Päikeseenergia aktsiad - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Päikeseenergia aktsiad

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kas vähe vastutust ei peaks sõnade juures olema?
    Ostke kõik, odavmüük, no-brainer?

    Arvamusi omada on ju tore, aga sellise enesekindlus on pigem meditsiiniline ning soovituste jagamine ja veel kõigile, on asi juba päris kurjast.



  • Eelmine pakkumine oli $6.80 per ADR seega aktsionäridele päris hea tulemus, kes enne Q3 aruannet ei müünud. Endiselt ma muidugi aru ei saa, mis imevägi selle aktsia $8 peale ajas ja mida need sealt kandist ostjad mõtlesid.
  • kindsigo
    Eelmine pakkumine oli $6.80 per ADR seega aktsionäridele päris hea tulemus, kes enne Q3 aruannet ei müünud.


    Oled ikka kindel?

    Ma viitasin olukorrale just eile, et kindlas kõneviisis soovituste jagamine ei ole just päris ok.

    Sellesama JASO-ga keegi vist tunnistas, et ostis peale soovitust millalgi paar dollarit kõrgemalt. Palju õnne talle.
  • Pursuant to the terms of the Merger Agreement, at the effective time of the merger (the “Effective Time), each ordinary share of the Company issued and outstanding immediately prior to the Effective Time (each a “Share”) will be cancelled and cease to exist in exchange for the right to receive $1.51 in cash without interest, and each American depositary share (each an “ADS”) of the Company, representing 5 Shares, will be cancelled in exchange for the right to receive $7.55 in cash without interest

    Nojah, kes sept keskpaiku ostsid või siis eelmisel nädalal, need said lossi. Aga valdav osa selle aasta suvest positsiooni võtnud said ikkagi suht OK pakkumise võrreldes suvel tehtud ülevõtupakkumisega, mis foorumites palju pahameeletormi tekitas. Võib-olla loodeti siis ma ei tea mingi $10 või rohkem, kes $8-9 pealt ostmas olid. Mina olin täiesti kindel, et see ei saa üle $6.80 tõusta, aga eksisin.
  • Minu pakid $6.50 ja $6.80 ja sellepärast ma ei tahtnud ka kõrgemalt kui $6.80 võtta, et järsku õnnestub siiski raha kokku saada. Lükkasin $7.25-ga turgu ja lähen eluga edasi. Kõik ideed ei toimi, see on täitsa selge.
  • Mina olin see jobu kes ostis hinnaga 8,19 dollarit tükk. :)

    Aga saan ma õigesti nüüd aru, et tehti ülevõtmispakkumine, mis on esialgu aksepteeritud hinnalt 7.55 dollarit tükk. Kui tehing läbi läheb, saavad kõik selle summa. Kui ei lähe siis ilmselt olenevalt põhjustest kukub või tõuseb aktsia. Suure tõenäosusega kukub ikkagi, kuna on hinnastatud tänaste näitajate järgi juba agressiivselt. Hetke hinna vahe 7.40 vs 7.55 tuleb just sellest riskist, et kas tehing toimub või mitte.

    Kas olen ajadest õigesti aru saanud?
  • Igasugu variandid on siin veel võimalikud. Probleem on selles, et varastatakse aktsionäride tagant. JASO likvideerimisväärtust on $19 ja siit tõenäoliselt tulevad kohtuasjad.

    http://www.businesswire.com/news/home/20171117005513/en/
    NEW YORK--(BUSINESS WIRE)--The following statement is being issued by Levi & Korsinsky, LLP:

    To: All Persons or Entities who purchased JA Solar Holdings Co., Ltd. (“JASO” or the “Company”) (NASDAQGS:JASO) stock prior to November 17, 2017.

    You are hereby notified that Levi & Korsinsky, LLP has commenced an investigation into the fairness of the sale of JA Solar to a consortium for $1.51 per ordinary share and $7.55 per American depositary share. To learn more about the action and your rights, go to:

    http://www.zlk.com/mna/ja-solar-holdings-co-ltd

    or contact Joseph E. Levi, Esq. either via email at jlevi@levikorsinsky.com or by telephone at (212) 363-7500, toll-free: (877) 363-5972. There is no cost or obligation to you.

    The investigation concerns whether the Board of JA Solar breached their fiduciary duties to stockholders by failing to adequately shop the Company before agreeing to enter into this transaction, and whether the Consortium is underpaying for JA Solar shares, thus unlawfully harming JA Solar shareholders.

    Levi & Korsinsky is a national firm with offices in New York, Connecticut, California, and Washington D.C. The firm's attorneys have extensive expertise in prosecuting securities litigation involving financial fraud, representing investors throughout the nation in securities lawsuits and have recovered hundreds of millions of dollars for aggrieved shareholders. For more information, please feel free to contact any of the attorneys listed below. Attorney advertising. Prior results do not guarantee similar outcomes.
  • Pônev.

    Aga Markt, kas sain muidu õigesti asjadest aru?
  • martk
    Igasugu variandid on siin veel võimalikud. Probleem on selles, et varastatakse aktsionäride tagant. JASO likvideerimisväärtust on $19 ja siit tõenäoliselt tulevad kohtuasjad.

    http://www.businesswire.com/news/home/20171117005513/en/
    NEW YORK--(BUSINESS WIRE)--The following statement is being issued by Levi & Korsinsky, LLP:

    To: All Persons or Entities who purchased JA Solar Holdings Co., Ltd. (“JASO” or the “Company”) (NASDAQGS:JASO) stock prior to November 17, 2017.

    You are hereby notified that Levi & Korsinsky, LLP has commenced an investigation into the fairness of the sale of JA Solar to a consortium for $1.51 per ordinary share and $7.55 per American depositary share. To learn more about the action and your rights, go to:

    http://www.zlk.com/mna/ja-solar-holdings-co-ltd

    or contact Joseph E. Levi, Esq. either via email at jlevi@levikorsinsky.com or by telephone at (212) 363-7500, toll-free: (877) 363-5972. There is no cost or obligation to you.

    The investigation concerns whether the Board of JA Solar breached their fiduciary duties to stockholders by failing to adequately shop the Company before agreeing to enter into this transaction, and whether the Consortium is underpaying for JA Solar shares, thus unlawfully harming JA Solar shareholders.

    Levi & Korsinsky is a national firm with offices in New York, Connecticut, California, and Washington D.C. The firm's attorneys have extensive expertise in prosecuting securities litigation involving financial fraud, representing investors throughout the nation in securities lawsuits and have recovered hundreds of millions of dollars for aggrieved shareholders. For more information, please feel free to contact any of the attorneys listed below. Attorney advertising. Prior results do not guarantee similar outcomes.


    Mul on ka põnev. Kui sügavale sa end veel kruttida suudaks?

  • martk
    Igasugu variandid on siin veel võimalikud. Probleem on selles, et varastatakse aktsionäride tagant. JASO likvideerimisväärtust on $19 ja siit tõenäoliselt tulevad kohtuasjad.

    http://www.businesswire.com/news/home/20171117005513/en/
    NEW YORK--(BUSINESS WIRE)--The following statement is being issued by Levi & Korsinsky, LLP:

    To: All Persons or Entities who purchased JA Solar Holdings Co., Ltd. (“JASO” or the “Company”) (NASDAQGS:JASO) stock prior to November 17, 2017.

    You are hereby notified that Levi & Korsinsky, LLP has commenced an investigation into the fairness of the sale of JA Solar to a consortium for $1.51 per ordinary share and $7.55 per American depositary share. To learn more about the action and your rights, go to:

    http://www.zlk.com/mna/ja-solar-holdings-co-ltd

    or contact Joseph E. Levi, Esq. either via email at jlevi@levikorsinsky.com or by telephone at (212) 363-7500, toll-free: (877) 363-5972. There is no cost or obligation to you.

    The investigation concerns whether the Board of JA Solar breached their fiduciary duties to stockholders by failing to adequately shop the Company before agreeing to enter into this transaction, and whether the Consortium is underpaying for JA Solar shares, thus unlawfully harming JA Solar shareholders.

    Levi & Korsinsky is a national firm with offices in New York, Connecticut, California, and Washington D.C. The firm's attorneys have extensive expertise in prosecuting securities litigation involving financial fraud, representing investors throughout the nation in securities lawsuits and have recovered hundreds of millions of dollars for aggrieved shareholders. For more information, please feel free to contact any of the attorneys listed below. Attorney advertising. Prior results do not guarantee similar outcomes.


    Mitte ükski inimene, kes on natukenegi kaugelt börsi näinud, ei pea sellist igapäevast jama tõsiseltvõetavaks või tähelepanu väärivaks. Selliseid class-action mõttetusi on sadade kaupa kõigi firmade kohta.
  • Väga hea, et sõbrad appi tulid. Minu teadmised class-actionitest on null.

    Kuna ma jälgin põhiliselt makroteemasid ja ettevõttete kohta käivaid mikrotaseme uudiseid satub nina alla minimaalselt.
  • Hiina firma vastu USA-s kohtusse minna, njah. See on lihtsalt aktsionäride võimalus oma rahaga juriste poputada, et 2 aasta pärast saada vastus, et tahtsime küll parimat aga ei tulnud välja.
  • Kellelgi on aimu, miks solari sektor täna niipalju rohkem punases on kui ülejäänud turg? Kauplemiseks huvitav päev kahtlemata.
  • The Senate tax bill passed early Saturday morning left federal solar and wind tax
    credits intact as expected; however, a relatively obscure Base Erosion
    Anti-AbuseTax (BEAT) provision in the bill is creating uncertainty in the tax
    equity market which makes up roughly 20% of all renewable asset funding in the
    US. Our discussions with industry participants suggests the situation remains fluid
    — but as written currently, the BEAT provision text would effectively impact tax
    renewable credits by as much as 100% in certain instances, thus rendering them of
    little value and have the potential to negatively impact a key source of funding for
    new wind/solar projects in the US going forward. We maintain our Neutral
    coverage of US Solar which we note continues to see fundamental uncertainty
    throughout 2017 on key policy and trade issues.With respect to an uncertain
    tax reform outcome, we believe asset owners/developers such asTERP, PEGI,
    CAFD, RUN,VSLR and to a lesser extent, FSLR and SPWR, are most exposed to
    potential unfavorable developments impacting tax equity. - goldman hommikul.
  • Peale nädala alguse langusi solari turul lükkasin kogu CSIQ lühikese positsiooni maha ja võtsin JKS pika. Homme on tulemused. USA turg ei ole nii olulise tähtsusega JKS jaoks ja kuna nov keskpaiga tipust ollakse juba 15% alla tulnud, siis tundus, et umbes sellise koha peal võiks õiglane hind praegu olla. Kaua hoian, ei tea. Võib-olla dets lõpuni.
  • kindsigo, hea mõte. Jinko Solar-it mul enne ei olnud, kuid sellelt hinnatasemelt kasutaks ale ära. Sõltumata sellest, mismoodi aktsia pärast tulemusi käitub jääb minu pikk positsioon alles. Järgmine aasta ootan JKS-ilt $40+ taset.
  • kindsigo
    Einoh, selleks et aktsia kolmekohalisi kasvuprotsente saaks näidata, peab peale pullide massipsühhoosi ka midagi muud olema, mis seda numbrit õigustab. Kui ettevõtte sissetulekud sarnast kasvutempot näitaksid, siis fair enough. Aga selliseid firmasid sõelale väga palju ei jää solari sektoris. Mõned on kahjumeid tootnud aastaid, nagu see seesama DQ. Võib-olla on seal mingi tõsine argument, millele toetudes saab väita, et see firma teeb tulevikus kõva sissetuleku ja marginaalid säravad nagu tähed taevas. Sektori buum tervikuna tähendab üldiselt siiski samaaegselt ka kaotajaid ja võitjaid, sest konkurents toimub ka kasvaval turul. Kuigi jah, tõus tõstab kõiki paate korraga nagu öeldakse, turg ei viitsi süveneda pulliturul. Kes on veendunud, et börsidel korrektsiooni 2018 tulemas ei ole, siis loomulikult, all-in ja sõit jätkugu. Ise eelistaks pigem rohkem kõrvalt kiibitseda või langusele panustada ja järgmist turupõhja oodata, et siis all-in teha. Aga kes ei riski see šampust ei joo muidugi. Peaks Hiina pidurit tõmbama, on kogu sektor kummuli.


    DQ on vähemalt 2014 aastast alates kasumlik olnud ja hetkel suhtarvude poolest isegi praeguse hinna juures väga odav ettevõte. Või saan ma millestki valesti aru?

  • [quote=rraid]
    DQ on vähemalt 2014 aastast alates kasumlik olnud ja hetkel suhtarvude poolest isegi praeguse hinna juures väga odav ettevõte. Või saan ma millestki valesti aru?

    Minu viga vist, ajasin selle ettevõtte mõne teisega segi arvatavasti. DQ tundub kasumlik olevat tõesti, samas minu radaril pole see firma eriti olnud ja midagi pädevat ma selle ettevõtte kohta seega väita ei saa. Muidugi loeks huviga siit foorumist selle firma kohta ülevaadet ja tulevikuprognoose, kui keegi on põhjalikumalt jälginud seda.

    Edit: HQCL-st räägiti samas postituses, ilmselt sellega ajasingi segi. Tänud et viga märkasid.

  • DQ on siliconi play, selle hinnad boostisid siin mingi aeg tagasi. Supply/demand läksid eri suunas. Tegu ajas paikaloksuva teemaga, tänaste numbrite pealt pikka joont ei veaks.
  • martk
    kindsigo, hea mõte. Jinko Solar-it mul enne ei olnud, kuid sellelt hinnatasemelt kasutaks ale ära. Sõltumata sellest, mismoodi aktsia pärast tulemusi käitub jääb minu pikk positsioon alles. Järgmine aasta ootan JKS-ilt $40+ taset.


  • Pre-marketist noppisin punasest juurde Jinkot, ehk see solari pulliturg ei ole veel läbi. EPS pole just teab mis suur jah, aga margin paranes tootmiskulude arvelt. Päeva lõpuks loeb muidugi see, kas tootmiskulude langus astub sama jalga paneelide maailmaturuhindade langusega. Oleks Jinko mingi väike tegija, siis ma seda ei ostaks. $40+ hinnataset lootsin tulemas näha juba 2 a tagasi, täna on see pigem veelgi vähem tõenäoline, aga tagasi $28 kanti liikumist usuks küll järgmise 6 kuu jooksul.
  • martk, mis FSLR-st arvad? Viimaste päevade ralli on hullumeelne olnud esimese Series 6 paneeli valmimise uudise peale. Isegi kui nad suudaksid paar GW tubli 25% marginaaliga aastas maha müüa, ei õigustaks see nii kõrget hinda. Kui peaks 75 kanti jõudma, mõtlen shortimise peale. Kuidagi eufooriliseks kisub see ralli.
  • kindsigo, FSLR puhul olen seni olnud seisukohal, et Suniva juhtumiga seoses ei tule kaitsetollid nii karmid, kui turuosalised on kartnud. Samas on see kaitsetollide lootus andnud jälle FSLR rallile hoogu juurde. Jaanuaris tuleb presidendi otsus, seega näen järgmise kuu aja jooksul FSLR rallile riski. Palju positiivset on juba hindades sees.
    Kui Suniva otsus peaks tulema FSLR suhtes ebasoodne ja sellele järgneb FSLR sell-off, siis kaaluksin FSLR positsiooni võtmist.
    Tõenäoliselt keegi saab jaanuaris tappa, on see siis USA tootjad või välismaalased. Ostan neid kes tappa saavad, sest suures plaanis katab nõudluse kasv mujal maailmas kõik, mis USA turult üle jääb.
    Pikas perspektiivis olen nii FSLR kui kogu sektori suhtes väga optimistlik. Globaalselt majanduskriisi ja börsikrahhi ka ei näe ligiduses. Teatud indeksite tasemed on mul radari ekraanile ära märgitud. Kui ohumärgid ilmnevad siis muudan suhtumist. Päris üleöö need börsikrahhid ei tule. Tavaliselt eelneb sellele närvilisuse kasv, osade turu lemmikaktsiate ja eksootilisemate turgude kokku varisemine.

    Kas 2018. aasta tuleb hea aasta sektorile? Jah! Kui see aasta oli kasv tõenäoliselt ca 30 protsenti, siis järgmiselt aastalt ootaks isegi rohkem, võib-olla isegi 50 protsenti kasvu. Hiina ja India hakkavad veel rohkem hullu panema.

    Kas indeksiaktsia TAN ja kogu solari sektori ralli jätkub järgmisel aastal? Jah!

    Kas FSLR ületab järgmisel aastal 2014. aasta tipu $75 juures? Jah! Varem või hiljem. Liiga ligidale oleme juba jõudnud. $100+ oleks ka täitsa võimalik.

    Solarit shortida ei soovita. Pulliturul shortida on ülim rumalus.
  • Oh püha taevas. Vedas et oma lühikese kinni panin, aga millegagi pole varsti enam kaubelda kui kõik lahkuvad :(
  • ymeramees
    Stockton
    Investorid ei hinda Hiina solarit just kuigi kõrgelt. Küll on probleemideks nafta hind, USA solari kehvad tulemused, projektide vähesus, ülepakkumine, Trump jne. Samas kuidas see kõik reaalselt mõju avaldab? Ülepakkumine on arvatavasti ajutine. Näiteks CSIQ on praegu overbooked ja 2017 Q1 fully booked. Mõni nõrgem tegija lõpetab tegevuse ja alles jäävad tugevamad. Nagu juba mainitud, siis alla omahinna müüma ei pea. Samas võiks hinnaliikumise järgi arvata, et ka tugevamatel on pankrot terendamas. Võib spekuleerida, et siit võib veel ülevõtupakkumisi tulla.


    Roosa poni, vikerkaar, Ken ja Barbie ka. Oversupply ajutine, spekuleerime ülevõttu, täielik lilleaed ümber väikse maja.



    Aasta tagasi low-teens hinna juures oli ülevõtt roosa poni ja vikerkaar. Nüüd aasta hiljem high-teens hinna juures on see reaalsus.

    Pakutud hind ainult madalavõitu?
  • Non-binding no premium on meil reaalsed ülevōtud?


    Kui on päris asi madala preemiaga, läheb hind üle pakutu. Naljatilk :)
  • Kõige rohkem küsimusi tekitab minus see ajastus. Miks ta väidab, et börsile jäädes sellist hinda enam näha ei saa? Kas erinevalt pullistest analüütikutest näeb CEO väga halbu aegu ees ootamas? Marginaalid on tõesti 2017 a pidevas languses kõikidel solari firmadel, ok JKS margin veidi tõusis Q3, aga kas CEO näeb 2018. aastat negatiivse marginaali tähe all tulemas? Või on see kõik üks suur bluff ja häma. TSL esimesest ülevõtupakkumisest kuni börsilt lahkumiseni läks üle 2 aasta. JASO puhul läks/läheb vist alla 2 a.

    P.S. SPWR eilne ralli Bairdi upgrade peale oli lausa eepiline, ei suutnud kiusatusele shortida vastu panna :)
    Ma ei saa aru, mida need inimesed mõtlevad. Kui Hiina solar seda firmat ei tapa, siis tapab First Solar. Ok, Total hoiab pankroti ära, aga kasumlikuks see ettevõte vaevalt muutub.
  • Ma võtsin eile putte FSLR 67,5.
    Lühike lühikeseks ajaks, kuna tõusu trend . Liiga kiire tõus, hind peaks korraks pöörduma 65,5 juurde või katsuma 62,5.
    Kangesti paistab stoch järgi üleost ja siit peaks candle muster õhtutäht looma.
  • kindsigo
    Kõige rohkem küsimusi tekitab minus see ajastus. Miks ta väidab, et börsile jäädes sellist hinda enam näha ei saa? Kas erinevalt pullistest analüütikutest näeb CEO väga halbu aegu ees ootamas? Marginaalid on tõesti 2017 a pidevas languses kõikidel solari firmadel, ok JKS margin veidi tõusis Q3, aga kas CEO näeb 2018. aastat negatiivse marginaali tähe all tulemas? Või on see kõik üks suur bluff ja häma. TSL esimesest ülevõtupakkumisest kuni börsilt lahkumiseni läks üle 2 aasta. JASO puhul läks/läheb vist alla 2 a.

    Pakun, et CSIQ juht saab suurepäraselt aru, et tsükli põhi on möödas ja järgnevad head aastad nii ettevõtte tulemuste kui aktsia hinna osas. Ta saab ka aru, et sellise valuatsiooni juures ei tasu kaua oodata. Kas ostad kohe või mitte kunagi - sest varsti ei hakka enam hammas aktsiahinnale peale.
    Sellepärast kaldun arvama, et CSIQ viiakse turult minema nii kiiresti kui võimalik. Mõne kuuga on teema lõpetatud.
    TSL ja JASO puhul sobis venitamistaktika, sest nii tööstus, kui aktsiahinnad olid languses ja võis loota, et järsku saab odavamalt ära viia. JASO ära viimisega läks kiireks kohe, kui JASO ja analoogsete aktsiate hinnad hakkasid ebasoodsas suunas liikuma.
  • Hiinlased ehitavad veel ühe ujuva, maailma suurima sellise ($151m & 150 mw) päikesejaama Anhui provintsi kus juba 1 on Sungrow'l, see on 40mw . Tellija on '3 orgu' (3 gorges) firma. Hulbib järvel mis tekkis kui kaevandus kokku varises.
    Võimsus 150mw on 1/10 maailma suurima solarjaama võimsusest mis ka hiinas, Tengger Desert Solar Park.
    Hiina elektrist tuleb 72% söest.
  • Filoloogi tõlgitud? @äribäev
    "Päikeseenergia on jõudmas järjekordse verstapostini – globaalselt peaks järgmisel aastal ulatuma päikeseenergia võimsus 100 miljardi gigavatini, selgub IHS Markiti prognoosist." Lisandus miljard ja kadus mõte.

    IHS Markit: Global solar installations to pass 100 GW in 2018
    Market analyst IHS Markit has issued its first forecast for 2018 installations. It expects the global market to surpass the 100 GW mark for the first time ever, hitting 108 GW.
    https://www.pv-magazine.com/2017/12/14/ihs-markit-global-solar-installations-to-pass-100-gw-in-2018/
  • Miljard ja giga pandi korraga sisse :)
    Kumulatiivne globaalne tootmisvõimsus on üle 300 GW ja on oht et lõppeval aastal lisandub kokku 100 GW uusi elektrijaamu. Installation all mõeldakse loomulikult aasta jooksul valminud projektide hulka, anname ajakirjanikule andeks et ta seda ei teadnud.

    2018. a sõltub eelkõige Hiina suvast. Võib tulla alla 100 GW või korralikult ka üle 100 GW. Kuna globaalne turuosa on niikuinii võimsalt Hiina ettevõtete käes, siis põhimõtteliselt Hiina ise otsustab, kui hästi Hiina firmadel läheb.

    Selles valguses pole tõesti Hiina solari firmadel mingit mõtet enam USA börsidele kükitama jääda ja mul on äärmiselt kahju, et endale pikaajaliselt nii südamelähedane ja põhjalikult vaatluse all olnud sektor viiakse börsidelt minema pärast kõiki neid raskeid aastaid ameerika mägedel, kus PV sektor mängis ennast korralikult kahjumitesse ületootmisega, kuid rabeles sealt paari aastaga uuesti välja, suutes samal ajal päikeseelektri omahinna suurte jaamade puhul niivõrd palju alla tuua, et see elektritootmise liik on pikaajalisest alternatiivenergia staatusest täiesti tõsiseltvõetavaks tootmisviisiks muutunud paljudes riikides ja seda viimasel ajal isegi ilma igasuguste subsiidiumiteta, jäädes veel alla vaid maismaatuulikutele. Päikeseenergia on tulnud selleks et jääda, aga tulevikus on see suuresti erabisnis. Võib-olla osad neist listitakse Hiina börsil, aga valge inimese jaoks tähendab see ebamugavusi ja potentsiaalselt ka hiina keele kursust.

  • SunEdison. Vabandan, kui kirjutan vales kohas, aga vajaksin abi/suunamist/nõu. Kaks aastat tagasi, ostsin SUNE/SUNEQ aktsiaid.Kuna ise oskustetta, siis paluksin nõu,et pidavat olema vahe, kes ostis enne CH11. Äkki peaksin kuskile mingeid nõudeid või järelpärimisi saatma. Või on ikkagi ühene vastus, SUNE küünlad on kustunud ja ära pinguta.
  • Suneq aktsiad on tühistatud, saajate järjekorras oleksid peale võlausaldajaid, kes ka jäid enamusest ilma, seega pole kuskilt midagi nõuda ega pärida. Pane nad oma bilanssis kooliraha arvele.
  • Hariv ja karm tõde on ka nauditav. Tänan Lenzer, et valgustasite, muidu ikka oskamatu uit mõtted.
  • Kas kellegil on infot, mis DQ-ga toimub? Liiga kiiresti ja liiga palju.
  • rraid
    Kas kellegil on infot, mis DQ-ga toimub? Liiga kiiresti ja liiga palju.


    Spekuleerin, et investeerimisfondid lahkuvad Canadian Solarist ja sisenevad DQ-sse. Ise ei julge osta, tõus on tõesti pöörane. Kui tahta 4-5 aastaks raha sisse panna, ei kõhkleks, aga ootan börsikrahhi 2018. aastal, et siis nö restart teha ja vaadata uue pilguga sektorile. Praegu on minu jaoks liiga segased ajad solari sektoris, ei oska siin edukalt kala püüda praegu, vaatan kõrvalt.
  • Mis seal DQ ikka muud on, kui kõva beat oli ja peale tulemusi arvutasin välja, et uus tulu peaks 105mil olema, yahoo analüütikute ootus 90 milj uueks tulemuseks, millele on jälle jäetud kõva beat ruum sisse. P/E pole ka selle hinna pealt miskit hullu, kõigest 10. nendel väga kõvad laendamise plaanid ka. Tehnilist pilti vaadates julgen öelda, et kohe varsti on tulemas ka vähemalt 10% langus.
  • kindsigo
    martk, mis FSLR-st arvad? Viimaste päevade ralli on hullumeelne olnud esimese Series 6 paneeli valmimise uudise peale. Isegi kui nad suudaksid paar GW tubli 25% marginaaliga aastas maha müüa, ei õigustaks see nii kõrget hinda. Kui peaks 75 kanti jõudma, mõtlen shortimise peale. Kuidagi eufooriliseks kisub see ralli.


    Ja jõudiski $75 kanti, aga täna ütlen, et FSLR vastu ma siiski panustama ei hakka. Eilse ralli valguses võtsin hoopis väikse lühikese positsiooni SPWR ja JKS. Axiomist ära läinud ja Vertical Groupi poolt palgatud päikesepoiss Gordon Johnson kuulutas First Solarile helgeid aegu ja lisaks käivad mingid kõlakad, et Trump teeb Kanadale ja Mehhikole erandi tariifide osas ja otsus võib tulla veel sel nädalal. SPWR lapib oma paneele Aasias toodetud tükkidest kokku Mehhikos, aga aktsia 11%-ne tõus eile on minumeelest selge ülereageerimine. Tariifid ei too seda firmat kahjumitest välja ja koduturul tuleb endiselt võistelda võitmatuna näiva First Solariga, kes oma Series 6 paneelidega USA-s tõenäoliselt hinnaliidriks saab aasta lõpuks.

    President Donald Trump must decide by Jan. 26 whether or not the U.S. will impose tariffs on imported solar cells and modules under Section 201 of the Trade Act of 1974.

    While high tariffs would be good news for domestic manufacturer First Solar, Inc. and Canada’s Candian Solar Inc., Height Securities analyst Kate Bays said it would raise costs for SunPower Corporation SPWR and SunRun Inc.
  • Endal oli ka näpp juba FSLR-i PUT järgi, aga vaadates trendi tugevust, siis leian, et 80-82 võiks enne alla tulekut ära puudutada. (3 wave loomisel ja samm seal ca 10 dollarit lainel). Need analüütikud panevad koguaeg asjadega pange, mäletan aega, kui olin pikk ja solar istus põhjas, kõik andsid müügi soovitusi siis, kui oli tegelikult ostu koht. (sai ka ostetud) Kahjuks sai liiga vara tõusust välja ronitud, eks see pikemalt kahjumis istumine mõjus.
    Kanada tegelased ise arvavad, et Trump lahkub leppest ja seoses sellega Kanada aktsiad on ka pähe saanud, aga samas ütlevad, et äri läheb edasi, nagu ikka.
  • Põhjus, miks ta läks, peitub siin:

    First Solar initiated with a Buy at Vertical Group Vertical Group analyst Gordon Johnson started First Solar with a Buy rating saying his analysis suggests the shares are "decidedly" undervalued. The analyst sees the stock "significantly" outperforming peers over the next 12 months.

    Lasin selle initi eile pre-s lihtsalt ühest silmast sisse, teiset välja, aga kogu tõusu tegi nimi. Imestasin eile, miks see nüüd niimoodi reageeris, aga keset päeva polnud enam midagi teha. Tegelikult ei muutunud peale maja ju midagi, ta oli ka enne FSLR buy. Mõttetu ja arvatavasti ka täiesti vale call, aga SPY new high.



  • ymeramees
    CSIQ halted


    Ei tulnudki takeover veel ära. Lihtsalt sisse arvestatud asjad ei saanud veel täidetud.
    Canadian Solar cuts Q4 revenue view to $1.04B-$1.08B from $1.77B-$1.81B


  • Mulle see finviz meeldib (https://finviz.com/quote.ashx?t=fslr ), näitab ise suuna ära, kuigi täpsustused tuleb endal sirgeldada, teab kas CSIQ algatab täna FSLR müügi?
  • Visahing
    Mulle see finviz meeldib (https://finviz.com/quote.ashx?t=fslr ), näitab ise suuna ära, kuigi täpsustused tuleb endal sirgeldada, teab kas CSIQ algatab täna FSLR müügi?


    MÖH? Kuidas need seotud oleks?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon