Tallinna börs - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tallinna börs

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Balti Börside mingi aktsia kauplemise leheküljel puudub noolega eelmisele kauplemispäevale mineku võimalus. Vanal veebilehel oli see olemas. Nüüd peab kalendris kuupäeva valima, selle asemel, et saaks lihtsalt kauplemispäevalt kauplemispäevale edasi-tagasi liikuda.
  • Siiani pole ka korda tehtud hinna graafikut ja turursügavuse lehte!!!
  • Tallinna b8rsi avalehel v6iks ka n2idata, et kauplemispyha on. Ma m6tlesin, et mu seadme viga, et midagi ei n2e.
  • ReneK.
    Tallinna b8rsi avalehel v6iks ka n2idata, et kauplemispyha on. Ma m6tlesin, et mu seadme viga, et midagi ei n2e.


    Näitab ju nii lauaarvutis kui mobiilis. Või on see juba peale sinu postitust ilmunud sinna?
  • Imelik, mul ei n2ita midagi. Siis n2itab kui pealehelt vajutan "Aktsiad" lehele, aga https://www.nasdaqbaltic.com/et'l ei n2ita midagi.
  • Näitab ainult "headele lastele" :)
    Esilehte värskendades vahel näitab, vahel mitte.
  • OMX Baltic: Tänane börsipäev SAB1L-s. Päeva graafik näitab aiateibaid, ehk mis on graafiku järgi viimane aktsia hind? Lisaks on seal graafikul lokaalseid ekstreempunkte, mis näitavad hinda, mida pole see aktsia täna mitte mingil juhul omanud.



  • nüüd on hakatud swedi lahkusest tulenevalt tegema mingeid absurdseid mikrotehinguid-1,4,5 aktsia kaupa.

  • päris lõbus nüüd kui sellist kirbus...a peab hiljem keegi kusagil käsitsi sisestama,TKM täna nt..
  • Börsid teevad rekordeid!
    Meie ka - neljapäeval 1321.06.

  • ilmselt siis sellepärast et tehingutasu ei pea maksma on nüüd pidevalt võimalik turgu ilustada,toksides 1 aktsia kaupa siis positiivses suunas.Või on sellel risustamisel muu mõte.
  • popmart, mis aktsiat ühe kaupa tõstetakse?
  • Ühe kaupa aktsia ostmine on lolli mängimine või kellegile tünga panemine. Keegi Swedi alt ostab 1 vähelikviidse aktsia a la EEG, teine osapool saab müügist 0,85 eurot, tehingutasu 3,20 eurot (YHI). Swedi head tahet lihtsalt solgitakse. Pakun, et ka Swed pole selle üle väga õnnelik. Minu ettepanek Swedile oleks, et tehingutasu on null, kui sisestatud orderi väärtus on minimaalselt 300 eurot (kui alla selle, siis on tehingutasu 3,2 eurot). Mõistagi keegi ütleb, et see võiks olla 100 eurot, keegi ütleb, et see võiks olla suurem. See on arutelu koht.
  • täna juba TKM,MRK,LHV,kõik suudavad ehk ise vaadata tehinguid.
  • gertra, kas Sa suudad välja tuua mõne põhjuse, miks peaks Eesti investor eelistama SEB teenuseid Swedile või LHV-le?
  • gertra
    ...minimaalselt 300 eurot...

    Et sa saaksid edasi manipuleerida, aga vastikud vaesed ei saaks? : )

  • Chair12
    gertra, kas Sa suudad välja tuua mõne põhjuse, miks peaks Eesti investor eelistama SEB teenuseid Swedile või LHV-le?


    Küsimus pole antud juhul selles, kes keda eelistab. Soovisin olla viisakas, kuigi võiks ka küsida, kas Swed teeb dumpingut? Aga see pole hetkel peamine. Ei ole pahane Swedi initsiatiivi peale, pigem vastupidi, kuna loodan, et see sunnib ka teisi panku teenustasusid langetama. Lihtsalt nörritatakse väikeaktsionäre, kes lähevad paarisaja euro eest aktsiaid müüma ja siis keegi ostab vaid ühe aktsia, mis teeb tehingutasuks minu näite puhul ligi 400%. See on jabur. Ja mänguriteks ongi mängurid, kes turul olijaid lihtsalt lollitavad...Moonutab tehingute arvu jne
    P.S. jah olen ise paar aastakümmet SEB klient ega kavatse sealt hetkel küll kuskile mujale kolida.
  • gertra
    ...Keegi Swedi alt ostab 1 vähelikviidse aktsia a la EEG, teine osapool saab müügist 0,85 eurot, tehingutasu 3,20 eurot (YHI)...
    See vist ei ole päris nii või siis YHI ei võimalda tühistamiseni orderit sisestada?
  • Ma ei saa probleemist aru, miks ei võiks 1 aktsia kaupa osta igaüks, kes tahab? Aktsiaraamatus on sadu aktsionäre, kellel on vaid mõni aktsia. Las ostavad ja harjutavad ühekaupa, likviidsust tuleb ju juurde. Niikuinii institutsionaalsed väljuvad siit regioonist ja jäävadki lõpuks väikeinvestorid. Swed'i ees müts maha selle liigutuse eest, arvan, et tasuta kauplemine on just see asi, mis lõpuks päästab Tallinna Börsi ja muudab aktsiatesse investeerimise populaarseks.
    Teised pangad on vist veel šokis, et pole tehingutasude alandamise- või tühistamisega kaasa liikunud, aga eks see juhtub lähiajal. Kauplejana on päris mõnus mõne aktsia kaupa klõbistada ja likviidsus- jm. riske hajutada.
  • Kuigi Swedbankil puuduvad nüüd tehingu- ja haldustasud siis tühja konto tasu on neil siiski. Sellest pääseb, kui osta väärtpaberikontole vähemasti üks aktsia. See võib olla osaline põhjus neil ostudel.
  • Täiesti nõus Rinjaga!

    Need 1 kaupa aktsia ostjad on Tom, Greta ja Robin, kellele ema annab 3€ lõunase burksi jaoks. Burks maksab 2.10€ ja järgi jäänud 0.90€ eest ostavad nad 2 Skano aktsiat.

    Varem oli see võimatu, aga tänu Swedile (manduvast säästupangast progressiivseks!) täiesti mõtekas tegevus.

    See uus mikroinvestorite klass - mina olen nõus nende eest seisma!
  • InvestorTom
    Kuigi Swedbankil puuduvad nüüd tehingu- ja haldustasud siis tühja konto tasu on neil siiski. Sellest pääseb, kui osta väärtpaberikontole vähemasti üks aktsia. See võib olla osaline põhjus neil ostudel.

    Swed'is kulub väärtpaberikonto sulgemiseks või uue avamiseks sekund, see on tasuta ja võid kasvõi iga tehingu järel konto sulgeda ja pärast uue avada, kui soov tekib.
  • gertra
    Ühe kaupa aktsia ostmine on lolli mängimine või kellegile tünga panemine. Keegi Swedi alt ostab 1 vähelikviidse aktsia a la EEG, teine osapool saab müügist 0,85 eurot, tehingutasu 3,20 eurot (YHI).

    Kas teenustasu ei arvutata kogu paki ulatuses, nt müük 10 tk ja ost 3 ja 1 ja 7 siis vastavalt teenustasu jagunebki kolmandik, ühendik ja seitsmendik?

  • gertra

    Küsimus pole antud juhul selles, kes keda eelistab. Soovisin olla viisakas, kuigi võiks ka küsida, kas Swed teeb dumpingut? Aga see pole hetkel peamine. Ei ole pahane Swedi initsiatiivi peale, pigem vastupidi, kuna loodan, et see sunnib ka teisi panku teenustasusid langetama. Lihtsalt nörritatakse väikeaktsionäre, kes lähevad paarisaja euro eest aktsiaid müüma ja siis keegi ostab vaid ühe aktsia, mis teeb tehingutasuks minu näite puhul ligi 400%. See on jabur. Ja mänguriteks ongi mängurid, kes turul olijaid lihtsalt lollitavad...Moonutab tehingute arvu jne
    P.S. jah olen ise paar aastakümmet SEB klient ega kavatse sealt hetkel küll kuskile mujale kolida.

    Paistab, et keegi lollitab siin tõepoolest kedagi aga minu meelest pole see seotud üksikute aktsiate ostmise või "mänguritega" börsil vaid sellega, et keegi võtab oma klientidelt 400% tehingutasu ning keegi maksab seda ja rõhutab veel seejuures oma lojaalsust head investeerimisvõimalust pakkuvale äripartnerile ja kritiseerib mõistlikumate hindadega alternatiive kui tüngategemist ja lolli mängimist soodustavat dumpingut.
  • Ja tõmbaks siinkohal korraks vana sae ka käima FI, Eesti Vabariigi kohtute ja foorumikasutaja arvon'i teemal. Olenemata sellest, mis su peas tehingut tehes mõlkus või ei mõlkunud, ei saa otse börsilt aktsia(te) ostmine ja müümine olla kriminaalkuritegu. Rahuloluga ostan ja müün 1 kaupa aktsiaid lihtsalt sellepärast, et ma seda tahan.
  • Rinja
    Ja tõmbaks siinkohal korraks vana sae ka käima FI, Eesti Vabariigi kohtute ja foorumikasutaja arvon'i teemal. Olenemata sellest, mis su peas tehingut tehes mõlkus või ei mõlkunud, ei saa otse börsilt aktsia(te) ostmine ja müümine olla kriminaalkuritegu. Rahuloluga ostan ja müün 1 kaupa aktsiaid lihtsalt sellepärast, et ma seda tahan.


    Kui päeva lõpuks on hind tõusnud ja sinu (väike) tehing oli selle päeva viimane tehing, siis oled turu manipulaator.
    Pretsedent on olemas.
  • gertra
    olen ise paar aastakümmet SEB klient ega kavatse sealt hetkel küll kuskile mujale kolida.

    Mulle sobib, mul portfellis mõned SEB aktsiad ka :)

    Aga kas selle asemel, et nõuda sinuga mitteseotud asutuselt (Swed) hinnakirja muutust, ei oleks targem nõuda hinnakirja muutust oma teenuspakkujalt (SEB)?
  • Milk
    gertra
    Ühe kaupa aktsia ostmine on lolli mängimine või kellegile tünga panemine. Keegi Swedi alt ostab 1 vähelikviidse aktsia a la EEG, teine osapool saab müügist 0,85 eurot, tehingutasu 3,20 eurot (YHI).

    Kas teenustasu ei arvutata kogu paki ulatuses, nt müük 10 tk ja ost 3 ja 1 ja 7 siis vastavalt teenustasu jagunebki kolmandik, ühendik ja seitsmendik?



    Äkki nüüd keegi täpsustab, mitte ei lahmi lihtsalt miinuseid. Selle swedi lükkega ja anti võimalus osta vähem mitte ei tekitatud müüjatele kohust igalt tehingult kolmekas maksta. Aga äkki sebis on selline jant? Ausalt ei tea.
  • See on probleem siis, kui su orderit ei täideta päeva lõpuks ning Su sisestatud order kehtib vaid päeva lõpuni? Kui YHI ei võimalida sisestada tühistamiseni ordereid, siis tuleks küll maaklerit vahetada.
  • Et vältida ühekaupa ostmist, siis tuleb oma müügiorder panna piisavalt atraktiivsele hinnatasemele, nii lihtne see ongi.
  • Minu parima teadmise kohaselt löövad nii SEB kui ka Swed tehingud lukku iga börsipäeva lõpus.
    Kui tehing täideti osaliselt, jääb täitmata osa börsile üles panga mõistes eraldi tehinguna börsil järjekorda kaotamata.
  • Hüljake need teenusepakkujad kes üritavad oma kätt kõige sügavamale Teie taskusse toppida ja see ühe aktsia probleem on lahendatud.
  • See ühe aktsia probleem on ebameeldiv ka Swedi enda klientidele, kuna investeerimiskonto raportis tuleb käsitsi ära märkida, kas tegemist on sisse- ja väljamaksega või finantsvaraga. Kui sul enne oli tegemist 100 tehinguga ja nüüd pead märkima andmed 500+ tehingu kohta, siis muutub see juba tüütavaks ja olen kindel, et need 1 aktsiaga kauplejad ei ole kindlasti need, kellel burksi rahast paar eurot üle jäi.
  • Rinja
    Ja tõmbaks siinkohal korraks vana sae ka käima FI, Eesti Vabariigi kohtute ja foorumikasutaja arvon'i teemal. Olenemata sellest, mis su peas tehingut tehes mõlkus või ei mõlkunud, ei saa otse börsilt aktsia(te) ostmine ja müümine olla kriminaalkuritegu. Rahuloluga ostan ja müün 1 kaupa aktsiaid lihtsalt sellepärast, et ma seda tahan.

    Ma ise mõtlesin ka pikalt nii, aga arvon kohtulikult hinnatud tegevust ja võimalikke motiive analüüsides jõudsin ka lõpuks arusaamisele, et absoluutselt igasugune tehing, mistahes mahus ja tingimustel (sh. turutingimustel) võib ja saab olla kriminaalne, kui selle ainus, ülekaalukas või oluline tagamõte on hinnanoteeringu mudimine. Isegi kui näiteks majanduslikku huvi üldse ei ole ja päeva lõpus vaadata adraian-monk-ilikult, et TAL1T 1,01 EUR sulgemishind oleks esteetiliselt kole ja 1,00 EUR oleks palju ilusam, siis juba sellel eesmärgil tehingukorralduse sisestamine 1,00 EUR tasemel ja mahus ilma tehingu toimumiseta läheb kirja vähemalt süüteokatsena. Kui tehing toimub, on kuritegu sooritatud. Ka turutingimustel sooritatud turumanipulatsioon ei saa olla õiguspärane. Õigusvastasus tuleneb siin üksnes hinnanoteeringu muutmise/suunamise tahtest. Ja nii ongi õige.
  • Ühe euro kauplejate kontekst meenutab seda aega, kui Hansapangas kunagi ülekanded tasuliseks muutusid. Väidetavalt oli põhjus selles, et mingid tegelased mängisid kirimalet ühte ja sama digitaalset krooni edasi tagasi ülekandes ja käike maksekorralduse selgitusse märkides :)
  • Tankist_007
    Rinja
    Ja tõmbaks siinkohal korraks vana sae ka käima FI, Eesti Vabariigi kohtute ja foorumikasutaja arvon'i teemal. Olenemata sellest, mis su peas tehingut tehes mõlkus või ei mõlkunud, ei saa otse börsilt aktsia(te) ostmine ja müümine olla kriminaalkuritegu. Rahuloluga ostan ja müün 1 kaupa aktsiaid lihtsalt sellepärast, et ma seda tahan.

    Ma ise mõtlesin ka pikalt nii, aga arvon kohtulikult hinnatud tegevust ja võimalikke motiive analüüsides jõudsin ka lõpuks arusaamisele, et absoluutselt igasugune tehing, mistahes mahus ja tingimustel (sh. turutingimustel) võib ja saab olla kriminaalne, kui selle ainus, ülekaalukas või oluline tagamõte on hinnanoteeringu mudimine. Isegi kui näiteks majanduslikku huvi üldse ei ole ja päeva lõpus vaadata adraian-monk-ilikult, et TAL1T 1,01 EUR sulgemishind oleks esteetiliselt kole ja 1,00 EUR oleks palju ilusam, siis juba sellel eesmärgil tehingukorralduse sisestamine 1,00 EUR tasemel ja mahus ilma tehingu toimumiseta läheb kirja vähemalt süüteokatsena. Kui tehing toimub, on kuritegu sooritatud. Ka turutingimustel sooritatud turumanipulatsioon ei saa olla õiguspärane. Õigusvastasus tuleneb siin üksnes hinnanoteeringu muutmise/suunamise tahtest. Ja nii ongi õige.


    Mulle jääb natuke selgusetuks, kuidas börsi kontekstis saaks turumanipulatsioon üleüldse toimuda väljaspool "turutingimusi". Tehingud toimuvad alati bidis/askis; arvoni ja co käsitluse kohaselt on turumanipulatsioon kui süütegu aga võimatu (selleks peaks kuidagi õnnestuma müüa aktsiaid nt madalamale bidi tasemele vms).
  • Swedbanki kliendid kauplevadki just parasjagu Skanoga. 3 tehingut, käive 7, liikumine -2.3% :-)

  • filipendula
    Täiesti nõus Rinjaga!
    Need 1 kaupa aktsia ostjad on Tom, Greta ja Robin, kellele ema annab 3€ lõunase burksi jaoks. Burks maksab 2.10€ ja järgi jäänud 0.90€ eest ostavad nad 2 Skano aktsiat.
    Varem oli see võimatu, aga tänu Swedile (manduvast säästupangast progressiivseks!) täiesti mõtekas tegevus.
    See uus mikroinvestorite klass - mina olen nõus nende eest seisma!

    113366
    Swedbanki kliendid kauplevadki just parasjagu Skanoga. 3 tehingut, käive 7, liikumine -2.3% :-)

    Et siis kauplemisega tegelevad ikkagi veel üksnes Tom, Greta ja Robin, või on nad Swedbanki kontodele loonud juba oma kauplemis-kommuuni?
  • Nasdaq OMX Baltikumi veebilehe "Fäntsimaks" tegemise tuhinas on selline asi ära jäetud, mis varasemal tunduvalt kvaliteetsemal ja töötavmal veebilehel oli -- aktsiate nimekirjas oli aktsia juures graafiline punane märk mis tähendas, et antud aktsiaga ei saa kauplemispüha tõttu kaubelda. Sellist märki pole ka konkreetse aktsia kauplemise uuel veebilehel.

    Ja kui kõrvutada veebilehti Baltikumi börside kohta ja Stockholmi või Kopenhaageni börsi kohta, siis nad sarnased nagu siga ja kägu. Miks nii?
  • Täna tehti:
    - 34 minutiga 1000 tehingut
    - 3 tunniga 2000 tehingut
    - kokku 2877 tehingut
    Mina varasemast ajast sellist aktiivsust Tallinna börsil ei mäleta. Tasuta kauplemise mõju.
  • jahe
    Täna tehti:
    - 34 minutiga 1000 tehingut
    - 3 tunniga 2000 tehingut
    - kokku 2877 tehingut
    Mina varasemast ajast sellist aktiivsust Tallinna börsil ei mäleta. Tasuta kauplemise mõju.


    Või pandeemia mõju?
  • Osaliselt. LHV kauplemistasude kaotamise järgselt hüppas tehingute arv tavapäraselt 250-350 tehingult kohe enam kui 1000 tehinguni. Nüüd lisandus sellele viirusepaanika ja kauplemispüha paisu tagant vabenemise mõju.
  • mõnus .. sellist börsi ma tahtsingi, ainult ma ei teadnud seda varem :)
  • Kas Baltikumi börsidel on kauplemine peatatud kogu ulatuses? Veebileht https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/shares ütles hetk tagasi just seda. Tallink sai keelumärgi ning kõigi aktsiate kohta puudus igasugune info.
  • Kas Nasdaq Baltikumi veebileht https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/shares on kinni jooksnud? Veebilehel on totaalne erinevus LHV pakutava analoogse informatsiooniga.
    Näiteks: Tallinki käive 52578 , LHV-s: 198971; tehinguid: 104 , LHV-s: 330.
    Nasdaqi märge: Andmed seisuga: 26.02.2020 13:13 (GMT+2) ei vasta tõele, see virtuaalne kellaaeg (15 min maas) tuleb sinna mitte börsilt vaid kusagilt mustast august.
  • LHV Grupi aktsia: Nasdaqi veebilehel: käive: 35626 , tehinguid: 56 ; LHV veebilehel: Käive: 109156 , tehinguid: 156.
    Kui Nasdaq veebileht on reaalsest hetkest 50 minutit maas, siis peaks virtuaalne kellaaeg ("Andmed seisuga") Nasdaq veebilehel sama märkima. Kellaaeg aga märgib et on 15 minutit maas, samas aktsiate kohta käivad numbrid näitavad, nagu oleks kellaaeg 50 minutit või rohkemgi maas.
  • Graafikul ja tehinugtabelis näidatakse enamike aktsiatel viimast infot kella 10:30st. Kuskil on asi kinni kiilunud
  • Mõnes mõttes on see huvitav, et tehnoloogililselt LHV-l ei jookse börsiinfo kinni (mis sest et andmed on 15 minutilise hilinemisega), Nasdaqil on aga see juba õige mitmes-mitmes kord kus tehnoloogia neid totaalselt alt veab. Kas tehnoloogiavahetus ei tuleks päevakorda?
    Nad ju tulid mõni kuu tagasi suure hurraaga meediasse rõõmustama, et uus veebipealik on teinud uue veebilehe kujunduse ja kõike muud rõõmustavat.
    Tehniliselt võiksid asjad olla vähemalt niivisi korraldatud, et väli "Andmed seisuga: 26.02.2020 13:31 (GMT+2)" sisaldab kellaaega millele vastavad aktsiate kohta käivad andmed, mitte nii, et see kellaaeg krutib end rõõmsalt edasi, samas andmed aktsiate kohta on kinni kiilunud.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon