Tere tulemast, karu! (Russell 2000) - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Tere tulemast, karu! (Russell 2000)

Log in or create an account to leave a comment

  • Russell 2000 on 13. juuli tipust kukkunud rohkem kui 20%. Seega tehniliselt-tinglikult võime öelda, et karu on vähemalt seal kohal.

    (TWM - enda viimase aja parim play lisaks GLD ja DBA. Kavatsen edasi hoida, kuid stoppe nihutan neil mööda saba lähemale)
  • Et mul endal ostukorvis palju USA small-cap aktsiaid, olen ka pidevalt mainitud indeksit jälginud ja tõepoolest, langus algas seal juba tükk maad tagasi ning aasta algusest on kohe mõnuga lisatud -11.16%. S&P500 on senini näidanud märkimisväärsemalt paremat pilti. Eks kohalikud (USA mõistes) small-capid on ka muutustele majanduskliimas tunduvalt vastuvõtlikumad, kui globaalse haardega hiiglased. Selles mõttes võiks indeksit vaadata lausa tuleviku ennustajana.
  • mis seal salata, et mul on üks portfell, kus ma praktiliselt ainult Russell2000 shortimisele keskendun. Aga hetkel on seal lühike positsioon optsioonidega, mitte TWM-ga, kuna lühiaajaliselt kardan mõnda aega kestvat põrget (pigem alates järgmisest nädalast). Aga pigem veebruaris-märtsis jälle madalamad tasemed. KST.
  • Tarantel, Russell2000 putid oleks õigel ajal kasutusele võetuna andnud sellisele portfellile päris hea hedge: Oldies..., aga praegu on volatiilsus juba kõrgem ja optsioonid vastavalt kallimad.
  • Pool portfelli neidsamu small-cape lühikeseks müüdud, nii et putid oleks hedge'ina olnud üleliigsed, küll aga oleks see olnud muidu hea idee.
  • kristjan, eks ta natukene crowded ole jah viimasel ajal,
    kuid kui just kohe-kohe meteoriit maad ei taba,
    kohe-kohe söömise vältimatust teaduslikult küsimärgi alla ei seata,
    kohe-kohe paekivist sealiha ja kulda tegma ei hakata,
    või USAs kinnisvara kohe-kohe minutiga jälle 2006 aasta sügise tasemeteni ei jõua,
    tegelen mina nende vidinate puhul tasapisi stoppide ülespoole nihutamisega...
  • CNBC kiunikudmuuhulgas ka Russell2000'st, mitte et sel ilmtingimata erilist kaalu oleks, aga rõhutab seda "crowded trade" aspekti. Võimalus, et mingi kurat-teab-miks-positiivseks-loetav-uudis korraks selle va momo raha välja hirmutab ja IWM tühja koha pealt rallib.
  • Täitsa nõus. Seetõttu olen päris ettevaatlik.
  • Karuturul tuleb lihtsalt müüa. Kui oled liiga valiv, siis jääd üldse rongist maha. Kui tõuseb, siis lisab.
  • "Alati bullish" K. Fisher: Aga: "With big stocks continuing strong and weak ones getting squeezed we could see a bifurcated market in 2008. Don't be surprised if the biggest stocks do well while indexes of small stocks like the Russell 2000 do badly."

    J. Grantham: For equities, Grantham suggests a combined position of 50% long U.S. quality stocks, 50% long emerging markets hedged with a 100% short position in the Russell 2000.

    Endiselt väga "crowded" idee, mida on ka turul viimastel päevadel tunda olnud, kui IWM pidamine on kohati päeva alguses parem, kui SPY ja konkureerib vaatega, mille kohaselt small-cap value turu taastumise korral paremat tootlust näitab - vähemalt lühiajalises plaanis võib see IWM'i koos muu turuga ralli korral vabalt ülespoole vedada.
  • Oluline aspekt - maksud, millega selliste instrumentide puhul peab arvestama! Mõistlik on ETF kokkupakkija uudistel silm peal hoida, et vajadusel enne dividendisaajate nimekirja fikseerimist ennast välja müüa. Kunagi pakkusin siin foorumites välja ka BEP, kui teoreetilise võimaluse S&P-d sellistes oludes lüüa: December 8, 2008 – S&P 500® Covered Call Fund Inc. announces today the declaration of a semi-annual distribution of $1.00 per share, payable on December 31, 2008 to stockholders of record on December 19, 2008 with an ex-date of December 17, 2008.

    Seega sellel aastal kokku 2 USD dividende.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon