candidates for the members of Board of Directors
    as well as for auditor, which are supported by shareholders who represent more
    than 10% of the voting rights in the company.

    DOCUMENTS

    The financial statements, Board of Directors' proposals and other documents
    required by the Finnish Companies Act shall be available for the shareholders for
    a period of one week before the meeting at the company's headquarters at Vihikari
    10, FIN-90440 Kempele. The documents shall be available also at the meeting.
    Copies of the documents shall be sent to the shareholders upon request.

    The Annual Report will be published in week 10.

    PARTICIPATION RIGHT AND PRIOR NOTICE

    All shareholders who are registered as shareholders in the company's shareholder
    register held by Finnish Central Securities Depository Ltd on 11 March 2005 are
    entitled to participate the Annual General Meeting.

    Shareholders wishing to attend the Annual General Meeting must notify the company
    thereof no later than by 4.00 p.m. on 17 March 2004 either by writing to PKC
    Group Oyj, Sanna Raatikainen, P.O. Box 174, FIN-90401 OULU, by telephone +358 20
    175 2111 (during office hours from Monday to Friday 8.00 a.m. - 4.00 p.m. Finnish
    time), by fax +358 20 175 2216 or by e-mail sanna.raatikainen@pkcgroup.com. Any
    powers of attorney should also be received before the deadline.

    PKC Group Oyj
    Board of Directors

    Harri Suutari
    President & CEO

    DISTRIBUTION
    Helsinki Exchanges
    Principal Media
    www.pkcgroup.com





  • Keegi ehk ütleb palju nad eelmistel aastatel div-e maksnud on?
  • 2000 - 0,50 EUR
    2001 - 0,40 EUR
    2002 - 0,25 EUR
    2003 - 0,45 EUR
    2004 - 2,00 EUR + 0,5 EUR
    2005 - 0,20 EUR *eeldatav
  • Seoses Soome maksuseaduse muudatustega ei ole sealsetel ettevõtetel enam kasulik dividende maksta, just see pärast maksis enamus Soome ettevõtteid eelmisel aastal tavalisest suuremaid dividende ja/või lisadividende.
  • Henno.

    Kas äripäeva graafikus HE-l P/E 6.01 tähendab siis virtuaalset PKC aktsiates olevat raha? Arvutada P/E-d muutuva aktsiahinna baasil on ju jama!


  • Tänase päeva seisuga on Harju Elektri P/E viimase 12 kuu ärikasumi baasil ehk ilma finantstulu arvestamata 38.

    Puhaskasumi baasil, millest finantstulu moodustas antud perioodil 80% on P/E 7.65.

    Üldiselt võib juba öelda, et 2004 aasta põhjal on P/E veel halvem, IV kvartalis teenis Harju Elekter PKC Groupi aktsiate ümberhindlusest 43,4 miljonit krooni, hoidmaks P/E 7.65 tasemel peaks ettevõte olema IV kvartalis teeninud ärikasumit ca 21 miljonit krooni, mis ei ole väga tõenäoline kui esimese 9 kuu ärikasum kokku on 24 miljonit.
  • Thanks Henno. olen väljas +50% ja rahul .kuid jälgin mängu.
  • 2003 aastal tõusis Harju Elektri aktsia 129% ja PKC Groupi aktsia +198%

    2004 aastal tõusis Harju Elektri aktsia 35% ja PKC Group aktsia +44%

    2005 aastal on Harju Elektri aktsia tõusnud 57% ja PKC Group aktsia +9%

    Olukord, kus Harju Elektri aktsia tõuseb rohkem kui PKC Groupi aktsia toob mulle meelde teooria, mille kohaselt maakera sees on veel teine maakera, hulga suurem kui välimine ...
  • Paar aastat tagasi sai ostetud 3 EURiga, müüsin 7 EURiga. Jah, haipimine on HAE aktsiat kõvasti kergitanud ja oma otsust 7 EURiga müües ei tunne, et oleks midagi valesti teinud. Loomulikult võib aktsia veel lennata - aga seda mõlemas suunas.
  • Ma ei saa aru, mis sellest halba on kui mõni eesti firma omab tugeva soome firma aktsiaid ja teenib seda kaudu tulu. Alati ei pea olema vastupidi. HE hind pole sugugi kõrge ja pole seda ka Merko oma.
  • HE hind pole sugugi kõrge ja pole seda ka Merko oma.

    See jutt on nüüd küll täielik jama.

    Jah, nõudlus võib neid aktsiad neid aktsiaid veel kergitada, kuid väita, et "hind pole sugugi kõrge" on lihtsalt jabur.
  • Kristjan, soovitaksin hinnata ettevõtte potensiaali tulevikus. Jutt pole jabur ega jama, vaid Sinu loogiga pigem
  • rick 12,
    häda on selles, et Harju Elektri ärikasum ei kannata finantskahju PKC aktsia langusest välja ja kui langus tuleb on see nii kiire, et aktsia avaneb kohe poole odavamalt, nii et sul pole enam midagi teha.

    Ka Merko pole enam sugugi odav ja tõusvate intresside tingimustes iga arukas investor antud aktsiatest loobuks. Loomulikult võid kahe käega vastu rinda taguda, kui aktsia hind veel paarkümmend protsenti ebalikviiduse arvelt ülesse viskab, iseküsimus on see, kas taoline hind ka kuidagi põhjendatud on. Võid ju pangakontolt imetleda järjest kasvavaid numbreid, kuid mis kasu sul sellest on, kui seda mõistliku hinnaga rahaks ei saa teha.
  • Kui nad omaks otsustusõigust rohkem PKC-s ja kasutaks seda seisvat raha effektiivsemalt oleks ilmet. Praegu aga raha vaikeselt tiksub, ise aga ei laiene eriti?
  • "Potentsiaal tulevikus" on selline väga ümmargune jutt. Seni kuni numbritega sa seda ei põhjenda, on jutt nii jabur kui jama.
  • kas "pot. tulevikus" kehtib ka hansale?
  • mina HE-s olles oleks vaikselt PKC-d ostnud ja neile "rootslast" teiinud!
  • Tarmo räägib väga õiget juttu. Kui hind "pole kõrge", siis järelikult on ta odav või keskmine. Võrreldes fundamentaalnäitajaid või ka kasvunumbreid on minu meelest mõlemal juhul hind ikkagi selgelt kõrge. Kuid see ei välista nõudluse toel edasist tõusu.
  • Eks kõigil ole omad seisukohad ja ma ei ütle, et need on valed. Lihtsalt minu arvates on need ettevõtted palju paremad kui nt. AMZN, GOOG, YHOO ja muud sellised mis paljudele tunduvad väga odavad olevad. Olen kirjutanud siin eelnevalt ca. aasta ja enam tagasi, et eesti aktsiad on kõik väga soodsad ja tõus on olnud päris märkimisväärne. Eelkõige Hansa, Merko, Kalev ja HE näol. Kui ma ei eksi siis Henno lemmik - Norma pole nii meeletut tõusu teinud. Endiselt minu soovitus on OSTA.
  • Keegi pole rääkinudki võrdlusest internetisektoriga, see võrdlus pole pädev. Võrrelda tuleks sarnaste ettevõtetega samas regioonis.

    Arusaamatu tundus mulle väide, et nende aktsiate hind pole kõrge. Ikka on küll.

    P.S. Millest terav toon? Rick12 on üsna ülbet ja üleolevat suhtumist näidanud mitmete teiste foorumikasutajate suhtes, selleks peaks oluliselt suuremat kogemust ja teadmist omama mu meelest.

    Fit näiteks võib ülbe olla, tase on selleks piisavalt kõva. Erki Nool näiteks ka :)
  • No Harju Elektrit küll internetifirmadega võrrelda ei saa, see on jumalast selge, tegu ikka erinevate sektoritega. Võrrelda tasub sektorite sees ja kui Hansa P/E on juba üle 20 ja Citigroupil on see veidi alla 11, siis on ikka midagi väga mäda, riigiriskide erinevustest ma parem ei räägigi.Ja eks me leiaks USA-st ka piisavalt firmasid, mis on Harju Elektriga samas suurusjärgus kasvanud, samas pole müügi puhul likviidsusprobleeme. Eestis tegelikult õiget börsi ei olegi, on lihtsalt selver, kus sisseoste tegemas käiakse ja keegi oma kaupa müügiks väga ei paku.
  • Rõhutan veel - asi on tõlgendamises. Pole tahtlikult kedagi solvanud ega üleolev olnud. Kristjani eelmist kommentaari võiks tõlgendada nii, et Erki Nool on kõva daytrader või Fit suur 10-võistleja :). Aktsiatega tegelemises pole ma sugugi algaja, saavutasin IB-s kaubeldes ligi 100% tootluse.
  • rick12, las ma arvan, see 100% oli mingisuguse pisikese algsumma pealt aastal 2003? Sel ajal, kui oli viimase viie aasta kõige kõvem pulliturg?

    Aga vot kus mina omal ajal püüdsin sellise silmavahega kala! Püüdis küll akvaariumi teise otsa ujuda, aga ikka sain kätte!
  • rick on ainult kõva jutumees, pole mõtet aega raisata
  • Tarmo Tanilas

    Kirjutasid siin alles Eesti riskist. Oled vist kursis, et tulemas rahareform või Vene Föderatsiooni rünnak.
    Samas tundvad siin kõik sõnavõtud kohatu sõnavaraga, kaasa arvatud LHV omad.
  • sempo kui sa ei tea midagi siis ole parem tasa
  • Rick12

    Hakkame siis tõlgendama ...

    Nagu ma ütlesin Harju Elektri P/E viimase 12 kuu põhjal ilma PKC Group aktsiate ümberhindlusest tulenevat kasu arvestamata on 38. Juhul kui õnnestub järgmisel aastal ärikasumit kahekordistada kaupleb aktsia hetkel siis 19 korda järgmise aasta kasumit. Vaadates eelnevate aastate kasvunumbreid ei ole ma sellises kasumi kasvus üldse mitte kindel ...

    Muide, Carnegie andmetel on Põhjamaade sama sektori ettevõtete 2005. aasta oodatav P/E 15 (mediaan), PKC Group oodatav P/E on 12.5, ehk põhimõtteliselt tegu on sektoris allahinnatud ettevõttega.

    Nüüd küsimus: kus Sa näed selle ettevõttel fundamentaalnäitajatest tulenevat väärtust? Ära lahmi, esita numbreid, analüüsi ...

    Aga muidu on väga lahe kui Eesti firma omab tugeva Soome firma aktsiaid ja teenib sealtkaudu tulu. Sama võib teha ka iga Eesti investor ostes otse PKC Group aktsiaid. Milleks peaks ta ostma 1 PKC Groupi aktsia tõusust osa saamiseks 3,5 Harju Elektri aktsiat?

    Ostusoovitus võib loomulikult olla ka kauplemissoovitus, mille puhul ettevõtte fundamentaalne taust pole oluline. Seda soovitust järgides oli tõepoolest võimalik käesoleva aasta algusest lugedes 50% teenida. Ainult aktsia likviidsuse tõttu on see kasum ka reaalselt välja võetav väga vähestele. Ma miskipärast arvan, et Sa kaubeldes ei vaadanud mitte selliste "ülilikviidsete" aktsiate poolegi ... Eesti aktsiatega oma investeerimisteed alustavad ja kauplemiskogemuseta investorid jäävad ülisuure tõenäosusega ilma toolita kui muusika vaikib ...
  • Hennoga 102% nõus. Käeväristajad olid täna juba turul täiesti olemas... Omalt poolt tahaksin soovida aga "palju õnne" neile, kes tõemeeli enda müügiordererid paremasse äärde kuhjavad ning loooooodavad...

    "Tuusad kauplevad turu(hinna)ga" oleks kontseptsioon, mis vajaks laiemat selgitamist. Vabandan mõningase õeluse pärast, kuid paraku eksisteerib piisavalt tegelasi (väljaspool seda foorumit), kes on rääkinud Harju Elektri viimase aja tõusuprotsentidest totaalse eufooriaga ning riske absoluutselt teadvustamata...

    Aga matikahu - vaata, riigirisk on täiesti konkreetne majandusteaduslik kontseptsioon, millega soovitan enne ironiseerima tulemist tutvuda. Ütlen seda täiesti sõbralikult kusjuures.
  • ric mis siin ikka teada, intelligentse inimese tunneb enamasti jutust ära, rumala samuti. jutumees seepärast, et ühtegi argumenteeritud väidet välja ei too, ajad üldist juttu.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon