Kesklinna Korterihinnad 2 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kesklinna Korterihinnad 2

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kuna alustasin linki Kesklinna Korterihinnad, ja arvestades kui pikk ja ebamugav ta on praegu lugeda, panen ma ette et jätkame käesoleva rubriigi all. Allpool kopeeritud viimased sönumid




    henryhenry

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 17:03




    Ja isegi mitte "öelnud"!

    vasta »

    johngray

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 22:46




    BOB HERBERT njuu yoork timesis - Many in the middle class are mortgaged to the hilt, maxed out on credit cards and fearful to the point of trembling that all they've worked for might vanish in a downsized minute.



    vasta »

    johngray

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 23:00




    mull? ütleme, et minul on sellised subjektiivsed tähelepanekud, mis viitavad mullile

    *kesklinnas ehitatakse kõrghooneid. maa ei saa nii kallis olla
    *hansapank on suu kinni pannud. võtke tarbimislaenu
    *uutes majades lähevad korterid ainult ettebroneeringuga
    *notaritasud on suured
    *paljude pakkumistega kuid kasutud portaalid
    korterikuulutused piltidega - näidatakse sisustust
    aga uus omanik ju osta sisustust
    Midagi praktilisemat - mis värvi on seinad, mis firma kivid vannitoas,
    korteriplaan
    *m2 hinda ei näidata
    isegi läti city24-s on see olemas
    *üha uued kv kuulutuste lehed
    *kui palju on projekte, mis toovad ära arhitekti nime?
    *arcovara bentlid
    *taksojuhid. "Kõik teavad ju et kv-ga saab rikkaks"
    *kui palju on uutest laenuprojektidest pangas
    kinnisvaraga seotud?
    jt

    Palju selliseid väikseid detaile, mis karjuvad. See kõik ei ole mõistlik. Ei ole õiget hinnataset korterile või maale. Õige hind on see millega ostetakse ja müüakse. Aga kui see kõik mööda saab hakatakse jälle tegema kainemaid otsuseid.

    Kõhutunne. Ei ostnud kesklinnas korterit.


    vasta »

    iPilot

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 23:09




    johngray

    Kõik need nähtused on olemas olnud viimased 2-3 aastat. Sisuliselt sellest ajast alates kui Nordea hakkas laenuintressi marginaale alla kakkuma. Ja seal see põhjus ongi. Negatiivne reaalintress. Seni kui fundamentaalne põhjus püsib ja üle ehitamist ei toimu, mull aina kasvab. Mina ei tea kui palju siin täna õhku sees on. Mulli jaoks kriitiliseks osutub ilmselt mingi 50% ületav osa spekulatiivset kapitali turul.

    Aga ses suhtes nõus, et investeerimiseks mina kah täna kinnisvara ei ostaks. Kisub juba sinna gamblingu kanti.

    vasta »

    tiny

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 23:10




    täitsa nõus eelkõnelejega. Rääkisin täna ühe iirlasega, kelle arvates on Eesti kinnisvara hinnad juba üle mõistuse kallid ja seda ka nende elatustaseme juures. Piisab, kui Saksa majandus saab taas pisut hoo sisse ning kiiresti tõusvad intressid panevad lumepalli veerema...


    vasta »

    johngray

    Re: Kesklinna korterihinnad 09/06/05 23:14




    Jah, aga tundub, et võib siiski kriipsu õhku tõmmata. Minu jaoks oli selleks Hansapanga uue suunaga sõnavõtud., Müügimeestena nad võivad oma projekte ja laene soovitada nii palju kui kulub, aga mina kuulasin rohkem juhte ja analüütikuid. Indrek Neivelt sõnavõttude sisu.


  • Arco Vara "popped the bubble" ma arvan.

    Kujutage ette. Selline edukas firma nagu Merko Ehitus on pärast mitu suurepärast aastat teeninud nii palju raha et nende omakapital on nii suur et ta vöib kolm Kadrioru Tivoli osta. Üks suuremaid eesti firmasid saab oma omakapitali eest vaid kolm Kadrioru Tivoli.

    1 meek = 20x10 m maad Kadrioru Tivoli juures (suurem osa merelt eemal)
    1 meek = 30 tekstiiltöötaja aastapalka pärast tulumaksu

    Midagi on väga viltu eesti kinnisvaraturul. Hinnad on lahkunud reaalsest maailmast.
  • tiny

    Karta on, et mull lõhkeb ennem kui Saksa majandus tuurid üles võtab.
    Praegu ei saa kindlasti intresse tõstma hakata. Järgmise 2-3 aasta jooksul ka mitte, vähemalt mitte sellisel määral, et see kinnisvaraturu tiibu kärbiks.

    Kui hakata vaid kinnisvara buumi pärast intresse kiiresti üles kruvima, siis antakse aeglaselt kosuvale Saksa majandusele surmahoop.

    Minu arust suht nokk kinni, saba lahti olukord.
    Samas, kinnisvaramulli lõhkemine lööb paratamatult majandusel jalad alt. Inimesed keskenduvad laenu maksmisele ja kulutavad muule vähem.
  • Stefan, Sa oleks võinud ju siis pigem teha teema, et Arco Vara - suurim pankrot eesti kinnisvaras. kahtlased tunduvad nende meeste plaanid seal olema. suured kinnisvaraprojektid ja endal pole sittagi raha, kui uurida nende aruandeid lähemalt ning mõelda kuidas mehed raha kulutavad
  • Arco Real Estate and East Capital, through a jointly owned Management Company, Arco Asset Management, would be managing the planned fund, expected to reach a size of 30-50 MEUR.
  • - Eesti on tohutult palju "kinnisvaraärimehi"
    - Nad on köik viimased aastad teeninu 20,30,50% tootlust aastas.
    - Loomulikult on nende kava teenida "nii nagu varem" ka aastal 2005
    - Äri mida nad oskavad on kinnisvara
    - Järelikult ostetakse edasi
    - Umbes nagu lennuk mis püüab päikesele lennata

  • to stefan

    kinnisvaraärimehi ja büroosid on tõesti liiga palju. Minu arvamus ja nägemus on selline, et kinnisvaraäriga juhtub nagu metsaäriga kus suured ja tugevad jäävad turule, teised surevad ise välja. Aastaid tagasi oli iga maakas metsa ülesostja ja linnamees kokkuostjast vahendaja. Mis on neist praeguseks saanud?
  • Selle vahega, et puidul on olemas maailmaturuhind, kinnisvaral (eestis) mitte 8-/
  • Teatud mõttes on maailmaturuhind täiesti olemas. Kinnisvara, näiteks korteri ruudu keskmine hind suhtestub keskmisesse palka. Võtad mingi piirkonna ette ja saad kesmised ja siis võrdled seda sind huvitava piirkonnaga. Soomes näiteks: Hel kesklinn ca 1:1 (3K/3K), äärelinn 2:1(3K/1,5K), eurides siis.
  • Ehitusmaterjalid? Kipsplaadi hind maailmaturul pidavat tõusma hakkama:)
  • martinhold kommentaarile veel lisaks:

    see €30-50 plaanitakse investeerida 18-24 kuu jooksul, kusjuures enamus peaks sellest minema teistesse balti riikidesse. erinevalt kohalike kinnisvaraärimeeste tootlusootustest (vt stefani kommi) tahavad nad teenida kõigest 10-12% p.a. mis on ka normaalne, kuna enamus papist peaks minema retail ja office pindadesse, mitte arendusse.

    lisaks plaanivad SRV ja Soome Conventum Corporate Finance investeerida €35-100, millest samuti eestisse jõuab ainult osake, kuid ikkagi omajagu.

    nõudlus balti kinnisvarainvesteeringute järele on esialgu piisavalt suur ning pigem kasvav kui kahanev. minu arust praegune TV aktsiahinna liikumine illustreerib hästi, mida hinnad sellises nõudluse-pakkumise olukorras teevad, aktsiaturul käib see loomulikult oluliselt kiiremini ainult.
  • priitp,
    see pole maailmaturuhind, vaid õigustatud (teatavate mööndustega) hinnatase.
    Ja erinevus palgist tekib sellega, et palk ei saa maksta eestis oluliselt rohkem kui mujal, kinnisvarahinnal ei pruugi aga mingit sidet õigustatud tasemega olla. Mistõttu suured konservatiivsed tegijad saavad edukalt ka 'kuumal perioodil' palgiäri endi kätte koondada, aga kinnisvarast hoiavad parema meelega pigem eemale.
  • ... kommantaar nn. endiste metsaärimeeste kohta - need nn. metsaärimeestest üksiküritajad ei tegele selle businessiga enam sellepärast, et Eesti seadused on karmimaks läinud ja maksuamet hakkab ka kergemini turja..
  • Jurmala,
    Ühesõnaga kui kedagi tüssata ja varastada ei saa siis pole mõtet äri ajada. Või kuidas?
  • marti837 sa oled oma kommentaari sellise alatooniga kirjutanud nagu süüdistaksid mind milleski?????
  • Ei süüdista, ära isiklikult küll võta:)
  • Metsaärist kinnisvarahindade juurde tagasi ;)

    Kolisin hiljuti lasnast kesklinna vabaduse väljakust 3 mindi kaugusele ühe suurriigi(kelle juhi nimi on tõlkes põõsas) saatkonna vasta. Maksan üüri koos kellade viledega kokku naisega kahepeale 5K( mina veits rohkem kui tema, ta üliõpilane), seal on tasuta parkimine sisehoovis, kus LINNUD LAULAVAD JA KASVAVAD SUURED PUUD. 2t 45 m2 korralik kivimaja. City24 pakub sama piirkonna sarnase korteri hinnaks ca 1,6M, mille ostu puhul oleks kuumakse 10% OH 5,5% intressi ja 30 a.per puhul ca 8,1K.
    Krt tunnen, et olen võidus omadega, või mis. Andke nõu, kas jrgm aasta pikendada veel lep. 1ks aastaks või mitte...
  • palju elekter, soojus, yhistu jne on?
    st palju TEGELIKULT kuus läheb, mitta ainult rent?
  • Noonius,

    mis moodi sa võidus oled? Tegemata kulutused ei ole ju tulu.
  • Mis aasta kivimaja on? Kaua autot seal sisehoovis hoidnud oled? Autol makk ikka on (veel)?
  • Kui sinu majas 45 m2 korter maksab 1,6 mio, teeb see ruutmeetri hinnaks üle 35 tuhande krooni ruudust. Sorry, aga see on kõike muud kui realistlik hind - või parandage mind, kui ma eksin.
  • tee tagurpidi arvutus kui laenumakse= üür, siis kui palju oleks korteri m2 hind. 18 000kr? 18\25 =70%. 18 tagatis, min myyk, 25 hea myygihind.
  • üldjoontes nõus, kesklinnas on mõistlikum yyrida.
  • Noonius. Võtame siis ühe konkreetsema ühe näite.



    Vajab putitamist ca 200 000 eegu eest. Laenad seega pangast ühtekokku 650 000, 10% omafinantseeringuks, 3% intressi ja 20 aastat, maksad ikkagi üle 1500 eegu vähem tänasest.
    Maja on küll puit, aga asukoht ja muud tingimused pea samaväärsed...
  • Hr (Pr) King, no kuidas sa saad võrrelda kentmanni tänavat ja nõmmet ja ütelda, et asukoht on samaväärne?
  • Öööh... ehheee. King peksis segast jah. Ajas põõsa-riigi saatkonna ja ühe põõsa-riigi saadiku residentsi Nõmmel sassi :)
    Sry, valehäire...
  • Selline link oleks asjakohasem - link

    Lisatagatisega 0%-se sissemaksu korral, 3% intressi ja 30 aastat kuumaks ca 4000tuhhi.
    Jääb väike rahavaru sisustuseks kah.
  • Ning kui selle 0,95M maksva korteri kõrvalkorteri 1,6M ostad saadki kohe kinnisvarakrahhi tundma :)
  • Kui juba Kentmanni tänava teemal jutuks läks, siis seal asub tänu ameeriklaste paranoiale ka Eesti turvalisim parkla. Tankiga poleks ka võimalik autoni läbi murda. Lisaks ei ole võimalik ka miini ega pommiga maja taha sõita. Ning need kõik meetmed on mõeldud ühe korteriühistu parkla turvamiseks. Ja maksavad selle eest meeriklased.

    Talk about rational.
  • Suffiks, automakivaras nüüd vaevalt tankiga tuleb, ikka kahel jalal nagu sinagi kui oma autole järgi lähed... ning passikontrolli nüüd vist ka parklasse sissepääsemiseks ei tehta?
  • Automakivarast takistavad turvamehed ja kõrge aed.
  • selline uitm6te,
    et avastad kellegi oma auto kallal muukimas, v6tad kurika v6i pystoli ja oledki rahvavaenlane..
    kuskilt on meeles, et ega usa turvad eriti lille ei liiguta, kui mitte nende territooriumil miskit toimub. seda enam, kas seal mitte politseiauto pidevalt ei passi?
  • tänasel päeval on esile kerkinud kaks tegurit, mis buumi raugemist (Tallinnas) edasi peaks lükkama:

    1. tänane uudis võimalikust EURIBORI langetamisest - veel odavam raha
    2. detailplaneeringute menetlemise pikenemine - piirab pakkumist
  • Kütid vaatavad autos päevad läbi telekat teiselpool barrikaade.

    NB! Autoga koju sõit on totaalne "mõnu", selle eest kõigile alates Terroristidest (Theyre out there, u know), Edgar Savisaarest ja Mati Songissepast kuni USA Riigidepartemanguni välja suur-suur aitäh.

    Kentmanni Tänava Konverter (patent pending):
    Sisendid (1 auto; asukoht Vabaduse Väljaku poolses otsas; terrorism Black Box):
    50 meetrit linnulennul + 25 sekundit = 0.5 km + 5-9 minutit
  • Ausalt öelda polnud esialgu plaan teha case study, aga noh kukkus vist välja nii...
    5K on kõik kulud kokku. Aus olla jäu mul kah karp lahti kui neid hindu nägin city24'st. Maja on vist 60-date algusest (u. nii)

  • mina arvan, et buum on aga hinnalangust ei tule. selleks peaks olema skeem, kuidas teenida raha hindade langemisel? näidake mulle, või andke vihjeid.
  • Müüd kinnisvara ja võtad Merko put optsiooni :)
  • Müüd kinnisvara lühikeseks? Should work
  • et lyhikeseks müük: laenad kinnisvara ja müüd selle maha.. ja siis kui kv hinnad kukuvad ostad midagi turult ning annad selle omanikule tagasi..
    erinevalt aktsiaturust nimetatakse sellist tegevust pettuseks :)
  • Tallinna Sadam plaanib Logi tänava kvartalisse 1000–1500 korteriga elumajade rajamist. Praeguste kavade kohaselt saavad need merevaatega kortermajad koduks 4000 inimesele. Hiljem tahab Tallinna Sadam rajada kortermaju Põhjaväila äärde.

    Kas Eesti Energia ei plaani kinnisvara arendusega tegelema hakata?:)
  • Minu meelest väga hea idee! Riigile 100% kuuluv ettevõte, maad palju käes, riigieelarves vilistab tuul ja täiendavad tulud on igati teretulnud. Miks ei võiks siis riigile kuuluvad aktsiaseltsid tegelda eelarve täitmisega oma põhitegevuse kõrvalt äris, kus marginaal on 30-50% ja risk olematu?
    Go ahead, väga hea mõte, Tallinna Sadam! Mina Eesti residendina ja maksutuludest ühise hüve osasaajana kiidan selle igati heaks!
    Küll aga väärib tõsist ja sisulist kriitikat asjaolu, et Riigi Kinnisvara AS tegeleb üksnes põhiliselt kinnisvara haldamise ja pisitehingutega, mitte aga suuremahuliste turule suunatud arendusprojektidega. Häbi!
  • riq, iroonia on täiesti kohatu.

    Eesti Energia nagu ka Tallinna Sadam pole mingid ebamäärase funktsiooniga MTÜ-d, vaid eraõiguslikud isikud, aktsiaseltsid. Nende püha eesmärk on omanike heaolu suurendamine.

    Ma ei saa aru, miks riik nende omanikuna ei võiks suunata neid oma heaolu (ja seeläbi kaudselt meie kõigi) heaolu suurendamise teele kui nad ise pole osanud seda veel õigel ajal teha? Seda enam, et tegu on kõrge marginaaliga ning samas riskivaba ettevõtmisega!
  • Riskivabast ettevõtmisest on asi kaugel - lihtsalt sellist asja nagu riskivaba ettevõtmine ei ole olemas.

    Minu jaoks kangastub silme ees siiski negatiivne stsenaarium, miks?
    Nimelt need välismaalased, kes praegu 10 korteri kaupa sisseoste teevad on siin siiski mingis mõttes ajutine nähtus ning mingil ajamomendil need sisseostjad lahkuvad ja ilma ostudeta kuna kinnisvara ei ole teab, mis kaasa viidav asi ;))

    Praegu kõrgele kerkivad hinnad samas pigistavad kinni eesti oma inimeste sissetulekute kraanid, kui nad oma uljuses soetavad laenuga kortereid ... aga õnneks seda tasakaalustab 10aasta jooksul EVP erastatud korterid - see on tegelikult ju suur osa elamispinna mahust. See on ka põhjus, miks mina krahhi ei näe!!

    Küll aga on minu meelsest algamas mulli "esimene" faas, kus hinnatõus kiireneb ehk nö lõpuspurt enne melanhoodiaperioodi või siis enne järsemat korrektsiooni... Samas ei ole selle ajastuse ettenägemine mitte kerge ülesanne kuna eesti inimesed seda korrektsiooni ei põhjusta vaid pigem välismaised ostjad/spekulandid.

    Seega ei ole praegu karta midagi "muusika mängib täiega" minu tutvusringkond on igaljuhul juba faasis, kus on seisukoht: kinnisvarahinnad ei lange "never" ja rabavad laenudega ülejõu käivaid elamispindu ligi :))

    Isiklikult endal puuduvad kinnisvaraspekulatsioonideks vahendid ja isiklikult elan suhteliselt laenuvabalt ;)
  • Väga palju räägitakse terminist "välismaine spekulatiivne raha", mis siin Eestis kinnisvarabuumi põhjustab ja ühel hetkel kasumi realiseerib ning minema kolib parematele jahimaadele.

    Konkreetne küsimus - kas kellelgi on usaldusväärseid (mingilgi statistikal põhinevaid) andmeid selle kohta, kui palju seda raha protsentuaalselt siis ikka Tallinna eluasemeturul on? Jätame vanalinna välja, see on omaette maailm.

    Kahtlustan, et selle raha osakaal on võrreldav soomlaste 10 a taguse hirmuga, et EL-i minnes kohe tulevad karjakaupa itaallased ja ostavad nende lapi mökkid ära. Mida, nagu me teame, ei ole siiamaani juhtunud.

    Isiklikult endal on elukas kaelas ning kuna diivani sees naftat hoolikale otsimisele vaatamata ei olnud, siis mõistagi ka tarbimislaen. Ainult et uue diivani pean lähiajal soetama, sest vana osutus puurimise tagajärjel kasutuskõlbmatuks :(
  • velikij, kes meist kommunist on? kui suur peab olema riigi sekkumine?
    kas selles oleme sama meelt, et riik peaks sekkuma siis, kui erasektor hakkama ei saa?
    hetkel ei saa erasektor hakkama pigem ehitusbuumi ohjeldamisega kui ehitamisega.

    riiklikud infrastruktuuri ettev6tted ei tohiks yldse kasumit teenida!!!

    ja vaga lihtne on arvutada, kuikaua see buum t6usta saab: v6tame töölkäivad tyybid, v6tame kokku antud eluasemelaene, ja vaatleme keskmist palka.. keegi voiks pasteda kust neid numbreid saab, siis igayks voib oma valemiga välja tulla.
  • praegust toimub ju vagagi efektiivne ehitusbuumi ohjeldamine, tahtlik voi tahtmatu, aga tallinna linnavalitsuses detailplaneeringud toppavad.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon