Baltika (BLT1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Baltika (BLT1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Rauaspets

    Selle aasta madalpuntis(siiamaani) oli kogu Baltika turuväärtus (0,095*4,079,485) ca 387,55 tuhat eurot...

    Ei, õige väärtus oli selle aasta madalpunktis: 0,095 * 4079485 * 10 = 3875510,75 EUR
  • Mida peab nende BLT1T.RTS nüüd tegema?
  • Mina ei sarja absoluutselt.
    Mind paneb imestama, mis valemiga MM kogu mängu kontrollib ja keegi pole veel talle turja karanud?. Ei ükski pank, aktsionär ega kreeditor?
    Asi on absoluutselt võsas juba mingi 10-7 aastat?
    Ikka tuleb, ajab mingit kelbast ja kõik on häppid?
    Ja siis võtab veel kogu kassa endale preemiaks kui ettevõtte väärtus on -1,5 miod.
    Isegi krdi äriregister , ega ettevõtte audiitor ei anna võmmu kuklasse?
    HoW?
  • ttrust
    Rauaspets

    Selle aasta madalpuntis(siiamaani) oli kogu Baltika turuväärtus (0,095*4,079,485) ca 387,55 tuhat eurot...

    Ei, õige väärtus oli selle aasta madalpunktis: 0,095 * 4079485 * 10 = 3875510,75 EUR


    Kumbki pakkumine pole õige.
    Pärast splitti on ettevõttel 4'079'485 aktsiat ja madalaim hind on olnud pärast splitti 0,3€/aktsia. Hetkel on hind küll natuke kõrgem (parim bid 0,33€, kuid see on 500-le aktsiale).
    Ühesõnaga ettevõtte turuväärtus on 1,2-1,5 miljonit €
  • TNT
    Mina ei sarja absoluutselt.
    Mind paneb imestama, mis valemiga MM kogu mängu kontrollib ja keegi pole veel talle turja karanud?. Ei ükski pank, aktsionär ega kreeditor?
    Asi on absoluutselt võsas juba mingi 10-7 aastat?
    Ikka tuleb, ajab mingit kelbast ja kõik on häppid?
    Ja siis võtab veel kogu kassa endale preemiaks kui ettevõtte väärtus on -1,5 miod.
    Isegi krdi äriregister , ega ettevõtte audiitor ei anna võmmu kuklasse?
    HoW?


    Võib-olla ringkaitse. Teised asjapulgad seal juhatuses-nõukogus saavad ka korralikku tasu.
  • Seal nõukogus on inimesi, kes kohe kindlasti ei oleks selliste mängudega nõus.
  • Ma ei oleks selle lahkumishüvitise peale nii kuri. Täiesti võimalik, et viimase 10 aasta parim investeering.
  • TaivoS
    Ma ei oleks selle lahkumishüvitise peale nii kuri. Täiesti võimalik, et viimase 10 aasta parim investeering.

    Täiesti võimalik, et kui 10 aastat tagasi oleks toimunud lahkumine ja lahkumishüvitis oleks olnud 3 korda suurem, oleksid võib-olla täna juba sellel tohutud kasud sees. Aga see on võimalik spekulatiivne takkajärgitarkus.

    Aga selle aasta sügisest me räägime ettevõttest mis pole seniste väikeaktsionäride jaoks enam see mis ta varem, nii 2017 aastal veel oli.
  • [Baltika teise kvartali majandusaruandest selgus, et seoses tegevjuhi ametist lahkumisega sai 26. juunil ameti maha pannud endine tegevjuht Meelis Milder 198 000 eurot lahkumishüvitist. Hüvitise kogukulu oli 321 000 eurot, mis tähendab, et see 198 000 eurot oli eksjuhi netotulu.

    321k siis kogukulu firmale, sotsmaks ca 85k ja tulumaks ca 50k...
  • Lugesin selle mõttetu PWC 7 leheküljelist pläma, millest tavaline inimene enam mütsigi aru ei saa.
    Mulle tundus, et seal miskit viidet , et Baltika on juba aastaid pankrotiküps ettevõte, ei leidunud.
    Mitte sõnagi.
    7 lk ERITI RIKASTAVAT ja kasulikku infot aktsionärile.
    Asendustegevus.
  • Mina ei ole lugenud. Aga suures plaanis tuleb siiski aru saada, mis on auditi eesmärk ja mida teeb näiteks LHV analüütik oma ülevaates. Lihtsustatult kokku võttes on audiitori ülesanne anda aruannete lugejatele mingisugune kinnitus, et ettevõte ei ole oma avaldatud numbrites enda kasutatud raamatupidamisstandardi (IFRS ...) kontekstis valetanud.

    Kuhu need numbrid lõpuks välja viivad, ei ole auditi peamine fookus.
  • Kui nüüd õigesti mäletan, siis täna mööda kõndides ütles reklaamtahvel Montoni poe ees midagi sellist: "-50 kuni -70 %. Lõpp on lähedal." Turunduse inimestel on huumorisoon siiski säilinud, pani muigama küll.
  • Audiitor annab hinnangu, kas ettevõtte tegevus on jätkusuutlik ka järgmisel aastal.
  • Baltika turuväärtus täna õhtuks siis esmakordselt alla miljoni euro, täpsemalt 942 361 € . Huvitav, et hoitakse ikka endiselt edasi Põhinimekirjas.
  • PUPI
    Baltika turuväärtus täna õhtuks siis esmakordselt alla miljoni euro, täpsemalt 942 361 € . Huvitav, et hoitakse ikka endiselt edasi Põhinimekirjas.


    http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=pilpa%20peal
  • PUPI
    Baltika turuväärtus täna õhtuks siis esmakordselt alla miljoni euro, täpsemalt 942 361 € . Huvitav, et hoitakse ikka endiselt edasi Põhinimekirjas.

    Tuleb ka arvestada märkimisõiguste väärtust kui arvutada börsiväärtus.

    Aga sellega on eksinud ka Postimees.
    https://majandus24.postimees.ee/6737110/baltika-vaartus-pole-enam-miljonitki

    Veel hullem on see, et börs ei võimalda kauplemist märkimisõigustega.
  • Märkimisõiguste omanikutel on õigus osta 50 000 000 aktsiat hinnaga 0,1 EUR/aktsia. Arvestades kurssi 0,23 EUR/aktsia (Postimehe artiklis kasutatud number), on määrkimisõiguste implitseeritud väärtus 0,13 EUR * 50 000 000 ehk 6,5 MEUR.

    Ehk pärast emissiooni oleks börsiväärtust 0,23 EUR kurssi juures lausa 0,23 * 54 079 485 ehk 12,4 MEUR. Aga see siis pärast 5 MEUR sissemaksmist.

    Kuna omakapital on praegu miinuses, siis ka pärast 5 MEUR sissemaksmist jääb ta vaid 2-3 MEUR plussi, kui ma õigesti mäletan.

    23 senti aktsiakurssi teeks siis börsiväärtust ex emissiooni 12,4 MEUR, ettevõtte omakapital aga vaid mingi 2-3 MEUR.

    =>
    Ühesõnaga, BLT turuväärtus on täna pigem "uskumatult kõrge" arvestades mida oleme viimastel kuudel näinud.

    Loodetavasti saavad inimesed aru mida nad ostavad.


    disclaimer:
    Igaüks kontolligu ise numbrid ja info, aga selline on minu arusaamine.

    Notice on Public Offering, Listing and Admission to Trading of Shares of AS Baltika
    https://cns.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=896983&messageId=1129382
  • Minu arvamusel oleks 0,10 EUR/aktsia täna arusaadav hind. Siis oleks börsiväärtus 0,4 MEUR (märkimisõiguste implitseritud väärtus null), ettevõtte omakapital on aga niisiis -2 MEUR. Pärast emissiooni tõuseks omakapital +3 MEUR-ni, ning implitsseritud börsiväärtus oleks 5,4 MEUR.

    Ehk 0,10 EUR/aktsia oleks mulle rohkem arusaadav hind täna (ja pärast emissiooni). Aga elame näeme.

    Kui aga pärast emissiooni kaubelda P/B=1 tasemel, siis oleks õige hind hoopis 0,055 EUR/aktsia, eeldusel siis et märgitaks täis hinnaga 0,10 EUR/aktsia. Ja märkimine oleks kohe "kahjumlik" märkijatele.

    =>
    Ühesõnaga, suhtuge skeptiliselt selle 0,23 EUR hinnasse mida praegu näete. Ohtlik on uskuda et võib märkida 0,10 EUR-iga ja seejärel müüa 0,23 EUR-ga. Keegi ei tea midagi, midagi pole võimatu, aga oluline on aru saada, et see kurss võib osutuda väga mõttetuks vaid mõne nädala pärast, kui aktsiate arv 13-kordistub.

    Veel hoiatusmärk, nagu olen öelnud, selle eest:

    " Trading with subscription rights will not occur."

    =>
    See võib veel meelitada inimesi märkida lootusega, et mõne nädala pärast kasumiga müüa. Võib selguda, et tuleb kahjumiga müüa. KEEGI EI TEA aga tänane kurss ei ütle MITTE MIDAGI selle kohta milline on kurss siis kui uued aktsiad on turul.
  • Igal juhul see risk märkimine 0,1-ga peaks tasuma ära, IMO. Summad on ju nii väikesed.
  • Probleem on selles, et märkimisõigustega ei kaubeldata. Siis oleksime juba täna näinud mis suunas aktsia liigub. On võimalik, et märkimishind on niivõrd madal, at kaotab see kes ei märgi. Aga on ka võimalik, et tänane aktsiakurss on nii "petlik", et kaotab see, kes märgib. Kõik see jama tuleneb sellest, et inimestel pole võimalik börsi kaudu oma märkimisõigused müüa.
  • MSM
    Igal juhul see risk märkimine 0,1-ga peaks tasuma ära, IMO. Summad on ju nii väikesed.

    Milder peaks €75k välja käima. Eks näis.
  • Tuletage meelde Klementi aktsia saatust.
  • Kuu lõpp ja tekkis "taskuraha" vajadus.
    Jääk 45K.
  • Kuidas siis nende uute aktsiate eest tasumine käib?
  • MSM
    Kuidas siis nende uute aktsiate eest tasumine käib?


    Milderi lahkumishüvituse raha Milderi kätte ja Äima laenuraha Äima kätte. Kui midagi peaks üle jääma, siis vii Baltika kontori kassasse.
  • AS Baltika aktsiate avalikust pakkumisest osa võtt toimub ainult läbi LHV Panga ehk märkimiskorraldusi saab esitada ainult LHV Panka. Märkimine on avatud 16. juulist kuni 07. augustini 2019 a. kuni kella 14.00-ni.

    LHV võtab vastu märkimiskorraldusi ainult digitaalselt allkirjastatult ning aadressile markimine@lhv.ee
    Samal päeval tuleb investoritel kanda tema poolt märgitud aktsiate kogusele vastav summa AS LHV Pank kontole EE397700777000310434. Pank ei ole kohustatud täitma tehingukorraldust, mille osas puuduvad piisavad vahendid.

    Börsiteade.
  • Täna lõppes Baltika aktsiate märkimine ja homme selguvad tulemused, mis ühel tingimusel võivad tähendada ka Eesti tuntud rõivatootja börsilt lahkumist.

    https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2019/08/07/homme-selgub-kas-baltika-peab-borsilt-lahkuma
  • Keegi juba teab midagi, päeva põhjadest 57% tõusu.
  • See päeva põhi oli 1 meeletu diil, 35€.
  • Fake McCoy
    Keegi juba teab midagi, päeva põhjadest 57% tõusu.

    Baltika on juba pikemat aega oma aktsiaga sealmaal, kus 30-50% hinnalangust või tõusu ei tohiks kedagi enam panna otsima korporatiivseid sündmuseid.
  • AS Baltika aktsiate avaliku pakkumise esmased tulemused

    Märkimisperioodil märgiti 53 379 570 aktsiat, rahalises mahus 5 337 957 eurot. Kokku esitati 138 märkimiskorraldust.

    Seega, huvi oli vaid kergelt üle emissioonimahu. Ilmselt BLT jääb veel mõneks ajaks börsil noteerituks.

    P.S..Oman lotopiletit.
  • CEO müüb aktsiad, kahekordistab oma hüvitisega oma leegitseva elutöö kahjumi, jääb ikkagi veel ka edasi palgale...

    Nimekirja pihta nooli loopida oleks kindlam.
  • Ülevõtupakkumist ei kohe tule, hinnal lastakse kukkuda võimalikult madalale ja siis alles tuleb pakkumine. Müügikoht.
  • Täna on siis investorid ostnud BLT aktsiaid Tallinna börsilt hinnaga 0,25-0,27 EUR *.

    Minu ennustus nendele investoritele on paraku sünge: Ma ennustan, et 19-20 augustiks kukuvad nende aktsiate väärtused orienteeruvalt 50%, ehk vahemikku 0,10-0,15 EUR.

    * Kokku on investeeritud täna 212,2 EUR

    (Mu ennustus ei põhine sellel, et Batikal oleks läinud ei parem ega halvem kui varem, lihtsalt arvan, et on tegemist aktsiaturu imperfektsiooniga)
  • Ajajoon: Baltika elulugu ja möödunud kõrgaeg

    Veidi nostalgiat:


  • Anette
    Ajajoon: Baltika elulugu ja möödunud kõrgaeg

    Veidi nostalgiat:




    15 aastat hiljem - natukene on endiselt ruumi langeda :)
  • Pärast aktsiate arvu kasvamist 54 ... 57 miljoni peale tuleb uuesti teha reverse split 10:1. Siis on ruumi langeda küll.
  • stefan
    Täna on siis investorid ostnud BLT aktsiaid Tallinna börsilt hinnaga 0,25-0,27 EUR *.

    Minu ennustus nendele investoritele on paraku sünge: Ma ennustan, et 19-20 augustiks kukuvad nende aktsiate väärtused orienteeruvalt 50%, ehk vahemikku 0,10-0,15 EUR.


    Minu arust on stefani ennustus liiga optimistlik. Kui uued aktsiad kontole laekuvad, siis on 0,10€ pigem ülempiir. Raamatupidamislik väärtus on neil ju kusagil 0,06€ kandis ja suure tõenäosusega osales emissioonis ka neid "kavalaid", kes lootsid kohe arbitraažile ehk vaatasid vaid tänast turuhinda.
    Ühesõnaga minu pakkumine on 0,08€-0,10€, elame-näeme...
  • mulle tundub, et märksa enam on olnud neid "kavalaid" investoreid, kes ei märkinud uusi aktsiaid ega müünud ka olemasolevaid, kuna märkimiskorralduste arv 138 vs aktsionäride arv 1800 lubaks seda justkui arvata
    mul tuleb vist investeerimisega tegelemine lõpetada oskuste puudumise tõttu, kuna mina küll enamiku investorite käitumise loogikast aru ei saa
  • yanek
    mulle tundub, et märksa enam on olnud neid "kavalaid" investoreid, kes ei märkinud uusi aktsiaid ega müünud ka olemasolevaid, kuna märkimiskorralduste arv 138 vs aktsionäride arv 1800 lubaks seda justkui arvata
    mul tuleb vist investeerimisega tegelemine lõpetada oskuste puudumise tõttu, kuna mina küll enamiku investorite käitumise loogikast aru ei saa


    Pole küll Baltika aktsiaraamatut vaadanud, kuid arvatavasti on enamusel nendest 1800-st aktsionärist neid aktsiaid vaid sümboolse summa eest. Seega ei näe nad mõtet kusagile rapsida.
    PS. loomulikult oleks olnud majanduslikult mõtekas need aktsiad lihtsalt ära müüa (kui pakutakse üle emissiooni 10 sendi hinda)
  • Vähemalt 1000 euro eest aktsiaid on 52-l aktsionäril, vähemalt 10 000 euro eest üheksal :D
  • IMO oli see märkimine Baltika väikeaktsionäridele tehtud küllaltki keeruliseks. Märkida sai ainult digitaalselt LHV Pangas. Kõlbas ainult digiallkiri.
  • Mis puudutab rõivaäri võib tõdeda Rootsi perspektiivist:

    - KappAhl ostetakse hetkel börsilt välja peaomaniku poolt.
    - H&M aktsia on taas hakanud tõusma
    - Lindex tänane raport (Stockmann) oli päris hea, H1 käibekasv +30%.

    Ma pole analüüsinud miks, aga eks Hiina valuuta on nõrgenenud, ja äkki Ameerika tollid tõukavad kaupu muule maailmale odava hinnaga...
  • Baltika ärimudeli mittetoimimist kajastab üsnagi hästi tänane ettevõtte turuväärtus, mis on sic! alla 1 mln EUR. Järgmise nädala esimeses pooles eeldatavasti selgub ettevõtte uus aktsionäride struktuur. Huvitav saab olema muidugi suuromanike osaluse suurus ja kas osalus ületab kriitilise künnise.
  • Anette
    Baltika ärimudeli mittetoimimist kajastab üsnagi hästi tänane ettevõtte turuväärtus, mis on sic! alla 1 mln EUR. Järgmise nädala esimeses pooles eeldatavasti selgub ettevõtte uus aktsionäride struktuur. Huvitav saab olema muidugi suuromanike osaluse suurus ja kas osalus ületab kriitilise künnise.

    Ei, ettevõtte "turuväärtus" on hetkel 0,235 EUR/aktsia hinna juures lausa 12,7 MEUR. Aktsiate arv on (4 079 485+50 000 000)

    19 augustil peaks ka kõik aktsiad olema börsil kaubeldavad.

    Samas, ma ei soovita kellelgi võtta 0,235 EUR/aktsia kui "tõsine" hind. Ennustan 19 augustiks hinna langust.
  • Osa Baltika turuväärtusest "kolis" märkimisõigustesse samal päeval kui need aktsiatest eraldati. Ja peaksin täpsustama, et mu number 12,7 MEUR siis eeldab, et toimub maksmine ja settlement järgmisel nädalal nii nagu märgitud.

    (Märgiti küll mitte 50 milj vaid 53 milj. Ma ei tea kas võib kõik 53 milj aktsepteerida)
  • Ettevõtte on turuväärtus on siis kui seda ettevõtet annaks selle väärtusega maha müüa. Kuna need 50... 53 miljonit aktsiat pole veel turul müügis, siis mingist 12 miljoni eurosest turuväärtusest ei saa rääkida. Ettevõtte turuväärtus on hetkel jätkuvalt 958678 eurot ja 97,5 eurosenti.
  • Stefan, de jure on täna ettevõtte turuväärtus alla 1 mln euro. Jah, olulised sündmused on lähiajal realiseerumis ja ettevõtte turuväärtus vähemalt ajutiselt eeldatavalt suureneb. Siiski, see ei olegi niivõrd sisuline teema, vaid lihtsalt üks huvitav fakt reede õhtuks.

    Palju huvitavam teema on see, et Baltika suuraktsionär KJK Fund, Sicav-SIF, kellele kuulub 38,9% Baltika aktsiatest, on kinnitanud valmisolekut märkida uusi aktsiaid proportsionaalselt oma osalusele ning vastavalt prospektis määratud korrale kuni 5 mln euro ulatuses, sõltuvalt teiste osalejate märkimisõiguste kasutamisest. See tähendab, et KJK Fund, Sicav-SIF märgib ka aktsiad, millele antakse täiendavad märkimisõigused prospektis sätestatud jaotamise tingimuste kohaselt ja mida teised aktsionärid ei märgi.

    Kui emissiooni tulemusel saab KJK Fund SICAV-SIF kontrolli (ehk omab üle 50% emitendi aktsiatest või saavutab muudmoodi kontrolli ettevõtte üle väärtpaberituruseaduse tähenduses), tekib sellisel KJK Fund SICAV-SIF -l väärtpaberituru seaduse kohaselt kohustus teha ettevõtte teistele aktsionäridele ülevõtmispakkumine. Ülevõtmispakkumise hind peab vastama väärtpaberituru seaduses sätestatule. Juhul, kui pärast ülevõtmispakkumise tegemist omab vastav aktsionär üle 90% Ettevõtte aktsiatest, tekib sellisel aktsionäril õigus õiglase hinna eest võtta üle teiste aktsionäride aktsiad.

    Antud stsenaariumi valguses saab kindlasti fanataasial lasta lennata ja spekuleerida, kuidas reageerib aktsiahind börsil ja milline saab olema ülevõtmispakkumise tingimused.
  • Anette
    Stefan, de jure on täna ettevõtte turuväärtus alla 1 mln euro..

    "Turuväärtuse" ehk "market capitalisation" börsil on turu arvamus ühe ettevõtte väärtuse kohta. Lihtne on siis arvutada aktsiate arv*aktsia hind. Kui aga ettevõte otsustab eraldada märkimisõigused, ja need kaubeldakse eraldi, siis võib peale ülal mainitud arvutada ka märkimisõiguste arv*märkimisõiguse hind. Kogu see väärtus, ehk aktsiad+märkimisõigused on siis turu arvamus ettevõtte väärtuse kohta. Baltika puhul kauplemine märkimisõigustega ei toimunud, aga see ei tähenda et neis polnud väärtust.

    Investor kes ostis täna aktsiat hinnaga 0,235 EUR hindab ilmselt ettevõtet selle järgi, et 1) lisandub hulk aktsiaid, ning 2) lisandub hulk raha. Ehk on mõistlik väita, et ettevõtte "implitseeritud turuväärtus" (parem mõiste mis olen varem kasutanud) on siis tänane aktsia hind*aktsiate arv pärast emissiooni.
  • Ilmselt saabki Baltika varsti börsiajalooks: https://cns.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=899222&messageId=1132377

    https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2019/08/12/baltika-voibki-borsilt-lahkuda

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon