Swedbank (SWEDA) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Swedbank (SWEDA)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Saite omale IPO-raha kasutamiseks loodetavasti uue idee.
  • Rahapesuskandaal ja SWEDA on eelmise aasta algusesse langenud.
    Mis arvate, kaugele langeb?
  • mihkelg
    Rahapesuskandaal ja SWEDA on eelmise aasta algusesse langenud.
    Mis arvate, kaugele langeb?


    Igatahes põhja. Võib juhtuda, et kõik laenud ka kustutatakse trahviks.
  • Tänase 8,5% dividend yieldi ja ca P/E 9 pealt hakkab asi huvitavaks muutuma.
  • Kippari
    mihkelg
    Rahapesuskandaal ja SWEDA on eelmise aasta algusesse langenud.
    Mis arvate, kaugele langeb?


    Igatahes põhja. Võib juhtuda, et kõik laenud ka kustutatakse trahviks.


    Nõus. Mitte kottigi ei juhtu, BTFD.
  • invictus
    Tänase 8,5% dividend yieldi ja ca P/E 9 pealt hakkab asi huvitavaks muutuma.


    Sama siin. Ostsin näpuotsaga.
  • Rootsi meedia peksab eriti hea mõnuga Swedi praegu, olgugi et nii Rootsi kui ka Eesti FI on kommenteerinud, et Danskega paralleelide tõmbamine on ennatlik. Seni baseerub kogu teema ajakirjanikest rahapesuekspertide uurimusel, aga ükski uurimisasutus midagi leidnud pole.

    Kui Stefan seda teemat loeb, siis võiks kommenteerida, milline on Rootsi (väike)investorite meelestatus (nt foorumites?) antud teema suhtes? Kas sama vihane kui laiemal avalikkusel?
  • Ma ise istun kodulaenuga danskes, pärishuvitav on lugeda variante, mis mu lepingu teisest poolest saab. Huvitav, kui ntx Coop mu laenu üles ostab soodukaga, nii nagu nad soovivad. Kas see siis minu jaoks ka midagi muudab, ala jääk väheneb vms? Või oleks see lihtsalt puhas kasumi nuts, mis vahe pealt tekiks?
  • sharker7
    Ma ise istun kodulaenuga danskes, pärishuvitav on lugeda variante, mis mu lepingu teisest poolest saab. Huvitav, kui ntx Coop mu laenu üles ostab soodukaga, nii nagu nad soovivad. Kas see siis minu jaoks ka midagi muudab, ala jääk väheneb vms? Või oleks see lihtsalt puhas kasumi nuts, mis vahe pealt tekiks?


    Eriti kaval oleks siis Danskel laen müüa Coopile kasumiga, siis su laenujääk hoopis suureneks! :) Ei muutu selle laenuga mitte midagi peale konto, kuhu laenumaksed laekuma peavad.
  • mrk
    Rootsi meedia peksab eriti hea mõnuga Swedi praegu, olgugi et nii Rootsi kui ka Eesti FI on kommenteerinud, et Danskega paralleelide tõmbamine on ennatlik. Seni baseerub kogu teema ajakirjanikest rahapesuekspertide uurimusel, aga ükski uurimisasutus midagi leidnud pole.

    Kui Stefan seda teemat loeb, siis võiks kommenteerida, milline on Rootsi (väike)investorite meelestatus (nt foorumites?) antud teema suhtes? Kas sama vihane kui laiemal avalikkusel?


    Kui asi on käima tõmmatud, ei saa seda lasta raisku minna. Iga kanal/väljaanne ning ajakirjanikukene tahab oma osa kätte saada.
  • Väidetavalt olla nii, et Nordpanga juhid ostavad rootslastelt aktsiad tagasi.
  • sakuska
    invictus
    Tänase 8,5% dividend yieldi ja ca P/E 9 pealt hakkab asi huvitavaks muutuma.


    Sama siin. Ostsin näpuotsaga.


    Jah, sama siin.
  • https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/kristi-saare-ostaks-swedbanki-aktsiat-odavalt-saab-voi-kukkuv-nuga/
    Seega enne kui tormata Swedbanki aktsiat ostma, siis vasta järgmistel küsimustele:

    1. Kas oled kindel, et kõik info rahapesu kahtlustuse kohta on välja tulnud?
    2. Kas teised investorid ka usuvad, et kõik info rahapesu kohta on välja tulnud?
    3. Kas Swedbank tegi kõik endast oleneva, et rahapesu ära hoida?
    4. Kas järelvalveorganisatsioonid kinnitavad, et Swedbanki tegevuses ei olnud ühtki viga?
    5. Kas Swedbank pääseb igasugustest karistustest/trahvidest?
    Kui enesekindlalt kõikidele küsimustele “jah” vastad, siis võid kiirustada ostma – hind on hea! Kui päris nii kindel pole, siis pigem tasub hetkel seda kukkuvat nuga kõrvalt vaadata.
  • Keegi kes selles valdkonnas hetkel reaalselt töötab võiks kommenteerida, et millised on üldse panga võimalused läbi kliiringsüsteemi tulevat makset kliendi kontole mitte kanda vaid oletatavale pätile tagasi saata või arestida? Või kuidas mina ise saaksin tagada, et keegi Danske panga klient mulle Swedbankis asuvale kontole raha ei kannaks?
  • Teema pigem rohkem selles, et kuidas ja kas pätt sai kontot siinses pangas avada, kui juba oli arve või oli juba saanud selle avada, siis miks tuled kellad ja viled ei hakanud tilisema, kui kahtlane raha, kahtlaselt suurte summadena Danskest(või kuskohast iganes) päti arvele hakkas jooksma ja sealt kohe edasi liikus, et kas filter tuvastas selliseid tehinguid. Ning kui kellad tilisesid ja vilkurid töötasid, et mis siis edasi tehti. Swed on ju väitnud et nad on kahtlastest tehingutest uurimisasutustele teada andnud, ehk kui uurimisasutus on teada saanud ja pole reageerinud siis ilmselt pole Swedil ka õigust puht oma sisetunde pärast midagi arestida ja kinni hoida?
    Läti Fin vastas eile üsna muhedalt AK-s, et nende jaoks on tegemist vana keisiga, mille eest Swedi juba ka trahvitud.
    Huvitav moment igatahes.
  • mrk

    Kui Stefan seda teemat loeb, siis võiks kommenteerida, milline on Rootsi (väike)investorite meelestatus (nt foorumites?) antud teema suhtes? Kas sama vihane kui laiemal avalikkusel?

    Siin on väga palju osalisi, väga paljude agendadega:

    - Ajakirjanikud
    - Browder
    - Venemaa/Putin
    - Ameerika

    ...ja siis muidugi küsimus kas Swedbank on midagi "teinud" või ei. Eeldatakse et on, aga need rootsi ajakirjanikud ei pruugi olla olnud piisavalt pädevad, et seda hinnata.

    etc etc

    =>
    Ehk "kaine mõistus" on ilmselt see mis väikeinvestor vajab praegu.
  • Kummaline aktsiakurssi stabiilsus täna näitab kui keeruline on seda olukorda hinnata:
    https://www.di.se/bors/aktier/swed-a/
  • Cynic
    Keegi kes selles valdkonnas hetkel reaalselt töötab võiks kommenteerida, et millised on üldse panga võimalused läbi kliiringsüsteemi tulevat makset kliendi kontole mitte kanda vaid oletatavale pätile tagasi saata või arestida? Või kuidas mina ise saaksin tagada, et keegi Danske panga klient mulle Swedbankis asuvale kontole raha ei kannaks?


    Millest jutt üldse? Pangal on võimalus ja vahendid iga kliiringust tuleva ja väljuva makse blokeerimiseks ning kinnipidamiseks. Kui tahad tehniliselt vaadata, vaata kliiringu speci. Küsimus on kogu loos selles, et pank ei tegelenud antud maksetega, sh. ei raporteerinud seda õiguskaitseorganitele. Asi polegi kliiringus... kliiring defineerib kuidas me liigutame raha pankade vahel, mitte seda kuidas me tehinguid analüüsime.
  • Bows
    sakuska
    invictus
    Tänase 8,5% dividend yieldi ja ca P/E 9 pealt hakkab asi huvitavaks muutuma.


    Sama siin. Ostsin näpuotsaga.


    Jah, sama siin.


    Oman, eile veel ostusoov puudus.
    Tänasest kõva kiusatus.
    Homme sama tempo jätkudes võiks minna asjaks - aga tunne, et uudise hoog raugeb.

  • Danske aktsia kukkus vist ca 50%.
    Arvan, et siin pole ka kiiret taastumist oodata ning kui dividendide vähendamiseni jõutakse, siis tuleb 2 osa langusest.
  • Tänased kommentaarid viitavad, et trjangel alles algab.
  • Cynic
    Keegi kes selles valdkonnas hetkel reaalselt töötab võiks kommenteerida, et millised on üldse panga võimalused läbi kliiringsüsteemi tulevat makset kliendi kontole mitte kanda vaid oletatavale pätile tagasi saata või arestida? Või kuidas mina ise saaksin tagada, et keegi Danske panga klient mulle Swedbankis asuvale kontole raha ei kannaks?


    Mina olen seda tundnud:) Soome ettevõte maksis minu kodumaisele divikaid, selgituses oli ilusalt kirjas "osinko ja mille eest jms..." kuid kallis pank mulle mu raha enne ei andnud, kui näitasin, kuidas sellise maksmise võimeksuse olin tekitanud. Ehk miski filter kuskil pöörleb...
  • Vaatan, et LHV toetab pangajooksu õhutavat portaali.
    https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/mina-swedbanki-klient-olen-oma-kodupangas-pettunud/
  • Minu isiklik tunnetus Swedi teemal (baseerub puudulikul infol):
    - Viimase aja ajakirjanduslikud infolekked on olnud väga täpsed ja pigem alahinnanud olukorda. Eeldan, et pestud on kaua ja omajagu.
    - See, et Swed ise probleemist midagi ei teadnud, ei ole reaalne. Swed teab probleemist juba ammu ja on püüdnud seda ka parandada / ajalukku jätta / kinni mätsida.
    - Eesti on väike, info levib ja mustreid kopeeritakse. Ei imestaks, kui selgub, et veel mõni pank on siin sarnast tegevust viljelenud. Nõrgema närviga mehed on igaks juhuks SEBist väljumas.
    - Kui FI-d parafraseerida, siis ebaviisakatel külalistel palutakse kodust lahkuda. ... välja arvatud juhul, kui see külaline on liiga oluline. Ootan huviga FI pressikonverentsi, kus räägitakse, mille poolest Swed tublim on, kui Danske.
    - Aktsia kukub veel. (Oman)
  • Ilmselt on kõik arhiivid üleujunud ja uurida pole midagi enam.
  • rinx
    Kõik elavad teadmatuses


    Kunas sa selle graafiku joonistasid? Kui eile, siis miks sa seda kohe ei julgenud postitada siia, vaid alles nüüd kui põrge üle 170 selge? Easy my ass...
  • Pange SEKi kurss kah kõrvale, siis paistab, et vähemalt osa sellest tagasipõrkest on Riksbanki teene.
  • rinx
    Kõik elavad teadmatuses


    mis toimub? tasub osta?
  • Ma arvan, et pilt saab paari nädala jooksul tiba selgemaks, hetkel toimuv on hetkel mu arust puhas sepkulatsioon, selgeks põrkeks ma praegu seda ei julge nimetada, sisetunne ütleb, et siin jõuab näha veel alla 150 taseme ka ära, elu näitab, kas sisetunne petab mind või mitte :) hetkel ei kiirusta lisama.
  • Mina ei usu, et sa isegi alla 170 hinda enam niipea näed.
  • KÕIK OSTAVAD...mida siin enam oodata.
    WhiteNigga - jälgisin seda taset eile ja kuna päeva jooksul pressure oli pigem nõrgapoolne, panin beti lauda. Tees, et see tase võiks tuua põrke, töötas. Pole õrna aimugi, mis edasi saab. Siin hakkavad ilmselt uudised edaspidi väga oluliselt suunda põhjustama. Kuna uurimist alles alustatakse, siis võib see pikalt vinduma jääda. Kõik sõltub nüüd sellest, kust otsast infot tilkuma hakkab ja mis "tooniga" see on. Kui kahtlused massiivses rahapesus osutuvad vettpidavaks, ei usu, et see põhi oli. Aga kui tuleb mingit leebemat tooni infot, siis ostetakse vast üles.
  • gynter
    Mina ei usu, et sa isegi alla 170 hinda enam niipea näed.


    Juba näed?
  • Arvan, et tänane kauplemine või positsiooni võtmine peaks käima kuidagi nii:

    Stsenaarium BROKEN ANGEL, tõenäosus 0.2
    Tulevad andmed, et SWED on kõik korrektselt teinud ja kõik on üks vandenõu nende vastu. Ikka jääb plekk külge ja taastumine hinnale ca 180, kohe aasta pärast tagasi 200

    Stsenaarium XXX...

    Stsenaarium TAVID, tõenäosus 0.2
    USA võrdsustab SWED tegevuse inimõiguste rikkumisega ehk rakendab samaväärseid sanktsioone. SWED dollarimaksed keelatakse ära. SWED muutub mingiks "nurgavaluutavahetuseks". Hind mingi 90

    See Rinxi graafik on ikka paras... isase-veise-metabolismi-läbinud-toit.
    Rinx, millise graafiku Sa joonistaksid kui täna realiseeruks Stsenaarium TAVID? Venitaksid jooni 10 aastasel graafikul?
    Tehnilist anaüüsi saab täna teha Merkoga, kus uudised ega skandaalid ei "solgi" hinda.
  • Hämmastav. Ajakirjanikud on teinud ära tohutu töö, sõelunud välja sadu kahtlasi kliente, analüüsinud nende kontoväljavõtteid, teinud vägevaid järeldusi. Isegi kui kõik päris nii mustvalge ei ole, siis kõva sõna igal juhul. Ilma irooniata.
    Mis mind aga imestama paneb, et kogu selle aja jooksul ei ole midagi kuulda olnud selle "2007 - 2015 aastatel toimunud ülekandeid sisaldava andmekogu" päritolust. Saan ma õigesti aru, et swedi baasikoopia on "Kadaka turul" saadaval? See teema võiks ju ka kedagi huvitada?
  • tartz
    gynter
    Mina ei usu, et sa isegi alla 170 hinda enam niipea näed.


    Juba näed?


    Nägin jah. Ma ei tea mis mu kristallkuulil täna viga on. Eksis 0.25ga. Tavaliselt ta nii ei tee, näitab ilusasti tulevikku.
  • dogberti
    Hämmastav. Ajakirjanikud on teinud ära tohutu töö, sõelunud välja sadu kahtlasi kliente, analüüsinud nende kontoväljavõtteid, teinud vägevaid järeldusi. Isegi kui kõik päris nii mustvalge ei ole, siis kõva sõna igal juhul. Ilma irooniata.
    Mis mind aga imestama paneb, et kogu selle aja jooksul ei ole midagi kuulda olnud selle "2007 - 2015 aastatel toimunud ülekandeid sisaldava andmekogu" päritolust. Saan ma õigesti aru, et swedi baasikoopia on "Kadaka turul" saadaval? See teema võiks ju ka kedagi huvitada?


    Igal pool ju käis läbi, et kasutati Danske materjale, vaadati Danske tehinguid Swed-iga ja sealt harutati jur. isikud ja struktuurid laiali. Ehk selge keiss kus riskijuhid maandasid esmased, teadaolevad riskid enam-vähem ära, aga pauk tuli luuavarrest ja kauge kaarega otse näkku.
  • dogberti
    Hämmastav. Ajakirjanikud on teinud ära tohutu töö, sõelunud välja sadu kahtlasi kliente, analüüsinud nende kontoväljavõtteid, teinud vägevaid järeldusi. Isegi kui kõik päris nii mustvalge ei ole, siis kõva sõna igal juhul. Ilma irooniata.
    Mis mind aga imestama paneb, et kogu selle aja jooksul ei ole midagi kuulda olnud selle "2007 - 2015 aastatel toimunud ülekandeid sisaldava andmekogu" päritolust. Saan ma õigesti aru, et swedi baasikoopia on "Kadaka turul" saadaval? See teema võiks ju ka kedagi huvitada?


    Puhas sepkulatsioon, kuna infot vähe, aga kas mitte pole tegemist hoopis Danskest tehtud ülekannete koopiatega? Ehk millegi sellisega, kuskohast Danske kahtlastelt kontodelt on liikunud raha Swedi? Ehk nagu juba jutuks oli, siis kuhugi see raha pidi liikuma Danskest, ilmselt liikus see sadadesse erinevatesse pankadesse, ehk see trall üsna kindlasti saab jätku (ka teiste pankade osas), hetkel on mingil põhjusel fookuses Swed, aga küll leitakse ülekandeid ka teistesse pankadesse.
  • filipendula - sa ise vastasid oma küsimusele. Nii kaua kui pole uudiseid, mis hinnale uue suuna annavad, annab tehniline pilt short term ja struktuur suht hea tõenäosuse millegi tegemiseks. See ongi pidevalt enese testimine. Kas usaldad tehnilise tasemeid koos sama-aegse stoki reaktsioonidega v mitte. Trade maht vs võimalikud uued riskid. Ja kui sa siit enam alla 166 hinda ei näe, siis sinu kriitika on meelevaldne lihtsustus.

    See, et realiseeruks hüpotees dollarimaksete kinnipanekust ... sellele sa ei tee täna ühtegi treidi. Või kui teed ja tõsimeeli arvad, et see võiks laual olla, siis taskurahaga.
  • ozbot

    Igal pool ju käis läbi, et kasutati Danske materjale, vaadati Danske tehinguid Swed-iga ja sealt harutati jur. isikud ja struktuurid laiali.
    ...


    Nojah, Danske kontoväljavõtete vedelemine kõigis toimetustes ei ületa vist ammu enam uudiskünnist.
    Oot, ja kogu see trall käib tõesti vaid siseriiklike maksete (Danske<>Swed) vahendamise ümber!?
  • Mõtlevad inimesed võiksid aru saada, et kogu see pankade ründamine ajakirjanduse poolt Eestis ja nüüd ka Rootsis koos selle ''aktivist'' Bowderiiga on rünnakukampaania meie endi, sh. Eesti ja eestlaste vastu, meie enda finantsteenuste kättesaadavuse ja arengu vastu. Kohalik ja välisajakirjandus laimab nii kuidas oskab ilma igasuguse vastutuseta. Meie FI on ju öelnud, et neil pole fakte, aga ikkagi, kogu Swed ja Swedi juhid juba sildistatud ja juba eos süüdi mõistetud ''rahvakohtu'' poolt. Samal ajal siis venelased vaatavad pealt ja naeravad, kuidas eurooplased ise oma pangasüsteemi hävitavad. Ja kõige tipuks, ameeriklased võivad inimõiguste rikkumiste tõttu keelata dollarimaksed? Kui absurdseks saab kõik minna, see on hämmastav aastal 2019. Mingit sisulist arutelu ei toimu, mis on rahapesu ja kas panku kasutati ära või pangad tahtlikult teenisid selle pealt. Kes siin on ohver, kes on kurjategija, see jääb täiesti teisejärguliseks.
  • Kõik dollarimaksed on ju range USA valitsuse valve all. Mitte ükski dollarimakse ei käi ilma USA valitsuse teadmata.
    Kõik dollarimaksed käisid läbi ka DB - kes oli ju korrespondentpank. Nemad nägid kõike.
  • cash
    Mõtlevad inimesed võiksid aru saada, et kogu see pankade ründamine ajakirjanduse poolt Eestis ja nüüd ka Rootsis koos selle ''aktivist'' Bowderiiga on rünnakukampaania meie endi, sh. Eesti ja eestlaste vastu, meie enda finantsteenuste kättesaadavuse ja arengu vastu. Kohalik ja välisajakirjandus laimab nii kuidas oskab ilma igasuguse vastutuseta. Meie FI on ju öelnud, et neil pole fakte, aga ikkagi, kogu Swed ja Swedi juhid juba sildistatud ja juba eos süüdi mõistetud ''rahvakohtu'' poolt. Samal ajal siis venelased vaatavad pealt ja naeravad, kuidas eurooplased ise oma pangasüsteemi hävitavad. Ja kõige tipuks, ameeriklased võivad inimõiguste rikkumiste tõttu keelata dollarimaksed? Kui absurdseks saab kõik minna, see on hämmastav aastal 2019. Mingit sisulist arutelu ei toimu, mis on rahapesu ja kas panku kasutati ära või pangad tahtlikult teenisid selle pealt. Kes siin on ohver, kes on kurjategija, see jääb täiesti teisejärguliseks.


    see meenutab mulle seda kuidas kleepides silte nagu fashist või nats ehk siis karjudes lihtsalt #metoo on võimalik kedagi või midagi sisuliselt elimineerida ...
  • cash
    kas panku kasutati ära või pangad tahtlikult teenisid selle pealt. Kes siin on ohver, kes on kurjategija, see jääb täiesti teisejärguliseks.


    nagu, päriselt?

  • Mis puudutab börsil toimuvat ja aktsia hinda, siis ma arvan, et Danske pank on üsna heaks orjentiiriks. Seni kuni käivad igasugu uurimised ja puurimised ja kuniks tuleb üha "rohkem" ja "täpsemat" infot ja pankade ja uurimisasutuste ja vilepuhujate ja Billide seisukohti on suund allapoole ja seda seniks kuni "viimane ja lõplik" trahv on välja kirjutatud. Danske puhul on nokk allapoole olnud terve aasta, ilmselt Danske trahv ja lõplik saatus selgub enne Swedi saatust ja see annab ka selgust mida Swedi keisist oodata.

    PS. Hennoga 100% nõus, sellises maailmas täna oleme.
  • Seepärast ei usu väga mõne teise Eestis (ja üldse Euroopas?) tegutseva panga tõusu läbi Swedi languse. Ma näen siin süsteemset riski kogu sektorile. Milline järgmiseks maha lüüakse, pole teada. Müüsin eile ja täna ära selle, mis oli.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon