dollar - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

dollar

Log in or create an account to leave a comment

  • Pakun, et 2007 on $/€ suhe 1:1 või enam, 1:1,2
    Miks?
    1. US GDP kasvab keskmiselt 4%, EU 2%. Hiina/India ($tsoon) ca 5-7%.
    2. €tsooni laienemine ei mõjuta kurssi.
    3. US eelarve defitsiit väheneb oluliselt ja jooksevkonto paraneb oluliselt, sest US firmad on konkurentsivõimelisemad. Ka investeeringukonto läheb EUle rohkem punasesse nii US kui Aasia ja ida-Eur suhtes.
    4. Nafta hinna tõus (sel ajal barrel stabiilselt 70$) mõjub EU GDPle tänu aktsiisi multiplikaatorile ja tõusvale $le valusamalt kui USle.

    Comments?
  • ma ei saa aru millal juhtivad analyytikud hakkavad otsima seost naftahinna t6usu ja dollari languse vahel? kujutage ette nafta hinda eurooplasele, kui taal oleks 18 eeku??? kas usa gdp ei kasva mitte laenamise arvelt? kust mujalt defitsiit tuleb? kas defitsiit ei vahene justnimelt tanu odavale dollarile? kui dollar kallineb siis vahenemine peatub? kuidas saab tanu aktsiisidele eu'le mojuda, kui nafta on ainult 1 input kogu protsessis, ja koik suhteline kallidus on ammu euro skp kasvu väikese numbri sees arvestatud juba? infla on ju protsentides!

    raha ikkagi väljendab väärtuse hulka. s6japidamine, kallid naftahinnad jne peaks just usdi enim kahjustama kuna usa on teatavasti suurim tarbija/raiskaja/toorainete kasutaja. mida odavamaks aga laheb dollar, seda korgemale touseb nafta hind, et saada nö tagasi sama hind kullas(?)/barrel..

    see miks usd kunagi 18 oli, oli pohjustatud ikka majandusbuumist ad2000. seda aga usas hetkel tulemas naha pole. 1990 alguses oli usa majandus nagu ta oli ja taal oli 12...
  • mises,

    "Nafta hinna tõus (sel ajal barrel stabiilselt 70$) mõjub EU GDPle tänu aktsiisi multiplikaatorile ja tõusvale $le valusamalt kui USle" - minu meelest on asi risti vastupidi - aktsiis on fikseeritud, tooraine komponent aga muutuv.
  • Minu arvates on praegu USA-s "eighties coming back" periood ja praegu oleme aastas 78-79. Commodity'te hinnad liiguvad veel ehk 1 aasta jooksul üles, sel perioodil USD liigub alla (ise usun, et max 10%). Ma arvan, et nafta jaoks saab uus tase olema ca 50-60 USD/barrel, dollar teeb põhja euro suhtes 1,45 kandis ja siis tuleb 5 aastat valu võlakirjaomanikele, kus USD intressimäärad tõstetakse 10% kanti. USD hakkab tänu märkimisväärselt kõrgematele intressimääradele tõusma ja aktsiaturg liigub samuti üles. Tõenäoliselt järgmised 2-3 aastat saavad olema indeksitele keerulised, kuid valitud ettevõtted, millel on tugev rahavoog, vähe võlga jne peaksid inflatsioonilisest keskkonnast võitma. Küsimus on eelkõige võimes oma toodete hinda inflatsioonilises keskkonnas samas tempos tõsta. Ma pean siin headeks näideteks Boeingut, ravimisektorit, kütusesektorit, juhtivaid IT firmasid (Intel, Cisco, IBM) ja ülemaailmselt tugevate brandidega PG ja JNJ.
    Samas väldiks kindlasti WMT-d, sest USA jaemüügil saavad 3-5 aasta jooksul olema rasked ajad, samuti on problemaatilised pangad (C, BAC). Väiksemad ettevõtted oma sektoris kannatavad kindlasti võrreldes suurtega.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon