Kas ma olen nüüd börsihai? - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Kas ma olen nüüd börsihai?

Log in or create an account to leave a comment

  • Vabandan juba ette sissejuhatuse eest. Ma töötan autoremondiga seotud firmas. Igal kalendrikuul on võimalik teha haltuurat rohkem kui mõne kuupalk. Ma ei taha seda enam maha juua ja tibide peale kulutada - seda saab ju niigi, eks! Põhimõtteliselt on plaanis teha raha järgmise aasta lõpuks niipalju, et saaks teha sissemakse korterile kesklinnas.

    1. Poole aastaga tõid mu investeeringud aktsiatesse sisse 50% tootlust. Võrreldes LHV 12%-ga.
    2. Mul on interneti ühendus ja ma loen iga päev LHV foorumeid. Samuti jälgin igapäevaselt oma investeeringuid.
    3. On plaanis lugeda midagi optsioonide kohta ja hakata neisse investeerima

    Raharikast uut aastat!!!!
  • Optsioonidesse investeerima...?! Hmm....teoreetiliselt ehk võimalik, kuid optsioonide näol tegu ikkagi kauplemisinstrumendiga:)

    Edu uurimisel - võimalik tõesti palju teenida, kuid samas võib ka ühe päevaga kogu rahast ilma jääda, sõltub ajastusest. Enne proovi kindlasti virtuaali või paper-tradingut. Mind on küll aidanud ja õpetanud!

    Hea kui kas või huvigi tuntakse! Edu deepsky!
  • Hea pealkiri:) Soovitus: ühe optsioonipositsiooni alla ära üle 10% oma portfelli mahust kindlasti pane. Optsioonid on oluliselt riskantsemad vahendid, nii et alustada tuleks üliväikeste kogustega (a la paarsada USD-i positsiooni kohta) - siis pole väga kahju, kui 30-40% lossi tuleb - ja see on vahest kerge tulema. Tootlused on muidugi rõõmsad, kui neid on, tõepoolest.
  • See aasta oli ka suure tõusu aasta, tootlused peaks olema väga head. Aga jah optsioonidega võib päris mõnusat tootlust teha nii paarsada protsenti tehinguga plussi, aga miinus ei lähe kunagi üle 100%.
    Ise hakasin ka oktoobris investeerime ja tootlus 10% kuus. See eeldab ka pidevat toimetamist.
    Jõudu!
  • Lenz, oleneb, millisest börsist sa räägid. USA börs küll erilist "suurt tõusu" tänavu pole läbi teinud - suht samal tasemel oleme, nagu aasta eest (pisut kõrgemal). OMXT on küll jah, korralikku tõusu näidanud.
  • Mõtlesin jah OMXT - d. Ega USA börsile kohe suure hooga ei julge peale minna, kuigi seal kauplemise võimaliused ikka suured. Avasin alles Trader konto.
  • USA turud on tõepoolest kesist tõusu näidanud, aga globaalselt hajutatud aktsiaportfellid on lõppeval 2005. aastal suurepärast tootlust näidanud, oluliselt üle aktsiaturgude ajaloolise keskmise, enamasti mainitakse aktsiaturgude ajalooliseks keskmisena tõepoolest 12%.

    LHV Aktsiapensionifond, mis oma konservatiivsete investeeringutega sihib just aktsiaturgude keskmist tootlust on aasta algusest 22,38% üleval, sealjuures on aktsiate osakaal fondis ainult 50%, aktsiapoole tootlus ca +40%.
  • hea aasta oli. eriti viimased päevad.
    edu kõigile 2006 aastal
  • minul ka tavaliselt positsioonid aastateks ja päevasiseseid tehinguid minimaalselt ,tavaliselt tekkivad need siis kui aasta perspektiiv õhtuks käes.

    optsioonid pole minu arust ainult treideritele.usa turul on müügil ka kahe kolme aastased optsioonid mis kalliste aktsiate puhul asendavad edukalt aktsiaid.ntx google puhul on $420 asemel targem $80 maksta jne.

    kui me optsioonid paigutame kauplemisinstrumendiks siis peaks ka lühikese positsiooni sinna paigutama.


    investeerimisstrateegiad on ka tihedalt optsioonidega seotud.minu jaoks tavaline aktsia ost eeldab ka samas puti ostu mis siis tagab raha säilimise.
  • Jah.
    Auto persses.
    Jeehat töökotta.
    Tüüp mu lemmikule teeb psühhoanalüüsi ja kalkuleerib, palju sellelt idioodilt saab sisse kasseerida.
    Teised istuvad LHV foorumis ja kihistavad.
    Lahe.
    Tulin koju.
    Kurat teab mitme milline häärber.
    TNT teab, aga ta, jobu, ei ütle ju.
    Jah, tipsutasime sõpradega.
    Kodus bäng-pong naisega.
    Õhtusöök.
    Teema LHV-sse.
    Teemaks pidi vist olema "kohaliku turusentimendi ülevaade".
    Mille LHV kiirreageerimisüksus pööras muidugi mingiks fakin turunduskampaaniaks.
    Lähen panen kuusel mingid asjad põlema.
    Miski kohalik suurfirma püüdis pugeda - saatis pudeli miskit alkot.
    Pohhui, ei viitsi lugeda, mis marki.
    Piparkoogid sakuskaks ja siis naisega bäng-pong.

    Jah tootlus oli tõesti 50% (sorry henrykuubis, ei vedand 365% see aasta välja)

    Mõtlesin jah halvasti, aga välja kukkus nagu ikka.
    Kuradima positiivselt.
    Ah, mõnsat lõppu teile kõigile:)
  • No kui mul oleks kah Baltika 75% portfellist oleks ma ka siis börsihai :P

    Mängisin arvutiga ühte trader mängu (mingi City Trader vist - realityga tegemist eriti polnud, ainult MA-d, hind 59. 00 irw) ja seal oli Warren Buffeti ütlus : Ära otsusta oma oskusi 1 aasta järgi, otsusta 5 järgi. Ei lähe küll vist teemaga kokku, aga põhimõte sama.

    Hääd põrumist tuleval aastal ja suuri makse (kaudselt hea ju)!!!
  • Ei lähe just teema alla aga MarketWatch-is kirjutab eestist:

    http://www.marketwatch.com/news/story.asp?guid=%7B13A29D75%2D3F3A%2D454C
    %2DA0FE%2DC9EB70C27EA9%7D&siteid=mktw&dist=
  • Jääme ootama Eesti Põlevkivi IPOt :)
  • tuleks EE-gi börsile. Eesti Põlevkivi kuulub ju EE-le. ning EE oleks tõeline 'rahvaaktsia' .-)
  • ega jah... nagu sammas elektrihinnatõusu vastu :D
  • Head uut aastat teile ja ka mitmesja protsendilist tootlust teile kõigile, et te kõik saaksite soetada omale ühe Cadillac Escalade. :)


    Edu ja külma närvi teile :>
  • peaks loll olema, kui osta pankrotipesa auto :P
  • raulp,
    ei saa lahti, palun refereeri paari lausega.
  • MSM, Bitte schön: A tale of shale, Commentary: 'Back to the future' for oil

    Kerr pajatab täna ka Eestist: Infrastructure and services, Commentary: Baltics development offers investing lessons
  • :-II Te olete kah nagu müügimehed. Et artiklit täies mahus lugeda, peaks liikmeks astuma ja siis hakkab selt kirja teel pahna tulema.
    Lihtsam oleks olnud Copy-Pastega artikkel siia panna.
  • Minu silmis on börsihaid need, kes on minimaalselt 5 aasta jooksul teeninud keskmiselt enam kui 20%-list aastatootlust. Mida pikema perioodi jooksul sellist tulemust õnnestub näidata, seda börsihaim. Mida väiksem on tootluse volatiilsus, seda börsihaim.
    1 aasta jooksul üle 50% teeninud investorid on lotohaid, kellel on ka võimalus tulevikus börsihaiks saada.
  • Kõik viimase 7 aasta jooksul baltikumi ja vene aktsiaturule investeerinud on sel juhul börsihaid.
  • vt. ka "börsimaimuke", "börsiogalik" ja "börsirõõba" (viimane vene keeles)
  • to joel2

    Sa mainisid ülal, et võiks proovida virtuaalset tradingut. Ma olen sellest teemast nii elevil, aga tahaks valutult seda kusagil katsetada. Tavaline virutaalportfell tundub kuidagi liiga kohmakas selleks või mis?
  • to Metsik

    Miks kohmakas? Tegelikult võib väga edukalt ka siinse LHV virtuaalportfelliga optsioonidega seonduvat õppida. Hinnad küll jooksevad sisse teatud hilinemisega(20 minutit vist), aga kui jutt käib "optsioonidesse investeerimise" õppimisest, siis kui optsioonide alusvara(aktsia) pole ülemäära liialt volatiilne, siis sellise hilinemise korral saab ka väga edukalt virtuaalportfellis optsioonidega seonduvat õppida. Hea oleks muidugi, kui "tehingu" tegemise hetkel oleks reaalajas aktsiahind vähemasti kõrval olemas, siis saad umbkaudu välja arvutada, et ega optsiooni hind kuhugi poole väga tugevasti juba ära pole liikunud.

    Mina ise olen küll kasutanud LHV virtuaalportfelli, et optsioonidest rohkem aru saada. Eriti just pikaajaliste optsioonide puhul. Lihtsalt, et näha, kui palju out-of-the-money võib üldse võtta, et pikki näppe ei saaks. Lühemajaliste puhul praktiseerisin ka paper-tradingut... kuid et asi ikka korralikult silma ees oleks ja kuskile ära ei kaoks, soovitaks kindlasti ka virtuaali midagi panna.

    Edu ja kannatust
  • Praegu algas virtuaalne aktsiamäng zacks.com-is.Kestab 3kuud.kauplemiseks antakse 100000 usd virtuaalset raha .Kaubelda saab igatmoodi.Eestis võiks ka kesta aktsiamäng 3kuud.
  • to fit
    kuda endal läin, vana börsihai?
  • ah jaa,
    Fit head uut aastat!
    sellest palju aega läind kui koos vastu võtsime :)
  • A muuseas kuidas ingliskeeles Börsihaid nimetadakse ?
  • avastasin just, et olen kõigi börsihaide kunn. ostsin 27.01.1999 (vaatasin järele) kakssada hansapanga aktsiat tollase hinnaga 53,1 eeku. peale swedide etteastet kujunesid aastatootlused: 74%, 50%, 15%, 54%, 36%, 73% ja 46%. average annual compounded return ligi 7 aastaga seega ca 50%, volatiilususe üle võib küll nuriseda (standardhälve 20%).

    kandsin aktsiad vahetult enne "müümist" soetushinnaga oü arvele ning nii olen ÄP loogika järgi teinud näppugi liigutamata 7-aastaga 10K-st miljoni (net worth=5*160K+170K).
  • Mis valemiga arvutada skylordi (nimi juba viitab millelegi) keskmine igaastane tootlus kui 7 aastaga 10 000-st miljoni? Peaks olema koolimatemaatika.
  • 1428,571429% peaks keskmine olema...
    ma ei tea kas võtsin õieti... muidu LHV's on see matemaatika isegi kirjas ;)

  • 1000000/10000=100
    100^0,1428=1,93
    1,93-1=93%

    7 aastaga 10000 miljoniks eeldab keskmist tootlust 93%
  • õige jah... ilusti tuleb välja... päris kena lumepalli efekt tegelt... paaril viimasel aastal
    aga jah - ei tasu exceliga ikka teha, kui vigaselt arvutada

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon